Middenschouwen wil schuur kopen Huwelijk onder de loep Bezwaren tegen verkavelingsplan Sint Annaland Overlast duinpad Domburg wordt opnieuw bekeken Basco en WSW boos over nieuwe tarieven boilers Westerschouwen wil in school Burgh expositieruimte streek 14 Waterschap wil af van gebouw in Scharendijke WOENSDAG 13 FEBRUARI 1991 SCHARENDIJKE - De gemeen teraad van Middenschouwen praat in de openbare vergade ring op donderdag 21 februari over aankoop van een schuur en een perceel grond gelegen aan de Inlaag te Scharendijke. De schuur en het omliggende ter rein zijn liet eigendom van het waterschap Schouwen-Duive- land. Met de aankoop van zowel de schuur als het 1500 vierkante meter metende terrein is een be drag gemoeid van in totaal 25.000 gulden. Het waterschapsbestuur over weegt. als de verkoop van de schuur in Scharendijke door gaat. ook de loods aan de Meel dijk in Burgh-Haamstede van de hand te doen. Als ook dat lukt, is het de bedoeling op een nog na der te bepalen plaats een nieuwe HAAMSTEDE - Het college van burgemeester en wethouders van Westerschouwen stelt de gemeenteraad voor 90.000 gul den beschikbaar te stellen voor inrichting en aanpassing van de voormalige school aan de Kerk straat in Burgh. Stichting Westerschouwen Cul tureel heeft zoals gemeld ver gevorderde plannen de oude school in te richten als tentoon stellingsruimte. Het voorstel van b en w komt aan de orde in de vergadering van de gemeen teraad op maandag 18 februari in het gemeentehuis te Haam stede. De raad vergadert vanaf 19.30 uur. Het college vraagt de gemeente raad voorts een zogenoemd voorbereidingsbesluit. te nemen in verband met de plannen van de Stichting Golf Schouwen- Duiveland voor de aanleg van Stichting welzijn ouderen bijeen 's-HEERENHOEK - De Stich ting Welzijn voor Ouderen Bor sele (SWOB) vergadert dinsdag 19 februari om 16.00 uur in de Jeugdhoeve te 's-Heerenhoek. Op de agenda staat onder meer de overname van de activiteiten van Meer Bewegen voor Oude ren, die nu nog bij het Kruiswerk zijn ondergebracht. Verder wor den de ontwikkelingen rond de woonzorgprojecten besproken en de activiteiten voor het jubi leum van de SWOB in juni. Beplantingen vormen struikelblok SINT ANNALAND - De bezwa ren tegen het ontwerpplan ruil verkaveling Sint Annaland spitsen zich toe op de voorgeno men beplanting van dijken en uitbreiding van enkele natuur- terreintjes. Het ontwerpplan le verde ongeveer tachtig reacties op. De landinrichtingscommis sie komt na de zomer met een in- spraakverslag. Solisten EMM Serooskerke hielden concours SEROOSKERKE (W) - Muziek vereniging EMM uit Seroosker ke hield de jaarlijkse onderlin ge muziekwedstrijd voor solis ten, duo's, trio's, kwartetten en ensembles in het eigen muziek- lokaal 't Westende. Het pro gramma vermeldde 38 uil te voeren werken. Bij de senioren behaalde Jan Huiszoon op cornet een eerste prijs met 55 punten. Naast een direct gewonnen beker mocht hij ook voor dit jaar de wisselbe ker mee naar huis nemen. De tweede prijs was voor Elly Poer- stamper op bugel en Ard Jan Jongepier op tuba met 52 pun ten, Bij de jeugd was het Sander Davidse, die op althoom 54 pun ten verwierf en hiermee een eer ste prijs behaalde. Het duo Peter van den Broek op cornet en Mark van den Broek op bugel behaalde de tweede plaats met 49 punten. Derde werd hier Paul Adriaanse op bu gel met 48,5 punten. Ook voor de hoogste drie van de jeugdafde ling wearen er bekers. Bij de slagwerkers individueel was Alexander Duine eerste met 48 punten. Paul Adriaanse op bu gel en Marcel Adriaanse op vi brafoon werden eerste bij de duo's met 52 punten. Het kwartet Lydia Maris, Kees Kodde, Marcel Adriaanse en Alexander Duine werd eerste met 50 punten. Ook zij kregen een beker. Als gastlid werd deel genomen door Jerina Maas, zij behaalde op dwarsfluit 50 pun ten. De jurering was voor de blazers in handen van de heer J. H. Blom. voor de slagwerkers de heer R. de Roo. De heer A. Lich- tendahl zorgde voor de pianobe geleiding. Voorzitter Js. Cevaal reikte de prijzen uit. Natuurgebieden Bij land- en tuinbouwers rijzen ook bezwaren tegen het voorne men enkele natuurgebieden te versterken. „Dit soort terrein trekt vogels aan", zegt Gaakeer. ..De vrees is dat bijvoorbeeld eenden en ganzen schade zullen toebrengen aan aangrenzende landbouwpercelen. Dat is op zich al een nadeel. Daarnaast zou de landbouwgrond door dit probleem ook nog eens in waar de kunnen dalen." Ook de opoffering van tuin- bouwgrond stuit op verzet. „Eén van de natuurterreinen, Het Stinkgat. wordt volgens plan uitgebreid met 14 hectare. Daar van is 9 hectare geschikt voor tuinbouw. Enkele ondernemers willen niet dat de mogelijkheid verdwijnt om het terrein daar voor te gebruiken. Het aanbie den van soortgelijke tuinbouw- grond als vervanging is niet mo gelijk, want die is niet te vinden in de directe omgeving," Behalve ondernemers in de land- en tuinbouw plaatsen bij voorbeeld ook inwoners van de kern Sint Annaland een kantte kening. „Zij vragen om aanleg van een dorpsbos. Dat is onder meer uit het plan geschrapt om dat de gemeente Tholen het on derhoud van een dergelijke voorziening te duur vindt." werkplaats te bouwen, aldus de griffier van het waterschap, de heer J. E. Overzet. De voorne mens verkeren overigens nog in een pril stadium, want er is nog geen sprake van dat het water schap al naarstig gegadigden voor het gebouw aan de Meel dijk aan het werven zou zijn, te kent hij aan. Bestemming Het college van burgemeester en wethouders ziet overname van schuur en grond aan de Inlaag te Scharendijke wel zitten. Een woordvoerder van de gemeente Middenschouwen maakt overi gens duidelijk dat er nog ge dacht moet worden over het ge bruik van de schuur. Maar hij twijfelt er niet aan dat er een goede bestemming gevonden zal worden, zowel voor de schuur als voor de grond. In hun raadsvoor stel schrijven b en w: „Zeker met het oog op de recreatieve ont wikkelingen bij de Rampweg lijkt het een goede zaak de grond en schuur in eigendom te ver krijgen. Over het gebruik zullen wij ons nog nader beraden." In de vergadering van de ge meenteraad van Middenschou wen komt ook een collegevoor stel aan de orde een bedrag van 39.000 gulden te spenderen aan onderhoud aan de jachthaven Scharendijke. De middelen kun nen worden geput uit het onder- houdsfonds. dat weer wordt ge voed uit de huuropbrengsten van de jachthaven. De grootste uitgave, 21.800 gul den, is nodig voor vervanging van de zogenaamde tapzuilen voor drinkwater. Tevens is de stortplaats voor chemische toi letten aan vervanging toe; de slagboom bij de haven moet ge reviseerd worden en ook moet onderhoud aan het straatwerk worden uitgevoerd. 125 jaar De gemeenteraad behandelt voorts een verzoek van de Ver eniging Voor Openbaar Onder wijs (VOO) een overigens niet nader genoemd bedrag beschik baar te willen stellen. Bedoeling is met de gemeentelijke bijdrage activiteiten te organiseren rond het komende 125-jarig bestaan van het openbaar onderwijs in Middenschouwen. Het college stelt de raad overi gens voor om het subsidie-ver- zoek van VOO af te wijzen, om dat het niet zou voldoen aan de door de gemeenteraad gestelde normen om voor een incidentele bijdrage van de gemeente in aanmerking te komen. „De acti viteiten zijn niet specifiek ten behoeve van eigen inwoners, en evenmin van specifiek regionaal belang", aldus b en w. De gemeenteraad vergadert in het gemeentehuis te Scharen dijke. De vergadering begint om 19.30 uur. Hengelsport - De Zierikzee- se Hengelsportvereniging Oos- terschelde houdt vrijdag 22 fe bruari eën ledenvergadering in het Huis van Nassau in Zierik- zee. Tevens wordt de beker uit gereikt aan de hengelkampioen van het vorige seizoen. De verga dering begint om 20.00 uur. een golfbaan in het gebied rond Slot Moermond te Renesse. Het voorbereidingsbesluit betreft een aanpassing van de huidige bestemming beschermd natuur gebied en beschermd gebied met agrarisch gebruik. Het ge bied rond Moermond valt overi gens buiten het beschermd na tuurmonument Kop van Schou wen. De gemeenteraad van Wester schouwen praat ook over een voorstel van b en w een bijdrage te verlenen in de kosten van ju bileum-activiteiten van de be- jaardensozen. Als de gemeente raad het voorstel overneemt be tekent dit voor de sozen Burgh, Renesse en Haamstede een bij drage van 250 gulden, en voor de sozen in Serooskerke en Noord- welle een bedrag van 150 gulden. Verder betreft een college-voor stel het beschikbaar-stellen van twee ton voor de aanleg van drukriolering in de zogenoemde onrendabele gebieden Lageweg, Kraijesteinweg en Steurswek- ken. Tevens vragen b en w de goed keuring van de raad voor het in voeren van betaald parkeren op het parkeerterrein de Rotonde te Westenschouwen. Na eerder genomen proeven willen b en w het betaald parkeren definitief invoeren, door middel van een systeem met slagbomen en cen traal op te stellen parkeerme- ters. De totale investering voor betaald parkeren in Westen- schouwen bedraagt ruim 216.000 gulden. De schuur aan de Inlaag in Scharendijke (foto Pieter Honhoff Het plan tast de structuur van het gebied niet tot op het bot aan. Behalve de zogenaamde ka- velaanvaardingswerken, het graven en dempen van sloten, aanleggen van duikerdam metjes en verdiehtingswerken, verandert er weinig aan de grond zelf. Land- en tuinbouwers beklagen zich volgens voorzitter G. Gaak eer onder meer over het voorne men bomen op dijken te plan ten. De schaduwen die dit groen op landbouwgronden werpt, zou de geteelde gewassen niet ten goede komen. De land- en tuin bouw plaatst ook vraagtekens bij de overdracht van een aantal dijken aan Staatsbosbeheer. Laatstgenoemde organisatie zou niet voldoende geld kunnen steken in onderhoud. Door ver ruiging van dijken steekt on kruid de kop op. De angst be staat dat het zaad daarvan zich verspreidt over de landbouw gronden. Over de wijze van dijkonderhoud komt volgens Gaakeer overleg met Staatsbos beheer. Een scene uit één van de stukken met als thema het huwelijk (foto Pieter Honhoff) Humoristisch toneel in Ouwerkerk OUWERKERK - Toneelvereni ging Ouwerkerk presenteert vrijdag 15 en zaterdag 16 fe bruari in het Dorpshuis te Ou werkerk de voorstelling Ge mengd Dubbel: een collage van éénakters met als rode draad 'het huwelijk'. In nauw overleg met de provin ciaal toneeladviseur Willem Huybreghs hebben de beide re gisseurs van de toneelvereni ging Ouwerkerk, Ad van Gees- bergen en Rinus Pankow, ervoor gekozen met name de humor in de diverse éénakters te bena drukken. De spelregie draait om een karikaturale aanpak van de boodschap: 'het huwelijk is geen rozegeur en maneschijn, maar het kan altijd nog erger'. Of met andere woorden; Gemengd Dubbel staat helemaal in het te ken van het motto: 'Naast Amor die twee harten aanéénsmeedt ligt er altijd een duiveltje op de loer om harten te breken'. De voorstelling opent om 20.00 uur met de éénakter Rustplaats van David Campton, Ria van Wijngaarden en Piet den Broe der spelen het oudere echtpaar dat onderweg naar huis een be graafplaats passeert. De man voelt weinig voor een confronta tie met het einde, maar zijn vrouw heeft daar veel minder problemen mee. Zo nu en dan 'verpoost' ze er zelfs graag even: op de begraafplaats. In de éénakter Voor en Tegen spoed van James Saunders maakt een jong echtpaar de hu welijksreis. Karin Hage speelt de jonge bruid, de bruidegom is Piet Kuyper. Rianne de Waal en Dies Lemsom spelen Helen en Peter, tijdens hun jaarlijkse kampeervakantie: de Perma nentie getitelde schets van Fay Weldon. Peter leest maai- Helen babbelt, Zij kan het lezen wel Initiatief voor Groen Links Borsele HEINKENSZAND - Inwoners van de gemeente Borsele willen een afdeling oprichten van de landelijke partij Groen Links. De initiatiefnemers vinden dat Groen Links een zegje kan doen over onder meer de Wester- schelde Oeververbinding, het milieu, de kerncentrale, de Co- vra en het rampenplan. De oprichtingsvergadering op 21 februari in de Stenge te Hein- kenszand begint om 19.30 uur. De afdeling Borsele in oprich ting bespreekt het verkiezings programma voor provinciale staten, vrede en veiligheid en kernenergie. Verder staat de filmvertoning Vijfjaar na Tsjer- nobyl op het programma. Ook lijsttrekker Frans van Kollum voor Groen Links in de staten is present.- vergeten omdat ze haai- bril ka pot trapte toen zij door een wesp werd gestoken. De toneelschets Norma, van Alun Owen, speelt zich af bij een halte waai- de bus lang op zich laat wachten. Het komt Norma overigens best goed uit haar minnaar iets te vertellen, zij het dat anderen aandachtig mee luisteren. Ali Pankow is te zien in de rol van Norma, de minnaar is Eugène Totté. De voorstelling wordt besloten met de éénakter Nacht van Ha rold Pinter, waarin popcorn, porno en bier een hij en een zij houvast moeten bieden. Nacht wordt op de planken gezet door Joke van Stuyvenberg en Rinus Pankow. De techniek van de voorstelling- wordt verzorgd door Henk van Manen, Leen Lukus en Bas Nee- Ie. De belichting is in handen van Chiel Gabriëlse en Joop de Regt. Marleen Viergever en Piet Bodbijl verzorgen de grime en Piet den Broeder de illustratie. Verzet tegen afsluiten met hek DOMBURG - Het duinpad aan de Schelpweg' in Domburg blijft misschien toch open. Op aan dringen van de PvdA en de Christelijke Groepering (CG) besloot burgemeester drs II. W. Hietkamp van Domburg dins dag tijdens de raadsvergade ring alsnog te zullen bekijken of de nachtelijke seizoensoverlast (lawaai en vandalisme) met be hulp van openbare verlichting en hekken kan worden beteu geld. Aanvankelijk was het de bedoeling het duinpad 's nachts volledig af te sluiten met hek ken. De PvdA en de CG vinden afslui ting een te ingrijpende maatre gel. In het plan van burgemees ter en wethouders zouden om wonenden de hekken 's nachts moeten afsluiten en 's ochtends weer moeten opendoen. Fractie voorzitter J, Geldof (PvdA) zette daar vraagtekens bij, omdat nie mand hem de garantie kon ge ven dat die regeling goed zou verlopen. Bovendien vreesde hij dat overlast zich zou verplaat sen naar de duinovergang bij de Beatrixstraat. Een ander voorstel van de PvdA om de seizoensmarkt met in gang van dit jaar te weren uit de Weststraat zal worden bespro ken in de commissie economi sche zaken. Volgens de sociaal democraten ondervonden vorig jaar bewoners van de Weststraat en de huisarts, grote hinder dooi de markt. Zij konden niet langer ongehinderd hun woning in, al dus Geldof. Bovendien zouden markthandelaren en bezoekt het plantsoen op de hoek We straat/Westweg platgeloj* Wethouder A. Maljaars ai woordde de PvdA dat de nieuj marktverordening voorziet een 'geringe' terugtrekking vj de marktkramen uit de We straat. Met overgrote steun - alleentj D66-raadslid B. Boonstra steg de tegen - ging de gemeentere akkoord met het amende® van de PvdA om de voetgange ruimte bij terrassen in de Ou straat; Weststraat en Mai waar mogelijk te verbreden anderhalve meter. Boona vond afsluiting van de y. voor het gemotoriseerd verte een betere oplossing. Mini-camping Kampeerboer L. Wattel !i Oostkapelle krijgt geen verga ning om dit jaar een mini-css ping te exploiteren. Een ore grote meerderheid besloot w bezwaarschrift van de kamp® boer ongegrond te verklare Burgemeester Hietkamp gn« de raadsvergadering aan om2 overtredingen die Wattel inrj verleden heeft begaan nogmai op een rijtje te zetten. Het CC raadslid A. Wisse vroeg hetcoi ge Wattel een laatste kans tea ven, zodat deze zijn goede kan tonen. Hietkamp zag da niets in. „We zijn niet zeker vj de heer Wattel's goede wil.H verleden wijst hierop. Je mis ergens een punt zetten." Protest bij Delta Nutsbedrijven VLISSINGEN - De Vlissingse woningbouwvereniging Basco en Woning Stichting Walcheren (WSW) voelen zich voor het blok gezet door de NV Delta Nutsbe drijven. Hun huurders die voor de warmwatervoorziening op een elektrische boiler zijn aan gewezen, worden sinds begin dit jaar opeens met een lasten verzwaring geconfronteerd. De woningcorporaties hebben hen gevraagd of zij een ander sys teem willen, maar zo'n overstap kost altijd extra geld. Basco en WSW hebben krachtig geprotesteerd tegen de nieuwe regeling voor goedkoop stroom- tarief, waar alles omdraait. Al leen nog 's nachts van 23.00 tot 7.00 uur geldt het laagste tarief op werkdagen, de hele zaterdag en zondag en op alle nationale feestdagen. De daluren op werk dagen van 12.00 tot 14.00 uur en - van 14.00 tot 16.00 uur zijn ver vallen. Het gevolg is, heeft Basco berekend, dat bewoners in de Vlissingse wijk Westerzicht en een aantal in Bossenburgh 350 gulden per jaar duurder uit zijn. Een tekort aan warm water kan bovendien ontstaan, omdat een aantal boilers alleen bijwarmt tijdens de daluren, als het laag- tarief geldt. In het geval van Basco gaat het om 135 huurders. WSW heeft op geheel Walcheren 710 huurwoningen met elektri sche boilers. Het protest van de twee woning corporaties heeft niet gebaat. De NV Delta Nuts Bedrijven heeft hen geantwoord dat het tarief stelsel slechts aan de landelijke regels is aangepast. Intrekking- van de nieuwe regeling staat voor de NV Delta Nutsbedrijven niet ter discussie. De onderne ming heeft in een brief aan Bas co en WSW alleen twee alterna tieven aangegeven ter voorko ming van een tekort aan warm water: plaatsing van een grotere boiler (kosten 118,50 gulden) of een andere vorm van warmwa tervoorziening (de aanlegkosten voor de huurder). De NV Delta Nutsbedrijven geeft nog een der de mogelijkheid: beëindiging van de collectieve huurcontrac ten die de verhuurders hebben afgesloten. Alle huurders verlie- Commissie over grondprijzen in Arnemuiden ARNEMUIDEN De commis sie financiën van de gemeente Arnemuiden vergadert van daag, woensdag, vanaf 16.30 uur in het gemeentehuis. De com missieleden buigen zich onder meer over het gemeentelijk grondprijsbeleid. Naar aanleiding van recente grondverkopen rezen vragen bij raadsleden over de criteria die het college hanteert bij de bepa ling van de prijs voor een stuk grond bij verkoop. Prijzen kun nen uiteenlopen, waarbij vaak niet de ligging, bruikbaarheid en de afmetingen van een perceel doorslaggevende criteria lijken, maar eerder gemaakte af- en aanspraken zwaarder wegen. Op de agenda staat verder het meerjarenprogramma voor de restauratie en het onderhoud van Arnemuidse monumenten. zen dan de 15 procent korting! de huurprijs voor de boiler, Die alternatieven en handi ving van de huidige situaties als keuzemogelijkheden a betrokken bewoners vooif legd. „Wij doen nu in feite li werk voor de NV Delta Nutst drijven", stelt plaatsvervange Basco-directeur B. H. M. B „De NV Delta Nutsbedrijii had zich moeten realiseren ji zijop een goede, ordentelij manier overleg had moeten ren." WSW heeft haar huurders g vraagd voor 22 februari te reaa ren. Basco verwacht, alfli Baert, de enquêteformulieren! februari terug. De bewonen werkgroep WSW-woningen v; het huurderscomité Witte Wil Oost-Souburg heeft zich ookt deze zaak gestort. Baert hotj dat de NV Delta Nutsbedrijf; van de perikelen heeft geleerds voortaan vooraf overleg voert Hij juicht daarom de oprichtin van een verbruikersraad toeft raad van commissarissen vani NV Delta Nutsbedrijven 1) eind januari met de instel! van zo'n overlegorgaan l|j stemd. Arnemuidse scholieren tafeltennisten ARNEMUIDEN - In de taW tennishal Matchpoint '82 m men zeventig leerlingen van dl basisscholen deel aan het jaar lijks scholierentoernooi van dl tafeltennisverening Arnemui den. De competitie was injt deeld in leden en niet-ledcnJ niet-leden speelden in drieklas sen: zeven en acht jaar, ncgend tien jaar, elf en twaalf jaar. Uitslagen: zeven en achtjaar lAbj Poortvliet, 2 Juriaan van de Ketel 3 Tjerko van de Kloet, 4 Leon van® ven; negen en tien jaar: 1 ®j Pruijmboom. 2 Leon van B Arjen Rijnhoudt, 4 Linda Verlujf elf en twaalf jaar: 1 Dennis van rf ven, 2 Jerko van de Ketterij, 3 W Damman, 4 Robbert Schroevers 'J den: 1 BertGideonse.2BasScl«w Sabina Meerman, 4 Evelien Mw Uitslag van de kleurplaa(wedstrijd Gabriëlle Cremers, 2 Miranda Sis ber, 3 Liesbeth Grootjans. Manifestatie 'Breeduit' OOSTBURG - In het p einde (eind maart) vindt de 0 nifestatie 'Breeduit' plu» 'Breeduit' is een manifeste1 met aandacht voor verschil» de culturele uitingen. Ook» keer komen verschil» kunstuitingen aan bod zoals# expositie van een aantal w Zeeuws-Vlamingen en cabaR Voor het eerst wordt ook poezie/proza/opstelwedstrijo houden. Geïnteresseerden kunnen werkstuk van maximaal ij woorden voor 16 maart inl# ren bij de balie in Den Hoe!® in Oostburg. Aan deze wedsW zijn voor diverse category prijzen verbonden. De reiking is zaterdag 30 maart' Den Hoekzak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 24