Geitenproject Zeebra loopt goed PZC Zo'n toren doe je toch niet weg? Vernieuwde sporthal Zuiddorpe in gebruik Onderhoud gymzaal Breskens voortaan ook in de vakantie streek WOENSDAG 9 JANUARI 1991 14 Organisatie ontkent slechte berichten schietingen AARDENBURG - Het geiten- project van de Stichting Zeebra (Zeeuwen in Brazilië) in het Braziliaanse Holanda loopt uit stekend. De eerste vijftien gei ten zijn bij families onderge bracht en verschillende andere inwoners van Holanda worden momenteel de beginselen van het geitenhouden bijgebracht. De eerste ervaringen geven de stichting hoop dat in ieder ge val de kinderen van Holanda melk kunnen drinken. De Stichting Zeebra bestaat zo'n tien jaar, maar na enkele sluimerende jaren trad Zeebra vorig jaar uit de schaduw. In het Braziliaanse Holanda leven de afstammelingen van in de vorige eeuw geëmigreerde Zeeuws-Vla mingen. Het gaat hen echter nog steeds niet veel beter dan hun voorouders zo'n 125 jaar gele den. De stichting stelde zich daarom vorig jaar ten doel om 30.000 gulden in te zamelen; vijf mille van dat bedrag was be doeld als bijdrage voor de aan schaf van een vrachtwagen en de rest voor het opzetten van een geitenhouderij annex -fokkerij. Consulent Eén van de initiators was drs F. Buysse. Hij is, met financiële steun van Zeebra, begin jaren tachtig negen maanden in Ho landa geweest om een afstu deerscriptie voor zijn studie cul turele antropologie te schrijven. Eindjaren tachtig ging hij in zijn functie als consulent van de Maatschappelijke Emigratie Centrale nog enkele keren terug. Hij lichtte de mensen van Zee bra in over de toestand in Holan da en maakte hen enthousiast voor de ondersteuningsactie. Buysse hielp in het begin de ac tie promoten, maai- hield zich daarna weer bezig met zijn werk zaamheden als consulent. Het bestuur van Zeebra was dan ook lichtelijk ontsteld toen het za terdag in deze krant las dat Buysse vond dat het geitenpro ject 'geen afdoende oplossing voor het gebrek aan voedsel' in Holanda bood. Buysse wees er op dat het pro ject zonder scholing van de plaatselijke bevolking onherroe pelijk zou doodbloeden. De men sen moet worden geleerd hoe ze met de geiten moeten omgaan om een zo hoog mogelijke melk- produktie te halen en om zo veel mogelijk nieuwe gezonde melk- 11111111111111 geiten te fokken. Door het com mentaar van Buysse leek het of de stichting Zeebra daar geen re kening mee had gehouden. En dat is een verkeerde gedachte laat het bestuur weten. Toezicht Secretaris A. G. U. Hildebrandt; „Het is van het begin af aan de bedoeling geweest om het pro ject voor langere tijd te onder steunen. En vorig jaar is direct ook besloten om een ervaren echtpaar het toezicht over de fokkerij te geven. Mensen die een geit mee krijgen voor thuis, moeten eerst hebben bewezen dat ze weten hoe het beest te ver zorgen. Jonge geiten komen ook weer terug naar de fokkerij en worden aan nieuw opgeleide ge zinnen meegegeven." De stichting heeft intussen al de zekerheid dat het project goed van de grond is gekomen. Een medewerker van het Bureau Zending en Werelddiaconaat der Gereformeerde Kerk in Ne derland is eind vorig jaar ter plaatse geweest en meldde dat het project prima draait. Voor de mensen die geld hebben gegeven is dat een prettige me dedeling. vindt Zeebra-voorzit- ter J. Roest. „Ze zouden anders door de woorden van Buysse wel eens kunnen denken dat dat geld in een bodemloze put is ge stort. Maar het is dus zeker goed besteed. We werken niet voor niets samen met het zendings bureau." Naast enkele onafhan kelijke leden zitten in het be stuur van Zeebra ook vertegen woordigers van landbouw-, vrouwen- en kerkelijke organi saties. Zeebra doet een blijvend beroep op de achterban van deze groe peringen. Via in het oog sprin gende acties wil het bestuur eni ge keren per jaar de rest van de bevolking warm maken voor de 'buren in Brazilië'. Het is overi gens niet de bedoeling om de mensen in Holanda tot het einde der tijden te steunen. „Binnen vijf of tien jaar moeten de men sen in staat zijn de geitenhoude rij zonder hulp draaiende te hou den. En ook zullen ze zelf moeten sparen voor nieuw materieel", zegt Hildebrandt. Roest voegt er sussend aan toe: „Maar er kan natuurlijk altijd iets tussen ko men. We zullen de mensen in Ho landa ook niet zo maar op de ene dag van de andere laten zitten." tt rrrrTT'riTr HULST - In café Blommaert in Hulst werd een schieting gehou den, waaraan dertig personen deelnamen. Uitslag: hoge vogel A. de Waal. Kloosterzande; eerste en tweede zij vogel E. Luyckx, Hulst. Meeste klei ne vogels, vijf, M. Suy, Kloosterzan de. SINT JANSTEEN - In café 't Centrum in Sint Jansteen werd een schieting gehouden, waar aan 44 personen deelnamen. Uitslag hoge vogel D. Penneman, Beveren (B), eerste zijvogel M. Kint, De Klinge (Bi; tweede zij vogel J. de Waal. Koewacht. Meeste kleine vo gels, vier. W. de Cuyper. Hulst KOEWACHT - In café De Oude Molen in Koewacht werd een schieting gehouden, waaraan 33 personen deelnamen. Uitslag: hoge vogel O. de Schrijver. Kapellebrug; eerste zijvogel A Rot tier, Sas van Gent, tweede zij vogel L. Ferket, Moerbeke (B). Meeste kleine vogels, vier, W. Groenewegen, Koe wacht. ZUIDDORPE - In zaal Gemeen tehuis in Zuiddorpe werd een schieting gehouden, waaraan 28 personen deelnamen. Uitslag: eerste hoge vogel J. Ver- straeten. Axel; tweede hoge vogel en eerste zijvogel M van Hoeke, Zuid dorpe; tweede zijvogel H. d'Hondt. Zuiddorpe. Meeste kleine vogels, acht, M. Suy, Sas van Gent. HULST - In café W. Blommaert in Hulst werd een schieting ge houden, waaraan 29 personen deelnamen. Uitslag: hoge vogel P. 'van Kerkho ven, Hulst; eerste zij vogel R de Waal, Moerbeke (Bi; tweede zijvogel R. Boënne, Hulst. Meeste kleine vogels, vijf. R. Sterckx, Zel-zaLe (B). AARDENBURG - Het hand booggilde Sint Sebastiaan hield haar zevende puntenschieting. Er waren 29 schutters. Uitslag: hoog vogels Th. Lampaert. zijvogels R. de Rooze-Fr Thilleman, kallen R. de Rooze-Fr. Thilleman Meeste kleine vogels, acht. Fr. van Ecke. Standkampioenschap: l Th. Lam paert 54 punten, 2 Fr. Thilleman 43 punten, 3 R. Pielaet 42 punten. 4 Fr van Ecke 39 punten. 5 J. van Iwaar- deri 36 punten. Uitslag blokschiellng: l Th. Lam paert en Fr. Thilleman 2 blokken. Standkampioenschap: 1 Th Lam paert 12 blokken, 2 Fr. Thilleman 12 blokken, 3 R. Pielaet. 10 blokken. LAMSWAARDE - In café De Vier Jaargetijden in Lamswaar- de werd een schieting gehouden, waaraan 32 personen deelna men. Uitslag: hoge en eerste zijvogel E. Hulshout, tweede zijvogel W. van Es- broek. Meeste kleine vogels, zes. G. van Driessche. allen uit Lamswaar- de. KOEWACHT - In café De Oude Molen in Koewacht werd een schieting gehouden, waaraan 39 personen deelnamen. Uitslag: hoge en eerste zijvogel J. Leeraert, Sint Jansteen, tweede zij vogel Ph. van Remoortere, Koe wacht. Meeste kleine vogels, zes, E. Stallens. Sint Jansteen KLOOSTERZANDE - In zaal Molenhof in Kloosterzande werd een schieting voor ouderen ge houden. Er deden 21 personen mee. Uitslag, hoge vogel: R. de Rijk; eerste zijvogel: J. Driessen, tweede zijvogel en meeste vogels (5): P, Strobbe. WALSOORDEN - In zaal Rue du Nord in Walsoorden werd een schieting gehouden waaraan 23 personen deelnamen. Uitslag, hoge vogel: Th. Praet; eerste zijvogel: P. Maas; tweede zijvogel: E. de Kort; meeste kleine vogels (7): A. Verhoeven Voorts werd hier een schieting gehouden met 46 personen. Uitslag, hoge vogel A. de Looff; eer ste zijvogel E. Luykx; tweede zijvo gel; J. Dobbelaar: meeste kleine vo gels (6): P. de Kort. ZUIDDORPE - In zaal Het Ge meentehuis in Zuiddorpe werd een schieting gehouden waar aan 34 schutters deelnamen. Uitslag, hoge vogel: M. van Hoeke; tweede hoge vogel: A. Rotthier; eer ste zijvogel: M Suy; tweede zijvogel: O. de Moor; meeste kleine vogels (6): M. Suy. KOEWACHT - In zaal De Oude Molen in Koewacht werd een schieting gehouden met 27 deel nemers. Uitslag, hoge vogel: A. de Waal; eer ste zijvogel en meeste kleine vogels (7) I Noens; tweede zijvogel. J. de Waal. HULST - In zaal W. Blommaert in Hulst werd een schieting ge houden met 32 deelnemers. Uilslag, hoge vogel, tweede zijvogel en meeste kleine vogels (7>; R. de Pauw, eerste zijvogel J de Waal. SINT-JANSTEEN - In zaal Het Centrum in Sint-Jansteen werd een schieting gehouden met 36 personen. Uitslag, hoge vogel: M Kint; tweede hoge vogelThCasteels; eerste zijvo- gel H. van Overveld: tweede zij vo gel: J. de Vet; meeste kleine vogels 15); M. de Waal. LAMSWAARDE - In zaal De Vier Jaargetijden in Lamswaar- de werd een schieting gehouden waaraan 36 schutters deelna men. Uitslag, hoge vogel: R. Verschoten; eerste zijvogel: W. Vervaet; tweede zijvogel: R Verschoten; meeste klei ne vogels (6): J. Akkermans. Tom Kienhuis en Louise de Dijcker werpen een bal door met kranten dichtgeplakte hoepels en openen zodoende de vernieuwde sporthal in Zuiddorpe (foto Camile Schelstraete) ZUIDDORPE - De secretaris van de Zeeuwse Sportraad Tom Kienhuis opende dins dag de gerenoveerde sporthal in Zuiddorpe en daarmee het trimseizoen 1991. Hij en Loui se de Dijcker, coördinatrice van de Zeeuwse Sportraad in Zeeuwsch-Vlaanderen, wier pen ieder een bal door met kranten dichtgeplakte hoe pels; de laatste 'hindernis' die de trimmers van de trimclub AZW in de weg stond voor de in gebruikname van de ver nieuwde sporthal. De januari-storm vorig jaar rukte het dak van de sporthal en de overvloedige regenval zorgde voor de rest. Er bleef weinig meer over dan de mu ren. De sporthal is van een nieuw dak voorzien, maar be schikt nu ook over een moder ne zachtverende vloer. Ook de kleedlokalen, douches en bergruimtes zijn grondig op geknapt. Dat er ook weer wat in de hal gebeurt, is volgens Tom Kien huis in grote mate te danken aan het enthousiasme van de leden van de trimclub AZW en in het bijzonder aan hun ac tieve leidster Louise de Dijc ker. „Zij redde niet alleen een aantal toestellen uit de ruïne die door de storm werd achter gelaten, maar ook het enthou siasme waarmee de club week in week uit de trimsport beoe fende. Onder haar bezielende leiding ging men verder in het bejaardentehuis, waar het echt behelpen was", aldus Kienhuis. Dit enthousiasme was voor de Middelburger aanleiding in te gaan op de uitnodiging om de sporthal officieus en het trim seizoen officieel te openen. „Als Zeeuwse Sportraad doen wij veel om de mensen in be weging te krijgen en te hou den. In beweging krijgen valt best mee. In beweging houden blijkt heel wat moeilijker. Daarvoor is een sterke binden de factor noodzakelijk. Die binding is bij deze groep dui delijk herkenbaar. Louise de Dijcker speelt hierin een be langrijke rol. Gedreven, dwangmatig en toch op een plezierige wijze weet ze de groep te stimuleren om te blij ven bewegen." Als blijk van waardering boodt Kienhuis Louise de Dijcker een handdoek van de Zeeuwse Sportraad aan. Kienhuis had nog een reden om in Zuiddorpe te zijn. De trimclub AZW is de oudste trimvereniging van Zeeland (volgend jaar hoopt ze het 25- jarig bestaan te vieren). Reden voor de secretaris alle leden een shirt aan te bieden, met de opdruk; 'blijf blessures de baas'. Na afloop van het officiële ge deelte vond in restaurant 'De Herberg' een samenzijn plaats. -r- Actie voor Willibrordustoren Terneuzen bijna afgerond TERNEUZEN - Het topje moet eraf, maar de rest van de kap verkeert in goede staat. En de zuid-west-kant moet opnieuw worden gevoegd. Dat rapporteerden deskundi gen na een grondige inspectie van de oude Sint Willibror dustoren in de binnenstad van Terneuzen, Ze bekeken de toren - en voor al de top - op verzoek van de Werkgroep Behoud Sint Willi brordustoren. Die werkgroep verzet zich tegen het plan van de gemeente de toren, belang rijk onderdeel van het stads beeld. te slopen. Onderhoud is erg duur, oor deelde de gemeente vorig jaar. Dus werd de gemeenteraad voorgesteld tot sloop over te gaan. Hoeveel dat sloopkar- wei zou kosten? In het stad huis wisten ze het niet, maar deskundigen schatten het to taalbedrag op minstens twee ton. Dat bedrag komt toeval lig precies overeen met de bij drage die de gemeente eventu eel wil verstrekken in de res tauratiekosten. Een bijdra'ge van maximaal twee ton, mits het particulier initiatief de andere helft op tafel legt. De gemeenteraad stelde het sloop-besluit uit om dat parti culier initiatief nog tot 1 ja nuari 1991 de tijd te geven het geld in te zamelen. Die termijn is verstreken; tijd dus om de balans op te maken. Jaap de Zeeuw, woordvoerder van de actievoerende werk groep; „We hebben de laatste maanden ontzettend veel werk verzet en laten verzetten. Een grondige inspectie, ge volgd door het opstellen van een bestek met tekeningen, heeft duidelijk gemaakt dat het opknappen ongeveer 380.000 gulden vergt. Wij zou den dus een kleine 180.000 gul den op tafel moeten leggen." Financiën Of de werkgroep daartoe in staat is, zal over veertien da gen blijken als de financiële re sultaten van de actie die het afgelopen half jaar werd ge voerd, aan het gemeentebe stuur worden voorgelegd. De Zeeuw is optimistisch, al geeft hij direct toe dat die 180.000 gulden vermoedelijk niet ge haald wordt. „We zitten een aardig eind in de richting. Tellen we de resul taten van de actie, de giften van het bedrijfsleven en de do naties van particulieren - die variëren van een paar tientjes tot duizenden guldens - bij el- De Sint Willibrordustoren foto Camile Schelstraete) kaar op. dan passeren we ze ker de grens van een ton. Maar vergeet niet dat er ook al een bestek met tekeningen is ge produceerd en een uitgewerkt plan van aanpak. Dat scheelt de gemeente vele duizenden guldens." De werkgroep hoopt dat de gemeente, omdat het particulier initiatief dat afge sproken bedrag van 180.000 gulden niet helemaalhaalt, niet alsnog zal besluiten tot sloop. De Zeeuw: „Stelt de gemeente zich positief op, dan is de kans groot dat bedrijven en instel lingen, die zekerheid wilden over het behoud, alsnog over de brug komen. Overleg met het bedrijfsleven heeft geleerd dat onze actie daar wel dege lijk leeft. Maar als je niet weet of zo'n project kans van slagen heeft, zul je misschien minder snel met een gift over de brug komen. Dan kies je misschien sneller voor een bijdrage in de nieuwbouw van het Rode Kruis." Volgens de werkgroep zijn er voor de gemeente straks legio mogelijkheden extra financië le middelen binpen te halen. Instellingen als het Anjer fonds, het Prins Bemhard- fonds en de stichting Cultuur fonds van het Bouwfonds Ne derlandse Gemeenten staan over het algemeen welwillend tegenover steunverzoeken voor dergelijke restauratie werken. Maar dan moet de ei genaar- - in dit geval de ge meente - wel zelf bij zo'n in stelling aankloppen. De Zeeuw: „Wij hebben gezorgd voor een bestek, voor de teke ningen en voor een uitgewerk te kostenraming. Dat zijn de belangrijkste bouwstenen voor zo'n verzoek om financië le steun. Straks is de gemeente aan zet" Jong monument De werkgroep vindt dat de to ren, daterend uit 1913, abso luut niet voor Terneuzen ver loren mag gaan. Jaap de Zeeuw: „Het is een jong monu ment, dat klopt. Maar wel beeldbepalend voor Terneu zen. Stond Terneuzen vol met monumenten dan zouden we er niet echt van wakker liggen. Maar het gaat hier om een van de laatste markante bouwwer ken die we nog over hebben." Wat zei drs J. P. van der Haag- en van de Bond Heemschut een paar maanden geleden? „In een stad waar zo weinig ge bouwen van cultuur-histori sche waarde zijn is het een cul turele en morele plicht van de gemeente de toren te bewa ren." Die woorden waren de 77-jarige F. de Schepper, oud koster van de kerk, uit het hart gegrepen. „De gemeente kocht de toren twintig jaar ge leden omdat ze hem zo mooi vonden. Ze wilden hem zelfs graag hebben, voor één gul den. Nu hebben ze er nog geen kwartje voor over om hem te behouden." Inderdaad was het gemeente bestuur er ruim twintig jaar geleden nog helemaal van overtuigd dat de toren een be langrijk onderdeel vormde van het stadssilhouet. Maar wat gebeurde er sindsdien? Jaap de Zeeuw haalt de schou ders op. „We hebben nergens kunnen achterhalen of er ooit iets is opgeknapt aan die to ren. Wel prijkte het opknap pen ieder jaar weer op de meer jarenraming. Het ging om vier ton, geloof ik. Op een bepaald moment is er in een of andere commissie eens gezegd dat dat toch wel erg veel was. De toren kon beter worden ge sloopt. Dat is toen een eigen le ven gaan leiden." Sloeg die actie van het afgelo pen halfjaar nu eigenlijk aan? De Zeeuw vindt van wel en is ook best tevreden met het re sultaat. „Maar weetje wat wel opviel? Het ongeloof bij veel mensen. Zoiets van: zo'n toren doe je toch niet weg?!" En ten slotte: blijft de toren staan dan is de gemeente zo'n twee ton kwijt aan de restauratie; wordt-ie gesloopt dan kost dat- de gemeente minstens twee ton. Wat is wijsheid? Wout Bareman BRESKENS - De gymzaal aan de J. II. van Dalestraat in Bres kens zal in het vervolg ook tij dens de schoolvakanties wor den schoongemaakt. Dat vertel de wethouder T. de Blok-Van Herpen dinsdag desgevraagd naar aanleiding van de proble men die zich maaandag voorde den. Toen bleek dat de zaal te vuil was om in te sporten. De directeur van de openbare basisschool Peter Loonen schrapte de gymnastieklessen daarom voor zijn leerlingen. De gymzaal werd gedurende de kerstvakantie niet schoonge maakt, terwijl er wel gebruik van werd gemaakt door vereni-' gingen. Wethouder De Blok ver- Aantal inwoners Sluis bleef nagenoeg gelijk SLUIS - De bevolking van Sluis is in 1990 in aantal vrijwel ge lijk gebleven. Doordat meer mensen zich in Sluis vestigden dan er vertrokken, telde het dorp op 31 december van het vo rig jaar acht inwoners meer dan op dezelfde datum in 1989. Sluis kwam daarmee op een inwoner tal van 2885. De geboorte van twaalf jongens en twaalf meisjes was onvol doende om het overlijden van ze ventien mannen en vijftien vrou wen te compenseren. Er vestig den zich 154 mensen (67 mannen en 87 vrouwen) en er vertrokken 138 mensen (73 mannen en 65 vrouwen). De bevolking van Sluis bestond op 31 december 1990 uit 1390 mannen en 1495 vrouwen. Vorig jaar werden 32 huwelijken voltrokken en vijf echtscheidingen ingeschreven. Bonte Avonden in Nieuwvliet NIEUWVLIET - Voor de achtste maal worden vrijdag 18 en za terdag 19 januari de Bonte Avonden gehouden in het dorpshuis De Heerlijkheijt in Nieuwvliet. Het programma be gint beide avonden om zeven uur. De kleuters en de kinderen van de onder- en middenbouw van de openbare basisschool Johan Willem-Friso bijten de spits af. Daarna treden de tieners op met de musical Disco in Doedorp. De toneelgroep brengt de klucht Koppelkuren. Een sketch be sluit het programma voor de pauze. Daarna treden de blaasgroep en de zanggroep op, beide onder lei ding van Johan le Grand. Ver volgens komt de toneelgroep voorde tweede keer in actie, met de klucht Vooruit met de geit. Een sketch besluit de Bonte Avond. De organisatie is in han den van Angela Hanenbergh, Marian le Grand, Sjaak Michiel- sen en Jaap Fremouw. telde dat in het huurbedrag dat de verenigingen voor de gym zaal betalen ook een deel is be stemd voor het schoonmaken. „Dat moet dan ook gebeuren,' aldus De Blok. Annie Esseling in Breskens, in dienst van het betrokken schoonmaakbedrijf, vertelde dat zij de zaal op 20 decembei voor het laatst had schoonge maakt. „Ik heb voor de kerst vakantie een paar keer naai mijn opdrachtgever gebeld om te vragen of ik de zaal ook in de vakantie schoon moest maken, Die heeft mij echter niet terug gebeld," aldus Esseling. Ze be sloot de zaal dan maar niet schoon te maken. Dat de zaal maandag nog niet schoon was, komt doordat Esse ling vorige week ziek werd. „Het is het schoonmaakbedrijf niet gelukt een vervanger te vinden," aldus Esseling. Normaal werkt ze iedere vrijdag een uur en de andere werkdagen anderhall uur in de gymzaal. Het dweilen van de vloer staat dan dagelijks op haar lijst. „Voor de andere werkzaamheden heb ik maar net voldoende tijd. Eigenlijk te wei nig," verklaart ze. kaartingen TTtm-nrm- TERHOLE - In café De Kroon in Terhole werd een kaarting ge houden, waaraan zestig perso nen deelnamen. Uitslag bieden: 1 mevrouw Sturm, Terneuzen; 2 J. de Vet. Hulst; 3 me vrouw Blommaert, Clinge. Jokeren: 1 mevrouw Van Gink, Axel; 2 E. de Bakker. SintJansteen; 3 N. Lambert, Vogelwaarde. KLOOSTERZANDE - In zaal Molenhof werd een kaarting ge houden waaraan 106 personen deelnamen. Uitslag, bieden: 1 E. Warrens; 2 F van Eerdenburg; 3 J. Pauwels; joke ren: 1 mevrouw Sikkelerus; 2 me vrouw Crombeen; 3 A. de Waal. In zaal De Reizende Man werd een kaarting gehouden waaraan 67 personen deelnamen. Uitslag, bieden: 1 mevrouw Kint; 2 mevrouw Goossen; 3 J. Boogaert; jo- keren: 1 mevrouw Van Gink; 2 me- vrouw De Waal; 3 mevrouw Van Voo- ren. LAMSWAARDE - In zaal De Vier Jaargetijden werd een kaar ting gehouden met 51 deelne mers. Uitslag, bieden: 1 J. Tieleman; 2 F Stallaert; 3 A. Picavet; jokeren: 1 A. Impens; 2 mevrouw Jonkheym; 3 me vrouw Platjouw. OSSENISSE - In zaal Hof tei Nesse werd een kaarting gehou den met 60 deelnemers. Uitslag, bieden: 1 A. Simpelaar; 2 J de Zeeuw; 3 C. Scheele; jokeren: 1 mevrouw Neve; 2 mevrouw Radema kers; 3 E Sloot. AXEL Bridge Bridgeclub Axel speelde in het plaatselijke cultu reel centrum De Halle de vierde Wedstrijd van de wintercompeti tie. Uitslag, gröep A: 1 echtpaar IJse- baert, 2 de heren Moeliker/Pel, 3 ge deeld echtpaar Herrebout en de he ren Hemelsoet/De Wever; groep BI: 1 gedeeld mevrouw Groenewoud/de heer Vermunt en de dames Juffer mans/Verlinde, 3 echtpaar De Rijc- ke; groep Bil: 1 mevrouw De Ko ning/de heer Scheurs, 2 gedeeld de dames Keeman/Knöpker en de heren Van de Casteel/Esselbrugge; groep CI: 1 echtpaar Van de Wagt, 2 de da mes Naeye/De Zeeuw, 3 de dames Löchter/Pieters; groep CH: 1 de da mes Van de Heyden/De Jong; 2 de da mes Meijer/Van Bunderen, 3 de da mes Huis/Houtepen. GRAAUW Papier De voetbalvereni ging Graauw haalt zaterdag vanaf 9.00 uur oud papier op in Graauw. De opbrengst is voor de clubkas. Carnaval - in het dorpshuis in Graauw wordt zaterdag 12 ja nuari een groot wagenbouwers bal gehouden. De organisatie van dit voorproefje op het ko mende carnaval is in handen van de plaatselijke carnavals vereniging. Het bal begint om 21 uur. GROEDE Concert - De muziekvereni ging Groede verzorgt zondag een nieuwjaarsconcert in De Wulpenhoek in Groede. De ver eniging staat onder leiding van dirigent Raymond de Cock. Het programma begint om elf uur. HULST Vrouwengilde - De afdeling Hulst van het Katholiek Vrou wen Gilde gaat morgen, donder dag, naar de Stadsschouwburg in Antwerpen. De leden brengen een bezoek aan de musical 'Sweet Charity' van Neil Simon en aan Federico Fellini's 'Nights of Caribia' met in de hoofdrol Si- mone Kleinsma. De bus vertrekt om 18.15 uur in Koewacht en volgt de gebruikelijke opstap plaatsen. Bridge - De bridgeclub Hulst speelde de zesde wedstrijd voor de wintercompetitie in het ge meenschapscentrum Den Dul- laert in Hulst. Uitslag, groep A: 1 Holla/Vroome, 2 Mast/Kint, 3 Snuverink/Burggrave; groep B: 1 Den Boer/Smulders, 2 Stallaert/Tieleman, 3 Van de Bo- gaert/Melchers; groep C: 1 Romson/ De Nijs, 2 echtpaar Rijk, 3 echtpaar De Kerf; groep D: 1 Mannaert/Van Opstal, 2 echtpaar Oudenniel, 3 ge lijk: Bogaerl/Verhelst, Bastiaansen1 Ter Burg. KOEWACHT Wafelactie - De plaatselijke muziekvereniging Eendrachl Maakt Macht (EMM) neemt za- terdag 12 januari in Koewaehl huis aan huis bestellingen op voor haar jaarlijkse wafelactie Een week later worden de lek kernijen tussen 10.00 en 15.01 uur thuis bezorgd. De opbrengst van de actie komt ten goede aan het instrumentenfonds van EMM. NIEUW-NAMEN Papier - De voetbalvereni ging Hulsterloo haalt zaterdag 12 januari vanaf 9.00 uur oud pa pier op in Nieuw-Namen. De op brengst is voor de clubkas. SCHOONDIJKE Aïleenstaandensoos - De afdeling West-Zeeuwsch-Vlaan- deren van de Soos voor Alleen staanden houdt zaterdag 12 ja nuari vanaf 20 uur een dans avond in zaal Wijffels in Schoon- dijke. Het orkest The Mandicas zorgt voor passende muziek en natuurlijk kan tussen de quick steps, jives en walsjes door ook worden deelgenomen aan een spelletje bingo en een verloting SINTJANSTEEN Papier - De voetbalvereni ging Steen haalt zaterdag vanaf 8.30 uur oud papier op in Sint Jansteen. De opbrengst is voor de clubkas, WESTDORPE Vrouwenuitstapje - Deaf deling Westdorpe van de Katho lieke Vrouwen Organisatie brengt dinsdag 15 januari een bezoek aan de openbare biblio theek in Sas van Gent. Daar informatie worden gegeven over het wel en wee van de bieb. Het vertrek is om 19.15 uur bij de kerk in Westdorpe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 26