Regio wedstrijd is nuttige toets Swift net op tijd bij de les Piet Vonck wint mooiste Braakmancross Animo weer iets dichter bij titel Donkere dagen voor Atlas en All Ready sport Zeeuwen plaatsen zich moeiteloos voor districtskampioenschap turnen Resultaten B/C-turners MAANDAG 28 JANUARI 1991 16 GOES - Over het niveau van de jongens en heren turners tij dens de regio-wedstrijd van Zeeland en Brabant-West in de B- en C-lijn. waren de meningen verdeeld. Bennie Vermandei, trainer van Thor uit Sas van Gent en Johan Droogers, trainer van Volharding uit Goes waren tevreden over de vorderingen van hun turners. Ook al kwa men beiden tot de conclusie dat bij het Zeeuwse kampioen schap vorige week de turners met meer overtuigingen hun zes onderdelen hadden afgewerkt. Bert Jacobs, tienvoudig Neder lands kampioen van de toenma lige NKGB, tegenwoordig do cent aan de sport en bewegen- opleiding van het MDGO in Goes en turn-trainer van Kunst en Kracht uit Tilburg, stelde echter dat er nog veel verbeterd kon worden aan de technische uitvoering van de oefenstof. In het sportcentrum van Goes verduidelijkte Jacobs zijn visie. „Ik zie veel liever dat een minde re oefening perfect uitgevoerd wordt, dan dat turners met han- GOES - Uitslagen van de regio wedstrijd Zeeland en Brabant- West voor jongens/heren op B/C-niveau in Goes. Niveau 3B: 1. Michel Goofaarts (OWSi 45.40, 2. Marlijn Schipper (Volharding) 43.80. 3. Davy Fonteine (Volharding) 41.15 3C 1. Tjebe Hage naars (Odiles Rapid) 44.00. 2. Ri chard Verbogt (Ri-Turn'68) 42.55, 3. Robert van Oort (Sint Dionysius) 42.15. 2B: 1. Jurgen Lambrechts (OWS) 40.70, 2. Arno Oprins (Kunst en Kracht) 35.60, 3. Ben Bladergroen (Kunst en Kracht) 34.70. 4C. 1. Chris tian Muller (MTV) 44.80. 2. Jeannot Stroosnïjder (MTV) 44.10. 3. John Pertijs (OWS) 42.20. 2C: 1. Constan- tijn Verbiest (Odiles Rapid) 43.40. 2. Nico de Moor (Thor) 38.75. 3. Arjan van Dal (Inion) 38.40. IB: 1. Peter Koenen (K en K) 43.35. 2. Sander Koenen (K en K) 42.95. IC: 1. Stefan Dusee (Taxandria) 44.95. 2. Frans Goossens (Taxandria) 43-00. 5B: 1. Jochem Verweij (K en K) 42.10. 2 Jouri van de Broeke (Astrow) 37.30 5C: 1. Patrick Smulders (Sint Diony sius) 43.90. 2. Tiuri Suijkerbuik (Sa- mensprong) 43.15. 3. Marcel Meeus (Taxandria) 43:10 6B: 1. Jeffrey Harmse (OWS) 45.55. 2. Alan Archu- tawski (OWS) 44.95. 6B: 1. Juri van Gelder (K en K'19) 43.95 2 Stefan Mors (MTV) 43.50. 3. Niels Verweij (K en K'19) 42.00. gen en wurgen een voor hen nog te zwaar onderdeel aan de jury tonen. Op die manier train ik ook. Als je maar een beperkt aantal uren tot je beschikking hebt, dan moet je die kostbare tijd zinvol besteden aan het tel kens herhalen van een beweging die op dat moment binnen de mogelijkheid van de turner ligt. Anders krijg je alles maai' een beetje onder de knie." Loze zwaai De Volharding-trainers Johan Droogers en André Korstanje onderstreepten de opvatting van Jacobs, maar ze ontkennen dat ze hun turners overvraagd hebben. „Het kan altijd een beetje minder gaan, We leren ze korte oefeningen aan. waarin de verplichte elementen verwerkt zijn. Onze turners maken weinig- loze zwaaien aan bijvoorbeeld de rekoefening. We stemmen on ze planning af op de toekomst, dus leren we ze geen kunstjes aan die niet uit te bouwen zijn." Droogers beoordeelt iedere tur ner naar eigen kunnen. „Van daar dat ik ook kan zeggen dat ik heel tevreden ben met de pres tatie van Davy Fonteine. Hij heeft een jaar wegens een knie blessure niet getraind, waardoor hij wedstrijdervaring mist. Maar hij heeft vandaag niet onder zijn trainingsniveau geturnd. Dat is voor mij de graadmeter." Fonteine voldeed met zijn derde plaats in klasse 3-B aan de ver wachtingen. Maar volgens Droogers heeft zijn pupil Martijn Schipper de kwaliteiten om op de eerste plaats te eindigen. „Ik zal mijn dag niet gehad hebben", verzuchtte de 14-jarige Goese- naar, die genoegen moest nemen met een tweede plaats. „Nor maal land ik niet op mijn zitvlak na de overslag salto voorover. Vorige week bij de Zeeuwse draaide ik veel soepeler." Aan talent ontbeert het Schip per ,niet. Hij turnt zware onder delen zonder noemenswaardige problemen. Maar zo nu en dan gaan die met slordigheid ge paard. „Het is nog vroeg in het seizoen. Ik moet nog zekerder worden. Ik heb vandaag nog niet gekozen voor nieuwe oefenin gen. omdat ik die nog niet hele maal beheers." Nico de Moor van Thor uit Sas van Gent en zaterdag tweede in niveau 2-C, zei ook dat hij nog teerde op de basis van vorig jaar. Hoewel zijn trainer Vermandei toch duidelijk progressie zag bij zijn, rek- en vloeroefening. „Maar bij paard-voltige viel ik hele maal stil. Na een toestel vraag ik me niet af welk punt ik gehaald heb, maar of mijn oefening lek ker liep. Dat gevoel heb ik van daag niet zo vaak gehad." Christian Muller De Brabantse inbreng in deze kringwedstrijd was groot. Toch slaagde Christian Muller van het Middelburgse MTV'69 erin. de hoogste trede van het ere-po- dium te beklimmen. Voor de 14- jarige turner in de 4-C-lijn kwam dat als een verrassing. „Ik heb afgelopen week vooral aan het verbeteren van mijn rek-oefe- ning gewerkt. Vorig week bij de Zeeuwse kampioenschappen kreeg ik 4.65 voor mijn rek en vandaag 7.85." „Hij had veel te veel loze zwaai en in die oefening en ook was het ritme niet goed", verduidelijkte assistent-trainer Walter Nijssen. „Christian heeft een goede wed strijd geturnd, heel ontspannen. M am MSÊgmÈÊtmÊmÊ, - jjj ¥~- jjg - - - --v 4.} Martijn Schipper van Volharding bezig aan zijn paard-voltige oefening (foto Willem Mieras) Het volgende doel is meedoen aan het Nederlands kampioen schap." Daarvoor zal onder andere Christian Muller bij de districts kampioenschappen op 3 en 23 maart bij de zes hoogst geklas- seerden moeten eindigen. Het puntentotaal van beide wed strijden is daarbij doorslagge vend. SB-opleiding Bert Jacobs is bezig aan zijn tweede jaar als docent van het MDGO. „Ik geef de SB-studen- ten het eerste jaar algemene vor ming. In het tweedejaar kunnen die kiezen voor een scholing tot verenigings-leider. In het derde jaar kunnen ze zich specialise ren in het trainers-vak turnen. Volgend j aar zit het er nog niet in dat die specialisatie van start gaat. Of er zou een combinatie met bijvoorbeeld jazz-dans ge vonden moeten worden. Een specialisatie kan namelijk pas beginnen als er meer dan acht studenten zijn die zich daarvoor opgeven. Dat is nog lang niet het geval. In het huidige eerste stu die-jaar zitten wel kandidaten die geïnteresseerd zijn in de spe cialisatie turnen. Ik hoop dat dat ovei' twee jaar ook zo is." Vooralsnog moet Jacobs stu denten voor een specialisatie turnen doorsturen naar een an dere SB-opleiding. „Als de ge meente Goes in samenwerking met de SB-opleiding en turnver enigingen over kan gaan tot de verbetering van de turn-accom- momdatie dan zal dat turnspe- cialisten aantrekken. Het zou goed zijn als die drie partijen eens met elkaar rond de tafel gingen zitten." Jacobs sluit niet uit dat hij ter- zijnertijd van Tilburg naar Zee land verhuist. „Nu ben ik voor mijn gevoel bij Kunst en Kracht nog niet klaar. Ik heb ook reke ning te houden met mijn gezin. Als ik hier in Zeeland kom wo nen, dan is het mogelijk dat ik een trainers-functie bij Volhar ding aangrijp. Maar alles in goed overleg en in samenwerking." Voor de meeste turners was deze door Volharding georganiseerde wedstrijd een simpele hindernis om zich te selecteren voor de dis trictswedstrijd. Nico de Moor merkte op dat het zaterdag niet nodig was daarvoor een toppres tatie te leveren. „We krijgen nu een paai' maanden tijd om in alle rust onze oefeningen bij te scha ven." Beslissende demarrage 500 meter voor de finish HOEK - Het is ook na de zesde wedstrijd, die meetelt voor de Zeeuwse crosscompetitie nog volstrekt onduidelijk hoe de prijzen zullen worden verdeeld. Maar de wedstrijdenreeks be leefde zaterdag met de Braak mancross ongetwijfeld wel het mooiste gevecht tot nu toe. Tot vijfhonderd meter voor de fi nish waren er met Hans van der Griendt, Leon van der Velden en Piet Vonck nog drie kandida ten voor de winst van deze wed strijd. Het was tenslotte Piet Vonck die in de boeiende slotfa se de beslissende demarrage plaatste. De kleine Hulstenaar houdt zodoende een kans op prolongatie van zijn titel van vorig jaar. Alle toppers in de stand om het Zeeuwse crosskampioenschap waren zaterdag aanwezig in de Braakmancross in Hoek. De om standigheden waren dan ook ideaal. Het weer was uitstekend en het organiserende Schelde- sport had een parkoers weten uit te zetten waarop de betere cros sers wel van voren moesten ein digen: vlak, dus snel, maai' net lastig genoeg om het koren van het kaf te scheiden. 'Thuisloper' Hans van der Griendt startte zoals hij het ge wend is en ging er gelijk alleen vandoor. Het enige voordeel dat de Scheldesporter daaraan over hield was dat hij in de eerste van zes ronden van 1750 meter wei nig last had met dat gedeelte van het parkoers waar de cros sers de half droog liggende bed ding' van de Braakmankreek door moesten ploeteren, want onder aanvoering van Leon van der Velden sloot een groep van drie, spoedig na de eerste door komst aan. Piet Vonck en M'Barek Enzhou maakten het kwartet compleet dat vanaf dat moment de hoofd rol zou gaan spelen in de zesde wedstrijd om de crosstitel. Speldeprikken Gedurende het verdere verloop van de strijd ging het initiatief binnen het leidende viertal voor namelijk uit van de blijkbaar volledig van zijn keelontsteking' herstelde Piet Vonck. De spelde prikken van de Hulstenaar wer den echter elke keer gepareerd. Af en toe een gaatje van zo'n vijf seconden, dat was het maximale wat zijn concurrenten hem toe stonden. Van de andere kant reageerde Vonck ook knap toen Leon van der Velden in de derde ronde trachtte toe te slaan. De Kapel- lenaar sneed, met Van der Griendt in zijn kielzog, op de bedding van de Braakmankreek plotseling een stuk af. De tocht door het water leverde het duo weliswaar een voorsprong van een kwart minuut op, maar de 'droge' Vonck en Enzhou slaag den er toch weer in het gat dicht te lopen. Bij de laatste doorkomst bleek het doek voor M'Barak Enzhou te zijn gevallen. Eerder in de race was het de Marokkaan wel her haaldelijk gelukt om een gaatje dicht te lopen, maar nu de cross zijn finale bereikte was het dui delijk dat hij zijn achterstand van vijf seconden in de laatste snelle ronde niet meer goed zou kunnen maken. Rugblessure Hans van der Griendt had in de loop van de wedstrijd last gekre gen van een donderdag opgelo pen rugblessure, maar slaagde er vooralsnog steeds in om in het spoor van de kemphanen Vonck en Van der Velden te blijven. Op een halve kilometer van de fi nish werd de cross dan uiteinde lijk toch beslist. Op het meest drassige gedeelte van het par koers plaatse Vonck zijn zoveel ste, maar nu toch beslissende demarrage. Leon van der Velden reageerde te laat en de, op dat moment in derde positie lopende Hans van der Griendt miste daardoor ook de 'coupe'. Met de adem van Van der Velden weliswaar in zijn nek wist Vonck zijn voorsprong tot aan de finish vast te houden. Voor wat het aantal zeges in de Zeeuwse crosscompetitie betreft heeft de Hulstenaar nu zodoende een 3-2 voorsprong op zijn concurrent Van der Velden. Met nog twee wedstrijden voor de boeg is er niettemin nog van alles moge lijk. De uitslagen van de Braakman- cross: Heren senioren/veteranen - 10.500 meter: 1 Piet Vonck (HAV) 34.50, 2. Leon van der Velden (AV56i 34.53, 3. Hans van der Griendt (Ssp) 35.04, 4. M'Barak Enzhou (Dyn) 35.12. 5. Rian van de Broek Atl) 36 02. 6. Jan Hoek (DS) 36.22, 7. Marco Simonse (AV56) 36.45. 8, Peter Louwerse (Dyn) 36.52, 9. John Overweel (Dyn) 37.02. 10. Pe ter Picavet (HAV) 37.06. Junioren A - 5250 meter: 1 Theo Ra- bout (Wiel) 18.04. 2. Anné van Dui- vendijk (Sspi 18.16. 3. Michel Cool- bergen (DS) 18.55 Dames senioren/veteranen - 3500 meter: 1. Annelies van Doorn (AV56) 13.37, 2. Ellie Westerweele (Atl) 13.54, 3.1-Iannie de Jager (AV56) 13.54. Meisjes A - 1750 meter: Jessica Neel's (HAV) 7 58. Jongens A/IIr 3500 m: 1. Sebastièn Schletterer (Dyn) 12.01, 2. Hans Gerritsen (Dyn) 12 12, 3. Adrie Faes (Dyn) 12.15. Jongens B. 3500 m: 1, Edwin de Leeuw AV56) 12.04,2. Se- bastiaan Francke (AV56) 12.15, 3. Remeo v.d. Winckel (AV56) 12.32. Meisjes B. 1750 m: 1. Karin Bastian (Dyn) 6.44, 2. Monique Langeraar (Atl) 6.58, 3. Lenny Ossewaarde (AV56) 7.04. Jongens C. 1750 m: 1. Francois Begijn (Ssp) 6.04,2. Ramses Bekkenk (DS) 6.11, 3. Wilbert Murre (Ssp) 6.25. Meisjes C. 1250 m: 1. Anjo- lie Wisse (AV56) 4,23. 2. Belia Ver- beem (AV56) 4.33,3. Linda Schuilwer- ve (Atl) 4.36. Meisjes D. 1250 m: 1. Ka rin Stolk (Wiel) 4.41,2. Ilona Overdul- ve (Wiel) 4.46, 3. Athy Thijen (Wiel) 4.58. Jongens D 1250 m: 1 Michel Schrier (Atl) 4.20, 2. Tom van Re- moortere (HAV) 4.25, 3. Jurgen de Lang (DS) 4.28. Jongens pup A 2e: 1. Rutger Veerman (Wiel) 3.02. Jongens pup.A.Ie: 1. Ri chard den Boer (DS) 3.17. Meisjes pup A 2e: 1. Elcke Boogaarts (Atl) 3.15 Meisjes pup A le: 1. Janneke Langerak (Ssp) 3.29. M.pup.B.: 1. Yvonne Wisse (Atl) 3.31 Meisjes pup C: 1. Saskia Herrebout (Atl) 3.33. Jon gens pup B: 1 Stefan Schrier (Atl) 3 23. Jongens pup C: 1 Sebastiaan Roskam (Dyn) 3.56. Leon van der Velden (links) en Piet Vonck strijden hier nog bij na zij aan zij in de Braakman cross foto Camile Schelstraete Knap herstel in slotfase tegen Kinderdijk Door Han Gommeren) ALBLASSERDAM - Swift leeft nog steeds. De Middelburgse korfballers leken zaterdag de kampioensrace voortijdig te zullen afbreken, maar herstel den zich in de slotfase van het duel tegen Kinderdijk uitste kend. De ploeg van Floor Schreuders ontluisterde in de laatste tien minuten de tegen degradatie vechtende thuis ploeg door een achterstand van 13-9 alsnog om te buigen in een 17-18-overwinning. „Dit is een goede oppepper voor het vervolg van de competitie", stelde aanvoerder Leo Lange- beeke vast. „Eigenlijk is deze competitie zwaarder dan vorig seizoen in de hoofdklasse. Toen mochten we nog eens een uitglij der maken. Nu ligt er veel meer druk op de ploeg. Niet dat we moéten promoveren, maai' men verwacht het eigenlijk wel van Swift. Daarom is deze zwaarbe vochten zege van grote waarde voor de spelers." Zwaarbevochten was de over winning in Alblasserdam letter lijk en figuurlijk, Kinderdijk, dat de punten hard nodig had, gooi de vanaf het begin alle middelen in de strijd. De ploeg van Theo Euser. in de overgangsklasse het meest opgewonden standje uit de trainerswereld, schoot met een alles-of-niets-instelling uit de startblokken. Die instelling leverde aanvankelijk ook succes op. De thuisploeg leidde de hele eerste helft de dans om de doel- punten. Geen eenheid Swift-trainer Floor Schreuders had daar een duidelijke verkla ring voor. „In de eerste helft heeft Swift niet als een team ge speeld. er was geen collectief. De spelers stonden onbewust voor zichzelf te spelen. Dat kan abso luut niet. daarvoor heb je elkaar veel te hard nodig", aldus Schreuders, die zijn ploeg had voorbereid op een harde fysieke slag. Dat werd Kinderdijk-Swift ook. Vooral de zelfbeheersing van Ralph Gillissen werd door Thijs Donkervoort sterk op de proef gesteld, maar de Middelburger gaf geen krimp, Ook hij speelde op de rand van het toelaatbare. Floor Schreuders verwoordde dat nog het best door te stellen dat Swift „steeds minder te kloppen is op veel inzet en hard heid". Kinderdijk werd gesteund door een fel meelevend publiek, dat elke treffer van de thuisploeg met luid gejubel ontving. De spanning was al vanaf het eerste fluitsignaal van scheidsrechter H. Visser voelbaar. De arbiter uit Teteringen nam een paar du bieuze beslissingen, maar floot niettemin consequent. Hooguit was hij iets te scheutig met het uitdelen van strafworpen aan de gasten uit Middelburg, die er voor de rust vier te nemen kre gen. Toch leidde Kinderdijk bij rust met 10-8. Na de pauze leken de Zuidhol landers het karwei snel te kla ren. Via 12-8 en 13-9 keek Swift tegen een ogenschijnlijk onover brugbare achterstand aan. Floor Schreuders zei echter geen moment gevreesd te hebben dat de wedstrijd voortijdig beslist was. Langebeeke beaamde dat. „We kwamen juist steeds beter in ons spel." Via Langebeeke, Gillissen en Voshart bleef Swift in de buurt van het zwoegende Kinderdijk. De thuisploeg bleek in de eerste helft veel van het goede te heb ben gegeven, terwijl scheids rechter Visser om onduidelijke redenen een doelpunt van Gert van de Lustgraaf afkeurde bij een stand van 15-13 voor Kinder dijk. Dat werd de doodsteek. Tjoba degradeert in zaalkorfbal VLISSINGEN - Animo is na overwinning van zaterdag op Merwede en het verlies van Rust Roest in het zaal korfbal zo goed als zeker van promotie naar de eerste klas. De Oost-Souburgse ploeg, die nog niet zo lang geleden met Swift en Tjoba de grote drie vormde in het Zeeuwse korfbal, heeft zich tot een paar jaar terug kun nen handhaven in de pro vinciale top. Maar ook in het zaalkorfbal worden de krachtsverschillen steeds kleiner en na een ongeluk kig seizoen degradeerde Animo twee jaar geleden tenslotte naar de tweede klas. Over de terugkeer werd daarna iets te gemakkelijk gedacht. De vierde plaats achter Ondo, Koag en Mer wede moest het team wak ker schudden. In het tweede seizoen - en met een aanmer kelijk betere instelling - is Animo heer en meester in een gezelschap, dat zaterdag op minstens vijf punten ach terstand werd gezet. Als za terdag bij Rust Roest wordt gewonnen, dan is niet alleen promotie een feit, maar kan ook het kampioenschap worden gevierd. Animo besliste de thuiswed strijd tegen Meiwede met twee flitsende demarrages. De eerste leverde nog voor de rust 10-4 op en was in feite beslissend voor de winst, de tweede haalde na de pauze alle mogelijke illusies bij de bezoekers weg. Pas na 14-6 mocht Merwede nog wat te rug doen. Animo-score: Xander Tanis (6 en een uitstekend vervanger van de geblesseerde. Peter Crueq), Sjaak Baas (3), Ad Vos (3), Jack de Waal (2), Liesbeth Dehing en Marieke Pouwer. Degradatie De overige Zeeuwse ploegen kwamen met heel wat min der naai' huis: De 7-12 neder laag van Tjoba maakte de degradatie onherroepelijk, Togo vliegt volgende week uit de tweede klas. In de der de klas deden Ondo en Blauw Wit het goed, maar komen nu ook Luetor en Zuidwesters in moeilijkhe den. Tjoba-Ondo 7-12 Het afscheid van de eerste klas kwam na een wedstrijd waarin de bezoekers een spel vol van agressie en provoca tie opvoerden. Een zwakke arbiter liet dat toe en bij de groeiende irritatie kwam Tjoba nooit in zijn ritme. Ruststand 6-8, met één vak dat niet draaide'en een te genstander die het irritante spelletje bleef spelen móest Tjoba wel verliezen. Tjoba-score: Marius Boog aard (3), Wilco Fokke (2), Ka rin Blommaard en Arnold Glaser. Vitesse-Togo 16-9 In de eerste helft kon Togo nog aardig volgen, maar na 6-6 had de thuisploeg en tus- sensprint in huis die bij de rust 8-6 opleverde en direct daarna de tegenstander bij 10-6 uit de race haalde. Vites se trok tenslotte door naar 16-9. Voor Togo valt het doek in de tweede klas waar schijnlijk volgende week al. Edwin Machielse (3), Jaco van Beugen (2), Bob Schou ten (2), Francis Joziasse en Hubert Rentmeester scoor den. Derde klas Ondo-Ado 13-13 Met een gehandicapt team (twee basisdames ontbra ken) voerde Ondo de op dracht van coach Van Sig- hem ('alles of niets') voortref felijk uit. Leider Ado werd af gebluft en moest de hele wedstrijd voluit gaan om zich een optimaal geïnspi reerde tegenstander van het lijf te houden. Tegen het technisch en tactisch betere Ado stelde de thuisploeg in zet, concentratie en een ster ke teamgeest. Het was vol doende om aan de goede par tij een punt over te houden. Ronald Coppoolse was On- do's beste man en met Rem- co Wisse topscorer (4), de rest kwam van Ina Gideonse (ingevallen, meteen gebles seerd weer uitgevallen, maar in drie minuten ook twee doelpunten) Wim van Spar- rentak, Marius Besuijen en Ina Wattel. Maassluis-Blauw Wit 9-10 Tot diep in de tweede helft zag het er naar uit dat Blauw Wit een een ruime nederlaag op zou lopen. Maassluis had vanaf het begin de wedstrijd, in handen, leidde bij de rust met 4-1 en meende bij 8-3 een kwartier voor tijd de buit binnen te hebben, In het laatste kwart kwam Blauw Wit via een bliksemoffensief niet alleen nog naast zijn te genstander, maar ging er ook overheen. „We scoorden in de slotfase honderd pro cent", verklaarde Lantinga de zege. Leon Verschuure en Ese Paauwe waren de top scorers. Zuidwesters-De Kapellen 5-15 In dit 'vierpuntenduel' bleek eens temeer dat Zuidwesters de laatste weken vooral mank gaat aan zelfvertrou wen. Het veldspel was zeker niet slecht, maar het afina ken van de kansen om te hui len. In de eerste helft bleef de schade nog beperkt tot 3-6, daarna liepen de bezoekers heel ver weg. Inge Kasse scoorde twee keer. Luctor-De Dijkvogels 7-7 Luctor onderstreepte in zijn thuiswedstrijd tegen De Dijkvogels nog eens dat het de laatste weken aanvallend volkomen vast zit. Na een slechte eerste helft stond 2-2, een korte opleving bracht Luctor direct daarna in ge wonnen positie bij 7-4. Daar na viel de ploeg echter weer stil en kon De Dijkvogels kort voor tijd bij 7-7 nog aan sluiten. voor de equipe van Theo Euser, die het dan ook rood voor de ogen werd. Eerst stuurde hij - op het moment dat het spel stil lag voor een blessurebehandeling van Ralph Gillissen - Van de Lustgraaf weg bij Visser, om ver volgens zelf verbaal omstandig van zijn onvrede blijk te geven. Swift profiteerde van het in el kaar storten van Kinderdijk en stelde via in te lijsten treffers van opnieuw Langebeeke, Gil lissen en Jan-Peter Pouwer de overwinning alsnog veilig. De uitslagen: Trea van Dijken 1-0, Huibert Borsje 2-0, Dennis Voshart 2-1, Leo Langebeeke 2-2, Huibert Borsje 3-2, Trea van Dijken 4-2, Leo langebeeke 4-3, Kees Klerk 5-3, Ralph Gillissen 5-4, Gert van de Lustgraaf 6-4, Karin Janse 6-5, Leo Langebeeke 6-6, Gert van de Lust graaf 7-6. Ralph Gillissen 7-7, Kees Klerk 8-7, Leo Langebeeke 8-8, Trea van Dijken 9-8, Trea van Dijken 10-8. Thijs Donkervoort 11-8, Mieke Ka merling 12-8, Ralph Gillissen 12-9, Huibert Borsje 13-9, Leo Langebeeke 13-10, Leo Langebeeke 13-11, Gert van de Lustgraaf 14-11, Ralph Gillis sen 14-12, Janet Donkervoort 15-12. Dennis Voshart 15-13, Jan-Peter Pouwer 15-14. Huibert Borsje 16-14, Ralph Gillissen 16-15, Leo Langebee ke 16-16, Ralph Gillissen 16-17, Jan- Peter Pouwer 16-18, Mieke Kamer ling 17-18. VLISSINGEN - Het begint er in de eerste klas afdeling van het zaalkorfbal voor All Ready en Atlas donker uit te zien: All Ready verloor bij Luctor (8-7) en de Zuidwesters-reserves ver sloegen Atlas(17-14). Tjoba 2- Animo 3, het duel om de leiding in deze klas, werd door Tjoba 2 met 12-10 gewonnen. De Walcherse derby tussen Zuidwesters 2 en Atlas ging in de eerste helft vrijwel gelijk op. In het tweede part liep de thuis ploeg echter plots snel ver bij zijn tegenstander weg en 12-6 be tekende in feite de genadeklap voor Atlas. In de slotfase kreeg de stand wel een vriendelijker aanzien, maar echt dreigen kon den de bezoekers toch niet meer. De eindstand: 17-14 met aan Zuidwesterskant Chiel van Schijndel en Judith de jonge als topscorers. Luctor 2-A11 Ready was een slechte wedstrijd met All Ready' in de eerste helft als de betere ploeg. „Maar we verzuimden de. kansen af te maken", zo keek' aanvoerster Annemarie van. Goudoever terug. Luctor leek de wedstrijd direct na de rust (2-2) in een handvol minuten in voordeel te zullen beslissen.' maar na 6-3 vielen de aanvals- vakken stil en konden de bezoe- kers een minuut voor het eind-, signaal bij 7-7 weer aansluiten: .1 Danny Hamelink (kort voor tijd: ingebracht voor Jos Poley) bleek' de bekende 'gouden' wissel: in de slotseconde schoot hij zijn ploeg naar de 8-7 overwinning,- Peter Durink was topscorer. Standen zaalkorfbal Overgangsklas A: 3e klas N: Res. le klas F: DVO 10 8 1 1 17 169-138 Excelsior 10-18 ODO (M) 2 10-16 Swift 10 7 2 1 16 168-143 Blauw W. 9-13 Snel 2 10:12 KVS 10 6 1 3 13 152-143 Luctor 10- 9 Meervog. 2 10*lï Snel 10 4 1 5 9 149-135 Maassluis 10- 9 Swift 2 10-16 ODO (M) 10 4 1 5 9 114-131 Dijkvogels 9- 8 KOAG 2 10-lp Kinderdijk 10 3 0 7 6 128-146 Bolnes 10- 8 PKC 4 10-8 HKC 10 3 0 7 6 172-201 Zuidwest. 10- 8 Pernix 2 10-, 1 Wit Blauw 10 2 0 3 4 126-141 Kapellen 10- 5 Animo 2 io-5 le klas G: Res. 2e klas O Oranje W 10 6 3 1 15 140-114 Swift 3 10-20 Fiks 10 6 3 1 15 138-126 Vriend 2 10-18 KOAG 10 6 0 4 12 109-113 Albatros 3 10-12 Albatros 10 5 1 4 11 129-137 Kinderd. 3 10-10 VEO 10 3 4 3 10 135-129 PKC 5 10-8 Pernix 11 3 4 4 10 155-152 Or. Wit 3 10- 6 Ondo 10 3 2 5 8 118-113 Snel 3 10- 4 Tjoba 11 0 1 10 1 115-155 Ondo 2 10- 2 2e klas G: 3e klas M: Animo 10-16 ADO 10-18 Al'delings le klas A: Rust R. 10-11 Olympia 10-14 Tjoba 2 9 6 2 1 14 105- .88 Merwede 10-11 Velocita 10-13 Animo 3 10 5 3 2 13 87- 19 GKV 10-11 TOP (A) 9-11 Zuidwesters 2 10 5 1 4 11 108-100 82- 76 Vitesse 10-10 O. Nassau 10-10 Luctor 2 9 4 2 3 10 Vent. Sp. 10-10 Stormvog. 9- 6 Seolto 1 9 3 15 7 78-'92 Sagitta 10- 8 Ondo 10- 4 Atlas 1 10 14 5 6 82- 96 Togo 10- 3 NIO 10- 2 All Ready 1 9 0 5 4 5 79- .90

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 16