Recron waarschuwt landbouw PZC Vlissings café tweemaal doelwit van inbraak Hindoestaanse jongeren op zoek naar hun wortels 'De oogsttijd breekt aan' II Met 'n wrokkige kop weten te verliezen streek Boeren worden zelf dupe van intrekken aanvraag ruilverkaveling lezers schrijven ;3 weekenddiensten Tl - VRIJDAG 25 JANUARI 1991 12 OOSTBURG - Besluiten de W'est-Zeeuws-Vlaamse boeren dinsdag 29 januari hun aan vraag voor de ruilverkaveling van de kuststreek bij de Centra le Landinrichtingscommissie (CLC) in te trekken, dan zou dat, volgens voorzitter J. J. van de Velde van Recron Zeeland, 'geen slimme zet zijn'. Van de Velde hoopt dat de leden van de verschillende landbouw organisaties in West-Zeeuwsch- Vlaanderen zich neerleggen bij het besluit van provinciale sta ten om het instrument van her inrichting aan te wenden voor het grootschalige landinrich tingsproject. „Ik begrijp niet waarom de boe ren vasthouden aan een ruilver kaveling, waarbij zij het voor het zeggen hebben. Dat komt nogal onsympathatiek over. Het is toch bij iedereen bekend dat in West-Zeeuwsch-Vlaanderen meer dan alleen landbouwbe langen spelen. De agrarische sector is van groot economisch belang, maar niet meer van de grootste. Dat is de recreatiesec tor. Die neemt weliswaar minder grond in beslag, maar is econo misch gezien veel belangrijker," beklemtoont Van de Velde. De Recron-voorman meent dat het provinciebestuur dat gege ven onderkent. „Als de herin richting geen doorgang kan vin den, is het zo goed als zeker dat de provinciale overheid in het kader van de streekplanuitwer king toch een aantal zaken zal realiseren. Projecten, die gericht zullen zijn op een versterking van de recreatiesector. Dat moet, als je daarbij nog eens denkt aan Zeeland aan Zet en het plan Zeeland-Boulevard, in boerenkring genoegzaam be kend zijn. Nogmaals; als zij de zaak afblazen, snijden ze zichzelf in de vingers." Inspraak Dat de boeren in de streek moei te hebben met de herinrichting van het gebied tussen Breskens en Het Zwin is op zich niet ver wonderlijk. Herinrichten heeft voor de boeren de nare bijkom stigheid dat ook andere grond beheerders (de recreatiesector en de natuurbeschermers) in spraak hebben bij het herschik ken van de gronden. Bovendien VLISSINGEN - Bij vier cafés in de Vlissingse binnenstad is, naar nu bekend werd, op maan dag en dinsdag ingebroken. Bij een café aan de Nieuwendijk verdwenen dinsdag tussen 2.00 en 9.00 uur een compactdisc speler, een cassettedeck en de inhoud van de fooienpot. Uit twee opengebroken fruitau tomaten werd ongeveer 700 gul den meegenomen. De dieven kwamen binnen door een ruit in een deur aan de zijkant van het pand. in de Sarazijnstraat, te vernielen. Doordat de stopverf van de vernieuwde ruit dinsdag avond nog niet was uitgehard, kregen inbrekers de gelegenheid om het pand opnieuw te bezoe ken. Tussen 17.30 en 19.45 uur werd weer een fruitautomaat ge kraakt en de nieuwe geluidsap paratuur meegenomen. Bij de buit horen ook 24 aanstekers en wat snoepgoed. Bij een café-restaurant aan de Smalle Kade werd maandag tus sen 17.45 en 22 uur ingebroken via de achterzijde van het pand. Een gokkast werd opengebro ken, maar het verdwenen geld bedrag is niet bekend. De inbre kers namen verder 40 compact- disc's, 20 cassettebandjes en ta bakswaren mee. Bij een ander café aan de Nieu wendijk verdwenen eveneens compact-discs bij een inbraak tussen 13 urn- maandagmiddag en 13.30 uur dinsdagmiddag. De buit bestond daar uit 30 van de ze geluidsdragers, de inhoud van de fooienpot en negen flessen sterke drank. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC verschenen berichten, artikelen of commentaren. Niet voor open brieven, gedichten en dergelijke. Anonieme inzendingen of stukken zonder duidelijke opgave van adres en woonplaats worden niet in behandeling geno men. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekor ten Over geweigerde brieven kan niet worden gecorrespon deerd. Vredesaktivisten Naar aanleiding van het artikel in de PZC van maandag 21 ja nuari over de Zeeuwse deelname aan de Vredesdemonstratie in Den Haag, zaterdag jl., wil ik graag volledigheidshalve mee delen dat ook De Bevelanden met een groep van 9 personen vertegenwoordigd was, onder wie leden van de Bevelandse Vredesgroep die één keer per maand deelneemt aan de 'Stille Kring' in Goes en de twee Groen Linkse gemeenteraadsleden uit Goes. Deze groep had een trein later genomen dan de eerder door uw krant vermelde deelnemers. S. Bosch (raadslid Groen Links) Kastanjestraat 6 Goes Oorlogsrecht Het wil mij voorkomen dat Ame rikanen. Engelsen en Fransen bezig zijn zich regelrecht bela chelijk te maken als ik ze over oorlogsrecht - of moet ik schrij ven oorlogs-'recht'? - hoor aan- zwetsen. Waren de westelijke oorlogvoe rende partijen zelf steeds cor- rekt in deze? In mijn geest zit de My-Lai-affaire in Vietnam, waar een heel dorp onder Amerikaan se regie werd uitgemoord. Was het niet zo dat luitenant Calley en kapitein Medina een wel haast komisch lage straf kre gen? Werd niet beweerd dat ge neraal Westmoreland van het gebeurde geweten moet heb ben?! Hoe voerde Frankrijk precies de Algerijnse oorlog, bij mijn weten is er door de Fransen gemoord en verkracht bij het leven. Hoe zagen de orders afkomstig van de Engelse luchtmaar- schalk Harris eruit gedurende de Tweede Wereldoorlog? Lees ze alsnog na en kom zelfstandig, tot een oordeel of Harris al dan niet een oorlogsmisdadiger was. Mag ik er verder op wijzen dat vele heren die op dit moment enigermate verkreukeld op de tv komen geheel en al vrijwillig voor het militaire vak gekozen hebben. Nou eens niet parman tig met een stokje onder de arm rondstappen in een of andere ka bepaalt de provincie wat er uit eindelijk gebeuren moet en niet een landinrichtingscommissie of liever de grondbezitters. Bijna 12 jaar geleden werd van uit de drie landbouworganisa ties een verzoek ingediend bij het CLC om de kuststrook West-Zeeuwsch-Vlaanderen weer eens op de schop te nemen. Vanzelfsprekend dachten de boeren aan een ruilverkaveling, omdat dit sinds de Tweede We reldoorlog het geijkte instru ment voor landschapsinrichting is geweest. In eerste instantie leek het erop dat een ruilverka veling voor de kuststreek in het verschiet lag. Ook binnen pro vinciale staten werd aan een ver kaveling gedacht. Eind vorig jaar bepaalde gede puteerde staten het middel dat gebruikt zou worden en voor het eerst koos het provinciebestuur voor herinrichten. Gedeputeer de E. Maris-Koster sprak toen van 'een belangrijke omme zwaai in het denken van gs.' Die zorgde voor veel politieke ophef. De wethouders A. de Feij- ter (CDA) en J. Thomaes (VVD) dachten gs dictatoriale neigin gen toe, maar vergaten dat de Oostburgse raad in meerderheid voor herinrichten van de streek was. CDA-statenlid J. Ramondt, tevens afdelingsvoorzitter van de drie Zeeuwse landbouworga nisaties, dacht via lobbywerk de staten nog te kunnen winnen voor het boerenstandpunt. Sta tenleden werden in het gebied rondgeleid. Tevergeefs. PvdA, VVD, RPF/GPV, D66, Van Wa terschoot en twee CDA-leden stemden in de staten voor herin richten. De laatste mogelijkheid voor de West-Zeeuwsch-Vlaamse boe ren om het hele landinrichtings plan te kunnen torpederen is het intrekken van de uit 1979 date rende aanvraag. Of een meerder heid van de boeren daarvoor te vinden is, is nog de vraag. Ra- mondt heeft zo zijn twijfels. „Mochten we besluiten de aan vraag in te trekken, dan kunnen de recreatiesector of de gemeen te direct een nieuwe indienen. Die zal niet direct gehonoreerd worden, maar het hoeft niet lang te duren. Er is namelijk al heel wat voorwerk verricht. De uit eindelijke uitvoering kan wel op de lange baan geschoven wor den. De bijeenkomst van de geza menlijke landbouworganisaties, dinsdag in café De Ploeg in Groede, begint om 19.30 uur. zerne, maar kennismaken met de uitkomsten van de echte oor log! Emiel H. Neumann, Galmgat 25, Middelburg. Zekatel en CNN In ze PZC van donderdag 17 ja nuari jl. laat directeur A. M. Kannekens van Zekatel weten dat de Amerikaanse nieuwszen der CNN niet versneld op het Zeeuwse kabelnet zal komen. Zekatel heeft de mogelijkheden daartoe wel onderzocht, maar het is niet haaibaai'. Nee, zelfs om de datum van 1 april te halen moeten alle zeilen worden bijge zet. Een dag later (vrijdag) was CNN op de kabel! Misschien kan de heer Kannekens uitleggen hoe in één dag het onmogelijke mogelijk werd. Het artikel in de PZC van zaterdag jl. gaf daar over geen uitsluitsel. Waarom solt Zekatel toch steeds met haar klanten? A. Duine Middenhofsingel 21 Oost-Souburg Uitwijzing Patricia Holman In de PZC van 16 17 jan. schreef u dat Patricia Holman kans loopt om te worden uitge wezen. Indien dit gebeurt is dat een grof schandaal. Haar opa, de heer Holman, heeft voor Nederland vele malen zijn leven gewaagd en is drager van de hoogste onderscheidingen. Vanaf zijn 13e jaar is hij tot zijn pensionering in dienst geweest; eerst in het toenmalige Neder lands Indië en later hier in Ne derland. Waarheen Nederland ook militairen stuurde. Holman was erbij. Bevorderingen heeft hij steeds geweigerd. Hij wilde geen 'bureau-soldaat' zijn. liever steeds actief. Nooit heeft hij iets gevraagd, en nu zou zijn kleindochter worden uitgewezen9 Is dat de dank van het vaderland. Patricia heeft in de VS niemand, hier voelt zij zich thuis. De politici moeten zich hierover eerst maar eens be raden voor ze stomweg Patricia uitwijzen. H. W. Schot, Roozenburglcian 89. Middelburg. Soedis Bholasing, Sudesh Nagessar en Ten Kalpoe met sociaal-cultureel werker Fred Hanny foto Lex de Meester VLISSINGEN - „Tja. Het is een manier van leven hè, een 'feeling' die je hebt." Soedis Bholasing doet zijn best, maar het is moeilijk uit te leggen wat het betekent om hindoestaan te zijn. Samen met Sudesh Nagessar en Ten Kalpoe heeft hij het initiatief genomen voor een aantal bij eenkomsten waarin hindoes taanse jongeren meer te we ten kunnen komen over hun culturele achtergrond. De hindoestaanse jongeren, in Nederland vooral kinderen van Surinaamse hindoesta- nen, vallen in zekere zin tus sen wal en schip. Thuis wor den ze grootgebracht in de hindoestaanse cultuur, ter wijl ze voor het overige leven in een hele andere samenle ving. Ze voelen een gemis aan kennis over het hindoeïsme. „Je maakt rituelen mee, bij voorbeeld bij bruiloften of an dere gelegenheden, en je weet eigenlijk niet wat het precies betekent en waarom het zó gebeurt. Er leven bii ons veel vragen en daar willen we iets aan doen." In Nederland is het moeilijk om de cultuur le vend te houden. „Er zijn hier geen tempels, zoals in Surina me. Daar worden de kinderen vanzelf in de hindoestaanse cultuur ingevoerd", zegt Ten Kalpoe. Het drietal bena drukt dat het niet alleen om een godsdienst gaat, maar om een manier van leven. Res pect voor iedereen en alles is volgens Soedis Bholasing de kern van het hindoeïsme. „Liefde is eigenlijk een ander woord voor hindoestaan zijn", legt hij uit. Op zoek Sociaal-cultureel werker Fred Hanny, werkzaam bij het Vlis singse buurthuis de Paraplu waai' de bijeenkomsten plaatsvinden, vertaalt de ge voelens van de initiatiefne mers; „Het gaat hier om de problemen van de tweede of zelfs al derde generatie hin- doestanen. Zij zijn op zoek naar hun eigen identiteit." Natuurlijk moeten de hin- doestanen integreren in de Nederlandse samenleving, vindt Hanny, maar dan wel vanuit een gelijkwaardige po sitie. En daarvoor is het nodig dat zij eerst zelf sterk worden en hun eigen cultuur waarde ren. Buurthuis de Paraplu biedt vanuit die gedachte eveneens een cursus Hindi en boven dien is er een groepje bezig met klassieke Indiase mu ziek. Wat er in de bijeenkom sten precies aan de orde komt, staat nog niet vast. De jongens hebben de Middel burgse geleerde Kalloe bereid gevonden hun vragen te ko men beantwoorden. Ze bena drukken dat trouwens ook Nederlandse geïnteresseer den van harte welkom zijn. De bijeenkomsten worden ge houden in buurthuis de Para plu in Vlissingen, vanaf 31 ja nuari elke donderdagavond om 19.00 uur. Anton van Gemert verlaat Middelburg MIDDELBURG - De basis is ge legd voor het centrum voor he dendaagse beeldende kunst in het Middelburgs Maïsbaaige- bied en prompt gaat Anton van Gemert weg. Het hoofd bureau cultuur van de gemeente Mid delburg houdt het voor gezien. „Ik kan hier wel blijven zitten en oogsten wat de afgelopen acht jaar is gezaaid. Dat mag mijn nog onbekende opvolger doen." Anton van Gemert (44) is de Vleeshal. Hij kwam oktober 1982 naar Middelburg en ontwikkel de de moderne kunstprogram mering in de grote zijruimte van het stadhuis aan de Markt. „Ik ondervond de eerste tijd veel weerstand, van plaatselijke kun stenaars, politici en de pers", herinnert hij zich. „Dat is veran derd. Ze hebben ingezien dat de Vleeshal een enorme uitstraling heeft, nationaal en internatio naal, Zeeuwse beeldend kunste naars die in de Vleeshal expose ren, kunnen zo ook op een hoger plan komen. Voor hen is de Vleeshal een lanceerbasis, want alle catalogi gaan naar gerenom meerde kunstinstellingen, we reldwijd." Af en toe laait de kritiek weer op. De Vleeshal zou elitair zijn. Van Gemert is de eerste die dat toe geeft. „Natuurlijk is het elitair. De groep liefhebbers van moder ne beeldende kunst is klein. He dendaagse kunst is net zo inge wikkeld als onze hedendaagse samenleving. Niet alle mensen zijn bereid zich daarin te verdie pen of daarover hun gedachten te laten gaan. De Vleeshal is bo vendien een laboratorium voor moderne beeldende kunste naars. 't Is een prachtige ruimte die de historische identiteit van Middelburg weergeéft en dan met moderne beeldende kunst die speciaal voor de Vleeshal is gemaakt. Kan het mooier De grote steunpilaar van Van Gemert is altijd wethouder Ger- rit Schoenmakers geweest. Het hoofd bureau cultuur noemt Schoenmakers 'de ijsmeester die hem de kans gaf te schaatsen op een flinterdun laagje ijs'. Hij heeft dat in zijn eerdere werk stad, Kampen, wel anders mee gemaakt. Kampen had een aca demie voor beeldende kunst bin nengehaald. maar het stadsbe stuur was daar, volgens Van Ge mert, helemaal niet in geïnteres seerd. Die studenten werden bekeken als bewoners van Mars." De baan in Kampen was zijn eer ste in de ambtenarij, Hij was voordien vijf jaar docent en eveneens vijf jaar beeldend kun stenaar, maar stopte ermee. „Ik vond mijn bijdrage aan de kunst niet zo bijzonder. Ik heb ook te veel verschillende interesses. Een kunstenaar moet mono maan zijn. Alles moet wijken." Kunstenaarskringen zijn hem toch vertrouwd gebleven en dat blijft zo na zijn vertrek uit Mid delburg. Van Gemert wordt 1 fe bruari directeur van de acade mie voor beeldende kunst in Rotterdam. „Ik verander het liefst eens in de vijf jaar van baan. Toen ik voor die functie in Rotterdam werd gevraagd, kon ik die niet weigeren, 't Was een uitgelezen kans." Hij maakt door de ommezwaai niet meer de oprichting van het centrum voor hedendaagse beeldende kunst in Middelburg mee. Hij vindt dat niet erg, integendeel. „Het leuk ste is om weg te gaan in een oogstperiode. Architect Aldo van Eyck komt in mei met zijn ontwerp. In 1992 moet het cen trum klaar zijn. Ik laat een baan achter waarop ik zelf zou sollici teren." Nieuwbouw Strandhotel nog niet rond VLISSINGEN - Nieuwbouw op de lokatie Strandhotel aan de Vlissingse Boulevard Evertsen blijft onderwerp van discussie. Eigenaar Name Gets Deux uit het Brabantse Teteringen heeft naar eigen zeggen in goed over leg met de gemeente Vlissingen gekozen voor een nieuwe hore ca exploitatie-opzet, maar de gemeente Vlissingen heeft daar nog niet mee ingestemd. Vervanging van het Strandhotel door, zoals voorgesteld, een ca fé-restaurant op de begane grond en service-appartemen ten daarboven komt de gemeen te Vlissingen niet ongelegen. Dat vergroot de markt voor het geplande, nieuwe luxe hotel aan de Boulevard Bankert van pro jectontwikkelaar Ufkes. Het Vlissingse college van b en w heeft wel voorwaarden gesteld aan een nieuwbouwplan voor het Strandhotel. Wethouder D. J. P. Bruinooge liet eerder weten dat hij zeer betwijfelt of de huidi ge voorstellen van Name Gets Deux daaraan voldoen. Overgangsklas zaalvoetbal MIDDELBURG - De wedstrijd tussen Van Ruiten Fruit en kop loper Middelburg, die onlangs bij een 1-1 stand werd gestaakt, wordt overgespeeld. Van Rui ten Fruit, dat na een menings verschil met de scheidsrechter in die bewuste wedstrijd niet meer verder wenste te spelen, is door de KNVB in het ongelijk gesteld. De wedstrijd moet niet alleen worden overgespeeld maar de ploeg krijgt als strafmaatregel ook nog een boete en twee wed- strijdpunten in mindering. De uitslag die al in de standenlijst was opgenomen is inmiddels geannuleerd. EPZI heeft zich vaster in de mid denmoot genesteld dank zij een 4-0 zege op Verenigde Spaar bank. Van Ruiten Fruit II bleef met 7-4 de baas over Jong Am- bon II. De stand: 1 Middelburg 12-24,2 Rosa- rio 13-18, 3 Welsinge 12-13,4 TahXin/ Da XiiVBlauw Wit I 13-13, 5 EPZ 13- 13,6 Sport Profile 12-10,7 Van Ruiten Fruit II -) 13-10, 8 SC Torna 11-9, 9 Westkapelle 12-9, 10 Verenigde Spaarbank 12-7, 11 Jong Ambon II 13-6. twee punten in mindering. Het wedstrijdprogrammawoensdag 30 januari, sporthal Baskensburg, Vlissingen18.30 uur EPZ I - Rosario; 19.25 uur Verenigde Spaarbank - Westkapelle 1, 22.10 uur SC Torna - Tah Xin/Da XinlBlauw Wit I; vrijdag 1 februari, sporthal Kruitmolen Mid delburg: 18.45 uur Welsinge - Middel burg, 19.40 uur Jong Ambon II - Sport Profile. STADS- i 'One flew over toneelstuk van MIDDELBURG, SCHOUWBURG 'Het Koekoeksnest' the Cuckoo's Nest'). Dale Wasserman naar de roman v Ken Kesey, met o.a. Petra Laseur. Pe ter Faber, Theo Fransz, IJf Blokker. Bewerking en regie van Margrith Vrenegoor. Een Slalles Theaterpro- duktie. Toneel is op z'n allermooist als het stuk dóórgaat en er toch niks wordt gezegd. Als het lukt om daarmee het spel voort te zetten in de hoofden van het publiek, dan groeit de sfeer naar een hoogtepunt. In 'Het Koekoeksnest' komen verschil lende van die aangrijpende mo menten voor, met een zo indrin gende kracht dat het verhaal tot in je tenen komt. Het zijn niet eens momènten, het zijn (echt of niet) miniiten. Minuten waarin wordt gezwe gen, maar waarin de lading van het stuk de zaal in breekt. Steeds is Peter Faber in zijn schitterende rol van Max Mid land de centrale figuur, die met een wrokkige kop op het punt staat weer te verliezen. Die weet te verliezen, omdat hij zich al weer bezint op de volgende aan val. Max Midland is 'oer' en daardoor op de planken oerecht. Peter Faber lijkt de spil, omdat hij de centrale rol vervult, maai bij nader inzien wordt het stuk gedragen door een hecht team. dat prachtig acteren laat zien, Zo ben ik helemaal opgegaan in Wil van der Meer als Tabor (stil maar hartstikke echt), Genio de Groot als Martini (ingehouden komisch) en Herman Bolten als de stotterende Billy (menselijk en meelijwekkend). Het zijn allemaal gekken, opge sloten op een afdeling waar ook Max Midland terecht komt voor observatie vanwege geweldple ging en sexueel misdrijf. Met zijn oer-levensdrift drukt hij de even tuele vragen daarover weg en hij legt met zijn opstandigheid zwakke plekken van de psychia trie bloot. De grote triomf (maar tevens zijn nederlaag) is dat hij het isolement van 'de Chef weet te doorbreken. Die speelt al ja renlang een volslagen doofstom autisme; eens heeft hij zijn vader (een Indiaan) aan de drank zien ondergaan. Sindsdien weet hl ZE krijgen je altijd klein. De aanwezigheid van Max Mid. land zorgt voor kleine en grotere A revoltes tegen een onverstoor. |u bare hoofdzuster en daarmee te. gen het systeem. Dat leidt tot schitterende scènes, van knulli. is ge kringgesprekken die explode ren tot een fantastisch, maaril j- legaal nachtelijk feest op de af deling. Een absoluut hoogte punt, met ongelooflijk veel de tails aangekleed tot bijna-reall- teit, tot een maximum van bij"* na-bevrijding. Dat het met al dat Midland-opti- misme, met alle winst die zo'n ruwe bolster aan zijn makkers bezorgt toch niet lukt om patro nen (van het systeem, maar ook van henzelf) te doorbreken, aan het verhaal iets tragisch Dat sleept je mee in de opgerot pen emoties, je weet voortdu- rend aan welke warm-menseliji ke kant je sympathie ligt. Daar ook knaagt stilletjes een beetje m ontevredenheid: die kant van" het verhaal is net even te s plistisch. Er is geen keuze. Je moet wel voor Max zijn, je moei wel treuren om de enige uitweg die Billy blijft, je moet wel stil Jë worden van de rituele nederlaag van de bijna-sterkste. In een decor dat door zijn kooi constructies welbewust de sfeer [nc van een gevangenis oproept, wordt met weinig middelen, met een scherpe scheiding van kam pen, met integer spel een brui- send stuk neergezet. Een tikkel Ut tje zwart-wit. maar ook heel il( menselijk. Een spel met mooie beelden, met geladen momen ten. Met een daverend applaus, met een oproep om daarna alles nog eens te overdenken. Want ergens ontbreekt er een schakel. Willem Nijssen Op dinsdag 19 maart zal een EXTRA VOORSTELLING van 'Het Koe Icoeksnest' ivorden gegeven in de Stadsschouwburg van Middelburg CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Vlissingen, za 0.00-24.00 uur: J. L. R. H. van Pelt, Julianastraat 7, tel. 12225. zo 0.00-24.00 uur: E. Kant, Saba- laan 3, tel. 71017. Visites aanvragen voor 10 uur: Spreekuur voor dringende ge vallen: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Middelburg, vrij 17.00-za 23.00 uur: A. I. van Heusden, Bellink- plein 3, tel. 39933. zat.23.00-zon. 23.00 uur: J, K. Do- minicus, Dam 30, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur: Spreekuur voor dringende ge vallen: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Middel burg-Zuid: patiënten van de art sen Visser, Ponten en Kodde zie diensten onder Souburg,Nieuw- land en Arnemuiden. Souburg, Nieuwland en Arne muiden, za 0.00-24.00 uur: P. Kodde, Oude Vlissingseweg 13, Middelburg, tel. 01180-15810. zo 0. 00-24. 00 uur: N. Kapteyn, Lekstraat 6, Oost-Souburg, tel. 01184-61630. Visites aanvragen voor 10 uur: Spreekuur voor dringende ge vallen: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Gapinge, Grijpskerke, Oostka- pelle, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere en Zanddijk: R. van Tol, p/a Markt 12, Veere, tel. 01181-1271. Domburg, Aagtekerke, Westka pelle, Meliskerke, Zoutelande, Biggekerke en Koudekerke. Voor de praktijken van de art sen Van Eede, Vaandrager, Van der Male en Noorlander, vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: B. Vaandra ger, Weststraat 7. Domburg, tel. 01188-1271. Biggekerke en Meliskerke voor de praktijken van de artsen Bouwense en Stutterheim (ook voor Grijpskerke). vrij. 18.00- ma 08.00: B. Bouwense, Valke- nisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190. Tandartsen: Walcheren: G.J. de Witte, Doornenburg 31, Vlissingen, tel. 01184-78811. Spreekuur zat. en zon. van 11,00-12.00 uur: Verloskundigen: Vlissingen, vrij. 18.00-ma 00.00 uur: Mw. H. Klompe, tel. 71140. Middelburg, vrij. 18.00-zon 24.00 uur: Mw. J. Drijdijk, tel. 26045. Dierenartsen: Landbouwhuisdieren: tel. 01180-33803, visites aanvragen van 08.00-09.00 urn-: Kleine huisdieren: Mw. Th. J. Driehuis van Haselen, Vlissin gen, tel. 01184-66548. Dierenartsen praktijk 'Oostka- pelle', Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenprak tijk Meliskerke: R. Roskam, Kelderweg 1, tel. 01189-2838. Apotheken: Middelburg: A. Ringeling, Lam ge Delft 133, tel. 12538. De dienst van elke apot vangt aan om 17.30 en eindigt op de vrijdagmorgen daaropvol gend. Vlissingen: Apotheek Singel- Singel 9, tel. 12730. De dienst van elke apotheek vangt aan om 17.30 en eindigt op de vrijdagmorgen daaropvol gend. Wijkverpleegkundigen: Voor geheel Walcheren via Alarmcentrale tel. 01184-14444. A. Spaans doet zondag intrede in Vlissingen VLISSINGEN - Mevrouw drs A. Spaans-Moolenaar, vicaris te Kleverskerke en wonend te Westkapelle, doet zondag 27 ja nuari intrede in de hervormde gemeente te Vlissingen. De dienst, waarin tevens de beves tiging plaatsvindt door ds J. W, Glashouwer, begint om 14.00 uur in de Johanneskerk. Mevrouw Spaans wordt geeste lijk verzorger van bejaardencen trum Ter Reede in Vüssingen, Daarnaast zal zij ook werkzaam blijven in Kleverskerke. Annelies Spaans-Moolenaar, die 21 november 1961 in Lisse weid geboren, bezocht het christelijk lyceum Dr W. A. Visser 't Hooft in Leiden en studeerde aid; aan de Rijksuniversiteit. In 1! werd ze vicaris in Kleverskerke, Bekerfinale zaalvoetbal in Middelburg MIDDELBURG - De finale van de bekercompetitie zaalvoetbal in het rayon Middelburg was eet), aangelegenheid tiissen twee teams van Rosario. Zowel het eerste team als de tweede for matie van die vereniging had den zich voor de eindstrijd van het Middelburgse bekerzaal voetbal geplaatst. Rosario I was favoriet maar dat kwam pas in de tweede helft tot uiting. Met de rust had 'het eerste' nog maar een kleine (4-3) voor sprong. Rosario I won tenslotte met 8-4. De strijd om de derde pk., tussen Trefcenter en Welsinge, eindigde na twee maal vijfen twintig minuten onbeslist, 4-4. Strafschoppen moesten de be slissing brengen. Welsinge wr daarin beter en plaatste zich a derde. Competitieleider Pleun van Raan overhandigde na de wedstrijden de verdiende bekers aan de winnende ploegen. Anton van Gemert in 'zijn' Vleeshal foto Oscar van Beest)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 12