VlcEnroe vreemde eend in bijt Italianen eisen geld van Peter Post PZC Motorcrossers ontwaken nu al uit de winterslaap Danny de Bie een half jaar geschorst Eberharter zorgt voor sensatie op Super G V oetbalcompetitie in Egypte ligt stil Domburg pakt eerste plaats in Biggekerke sport ongere broer van John in halve finale Australië tegen Boris Becker Geen licentie voor Fondriest, omdat transfersom nog niet is overgemaakt Verheijen velt RCS Fafié blijft bij Utrecht Meerman trainer Kruiningen Reserves schaakteam Terneuzen fier op kop DONDERDAG 24 JANUARI 1991 sbw 23 SLBOURNE (ANP) - Aan de jr halve-finalisten in het innen enkelspel bi,]" de Au- :alische Open, is zo op het eer- gezicht niets vreemds: Ed- rg, Lendl, Becker en McEn- e,De zaak wordt anders als de van het kwartet bekeken: Stefan, Ivan, en Patrick. Wie? Patrick ja Patrick. jongere broer van John leefde in de schaduw van de nummer één van de we Figuurlijk gesproken dan, qua prestaties kon hij de van zijn broer zelfs niet ns vinden. aar gisteren slaagde hij wel iar zijn illustere broer jaren- ag faalde: hij bereikte de laat- j vier van de Australische Open. Winst op de jonge Italiaan Christiano Caratti, in vijf sets, bracht McEnroe zover. Of hij nog verder komt, lijkt na de avondpartij van woensdag ui terst twijfelachtig. Boris Becker kwam door een indrukwekken de triomf op de Fransman Guy Forget eveneens voor de eerste keer in zijn loopbaan bij de laat ste vier in Flinders Park. De andere halve finale is een re prise van de korte eindstrijd van vorig jaar. Ivan Lendl won zijn enige Grand Slam-titel in 1990 toen Edberg in de finale gebles seerd opgaf. Dit keer wijst niets op kwetsuren bij de Zweedse nummer één van de wereld. Hij oogt topfit en in goede vorm, de Peruaan Jaime Yzaga kon er slechts drie sets van genieten dat hij op het centre court mocht aantreden. Lendl was nauwelijks langer be zig tegen Goran Prpic. Hij had alleen twee tie-breaks nodig, maar de Joegoslaaf had nooit het idee dat hij de Tsjechoslo- waak kon verslaan. Met de nummers één, twee en drie in de halve finales is Mel bourne bijna verzekerd van een „droomfinale". Slechts Patrick McEnroe is een vreemde eend in de bijt. De 24-jarige Amerikaan besloot na een aantal jaren van successen in het dubbelspel, met Jim Grabb, zijn geluk te be proeven in het enkelspel. Slagen BRUSSEL (ANP) - De Belgi sche Wielerbond (BWB) heeft Danny de Bie woens dag, op zijn 31ste verjaar dag, met onmiddellijke in gang zes maanden geschorst en een geldboete van 7000 Zwitserse francs, ruim 9000 gulden, opgelegd. De veldrijder kreeg die zwa re straf omdat hij zaterdag na de Superprestige-veldrit in Zillebeke tijdens de do pingcontrole zou hebben willen frauderen. De contro lerende arts, dokter Keste- loot, ontdekte onder de trui van De Bie een condoom, waarin 'schone' urine had kunnen zitten. De wereldkampioen van 1989 werd onmiddellijk uit de Belgische selectie voor de titelstrijd in Gieten verwij derd en raakte de tweede plaats vanZillebeke kwijt. Bovendien verloor hij de eer ste plaats in de tussenstand van de SP-competitie. De BWB is kennelijk stellig overtuigd van de fraude, on danks het feit dat De Bie de beschuldigingen ontkent en via een kort geding gelijk probeert te krijgen. De wie lerbond heeft echter verkla ringen van de dokter en de secretaris van de West- vlaamsé wielerbond, die bij het onderzoek aanwezig was, de doorslag laten ge ven. De Bie bestrijdt dat hij heeft willen 'sjoemelen' en be weert dat hem een kunstje is geflikt tijdens het onder zoek. De nationale kam pioen van België consulteer de zaterdagavond meteen zijn advocaten in Leuven. In het bijzijn van een rijks wachter leverde hij een twee de urinestaal af om vrijdag tijdens het kort geding, dat hij bij de rechtbank in Brus sel tegen de BWB heeft aan gespannen, zijn onschuld te kunnen aantonen. De Bie zegt dat de arts er bij was toen hij zijn plasje maakte. „Het flesje was al verzegeld toen me gevraagd werd de broek te laten zak ken. Vervolgens begon hij onder mijn trui te frunniken en haalde een condoom te voorschijn. Ik heb geen idee waar hij dat ding vandaan heeft gehaald", aldus De Bie. „Een vreemd verhaal? Dat kan best, maar het is de waarheid." „Ik heb midden vorig jaar beslo ten mijn programma aan te pas sen, te veranderen. Jim vond het niet echt leuk, maar ik wist dat ik kon slagen in het enkelspel als ik mijn schema en training aan paste", aldus de Amerikaan. McEnroe zat met een combina tie van problemen: door zijn lage plaats op de wereldranglijst diende hij vaak kwalificaties te spelen bij grote evenementen, maar door zijn successen in het dubbelspel kwam hij daar nooit aan toe. Zijn veranderde pro gramma begon eind vorig jaar te renderen, voor Melbourne stond hij 113e op de wereldranglijst. „Ik heb nu het gevoel dat al mijn werk wordt beloond", zei hij al eerder in Australië. In de partij tegen Caratti leek McEnroe óp weg naar een snelle zege. Maar in de tweede set ver rekte hij een spier in de rug. Hij werd zelfs behandeld, maar speelde verder. „Bij sommige slagen had ik veel pijn, vooralbij de opslag." In de laatste reeks bleek ook de jonge Italiaan ge hinderd te worden door een on willige spier. McEnroe bleek in die beslissende fase net iets fit ter en maakte met 6-2 een einde aan de droom van zijn opponent. Becker Dat de reeks van McEnroe wordt voortgezet tot in de eindstrijd, is onwaarschijnlijk. Boris Becker bereikte zijn eerste halve finale in Melbourne met tennis dat hij vroeger alleen op Wimbledon liet zien. Guy Forget sloeg dan wel hard, de Duitser kon het elke keer iets harder. Hij speelde ook zuiver der dan de Fransman zijn tegen stander ooit had zien doen. „Hij leek geen fout te maken. Ik heb eigenlijk geen moment het ge voel gehad dat ik vandaag kon winnen en dat idee leefde een dag eerder nog duidelijk wel. Dit is de beste Becker die ik ooit ben tegengekomen", stelde Forget. Australische Open: Mannen enkel, kwartfinales: Edberg. (Zwe/1) - Yzaga (Per) 6-2 6-3 6-2, Lendl (Tsj/3) - Prpic (Joe) 6-0 7-6 7-6, Patrick McEnroe (VSt) - Caratti (Ita) 7-6 6-3 4-6 4-6 6-2, Becker (Dui/2) - Forget (Fra/10) 6-2 7- 6 6-3. Vrouwen dubbel, kwartfinales: He- therington/Rinaldi (VSt) - Zvereva1 Savtsjenko (Sov/3) 2-6 6-3 6-4, Seles/ Anne Smith (Joe/VSt/10) - Jordan/ Smylie (VSt/Aus) 4-6 6-0 10-8, Fen- dick/Mary-Joe Fernandez (VSt) - Bol- legraf/Gregory (Ned/ZAf) 6-4 6-4, Gigi Femandez/Novotna (VSt/Tsj/1) - Ap- pelmans/Reggi (Bel/Ita) 6-3 6-7 6-3. Gemengd dubbel, kwartfinales: Du- rie/Bates (GBr) - Paz/Miniussi (Arg) 6-3 7-6, Smylie/Fitzgerald (Aus) - McQ.uillan/Evemden (Aus/NZe) 6-4 6-2.. Patrick McEnroe kan zijn geluk niet op, nadat hij zich ten koste van Caratti heeft geplaatst voor de halve finale [foto AP) Wereldtitel voor Oostenrijker SAALBACH (Reuter/SID) - Stefan Eberharter heeft op de tweede dag van het toernooi om de wereldkampioenschappen ski in Saal- bach voor sensatie gezorgd door de super-reuzenslalom te winnen. De 21-jarige Oostenrijker heeft nooit één wedstrijd voor de wereld beker op zijn naam gebracht. Ook de tweede plaats van de 19-jarige Noor Kjetiz-Andre Aamodt was een grote verrassing. De Fransman Frank Piccard, de Olym pisch kampioen Super-G, veroverde de bronzen medaille. Met 1,54 seconde had Eberharter, naar ski-begrippen, een enorme voorsprong op de rest van het veld. Hij bracht vreugde in het Oosten rijkse kamp, waar men nog in rouwstemming was door het overlijden vorige vrijdag van de 20-jarige Gemot Reinstadler na een trainings ongeluk in Wengen. Reinstadler werd dinsdag begraven. Tienduizend toeschouwers bejubelden de overwinning van Stefan Eberharter, die door vooraf door hooguit een enkeling tot een top prestatie in staat werd geacht. Die enkeling was hij zelf. „Ik zie me zelf als favoriet", deelde een dag voor de wedstrijd laconiek mee. „Ik voel me sterk en kundig." Een medaille was zijn droom, die uitkwam. De wereldtitel gaf hem een gevoel van onwerkelijkheid. „Nog wel met zo'n groot verschil, ik kan het niet begrijpen." Voor de Nederlanders bleek het wereldniveau andermaal veel te hoog gegrepen. Michiel Slootweg en Frits Avis haalden de niet. Ha- rald de Man werd gediskwalificeerd. Mannen, superreuzenslalom: 1. Eberharter (Oos) 1.26,73, 2. Aamodt (No.o) 1.28,27, 3. Piccard (Fra) 1.28,55, 4. Furuseth (Noo) 1.28,93, 5. Wallner (Zwe) 1.28.96. Niet gefinisht: o.a. Slootwegen Avis (Ned). Gediskwalificeerd: De Man (Ned). Inschrijving op andelen Ajax- tadion verlengd liISTERDAM (ANP) - De in lijvingsperiode op certifica- in van aandelen van het nieu- leAjax-stadion - „Stadion Am- Wam" - is met bijna twee laanden verlengd van 21 ja- üari tot en met 15 maart. De lichting Administratiekan- lor Stadion Amsterdam heeft iertoe besloten in verband met cl momenteel „bepaald ongun- lige emissieklimaat." Volgens en woordvoerder van de ge- leente Amsterdam is de stick ing „redelijk tevreden" over et verloop van de inschrijving. Ie stichting wil niet kwijt hoe- fel participaties er op dit mo ment zijn verkocht. Niettemin is e belangstelling dusdanig dat I bestuur erop vertrouwd in de erlengde inschrijvingsperiode oldoende geld binnen te krij- tn om de bouw van het stadion oorgang te doen vinden. (i een gisteren uitgegegeven ersbericht maakt het admini- ratiekantoor verder bekend at de opbrengsten uit overige tenementen „een veelvoud van ein het prospectus genoemde f ji miljoen moeten kunnen be lagen." Dat is volgens de oordvoerder naar voren geko- ien uit gesprekken die de stich- jig de afgelopen weken met di- irse gegadigden heeft gevoerd, ^.financiering van de bouw van ït stadion van in totaal f 239 Ijoen is op dit moment ten de- fond. De gemeente Amster- am en Ajax hebben bij elkaar 8ds f 80 miljoen toegezegd. De lichting rekent op een bijdrage inf 28 miljoen van de rijksover- iid en de provincie. CLES (GPD) - Peter Post heeft de Italiaanse wielerwereld in rep en roer gebracht, omdat hij nog steeds niet het overeenge komen transferbedrag van 135 miljoen lire - ruim twee ton in Nederlandse munt - voor zijn aanwinst Maurizïo Fondriest aan diens vorige werkgever Del Tongo heeft betaald. De Ita liaanse meubelfabrikant heeft daarom Fondriest afgelopen za- téydag via een aangetekend schrijven van een advocaat ge sommeerd zich in het trainings kamp van de Del Tongo-ploeg te melden, hetgeen de renner uit Cles heeft geweigerd. Gisteravond verklaarde Mauri- zio Fondriest, dat hij ondanks de sommatie van zijn vorige baas, dit jaar beslist voor het Panaso- nic-team zal uitkomen. Volgens Fondriest wordt de transfersom deze week alsnog op de rekening van Del Tongo bijgeschreven. Behalve het tot de orde roepen van Maurizio Fondriest heeft Del Tongo aangekondigd een schadeclaim bij Panasonic in te zullen dienen, omdat de Neder landse wielerploeg door middel van fotomateriaal en een televi siereportage op de RAI op on rechtmatige wijze publiciteit met Fondriest in Panasoniekle- ding zou hebben gemaakt. „Del Tongo maakt inderdaad veel problemen", bevestigde Mauri zio Fondriest vanuit zijn ouder lijke woning in Cles. „Daarom heeft de Italiaanse wielerbond tot nu toe geweigerd me een pro flicentie te verstrekken, zolang Panasonic het transfergeld niet aan Del Tongo heeft overge maakt." Volgens Fondriest komt in de loop van deze week alles in kan nen en kruiken. „Ik begrijp niet waarom mijn oude werkgever zo moeilijk doet. Hij blijft me ach tervolgen. Volgens Del Tongo sta ik nog bij hem onder con tract, omdat Peter Post de transfersom niet voor één janua ri betaald heeft. Toen Post vorig jaar overeenstemming met mij en Del Tongo bereikte heeft hij ingestemd met de transfersom, mits dat conform de reglemen ten van de internationale prof wielerfederatie (FICP, red) zou zijn. Met uitzondering van de Italiaanse ploegen onderling, is in andere landen geen transfer systeem van kracht." Maurizio Fondriest zocht giste ren zelf contact met de bond van profwielrenners in zijn land en Walter Planckaert, de assistent van Peter Post. „In feite is dit een zaak die tussen Peter Post, Del Tongo en de bond opgelost moet worden. Mij kan niets ver weten worden. Maar ik wil uiter aard wel weten waai- ik aan toe ben. Van Walter Planckaert kreeg ik te horen, dat het geld juist was overgemaakt. Via een fax heeft Planckaert dat aan de Italiaanse bond bevestigd." FICP-voorzitter Hein Verbrug- gen bevestigde op de hoogte te zijn van de transferperikelen rond Maurizio Fondriest. „Om dat Fondriest nog bij Del Tongo onder contract stond voor dit jaar, was er sprake van een tus sentijdse transfer", verduide lijkt Verbruggen. „Zo'n overgang moet ter goed keuring voorgelegd worden aan het uitvoerend comité van de FICP, dat gevormd wordt dooi de secretaris, vice-voorzitter en ik als voorzitter. Na bestudering geven wij wel of niet ons fiat aan zulke transfer. In het geval van Fondriest hebben wij onze goed keuring verleend. De betaling van de transfersom moeten Pa- >- tmi&ÉÊr Maurizio Fondriest: „Mij kan niets worden verweten" [foto AP) nasonic en Del Tongo onderling regelen." Als Peter Post daaraan voldoet, is Fondriest gerechtigd om voor Panasonic te fietsen. „Del Ton go kan dan roepen wat hij wil. Bovendien werd volgens mij in de overeenkomst geen uiterlijke datum van betaling vermeld. Wellicht is het de bedoeling van Del Tongo om via deze rel goed kope publiciteit te zoeken. Dit soort dingen hebben we al vaker in de wielersport meegemaakt." Ster van Bessèges De opening van het wielersei- zoen in Frankrijk heeft dit jaar plaats zonder Franse renners. De vier Franse profformaties weigeren te starten in de Ster van Bessèges (5-10 februari). „Wij laten ons niet chanteren", liet Cyrille Guimard namens de vier ploegen weten. Organisator Roland Fangille wekte de woede op door te eisen van RMO dat kopman Charly Mottet moest meekomen en van Castorama dat Laurent Fignon moest mee doen. Fangille weigerde de Spaanse ploeg Banesto als deze niet met Pedro Delgado en Miguel Indu- rain zou meerijden. „Dit is on sportief', aldus Guimard, „we hebben de Franse bond ge vraagd in te grijpen." De Ster van Bessèges gaat des ondanks gewoon door. Twaalf ploegen verschijnen aan de start, waaronder twee Neder landse: Buckler (ploegleider Raas) en TVM (Priem). Meer dan veertig wedstrijden op kalender VLISSINGEN - Een groot aan tal Zeeuwse motorcrossers opent het nieuwe seizoen ko mende zondag tijdens de grote internationale open motor cross in Baarle-Nassau. Deze wedstrijd werd eind vorig jaar afgelast in verband met de harde storm. De 'Enclave-cross' staat open voor rijders van alle bonden en telt een groot aantal klassen. Vooral vanuit Zeeuwsch- Vlaanderen wordt een sterk deelnemersveld verwacht, waarvan verschillende rijders zullen uitkomen in de su perklasse, de grote publiek strekker met rijders uit de Ver enigde Staten en Europa, en ook vanuit de rest van Zeeland wordt een aantal sterke top pers verwacht. Hoogst waar schijnlijk zal ook Zeelands bes te 500-rijder Kees Zuidhof van start gaan in de zijspanklasse met als bakkenis Kees den Dekker. Als extra publiekstrekker is men er in geslaagd om de Ne derlandse wegrace-kampioen op de 250 cc, Wilco Zeelenberg, te contracteren. De nummer vijf van de wereld zal in een van de vrije klassen uitkomen. Insi ders beweren dat de wegrace kampioen zich ook op de cross motor goed thuisvoelt. In ver band met met de vroeg inval lende duisternis beginnen de wedstrijden in Baarle Nassau al om 10.00 uur. De Zeeuwse verenigingen heb ben de wedstrijdkalender voor het seizoen 1991 compleet. Meer dan 40 wedstrijden staan er voor het komend seizoen op de Zeeuwse kalender. Nieuw is dat dit jaar de Mc Axel is toege treden tot de rangen van de ko ninklijke Nederlandse Motor rijders Vereniging. De Axelse nieuweling organiseert op ko ninginnedag een regionale mo torcross voor de jeugd. Minpunt van de nieuwe wed strijdkalender is dat sommige verenigingen er opnieuw niet in geslaagd zijn de data zo vast te stellen dat er geen wedstrij den samenvallen. Zo komt het ook nu weer voor dat er clubs op dezelfde dag organiseren, waarbij het wel bijzonder vreemd is dat de MSV De Uit laat uitgerekend op koningin nedag een clubwedstrijd orga niseert tegelijk met de KNMV- wedstrijd in Axel. Verder is de Zeeuwse super- crosscompetitie uitgebreid met wedstrijden in Axel en Hontenisse. Voor laatstge noemde véreniging is het ech ter nog de vraag of alles door kan gaan, omdat zij nog steeds niet over een eigen terrein be schikken. Voor het overige gaan de verenigingen op de ou de voet verder. Of de jaarlijkse terreinwagen dag doorgaat is nog onzeker: de organisatoren hebben nog geen geschikt terrein gevon den. De Stichting Modderra- cing heeft tot nu toe één wed strijd op het programma staan maar hoopt dit uit te breiden. Kalender De kalender ziet er als volgt uit: Maart: 02 Vlissingen, 16 Axel ama teurs, 30 Vlissingen; april: 6 Wemel- dinge; 13 Rilland. Axel amateurs; 17 Axel licentiehouders; 20 Vlissin gen; 27 Axel amateurs; 28 Rilland Bath internationale motorcross Belgische bond: 30 Axel jeugd/regio koninklijke Nederlandse Motorrij ders Vereniging, en Vlissingen (clubcross); mei 04 Wemeldinge, 9 Vlissingen Nationale Motorcross KNMV: 11 Rilland; 15 Axel licentie houders: 18 Vlissingen; 20 Wemel dinge (bekercross); 25 Axel ama teurs, Rilland-Bath West-Brabant- cup, Waterlandkerkje Modderrace voor auto's; 29 Axel licentiehou ders; juni 1 Wemeldinge, Axel ama teurs; 8 Vlissingen; 12 Axel licentie houders; 15 Rilland; 22 Axel ama teurs en Wemeldinge; 26 Axel licen tiehouders; '29 Vlissingen beker cross, 30 Vlissingen KNMV jeugd/ regio; juli 3 Axel licentiehouders; 6 Hontenisse springwedstrijden mo toren; 10 Vlissingen Supercross; 13 Wemeldinge. Axel amateurs, 17 Axel Supercross; 20 Rilland; 27 We meldinge; augustus 17 Hontenisse Supercross, 24 Rilland en Axel amateurs, 31 Axel; september 1 Vlissingen Strandcross, 7 Hontenis se Zeeuwse Trolèe, 14 Vlissingen, '21 Wemeldinge en Axel amateurs. 28 Rilland 6; oktober 5 Vlissingen, 12 Rilland-Bath Zeeuwse Trofee. Axel Zeeuwse Trofee. 26 Vlissingen Zeeuwse trofee CAIRO (DPA) - De Egyptische voetbalcompetitie, van de hoogste tot de laagste klasse, is tot nader orde stil gelegd. De bond besloot daartoe, op drin gend advies van het ministerie van buitenlandse zaken, naar aanleiding van de oorlog in de Golf. Volgens het Egyptische dagblad 'Ahram' overweegt de bond de strijd om de nationale beker zelfs helemaal af te gelasten als binnen twee weken niet begon nen is met de wedstrijden. De bond besloot ook dat de jeugd-interlandwedstrijd tegen Sudan geen doorgang zal heb ben. In Khartoum hebben de af gelopen dagen herhaaldelijk de monstraties plaatsgevonden te gen Egypte vanwege de steun van dat land aan de strijd tegen Irak. De regering van Sudan steunt Saddam Hussein. Tennis De Internationale Tennis Fede ratie heeft besloten het Davis Cup-duel tussen Mexico en de Verenigde Staten, dat voor 1 tot en met 3 februari inMexico-Stad op het programma stond, te ver plaatsen naar een nog nader te bepalen datum. De ITF nam die beslissing na een verzoek van de Amerikaan se bond die een dag eerder had verzocht, na „beraad met spe lers, ouders en verschillende an dere personen", het treffen uit te stellen. Eerder al besloot de ITF zeven andere duels, waaronder die van Israel en Kuwayt, te verplaatsen naar, in eerste instantie, eind maart. VLISSINGEN - Het eerste elftal van de voetbalclub Oostkapelle heeft dinsdagavond in een oe fenduel weinig moeite gehad met RCS. Hoewel de zaterdag derdeklasser vele spelers miste, was men stukken sterker dan de Oostsouburgers. De formatie van de vertrekken de trainer André Wurth won uit eindelijk met 4-0. Grote man bij de thuisploeg was Cees Verheij en, die drie van.de vier treffers voor zijn rekening nam. Paul La- tuheru scoorde de vierde treffer. BIGGEKERKE - In de Kaas boer winter-tenniscompetitie is Domburg 5, dat niet in actie kwam, in poule A weer verdron gen van de leidersplaats. Servi ce Super nam door een overwin ning op Schelde de koppositie over. De Combinatie kwam in groep C op gelijke hoogte met ranglijstaanvoerder Maco. Behalve de reeds gememoreerde tweekamp Service Super - de Schelde, waarin de regerend kampioen zijn Vlissingse tegen stander slechts het redden van de spreekwoordelijke eer gunde, stond in de hoogste poule ook de wedstrijd Matchpoint-Autobe- drijf Goedbloed op het program ma. De bezoekers legden hun ri vaal van meet af aan hun wil op. Ike Joziasse, Leo Flipse en Dirk Verstraate klopten respectieve lijk Zoltan Provily, Wim Mara- nus en Ad van Trier. Alleen Leen Dingemanse, die Louw Wisse trof, deed het wat kalmer aan. Matchpoint kwam slechts in de laatste speelperiode aan bod, en wel via het duo Provily/van Trier, 14-4. Dank zij de tweede overwinning op rij, behaald tegen Comefa, en gevoegd bij een gunstiger game- totaal dan Maco, rukte de Com binatie in groep C op naar de eer ste plaats. Piet Zuidweg, Wim Kees van de Plank en Joop van de Meijden legden de basis voor de positieve 14-4-score, die uit eindelijk op het wedstrijdformu lier kon worden ingevuld. Jaap Boot, die Jack Geldof met de kleinst mogelijke marge aftroef de, deed tussendoor nog iets te rug voor Comefa,. 't Fuufde Oitje, dat reeds twee nederlagen had geleden, boekte in dit gezelschap een succesje. Met Dowe, dat ook nog niets ge presteerd had, werden de pun ten namelijk broederlijk ge deeld. Het in december gedegradeerde team van de Klappers herstelde zich in afdeling D van de neder laag van vorige week, door tegen van Ouwerkerks Wijnhandel doeltreffend uit te halen. Rolf Sysskowski, Piet Leynse en Chiel de Jonge beten daarbij het spits af in hun respectievelijke singels. Wim van Ouwerkerk bracht de thuisclub weer enigs zins terug in de race, die daarna voor deze equipe overigens nog slechts een gelijkspel in de twee de dubbelpartij in petto had, 13- 4. Café de Gouwe Geit, in het ope ningsduel de mindere van Meu- lenberg, bleef na daarop volgen de winst tegen de Klappers, in het juiste spoor, door ditmaal Herder overtuigend onderuit te halen, 15-3. Uitslagen Poule A: Matchpoint-Autobedrijf Goedbloed 4-14; Service Super-de Schelde 17-1.1 Poule C: de Combinatie-Comefa 14-4; Dowe-'t Fuufde Oitje 9-9. Poule D: Café de Gouwe Geit-Herder 15-3; van Ouwerkerks Wijnhandel-de Klappers 4-13. UTRECHT (GPD) - Ab Fafié heeft zijn contract bij FC Utrecht met twee seizoenen ver lengd. De oefenmeester, die in oktober de werkzaamheden van de op non-actief gesteld Cees Loffeld overnam, blijft tot en met het seizoen 1992-1993 in de Domstad werkzaam. „Ik denk dat het in de komende twee en een half jaar mogelijk moet zijn FC Utrecht naar een plaatsje bij de eerste vijf, zes van de eredivisie te loodsen. Zeker omdat het bestuur me heeft ver zekerd er alles aan te zullen doen om de huidige groep bij elkaar te houden." KRUININGEN - De voetbalver eniging Kruiningen heeft Anton Meerman voor het komende sei zoen gecontracteerd als trainer. Meerman, die voor een jaar heeft getekend, is dit seizoen werkzaam bij VCK. Hij volgt bij Kruiningen Ruud van der Weele op. VLISSINGEN - Het tweede team van de schaakclub Ter- neuzen gaat in de eerste klas Zuid van de Zeeuwse Schaak bond hoge ogen gooien en zal dan na één seizoen terugkeren in de Promotieklas. De Zeeuws-Vlamingen haalden het maximum aantal punten bin nen en hoewel Landau 3 uit Axel de tweede plaats bezet, is dat beeld geflatteerd, omdat Terneuzen een wedstrijd min der heeft gespeeld. In de eerste klas Noord profiteer de Vlissingen 3 van een misstap van Oostkapelle. De Walcherse schakers gingen tegen Goes met 6-2 ten onder, terwijl de Vlissin- gers met dezelfde cijfers van Souburg 3 wonnen. Vlissingefi 4 stevent in de tweede klas Noord regelrecht op de titel af en de strijd in Noord 3 gaat voorlopig tussen Colijnsplaat en Bruinis- se. Eerste klas Noord: Goes 3 - Schelde- schakers 5,5-2,5, De Zwarte Dame 2 - Middelburg 3 4-4, Goes 2 - Oostkapel le 6-2, Vlissingen 3 - Souburg 3 6-2. Goes 3 - Scheldeschaker 5,5-2,5: 1 E. Kloosterman - D. van Noppen remi se. 2 P. van Berkel - P. van Noppen 1- 0, 3 B. de Jongh - L. Gijssel 1-0, 4 W, Meulblok - NOG 1-0, 5 A. Bonder - R. Oosterlee 0-1. 6 J. Eelkema - P Hoo- gesteger 1-0, 7 T. van 't Hoogt - J. Ca- pello remise. 8 J. van Sabben - M. Leendertse remise. Goes 2 - Oostka pelle 6-2: 1 R. Vermeulen - W. Buizer 0-1, 2 J. Thielen - P. Brand remise. 3 D. Antheunisse - H. Geertse 1-0, 4 J. Minnaard - W. Duvekot 1-0, 5 L. Ver kerk - L. de Lange remise, 6 M. Karei- se - C. IJsselstïjn 1-0, 7 P. Valk - P. Dekker 1-0, 8 Q. Bril - D. de Best 1-0. Stand: 1 Vlissingen 3 8-22,5, 2 Goes 6-18,5, 3 Oostkapelle 6-16,5, 4 Goes 3 4-15,5 Middelburg 3 3-16,6 Souburg 3 2-14,5, 7 Scheldeschaker 2-12,5, 8 De Zwarte Dame 2 1-12,5. Tweede klas Noord: Zierikzee 2 - Koudekerke 3 4- 4, DST-Meliskerke - Vlissingen 4 3-5. DST-Meliskerke-Vlissingen 4 3-5: 1 J. Engelvaart - A. Baljeu remise, 2 A. de Rijck - P. Bikker remise, 3 L. de Coninck - J. Prins remise, 4 A. Franc- ke - V. Droogers 0-1, 5 J. Wisse - K. Akkermans 0-1, 6 J. van Putten - E. van Dijke remise, 7 W. Wagenaar - A. Vijfhuizen 1-0, 8 J. Wisse sr. - A. v. d. Jagt 0-1. Stand: 1 Vlissingen 4 8-24, 2 Koudekerke 3 5-16,5, 3 Zierikzee 2 3- 15, 4 DST-Meliskerke 0-8,5. Derde klas Noord: Colijnsplaat 2 - Middel burg 4 2,5-2,5, DEZ Tholen - DST-Me liskerke 2 5-0, Colijnsplaat 1 - Sou burg 4 3,5-1,5, DEZ Tholen - DST-Me liskerke 2 5-0:1 D de Graaf - J. Jacob- se 1-0, 2 J. de Graaf - J. Wisse sr 1-0, 3 E. Niemeijer - A. de Rijke 1-0,4 G. Dij ke - H. Wisse 1-0,5 H. Dijke - W. Wage naar 1-0. Colijnsplaat - Souburg 4: 1 R. Vermeulen-NOG 1-0,2 M. Fenning - R. Bergsma 1-0, 3 W. Burger - R. Stroo remise, 4 E. Minneboo - M. Roelse 1-0,5 V. de Jonge - F, Baljeu 0- 1, Stand: 1 Colijnsplaat 1 5-11,2 TOG Bruinise 4-10, 3 Souburg 4 4-10 (wed strijd meer gespeeld), 4 Middelburg 4 4-8, 5 Tholen 3-9,5, 6 Meliskerke 2 3- 6,5 (wedstrijd meer), 7 Colijnsplaat 2 1-5 (wedstrijd meer) Eerste klas Zuid: Sluisse Toren - SVWZV 3 5,5- 2,5, Terneuzen 2 - Landau 3 6.5-1,5: Sluisse Toren-SVWZV 3 5,5-2,5: 1 A Alhomsi - H- Nieuwenhout 1-0,2 F. de Putter - D. Luteijn 1-0,3 D. van Asselt - A. Vogels remise, 4 B. Groosman - P. Plu 0-1,5 M. Boekhout - M. van Dom melen 1-0, 6 C. Bölger - P. Brouwer 0- 1, 7 F. Gijsel - M. Jansen 1-0, 8 Y. Groosman - A. de Bruijne 1-0. Stand: 1 Terneuzen 2 6-18,5, 2 Landau 3 5-18 (wedstrijd meer gespeeld). 3 Terneu zen 3 2-10,5. 4 Sluisse Toren 2-10, 5 SVWZV 3 1-7.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 23