Jeugd heeft te weinig om handen G.van boven Voorstel verbod van gokkasten in kantineruimten ffnnTT Raad Zierikzee komt met besluit over betaald parkeren Project Technika 10 Zierikzee kampt met tekort begeleidsters H M O H X H X Stichting wil meer leven brengen in Middenschouwen weekenddiensten streek ZATERDAG 26 JANUARI 1991 s, 28 kerkdiensten Je huis in de krant brengt mensen over de vloer. m m z O m m In onze vernieuwde en vergrootte showroom aan de Tramstraat en het Dorpsplein, treft u meer dan 30 verschillende keukens aan. Ook voor badkamers, CV-ketels, kombi-ketels enz. Installatie door eigen vakmensen y.- I "Jfcaj SCHARENDIJKE - In de ge meente Middenschouwen is naar de stellige overtuiging van het bestuur van de Stichting Middenschouwen Cultureel (SMIC) te weinig te beleven, HAAMSTEDE Soosavond - In jeugdsoos Big S in Haamstede wordt vrij dag 1 februari een 'Uit je dak'- party gehouden- Gastdiscjoc- key is Roos uit Hellevoetsluis. De aanvang is om 20.30 uur. vooral voor de jeugd. Wie niet aan sport doet, kan verder ner gens terecht. De onlangs opge richte stichting wil de Midden- schouwse dorpen weer laten bruisen. SMIC heeft voor het komend jaar een aantal evenementen op het programma staan. Het Oranjecomité heeft gevraagd of zij een bijdrage wil leveren aan het welslagen van Koninginne dag, en met dat verzoek heeft het bestuur van harte inge stemd. Ook op de zomerse bra derie zal SMIC present zijn. GokbeleidWesterschouwen Waarschijnlijk gaat dan, ver wachten bestuursleden Henk van der Lugt, Ernst van Kan en Jos Schlicher, het rad van avon tuur weer draaien. Dat is bij de vorige braderie volgens hen ook een doorslaand succes geweest. En, niet onbelangrijk, het bracht flink wat geld in het laatje. Op drie augustus staat voorts een popfestival op het programma, met 's middags activiteiten 'voor het hele gezin' en 's avonds muziek in diverse stijlen. Voor de winter heeft SMIC nog geen programma. Maar dat moet er wel komen. Want de be stuursleden stellen onomwon den dat er veel te weinig te doen is in Middenschouwen. „Ik kom oorspronkelijk uit Rotterdam", meldt Henk van der Lugt. „Daar zeggen de mensen: leuk datje op een dorp woont, daar ken je el kaar, en daar is altijd wat te doen. Sorry, maai- er is hier dus niets." Verlies Zeker voor de jeugd is het, vin den de heren, sinds de opheffing van jeugdsoos Trace treurig ge steld- „Helaas heeft de vereni ging door verminderde belang stelling moeten besluiten tot op heffing. Ons inziens betekent dit een groot verlies voor de jeugd en jongeren in Middenschouwen en omgeving", meent het be stuur. Dat de soos steeds minder werd bezocht, is voor SMIC geen reden geweest te zeggen: welnu, dan is daar in Middenschouwen blijkbaar geen markt voor. „Ja", erkent Henk van der Lugt. „Soms vraag ik me ook wel af waar we aan zijn begonnen. Maar als er enthousiasme is, kan je toch heel veel bereiken." Wat er precies georganiseerd gaat worden voor de jeugd, is nog niet duidelijk. „We moeten eerst het vertrouwen zien te win nen van de jongeren", zegt Jos Schlicher. „We moeten ons ooi- te luisteren leggen.' Wat willen zij? Ze hangen nu maai- wat rond bij de kerk en het gemeentehuis. Ik wil niet zeggen dat ze dus op gevangen moeten worden, maar er is hier wel heel weinig. Open baar jeugdwerk bestaat gewoon niet. Als ze niet op een sportclub *i'TTT*mjrTTin^rf-rTTTin*TTTTrrr zitten, kunnen ze weinig begin nen. Maar 't is wel een moeilijke groep, want als ze veertien zijn gaan ze naar Renesse." Ernst van Kan constateert dat er in Middenschouwen veel jon ge 'paardengekken en skate board-liefhebbers' zijn. „Daar kunnen we misschien wel wat mee doen. Ik heb wel eens ge hoord dat ze een skatebaan wil len. Dat kunnen wij natuurlijk niet regelen, maar wij zouden wel eens kunnen praten met de gemeente." En zo moet het eigenlijk met de hele bevolking gaan van Mid denschouwen. Van Kan: „We proberen te bereiken dat ie mand die een idee heeft, naar ons toe komt. Dan kunnen wij bekijken wat we kunnen doen." 26 EN 27 JANUARI 1991 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Zierikzee: vrij 18.00-ma 8.00 uur: A.W. Audier, Noordgouwe, tel. 01112-1480. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00-11.30 uur. Westhoek en Brouwershaven: vrij 18.00-ma 08.00 uur: J. L. Flach en S. W. H. M. Simons, J. van Renesseweg 6, Renesse, tel. 01116-1280. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.30-12.00 uur en van 16.30- 17.00 uur. Oosterland, Bruinisse en Nieu- werkerk: vrij 18.00- ma. 8.00 uur: A. Dorrestein, Dorpsweg 5, Bruinisse, tel. 01113-1280. Tandartsen: Spreekuren voor spoedgevall( za. en zon. 16.30-17.30 uur. D,| de Kup, Vroon weg 4, Burg Haamstede, tel. 01115-1359, Apotheken: Apotheek 'Zierikzee', Dam n tel. 01110-12906, geopend za.vj 9.00-12.30 uur en van 16.30 -ijs uur. Zo. van 12.00-12.30 uurj 18.00-18.30 uur. W ij kverpleegkundigen; Schouwen-Duiveland: Dag s nacht voor dringende hulpveri ning onder tel. 01184-14444. Dierenartsen: (vanaf zat 9.00 uur): E. Wonde gem, Zonnemaire, tel. Olli 1880 BURGH-HAAMSTEDE - Gok automaten worden wellicht verboden in kantines van cam pings en sportclubs in Wester schouwen. De commissie alge mene zaken bespreekt dinsdag een notitie waarin wordt voor gesteld de automaten in 'laag drempelige voorzieningen' te weren en in cafés te beperken. Op die manier wenst het ge meentebestuur gokverslaving zoveel als mogelijk is, te voor komen. Het college van burgemeester en wethouders heeft tijdens de be handeling van de begroting, aangekondigd een 'gokbeleid' op poten te zetten. De concept notitie is daar de eerste voorzet voor. In dat stuk wordt onder scheid gemaakt tussen laag- en hoogdrempelige voorzieningen. Met dat eerste worden, vrij ver taald, gelegenheden bedoeld waar een ieder vrij in en uit kan lopen, zoals kantines van cam pings en sportkantines. De hoogdrempelige voorzieningen zijn bijvoorbeeld cafés. Gokhal- len vallen buiten de notitie, want die kennen een eigen veror dening. Flipperkasten en andere speel automaten waar gebruikers geen geld uit kunnen slaan, mo gen blijven. Het voorstel is, gok automaten op campings en der gelijke te weren, en het aantal in cafés te beperken. Op die manier hoopt het gemeentebestuur gokverslaving te voorkomen en de openbare orde zo goed moge lijk te handhaven. Tevreden H. P. van Oost, voorzitter van de Westerschouwse Recron (belan genvereniging van recreatie-on dernemers) is best te spreken over de plannen. Zeker daar hem is gebleken dat Oostburg en Domburg reeds een dergelijk be leid in gang heben gezet. Van Oost vindt het juist dat Wester schouwen die lijn doortrekt, ook al staat op de campings volgens hem slechts hier en daar een een armige bandiet. Hij is blij dat de flipperkasten en andere spel letjes buiten de regeling vallen. Want die ziet hij puur als ver maak voor de mensen: „Ze moe ten wat te doen hebben." De Re- cron-voorzitter Van Oost heeft er geen enkel idee van of het we ren van de gokautomaten een ef fectief middel zal zijn tegen het gokken. Maar op zich lijkt hem de eventuele maatregel niet slecht. Jeugdige inwoners van Scharendijke trappen een balletje. „Als ze veertien zijn gaan ze naar Renesse" (foto Pieter Honhoff) Gecombineerde dovenlhoren- dendienst. Serooskerke Geref. Kerk (ds. v. Wouwestraat .43) 10 ds. De Graaf. Nederlands-Hervormde Kerk. Brouwershaven 9.30 ds. Jonker (HA); Bruinisse 10 drs. v. d. Ploeg, 17 ds. Groen; Burgh 10 ds. Ten Have; Dreischor 9.30 ds. Buijs; Eikerzee (Scharendijke) 9.30 ds. Mulder (HA); Haamste de 10 ds. Haasnoot (HA), 19 ds. De Bruijn; Kerkwerve 11 ds. Mulder (HA); Noordgouwe 11 ds. Buijs; Noordwelle 11 ds. Breg- man; Oosterland 10 en 18 ds. Ha- nekamp; Ouwerkerk 10 ds. Ot- ten; Renesse 9.30 e'n 19 ds. Breg- man (HA); Serooskerke 10 ds. Van Es; Sirjansland 10 en 18.30 ds. Boer; Zierikzee: Gasthuis- kerk 11 ds. Hendrikse, 9.30 en 18.30 ds. De Boo; Zweeds R. Kr. Z.huis 18 ds. Mulder; Zonnemairell ds. Jonker (HA). Gereformeerde Kerk. Brou wershaven 10 ds. Van Zoelen, 18.30 ds. Jonker; Bruinisse 10 dr. Wigmans, 17 mevr. Lingen-v. Veen; Haamstede 10 ds. Schoon- enboom, 19 avondgebed; Nieu- werkerk/Oosterland 10 dhr. Trimpe, 17 dhr. v. d. Tol; Scha rendijke 10 en 19 ds. Kamer mans (HA); Zierikzee 10 en 18.30 di'. Jobsen. Gereformeerde Gemeente. Haamstede 10 en 15 leesdienst; Nieuwerkerk 9.30 (HA) en 15.30 ds. Beens; Oosterland 10 en I 14.30 leesdienst, 18.30 ds. Been Oud-Gereformeerde Gemeenl Bruinisse, 10 en 17 leesdiem Oosterland 9.30, 14 en 18 let dienst. Christelijk-Gereformeerde Kerk. Haamstede 10 en 17 kan Hofland; Kerkwerve 10 en 181 Den Hartog; Zierikzee 10 en ds. .Oosterbroek. Gereformeerde Kerk (vriji maakt). Brouwershaven 9.301 18.30 leesdienst. Gereformeerde Gemeente in Ji derland. Bruinisse 10 en 17 let dienst; Nieuwerkerk 9.45 i 15.30 leesdienst; Zierikzee 101 18 leesdienst. Leger des Heils. Zierikzee 10s menkomst. Rooms-Katholieke Kerk. Haai stede 11.30 H. mis; Zierikzee H. mis, zat. 19 H. mis. Pinkstergemeente. Zierik? (Meelstraat) 10, woensd. 20 menkomst. Evang. Lutherse Gemeente. Z rikzee 10 ds. Baan. OOST-SOUBURG Geslaagd - Pieter Jasper uit Oost-Souburg studeerde a: de Landbouwhogeschool Waf ningen af als ingenieur in landbouw-en milieuwett schappen, richting molecula wetenschappen. Cursus voor dieetkoken VLISSINGEN - Op maandag 18 februari begint de Stichting Welzijn voor Ouderen in Vlis- singen een cursus dieetkoken voor vrouwen en mannen vanaf 50 jaar. De cursus richt zich met name op diëten, zoals die worden voor geschreven bij hart- en vaatziek ten, een te hoog cholesterolge halte en/of te hoge bloeddruk, eventueel in combinatie met overgewicht. De cursus bestaat uit zes lessen en wordt gegeven op de maan dagmiddag van 14.00 tot 16.30 uur in de leskeuken van het Zee land College, afdeling MDGO, aan de Troelstraweg 2 in Vlissin- gen. Opgave en inlichtingen bij de Stichting Welzijn voor Ouderen in Vlissingen. Veel schade bij autokraak VLISSINGEN - Bij een poging tot diefstal van een radio uit een auto aan de Adriaen Coortelaan in Vlissingen is donderdag avond voor 700 gulden schade aan het dashboard aangericht. Om bij de radio te komen werd het raampje van het achterpor tier van de wagen ingetikt. Zierikzee draagt relatief veel aan De Zuidhoek bij ZIERIKZEE - Het dagelijks be stuur van het werkvoorzie ningsschap De Zuidhoek in Zie rikzee wil de gemeentelijke bij dragen op een andere manier vaststellen. De nieuwe bereke ningswijze, die voor Zierikzee voordelig uitpakt, is naar zijn oordeel rechtvaardiger dan de oude. Of het algemeen bestuur er ook zo over denkt, wordt maandag duidelijk in een ver gadering in De Zuidhoek, die om 15.00 uur begint. Zierikzee betaalt naar verhou ding meer aan De Zuidhoek dan de andere gemeenten op Schou wen-Duiveland. Dat komt door dat de bijdrage wordt berekend naar het aantal mensen in een gemeente dat bij De Zuidhoek werkt. Dat aantal is in Zierikzee relatief hoog, waarschijnlijk, al dus het bestuur, doordat Zierik zee een gezinsvervangend tehuis heeft. Voorts constateert het be stuur dat de anonimiteit van de stad een bepaalde aantrek kingskracht heeft op sommige mensen uit kleine kernen. Door de bijdrage aan het schap niet alleen te berekenen op basis van het aantal werknemers van De Zuidhoek in een gemeente, maar ook op basis van het aan tal inwoners, denkt het dagelijks bestuur de verhoudingen recht te trekken. ZIERIKZEE - De gemeente raad van Zierikzee beslist don derdag 31 januari over het in voeren van betaald parkeren in het centrum. Het college van burgemeester en wethouders stelt de raad voor 86 parkeerme- ters en drie parkeerautomaten Voor acht mille cd's gestolen uit café Vlissingen VLISSINGEN - Bij een inbraak in een café aan de Walstraat in Vlissingen zijn vrijdagochtend tussen 5 uur en half acht 200 cd's gestolen. De waarde bedraagt ongeveer achtduizend gulden. De inbreker(s) kwam(en) binnen door de voordeur van het pand tè verbreken. Ook twee gokkas ten werden verbroken, maar daar zat geen geld in. Vergadering ziekenvervoer GOES - Het algemeen bestuur van de Ambulancedienst Beve- landen houdt dinsdag 29 januari een vergadering in de brand weerkazerne in Goes. De bijeen komst begint om 16.00 uur. Voor zes mille sieraden uit woning gestolen GOES - Bij een inbraak in een woning aan de Willem Zelleweg in Goes hebben onbekenden donderdagavond voor 6000 gul den aan sieraden buit gemaakt. Bovendien gingen ze er vandoor met 500 gulden aan contanten en 16 eurocheques. De daders kwamen binnen na het openbre ken van een keukenraam aan de achterzijde. De inbraak moet zijn gepleegd voor 21.15 uur. LEWEDORP Ruilbeurs Vrijdagavond l februari is er weer een avondruil beurs voor verzamelaar in 'De Goede Verwachting' te Lewe- dorp. Door middel van deze avondruil beurzen hopen de organisatoren de bestaande contacten te ver sterken, nieuwe verzamelaars te ontmoeten en natuurlijk de col lectie uit te breiden. De zaal is geopend vanaf 19.15 uur. Er wor den onder meer munten, oude ansichten en postzegels geruild. aan te kopen en te plaatsen. Het voorstel behelst tevens een par- keercontroleur aan te stellen. Het college vraagt de raad het dagelijks tijdstip van beëindi ging van het betaald parkeren te bepalen op 17.30 uur, uitgezon derd donderdagen (koopavond), waarvoor het een beëindigings tijdstip van 21.00 uur voorstelt. Vooralsnog wil het college niet overgaan tot invoering van een parkeersysteem voor belang hebbenden, zogenaamde ver gunning-houders, zo blijkt uit het voorstel aan de gemeente raad. De gemeenteraad praat verder over het collegevoorstel onder zoek te laten verrichten naar toerisme en recreatie in Zierik zee. Als de raad het daarmee ge moeide krediet (4.750 gulden) goedkeurt wordt dat onderzoek voor de komende maand juli ge houden, door studenten van de Hogeschool voor Toerisme en Verkeer in Breda. De doelstelling van het onder zoek is inzicht te krijgen in de huidige en te verwachten vraag naar het toeristisch- en recrea tief produkt van de gemeente. Het college van b en w stelt vast dat Zierikzee geen specifiek be leid op dat gebied voert. Het on derzoek kan er aan bijdragen dat zo'n beleid er mogelijk wel komt, aldus b en w. Jaarvergadering van bedrijfs voorlichting ZIERIKZEE - De vereniging voor Bedrijfsvoorlichting Schouwen-Duiveland houdt dinsdag de jaarvergadering in het Huis van Nassau in Zierik zee. De bedrijfskundige ing B. van der Spek houdt een inlei ding, getiteld: 'Mest-wetgeving, kosten en mogelijkheden voor de akkerbouw'. De jaarvergade ring begint om 19.30 uur. Techniek voor meisjes ZIERIKZEE - Meisjes van 10 tot 12 jaar daadwerkelijk inte resseren voor techniek. De afge lopen twee jaar is dat in Zierik zee aardig gelukt, maar nu moet er een nieuw begin worden ge maakt. Technika 10 Zierikzee zit na de geslaagde aanlooppe riode zonder begeleidsters voor haar technische clubs. De ploeg van het eerste uur heeft de we kelijkse activiteiten in De Lichtboei wegens andere druk ke bezigheden moeten beëindi gen. „En nu zijn we naarstig op zoek naar nieuwe begeleid sters", aldus cooordinator Die- neke Parlevliet. Ook de Werkgroep Technika 10, het bestuur, zit trouwens te springen om vrijwilligsters die de activiteiten willen vervolgen en bestuurlijk begeleiden. Vrou wen met interesse voor zowel het een of het ander kunnen zich woensdag 30 januari uitgebreid laten informeren in gebouw De Driehoek (vanaf 20.00 uur). Achterstand Uitgangspunt, blijft onverkort het besef dat er onder vrouwen nog steeds een achterstand op technisch gebied heerst. Bij Technika 10 draait het er dan ook om meisjes juist op jonge leeftijd kennis te laten maken met de basis-beginselen van de techniek. In zogenoemde blok ken, van zo'n zes weken, worden verschillende thema's behan deld. „De meisjes wordt op de clubavonden tevens duidelijk gemaakt dat techniek zeker niet eng of gevaarlijk is maai' juist leuk en boeiend." Electriciteit, hout- en metaalbe werking. Technika 10 Zierikzee heeft er alles aan gedaan de ba sis-beginselen ervan aan 'de meiden' over te brengen. De vrij willigsters hebben er zelf trou wens ook een hoop van opgesto ken, aldus Dieneke Parlevliet. Zij hecht eraan duidelijk te ma ken dat vrouwen met interesse voor de technische clubs in de gelegenheid worden gesteld zelf de nodige vaardigheden op te doen. Zo zijn zijn er praktische trainingen met ondersteuning van de provinciale organisatie. „Het gaat erom de meiden op verantwoorde en speelse wijze op weg te helpen met techniek. Als ze goed met de dingen om gaan zijn ze niet gevaarlijk. Maar je moet het wel leren." En de makelaar weet van wanten en kranten X X m kom mms mm Voor zowel klassiek eiken als de modernste kunststofuitvoeringen kunt u bij ons terecht. Onze aparte hoogglans keukens verdienen uw aandacht. Proef de sfeer die elk van de opgestel de keukens uitstraalt en u zult zien dat ook de ideale keuken voor u bestaat. r-* i i. T- >j r~ - - —-4 4-re:- J4§' J.|,=y4. 4 m jskccv." PJBk Nog diverse showroom keukens in de aanbieding. KEUKENS-SANITAIR-TEGELS-VERWARMING-BOUWBEDRIJF enz. TOTAAL INSTALLATEUR Tramstraat 1-3 (Centrum), KOUDEKERKE Tel: 01185-1681. Vrijdagavond koopavond (zaterdagmiddag gesloten). Uitgebreide voorlichting Vakkundige installatie (Ook tegel- en leidingwerk) door onze eigen technische dienst 100% servie en garantie grote keus

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 44