Koole en Voshart ruiken aan top Zierikzee geeft visitekaartje af Delta Sport begeert revanche op Loreal Zeeuwse atleten naar Den Haag Van der Velden en Vonck strijden om Zeeuwse crosstitel Vele kanshebbers bij strijd om springtrofee lorfbalduo van Swift zondag met Jong Oranje tegen Jong België sportagenda fljSSlNGEN - Aan het Oranje ibirtzijn ze bij Swift al gewend «raakt, maar Astrid Koole en Dennis Voshart verlangen er naar om zondag in dezelfde Sleur de eer van Jong Neder land te verdedigen. Beiden ma len deel uit van de nationale lorfbalselectie onder de 23 jaar, lie morgen in Antwerpen aan- ireedt tegen de Belgische belof- ,'en. De interland is voor beiden Ie bekroning voor een uiste- debuutjaar in de over- renjaar geleden speelde het duo ran Swift nog op een lager ni- raau. Voshart kwam uit voor To ni (Goes) en Koole voor Zuid- resters (Oost-Souburg). Beiden floten gelijktijdig de overstap nar de hoogst spelende club lan Zeeland te maken en kregen laar later geen spijt van. Ze geiden in de zaal uit tot be langrijke steunpilaren en dat Heef niet onopgemerkt. Koole noethet hebben van haar fysie- kracht, waarmee zij haar te genstandsters afbluft en pikt ïaarnaast regelmatig haar doel- ountjes mee. Vosharts schot liep niet overtuigend, maar de itletische Cios-student uit Bargh-Haamstede manifesteer- iezich met name in defensief op- acht. jan een plaats in de selectie van long Oranje dachten beiden tiet, maar bondscoach Ben Crum werd door een aantal lten- :;rs al snel op het spoor ge- iracht van de Zeeuwen. Zo lijkt Set erop, dat Voshart zijn selec te heeft afgedwongen in het duel tegen DVO. Voshart legde Is dat duel ex-hoofdklasse spe ler Koos Bloemsma, die vorig ;aar nog onder Crum voor DKOD speelde, aan banden. Verrassing partij tegen DVO was een m'n betere wedstrijden", [frinnert Voshart zich. „Het zou jsel goed mogelijk zijn, dat Crum deze wedstrijd, die op vi- is opgenomen, heeft gezien. Sweet het niet. Het was een vol taren verrassing, dat ik geselec- werd. Ik had er geen mo- aent rekening mee gehouden." Istrid Koole was in eerste in- stantie niet uitgenodigd, maar alsnog bij de selectie ge aaid omdat een aantal andere peelsters voor de eer bedankte. ,De vraag is dan ook of ik zon- Ig speel", verzucht ze. „Ik zal iel op de bank moeten begin- ïïi, ook al omdat ik afgelopen woensdag niet hoefde mee te doen in een oefenwedstrijd van Jong Oranje in Enschede tegen DOS/WK. Ik zie wel of ik nog aan spelen toe kom. Ik weet wel, dat de Belgische speelsters fysiek sterk zijn, dus misschien liggen daar mijn kansen." In tegenstelling tot Koole lijkt Voshart wel in de basis te begin nen. „Crum heeft me verteld, dat ik waarschijnlijk in de basis be gint", zegt de speler, die tijdens de trainingen behoorlijk is aan gepakt door de keuzeheer. „Ben Crum traint met ons in partij- vorm. Hij is keihard. Op mijn spel had-ie alleen maar op- en aanmerkingen. De manier waar op hij soms tegen me tekeer ging... Ik weet zeker, dat een aantal andere spelers daar niet tegen zou kunnen. Ik kan het wel hebben. Crum heeft me duide lijk gemaakt, dat hij me wil stu ren." Hoog niveau „Het niveau in de selectie ligt erg hoog. In dit team zitten drie jongens, die in de hoofklasse spelen. Toch ervaar ik het als po sitief. En ik ben blij dat ik erbij zit. Vorig jaar heb ik voor Swift gekozen, omdat ik hogerop wil de. Je mag wel stellen, dat Jong Oranje dan wel erg snel komt." Astrid Kooles ervaringen met Ben Crum waren eveneens posi tief. Je merkt direct dat hij er verstand van heeft. Een man, die heel erg bezig is met sport. Hij is prestatiegericht en verwacht van de spelersgroep dezelfde in stelling. Ook in een oefenduel, zoals vorige week tegen de Leid- se selectie. Ik vind dit een gewel dige ervaring. Een dag voor de interland komen we al bij elkaar in een hotel in Breda. Zondag ochtend gaan we naar Antwer pen. Heel professioneel alle maal." Voor Swift bestaat het gevaar, dat het tweetal straks benaderd zal worden door scouts van hoofdklassers. Astrid Koole voelt er echter niets voor om na een jaar al bij Swift weg te gaan. Toekomst „Ik heb het bij Swift heel erg naar mijn zin. Bovendien moet ik nog veel leren. Dat kan ik bij Swift ook. Het is jammer, dat we afgelopen zaterdag van ODO hebben verloren, waardoor we waarschijnlijk het kampioen schap wel kunnen vergeten." Ook Dennis Voshart voelt (nog) niets voor een overstap naar de 1111 M 111111111111111111 ATLETIEK fcrgen (zaterdag) houdt atletiekvereniging AV'56 de 7e Hollandse Hoeve- Goes. Dit is de laatste wedstrijd die meetelt voor de Zeeuwse cross- mpetitie. Programma: 12.00 MPC (1170m.) 12.05 MPB (1170m.). 12.25 JPC ilOm.). 12.20 JPB (il70m| 12.25 MPA1EJ (1170m.) 12.30 MPA2EJ (1170m.) MO JPA1EJ (1170m.l. 12.45 JPA2EJ (1170m.). 12.55 MD (1170m.) 13.05 JD Mm.). 13.10 MC (1170m.). 13.15 JC (2170m.). 13.25 MB (2170m.) 13.35 JB i.). 13.45. JA/heren vet. korte cross (3330m.). 13.55 MA (3300m.) Dames en vet. (4910 m.) 14.25 Ja (6490m.) Heren/heren vet. (11230m.) 15.30 Trim- 300 t/m 9200 m.) badminton bsporthal de 'Kruitmolen' te Middelburg wordt het komende weekeinde het lianti-badmintontoernooi gehouden. Ruim 100 badmintonners schreven in. idehoogste categorie, de A-2, hebben zich meer spelers ingeschreven dan de gelopen vijfjaar. Er komen 13 heren aan de start. Daaronder zijn slechts twee ïtes van Zeeuwse clubs, Bart-Jan den Hollander en Mike Recoules. (jde dames in deze categorie komen Winnie Slootmans, Marielle Ridderik- fflen Barbara Caster uit. De B-groep is matig bezet. Dit geldt niet voor de C- !®p waar vooral Zeeuwen om de eerste prijs zullen strijden. Dick Visser is idstrijdleider en Simon Christiaansen referee. Zaterdag wordt gespeeld van 'tot 19 uur en zondag van 10 tot 18 uur. Zondagmiddag omstreeks 14 uur 'linnen de finales. basketbal ™cs overgangsklasse: Volharding-Smokkelhoek (vrijdag 20.00 uur sport- •Urum Goes) Heren overgangsklasse: Vlissingen-Ardito (zaterdag 20.00 uur «kensburg Vlissingen); Dynamo'70-Heerbaan Pioniers (zaterdag 16.30 uur ^•G. Middelburg). Dames le klasse: Volharding 2-Marathon 1 (vrijdag 21.30 sportcentrum Goes); Stonedunkers-Scheldesport (vrijdag 20.30 uur 't jMuus Axel); BV Oostburg-Dynamo'70 (vrijdag 21.00 uur sporthal Noord- -;sCadzand). Heren le klasse: Marathon 1-Scheldesport 1 (vrijdag 20.00 uur atensburg Vlissingen). biljarten lie drie Zeeuwse districten worden dit weekeinde de kampioenschappen sde klas bandstoten gehouden. '•Heinkenszand gebeurt dat in HIO-clublokaal Jo's Café. Morgen en zondag Wt telkens om 13.00 uur begonnen. feuwsch-Vlaanderen heeft de eindstrijd toegewezen aan de biljartvereniging (Steense Carambole, die in clublokaal De Kroon in Sint-Jansteen dit week je alleen op zondag laat spelen. De aanvang zondagmiddag is om 13.00 uur. tegenstelling tot de andere districten, waar de slotronden volgende week jaden gespeeld, gaat de finale van Schouwen-Duiveland in café Zaayer in Melharnis in een driedaags toernooi naar de finish. Vandaag (vrijdag) Mtom 19.00 uur begonnen, morgen en zondag telkens om 12.30 uur. 5activiteitencentrum 't Houtenkwartier in Hulst wordt dit weekeinde het kampioenschap libre (handicap) voor spelers uit de 4e. 5e en 6e klas tyeeld. In Hulst wordt morgen .(zaterdag) en zondag telkens om 10.00 uur jonnen. dammen ÜMrdesport top. „Bij Swift speel ik op een be hoorlijk niveau en is alles ook groots opgezet. Ik denk, dat we met deze ploeg in de toekomst ver kunnen komen. Ben Crum zei me, dat het voor mijn ontwik keling beter zou zijn om zo snel mogelijk naai* een hoofdklasser te gaan. Ik denk daar op dit mo ment niet aan. Ik heb geen zin om drie keer in de week tussen Zeeland en de Randstad te pen delen. Laat mij voorlopig maar bij Swift blijven." De interland Jong België-Jong Nederland wordt zondagmid dag gespeeld (15.00 uur) in sporthal Arena in Deurne, bij Antwerpen. Het is de 28e keer, dat de jeugdploegen tegenover elkaar staan. Oranje won totnu- toe 22 maal, speelde twee keer gelijk en verloor drie keer. De selectie van Jong Oranje: Vrou wen: Anoek Brandt (Deetos), Jiska Brandt (Deetos), Ingrid Hopster (Oost-Arnhem), Astrid Koole (Swift), Trienke Koopmans (Wordt Kwiek) en Mireille Wiebking (Fortuna Delft). Mannen: Tim Abbenhuis (Die Hag- he), Patrick Blauw iKIOSi, Robert- Jan Doves (Groen Geel), Frank Landkroon (AKC). Taco Poelstra (ROHDA) en Dennis Voshart (Swift). Zeeuwse selectie In sporthal de Veerhoek in Oost burg wordt vrijdag de jaarlijkse ontmoeting tussen de zaalkorf- balselecties van Zeeland en Bel gisch Vlaanderen gespeeld. De ze revanche van het korfbalgala dat elk najaar in Gent wordt ge houden, brengt de senioren, jeugd (tot 23 jaar) en junioren te genover elkaar. Het hoofdnummer van de ont moeting, de wedstrijd tussen beide seniorenteams begint om 20.35 uur. Eerder spelen de ju nioren (18.15 uur) en de jeugd (19.35 uur) van Zeeland en Bel gisch Vlaanderen tegen elkaar. De Zeeuwse seniorenselectie komt in Oostburg zeker niet in de sterkste opstelling binnen de lijnen. Nadat Swift-trainer Floor Schreuders weigerde zijn men sen voor eerdere ontmoetingen af te staan, koos de selectiecom missie, bestaande uit Adrie van de Berge en Paul Stern uit Oost- Souburg, noodgedwongen voor een ploeg van tweede garnituur. De selecties die tegen Belgisch Vlaanderen in de zaal komen zijn als volgt samengesteld: SENIOREN Dames: Jantine Meulmeester (Top). Marieke Pouwer en Wilma de Visser (Animo), Heieen van Zaltbommel (Togo). Heren: Marius Boogaard en Wilco Fokke (Tjoba), Jaco van Beu gen (Togo), Leo Langebeeke (Swift) en Leon Kloet (Top). Coach: Ko Crucq van Tjoba. JEUGD Dames: Ilse Boogaard en Lianne Kloet (Tjoba), Mirjam Bezemer (Topi en Ilse Paauwe (Blauw Wit). Heren: Mark Kolijn (Luctor). John Dijke (Topi, Jan Theune (Stormvogels), Xander Tanis (Animo) en Pim Zan- dee (Tjobai. Coach: Adri Dieleman van Luctor. JUNIOREN Dames: Regien Riemens en Margreet Rotte (Swift), Moniek Schipper (Ani mo), Annemïek de Schipper (Tjoba) en Esther van de Vooren (Zuidwes ters). Heren: Ramon van de Gruiter en Dennis van 't Loo (Top), David van Klaveren (Swift), Marco van Lomwei (Animo) en Hans de Meij (Zuidwesters) Coach: Hans Soeting van Swift. Dennis Voshart (links): „Bondscoach Ben Crum is keihard" {foto Lex de Meester) zaterdag in de gelijknamige manege aan de Gerbrandystraat de tweede wed strijd in de springcompetitie om de 'Leeuwentrofee'. Programma: 9.00 uur Po ny's klassen B en L klassiek en progressief met barrage. Gevolgd door de klas sen M en Z klassiek met barrage en jachtparcours. 13.00 uur: Paarden klassen B en L klassiek en progressief met barrage. Gevolgd door de klassen M en Z klassiek met barrage en jachtparcours. SCHAKEN Morgen, zaterdag, wordt in Oostburg de 6e ronde van het persoonlijk Zeeuws schaakkampioenschap voor senioren gehouden. Wout Punt van Vlissingen gaat in de hoofdgroep nog steeds alleen aan de leiding met een half punt voor sprong op Albert Riemens van Het Witte Paard uit Sas van Gent. Het treffen tussen deze twee kan morgen voor de nodige verrassingen zorgen. In groep 2 nog drie koplopers: Cor Heijboer van DZD uit Kruiningen. Johan Paauwe van Koudekerke en John Oostdijk van Terneuzen. Ook hier zijn dus spannende partijen te verwachten, die worden gespeeld in de kantine van scholengemeen schap 't Zwin, Nieuwstraat 50 te Oostburg, aanvang 13.00 uur. TRIATHLON Jan Louisse zal er zaterdag in Kapelle op de tweede Verenigde Spaarbank Zwemloop alles aan moeten doen om de achterstand van 34 punten op Niels Koole terug te brengen en zo nog enige kans te behouden op de eindoverwin ning na de derde wedstrijd in Middelburg. Jan Bart Jasperse en Peter van Lit zijn met een achterstand van respectievelijk 3 en 7 punten op Jan Louisse ook nog volop in de strijd voor de ereplaatsen. Irma Heeren heeft bij de vrouwen een ruime voorsprong op Simone Vos en Nicole Spruit. Veteraan Theo van Hal moet Loek van Steenbergen en Pieter Verhage achter zich kunnen houden. De 60-jarige Jo Keulemans heeft de leiding bij de 50+'ers. De wedstrijden worden gehouden in en om het Groenewoudzwembad te Kapelle: 11.30 uur: 1500 m/15 km: 12.05:1000 m/10 km; 12.30:1000 m/10 km en 500 m/5 km; 12.55: 500 m/5 km. TRIMLOPEN Met de Carnavalsloop wordt morgen, zaterdag, de vijfdelige serie van SV Aloy-trimlopen afgesloten. Als alles volgens plan verloopt zullen de deelne mers kunnen kiezen uit 5 afstanden, namelijk 500 meter (voor de jeugd) en 2, 5,6,8 of 16 kilometer. Organisator Remy Mangnus en zijn team zullen namelijk een zo goed mogelijk begaanbare route moeten zoeken in de polders rond Graauw. Daardoor is het mogelijk dat de afstanden iets afwijken en dat men bijvoorbeeld afziet van één ronde van 16 kilometer, maar kiest voor twee ron den van 8 kilometer. Inschrijven voor de Carnavalsloop is mogelijk vanaf 14.00 uur in het clubgebouw van SV Aloy aan de Dorpsstraat 30 in Graauw. De 500 meter gaat om 14,45 uur van start. De overige afstanden beginnen om 15.00 uur. VOLLEYBAL Tweede divisie C heren: Rentokil/ZVH 2-Nokia/VTC; CWS/Gemini-Zovoc. Tweede divicie D heren: Rooyse VK-Hypotheker/VCS. Derde divisie F dames: Savok-BCS Comp. Service/DS (De Vlaanderen, 16.15 uur). Derde divisie F he ren: WIK/OVM-Ekspalvo 2. In het Zeeuwse district wordt de derde ronde van de bekercomptitie gespeeld. Bij de dames staan de volgende wedstrijden op het programma: BOK-Voor- waarts; CVC-Mytilus 3: Mytilus 2-Dynamo'70. Heren: Scheldesport-De Kik kers: VVR-Dynamo'70 2; Mytilus-Dynamo'70; Voorwaarts-Morres/Hulst 3. Competitie eerste klas heren: Sgravo-Savok WATERPOLO In het zwembad 'de Honte' te Temeuzen worden de volgende wedstrijden ge speeld: 18.00 uur bonddames: Schelde-Argo; 18.45 uur kringaspiranten: Schel- de-WZV; 19.30 uur kringheren: Bruinvis-Stormvogel 3. In het sportfondsenbad te Vlissingen speelt Ganze 2 om 16.45 uur tegen Breda 3. De Stormvogel dames spelen om 18.45 uur in Eindhoven tegen Njord 2 en de heren van Schelde 2 spelen in Roosendaal om 18.45 uur tegen Zuidwesthoek. De Stormvogel heren spelen om 19.00 uur in Delft tegen Raket. - - ooeen damsimultaan in het Dorpshuis in 's wenpolder De simultaan wordt georganiseerd door de Sportraad in Bors- ••hn samenwerking met de damclub van 's Gravenpolder. Verwacht wordt 'ertussen de 50 en 60 tegenstanders zijn. De simultaan begint om 13.00 uur. diet individueel Zeeuws damkampioenschap komen morgen (zaterdag) in Dorpsleven aan de Poelvoordestraat in 's-Gravenpolder alleen de spelers «eerste en tweede klas en de junioren in actie. Bij de eersteklassers komt Ptoper Danny de Jager uit tegen Jan Grim. Aalbrecht Rijk en Willem van lijstaanvoerders in de tweede klas, spelen tegen resp. Blok en van ''loop Bij de junioren speelt de ongeslagen koploper Prim Chigharoe tegen •««sluiter Dirk Boers. Alle partijen beginnen morgen om 13.30 uur, Pf clubcompetitie van de Provinciale Zeeuwse Dambond staan voor ko- -Me week de volgende wedstrijden op het programma: hoofdklas: vr. 15/02: G s-Gravenpolder II-Aagtekerke I: ma. 18/02: Souburg I-Lammerenburg -li). 21/02: BDV I-Middelburg II; Goes I-Lammerenburg I. ZAALHANDBAL landelijke Rijverenïging en Ponyclub 'De Haringruiters' uit Biervliet tmorgen (zaterdag) in manege 'Riemens in Nieuwvliet een dressuurwed- ^voorpaarden en ponys klasse B t/m Z. De wedstrijd begint om 09.00 uur ^Zl/23 6 en worc^ om 20,00 uur afgesloten met de combinaties uit de •Ylissingse Landelijke Rijvereniging en Ponyclub 'De Scheldestad' houdt le div. heren, zaterdag 16 feb.: Onderdak Zierikzee 20.15 uur: Delta Sport-Lo- real: UDSV-v. d. Voort Quintus; Swift-Bevo Heidia Comb.; AHV Swift-Pius X: Saturnus'72-EDH; NOAV-VGZ Sittardia 2. 2e div. dames: 't Zwaantje Terneu zen, 14.00 uur: HVSV-EMM; Snelwiek-Actief; ML/Foreholte 2-Hercules, Inter nos-Foto/Hellas 2: HVS-Saturnus'72 2e div. heren: DWS-EMM. EDH 2-Merc/ Saturnus: WIK-DES'72; Internos-CT Hellas 2, Animo-Helioform Tachos 2. 3e div. dames, Den Dullaert Hulst, 14.00 uur: Hontenisse-Dongen: HV Tilburg- Olympus; EBHV-Avanti; Groene Ster-Tornado'70; Were Di-Gilze. 3e div. he ren: White Demons-Olympus; EBHV-Avanti; Groene Ster-Tornado'70; Ra pid-Mountain Stars: Heerle-Dongen Afdeling: Baskensburg Vlissingen: 12 30 uur: DS Walcheren-GSC 1; 13.40 uur: HS Walcheren l-EMM 3; 14.50 uur: HS Walcheren 2-Olympus 3. Sportcentrum Goes, 13.10 uur: HS GSC I-Delta Sport 2. Onderdak Zierikzee, 13.55 uur: DS Delta Sport-Olympus 3; 15.05 uur: HS Delta Sport 3-EMM 2. 't Zwaantje Terneuzen, 12.40 uur; DS HVSV 2-EMM 2. Den Dullaert Hulst, 11.40 uur: DS Hontenisse 2-GSC 2. HS Hontenisse 1-GSC 3; 15.55 uur: DS HVH-Olympus 2; 17.05 uur; HS Hontenisse 2-HVSV 2. De Veer hoek Oostburg, 13,45 uur: HS Operatie'71-Olympus 2. ZAALKORFBAL In sporthal De Veerhoek in Oostburg wordt vandaag de jaarlijkse ontmoeting tussen de zaalkorfbalselecties van Zeeland en Belgisch Vlaanderen gespeeld. Het programma ziet er als volgt uit: 18.15 junioren: ïy.ao jeugd: 20.35 senioren. 'S-GRAVENPOLDER - Voor de damcompetitie voor clubteams in de Zeeuwse hoofd en eerste klas werden al verscheidene wedstrijden uitgesteld wegens weersomstandigheden. Dat Zie rikzee kampioens aspiraties heeft werd duidelijk. In 's-Gra- venpolder tegen PWG 's-Gra venpolder II behaalde Zierik zee een grote overwinning 12-4. Ook Ai-is de Heer uit Souburg deed deze rond goed zaken. Om uit de degradatiezorgen te ko men werd de MDC II in Souburg- weggespeeld met 11-5. De gedetailleerde uitslagen: PWG 's-Gravenpolder 11-Zierikzee I 4-12: J. Louwerse-M. J. Walraven 0-2; I. Da- vidse-J. M. Honig 2-0; L. Adriaanse- M. v. d. Wielen 1-1; C. A. Korstanje-J. de Wild 0-2; A. J. Zegers-C. v. d. Wie len 1-1; P. Versluis-S. Douw 0-2; P. Geelhoed-J de Jonge 0-2; L. Boog- ert-C. L. Boot 0-2. Souburg I-Middelburg II 11-5: P. Fi- lius-J. de Jonge 1-1; P C. Allaart-J, J Moens 2-0; M. Buitendijk-C. de Wolf 2-0; M. Bronke-H. v d. Landen 1-1; J. Brasser-J. L. Grim 2-0; B. Ramper- sad-R. v Eenennaam 0-2: A. Alewijn- se-A. J. v. Keulen 2-0; P. Blok-K. J. de Koeyer 1-1. Tweede klas In de tweede klas haalde ADC het eerste punt binnen door 4-4 te spelen tegen GDC II uit Goes. Ook koploper BDV II en Oostka- pelle I deelden de punten 4-4. Aagtekerke II-Goes II 4-4: J. Hou- mes-J. Tilroe 1-1; L. de Visser-M. v. Riet 0-2; C. Simonse-M. Poulisse 1-1; W, Lievense-J. I. Sonnevijlle 2-0. Oostkapelle I-0BDV II 4-4: A W. Smit-H. Roodenburg 1-1; L Wattel- A. J. v. Alphen 1-1; G Jobse-G. Fran ken 2-0; J. Poppe-J. v. Tongeren 0-2.. Eerste klas Voor de eerste klas kwam enkel de damclub Gapinge naar 's- Gravenpolder voor de ontmoe ting tegen het vierdeteam van PWG 's-Gravenpolder, Gapinge VLISSINGEN - Morgen (zaterdag) wordt de tweede ronde om de 'Leeuwen-springtrofee' van de Vlissingse ruitervereniging 'De Scheldestad' gehouden. Zowel bij de pony's als paarden kent het deelnemersveld nog een groot aantal combinaties zonder strafpun- ten. zodat het in de manege aan de Gerbrandylaan bijzonder span nend belooft te worden. De wedstrijd zal ook ten alle tijde doorgaan, verzekerde Jan de Kroo van de organisatie. „De buitenbak, waarin men moet inspringen, is om bevriezing tegen te gaan afgedekt met een laag zout. Daar wordt vrijdag nog een laag zand aan toegevoegd en vervolgens los ge woeld.." De aantrekkelijke geldprijzen hebben weer een aantal sterke combi naties van buiten de provincie naar de Scheldestad gelokt. Onder hen Joyce Noppen van de Astense Strieneruiters, Ingrid Langel van de RV Maassluis en Wendy Wentink uit Abcoude, die met hun blan co strafblad tot de favorieten voor de eindzege behoren. Maar ook onder de Zeeuwse combinaties bevinden zich een aantal kansheb bers zoals Sylvia Walraven en Henk Maljaars van Oranjezon, Saskia van Munster, Lianne Wielemaker en Mariska de Kroo van het orga niserende Scheldestad en Sybille en Jeroen Burm van de vereniging Hulst, Landelijk District Zuid, le klasse G: Albatros-Pernix: 3e klasse M: NIO-Storm- vogels; Oranje Nassau-TOP (A); Res. le klasse F: Pernix 2-PKC 4; Res. 2e klas se O: Albatros 3-Vriendenschaar (Hl 2; Afdeling Zuid-West, senioren: 1-A: Tjo ba 2-Zuidwesters 2, Goes 2 15.00 uur; Seolto 1-Animo 3 Vlissingen 11 30 uur; 2- A: Zaamslag 1-Atlas 2; Luctor 3-Togo 3; 2-B: Volharding 1-Stormvogels 2; TOP 3-Tjoba 4: 3-A: Animo 5-Zuidwesters 3; 3-B: Tjoba 5-Stormvogels 3; Seolto 2- KVK1,4-A: Togo 4-BKC 2, Swift 6-Zaamslag 2; 4-B: All Ready 2-Tjoba 7 (14/2); Volharding 2-Swift 5; Seolto 3-Top 4; 5-A: Togo 5-KVK 2; Swift 7-Luctor 4: Ondo 6-Atlas 3; 5-B: Seolto 4-TOGO 6; Animo 6-Tjoba 8: 6-A AU Ready 3- SKNWK (14/2); Blauw Wit. 3-Dreischor; Zuidwesters 5-ONDO 7; 6-B: Blauw Wit 4-Atlas 4; Stormvogels 6-BKC 3; Zaamslag 3-Seolto 5; 6-C: Emergo 3-KVK 3; Volharding 3-GoodLuck 5; Vet: Top 5-Blauw Wit 5; Animo 7-Olympia 4; Junio ren: 1-A: Togo 1-Swift 1; Animo 1-Zuidwesters 1; Tjoba 1-TOP 1; 2-A Ondo 1- Tjoba 2; Swift 2-Stormvogels 1; Luctor 1-Seolto 1: 3-A: AU Ready-Seolto 2; Ammo 2-TOGO 2; 4-A: Stormvogels 2-Luctor 2; Ondo 2-BKC; Top 2-Swift 4. ZWEMMEN In Zierikzee en Hulst worden zaterdagmiddag wedstrijden gehouden voor de Zeeuwse zwemcompetitie. In de tweede klasse ontvangt Onderdak de teams van de Bruinvis, de Braakman, Schelde B en de zwemclub Koewacht B, In Hulst komen de Otters, de Honte. 't Vrije en Scheldestroom B tegen elkaar uit voor de derde wedstrijd in de 3e klasse. ZIERIKZEE - De handballers van Delta Sport hebben zater dagavond in sporthal Onderdak in Zierikzee (aanvang 20.15 uur) iets goed te maken in de compe titiewedstrijd tegen Loreal uit Venlo. Als de dag van gisteren herinneren trainer Rob de Vos en zijn spelers zich nog de uit wedstrijd tegen deze Limburg se ploeg op zondag 14 oktober. Met de alleszeggende cijfers 28- 11 werd de ploeg uit Zierikzee die middag afgeschoten. Delta Sport liep dit opmerkelij ke pak slaag op in de derde wed strijd van de competitie. Ogen schijnlijk was er een klasse ver schil tussen de Limburgers en de Zeeuwen. Maar nu er inmiddels door de meeste ploegen veertien wedstrijden zijn gespeeld, mag duidelijk zijn dat Delta Sport niets hoeft onder te doen voor Loreal. Want op de ranglijst staat de Zierikzeese ploeg (ge deeld vierde) nog boven Loreal (zesde). Trainer Rob de Vos is eerlijk ge noeg om toe te geven, dat zijn team vier maanden geleden in Venlo taktisch volkomen ver keerd speelde: „Twee factoren leidden toen tot die grote neder laag. In de eerste plaats was het onze eerste verre uitwedstrijd. We hadden het weliswaar goed voorbereid, maar er was uitein delijk geen tijd en ruimte voor een goede warming-up. In de tweede plaats speelden we tak tisch volkomen verkeerd. Door ver van de circel te verdedigen gaven we ze te veel ruimte". Del ta Sport liep snel een grote ach terstand op, miste twee straf- worpen en schoot drie keer te gen de paal, waardoor het mo reel knakte. Trainer Jan Aerts van Loreal: „Delta Sport had de eerste twee competitiewedstrijden gewon nen. Dat ze eerst Quintus ver sloegen was al opmerkelijk, maai- de zege op titelkandidaat Bevo in de tweede competitie wedstrijd was een sensatie. We hebben voor eigen publiek die Zeeuwse ploeg dus geen mo ment onderschat. We hebben veel getraind op het uitspelen van de zwakkere linkerkant bij Delta Sport en op de 5-1-verdedi- ging van die jongen". Rob de Vos wil wel kwijt dat hij en zijn spelers die les goed heb ben begrepen: „We gaan nu be slist meer teruggetrokken ver dedigen. Niets laten we aan het toeval over. Ik heb de wedstrijd Quintus-Loreal gezien en op vi deo staan en die videobeelden hebben we deze week bekeken. We zullen er alles aan doen om tegen Loreal iets recht te zetten. Trouwens, ons doel was aanvan kelijk om in deze klas te overle ven, maar nu is de tweede plaats ons doel. We moeten nog tegen de nummers twee en drie". De Middelburgse trainer ver wacht een spektakulaire wed strijd: „We zijn twee weekeinden niet in actie gekomen. Vrijwel al onze spelers zijn topfit. Bij bal bezit van de tegenstander zullen we meer teruggetrokken verde digen, maar we zullen ook at tractief aanvallen". Derby Zondag wordt op Terneuzense bodem de derby gespeeld tussen de damesploegen van HVSV en het Middelburgse EMM. Met de hoofdstedelijke ploeg van trai ner John Jansen gaat het de laatste weken uitstekend. De Middelburgers wonnen de laat ste drie duels oprij en staat met vijftien punten op een vijfde plaats. Met de Zeeuws-Vlaamse ploeg gaat het de laatste weken echter minder voortvarend. We zijn de laatste vier wedstrijden niet meer voltallig binnen de lijnen geweest. Momenteel zitten we in de hoek waar de klappen val len.", weet trainer Rene de Bak ker. Aan Terneuzense zijde is het meespelen van Nicole Boussen nog uiterst onzeker. Bij EMM zal zeker Jits Jongepier niet van de partij zijn. Het meespelen van Sophie Felius e,n Annette Uitter- hoeve is echter nog twijfelach tig. won met 11-5, daardoor alleen aan de leiding. De gedetailleerde uitslagen: PWG 's-Gravenpolder IV-Gapinge I 5-11: M. de Jager-P. Willemse 0-2; Mej. J v. d. Horst-L. Kesteloo 1-1; M. Anthoni- se-J. H. Kesselaar 0-2; R. v. d. Hart-I. Flipse 1-1; M. de Rooij-L. Walraven 1-1: M. Nijsse-Iz. Walraven 0-2; M. C. v. d. Plasse-A. Riemens 1-1; s. J. Tals- ma-P. v. Keulen 1-1. Kleemann niet aan de start INZELL (SID) - Europees en we reldkampioene allround- schaatsen Gunda Kleemann neemt niet deel aan de strijd om de wereldtitel sprint, die op 23 en 24 februari in Inzeil wordt gehouden. Oefenvoetbal AALST ANP- In Aalst (Gelder land) spelen zaterdag om 16.00 uur Feyenoord en Anderlecht een vriendschappelijke wed strijd op het terrein van Roda Boys (tweede klas zaterdagama teurs). Invitatietoernooi van Delta Sport LISSINGEN - De gymnastiek vereniging Delta Sport houdt op 23 februari voor de vijfde keer een invitatie-toernooi. Er wordt door ongeveer 100 topturnsters uit heel Nederland deelgeno men. Daarnaast zijn er ook inter nationale afvaardigingen van van gymclub Harlow uit Enge land en Slavia Trnava uit Tsje- cho-Slowakije. Het toernooi wordt afgewerkt in sporthal On derdak in Zierikzee. ZIERIKZEE - Vijftien atle ten uit Zeeland hebben een startbewijs ontvangen om dit weekend deel te nemen aan de Nederlandse indoor atletiekkampioenschappen in Den Haag. De organisatie (KNAU) van de nationale kampioenschappen han teert strenge limieten waar door vele inschrijvingen niet worden gehonoreerd. Onder de Zeeuwse atleten zijn potentiële medaille winnaars tijdens de wed strijden in de moderne in door atletiek-accomodatie van de Houtrustliallen. Bij de A-junioren krijgt Gre gory Lede (Dynamo) uit Sou burg de kans om zijn beide kampioenstitels op ver springen en Hinkstapsprin- gen van vorig jaar te verdedi gen. De 18-jarige atleet, die een tijd lang uit de running is geweest, heeft afgelopen maanden hard gewerkt aan zijn come-back op de NK. Lede prijkt met 7 meter en 8 centimeter op verspringen en 14 meter en 50 centimeter op Hinkstap springen nog steeds als nummer één op de nationale bestenlijst. Sebastiaan Schletterer (Dy namo) uit Middelburg moet in staat worden geacht om met zijn 1.55 op de 800 meter een podiumplaats te verove ren bij de A-junioren. Ook Stevan Martijen (Schelde Sport) op de 60 meter en Mo nique Schipper (Delta Sport) bij het kogelstoten la-ij gen bij de A-jeugd kans op één van de drie ereprij zen. GOES - Piet Vonck uit Hulst en Leon van der Velden uit Kapelle zullen morgen onderling beslis sen wie zich bij de heren Zeeuws crosskampioen mag noemen. Dit zal gebeuren tij dens de laatste crosscompetitie wedstrijd in Goes die wordt ge houden op het terrein van de De Hollandse Hoeve. De beste kansen heeft de 43-jari- ge atleet uit Hulst die met mini maal een derde plaats zijn Zeeuwse titel van vorig j aai- kan prolongeren. Indien Van der Vel den nog kans wil maken op de titel dan moeten er minimaal drie Zeeuwse deelnemers finis hen tussen hem en Vonck. Bij de dames is Jopie Daane uit Vlis singen al zeker van de titel en Sam Polderman van Atletica heeft de Zeeuwse titel bij de he ren veteranen al op zak. Voor een aantal verschillende jeugd- categorieën zal tijdens de Hoeve cross worden uitgemaakt wie de hoogste prijs mee naar huis mag nemen. Bij de zevende Hollandse Hoeve cross heeft de organiserende ver eniging AV'56 weer een groot aantal voorinschrijvingen ver werkt. De organisatie verwacht, ondanks het besneeuwde terrein weer veel deelnemers aan de start. Om 12.00 wordt gestart met verschillende jeugd catego rieën en om 14.25 gaan de heren van start voor de laatste cross competitie wedstrijd pver 11230 meter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 31