Nog geen massale vogelsterfte PZC Stichting Popmuziek steunt amateurs Ventevogel ziet nog aantal mogelijkheden voor WOV SGP tegen uitbreiding recreatie Zeelandhallen levensvatbaar Roose (RPF/GPV): stofkam door taken provincie halen CDA op winst in prognose Omroep provincie 13 ianhoudende vorst en harde wind zullen slachtoffers vergen MAART VRIJDAG 15 FEBRUARI 1991 [OES - Bij aanhoudende vorst aharde wind zullen in Zeeland jizenden vogels doodvriezen. lomcnteel is er nog geen spra- van massale sterfte. De lenst Getijdewateren van ijhswaterstaat en het Delta jjlituut voor I-Iydrobiologisch lüderzoek in Yerseke hebben Den nabij de zeshonderd dode gevonden, hoofdzakelijk dioleksters maar ook enkele jute strandlopers, bergeen- IfBO - De afdeling Sou- ng-Ritthem van de Algemene jderlandse Bond voor Oude- jlANBO) houdt dinsdag 19 fe- 1 ri een themamiddag. De A. H. Izeboud, lid van het westelijk bestuur Zeeland, ;üit dan praten over het onder lip 'Inkomensbeleid en wonen ui ouderen'. De samenkomst Bachtenpoorte aan het Oran- plein in Oost-Souburg begint a 14.30 uur. Tot besluit wordt aispelletje bingo gespeeld. ipullen weg uit thuur Souburg iUSSINGEN - Uit een schuur- aan de Zaanstraat in Oost enburg zijn diverse gereed- ihappen en een bromfiets ge iden. De diefstal is gepleegd sen dinsdagavond half acht woensdagmiddag half drie. ie schuurdeur bleek openge- wken. De waarde van de gesto- iii spullen was bij de politie in isssingen niet bekend. adith Kramer oont video Op de bres ioor MS' SOUDERKERKE - Judith framer vertoont dinsdag 26 fe- Saari in 't Koetshuis van ver ghuis Der Boede in Koude- iske de video getiteld 'Op de bs voor MS'. Dit is een profes- Mnele montage van de beelden iinhaar tocht per stoomtrekker nar Den Haag, die zij maakte ai aandacht te vragen voor de iultiple-Scleroseproblematiek. e vertoning begint om 19.00 Ken is bedoeld voor alle men- jimet interesse voor de proble- iafiek rond deze ziekte. den, wulpen en tureluurs. Vol gens ornithologisch medewer ker P. Meininger van Rijkswa terstaat zijn dat de zwakkere vogels, die het eerst slachtoffer worden van het strenge winter weer. Meininger heeft nog geen duide lijk beeld van de vogelsterfte in Zeeland, doordat veel dode vo gels nog onder ijs en sneeuw ver borgen kunnen liggen. Dat be moeilijkt bovendien de zoek tochten van vrijwilligersteams. De huidige uitval onder met na me scholeksters is een natuur lijk selectieproces. ,,We hebben driejaar een milde winter gehad. Als het dan ineens flink vriest, gaan de kneuzen het eerst dood. Dat zijn vogels met een slechte conditie, afwijkingen aan snavel of poten of gezwellen. Maar en kele honderden slachtoffers op een populatie van 80.000 schol eksters is bij deze temperaturen -normaal." Voeding Evenals Meininger constateert vogelspecialist drs R. H. D. Lam- beck van het Delta Instituut dat de voedingsomstandigheden niet optimaal zijn. De platen in de Ooster- en Westerschelde lig gen onder het ijs, waardoor vo gels niet of nauwelijks kunnen fourageren. Volgens Lambeck ligt er bovendien onvoldoende voedsel. „Het kokkelbestand is weinig florissant. De goede plek ken zijn evenals in de Wadden zee bevist. De uitgangssituatie voor de vogels is dus ongunstig. Meininger vindt het nog te vroeg om een relatie met de kokkel vis serij te leggen. Pas als volwas sen, ongeschonden scholeksters binnenkomen duidt dat op een gebrek aan voedsel. „Gezien de kokkelvisserij hadden we een grotere sterfte verwacht. Maar wat niet is kan nog komen. We onderzoeken in elk geval alle vo gels die binnenkomen, zodat we binnenkort meer inzicht hebben in de oorzaak van de sterfte." Bij het huidige kwakkelweer, waarbij de temperatuur overdag boven het vriespunt komt, moe ten gezonde vogels zonder pro blemen de winter kunnen door komen. Maai-, zegt drs Lambeck. strenge vorst en een snijdende wind zijn funest. „Zo'n ijskoude vrieswind weerhoudt de vogels ervan op de platen naar voedsel VInr.: voorzitter J. Koopman, secretaris P. Wessel en adviseur H. Leeman van de Stichting Popmuziek Zeeland (foto Ruben Oreel) MIDDELBURG - „Popmuziek is meer dan alleen je gi taar inpluggen. Op weg naar de top moet je bagage ver zamelen." De onlangs opgerichte Stichting Popmuziek Zeeland wil de amateurpopmusici een handje helpen om de kwaliteit van het 'totaalprodukt' te verbeteren. Popmuzikanten ontberen vaak net dat kleine beetje professionalisme dat nodig is om de absolute top te ha len. Met cursussen en 'bandcoaching' wil de Stichting Popmuziek Zeeland de amateurpopmusici ondersteu nen. De Stichting Popmuziek is ontsproten uit het Popover- leg, een log ambtelijk orgaan van de Zeeuwse Culturele Raad, waar niet veel uitkwam. „De popmuziek is vol wassen aan het worden", zegt voorzitter J. Koopman. „Veel mensen denken dat pop uitsluitend jongerencul tuur is, maar ook popmuzikanten worden ouder, Wij bij voorbeeld behoren niet echt tot de jongeren, maar we maken nog steeds popmuziek. Popmuziek hoeft niet lan ger exclusief in de sozen. Veel groepen treden op in thea ters en schouwburgen. Als de popmuziek volwassen is geworden, dan moet er ook een daadkrachtige instelling achter staan." Met de optreedmogelijkheden voor amateur-popmusici in Zeeland is het droevig gesteld. Plaatsen waar bands met compleet instrumentarium kunnen optreden zijn schaars. Goede kleedkamers zijn op de vingers van één hand te tellen. „Veel kunnen we daar niet aan doen", erkent secretaris P. Wessel. „We richten ons in de eerste plaats op de muzikanten." De stichting heeft wel een budget waar zaalexploitanten een beroep op kunnen doen als zij een band inhuren, aldus adviseur H. Leeman. Studioproject „De muziek is nog niet eens zo slecht", meent Koopman. „De ontwikkelingen gaan alleen zo snel dat het heel moeilijk is om bij te blijven. Qua kennis komen de bands wel 'ns voor problemen te staan." De stichting is inmid dels bezig met het 'studio-project'. Drie bands krijgen de gelegenheid gedurende vier dagen ervaring op te doen in een studio. Na de zomervakantie begint 'bandcoaching', waar popmusici geleerd wordt hun arrangementen te verbeteren. In samenwerking met de Zeeuwse Muziek schol wordt een aantal kortlopende curssussen georga niseerd voor zangers en songschrijvers. De Stichting viert de oprichting vrijdag 1 maart met een 'muzikaal knalfeest' met medewerking van een keur van Zeeuwse popmusici en ex-Dolly Dot Anita Heilker, die samen de grootste band van Zeeland zullen vormen. Daarnaast vindt een reünie plaats van de funk-rockfor- matie 'Swell. Het feest begint om 20 uur in de Stadsdans- zaal in Middelburg. HEINKENSZAND - Gedepu teerde J. B. Ventevogel ziet een WOV niet bijvoorbaat stran den als het rijk vasthoudt aan een maximale bijdrage van 41 miljoen gulden per jaar. Voor de provinciebestuurder is de afschrijvingstermijn van 25 ar op zijn minst discutabel. Ook vindt hij het aanvaard- dat de tolheffing de hui dige boottarieven over schrijdt, in elk geval voor 'be paalde categorieën gebrui kers'. Ventevogel deelt niet de pessimistische visie van WD-lijsttrekker J. I. Henne- keij, die bang is dat Zeeland PvdA tegen versnelling plan kernenergie MIDDELBURG - De PvdA in Zeeland zit helemaal niet te Wachten op een versnelde uit voering van het kernenergie programma in Nederland, zo als minister Andriessen van economische zaken dat woens dagavond in Terneuzen aan kondigde. De lijsttrekker van de Zeeuwse socialisten, D. J. P. Bruinooge, liet dat donderdag Weten bij de presentatie van de verkiezingscampagne van rijn partij. «Als er weer nieuwe kerncen- toles komen, dan weten wij 'Wel waar die neergezet worden, tamelijk hier bij ons en daar ®oeten wij afstand van ne- Ken", gaf Bruinooge aan. °e fractievoorzitter van de 1vdA in de staten, P. de Nooyer, maakte verder duide- dat ten aanzien van een 'Penverbinding over de Wes terschelde een twee-sporen be leid wordt gevoerd. Zodra dui delijk wordt dat een WOV niet "aaibaar is - en dat kan op re delijk korte termijn zo ver zijn - Koet het spoor van een goede j'eerdienst opgepakt worden. Maai- het rijk is in eerste instan tie verantwoordelijk voor een jjoede veerdienst en het moet dte verantwoordelijkheid ook dppakken, aldus De Nooyer. ^deputeerde G. de Vries- Hommes voegde er aan toe dat l- er niet vanuit gaat dat de Provincie geld voor de veren uit ral trekken. Het rijk betaalt die 'Komenteel ook en dat moet zo "lijven, vond ze. „Ik ga er ook uit dat dat wel zal gebeu- ren". aldus de "."deputeerde kan fluiten naar een WOV als minister Maij-Weggen niet met meer geld over de brug komt. De CDA-lijsttrekker zei dat donderdag tijdens een verkie zingsbijeenkomst in Heinkens- zand. Ventevogel liet merken toch ook enige hoop op de be windsvrouwe te vestigen. „Als er geen WOV komt, schept dat een boel problemen voor de mi nister. Immers, de alternatieve kosten zijn hoger. Het in stand houden van de veren kost het rijk op termijn veel meer. Denk maar eens aan de financiering van nieuwe schepen." Kan het rijk volgens Ventevogel best een schepje bovenop de toege zegde bijdrage doen, de provin cie zit wat hem betreft met vier miljoen gulden aan het pla fond. Het provinciebestuur reist over twee weken naai- Den Haag om de financiële proble men met de minister te bespre ken. Ventevogel liet weten dat gedeputeerde staten ook alle VERKIEZINGEN PROVINCIALE STATEN andere mogelijke kanalen ge bruiken om de WOV voortdu rend onder haar aandacht te brengen. „U mag ervan over tuigd zijn dat de toegezegde rijksbijdrage tot stand is geko men door een goede politieke lobby! Die opent ook nu de mo gelijkheid om andermaal de fi nanciële knelpunten op te los sen." Ventevogel hield de Borselse toehoorders voor dat een WOV puur noodzakelijk is om de eco nomische structuren aan beide zijden van de Westerschelde te verbeteren. Vooral een goede verbinding tussen de haven schappen Vlissingen en Ter- neuzen acht hij van belang. Hij noemde een oeververbinding Ellewoutsdijk-Terneuzen (tra cé 3) de minst schadelijke en meest logische keus. Hij onder kende dat het voor inwoners van Ellewoutsdijk bepaald niet leuk is dat er een drukke weg voor hun deur komt, maar zag „vanuit provinciale optiek" geen andere mogelijkheid. De gedeputeerde repte met geen woord over tracé 5V, een WOV tussen Kruiningen en Perkpol- der met handhaving van een volwaardig veer bij Vlissin- gen-Breskens. Volgens de ge meente Reimerswaal is deze optie niet alleen aanmerkelij- ker goedkoper, maar wordt ook minder schade toegebracht aan natuur en milieu. Reimers waal zet ook vraagtekens bij het vermeende economische rendement van tracé 3. VLISSINGEN - Twee zetels winst voor het CDA, winst noch ver lies voor de PvdA, éen zetel winst voor D66 en één zetel verlies voor zowel VVD, SGP als RPF/GPV. Groen Links zou met één zetel intrede doen in de Zeeuwse staten. Die prognose over de uitslag van de statenverkiezingen in Zeeland tekent zich af na de derde ronde van het verkiezingsonderzoek dat in opdracht van Omroep Zeeland wordt uitgevoerd door marktonderzoekers van P T Bedrijfsadviseurs uit Heinkenszand. De resultaten van dit derde onderzoek werden donderdag bekend gemaakt. Voor de prognose zijn de gegevens van de beide vorige onderzoeken meegenomen. Uit het onderzoek naar het stemge drag van de Zeeuwse kiezers blijkt overigens dat het met de be kendheid van de lijsttrekkers niet bijzonder goed is gesteld. Niet meer dan 4,3 procent van de ondervraagden wist de naam van CDA-lijsttrekker Ventevogel te noemen. VVD-voorman Henne- keij scoorde 2,9 procent, PvdA-lijsttrekker Bruinooge 1.9 procent en D66-aanvoerder Dijkwel 1,5 procent.. MIDDELBURG - De Zeeuwse lijsttrekker van de RPF/GPV voor de komende statenver kiezingen, P. Roose, vindt dat verschillende taken van de provincie kunnen worden af gestoten. Als provinciale sta ten zich eens bezinnen op de taak van de provincie en de stofkam ter hand nemen, dan komt er een 'kwak' geld vrij waarmee een prachtig provin ciaal milieubeleid gefinan cierd kan worden. Roose zei dat donderdagavond op een verkiezingsbijeenkomst van zijn partij in Middelburg. Hij verweet de grote partijen en de politiek linkse fracties dat zij met zorg een cultuur in stand hebben gehouden waar in een sanering van veel con sumptieve uitgaven - vooral in de sector welzijn - niet past. Een ander punt waar de RPF/ GP V-lijsttrekker kritiek op had waren de subsidies die naar de sector recreatie wor den doorgesluisd. En dat. aldus Roose, terwijl wel de stelling 'Zeeland open en groen' tot be leid wordt verheven. Dat leidt tot conflicten, constateerde hij. Roose pleitte verder voor het verbreken van de banden tus sen de provincie en KMS de Schelde en de Haven van Vlis singen. De overheid is er voor het publieke leven en niet voor het bedrijfsleven, zo hield hij zijn gehoor voor. Een sterfhuisconstructie voor de veerdiensten over de Wes terschelde wees hij van de hand. Hij vond dat de Zeeuwse overheid al het mogelijke moet doen om de dienstverlening op peil te houden en daarbij schuwt hij ook 'onconventione le' methoden niet. De natuur die door de eventue le aanleg van de Westerschelde Oeververbinding (WOV) verlo ren gaat kan naar de mening van Roose in de Voordelta ge compenseerd worden. Daar moeten natuur en milieu de prioriteit hebben, zo bleek uit zijn betoog. Agenda Zierïkzee, restaurant Mondragon, 20.00 uur: bijeenkomst D66 over mi lieu, economie en koopkracht. Sprekers zijn Tweede Kamerlid D. Tommei en kandidaat-statenlid R. de Blij. Nieuwerkerk, Dorpshuis, 20.00 uur: bijeenkomst RPF-GPV, inlei dingen door RPF-statenlid L. C. van Dijke en burgemeester drs Vis ser van Arnemuiden. Terneuzen. café Ter Nose, 20.00 uur: bijeenkomst Jonge Democra ten Toespraak door statenlid A Dijkwel. lijsttrekker DC(i. TERNEUZEN - De SGP in Zeeland zal zich met hand en tand verzetten tegen een ver dere groei van de recreatie in Zeeland. De lijsttrekker van de Staatkundig Gereformeer den voor de provinciale sta tenverkiezing, Terneuzenaai W. Kolijn, liet er donderdag avond bij de start van de ver kiezingscampagne van de SGP geen twijfel over bestaan: „Zeeland is voor ons nu al veel te vol", benadrukte hij voor een volle zaal in de Ds. Aan- geenbrugschool in de Schelde- stad. Volgens Kolijn zijn er twee goe de redenen om de rem op de groei van het recreatie-appa raat te zetten. Allereerst leiden meer voorzieningen en meer toeristen tot een verregaande verstoring van de zondagsrust. Het andere belangrijke aspect is de toenemende druk van de recreatie op natuur en land schap. „Het plegen van be- drijfsrecreatieve bebouwing op Neeltje Jans valt voor ons niet te bespreken", voerde hij aan. Kolijn ging in het kort in op de provinciale belastingatt'aire Een zaak waardour volgens hem het vertrouwen in de (pro vinciale) politiek geschokt is. Dit gegeven mag, zo benadruk te de SGP-lijsttrekker, echter geen aanleiding zijn om nu de stembus te mijden. Ook gast spreker SGP-senator J. T. van den Berg meende dat, ondanks de perikelen, niet geringschat tend gedacht mag worden over de provïhciale statenverkiezin gen. „Daarmee wordt indirect de Eerste Kamer gekozen, een belangrijk landelijk bestuurs orgaan. waar ook wij ons prin cipiële geluid moeten kunnen laten horen." De senator zei voorts - eerder op de dag was hij ontvangen door b en w van Terneuzen en Dow Benelux bv - onder de indruk te zijn van de economische potentie van Zeeuwsch-Vlaanderen. „Dat beseffend ben ik van mening dat Zeeuwsch-Vlaancleren, zo lang er geen WOV ligt. moet kunnen rekenen op goede veer- verbindingen. Hier ligt een ze kere rijksverantwoordelijk heid. Het mag zeker niet zo zijn dat hel zuidwesten een wat achtergebleven gebied wordt aldus Van den Berg. te zoeken, omdat ze dan te snel afkoelen. De vogels houden zich schuil op beschutte plaatsen. Een tijdje kunnen ze op hun ve- treserves teren, maar als de si tuatie lang duurt, loopt hun con ditie terug en gaan ze dood." GOES - Inter Expo, de nieuwe eigenaar van de Zeelandhallen in Goes, draagt een moeilijk al te schudden last uit het verle den met zich mee. Sinds de start in december vorig jaar moet de exploitant opboksen tegen een flinke dosis scepsis. Het evene mentencomplex zou als gevolg van zware financiële lasten op nieuw op de fles gaan. Volgens beursorganisator T. Linssen, de voormalige cri sismanager die de Zeelandhal len niet kon redden en zelf het faillissement aanvroeg, heeft de bank Crédit Lyonnais ook dit keer geen verlies willen nemen. Hij vraagt zich af of de nieuwe ei genaar. die voor ruim twee mil joen gulden wordt gefinancierd, het hoofd boven water kan hou den. Ook op het Goese stads kantoor heersen twijfels. Nonsens, zegt het echtpaar Van Vliet van Inter Expo. „De bank en ook andere schuldeisers zijn voor een zeer fors bedrag het schip ingegaan, dus dat praatje moet de wereld maar eens uit. Wij hebben een normale gezon de hypotheek afgesloten op ba sis van een kansrijk plan." Toen het beurs- en evenement complex in 1987 onder directie van A. van Es de deuren opende, was wel sprake van overfinan- ciering. Dat leidde in combina tie met een falend beleid tot het debacle. Volgens de heer en me vrouw Van Vliet - destijds door Van Es aangetrokken als mana gers. maar weer vertrokken om dat zij het wanbeleid niet langer konden aanzien - lag dat niet aan de overeenkomst met Cré dit Lyonnais. „De bank had een normale hypotheek verstrekt. Het is genoegzaam bekend dat het in de praktijk zelden voor komt dat een exploitant voor honderd procent wordt gefinan cierd. Dus trok Van Es vreemd vermogen aan. En daar zat juist de overfinanciering", licht me de-eigenaar R. van Vliet toe. Bij de huidige constructie is dat niet het geval. Er zit geen gulden vreemd geld in de Zeelandhal len, verzekert Van Vliet. Garantie Geschrokken door het faillisse ment, wil de gemeente Goes de grond alleen verpachten met een bankgarantie dat de pacht ook daadwerkelijk wordt be taald. Goes past uit ervaring met vorige exploitanten op zijn tellen. „Van Es heeft nooit een cent erf pacht voldaan, dus begrijp ik die voorwaarde wel. Echter. Inter Expo mag niet als potentiële wanbetaler worden aangemerkt omdat voorgaande exploitanten het erbij hebben laten zitten. De gemeente krijgt haar geld. Ster ker: Inter Expo draait zelfs op voor de achterstallige erfpacht, omdat die buiten het faillisse ment valt Door tekortkomin gen van anderen, krijgen wij nu een schuld van 116.000 gulden in de schoenen geschoven. Wij, mijn vrouw en ik, vinden dat niet leuk. maar respecteren het wel", verzucht Van Vliet. Ondanks die tegenvaller ver wacht hij geen vroegtijdige mis lukking. „Natuurlijk, we stellen best wat in de waagschaal. Alle bei zijn we hoofdelijk aansprake lijk. Van Es werkte bijvoorbeeld met aparte BV's voor de hal en het restaurant, aan dat soort flauwekul doen we niet. Maar we zouden onze nek niet zover uit steken, als we niet zeker wisten dat het complex rendabel is. Daarom zijn we de twijfels dat het weer niks wordt een beetje zat." Van Vliet heeft door eerdere werkzaamheden bij onder meer Ahoy in Rotterdam en de Jaar beurs in Utrecht ruime ervaring als organisator. In de tijd dat hij de programmering van de Zee landhallen voor zijn rekening nam. constateerde hij dat het beurs- en evenementencomplex best levensvatbaar is. tenminste bij een efficiënt beheer en klant vriendelijk beleid. Evenementen De kalender voor dit jaar telt in middels 34 evenementen, drie honderd procent meer dan in 1989. De komenden maanden herbergt de hal de traditionele snuffelmarkt, de Zeeuwse Hore- cabeurs, een auto-occasion show, een truckshow en ook de Expo Goes keert weer terug. Daarnaast haalt Inter Expo de oude getrouwe Golden Earring (rock) en Adrian Snell (gospe^ naar Goes. „We hebben een aantal evene menten kunnen redden. Daar mee is naar het bedrijfsleven toe een stuk onduidelijkheid wegge nomen. Je denkt toch niet dat de grotere bedrijven een stand hu ren op de Horecabeurs. als ze twijfelen of de hal wel blijft be staan." Het eerste jaar wordt het freew heelen. kijken welke beurzen en activiteiten aanslaan en eventu eel te splitsen of te combineren zijn. „Pas na driejaar heb je een uitgebalanceerd programma. Eerst moet je weten of iets lukt. Zeeland is tenslotte een moeilijk gebied. De industriële dichtheid is relatief gering, er wonen wei nig mensen en de eilandenmen taliteit speelt nog steeds een rol." Herstel van het geschonden imago, dat is volgens Van Vliet een belangrijke, zo niet de be langrijkste taak. Parkeergeld heffen om vervolgens de bezoe ker tot zijn broekspijpen in de blubber te zien zakken, is be paald geen reclame. „In principe is parkeren nu gratis. Je moet niet beginnen al bij de entree de bezoekers geld uit de zak te kloppen." Ook gebruik van de toiletten is voortaan gratis. Van Vliet verbaast zich er nog steeds over dat tot voor kort zelfs standhouders verplicht waren, zij het tegen gereduceerd tarief, een 'plaskaart' te kopen die hen toegang tot de waterlokalen ver schafte. Anders dan bij Van Es wordt het restaurant onderdeel van de totale exploitatie. „Dat schept de mogelijkheid klanten, zoals Indoor Zeeland Atletiek, die de huur van de hal nauwe lijks kunnen betalen, toch te hel pen. Als ik mijn variabele lasten grotendeels kan dekken uit de opbrengst van het restaurant, vind ik het prima. Zeeland heeft dan een evenement erbij, dat in de toekomst wellicht kan groeien. Je moet ook op de lange termijn denken. Bovendien heeft de hal een sociale functie. Daaraan is nooit aandacht ge schonken." Kantonrechter wil onderzoek gedrag politie ZIERÏKZEE De Limburgse jongeman ging vorig jaar naar het politiebureau in Renesse om aangifte te doen van zijn tent die gestolen was van een natuurterrein bij de duinen. Tot zijn grote verwondering had de politie zélf zijn kampeermiddel meegenomen. Tijdens de zitting van het kan tongerecht in Zierikze donder dagmiddag. bleek ook kanton rechter mr W. F. van Solinge dat een uiterst vreemde gang van za ken te vinden. Hij zal een onder zoek laten instellen naar de han delwijze van de politie. De man werd wel schuldig verklaard om dat hij illegaal had gekampeerd, maar hij kreeg geen straf. Na een dag werken - hij was al om 5.00 uur uit de veren - kwam T. A. G. H. uit het Limburgse Schinveld vorig jaar juli dood moe aan in Renesse. Uit 'blaad jes over Zeeland' had hij begre pen dat er aan de Zeeuwse kust voldoende campings waren, maai' hij kreeg in Renesse overal nul op het rekest. Hij toog naar Burgh-Haamstede, maar ook daar was geen plaats. Omdat het hemzelf onverantwoord leek nog verder te rijden, sloeg hij zijn tent op op een grasveldje bij de duinen, in een natuurgebied. Opgelucht ging H. een frietje eten in Renesse. Verdwenen Bij thuiskomst op de illegale kampeerplaats waar ook vijf an deren waren neergestreken, bleek zijn tent verdwenen. In de veronderstelling dat zijn tent ge stolen was. ging H. de volgende morgen - hij had bij vrienden kunnen overnachten die hij in Renesse was tegengekomen - naar het politiebureau. Daar kreeg hij zijn tent terug, al was die een beetje gescheurd. Dat kwam, legde de politie destijds uit, doordat de agenten tijdens het inpakken van de tent wegge roepen werden voor een ruzie in Renesse. Dus dat was 'snel, snel' gegaan. Kantonrechter Van Solinge was het volledig met officier mr F. D. van Heijningen eens. De man was schuldig, want hij had niet op het terrein mogen staan. Maar dat de politie de tent had verwijderd, vonden de juristen geen pas geven. En daarnaar laat Van Solinge een onderzoek instellen. De heer en mevrouw Van Vliet zijn overtuigd an de mogelijkheden van de Zeelandhallen ifotn Willem Micro*

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 35