Vlissingen wordt weer te kijk gezet van fc utrecht \drie van der Poel opnieuw tweede Dopingfraude-affaire escaleert in Gieten Sprint blijft een zorgenkind Bert Timmers stopt bij Terneuzense Boys Zeeuwse profclub speelt onthutsend zwak tegen Dordrecht'90: 0-3 PSV steelt punt Periodestand in afdeling NK-sprint in cijfers )Door Taco van den Velde) VLISSINGEN - Voor de tweede jnaal in zeven dagen is Vlissin gen voor eigen publiek te kijk gezet. Na vorige week op eigen veld door De Graafschap te zijn weggespeeld (0-4), was zater dagavond ook Dordrecht '90 veel te sterk voor de Zeeuwse profploeg. De Zuidhollanders hoefden niet eens hun beste beentje voor te zetten om de ploeterende Zeeuwen met 0-3 terug te wijzen. De positie van Vlissingen op de ranglijst wordt daardoor zo langzamerhand uitzichtloos. Na veertien nederlagen en 54 tegen doelpunten in 24 wedstrijden zal het er in de rest van de competi tie vooral om gaan niet op de laatste plaats te eindigen. Dat lijkt momenteel de enige spor tieve eer waar dit seizoen nog om kan worden gestreden. ;Na afloop heerste er zaterdag avond diepe droevenis bij Vlis singen, dat juist had gedacht eindelijk weer eens punten te pakken. Het ambitieuze Dor- drecht van de kapitaalkrachtige [voorzitter Kees den Braven stel de immers zwaar teleur in de eer ste divisie en had de twee voor gaande wedstrijden ruim verlo ren van Telstar (4-1) en RBC (0- 3). Tegen deze aangeslagen ploeg wilde Vlissingen ten koste van alles spelen. Stuurloos Zaterdagavond werd echter dui delijk dat niet Dordrecht maar Vlissingen rijp is voor een be zoek aan sportpsycholoog Ted Troost. Vlissingen zwalkte stuurloos en zonder een greintje zelfvertrouwen over het veld. Bijna alle manschappen van trainer Jo Jansen speelden hard nekkig verstoppertje op het kei harde veld en waren de bal liever kwijt dan rijk. De Zeeuwse profs maakten voor al aanvallend een machteloze in druk. Een kwartier voor tijd mocht het zwaar op de verdedi ging leunende Vlissingen pas zijn eerste en enige corner ne men. Dordrecht-keeper Ricardo de Jongh kreeg in negentig mi nuten alleen een slappe kopbal van Marcel Schenk en een wat strakkere, maar ongevaarlijke, kopbal van Harry van den Ham te verwerken. Maar over een dieptepunt wilde Jo Jansen niet reppen. „Dor drecht durfde meer risico's te ne men. Op zo'n glad veld geeft dat- de doorslag", analyseerde Jan sen, die de plotselinge blessure van Evert Eikenhout als excuus noemde. Eikenhout was vrijdag op de training in botsing geko men met Carlo van Tour en tij dens de warming-up bleek dat hij daar toch nog teveel last van ondervond. „Daarom moest ik op het laatste moment nog wat dingen omgooien. Dat zijn van die omstandigheden die plotse ling gaan meespelen." Gerald Baars Dat omgooien van de opstelling kreeg overigens nog een flink staartje. Wisselspeler Gerald Baars dreigde vlak voor aan- MAC verspeelt Seen punt tegen Go Ahead Eagles OEN HAAG (ANP) - NAC is in ié én van de twee wedstrijden, die ;a! lit weekeinde werden gespeeld "an de eerste divisie, een punt wijt geraakt. De belangrijkste lelager van de superieure koplo- ier De Graafschap kwam in ei- :*a) ;en stadion tegen Go Ahead en iagles niet verder dan 0-0. iAC - Go Ahead Eagles 0-0. Scheids- erfïohl,er. Janssen. Toeschouwers: vang van het duel op de vuist te gaan met aanvoerder Jan Poort vliet en leverde al zijn spullen in. Hij nam vervolgens woedend plaats op de tribune. „Die Jan sen kan er niets van", foeterde hij tijdens de rust. „In de war ming-up komt hij naar me toe en zegt: het gaat niet met Evert, maak je maar warm. Daarna staat hij te smoezen met Jan Poortvliet en vervolgens wordt Patrick Vogel opgesteld. Dat neem ik niet. Wie maakt er dan de opstelling? Mij zien ze hier niet meer." Jo Jansen wilde er weinig woor den aan vuil maken. „Ik snap niet dat dit soort dingen belang rijk moeten worden gemaakt. Ik heb nooit gezegd tegen Baars dat hij zou spelen. Ik heb wel ge zegd dat hij zich warm moest houden, maar dat geldt voor alle spelers." - Het meespelen van Baars zou te gen Dordrecht toch weinig uit hebben gemaakt. Zijn concur rent Patrick Vogel was één van de weinige spelers die zich nog enigszins staande wist te hou den. Voor de rest scoorde alleen Harry van den Ham een magere voldoende en schakelde Ad de Jong de futloze Dordrecht-spits Erik Willaarts moeiteloos uit. De rest van de ploeg faalde in alle opzichten, al kon Remco van Keeken, de handige spits, wei nig worden verweten. In zijn een tje moest hij tegen de overmacht van de Dordrec-ht-defensie op boksen. Zelfs na de 0-1-achter- stand veranderde dat niet. Vlissingen kwam zelden in de buurt van het vijandelijke doel en mocht alleen maai- hopen dat Dordecht geen gaatje zou vin den in de versterkte verdedi ging. Dat liep één helft goed af, maar na het openingsdoelpunt van Gerrie Slagboom, vlak na rust, zakte de thuisploeg finaal door het ijs. Dordrecht kreeg enorme kansen om de score ver der uit te bouwen, maar slaagde daar pas in de slotfase in via tref fers van Langerak en Slagboom (0-3) Vlissingen - Dordrecht '90 0-3 (0-0), 47. Gerrie Slagboom 0-1, 88. Michel Langerak 0-2, 90. Gerrie Slagboom 0- 3. Scheidstechter D.Z. Jol uit Scheve- ningen. Toeschouwers: 1.343. Gele kaart voor Marcel Schenk (commen taar op de leiding). Dordrecht-keeper Ricardo de Jongh grijpt in voordat Remco van Keeken gevaarlijk kan worden (foto Lex de Meester) TERNEUZEN - De voetbalvereniging Terneuzense Boys moet voor volgend seizoen op zoek naar een opvolger voor Bert Tim mers. De Axelse oefenmeester ziet zich door zijn werk (hij moet binnenkort 's zaterdags gaan werken) genoodzaakt om te stop pen bij de huidige koploper in de derde klas zaterdag KNVB. Volgens Terneuzense Boys-voorzitter Ko Welleman stond niets een nieuwe verbintenis met Timmers in de weg. „De vereniging had graag met Timmers verder gewild, maai- het is niet anders. We zullen op zoek moeten gaan naar een opvolger, maar ik reali seer me tegelijkertijd dat de spoeling wel erg dun is." Overigens geeft Timmers zelf te kennen, dat hij best bij een zondagclub aan de slag wilt. Rens Griep wordt volgend seizoen trainer bij zaterdagderdeklas ser Nieuwland. Griep, momenteel werkzaam bij Bevelanders, volgt Johan Fritz op. Herman Vermeulen verruilt de A-junioren van Middelburg voor afdelingseersteklasser Wolfaartsdijk. Hij volgt Kees Bastiaanse op die trainer wordt van de A-jeugd van Kloetinge. Nederlandse veldrijder komt voor de vijfde keer net iets tekort il HETEN (GPD) - Het zal toch i! erkelijk niet zo zijn dat Adrie ei an der Poel zijn wielercarrière lei (sluit zonder wereldtitel? Gis- ercn haalde hij in Gieten zijn ijlde zilveren cross-medaille f,Ook op de weg werd Van der 'oei al een keer tweede op een rereldkampioenschap, dat van llthenrein in '83. an der Poel kondigde gisteren ,jl a afloop aan nog één keer een (rieuze poging op een mondiale ioss-titel te willen wagen. Niet '92 of '93, maar over drie jaar in het Franse St. Herblain, westen van Nantes, jjldrie van der Poel: „Eigenlijk mik hier in Gieten mijn laatste "s hebben gereden, maar om- ik begrepen heb dat over. ie jaar Frankrijk aan de beurt vi wil ik het daar dan nog een er echt proberen. Twee jaar ga het nu rustig aan doen en wil ni in de winterperiode wat meer voor mezelf houden om dan tij '94 nog één keer alles op alles zetten. Dat parcours daar ligt tnormaal gesproken. Ik heb er Iwee keer op gereden". ;en die tijd, Van der Poel is ui overigens al 34, is het ook de doeling dat hij met zijn vrouw. rischknecht este amateur ETEN (ANP) - Met de vuisten telend op zijn borstkas pas- rde Thomas Frischknecht de iish, De Zwitser wilde met „oergebaar" zijn superiori- lextra aantonen. Het 20-jari- 0 lalent had op het 3080 meter ige traject in Gieten uitvoe- gedemonstreerd dat hij de tkste was. (Ie wereldtitel bij de junioren pakte hij zaterdag de re- iboogtrui bij de amateurs. Hij (ligde vóór Henrilc Djernis en -jniele Pontoni. De Deen en de üaan werden gevolgd door de lerlanders Marcel Gerritsen ard Kuyper. De medail- Slipten in de slotfase uit hun kleumde vingers. Door pech foutjes. Hours: 1! Frischknecht (Zwi) ),2. Djernis (Den) 0.23,3: Pontoni 0.24, 4. Gerritsen (Ned) 0.26, 5. per (Ned) 0.31, 6. Berner (Dui) 7 Thielemans (Bel) 0.44. 8. Wa- Zwi) 0.45, 9. Fort (Tsj) 0.54, 10. ie (Tsj) 0,58, 33. Frank Groenen- jlNed) 4.03,48. Richard Groenen- iNed) 5.45. 'oren: 1. Lukes (Tsj) 45.47, 2. Pos- 'Tsj) 0.01. 3. Gil (Pol) z.t., 4. Met- (Tsjz.t., 5. Ulrich (Dui) z.t.. 7. fen (Ned) 0.21, 1.5. Leyten (Ned) 31 Engels (Ned) 3.35, 33. Van klNed) 3.46. Corinne Poulidor, in Frankrijk is neergestreken. De van oor sprong Westbrabantse renner gaf gisteren ook toe, dat privé- omstandigheden voor hem de belangrijkste reden vormen om het de komende winters wat rus tiger aan te doen. „Ik moet ook naar m'n wederhelft kijken en, zoals ik het de afgelopen jaren heb gedaan, blijft er weinig tijd over om thuis te zijn. Ook nu hebben we er alles voor laten staan om wereldkampioen te worden. Ik dacht hier een goede kans te maken, de nieuwe spon sor, Tulip, vormde een extra, sti mulans, maai- helaas.." Het klinkt lakoniek, maai- de reali teit was ongetwijfeld harder voor de Nederlands kampioen, die minutenlang na afloop tobde met 'bevroren zandkorrels' in zijn ogen. Niet voor niets sloeg Adrie van der Poel gisteren om vier uur, toen hij zich voor de streep geklopt wist door Rado- mir Simunek, vertwijfeld op het stuur. Weer een gemiste kans, weer een wereldtitel vergooid. Naderhand: „Ik zou die vijf zilve ren medailles natuurlijk direct inruilen voor één gouden, dat spreekt vanzelf'. „Maar", aldus Van der Poel, „hiermee kan ik toch vrede heb ben. Je kunt beter zo verslagen worden dan door bijvoorbeeld pech. Tevoren wist ik dat. ik twee concurrenten had: Simunek en mezelf. Dat kwam uit". Praktijk Nadat De Bie was uitgesloten door de UCI waren Simunek en Van der Poel ook op papier de laatste, overgebleven favorieten voor de wereldtitel. Vorig jaar al, toen Van der Poel tweede werd achter Henk Baars in het Spaan se Getxo beschuldigde hij zijn Tsjechische rivaal van 'bandjes- plakkerij', gisteren deed hij dat opnieuw. „Simunek heeft na tuurlijk weer erg zuinig gereden. zoals van hem verwacht mocht worden". De praktijk was toch iets anders. Gedurende het uur van de we reldtitelstrijd ontplooide de Tsjechoslowaak wel degelijk in- tiatieven. „Maar dat deed hij omdat hij niet wilde dat Baars of Hendriks bij de kopgroep kwa men", aldus Van der Poel, die zei zichzelf bewust te hebben inge houden om meer steun te krij gen. Maai- uiteindelijk moest Van der Poel het zelf doen en ging het plan van de Nederlandse equipe niet door. Dat plan bestond uit een snelle vluchtpoging waarna de concurrentie het werk moest doen. Frank van Bakel, die zes de werd: „We hadden zaterdag op die manier Frischknecht kampioen bij de amateurs zien worden. Ik heb twee ronden m'n best gedaan om op dezelfde ma nier weg te komen, maai- het luk te niet. Toen m'n ketting erafviel was ik geklopt". Dat de Nederlandse equipe het landenklassement veroverde, was niet meer dan een schrale troost. Begeleider-coach Hennie Stamsnijder: „Toch heb je kun nen zien dat we meer hebben dan Van der Poel alleen. Baars wordt toch weer vierde, Van Ba kel zesde, Hendriks achtste.. Echt, als Van der Poel straks wegvalt, wat ik niet hoop, gaat het Nederlandse veldrijden ge woon door. Dat was toch ook het geval toen 'ik stopte". Frustratie Radomir Simunek kon er niet mee' zitten, met het ongenoegen in de Nederlandse ploeg en met Adri van der Poel tijdens een klïmmetje met i: nisse) zijn kielzog- de Tsjech Simunek foto ANP/Marcel Anto- de frustratie van Van der Poel. In '89 prof geworden najaren als staatsamateur door het leven te zijn gegaan, slaagde hij er als eerste in de historie van het veld rijden in alle drie te vergeven we- reltitels te hebben behaald. Eerst bij de junioren ('80), vervol gens bij de amateurs ('84) en nu dus ook bij de professionals. Vol gende week wacht bovendien waarschijnlijk de eerste plaats in het eindklassement van de Super Prestige, waarin Simunek zes punten voorsprong heeft op Danny de Bie. Dit weekeinde tekende Simu nek een nieuw tweejarig con tract bij de Romeinse club Spa- lanzani. Daar fietste hij het afge lopen jaar voor slechts 13.000 gulden aan vast salaris. Met de handtekening onder het nieuwe contract hielp Simunek direct ook het gerucht uit de wereld dat hij naar PDM zou gaan, al toonde de Gisbers-formatie wel degelijk belangstelling, voor de crossende Tsjechoslowaak. De Nederlandse profploeg onder handelt nu met Martin Hen driks. Simunek zelf uitte zich na afloop in allerlei lovende woorden in de richting van de Nederlandse or ganisatie. Verder kwam er wei nig zinnigs uit de mond van de 28-jarige Tsjechoslowaak. Al leen dit: „Deze wereldtitel was vorig jaar in Spanje al gepland. Toen lukte het niet, nu wel. En voor Van der Poel was ik in de finale echt niet bang. Ik wist dat ik sneller was". Uitslag beroepsrenners: I. Simunek (Tsj) 1.04.22,2 Van der Poel (Ned) z.t., 3. Le Bras (Fra) 0.05, 4. Baars (Ned) 0.24, 5. Lambrechts (Bel) 0.28, 6 Van Bakel (Ned) 0.33, 7. Honegger (Zwi) 0.37, 8 Hendriks (Ned) 0.45. 9. Ar- nould (Fra) 1 06, 10, Lavainne (Fra) 1.40, 11. Karei Camrda .(Tsj) 1.48, 12. De Brauwer (Bel) 2.05.13. Glajza (Tsj) 2.06,14. Vandijck (Bel) z.t., 15. Douce (GBr) 2.39, 16. Reinier Groenendaal (Ned) z.t., Startverbod voor De Bie en Liboton GIETEN (GPD) In hotel Oringermarke in Odoox-n is het doorgaans best rustig toeven. Echter niet de afgelo pen dagen, toen de Belgische equipe zich er voorbereid de op het WK veldrijden in Gieten. Zaterdagnacht om 1 uur nog, escaleerde de dopingfraude-affaire De Bie voor de zoveelste keer. Woedend verliet invaller Ro land Liboton het toch zo vriendelijke Drentse onderko- Voor Liboton leek het sein enkele uren eerder nog wel op groen gezet. De internationale wielerbond, de UCI, in congres bijeen in Paterswolde, had na rijp beraad De Bie alsnog uitgesloten van deelname aan het WK. En ook rechter J.R. Meijeringh, die om half drie 's middags een door de advocaten van De Bie aangespannen kort ge ding leidde, had vervolgens het veto over het starten van de Bie uitgesproken. Maar Ernest de Vuyst, voorzitter van de Belgische wie lerbond. liet zaterdagavond laat toch Liboton bij zich roepen. Niet om hem te motiveren de volgende dag op het WK alles uit de kast te rijden, maar om hem te bewe gen niet te starten. De Vuyst was namelijk bezorgd over de eventuele sanctie bij het onvermijdelijke juridische gevolg van de affaire De Bie. Door Liboton niet te laten starten hoopt de BWB de dwangsom te omzeilen. Met het vertrek van Liboton werd eens te meer de ver warring aangetoond waarin de internationale wielerwe- reld terecht is gekomen na de opvallende uitspraak van de Belgische rechter Van de Walle, die in kort geding De Bie in het gelijk stelde. Van de Walle vond dat de Belgi sche wielerbond de veldrijder ten onrechte had uitgeslo ten van het WK en had geschorst voor een halfjaar. De procedure was, volgens de Belgische rechter, in strijd ge weest met artikel zes van de Rechten van de Mens dat zegt dat ieder individu recht heeft op verdediging. UTRECHT (ANP) - Bobby Rob- son had bezwaar tegen het door gaan van Utrecht - PSV. Collega Ab Fafié niet. Het was te mer ken aan de instelling van de spe lers op het harde, maar stellig bespeelbare veld. De Utrechters waren druk bezig, die van PSV toonden, een enkele uitzonde ring daargelaten, de beweeg lijkheid van zielige, in het verse ijs vastgevroren, vogeltjes. Dat verschil op zich gaf Utrecht al meer recht op de punten dan PSV, maar ook voetballend was er op Utrecht heel wat minder aan te merken na het eerste kwartier, waarin Ellerman zijn gebruikelijke doelpunt incas seerde. Utrecht namelijk had geen zwakke punten, zonder meer een verdienste van Fafié, die het vertrouwen terugge bracht heeft bij zijn mensen. PSV had een handvol spelers, die slechts op hun reputatie over het veld stappen en op een moei lijk veld is dat verre van vol doende. Vanenburg en Popescu deden niets goed, Koeman, Ge- rets. Bosman en Heintze weinig. „Wij hebben geprobeerd het te mooi te doen en dat is op zo'n veld onmogelijk", constateerde Robson. „Onze tegenstander deed het veel beter, Utrecht had veel minder moeite met de om standigheden." Tegenover de passiviteit, de laf heid van de lijstaanvoerder, stond de dynamiek van Utrecht, dat de vroege tegentreffer incas seerde en op zijn mentale kracht terugvocht na een moeilijk eer ste kwartier. Fafié, aangewezen tot man van de wedstrijd, was gelukkig met de inzet en de overtuiging van zijn ploeg. „Wij zijn met zijn al len op de goede weg. Ik heb be wondering voor de mentale weerbaarheid van mijn elftal, misschien hadden wij zelfs iets meer moeten doordrukken. Feit is natuurlijk dat op dit veld onze kansen wat beter zijn dan op een normaal terrein. Wij hebben niet voor niets vrijdag in wedstrijd verband op dit veld geoefend." De coach was verguld met de on derscheiding, welke waarde daar dan ook aan moet worden toegekend, maar vond dat Bijl en zeker Roest evenveel recht op de prijs hadden. Zeker Robert Roest, die de strijd met Romario moest -aangaan. De speler van Jong Oranje was natuurlijk niet altijd winnaar in die duels, maar hij had dan óok de beste PSV-er tegenover zich. Hij en Utrecht hadden boven dien het geluk dat Romario vrij snel na het doelpunt van Eller man de kans op 2-0 liet voorbij gaan en in de slotminuut, be- .laagd door De Koek, net naast schoof. Aan de andere kant had Utrecht recht op die handreiking van het fortuin, want drie-kwart van de wedstrijd was van de thuisploeg. Door Roest en Bijl, Liesdek en Plugboer, De Kruijff en Van der Meer, die vereenvoudigging zochten, waar PSV op zoek was naai- complicaties. Voluit Na het eerste kwartier ging Utrecht voluit voor de gelijkma ker. Soms met combinaties (Al- flen, Van der Meer, Bijl), af en toe individueel (Smolarek), niet zel den met lukraak voetbal en daar had PSV de meeste moeite mee. De gelijkmaker van flankverde diger Verrips, op een pass van zijn collega Van der Meer was echter een staaltje van voetbal vernuft, waarbij de wankelmoe digheid van de PSV-verdedigers (blijven hangen, of op buitenspel spelen) werd afgestraft. Linde- naar en Verrips hadden al eerder voor evenwicht kunnen zorgen, maar werden gestuit door Van Breukelen. De laatste kansen waren weer voor PSV. dat Van enburg miste was zondag geen wonder, dat De Koek in de laat ste minuut Romario stuitte was tekenend voor het verweer dat Utrecht bood. Groningen FC Groningen heeft zich tussen PSV en Ajax op de tweede plaats van de ranglijst gewurmd. In éi gen huis bleef de trots van het noorden RKC zondagmiddag met 2-1 de baas. Op het keiharde en moeilijk beï speelbare terrein van het Oos- terpark-stadion nam FC Gro ningen het initiatief en nam d,e leiding door Meijer, die vanaf de rand van het strafschopgebied en via de handen van doelman Teeuwen doel trof. Huizingh zorgde voor de tweede treffer vlak na rust. Enkele minuten lar ter kwamen de Brabanders te rug in de wedstrijd. Boogers. die in de eerste helft een ideale mo gelijkheid ongebruikt had gela ten, schoot via de paal raak. FC Utrecht - PSV 1-1 (0-1). 5. Eller man 0-1, 67. Verrips 1-1. Scheidsrech ter: Blankenstein. Toeschouwers: 12.500. Gele kaart: Popescu (PSV). FC Groningen - RKC 2-1 (1-0). 29. Meijer 1-0,46. Huizingh 2-0. 53. Boog ers 2-1. Scheidsrechter: Luyten. Toe schouwers: 10.000. Gele kaart: D.e Wijs (RKC). Kor bach krijgt één wedstrijd voorwaardelijk HEERENVEEN (ANP) - Fritz Korbach is door de tuchtconi- missie van de KNVB voor één duel voorwaardelijk geschorst. De trainer van Heerenveen had zich volgens de voetbalbond in een interview schuldig ge maakt aan het gebruik van dis criminerende taal. Korbach bestreed dit schrifte lijk en verklaarde slechts „voet baltaal" te hebben gesproken. Afgezien van de voorwaardelijke schorsing krijgt de trainer een proeftijd van een jaar en een boe te van 300 gulden. Korbach gaat niet tegen de straf in beroep. VLISSINGEN - Vorige week is een verkeerde periodestand ge publiceerd van de eerste klas van de Zeeuwse zaterdagcom petitie. Een wedstrijd van Dui- veland bleek niet verwerkt. De Schouvvse ploeg kwam gelijk aan de leiding. De top van de tweede periode is nu: Duiveland 4 3 1 0 7 9- 5. Dauwendaele 3 3 0 0 6 14- s-H.Arendskerke 3300613- 3 WIK Krabbendijke Mevo 4 3 0 1 6 12- 7 4 2 1 1 5 9-6 5 2 12 5 7-12 (s-Heer Arendskerke won de eerste periode). Selectiewedstrijd VLISSINGEN - Vorige week werd de wedstrijd van de Zeeuw se selectie onder 14 jaar tegen de Zeeuws-Vlaamse groep onder 15 jaar vanwege de mist afgelast. De wedstrijd wordt nu van avond gespeeld 19.00 uur in Teri hole), maar gezien de toestand van de terreinen is het doorgaan wel heel twijfelachtig. ASSEN (ANP) - Wanneer de kampioen overtroffen wordt door een junior en een geflipte allroundster de enige specialis te onttroont is het duidelijk dat de sprint nog steeds het zorgen kind van de Nederlandse schaatsfamilie is. Bij de Nederlandse kampioen schappen sprint in Assen was Falko Zandstra beter dan Arie Loef. Marieke Stam won op 2g- jarige leeftijd in een rechtstreeks duel met Christine Aaftink voor het eerst in haar loopbaan een, nationale titel. Bondscoach Ep- pie Bleeker vroeg zich na het zonovergoten weekeinde in de Drentse hoofdstad in gemoede af hoe het anders en beter zou kunnen met het sprintwerk. Over de aanpak van dit seizoen, kosten ongeveer twee ton, wilde hij nog geen consequenties ver binden. „Evalueren doen we pas na de wereldkampioenschappen in Inzeil." Puntentotaal 500 m 1000 m 500 m 1000 m Vrouwen 1. Stam 170.650 42,35 (2) 1.26,07 (2) 42,25 (1) 1.26,03(1) 2. Aaftink 171,350 42,13 (1) 1.25.61 (1) 42,69 (2) 1.27,45 (3; 3. Meijer 172,145 42,48 (3) 1.26,49(3) 42,86(3) 1.27.12 (2) 4. Loorbach 173,825 42,60 (4) 1.26,96 (4) 43,15 (4) 1.29,19 (6) 5. Pasveer 175.330 42,92 (5) 1.27,20 (5) 43,92(6) 1.27,78 (4) Mannen: 1. Loef 157,190 38,77 (1) 1.18,67(1) 39,13(1) 1.19,91 (3) 2. Janssen 158,420 39,28(3) 1.19,68(4) 39,41 (3) 1.19.78 (2) 3. V.d. Brink 158.805 39,59(5) 1.19,13 (2) 39,82 (6) 1.19,66 (I) 4. Boelsma 158.990 39,13 (2) 1.20,15(8) 39,27(2) 1.21,03 (5) 5. Jonkman 159,915 39,63 (7) 1.20,08 (7) 39,64 (5) 1.21,21 (6). Meisjes: 1. V.d. Poel 175,190 43,97(1) 1.27,71 (1) 43.14(1) 1.28,45 (1) 2. Nat 178,310 44,27,(4) 1,28,82 (2) 44.66 (5) 1.29.94 (2) Jongens: 1, Zandstra 157,110 39,40 (2) 1.18,50(1) 39.04(1) 1.18.84(1) 2. Van Velde 158,135 39.16(1) 1.19,52(3) 39,25 (2) 1.19.93 (4)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 13