Overleg nodig over jongeren Loodsen zijn tegen nieuwe opzet begeleiding schepen Zeeland heeft nu één regionaal brandweerkorps Compromis tussen muziekgroep en platenproducent Problemen schaden de gemeenschap .wmrf Zeeland als enige provincie nog geen aandeelhouder BNG Gentse haven ziet af van dokkenproject provincie 10 Werkdruk politie Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen wordt te groot DINSDAG 8 JANUARI 1991 HULST/AXEL - Er dient op kor te termijn intergemeentelijk overleg plaats te vinden over de problematiek van uitgaande al lochtone en autochtone jonge ren. De politiegroepen Midden- Zeeuwsch-Vlaanderen en Hulst-Hontenisse van de rijks politie hebben de afgelopen we ken hun handen vol gehad aan het in de kiem smoren van vechtpartijtjes in Hulst en Axel, chantegezaakjes en over vallen. De werkdruk binnen de groepen is volgens een Hulster politie woordvoerder door de jongeren- problematiek 'te groot gewor den.' In Hulst werden vrijdag ex tra agenten ingezet om te sur veilleren in en bij de uitgaansge legenheden in de binnenstad. De groepsleiding vreesde, naar aan leiding van eerdere vechtpartij- £jes de afgelopen weken, dat groepen jongeren met elkaar op de vuist zouden gaan. Tot een uitbarsting kwam het echter niet. Negen kilometer westelijk, in Axel, kwam het vrijdag op zater dagnacht wel tot een handge meen tussen Turkse jongeren en een 22-jarige Axelaar, dat be slecht werd met een mes. De Axelaar werd met steekwonden in arm en long afgevoerd naai* het streekziekenhuis De Honte in Temeuzen. De daders maak ten zich uit de voeten met een auto. De steekpartij van vrijdagnacht staat niet op zichzelf. Meerdere Axelse jongeren hebben de laat ste weken problemen gehad met allochtone leeftijdgenoten. Zes minderjarigen deden bij de poli tie aangifte van afpersing, bero ving en bedreiging. Maandag hield de politie in Axel de 16-jari- ge N. C. uit Axel aan, die ervan verdacht wordt vijf afpersings zaken op zijn geweten te hebben. De jongen is in verzekerde bewa ring gesteld. Hetzelfde gebeurde met de 20-jarige K. U. uit Ter- neuzen, die afgelopen weekein de betrokken was bij de steek partij in Axel. Een tweede ver dachte werd gehoord, maar later op de dag op vrije voeten ge steld. De politie in Axel ver wacht op korte termijn meer aanhoudingen te kunnen ver richten. In Hulst werd tot nu toe een keer aangifte gedaan van mishande ling. Wethouder J. M. van Schaik (culturele minderheden) van Axel zit behoorlijk met de kwestie in de maag. „De proble men met de autochtone en al lochtone jongeren zijn terug te voeren tot culturele verschillen, maai- dat niet alleen. Er is bij een paar jongeren uit de Axelse Turkse gemeenschap sprake van crimineel gedrag en dat is uitermate Spijtig. Kijk, als ge meentebestuur hebben we ge tracht om de Turkse bevolking (circa 200 mensen op een totale bevolking van circa 8000 zielen) te integreren. De realiteit is ech ter dat de Turkse mensen nau welijks met de Axelaars optrek ken. Crimineel gedrag wekt weer reacties op bij Nederlandse jongeren, die om maar een voor beeld te noemen, twee weken te rug zonder aanleiding met een luchtbuks op Turkse vrouwen begonnen te schieten. Zoiets gaat als een lopend vuurtje door de Turkse gemeenschap en bin nen de kortste keren volgt er een reactie." Van Schaik zal woensdag over leg voeren met vertegenwoordi gers van politie, de Turkse ge meenschap en de provinciaal consulent Minderheden, H. Ak dag, over de gerezen problemen. „Het enige dat we kunnen pro beren is door middel van inten sieve contacten met de Turkse gemeenschap escalatie te voor komen. Onze taak is om te zor gen dat er geen paniekreactie ontstaat", aldus Van Schaik. Hulst In Hulst ligt het probleem we zenlijk anders. De vechtpartijen in en bij de café's en discotheken- worden in de Reynaertstad niet begonnen door allochtone jon geren uit Hulst. Politie-agent P. de Schepper: „Als dat het geval zou zijn, dan lag het voor ons een stuk makkelijker, maar nee. De Marokkaanse en Turkse jonge ren die de laatste tijd in Hulst moeilijkheden veroorzaken, en eerder in Terneuzen, Axel en Kloosterzande, komen hoofdza kelijk uit België. Als die hier heen komen en moeilijkheden veroorzaken, piepen ze de grens over en zijn ze voor ons prak tisch niet te traceren." „Het enige wat wij dan ook kun nen doen", valt collega N. van Hove hem bij „is nauwgezet con troleren. Voortdurend ons ge zicht laten zien, veel politie op straat. Daarmee los je in wezen niets op, maar voorkom je wel dat de openbare orde wordt aan- Kort geding aangehouden HULST - Het kort geding van de Hulster volksmuziekgroep Ambras tegen platenproducent Flandria Music Productions in Breskens is aangehouden tot 31 januari. Het geding diende maandag voor de Middelburgse rechtbank; Beide partijen kwa men tijdens de zitting op de val reep tot een compromis en zul len in onderling overleg probe ren nader tot elkaar te komen. Advocaat mr I. de Groot eiste in het kort geding dat de platen maatschappij (van zanger Piet Brakman) in een ras tempo de door hem geproduceerde LP/MC 'Op 't Randje' aflevert en wel vóór 11 januari, wanneer Am- bras een groot optreden verzorgt in Den Dullaert in Hulst. Brak man wil de muziekdragers wel leveren, maai- slechts tegen con tante betaling. Ambras wil, alvo rens hiertoe over te gaan, con troleren of vooral de LP's - in de vorige persing waren enkele foutjes geslopen - wel in orde zijn. Vorige week lukte het beide partijen niet om buiten de rech ter om nader tot elkaar te ko men. Gisteren ging dat onder de leiding van rechtbankpresident mr G.R. André de La Porte be ter. In de ruim twee uur durende zit ting, die één keer moest worden geschorst voor overleg, kwamen beide partijen nader tot elkaar. Mr André de La Porte was de mening toegedaan dat de pla tenmaatschappij eerst moet le veren alvorens Ambras betaalt en stelde vervolgens enkele randvoorwaarden op, waaron der de partijen de zaak onder ling kunnen uitvechten. Een on afhankelijke deskundige wordt Workshops jeugdwerk VEERE - De Federatie Christe lijk Jeugdwerk Zeeland houdt 18, 19 en 20 januari een serie workshops voor iedereen die zich bezighoudt met jeugdwerk. In de workshops wordt onder meer aandacht besteed aan on derwerpen als 'bezinning op het jeugdwerk', 'met de groep op kamp', 'toneel-improvisatie' en 'alternatieve kerkdiensten en bezinningsmomenten'. De work shops worden gehouden in het, Buitencentrum Veere en begin nen 18 januari om 20.00 uur en de twee andere dagen om 9.30 uur. getast. Voor je het weet escaleert de boel en dat moeten we zeker niet hebben. Het liefst zouden wij ook zien dat mensen die het slachtoffer geworden zijn van mishandeling of intimidatie aangifte doen. Pas dan kunnen we strafrechtelijk uit de voeten, pas dan kunnen we onze colle ga's over de grens inschakelen," Waarnemend groepscomman dant E. Paliwoda van Axel liet weten dat aangiten onder be paalde voorwaarden ook ano niem kunnen gebeuren. De Hulster groep zal dezer da gen met burgemeester mr A. A. L. G. M. Kessen van Hulst over de specifieke problemen van ge dachten wisselen. Consulent minderheden H. Akdag: AXEL - Het grootste gedeelte van de Turkse gemeenschap in Axel heeft volgens de pro vinciaal consulent Minderhe den, H. Akdag, niets te maken met de problemen die enkele van origine Turkse jongeren de afgelopen tijd hebben ver oorzaakt in de Oost- Zeeuwsch-Vlaamse gemeen te. „We spreken over een paar rot te appels. Een paar jongens, die met a-sociale vriendjes omgaan en allerhande moei lijkheden zoeken, Problemen als die in Axel komen in de grotere Zeeuwse steden, Vlis- singen. Goes en Terneuzen meer voor, maar vallen daar niet op. In Axel waai- iedereen iedereen kent ligt het allemaal iets anders", legt Akdag uit. Volgens Akdag speelt de twee de-en derde generatieproble- matiek in Axel een bepalende rol. „We hebben het over een paar jongens, waarmee het slecht ging op school, die werkloos zijn en van café tot café gaan, omdat ze verder niets om handen hebben. Daarnaast speelt ook gokver- Consulent minderheden H. Akdag. slaving een rol. Geld hebben ze niet, maai-' ze kunnen het spelen op fruitautomaten en dergelijke niet laten. Vervol gens zoeken ze mogelijkheden om aan geld te komen en daar komt dan rotzooi van. Daar is de Turkse gemeenschap be paald niet gelukkig mee, maar behoorlijk kwaad over." Akdag meent dat de ouders van de jongeren best genegen zijn om oplossingen te zoeken. Zelf wil hij in samenspraak met deze mensen en wethou der J. M. van Schaik deze week^ trachten om oplossingen aan te dragen. „Makkelijk is dat niet. Het zal uitkomen op voorstellen op gebied van scholing en werk." België Los van de individuele geval len wil Akdag ook nadenken over een mogelijke oplossing van de problemen die voor- zaakt worden door Turkse en Marokkaanse jongeren uit België. „Kijk, als de Turkse jongeren in Axel in de proble men komen, zich bedreigd voelen, dan kunnen zij altijd een beroep doen op familiele den en kennissen in Gent;- de Turken in Axel en in Gent zijn vrijwel allemaal afkomstig uit dezelfde streek in Turkije. Vo rig jaar heeft die Belgische in zet ook al eens tot problemen geleid, omdat gevreesd werd voor conflicten met Neder landse knokploegen. Mijn doelstelling is in eerste instan tie het bestrijden van de pro blematiek van de buitenland se jongeren. In dat kader zal ik ook op korte termijn contact leggen met instanties in Gent om te bezien of we gezamenlijk een strategie kunnen uitden ken om de grensoverschrij dende problematiek aan ban den te leggen." vandaag benaderd om de Lp's en muziekcassettes, die al enige tijd bij Brakman in Breskens lig gen, steekproefgewijs te contro leren. Vertrouwen 'Een zeer bevredigende oplos sing' was gisteren de reactie van beide kanten. „Ik heb er vertrou wen in dat we als volwassen mensen onder elkaar de zaakjes kunnen regelen.' Jammer dat het zo gelopen is, het had anders-ge kund", zegt Brakman. „We mo gen niet klagen", zei Ambras- voorman Piet Scheerders. „Ik denk dat deze toch vervelende zaak nu snel kan worden opge lost. De zaak deze week nog rondkrijgen wordt moeilijk, maar uitgesloten is dat niet", zegt zijn advocaat mr De Groot. Brakman, die zich in de affaire tot nu toe wat afzijdig heeft ge houden, zegt: „Eigenlijk is al de ze ambras het sop van de kool niet waard. Ik heb al jaren fijn samengewerkt met Ambras. Dat het nu zo gelopen is, is jammer. Er ligt nu de uitdaging voor bei de partijen om onderling uit de ze impasse te komen. Ik zie dat wel zitten. Ik doe er alles aan, maar veel zal afhangen van die deskundige die z'n handen vol zal hebben aan die controle. Een hele werkweek als-ie het goed wil. doen, als je het mij vraagt." """N -- - ■■•f - -• - :-i Links de oude, rechts de nieuwe verkeerstoren onderdeel van de Schelderadarketen in Terneuzen (foto Camile Schelstraete) Felle kritiek op andere werkwijze Westerschelde VLISSINGEN - De Belgische loodsen zijn faliekant tegen de nieuwe opzet van verkeersbege- leiding op de Westerschelde. „Onpraktisch en onveilig." Voorzitter A. de Bruyn van de Vereniging van Staatsrivier- loodsen maakt van zijn hart geen moordkuil. Zijn Neder landse collega's van de Regio nale Loodsencorporatie Schel- demonden delen zijn mening, maar reageren diplomatieker. Het verschil in toonzetting komt vandaag, dinsdag, tot uiting op een hoorzitting die door het Di rectoraat Generaal Scheepvaart en Maritieme Zaken (DGSM) en het Belgisch Loodswezen in Gent is belegd. De Belgische loodsen mogen hun kritiek van de daken schreeuwen, de Neder landers zijn niet minder veront rust. „De voorgestelde werkwij ze is bijzonder gebruikerson vriendelijk", zegt secretaris E. Engel van de Regionale Lood sencorporatie Scheldemonden. De oppositie tegen de Schelde radarketen komt voor DGSM en het Belgisch Loodswezen zeer. ongelegen. De twee overheidsin stanties hebben onlangs het bij na 200 miljoen gulden kostende systeem overgenomen van hoofdleverancier Philips. De in gebruikname was definitief op 1 maart gepland. Het personeel DEN HAAG (ANP) - Nadat de Bank voor Nederlandsche Ge meenten (BNG) vorig jaar de nog niet in het aandelenkapi taal deelnemende gemeenten en provincies had uitgenodigd te participeren, is alleen de pro vincie Zeeland nog geen aan deelhouder van deze bank ten behoeve van de lagere overhe den. Dit heeft de BNG maandag meegedeeld. Van de vijf niet deelnemende provincies besloten er vier posi tief' op de uitnodiging te reage ren en aandeelhouder te worden. Van zeventig niet-deelnemende gemeenten werden er 24 aan deelhouder. Nog 48 gemeenten zijn niet ingegaan op de moge lijkheid aandeelhouder te wor den. Een woordvoerder van de pro vincie Zeeland zei maandag dat de provincie het nut van het aan deelhouderschap niet inziet om dat dit te weinig invloed geeft op het reilen en zeilen van de bank. Zeeland heeft de BNG weliswaar als huisbankier, „maar dat zou iedere andere bankinstelling ook kunnen zijn", aldus de woordvoerder. De nieuwe aandeelhouders heb ben ingeschreven op in totaal ruim drie miljoen aandelen van nominaal ƒ1,- tegen een koers van 3,35. De BNG had voor de inschrijving in totaal vijf miljoen aandelen beschikbaar, zodat niet van een overweldigende be langstelling kan worden gespro ken, aldus een woordvoerder van de BNG. De Nederlandse staat heeft be sloten haar belang van vijftig- procent in de bank te handha ven zodat eenzelfde hoeveelheid aandelen is verworven. De staat wijkt daarbij af van de alom te genwoordige privatiseringsge dachte, aldus de BNG-woord- voerder. Het doel van de emissie was niet het aantrekken van nieuw eigen vermogen, maai- de wens van de BNG de nog ontbrekende ge meenten en provincies als me de-eigenaar te betrekken bij de ontwikkeling van de bank. Na afsluiting van de emissie bestaat het aandelenkapitaal van de BNG uit 407 miljoen gulden aan aandelen A, waarvan geplaatst en volgestort 255 miljoen, en 93 miljoen aan aandelen B waarop 25 procent verplicht is gestort. moest alleen nog worden ge schoold en daarmee leek de kous af, maar het verzet van de lood sen dreigt röet in het eten te gooien. Zij voelen zich gepas seerd. Blokken Waai- gaat het om De Wester schelde moet voor een goede be geleiding van de scheepvaart in blokken worden ingedeeld. Eén radarwaarnemer neemt één blok voor zijn rekening en houdt via een speciaal marifoonkanaal contact met de schepen in zijn gebied. De Westerschelde is tot op heden verdeeld in een stuk of vier blokken, maar de uit vele ra darposten opgebouwde Schel deradarketen vereist een fijnere indeling: negen bij goed zicht en zeventien bij slecht zicht. De Belgische en Nederlandse loodsen vinden dat veel te veel. „Wij zien de Westerschelde als één lange gang", legt De Bruyn van de Vereniging van Staatsri- vierloodsen uit. „Een schip moet daar doorheen. Wij worden door DGSM telkens in een apart ka mertje gestopt en weten niet wat ons in het volgende kamertje te wachten staat. Wij moeten maar afgaan op die ambtenaren ach ter een beeldscherm in een ver keerspost, maar we hebben die mannen helemaal niet nodig. De beste garantie voor een veilige doorvaart is een loods aan boord en wij houden wel onderling con tact." Kakafonie De verdeling van de Wester schelde in meer blokken is, vol gens projectleider M. Buis van de Schelderadarketen, juist noodzakelijk voor de veiligheid en een vlotte afwikkeling van het scheepvaartverkeer. Het aantal gesprekken op de Wester- VLISSINGEN - Burgemeester J. van der Doef van Vlissingen hanteerde maandagmorgen voor het eerst de voorzittersha mer van het algemene bestuur van de nieuwe regionale brand weer Zeeland. Per 1 januari zijn de brandweren van Zeeuwscli- Vlaanderen en Noord- en Mid den-Zeeland tamelijk geruis loos opgegaan in één Zeeuwse regionale brandweer. W. P. van Leersum wordt de nieuwe brandweercommandant voor Zeeland. Zijn benoeming werd maandag echter niet defi nitief, omdat er nog problemen zijn met de afwikkeling van het contract van de voormalige commandant van Noord en Mid den Zeeland, ing J. M. W. Been hakker. Beenhakker werd al ge ruime tijd vervangen door Van Leersum. Wat precies de aard van het probleem is, werd in de vergadering niet duidelijk. Noch Van der Doef, noch Beenhakker waren bereikbaar om ophelde ring te geven. Ing J. C. Boeye wordt plaatsver vangend regionaal comman dant. Hij was dat al in Zeeuwsch-Vlaanderen. De fusie leidt niet tot ontslagen. Alle functies blijven bestaan, zij het niet in alle gevallen op dezelfde plaats. In Zeeuwsch-Vlaanderen zoeken enkele werknemers lie ver een andere werkkring. Zij kunnen daarbij op grond van het sociaal plan de steun van hun huidige werkgever verwachten. Van Der Doef, totnogtoe voorzit ter van de afdeling Midden- en Noord-Zeeland, blijft de voorzit- Slot klokactie in Arnemuiden week uitgesteld ARNEMUIDEN - De feestelijke overhandiging van de cheque voor de restauratie van het caril lon in Arnemuiden, die woens dagmiddag zou plaatsvinden op de Markt, wordt een week uitge steld in verband met het overlij den van raadslid P.W. van Leer dam. De afsluiting van de klokactie is nu gepland op woensdag 16 januari. De feeste lijkheden beginnen om 13.30 uur. terspositie bekleden. De voor malige Zeeuws-Vlaamse voorzit ter, de Temeuzense burgemees ter drs R. C. E. Barbé, werd maandag door de algemene ver gadering tot vice-voorzitter van het dagelijks bestuur gekozen. Als tweede vertegenwoordiger van 'dë overkant' trad de Oost- burgse burgemeester J. Kruize toe. Twee Walcherse bestuur ders, burgemeester C. Rutten van Middelburg en burgemees ter H. Hietkamp van Domburg, deden vrijwillig afstand van hun zetel om ruimte te bieden aan de Zeeuws-Vlamingen. Autokrakers actief in Vlissingen VLISSINGEN - Twee perso nenwagens zijn zondagnacht in de gemeente Vlissingen het doelwit geweest van autokra kers. Uit een aan de Ritthemse- straat in Oost-Souburg gepar keerde auto verdwenen een por temonnee met vijftien gulden en een zonnebril. Een bewoner van de Mendelssohnlaan in Vlissin gen miste maandagochtend uit zijn wagen zijn radiocassette recorder. Een achterruitje was ingeslagen. Dartcompetitie KOUDEKERKE - Uitslagen van de deze week gespeelde wed strijden inZde Zeeuwse dart competitie. Eredivisie: Buccaneer-l-Double Top 4-5; Sassing-l-Sassing-2 4-5; Sas- sing-2-Buccaneer 3-6; Untoucha- bles-Sassing-1 3-6; Niks-5-DT Goes 6-3; Arrows-l-SBZ 8-1; regio Walche ren: Buccaneer-2-Blauwe Bloes 1-12; Snookie-Niks-112-1; DGV-Niks-3 7-6; Buccaneer-2-DT Pechiney 1-12; Walk Inn-Snookey 6-7; Niks-l-Moby Dick- 1 5-8; Niks-3-Snookie 2-11; Snookey- DGV 6-7; Moby Diek-2-Walk Inn 10-3; Buccaneer-2-Time Out 0-13; Blauwe Bloes-DT pechiney 2-9; Zeeuws- Vlaamse competitie: Arrows-3-Sas- sing-3 7-6; Sassing-3-Ster-l 2-11; Ster-2-Mollekot-l 0-13; Bulls-Ar- rows-2 8-5; Mollekot-3-Mollekot-2 6- 7; Ster-l-Ster-2 11-2; competitie Be vel anden: Tower Team-2-Baken-2 10-3; Niks-2-Westerschelde-2 94; Niks-4-Westerschelde-l 5-8; Wester- schelde-l-Scheldeoever-1 7-6. schelde is naar zijn mening te groot om die in zijn geheel op te vangen. „Een kakafonie van ge luiden is het gevolg." Buis stelt dat is gekozen voor een afgewo gen opzet waarbij twee zaken in het oog zijn gehouden: zo weinig mogelijk blokken én de scheep vaartbewegingen binnen één blok moeten door één radar waarnemer te behappen zijn. Het bereik van de Schelderadar keten is groter, dus is de verde ling fijnmaziger. Buis vindt de versnippering ook niet zo groot, gezien de afstand van de mon ding van de Westerschelde tot de zeesluizen bij Antwerpen: ruim honderd kilometer, De Belgische loodsenvoormah De Bruyn is ervan overtuigd dat alleen voor deze werkwijze is ge kozen om zoveel mogelijk amb tenaren aan het werk te helpen. „Waar komt anders die behoefte vandaan vraagt hij zich af. Hij merkt op dat de loods en de kapitein wel de enige verant woordelijken blijven als met een schip iets misgaat. Uit de woor den van De Bruyn valt op te ma ken dat DGSM en het Belgisch Loodswezen enerzijds en de Ne derlandse en Belgische loodsen anderzijds met een competen tiestrijd bezig zijn. Wie heeft het voor het zeggen op de Westerschelde Projectleider Buis reageert aarzelend: „Ik sluit niet dat dat de inzet is." De grote vraag is of de Schelde radarketen met negentien onbe mande en vijf bemande radar posten 1 maart in gebruik kan worden genomen. Buis is opti mistisch gestemd, al verwacht hij niet dat de opzet na de hoor zitting sterk wordt gewijzigd. De Bruyn is resoluut: „We werken gewoon niet mee als dit zo door- GENT - Een werkgroep van ambtenaren gaat zich buigen over een nieuw scenario voor het project van de Kluizendok ken. Het ziet er naar uit dat wordt afgestapt van het presti gieuze, miljarden verslindende project dat voorziet in de aan leg van twee zogenaamde Klui zendokken op de westelijke oe ver van het kanaal Gent-Ter- neuzen. Tijdens de nieuwjaarsreceptie van het gemeentelijk Havenbe drijf maakte de Gentse schepen van de haven Raoul Wijnakker gewag van een mogelijke alter natieve havenontwikkeling op de westelijke kanaaloever. In het nieuwe plan is nog slechts plaats voor één dok en een klei ner insteekhaventje voor de bin nenvaart. Dat betekent dat defi nitief wordt afgezien van plan nen om op de westelijke oever twee grote parallelle dokken van 500 meter lang te bouwen, ge deeltelijk op het grondgebied van de gemeente Evergem. De investering bedraagt nog zo'n 10 miljard Belgische frank. Het nieuwe plan levert veel min der stedebouwkundige proble men op. Indien men zou vast houden aan de oorspronkelijke ontwikkelingsplannen, zou er nauwelijks ruimte overblijven voor de aanleg van noodzakelij ke groene bufferzones. De bouw van een dok voor de binnenvaart beantwoordt aan een behoefte. De jongste jaren nam de goederentrafiek die per binnenschip wordt aan- en afge voerd in Gent elk jaar met onge- Culturele raad Goes vergadert GOES - De Culturele Raad Goes houdt woensdag 16 januari een vergadering in het Stadhuis aan de Grote Markt. Agenda punten zijn onder meer: Het ge bruik van de Grote Kerk voor culturele activiteiten en het toe kennen van extra subsidie aan de commissie Manhuistuincon- certen. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Tholen toneel onderwijsmarkt THOLEN - De Thoolse scholen gemeenschap houdt woensdag 16 januari een onderwijsmarkt in de basisscholen De Regen boog en Ter Tolne té Tholen. De ze markt is bedoeld om leerlin gen van groep 8 van de basis- en vso-scholen uit Tholen en Sint Philipsland en hun ouders voor te lichten over het vervolgonder wijs. De markt begint om 19.00 uur. veer 10 procent toe. De totale goederenoverslag van de bin nenvaart bedroeg in 1989 zo'n 16,5 miljoen ton. Verwacht wordt dat deze stijging de ko mende jaren verdergaat. De meest recente plannen slui ten aan bij het onlangs gepre senteerde minimaal investe ringsprogramma van de Vlaam se havenvereniging. Deze groep, die alle Belgische havens ver enigt, is voorstander van een meer realistisch en financieel af geslankt investeringsprogram ma voor de Belgische havens. Daarin was geen plaats meer voor de gelijktijdige aanleg van twee Kluizendokken. Veel blikschade in IJzendijke IJZENDIJKE - Twee personen auto's zijn maandagmorgen om streeks elf uur zwaar bescha digd bij een aanrijding op rijks weg 61 in IJzendijke. Autobestuurder H. M. V. uit Hil versum wilde linksaf de Zeven hofstedenstraat in. De bestuur der van de hem achteropkomen de auto, A. E. I. uit IJzendijke zag dit te laat en reed achterop de auto van V. Beide auto's moesten worden weggetakeld. Activiteiten Philatelica KLOETINGE - De afdelins Goes en omstreken van de post zegelvereniging Philatelica be gint donderdag 10 januari me de eerste van een reeks activi teiten. In verenigingsgebouw Amicitia in Kloetinge wordt dis dag vanaf 19.30 uur de maande lijkse bijeenkomst gehouden gevolgd door een clubveiling. De jaarlijkse propagandamid dag is op zaterdag 2 februari ir de grote zaal van dorpshuis Ds Pompweie in Kortgene. Tusser 13.30 en 17.00 uur is daar van al les te doen op 'postzegelgebied' Ook wordt er een clubveiling ge houden. Donderdag 14 februari is er weei een bijeenkomst in Amicitia if Kloetinge. Deze begint om 19.3( uur. Maandag 25 februari is er ir het Dorpshuis van Rilland eer postzegelavond, die eveneens om 19.30 uur begint. De grote provinciale voorjaars beurs staat voor zaterdag 1 maart op het programma er wordt gehouden in alle zalen var Amicitia in Kloetinge. Ook Bel gische handelaren worden daa verwacht. Om 11.00 uur is er eer speciale jeugdveiling en in ds loop van de middag een grots clubveiling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 10