Kapelle praat over asielzoekers Baalhoekkanaal overbodig voor feord-Zuidroete Goede start actie Zwemfan Motorrijder bij valpartij gewond i Vogelkweker Totté nationaal kampioen Fracties: kalm aan met het veiligstellen van natuurgebieden burgemeester voelt niets voor opvang agenda j^PELLE - Burgemeester J. ,jii Bommel van Kapelle voelt niets voor om asielzoekers op nemen in zijn gemeente. De •meenten Kapelle en Wissen- lerke zijn de 'achterblijvers' in T JANSTEEN - Vogelkwe- Frank Totté uit Sint Jan sen heeft het afgelopen week je tijdens vogelkampioen- itliappen in het Turfschip in jreda de nationale titel be taald. Voor Totté was dit de '\eede nationale titel. Twee ijar geleden werd hij tijdens 'tin tentoonstelling in Veenen- jjal eveneens Nederlands kam- ]ioen. rfze keer behaalde hij de titel I eet een één jaar oude groene t van pagina 5) jan de wedstrijd meedeed? jlou niet zozeer vanwege de po llek. Ik teken nogal graag." Het de eerste keer dat hij met sn ontwerp aan de weg timmer- Zijn inspiratiebron was 'het josters teken voor ying en yang'. ]ndit geval", zegt hij, „staat het ioor goed en kwaad." 3e tweede prijs (350 gulden) is nor Jorine Houweling (11 jaar) it Middelburg. Ze maakte een reinige' tekingen met als muzi- laal motto 'Provinciale Staten, jaar stemmen wij mee in'. Caro- i;n Pekaar (23) uit Vlissingen ireegde derde prijs (200 gulden). Oe andere inzendingen kwamen van het duo Toby Hof (18)/Rudi Noordenbos (17) uit Vlissingen it aivan Géraldine Houweling (15) dl Middelburg. Ook hun ont- iol rapen, aldus de jury, waren 'de i aoeite van het beoordelen ard'. Die jury bestond behal- uit Saskia Bos (lid van de Zeeuwse Jeugdraad en gemeen- ;lid te Goes) uit de Mid delburgse beeldend kunstenaar pl Inge van der Kooij, de Middel- burgse fotograaf Ruden Rie- mens, de Terneuzense meao-stu- dent Pedro Batista en mavo- irholier Adianne van de Doe uit Zierikzee. Zeeland op het gebied van de Regeling Opvang Asielzoekers (ROA). Ingevolge de ROA-rege- ling vraagt het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur aan Kapelle (10.000 in- ffiche khuttevaer-voorzitter: fERSEKE - Voor de Neder- iindse schippers is een verbete van de Noord-Zuid route lard nodig. Maar in die route is sn Baalhoekkanaal totaal iverbodig. Dat zei drs H. Evers- fijk, voorzitter van de afdeling DeBevelanden van de Konink je Schippersvereniging Sclmttevaer vrijdag op de jaar- ffrgadering in Yerseke. iïppebouten net geurige iroentesaus I11 foor 4 personen ij het maken van deze saus if O is een staafmixer een bui tgewoon handig hulpmiddel, fteft u niet zo'n elektrisch ap- dan kunt u de saus ook teen in de foodprocessor of 'tukenmachine. Bezit u ook de- 5niet, wrijf de groente dan door «n zeef; de saus is in dat geval 'diets dunner. 95 'grote kippebouten D ffper, zout 'wiepoeder 'pakje verse soepgroente tolerom te bakken Ag Sdl kippebouillon j de kippebouten in met pe- 'iï.zout en kerriepoeder. Was soepgroente en laat deze in f i zeef goed uitlekken. "ineen ruime koekepanbo- o Hwi bak hierin de kippebouten WKiom aan. Neem de kippebou- even uit de pan en voeg de ge groente toe. Fruit de soep- foente al omscheppend een mi- Hof 3. de kippebouten toe en henk de bouillon in de pan. "eng het. geheel aan de kook, "coi de ivarmlebron laag en leg deksel op de pan. Stoof de Webouten in de groentesaus d"- in ongeveer een half uur. Wit de kippebouten uit de pan yureer de inhoud van de pan een pureerstaaf. Geef deze sk die verder niet gebonden te ivorden, bij de kip. Janny van der Lee Het Baalhoekkanaal is „veel te duur, veel te ingrijpend voor na tuur, milieu en landschap en veel te ingrijpend voor de land bouw", aldus Eversdijk. „Ik be schouw dat lijntje op de vaar we genkaart dan ook als een papie ren streepje dat niet gereali seerd zal worden, maar er alleen staat omdat Nederland in 1975 dat in een ontwerp-verdrag heeft toegegeven". Hij wees erop dat het verdrag nooit is goedge keurd. Nederland moet zich, volgens het Zeeuwse CDA-Tweede Ka merlid Eversdijk, samen met België sterk maken voor verbe tering van de Schelde-Seinerou- te door Noord-Frankrijk. „Ik denk daarbij aan een nieuw Ca nal du Nord". Een dergelijke nieuwe vaarroute zou ook de dis tributiefunctie van Vlissingen en Terneuzen kunnen verbete ren. Het is voor Eversdijk een uitge maakte zaak dat de Ooster- schelde voor de binnenvaart be schikbaar moet blijven. „Wie daaraan twijfelt is niet goed wijs". De voorzitter van Schutte- vaer vond het jammer dat in Ne derland de laatste jaren veel 'nat' bedrijfsterrein is verkocht aan niet-watergebonden bedrij ven. Eversdijk vreesde dat Neder land en België straks met een dure. moderne walradarketen langs de Westerschelde opge scheept zitten. Hij noemde het 'vreemd en jammer' dat de Bel gen verkeersdienstkundig nog niet gereed zijn voor de inge bruikname van de radarketen. Deze stand van zaken be vreemdt Eversdijk, omdat juist de Belgen het grootste belang hebben, het meest betalen en bovendien de initiatiefnemers zijn van de keten. „Aan Neder landse zijde is voldoende goed opgeleid personeel beschikbaar. Aan de Belgische zijde ont breekt dit en het ziet ernaar uit dat dat wel even kan duren". BIGGEKERKE NCVB - De afdeling Biggeker- ke van de Nederlandse Christen Vrouwenbond (NCVB) houdt donderdag 17 januari een bijeen komst in het dorpshuis. Op het programma staat onder meer een verkoping voor Bangladesh. De vergadering begint om 19.45 uur. woners) opvang van 20 asielzoe kers. Na een bezoek van verte genwoordigers van het ministe rie van WVC en een verzoek van het PvdA-raadslid J. Schipper wil het Kapelse college nu toch met de gemeenteraad praten over eventuele opvang. De ROA-regeling is vanavond, maandag, discussieonderwerp in de twee raadscommissies van de gemeente Kapelle. B en w zullen zelf niet met een voorstel tot opvang komen. Maar wanneer de raad, als hoog ste orgaan van de gemeente, be slist dat Kapelle mee moet doen met de ROA-regeling. zal Kapel le alsnog asielzoekers huisves ten. Nu nog kan Kapelle op vrij willige basis meedoen aan de 2 promille-regeling (2 asielzoekers op 1000 inwoners). Door het enorme tekort aan opvangplaat sen is het echter mogelijk dat de regeling gemeenten zal verplich ten plaats beschikbaar te stel len. Burgemeester Van Bommel vindt dat de gemeente Kapelle wel degelijk haar steentje heeft bijgedragen aan de problema tiek. Enkele jaren geleden, nog voor dat Goes een asielzoekerscen trum kreeg, zijn in het voormali ge schippersinternaat in Wemel- dinge tijdelijk 60 asielzoekers gehuisvest, In een gesprek met de WVC-vertegenwoordigers wees Van Bommel op de proble men destijds in Wemeldinge. De grasparkiet. In de categorie cin namon groen werd de parkiet door deskundige juryleden ge waardeerd met negentig pun ten. De jury gaf bij haar beoorde ling punten voor de kleur, de vleugeltekening, de kop en het masker. Vogelliefhebber Frank Totté was erg verrast toen hij in het weekeinde op de hoogte werd gebracht van zijn behaalde titel. „Het gaat wel erg snel. In de ruim vier jaar dat ik me nu met deze hobby bezighoud, heb ik al een uitpuilende kast met prijzen in de wacht gesleept. Mo menteel verzorg ik dagelijks zo'n 150 voornamelijk kobaltblauwe en groene parkieten. De dieren krijgen ruim anderhalf uur per dag de aandacht die ze nodig hebben. Om als topkweker door het leven te gaan moetje vooral de verzorging" en voeding van de dieren de eerste prioriteit ge ven." Gouden medaille In het Turfschip in Breda waren tijdens het kampioenschap ruim 9.000 vogels te bezichtigen. Bur gemeester drs E. H. T. M. Nijpels van Breda verrichtte de officiële opening van de expositie. Totté nam met zeven vogels aan het kampioenschap deel. Zondag ontving de Nederlandse kam pioen tijdens de prijsuitreiking voor zijn prestatie een gouden medaille. De winnende vogel be haalde onlangs in Sluiskil tij dens de Zeeuwse kampioen schappen een eerste prijs. Met deze nationale titel sluit Totté een geslaagd seizoen af. De tentoonstellingen zijn nu achter de rug en de hobbyist kan volledig zijn aandacht richten op het kweken van kanaries die vanaf september weer een gooi kunnen doen naar verschillende titels. Naast de vogelvereniging De Nachtegaal in Nieuw-Namen is Frank Totté als lid ook aange sloten bij de Zeeuws-Vlaamse parkieten speciaal club. De spelletjes voor de jeugd in het Vlissingse Sportfondsenbad trokken veel belangstelling (foto Lex de Meester) VLISSINGEN - Het begin van de landelijke promotie-actie Zwemfan in het Vlissingse Sportfondsenbad is een door slaand succes geworden. Vijf tienhonderd jeugdige en oudere bezoekers namen zaterdagmid dag en -avond een duik in het bad. De actie Zwemfan is be doeld om meer mensen te inte resseren voor het zwemmen. In het kader van deze actie zal het Sportfondsenbad nog meer eve nementen organiseren. „Het is voor ons gevoel ontzet tend goed verlopen", aldus een Studiekring voor ouderen in Middelburg MIDDELBURG - De studie kring voor 55 plussers, die eind januari van start gaat, is een nieuw initiatief in Middelburg. De bedoeling is dat mensen van 55 jaar en ouder een onderwerp uitzoeken dat hen interesseert. Daar zullen zij zich vervolgens in verdiepen. Op de woensda gen 16 en 23 januari houdt de stichting Welzijn Ouderen Mid delburg informatie-ochtenden over de studiekring voor 55 plussers. De eerste studiekring wordt be geleid door Elly Diepstraten en Bert Jacobs. Zij hebben beiden een begeleiderscursus gevolgd van de Nederlandse Volksuni versiteit. „Wij willen met de stu diekring voor gepensioneerden de mogelijkheid scheppen hun tijd op een nuttige en zinvolle manier te besteden", vertelt Ja cobs. Hij benadrukt dat het niet om een gespreksgroep gaat: „Er is natuurlijk tijd voor gezellig heid en persoonlijke gesprek ken. Maar het is zeker de bedoe ling dat er serieus wordt gewerkt aan een onderwerp." De onderwerpen die aan bod ko men. worden aangedragen door de mensen zelf. „Het gaat meest al om zaken die dicht bij de men sen liggen, zoals wonen en het verkeer. We proberen dan de problemen die er zijn uit te diep en en een oplossing te zoeken", legt Elly Diepstraten uit. Het onderwerp wordt afgesloten door er een eindprodukt over te maken, bij voorbeeld een rap port of een werkstuk. De informatie-ochtenden op 16 en 23 januari zijn in de oude bi bliotheek in de Molstraat. Ze be ginnen om negen uur 's morgens. MIDDELBURG Ouderenbond - De afdeling Middelburg van de Algemene Nederlandse Bond voor Oude ren (ANBO) houdt donderdag 24 januari een informatiebijeen komst in Het Bastion over het onderwerp 'Wat kunnen gezins verzorging, kruiswerk en maat schappelijk werk doen om oude ren te helpen bij het langer zelf standig blijven wonen'. Na de pauze wordt de film 'Oude jour naalbeelden 1946-1960' ver toond. De bijeenkomst begint om 14.00 uur. ZOUTELANDE NCVB - De afdeling Zoutelan- de van de Nederlandse Chrsiten Vrouwenbond (NCVB) houdt morgenaond, dinsdag, haai' maandelijkse vergadering. De heer G. J. Wolters spreekt over de SOS Telefonische hulpdienst in Zeeland. De bijeenkomst in De Wegwijzer in Zoutelande be gint om 19.30 uur. tevreden A. Verboom, cheffin Sportfondsenbad. „Het was gi gantisch druk. Boven verwach ting." De spelletjes voor de jeugd, georganiseerd door De Stormvogel, de Dr A. Staver- manbrigade en Recreatie Zwemvereniging Vlissingen. bleken zo in trek dat het pro gramma in tweeën moest wor den gedeeld, 's Avonds kwamen zo'n driehonderd belangstellen den naai' de nieuwjaars-zwem- fanparty. Mevrouw Verboom heeft goede hoop dat het Sportfondsenbad door deelname aan de actie structureel meer bezoekers trekt. Tv-spotjes zullen de aan dacht vestigen op de actie. „Ik denk", aldus mevrouw Ver boom, „dat de actie wel aan slaat." Vlissingen is voorzover bekend het enige bad in Zeeland dat deelneemt aan de actie. Me vrouw Verboom schrijft die ge ringe belangstelling toe aan de kosten die gemoeid zijn met de reclames. Het Sportfondsenbad zal dit voorjaar verder een nachtmarathon en een zwem- vierdaagse organiseren. Een politie-agent bekijkt de verongelukte motor in de greppel langs de Oude Rijksweg (foto Ruben Oreel) ARNEMUIDEN - De 33-jarige motorrijder P. J. uit Goes is zaterdag middag licht gewond geraakt toen hij op de Oude Rijksweg, ter hoogte van de Sloedam bij Arnemuiden, uit de bocht vloog. Volgens een woordvoerder van de groep Serooskerke van de rijkspolitie is de man vermoedelijk onwel geworden waarna hij de macht over het stuur verloor. J. kwam enkele meters verder in een greppel te recht. De Goesenaar is met een hersenschudding en kneuzingen voor observatie opgenomen in het Middelburgse ziekenhuis. De motor liep zware schade op. Tafeltennis voor bedrijven in Middelburg MIDDELBURG - I11 de tweede klas van de Walcherse Bedrijfs Tafeltennis Vereniging (WBTV) heeft Amor I de inhaalwed strijd tegen PNL II met 9-1 ge wonnen. Met die winstpartij neemt Amor de leiding over van Provincie I. ABN/AMRO is een plaatsje in de rangschikking ge stegen dank zij een 8-2 overwin ning op Gieterij II. In de vierde klas lijkt het team van Ver brugge de Meyer er op uit om met een zo hoog mogelij ke score het kampioenschap te behalen. De lijstaanvoerder be haalde afgelopen woensdag weer een overwinning met 10-0; ditmaal was het Middelburg II dat zonder één enkel punt naar huis werd gestuurd. Ook Amor II en Provincie II scoorden hoog. Beide teams wonnen met 9-1 van respectievelijk Meppers II en Madi IL De stand, tweede klas: 1 Amor I 6443, 2 Provincie I 6-42, 3 Admi nistratiekantoor Lansu 6-31, 4 Werkplaatsen Walcheren 6-30, 5 ABN/AMRO 5-29. 6 PPN 6-28, 7 bevolking was toen niet erg te vreden. Een hoorzitting moest na een bommelding zelfs worden afgebroken. Daarnaast wees de burgemeester op de problemen van de inwoners van de kern Ka pelle met huisvesting van woon wagenbewoners. Verder heeft, de burgemeester zich bij de WVC-vertegenwoor- digers beklaagd over een kor ting op de welzijnsgelden. Door een andere verdeling van het geld krijgt Kapelle nu per jaar twee ton minder voor welzijn. Van Bommel sprak zijn vrees uit dat het met de vergoeding in het kader van de ROA ook die kant op gaat. Daarnaast wees hij erop dat de verhuurders in Kapelle er niet erg happig op zijn om woningen aan de gemeente beschikbaar te stellen voor opvang van asiel zoekers. Alleen de Regionale Woningbouwvereniging Samen werking stelt geen beperkingen. Van Bommel vindt echter dat de lijst van woningzoekenden nu al groot is (173 personen). Volgens de WVC-vertegenwoordigers kan dit probleem worden opge lost door het plaatsen van semi- permanente woningen. Ook heeft WVC aangeboden een eventuele voorlichtingsavond voor de bevolking te verzorgen. Het is ook mogelijk om te begin nen met het beschikbaar stellen van één woning voor drie of vier asielzoekers. Bij de opvang van 20 asielzoekers kan de gemeente echter een extra ambtenaar aan stellen voor 20 uur per week. De gemeente ontvangt verder 720 gulden per maand voor de op vang van een asielzoeker. Daar van moeten worden betaald: de huur. ziektekosten- en aanspra kelijkheidsverzekering, culture le activiteiten, de kosten die het gemeentelijk apparaat maakt en eventuele buitengewone kos ten. De asielzoeker ontvangt een bijdrage rechtstreeks van het rijk voor zijn levensonderhoud. De commissie financiën en on derwijs en de commissie ruimte lijke ordening en openbare werken bespreken de kwestie vanavond (maandag) in het ge meentehuis vanaf 19,00 uur. Wanneer de gemeente kiest voor de opvang van 20 asielzoekers (de 2 promille-norm volgens de ROA-regeling) moeten er 5 wo ningen met 4 slaapkamers of 7 woningen met 3 slaapkamers ter beschikking komen, tenzij geko zen wordt voor semi-permanen- te onderkomens. Bedrijfstennis in Vlissingen VLISSINGEN - Voor de compe titie in het Racketcentrum in Vlissingen van het Vlissingse bedrijfstennis heeft Verschuur Sportmode in de A-poule bij de dames met 7-1 gewonnen van Van Belle Meubelen. Delta Bouwbedrijf ging met 8-0 on deruit tegen de Kerngroep. In de dames B-poule kwamen Woninginrichting Renaissance en Eggink/Carlier een 4-4 pun- tendeling overeen. Schinkel/ Thielen Optiek werd met een 2-6 nederlaag naar huis gestuurd door de dames van Autohandel Neufégglise. In de A-poule bij de heren stuitte leider Reiniger op zoveel tegen stand van Siebed/Lammers dat een nederlaag niet ontlopen kon worden, 7-10. De ploeg behoudt evenwel de leiding. Hoechst bleef met 10-8 de baas over ABI Warm te techniek. In de heren B-poule handhaaft Koopcentrum Groenendijk zich in de kopgroep dank zij een 10-8 overwinning op Audi Poppe. Ad viesbureau De Klerk blijft mee doen om de titel door een 10-8 ze ge op Sicon/Leak Repairs. De stand. DAMES, poule A: 1 Jonge- pier/Dishoek/SKS 9-15, 2 ABI/Her- staco 9-14, 3 Verschuur 9-12, 4 Kern groep 9-11, 5 CIS 9-8, 6 Delta 9-6, 7 Van Belle Meubelen 9-3, 8 Racket Centrum 9-2. Poule B: 1 RVS 9-13,2 Schinkel/Thie- len Optiek 9-11, 3 De Distel 9-12! 4 Neuféglise 9-12, 5 Renaissance 9-10, 6 Eggink/Carlier 9-6, 7 De Bourgondiër 9-7, 8 Hoechst 9-1. HEREN, poule A: 1 Peiniger 9-14, 2 Geldof 9-12,3 AW Beheer 9-12,4 Sie bed/Lammers 9-12, 5 Hoechst 9-8, 6 Knolle 9-6, 7 Zuiderduin 9-6, 8 ABI 9- 2. Poule B: 1 Rhodos 9-14, 2 Groenen dijk 9-14, 3 De Klerk 9-14,4 Audi Pop pe 9-12, 5 Miltenburg 9-9, 6 Hertel 9-7, 7 De Bourgondiër 9-1, 8 Sicon LR 9-1. Het. wedstrijdprogramma, vrijdag 18 januari, DAMES, poule A: Jonge- pier/Dishoek/SKS-Van Belle Meube len. Racket Centrum-Delia; poule B: De Distel-SchinkellThielen, Renais- sance-Hoechst. Zaterdag 19 januari. HEREN, poule .4. AB1-AVV Beheer, Knolle-Siebedl Lammers; poule B: Rhodos-Groe- nendijk, Sicon LR-Miltenburg. MIDDELBURG - De statenfrac ties van CDA, SGP en VVD wil len komende jaren slechts mondjesmaat natuurgebieden veilig stellen. Ze voelen er wei nig voor méér geld voor aan koop van waardevolle grond uit te trekken. Dit bleek vrijdag in de statencommissie ruimtelijke ordening. Het dagelijks provin ciebestuur wil in 25 jaar aan koop van ruim 3.300 hectare na tuurgebied financieren (totale kosten bijna 41 miljoen gulden). Dat vonden de woordvoerders van CDA, SGP en VVD teveel van het goede. Geef maar aan welke gebieden bij voorrang veilig gesteld moe ten worden, was het advies aan gedeputeerde G. de Vries-Hom- mes (PvdA, milieu). Die had met deze opstelling grote moeite. Ze vond dat in beginsel alle uitver koren gronden in handen van de natuurbescherming moeten ko men, zoals ook in de nota Veilig stelling Natuurgebieden is aan geduid. D66. PvdA en RPF/GPV deelden die opvatting. A. J. Dijk- wel (D66) en H. Venekamp (PvdA) hadden geen bezwaar meer geld uit te trekken. De VVD-er C. Koster gaf aan het afsluiten van beheers- en onder- houdsovereenkomsten voor keur boven aankoop. J. Ra- mondt (CDA) had twijfels over de opsomming van aankoop waardige gronden. Bijvoorbeeld verwerving van het waterwinge bied bij Sint-Jansteen zag hij niet zitten. M. Dijke (SGP) was het daar mee eens. Hij wilde gronden van gemeenten en wa terschappen geen voorrang ge ven bij aankoop. Het statenlid twijfelde ook aan de noodzaak tot aankoop van landgoederen. Geen onderscheid Gedeputeerde De Vries noemde het maken van een voorkeurs volgorde onjuist. „Je moet geen onderscheid maken. Het ene kind is je net zo lief als het ande re. Dat geldt ook voor natuurge bieden." Ze was bereid met wa terschappen en watermaat schappij te praten over beheer in plaats van aankoop van natuur- Kettingbotsing in Oostburg OOSTBURG - Drie personen auto's zijn bij een aanrijding op de Nieuwstraat in Oostburg za terdagmiddag omstreeks kwart voor vier beschadigd. De auto bestuurd door E. R. uit Oost burg stond op de Nieuwstraat stü om linksaf te slaan. Achter hem stond de auto bestuurd door I. V. uit Groede. Daarach ter kwam de auto bestuurd door P. L. uit Schoondijke. Deze zag de auto's te laat en botste ach terop V„ die op zijn beurt weer op R. botste. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. gebieden. Statenlid Ramondt vond de opstelling van de gede puteerdeniet realistisch. „Er is niet genoeg geld. Dus moet je prioriteiten stellen." Hij weiger de dan ook de nota Veiligstelling Natuurgebieden als uitgangs punt voor de te volgen koers te aanvaarden. VVD en SGP deel den dat voorbehoud. Posteractie Visio Zeeland GOES - De dependance Zeeland van de belangenvereniging voor blinden en slechtzienden VISIO houdt een posteractie om de vereniging meer bekendheid te geven bij het publiek. De pos ters worden, in samenwerking met een sponsor, verspreid in Middelburg, Vlissingen, Goes, Terneuzen en Zierikzee. Visio biedt slechtzienden en blinden voorlichting, advies, consultatie, onderzoek en revali datie. Visio wordt betaald uit de Algemene Wet Bijzondere Ziek tekosten. De verleende diensten zijn gratis. Elke dinsdagmorgen tussen 9.30 en 12.30 kunnen be langstellenden informatie krij gen bij Visio Zeeland, Lijnbaan 34 in Goes. Duo Maartense en Janssen wint jeu de boules SEROOSKERKE - Het doublet Piet Maartense en Gerard Jans sen is met 235 punten winnaar geworden van het Habee Inter- sport-toernooi dat Club Jeu de Boules (Pétanque) Middelburg zondagmiddag hield in de Ma nege van de Gouwe Reijers in Serooskerke. Veertig doublettes namen aan dit jaarlijkse evenement deel. Henk Boers en Wim Roemersma werden met 220 punten tweede in de eindrangschikking en Henk en Jelle Camphuysen leg den met 215 punten beslag op de derde plaats. Op de verschillen de onderdelen werden de punten als volgt gescoord; A-poule jeu de boule: 1 Henk Boers en Wim Roemersma 5 plus 57,2 Kees en Rie Dentz 4 plus 33; B-poule: 1 Agostino en Filiben- no du Filippes 5 plus 40, 2 Henk en Jelle Camphuysen 5 plus 30. Poiteren: 1 Piet Maartense en Gerard Janssen 85 pt. 2 Wil en Ad Verhage 75 pt. Kwis: 1 Theo en Anneke Nilles- sen 90 pt, 2 Kees en Guido de Visser 75 pt. Bart Brasser, Jenny Brasser en Anita Knop vormden de wed strijdcommissie. Sponsor Henk Boers reikte tot besluit van het vlot verlopen toernooi de prijzen uit. VOORLICHTINGSAVOND INDONESIË MET GROTE VIDEOPROJECTIE Hartelijk welkom op 15 januari in Cult. Centr. De Prins van Oranje, Nieuwstraat 14, Goes. Aanvang 20.00 uur. Toegang gratis. Informatie over onze reizen incl. Thailand en Maleisië. Zg. 'individuele' groepsreizen. Info 03404-51100. RV/TC Indonesia (lid SGR). i i i i i i i i i i i i i i i i n-n'Tvrrrn- PNL II 5-15, 8 Gieterij H 6-12. Vierde klas: 1 Verbrugge de Meyer 7-67,2 Amor II7-53, 3 Pro vincie II7-48,4 Meppers II7-19, 5 Middelburg II 7-13, 6 Madi II 7- 10. Het wedstrijdprogramma voor woensdag in sportzaal Slagh- vaert in Middelburg, eerste klas: Basco I - CBBZ, PNL I - Gieterij I; tweede klas: Administratie kantoor Lansu - Amor I, PNL II - Gieterij II, Werkplaatsen Wal cheren - Provincie I, PPN - ABN/ AMRO; derde klas: Meppers I - Installatiebedrijf Middelburg. Evenementen BERGEN OP ZOOM - Stads schouwburg, 20.15 uur: Concert Chris Barber Jazz Blues Band; VLISSINGEN Bellamypark, 14-17.30 uur: Reptielenzoo. BERGEN OP ZOOM - Roxy I, 20 uur: Arachnophobia, a.l.; Roxy II, 20.15 uur: My blue hea ven, a.l.; Cinemactueel I, 20 uur: The wit ches, a.l.; Cinemactueel II, 20 uur; Ghost, a.l.; Cinemactueel III, 20 uur: Cyra no de Bergerac, a.l.; GOES Grand. 20 uur: ghost, a.l.; HULST De Koning van Enge land, 20 uur: Home alone, a.l.; 20 uur: ghost, a.l.; 20 uur: Rocky V, 12 jr; 20 uur: My blue heaven, a.l.: MIDDELBURG - Electro, 20.30 uur: Air America, a.l.; Schuttershof, 20.30 uur: Presu med innocent; TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: Arachnophobia,a.l.; 20 urn-: Death warrant, 12 jr; VLISSINGEN - Alhambra I, 20 uur: Home alone, a.l.: Alhambra II, 20 uur: M'y blue heaven, a.l.; Alhambra III, 20 uur: Arachnop hobia, a.l.; Alhambra TV. 20 uur: Coupe de ville, a.l.; Tentoonstellingen AXEL Galerie Bellemans, 13- 17 uur; In de kindergalerij origi nelen uit de Bibelebonse letter- boeken (t/m 15/1) en overzicht werken Johanna Kruit (t/m 15/ 2). BERGEN OP ZOOM - Markie zenhof, 14-17 uur: Van Gogh voorbij, voorbij Van Gogh (t/m 20/1). HEILLE Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude land bouwwerktuigen. KAPELLE - Galerie De Bock, 10-17 uur: Wendingen in prent kunst (t/m 8/2). Gemeentehuis, 9-12 uur: 'Terug in de tijd' pentekeningen van J. de Visser (t/m 25/1). SINT MAARTENSDIJK - Ge meentehuis, 9-12 en 14-17 uur: Tholen vanuit de lucht, luchtfo to's (t/m 18/1). MIDDELBURG - Zeeuws Mu seum, 13.30-17 uur: 'Van zieken en wezen, zeven eeuwen Gods huizen in Middelburg' (t/m 17/2). OOSTKAPELLE - Zeeuws Bio logisch Museum, 13.30-17 uur: Uitstervende paddestoelen (t/m 28/1). OIJDDORP - Bezoekerscen trum De Punt, 10-17 uur: 'Gan zen in de winter' (t/m 15/2). VLISSINGEN - Bellamy 19, 10-17 uur: Skulptuur Karin Ver voort (t/m 15/1). IJZENDIJKE - Aurinhuis, 10- 20 uur: Aquarellen en olieverf schilderijen van Ebrina de Hullu en Mariska Huisman (t/m 28/2). Hulpcentra Alarmnummer voor geheel Zeeland: tel. 06-11 SOS Telefonische Hulpdienst Zee land, tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur - weekends van 20.00-24.00 uur Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land, tel 01184-14645, dag en nacht bereikbar. Stichting 'Vrouwen bellen vrou wen', tel. 01100-32233. Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 01180-38080, dag. van 14-20 uur. Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel. 01180-28800 Aids Infolijn: tel. 01180-38384.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 23