Tennistoernooi Sas van Gent PZC sP°rt Martens prefereert wiskunde boven schaken Martens valt terug Breskens op zoek naar een trainer Tijssen en Bouman op de goede weg Tony Seen haalt de punten binnen Volleybal in Sas van Gent Suzanne Malcorps maakt zich waar Oefenvoetbal \on Schrier concentreert zich met Goes op slot voetbalcompetitie ZATERDAG 29 DECEMBER 1990 z 23 Toekomst EK-jeugd Brabant Karpov Middelburg Uitslagen Uitslagen Braakman De stand: lingenaar werkte zich uit Zeeuwse isolement Piet Baart vertrekt ambities van een trainer LISSINGEN - De 20-jarige llingenaar Martin Martens vol- oet tot nu toe redelijk aan de erwachtingen op het OHRA luropees jeugdkampioenschap chaken. Martens rekende van e voren zelf op een plaats bij de prste tien en deze kans lijkt er log steeds in te zitten. Maar een rofessionele schaakcarrière imbieert de wiskundestudent liet. „Daarvoor heb ik gewoon p weinig talent," aldus de be- jcheiden Martens. lartin Martens groeide op in eeuwsch-Vlaanderen, op één ilometer afstand van de Belgi- ihe grens. De schaakregels :erde hij van zijn vader. Mar ais: „Toen ik nog op de lagere ihool zat, heb ik een paar jaar p de schaakclub Hulst gezeten, laar die werd later wegens ge- rek aan belangstellinjg opge- even. Op mijn tiende ben ik aar Terneuzen gegaan, omdat aar de beste jeugdafdeling zat. ■drie Paauwe en Gosse Kam- ïinga hebben zich daar altijd ser intensief met de begeleiding an de jeugd beziggehouden." lartens bleef bij Terneuzen chaken tot 1987. Hij speelde er irenlang aan het eerste bord, laar koos drie jaar geleden voor >e Variant uit Breda. Martens: Ik studeerde toen al in Eindho- en, dus het reizen naar Terneu- en werd ook vervelend. Bij De 'ariant speel ik nu aan het vier- e bord in de hoofdklasse." ■lartin Martens is na Helmut lardon de sterkste Zeeuwse chaker van de laatste jaren, lardon is inmiddels internatio- ïaal meester geworden en die ti- <el lijkt in de toekomst ook voor hartens weggelegd. lartens legt zelf uit wat hij zijn lelangrijkste successen vindt: Mijn grootste succes is toch het 'innen van het Nederlands :ampioenschap tot 20 jaar eer ier dit jaar. Maar misschien nog lelangrijker is de Zeeuwse titel ot 13 jaar, die ik behaalde, laarna werd ik tweede tot 13 aar van Nederland. Dat was 'oor mij de beslissende motiva te om voor het schaken te kie ken. ik zat in de jeugdselectie 'an de voetbalclub Clinge en peelde redelijk als laatste man. n die tijd wist ik nog niet zo ;oed of ik zou gaan voetballen of ■chaken. Die tweede plaats op iet NK tot 13 gaf tenslotte de ioorslag voor het schaken. Spijt teb ik nooit gehad van mijn keu- se. Ik vind schaken nog steeds teel leuk." In Zeeland had Martens maar weinig concurrentie. Zowel in de leeftijdscategorie tot 16 jaar als tot 20 jaar won hij meestal zon der problemen. Martens: „Al leen in de categorie tot 16 jaar heb ik een keer niet gewonnen, toen werd Eric Bolleman eer ste." Martens deed al vier keer mee aan het NK tot 20 jaar. Hij debuteerde met een score van vijf uit negen, waarna hij gese lecteerd werd door bondscoach Cor van Wijgerden voor het na tionale trainingskamp. Mar tens: „Daar heb ik veel geleerd. Ik raakte zo ook een beetje uit het Zeeuwse isolement, wat er toch wel is." De Nederlandse jeugdtitel tot 20 jaar die Martens dit jaar eerder haalde, leverde Martens een tic ket naar Chili op om daar mee te doen aan het WK-jeugd tot 20 jaar. Martens finishte er uitein delijk op 7 punten uit 13 partij en, nadat hij flitsend was ge start. Momenteel doet hij mee aan het EK tot 20 jaar. Over de beginfase van dit toernooi is Martens niet zo tevreden. „Ik be gon met 3 uit 5. Mijn winstpartij en waren op zichzelf goed, daar was weinig op aan te merken. Maar de twee keren dat ik tegen een op papier sterkere tegen stander moest spelen, verloor ik prompt. In beide partijen stond ik niet slecht. Tegen Delchev koos ik voor een verkeerde cen trumafwikkeling waarna ik kansloos verloor en tegen Moi- dovan onderschatte ik eenvou dig zijn kansen in het eindspel." Twijfelen aan zich zelf doet Mar tens niet, ook niet na de twee on gelukkige nederlagen in het be gin van het EK. Martens: „Nee, zolang ik zie waarom iets fout is elftal gewerkt moest worden en dat de spelersgroep aanvulling verdiende." Je had het over vleugelaanval lers. Ron Schrier: „Zonder daarmee te willen stellen dat de huidige spelers tekort komen. Pearl Doesburg speelt als linkervleu gelaanvaller, omdat de posities op het middenveld bezet zijn. Hij is nog jong, 20 pas, en kan naar mijn smaak nog veel leren. Als je hem op de training bezig ziet. Dan kan hij alles. Dat moet hij op het veld zien waar te maken. Als er dus een speler van buiten af komt, zal die beter moeten zijn dan Pearl Doesburg." Desnoods moesten die spelers uit Brabant gehaald worden, heb je gezegd. Ron Schrier: „Desnoods, ja. Maar ik denk dat er in Zeeland spelers te vinden zijn, die uitste kend bij Goes passen, ook als we eerste klasse zouden gaan spe- gegaan, vind ik dat alleen maar leerzaam." Martens heeft zich niet goed kunnen voorbereiden op het EK. „Mijn studie wiskun de is moeilijk te combineren met het schaken. Ik had veel tenta mens en kwam dus in tijdnood. Ja, mijn studie vind ik toch be langrijker dan het schaken. Ik zou het al prachtig vinden om de internationale meestertitel te halen." Martens hoopt bij de eerste tien te eindigen op het EK en krijgt twee weken na dit toernooi op nieuw de kans om zich te bewij zen. Martens speelt dan mee in de Grootmeestergroep B van het Hoogovens Schaaktoernooi. Martens: „Ik verwacht dat ik me op dat toernooi beter kan voor bereiden. Dat is nodig ook, want daar ben ik op papier de zwakste deelnemer." Martens is bezig aan zijn vierde studiejaar wiskunde. Als hij zijn studie heeft afgerond, wil hij nog verder gaan in Tilburg voor een vervolgstudie econometrie. Martens: „Wat betreft mijn schaken is het wel fijn dat ik stu deer. Dan kun je je tijd toch zelf een beetje invullen. Ik heb mijn studietempo bewust wat ver laagd toen ik Nederlands kam pioen bij de jeugd werd. Wantje krijgt er een hoop uitnodigingen door en die wil ik niet missen." Martens' grootste voorbeeld is ex-wereldkampioen Karpov. Martens: „Zijn spel bevalt me zeer. Tijdenlang lijkt het alsof hij niets doet om dan verschrikke lijk toe te slaan. Het is een soort ondoorgrondelijk spel dat mij zeer bevalt. Zelf heb ik ook een positionele speelstijl." En dan lachend: „Zelf probeer ik ook al tijd zo te spelen, maar dat lukt eigenlijk nooit." len. Ja, er zijn al contacten ge legd met een speler, die positief heeft gereageerd. Zelf heb ik een speler op het oog, die ik dolgraag erbij zou willen hebben. Ik zou dom zijn, als ik je de namen zou noemen. Die krijg je dus niet. Maar Goes heeft bewezen datje met spelers uit de regio heel goed uit de voeten kunt: John Vette (Yerseke), Ronald de Jon ge (Nieuwdorp), Jan Hage (Poortvliet), Peter Groenewegen (Meeuwen). Vaak zorgt dat soort spelers ook nog voor extra pu bliek. Bovendien is mijn erva ring dat bij clubs die promove ren zich altijd spelers vanzelf aanmelden." En die twee clubs die je bena derd hebben, voor je besloot bij Goes te blijven? Ron Schrier: „Kan ik niet zeg gen. Ik ben deze week nog ge beld door een van de bestuursle den van een van die clubs. Of ik ook nu geen naam niet wilde noemen. Ik heb thuis nog een brief liggen van een hoofdspon sor van een club. Van een paar ARNHEM - Martin Martens ver loor in de zevende ronde van het OHRA-Europees jeugdkam- piuoenschap schaken kansloos van de Rus Kramnik. Door deze nederlaag is de Clin- TERNEUZEN - Het eerste elftal van de voetbalvereniging Clinge speelt morgen (zondag) een oe fenwedstrijd tegen streekgenoot Steen. Het duel vindt plaats in Sint-Jansteen en begint om half drie. Op het programma staat voor morgen ook Vogelwaarde - Aar denburg (14.30 uur). jaar geleden. Als je nu toezegt, ben je volgend seizoen bij ons trainer, stond erin. Nou, fijne ge dachte voor de trainer die er toen zat. Maar als jij zo met hem omgaat, doe je dat straks ook bij mij, dacht ik toen. Ik heb de brief, met zijn firmanaam erbo ven. nog thuisliggen. Bewaar ik allemaal, leuk om later nog eens over te praten." Hoe zie jij de kampioenskansen van Middelburg? Ron Schrier: „Ik denk dat de strijd tot het einde van de com petitie gehandhaafd blijft. Ik ge loof niet dat het kampioenschap al beslist is na de wedstrijd Dos- ko-Middelburg, direct na de win terstop. Dosko is een uiterst moeilijk te bespelen ploeg. Voor al verdedigend zit het erg goed in elkaar met Marlon van de Sander en Edy de Schepper in het centrum. Op dat punt moet Middelburg inleveren. Maar Middelburg is aanvallend ster ker dan Dosko. Middelburg zal zich echter niet moeten laten genaar weggevallen uit de top tien van de rangschikking. Kop loper Stefansson verspeelde zijn eerste halve punt aan de Bra bander Loek van Wely, maar blijft met een fraaie score van 6.5 uit 7 wedstrijden lijstaanvoer der. Op een punt afstand volgt de Spanjaard Comas. Zevende ronde: Stefansson (IJsl) - Van Wely (Ned) 1/2-1/2, Comas (Spa) - Degraeve (Fra) 1-0, Müller (Dui) - Mit- kov (Joe) 1-0, Martens (Ned) - Kram nik (Sovi 0-1, Somlai (Hon) - Camejo (Por) 1-0, Zoler (Isr) - Delsjev iBul) 1/ BRESKENS - De 58-jarige voet baltrainer Piet Baart uit Vlis- singen is aan zijn laatste sei zoen bezig bij de eerste selectie van Breskens. Het bestuur van de zondagvierdeklasser heeft besloten op zoek te gaan naar een nieuwe trainer voor vol gend seizoen. Piet Baart was de opvolger van Sjaak Verduin, die vorig jaar uit eigen beweging is opgestapt. Baart was op dat moment de trainer van de tweede selectie- verleiden tot al te aanvallend spel." De naam van Kees Vermunt ivordt, net als vorig seizoen, al weer in verband gebracht met Middelburg (en Hoek). Er zijn zelfs contacten, terwijl Middel burg met Paid Telussa boven aan staat. Ron Schrier zucht eerst, besluit dan toch maar op de situatie in te gaan: „Er wordt natuurlijk al een paar jaar gezaagd aan de po ten van Paul Telussa. Laat ik er dit van zeggen: wat let Middel burg om verder te gaan met Te lussa. De resultaten zijn er, Te lussa doet het dus goed. Telussa zal dit ongetwijfeld ellendig vin den, al kan ik me voorstellen dat er bepaalde sponsors zijn die Kees Vermunt naar Middelburg willen halen. Zij zullen hem ook moeten betalen." Leg eens uit. Ron Schrier: „Ik heb een trai nerscursus bij hem gevolgd. Toen heeft die man al een enor me indruk op me gemaakt. Er wordt wel eens gezegd dat hij wat verouderde trainingsstof heeft, maar hij boekt wel resulta ten. Dan kun je toch niet anders dan waardering voor Vermunt hebben. Ik zou heel graag samen met hem bij een betaald voetbal organisatie (BVO) een trainers koppel vormen, zoals Hiddink en Dorjee bij PSV. Met een con tract dat beiden even lang aan «en club bindt en beiden verant woordelijk stelt voor successen en falen. Ik zou dan de veldtrai- ningen willen doen met Kees Vermunt in en begeleidende rol, belast met de eindverantwoor delijkheid." Je hebt zelf een jaar betaald voetbal gespeeld bij Vlaardin- gen. Dat was geen succes. Toch wil je terug? Ron Schrier: „Ik hoop nog eens de kans te krijgen om de cursus oefenmeester betaald voetbal te volgen. Ik heb een jaar betaald voetbal gespeeld, in deze regio zijn er niet zoveel mensen die de ze cursus willen doen. Misschien maak ik daarom een kans die cursus te volgen, al besef ik dat het erg moeilijk is om ertussen te komen. Voetbal is mijn lust en mijn leven. Als ik op een voetbal veld sta, leef ik." 2-1/2, Sinowjew (Oos) - Moldovan (Roe) 0-1, Polak (Tsj) - Reinderman (Ned) 1/2-1/2, Hracek (Tsj) - Tozer (GBr) 1-0, Mastrokoukos (Gri) - Djur- huus (Noo) 0-1, Hall (Zwe) - Ruxton (Scho) 1-0, Kupper(Zwi)- Jaracz(Pol) 0-1, De Vries (Ned)-Hansen (Den) 0-1, Olcayoz (Tur) - Atkinson (Wal) 1-0, Van der Tricht (Bel) - Schwarz (Dui) afg„ Werther (Ita) - Buckley (Ier) 1-0 Stafrace (Mal) - Tuominen (Fin) 1/2- 1/2. Afgebroken partij zesde ronde: Reinderman - Zoler (Isr) 1/2-1/2. Stand: 1. Stefansson 6 1/2 pnt, 2. Co mas 5 1/2, 3. Van Wely 5, 4. Kramnik Muller (Dui). Somlai. Degraeve en Moldovan allen 4 1/2, groep van Breskens. Hij is er dit jaar niet in geslaagd de neer gaande lijn van de prestaties om te buigen. Breskens is een se rieuze degradatiekandidaat in de vierde klas. Vorige week heeft Levien Diele- man met onmiddellijke ingang zijn vertrek aangekondigd bij de tweede selectie van Breskens. Voorzitter Johan van Espen: „Levien was het gewend om eer ste elftallen. Het klikte niet met de spelersgroep van het tweede elftal." SAS VAN GENT - De combina tie Van Heelsbergen/Trapman kwam met wisselend succes aan het net in de C-categorie van het Kiwanis-tennistoer- nooi in De Vlaanderen. In eerste instantie was er een nipte 8-7 overwinning tegen het in de poule inmiddels kansloze kop pel Vermeulen/Strooband. Deze moesten eerder namelijk ook met 13-4 de meerdere erken nen in Van de Akker/Van Veld hoven. Ditzelfde tweetal bezorg de daarna Van Heelsbergen/ Trapman een koude douche door de winst met 9-6 naar zich toe te trekken. Bij de dames boden De Clerck/ Trapman sterk tegenstand aan het sterke duo Sterrenberg/Van de Velde. Uiteindelijk moesten ze toch hun meerdere erkennen, zij het met gering verschil: 6-5. HDC: Van de Akker/Van Veldhoven- Vermeulen/Strooband 13-4; Van Heelsbergen/Trapman-Vermeulen/ Strooband 8-7; Van de Akker/Van Veldhoven-Van Heelsbergen/Trap man 9-6. DDC: Sterrenberg/Van de Velde-De HOEK - Nathalie Tijssen en Kel ly Bouman zijn bij de 16-jarige meisjes in het Ador-Jeugdten- nistoernooi zo goed als zeker van de poulewinst. Dit gebeur de overigens zonder zelf op de baan te komen, maar de uitsla gen in de poules vielen in hun voordeel uit. Tegenstandsters die zij met grote overmacht hadden overwonnen zorgden voor uitschakeling van de ove rige concurrenten. ME 16: K.Loontjes-E.de Vriend 14-5; D.Schelfaut-M.Stevens 13-2. JE 16: M.Smits-M.Elderson 1-20; J.M.Sinack-J.P.de Bakker 14-3. ME 14: E.Engels-A.de Keyser 1-11; L.Demaret-M.Vonkaert 5-9; A.Lij- baart-J.Lauret 15-1. JE 14: P.Laureins-A.van Drongelen 13-3; B.Wouter-L de Lijser 6-6: D.Ma- german-F.de Lijser 10-5; B.Daume- S.Fliers 8-10; R.Nagelkerke-J.de SAS VAN GENT - In poule A van de bedrijfstenniscompeti- tie voor heren in De Vlaanderen deelden Hendriks en Electron de punten. Teun van Heelsber gen was prima op dreef en liet met 13-2 Liet Erpelinck volko men kansloos. Tony Seen haal de de volgende punten voor Hendriks binnen door 8-5 winst op Ben Kint. Jaap Oppeneer en Cor de Jonge brachten door winst op respec tievelijk Johny Blackman (7-5) en George Dhont (7-4) Electron weer langszij. Omdat door elk der teams een dubbel gewonnen werd eindigde de stand gelijk: 6- 6. Uitslagen. Heren. Poule A: Hendriks-Electron 6-6. Poule B: Royal-Tennisopleiding 0- 12; Geerlings-Dow 4-8. Mixed. Poule D: GVD's-Holland In ternational 8-4; Polydesign I-Chur- chill 0-12; Peters Cleaning-Span 9-3. De tweede ronde van de heren- tenniscompetitie in De Braak man is in poule C gewonnen door het team Dubois. Een 11-1 over winning op Con Forza was hier voor meer dan genoeg, mede om dat concurrent Westerschelde- SAS VAN GENT - Kort voor de jaarwisseling maakten de vol leybalteams van Snooker Pot Biack (heren) en SKW (derde klas dames) in de recreatieve volleybalcompetitie een slech te beurt. Beide ploegen beschik ten vorige week over te weinig vaste krachten om te spelen en leden dan ook een reglementai re nederlaag. Voor de heren van Snooker Pot Black (het vroege re Cerestar) was het de tweede achtereenvolgende keer dat de ploeg verstek moest laten gaan. In de tien overige duels werd wel gespeeld. De gemengde ploeg van Rabobank zorgde daarbij voor een opmerkelijke prestatie. Rabo was niet compleet (men beschikte slechts over vijf krachten), maar maakte het de op de tweede plaats gerang schikte ploeg van VZN knap las tig: 16-14, 12-15, 3-2 en dus 2-1 voor VZN. Koploper Acke maak te in deze klasse in de tweede set tegen Gilderakkers een misstap, die in het derde bedrijf weer werd goed gemaakt: 2-1. De uitslagen: Heren: Snooker Pot Black- Jeroen 0- 3 regl.; Carioca- HAS 3-0 (15-3, 15-7, 15-10). Eerste klas dames: ADEG- Gilderakkers 0-3 (10-15, 2-15, 10-15); Clerck/Trapman 6-5; Scherbeyn/ Spuesens-De Clerck/Trapman 9-1. HDD: Louwerse/De Waal-Den Haan/ Den Hamer 11-1: Lauwerijs/De Bruin-Taalman/Burgers 7-7. DDD: Tarant/Van Tiggelen-Derijc- kere/Campbell 6-5; Mulder/Ollebek- Baecke/Huis 3-7; Tarant/Van Tigge- len-Lie/Boddaert 8-2; Nouwen/ Braal-Leroux/Laureyns 7-5; Dekker/ Van Dijk-Nijssen/Breepoel 10-4; Ver- cruysse/Van de Hemel-Nijssen/Bree- poel 5-9; Van de Calseyde/Black- man-Stoelinga/Van Driel 7-4; Lie/ Boddaert-Nouwen/Braal 7-4: De- ruyck/Haak-Derijckere/Campbell 4- 10; Mulder/OUebek-Van de Akker/ Geus 4-6; Stoelinga/Van Driel-Sa- man/Doeselaer 4-6; Oppeneer/Die- ricks-Kort/Van Dam 3-13; Saman/ Van Doeselaer-Corijn/Koens 4-10; OppeneeiVDiericks-Corijn/Koens 3- 9: Oppeneer/Diericks-Spuesens- Scherbeyn 1-13. GDD: Bouwens/Strooband-Louwer- se/Mulder 2-10; Bouwens/Stroob- and-Geuze/Geuze 6-6; Dekker/Van Dijk-Adriaanse/Boddaert 6-4; Steel/ Duysse-Koster/Koster 4-11; Geuze/ Geuze-Dobbeleir/Van Remortel 4-7; Nouwen/Nouwen-Van Waterschoot/ Kunst 10-3; Van Dam/Van Dam- Huis/Verhelst 1-9; Van de Calseyde/ Blackman-Spuesens/Scherbeyn 6-7: Hecke/Baets-De Haan/De Haan 8-6; Van de Calseyde/Stoffels-Adriaanse/ Boddaert 6-8; Hecke/Baets-Baecke/ Van de Walle 3-8. Bakker 4-9; N.Stellenaar-J.Lasoen 8-8. ME 12: W.Meulebroek-S.Ruysaert 14-1; K.Roels-M.van de Plasse 1-16; E.Wastijn-M.Becu 3-10; T.van Wely- J.de Meyer 6-5. JE 12: M.Roels-R.Vervaet 4-13; B.Kunst-J.van Goethem 1-17; H.Ver- beke-F.de Vliegere 4-9; R.Nagelker- ke-S.de Vliegere 15-1; M.Meireson- ne-J.Taets 8-9; L.Alberti-E.Varen- wijk 9-3; D.Blackman-J, van Goe them 0-17; R.van Remortel-R.Ver- vaet 17-2; R.Gommers-F.de Vliegere 8-4. ME 8/10: N.van der Hooft-J.Bruin 7-4; K.Kriekaard-L.Beerens 8-6; M.Si- monse-J.Bruin 17-4; S.de Waal- L.Beerens 2-10. JE 8/10: R.van Kessel-S.Blom 12-1; D.Blackman-D.Veerman 1-9; J.Car- pentier-D.Taselaar 22-0; K.Wastijn- R.Hamelink 6-8; B.Meerhaege-E.van Loo 7-8; D.Blackman-F.Nieuwelink 10-5; D.Bommelijn-S.Blom 13-1; R.Lippens-R.van Goethem 3-17; R.Alberti-D.Veerman 8-4. college drie punten moest toe staan aan NNB Sluis. Longueville en TC Dow die de eerste ronde van de mixedcom petitie beheersten, tonen zich in de tweede ronde opnieuw de sterkste. Longueville won met 9-3 van Riemens en Dow had weinig problemen tegen Haheti: 8-4. Uitslagen. Heren. Poule C: Dubois-Con Forza 11-1; Westerscheldecollege-NNB Sluis 9-3. Eindstand tweede ronde: Dubois 28, Westerscheldecollege 24,NNB 12, Con Forza 8. Poule D: Oostburg-Plakkers 10-2; De Kraker-ASB 10-2. Eindstand tweede ronde: Oostburg 29, Plakkers 25, De Kraker 14, ASB 4. Derde ronde. Poule A: ZVH-KWS 7-5; Ron's Hairfashion-Lffler 6-6. Poule B: Braakman-C 1000 8-4; Spor ting Breskens-Dubois 6-6. Mixed. Poule A: Longueville-Rie- mens 9-3; TC Dow-Haheti 8-4. Poule B: Vermeire-Iezendieke 0-12; ZVH I-Braakman 4-8. Poule E: Van der Poel-Vooruit 0-12; Verschelling-Segers 0-12. Poule F: Westerscheldecollege-MSV 10-2; Sicon-ZVH II 6-6. Jeugd. Mandlikova-Sabatini 8-16; Sanchez-Graf 24-0; Navratilova-Se- les 11-13; Garrison-Evert 19-5. Stand: Garrison 66, Sabatini 62, Sanchez 55, Seles 52, Navratilova 46, Mandlikova 42, Evert 35, Graf 26. Peters Cleaning- 't Kliekske 0-3 (12- 15. 5-15, 13-15). Tweede klas dames- :Renique- Peters Cleaning 2 3-0 (15- 12,16-14,15-4); Zaamslag- 't Kliekske 2 3-0 (15-7,15-4,16-14). Derde klas da mes: De Sterre- Carioca 0-3 (4-15, 6- 15, 9-15); SKW- Neijt Philippine 2 0-3 regl. Eerste klas gemengd: Acke- Gil derakkers 2-1 (15-12, 8-15, 15-1); VZN- Rabobank 2-1 (16-14,12-15,3-2. Twee de klas gemengd: KPJ Philippine- Gilderakkers 2 1-2 (12-15, 6-15, 15-4); Garage Bode- Savok 2 3-0 (15-6,15-12, 15-5). Eerste klas dames: Savok 8-20; Gil derakkers 9-20; Cerestar 8-19: Hout- land Westdorpe 8-17; 't Kliekske 9-15; ADEG 9-8,5; Savok 4 8-7,5; Savok 3 8-4; Peters Cleaning 9-3. Tweede klas dames: Neijt Philippine 9-25; Zaam slag 9-17; Renique 8-14; 't Kliekske 2 8-9; Gilderakkers 2 9-8; Peters Clea ning 2 9-5. Derde klas dames: Carioca 8-24; Place du Marché 8-12; Neijt Phi lippine 2 9-10; SKW 9-9; De Sterre 8-8. Eerste klas gemengd: Acke 8-21VZN 9-15,5; Gilderakkers 8-11; De Sterre 8-10; Rabobank 8-8,5; Savok 7-6. Tweede klas gemengd: Neijt Philip pine 2 8-23; Garage Bode 8-18; Neijt Philippine 8-17; Gilderakkers 2 9-15; Super Cromheecke Hoek 8-11; KPJ Philippine 9-11; Geerlings/Spuit Elf 8-9; Geerlings/Spuit Elf 2 8-6; Savok 2 8-1. Heren: Carioca 8-22; Jeroen 7-19; Savok 2 7-12; Houtland Westdorpe 7- 11; Citroen Wisse 7-10; Savok 7-7; HAS 8-3; Snooker Pot Black 7-2. 1ABBENDIJKE - Zoals in de etbalwereld gebruikelijk is, iken de geruchten weer kort or de winterstop de kop op. n Schrier was even het mid- Ipunt. De sponsorcommissie n Middelburg zou hem bena rd hebben. Twee dagen later •amen de voetbaltrainer uit abbendijke en zijn club, ies, al tot overeenstemming er een nieuw contract voor n jaar. „Ik doe niet mee aan elletjes om clubs tegen elkaar te spelen. Bij Goes wordt me ldoende perspectief gebo- n", legt Schrier uit. )n Schrier (35), vroeger Ron- begint dan aan zijn vierde izoen bij de zondag twee klassen Eerst Was er de pro- otie naar de tweede klasse. In n derde seizoen bij de Beve- ïdse club heeft hij een goede irt gemaakt. Goes veroverde tweede periodetitel, door jeimeer in een beslissingswed- -ijd in Bergen op Zoom over igend te kloppen. Daarna viel formatie van Ron Schrier, die ;rkzaam is op het GAK in ies, terug en staat inmiddels ;r punten achter op koploper iddelburg, de club waar hij ie jaar werkzaam was. De rabbendijkenaar sluit niet uit, it voor Goes op langere ter- ijn de hoofdklasse haalbaar is. at moeten we van Goes ver achten na de winterstop? an Schrier: „Ik verwacht dat e terugval zich na de winter- op in eerste instantie zal door- tten. We trainen in deze perio- op een kunstgrasveld. Daar- kun je geen duels aangaan, e spelers zullen daarom de eer- e vier a vijf wedstrijden wat •acht en snelheid tekort ko en. Vandaar dat we ons ook chten op het eind van het sei- len. Vorig seizoen misten we :n periodetitel. We verloren ■en van Boeimeer, nu hebben e ze twee keer achter elkaar inslagen, voor de periode en de eek erop in een gewone compe- tiewedstrijd. Die wedstrijden ibben veel van de groep ge- irgd, waardoor de terugslag ilt te verklaren. De afwezig lid van John Vette en later Ron tijger speelde daarin een be- mgrijke rol." oed, Goes richt zich dus op een lie eindsprint in de nacompeti- e. Ron Schrier: „Ja, de bonus heb ben we inmiddels verdiend. Nu gaat het erom die bonus nog eens te verzilveren. Met een fitte groep maken we zeker een goede kans om hoge ogen te gooien in de nacompetitie. Eerlijk gezegd ben ik blij dat we dat periode kampioenschap al binnen heb ben. Dosko en Middelburg staat wat dat betreft nog met lege handen. Ik denk dat de rae om het kampioenschap alleen tus sen Middelburg en Dosko gaat. De rest doet niet meer mee." In verband met die mogelijke promotie heb je ook eisen ge steld. De spelersgroep moest kwalitatief en kwantitatief ver beterd worden. Ron Schrier: „Dat eisen stellen moetje zo zien: Goes moet er op dit moment vanuit gaan, dat het volgend seizoen in de eerste klasse speelt. Je moet tenslotte een vertrekpunt nemen als je je gedachten wilt bepalen. Van daar uit redenerend ben ik tot de conclusie gekomen dat er aan de organisatie rondom het eerste Ron Schrier: „Lijkt me ideaal: een trainerskoppel vormen bij een BVO met Kees Vermunt"(/öfo Willem Mieras) Martin Martens vindt dat hij over te weinig talent beschikt om professioneel schaker te worden (foto archief PZC) NIEUWVLIET - Met overwinningen in de klasse LI en Z2 was Suzanne Malcorps de suc cesvolste amazone tijdens het kringconcours van de Nieuwvlietse Zwinruiters. De Zeeuw se topamazone stuurde in de zwaarste klasse Bonvivant naar een totaal van 189 punten. Dit nadat Ze in de klasse LI met haar nieuwste troef Daimler twee winstpunten (136) en het hoogste dagtotaal in de wacht had gesleept. Uitslagen Z2: 1 Suzanne Malcorps/Bonvivant, Zwin- ruiters, 189. Zl: 1 Sylvia Steurrijs-Stoffels/Bolivia, Zwinruiters, 187; 2 Natasja Hertogh/Tuaq, Zwinrui ters, 178. M2: 1 Gerard Laperdrix/Cartouche, Zwinrui ters, 120; 2 Jan Noordhoek/Boemerang, Zwinruiters, 120; 3 Annemarie Braet/Copper Clown, Zwinruiters, 104. Ml1 J olanda Lootens/Glorga, Luctor et Emergo, 121; 2 Ingrid Faes/Jago, Zwinruiters, 116; 3 Marlies van 't Westeinde/Carona, Haringruiters, 115. L2:1 Ge rard van Kranenburg/Beauty. Zwinruiters. 131; 2 In grid Picavet/'Dedor, Oranjeruiters. 126; 3 Luc Savat/ Dominant. Zwinruiters. 125. LI: 1 Suzan Malcorps/ Daimler, Zwinruiters, 136; 2 Franciska Quist/Narfi. Zwinruiters, 130; 3 Daniella Buyck/Silver Bridge. Zwinruiters, 128. B: 1 Anton Brakman/Vulco, Zwin ruiters, 130; 2 Karina Koole/Edal Burga, Luctor et Emergo, 123; 3 Jan Noordhoek/Ferini, Zwinruiters, 120.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 67