PZC sP°rt Zeeuws seniorenrecord Monique Schipper laddy Hugense wil ook nternationaal meetellen Mieke Roovers doorbreekt de Brabantse overheersing Kür op muziek publiekstrekker Ronald van de Broek zorgt voor verrassing sport op tv 21 'rokkink toch tevreden over winst op Tjechoslowakije Zeeuws zaalvoetbalteam voldoet aan verwachting uitslagen ZATERDAG 29 DECEMBER 1990 agger Mannen Positief evreden olleyballers zoeken naar vorm )oor Richard Thannhauser) 'ELDOORN - De Nederlandse innen volleybalploeg vol- ed op de tweede dag van het J/Dynamotoernooi zonder h al te veel in te spannen aan verwachtingen. Tsjechoslo- ikije was evenals Finland een g eerder een maatje te klein. :mescoach Peter Murphy, die h een dag eerder met zijn im in de kelder waande, was sieren na de 3-1-nederlaag te- n Cuba heel wat beter te spre- n. „Vandaag hebben we goed speeld, alles eruit gehaald it erin zat", vond hij. jna drie sets lang was Neder- ïd gelijkwaardig aan Cuba, t met een veredeld - maar al- behalve slecht - B-team in leldoorn verscheen. Oranje rzuimde na het eerste speldeel nnend te hebben afgesloten k het tweede positief af te slui- i. Na de 15-12-zege leidde Ne tland met 12-9, maar die voor- lige marge werd na een Cu- anse time-out snel teniet ge- an. Bij 12-13 in Cubaans voor- el sputterde Oranje nog wel en tegen (13-13), maar dat was stel van executie: 13-15. ik in de derde set deed de Ne- rlandse ploeg goed mee. Met sterke aanvalster Henriëtte tersing in een hoofdrol nam anje tot enthousiasme van t publiek een 9-7-voorsprong. tba raakte echter allesbehalve ïmponeerd en onder aanvoe- ig van het linkshandige nashkanon' Regla Bell werd set vervolgens snel beslist: 9- In de vierde set liep Cuba snel en won die vrij eenvoudig ;t 8-15. [et was de beste van de vier ïdstrijden, die wij in de afgelo- n week tegen dit Cuba hebben speeld", vond Peter Murphy, lat stemt me na de slechte idstrijd tegen Tsjechoslowa- e tot tevredenheid. Vooraf oeg ik me af of het nu opnieuw ger zou zijn of dat het team er u staan. Gelukkig was dat itste het geval. We serveerden ed en ook de pass was stukken ter." indaag presenteert Peter Mur- ly het programma, dat zijn am ter voorbereiding op het C gaat spelen. De kosten wor- n opgehoest door een nieuwe onsor, waarvan de naam pas ndaag wordt bekend ge- aakt. Murphy is zeer tevreden et de ruimere financiële moge lijkheden. „Alles wat ik wilde doen, kan worden gedaan. Hier ben ik heel blij mee." Nederland speelt vandaag in Apeldoorn tegen de Sovjetunie en sluit het toernooi morgen af tegen Itali'e. De mannenploeg hoefde niet vo luit te gaan om de jonge enthou siaste Tsjechen naar een neder laag te spelen. De ploeg van bondscoach Harry Brokking had aan anderhalf uur en drie sets genoeg voor de overwin ning. Toch was het net als een dag eerder tegen de Finnen ver re van overtuigend. Het lijkt er op, dat een aantal spelers al be zig is met de vakantie, waarvan zij na het toernooi in Apeldoorn mogen genieten. Slechts Zwer ver en Teffer maakten een scher pe indruk en namen de ploeg op sleeptouw. In de eerste set speelde Brok king met zijn basis-zes: Teffer, Held, Zwerver, Selinger, Benne en Van der Horst. Tot 10-10 hiel den beide ploegen elkaar keurig in evenwicht, maar daarna druk te Oranje door. In de tweede set nam Tsjechoslowakije een 7-2- voorsprong, maar vervolgens nam Oranje, met uitzondering van een korte pauze, die was in gelast nadat het licht was uitge vallen, de touwtjes in handen. De achterstand werd omgebo gen in een 10-7-voorsprong. Via 14-11 namen de Nederlanders al vast een optie op de tweede set winst, die uiteindelijk moeizaam werd verkregen: 15-13. Harry Brokking liet in de derde set alleen Ron Zwerver en spel verdeler Avital Selinger staan. De invallers pakten de draad goed op. In de slotfase van de wedstrijd mochten ook de laat ste twee vaste waarden naar de kant, maar toen was het pleit ei genlijk al beslecht. Het werd uit eindelijk 15-4. Harry Brokking besefte, dat het opnieuw niet sprankelend was. „We kwamen net als tegen Fin land moeilijk op gang", blikte hij terug. „Vooral Benne had moei te om zijn ritme te vinden. Posi tief is, dat Ron Zwerver, de ster in het team en niet voor niets de beste aanvaller van de wereld, het voortouw neemt. We hebben vandaag op vijfenzeventig pro cent van onze mogelijkheden ge speeld. Het was genoeg tegen de ze jonge Tsjechische ploeg. Een leuk team, maar ik denk niet, dat wij in de toekomst wakker hoeven te liggen van Tsjechoslo wakije." Vrouwen, tweede dag: Cuba - Tsje choslowakije 3-1 (17-15 15-4 9-15 15- 13), Sovjetunie - Italië 2-3 (13-15 15-13 15-8 2-15 7-15), Nederland - Cuba 1-3 (15-12 13-15 9-15 8-15). Stand: 1. Italië 2-4, 2. Cuba 2-4, 3. Ne derland 2-2,4. Sovjetunie 1-0, 5. Tsje choslowakije 3-0. Mannen, poule A: Tsjechoslowakije - Nederland 0-3 (10-15 13-15 4-15). Eindstand: 1. Nederland 2-4, 2. Fin land 2-2, 3. Tsjechoslowakije 2-0. Nederland en Finland naar kruisfina les. B-juniore Monique Schipper verbeterde het Zeeuwse seniorenrecord kogelstoten (foto Pieter Honhoff) DORTMUND - De atlete Monique Schipper uit Zierikzee heeft tijdens internationale indoor atletiekwedstrijden in Dortmund een nieuw Zeeuws record gevestigd bij het kogelstoten. De 16- jarige Delta Sport atlete verbeterde met de vier kilo-kogel zo wel het A-junioren- als dames-record en bracht het op 13 meter en 52 centimeter. Hiermee zorgde de B-juniore voor een opmer kelijke prestatie in de Köningshalle te Dortmond. Het oude da mes record stond al sinds 1983 op naam van Marita de Vriend uit Vlissingen met 11.73. Schipper, die als B-junior met een drie kilo kogel moet stoten, was in de moderne atletiek indoorhal aangewezen op de catego rie dames die reglementair met een vier kilo kogel moeten stoten. De talentvolle Delta Sport-atlete behaalde niet alleen een hoge notering op de nationale ranglijst van Nederland maar won te vens meteen met haar fantastische worp het onderdeel kogelsto ten in Dortmund. Tijdens de indoorwedstrijden werd door Liesbeth Oud (B-junior) uit Middelharnis, maar lid van Delta Sport, een nieuw clubrecord gevestigd op de 800 meter. De 16-jarige atlete zette een winnende tijd neer van 2.24.3 wat een clubrecord betekende zowel bij de AJ B junioren als dames. Het oude record stond op naam van Jaco- lies van Gastel met 2.25.0. Ook B-junior Tom van den Ouden liep een clubrecord op de 200 meter in een prima tijd van 23.8. Uitslagen Dortmund: Heren; Hans Saman DS 200 m. 24.4 Lennart Bolijn DS 60 m. 7.8 800 m. 2.12.6 René Baartse DS 60 m. 8.2. Kogel 7.25 (PR) 800 m 2.14.2. Jongens A: Michel Pleune DS 60 m. 7.7. 800 m. 2.11.2. Serge Schot DS ver. 5.32. Hoog 1.85. Jongens B: Harold Blom(DS)60m: 7.7 Kogel: 11.04, Ver: 5.19, Hoog 1.60, Meisjes B: Ascha Kikstra DS hoog 1.50 (6e). Kogel 9.47 (PR). Monique Schipper DS kogel 4kg 13.52 (ZR) 60 m. 8.4. Liesbeth Oud DS 800 m. 2.24.3 (CR) 60 m. 8.6. GRAVENPOLDER - De Kür muziek in de paardesport eft een enorme vlucht geno- en. Niet bij de ruiters en ama- nes, maar ook bij het publiek de belangstelling enorm toe- nomen. Speelde de dressuur, ik op internationaal niveau, ;h tot voor kort slechts af voor n handjevol belangstellende milieleden, tegenwoordig is regelmatig sprake van uit- ■rkochte hallen. „De dressuur- ort is mede door de Kür op uziek volwassen geworden en fent een enorme aantrek- ngskracht uit op het publiek, aar we moeten wel oppassen it de muziek niet gaat over- :ersen.", zegt Mady Hugense, ielands hoogst genoteerde essuuramazone. e organisatie van Indoor Zee- nd speelde handig in op deze itwikkeling. Zij besloten om in t showprogramma de pas-de- ux, een Kür op muziek waar- j twee combinaties gelijktijdig de ring verschijnen, op te ne en. Het betreft hier combina- :s van nationaal en Z2/ZZ ni- au. nder hen bevinden zich ook di- rse Zeeuwen. Zo vormen Deni- Thiry en Maddy Hugense een ippel. Twee van de vijf Zeeuw- combinaties zijn gerechtigd n op nationaal niveau, de VDR (Vereniging van Dres- lurruiters), te starten. Denise left van de Zeeuwen de minste ivaring. Ze heeft pas vier wed- rijden gereden. Maddy kan bo en op de meeste ervaring. De 1-jarige amazone uit 's-Graven- plder komt al vier jaar uit on- ïr het vaandel van de VVDR. n met succes. Poen ik vier jaar geleden over- apte naar de VVDR werd ik ge- aarschuwd dat het beslist niet ee zou vallen. Maar zo heb ik ït toch niet ervaren, het is me 'Ifs meegevallen. Het eerste sei- »en haalde ik tien winstpunten en daarmee bereikte ik het Prix St. George-niveau. Nu doe ik mee in de selectie voor het Ne derlands kampioenschap en ben intussen gerechtigd om Inter mediaire I te starten. En ook hier vallen de uitslagen beslist niet tegen. Met een eerste en zesde plaats in de Prix St. George en vierde en tweede stek op Inter mediaire I-niveau ben ik best te vreden." De ruim 61 procent die Maddy Hugense in het zadel van de 17- jarige ruin Orpheus in de Inter mediaire scoorde brengt het startbewijs voor de Grand Prix binnen bereik. Dat geeft haar dan ook het recht om internatio naal te starten. Een doel dat de amazone steeds voor ogen heeft gestaan. Maar of het ooit zo ver komt is nog lang niet zeker. „Or pheus kan op dit niveau nog wel een paar jaar mee. Maar voor in ternationaal topniveau wordt hij toch te oud. Daarom hoop ik nog steeds een sponsor te vinden waarvoor ik paarden kan uit brengen. Want wil je internatio naal wat bereiken moet je min stens over twee paarden van be hoorlijk caliber beschikken. En dat is gewoon te duur voor mij." Het succes is de 's-Gravenpol- derse amazone niet zo maar aan komen waaien. Door hard werken heeft ze uiteindelijk het doel bereikt wat haar voor ogen stond. „Elke dag ben ik met Or pheus zeker een paar uur bezig. Een dressuurpaard moet over veel souplesse beschikken. Dat vereist veel oefening, anders ko men, net als bij de mensen, de spieren in opstand. Bovendien moet ruiter en paard elkaar blin delings aanvoelen, anders gaat het gegarandeerd mis. En op het niveau waar ik nu op rij wordt zelfs het kleinste foutje door de jury onmiddelijk afgestraft." „Ook van Leunus van Lieren (trainer) krijg ik veel steun. Hij is een erg gedreven dressuur-in- structeur. Zeg maar een perfec tionist. Maar iemand die het ge duld kan opbrengen om steeds weer een bepaald onderdeel waar je minder sterk in bent met je door te nemen." Hoewel de dressuursport we reldwijd een geweldige progres sie ondergaat, zorgt de de jure ring van de de rijkunst nogal eens voor conflicten. Ondeskun digheid, vriendjespolitiek zijn vaak de verwijten aan de heren in het nette pak en bolhoed en de deftig geklede dames in de jury hokjes. Maddy Hugense: „Ook ik zet wel eens vraagtekens bij bepaalde uitslagen. Maar dat is bij iedere sport waar de uitslag afhankelijk is van de beoorde ling van een jury. Mensen kun nen fouten maken en de een is nu eenmaal meer gecharmeerd van een bepaald onderdeel dan de ander. Zoiets moet je incalcule ren als je aan deze sport begint." Maddy Hugense verheugt zich op het pas-de-deux vanavond in de Veilinghallen in Kapelle. Dat geeft haar de gelegenheid om voor eigen publiek voor het voet licht te treden. „Vorig jaar werd ik door de organisatie uitgeno digd voor een demonstratie. Hartstikke leuk, maar het wed strijd-element ontbreekt dan en dat mis je. Nu, met deze pax-de- deux, hoor je er echt bij. Het wordt wel aangekondigd als showprogramma, maar reken er maar op dat iedere combinatie wil winnen." „De Kür op muziek heeft veel goeds gedaan voor onze sport", vervolgt Maddy Hugense. „Dat zie je aan de enorme groei van het aantal ruiters en amazones dat in de VVDR uitkomt. Het heeft de dressuur ook aantrek kelijk gemaakt voor een veel groter publiek. Maar we moeten wel oppassen dat de muziek niet gaat overheersen en dat we ons niet verwijderen van de klassie ke dressuur. Geen moeilijke fi guren, waarin je de natuurlijke gangen en bewegingen van het paard geweld aan doet. De mu ziek moet op het paard worden afgestemd en niet andersom." Maddy Hugense met haar trainer Leunus van Lieren en haar ruin Orpheus foto archief PZC) KAPELLE - Met een uitsteken de proef in de klasse L2 door brak Mieke Roovers gisteren de overheersende rol van de Bra banders in de klasse Licht op de tweede dag van Indoor Zeeland. Met een totaal van 134 punten veroverde de Kruiningse ama zone met de hengst Rinus het felbeheerde oranje lint. Een complete verrassing, want in de voorgaande rubrieken in de lichte klas moesten de Zeeuwse combinaties genoegen nemen met een bescheiden rol. Iets wat overigens beslist niet was te wijten aan de geringe prestaties van de Zeeuwen, maar aan de sterke Brabantse afvaardiging op dit twaalfde In- KAPELLE - De Kür op muziek vormt vanavond de afsluiting van de eerste drie dagen dressuur van het twaalfde Indoor Zee land. Een optreden van Zeelands hoogst gewaardeerde dres- suur-amazone Maddy Hugense tijdens de pas de deux is dan ook één van de publiekstrekkers. Genoot vroeger de dressuur slechts een geringe belangstelling, sinds de invoering van de Kür op muziek is dit drastisch aan het veranderen. Vandaag komen er diverse getalenteerde combinaties in actie. Ervaren amazones als Edith Kommers, die met Boris Eutopia onlangs een meer dan verdienstelijke vierde plaats veroverde in de Nashua dressuurcup, evenals Pauline Vermeulen, de winna res van de Kür op muziek tijdens het elfde Indoor Zeeland, zijn in Kapelle van de partij. Gecombineerd met de Zeeuwse dressuur- top, die aanwezig is via Kees Steendijk, Eppo Roovers, Suzanne Malcorps, Lieveke Goossens, Miranda Zeeman en Piet Westveer, staat het publiek diverse aantrekkelijke staaltjes dressuur te wachten. PROGRAMMA: 10.00 - 13.00 uur: dressuur klasse Midden; 13.00 - 15.00 uur: Tweede proefklasse Midden (M2); 13.30 - 16.30 uur: Eerste proefklasse Zwaar; 15.00 - 19.00 uur: Tweede proefklasse Zwaar (Z2); 20.00 - 23.00 uur: Pas de Deux, afgewisseld met showrubrieken. door Zeeland. Want in tegenstel ling met de pony's op de eerste dag werd er vrijdag bij de paar den bijzonder goed gepresteerd. Met twee overwinningen in de klasse B verging het de Zeeuwen iets beter. De Noord-Bevelandse amazone Dicky Wieringa stuur de in de openingsrubriek de fraai marcherende merrie Fiona naar het goud. Tijdens de tweede proef herhaalde Miranda Min- derhoud van de Westkappelse Vroonruiters in het zadel van Carien dit huzarenstukje. Met 127 punten bleef Minderhoud haar clubgenote Rina Hame- linck met Rendez Vous een pun tje en Jeannet Tramper met Charon van Noord-Beveland twee punten voor. Uitslagen paarden L2 (lste proef) groep a: 1 Ilse van den Burg/Boy, Noord-Beveland. 127; 2 Ina Nijssen/ Etias, Zuid-Beveland. 126; 3 Jeanine Marteijn/Birza, Gouwe Reyers, 123. Groep 2: 1 Petra Dekkers/Ukoda, Westbrabantruiters, 127; 2 Lidia Goudszwaard/Sigrit, Noord-Beve land, 122; 3 Geert van Loon/Delight, Prins Auvergne, 121. L2 (2de proef): 1 Mieke Roovers/Rinus, Paardebloem, 134; 2 Ina Nijssen/Etias, Zuid-Beve land, 129; 3 Jan van der Bijl/Entertai ner, Sé-Ros, 124. LI (lste proef) groep 1: 1 Linda Huismans/Z. Yakima, Strieneruiters, 123; 2 Miranda Weijer- mans/Banja, Scheldestad, 122; 3 Ma- riska de Hoop/Comelis, Flardingha Ruiters, 122. Groep 2: 1 Sabina Rij- nart/Escalant, Dionysius, 133; 2 Ine ke Stevense/Akser, Dionysius, 131; 3 Poule B: Sovjetunie - Cuba 3-1 (15-11 12-15 15-8 15-10). Eindstand: 1. Sovjetunie 2-2 (4), 2. Cuba 2-2 (-1), 3. Polen 2-2 (-3). Sovjetunie en Cuba naar kruisfina les. GOES In de hoogste klassen van het kersttennistoernooi in Goes zijn donderdagavond en gisteren (vrijdag) de laatste poulewedstrijden afgewerkt. De enige wedstrijd die nog voor de sterkste heren op het pro gramma stond leverde een da verende verrassing op. Soubur ger Ronald van de Broek, die ook vorig jaar al voor opzienba rende uitslagen zorgde, ver sloeg de als derde geplaatste Walter Montenari uit Middel burg met 7-2. In de sterkste damesklasse, waarin acht speelsters uitko men, hebben de Israëlische meisjes het hoogste woord. Vooral de 14-jarige Anna Smash nova, nauwelijks twee turven hoog, maakt een enorm sterke indruk. De gewezen Russin ver sloeg schijnbaar moeiteloos An gela Latuheru, de winnares van vorig jaar (7-2). Ook van Ingrid de Vries liet ze geen spaan heel: 10-2. Het onderlinge duel tussen Latuheru en De Vries eindigde onbeslist (4-4), waardoor Latu heru dankzij een betere score te gen Smashnova door mag naar het hoofdtoernooi. Een andere gastspeelster, Limar Zaltz, was met 10-2 te sterk voor Marjolein Kodde-Cijsouw. Het enige Israëlische meisje dat een nederlaag te slikken kreeg was Hilla Rosen. De Westbrabantse Michelle Steffen. die vorig jaar de finale haalde, won met 7-4. Ook de laatste poulewedstrijden in de heren B2-klasse werden gisteren verspeeld. De enige ver rassing viel te noteren in de par tij tussen Arno Jongsma, mo menteel nog houder van een C-li- centie, en Stefan Havermans. Jongsma won met 7-4. Ex- Zeeuws kampioen en momen teel Israëlisch bondsoefenmees- ter Hans Felius liet ook nog even zien het tennissen niet verleerd te zijn. Aan de zijde van Anna Smashnova won hij de aantrek kelijke mixeddubbel-wedstrijd tegen Michelle Steffen en Ro nald van de Broek. Felius komt ook in het herendubbel in actie. Vandaag en morgen worden de wedstrijden tot en met de halve finales gespeeld. Maandag is de finaledag. De belangrijkste uitslagen. Heren BI: Ronald van de Broek - Walter Montenari 7-2. Heren B2: Ran Kouris - Marcel Schreuder 9-1, Arno Jongs ma - Stefan Havermans 7-4, Lian Mor - Stefan Havermans 6-3, Ron van der Meer - Marcel Schreuder 2-9. Dames BI: Limar Zaltz - Marjolein Kodde- Cijsouw 10-2, Michelle Steffen - Hilla Rosen 7-4, Anna Smashnova - Angela Latuheru 7-2, Ingrid de Vries - Angela Latuheru 4-4. Dames B2: Cora Cijvat- Hester de jong 8-4, Cora Cij vat - Hilla Rosen 2-9, Hester de Jong - Hilla Ro sen 2-8. Heren Cl: Kees Oostrom - Marco Jongsma 6-5. met 3-1 kansloos tenonder ging. In de sterkere A poule eindigden De Zeeuwse Selektie, Koster Dey en Churchill-lions met even veel punten, maar op doelsaldo gingen de twee eerstgenoemde ploegen verder. Koster Dey had geen enkel probleem om Brood je Ben/De Ridder (als poulewin naar sterk gestart) in de kruisfi nales naar een kansloze 6-1 ne derlaag te spelen. De eindstand van het toernooi: 1. Zeeuwse Selektie; 2. Koster Dey; 3. Rabo Eede; 4. Broodje Ben; 5. Chur chill Lions; 6. Moy Fa; 7. Philippine; 8. Oost Vlaanderen (B). SAS VAN GENT - De Zeeuwse zaalvoetbalselectie is gisteren in Sas van Gent de terechte win naar van het vierde Churchill Lions zaalvoetbaltoernooi ge worden. Uitblinker Meivin Roethof scoorde beide 'Zeeuw se' doelpunten (2-0) in de finale tegen het verrassend sterke Koster Dey. Net voor de finale had Roethof nog last van een en kelblessure, maar de Goese zaalvoetballer besloot alsnog de finale te spelen. Hij zou later tot de beste speler van het toer nooi worden uitgeroepen. De Zeeuwse selectie was overi gens met de nodige moeite door gedrongen tot de finale. In de eerste poule-wedstrijd werd eer der met 5-2 verloren van latere finalist Koster Dey en met moei te werd de kruisfinale bereikt. Daarin trof de Zeeuwse selectie het team van Rabo Eede, dat De beste speler van het toernooi: Meivin Roethof (Zeeland) vöör Leo Bracke (Koster Dey). Topscorer: Marcel Meijer (Churchill Lions) met tien doelpunten vöör John Tahapa- ry, Meivin Roethof (beiden Zeeuwse Selektie), Geert-Jan de Smet (Koster Dey) en Mario de Vreeze (Rabo Eede), allen met zes doelpunten. i i i i i i i i i i i i i I I I I I ZATERDAG 11.00-12.00 EURO: Motorcrossgala in Parijs. 11.10-11.30 BBC 2: Sports review of the year. Verkiezing van sportman- of vrouw van het jaar. 12.00-19.00 EURO: Afwisselend voor uitblik op de rally Parijs-Dakar; do cumentaire geschiedenis van het voetbal (deel 2); de Hopman Tennis- cup vanuit Australië (nationale man nen- en vrouwenteams); World Cup cross country vanuit Les Saisie; cross country atletiek vanuit Dur ham; World Cup freestyle skiën van uit Tignes. 13.15-18.10 BBC 1: Grandstand, met atletiek (cross-country), cricket (Au- stralië-Engeland), paarderennen in Newbury, rugby league en voetbal uitslagen. 16.30-18.00 Ned 3: Jaaroverzicht sport. Herhaling van 27 december met sportieve hoogtepunten van het afgelopen seizoen. 18.00-19.00 Did 1: Sportschau, met Bundesliga-voetbal. 20.15-21.45 EURO: WWF worstelen. 21.45-23.15 EURO: Boksen. 22.15-22.50 Ned 3: Studio sport. 22.45-23.05 BBC 1: Sport. 23.15-02.15 EURO; Hopman Tennis- cup vanuit Australië. 23.25-23.40 BRT 1: Sport. ZONDAG 07.00-08.00 EURO: The hour of power. 08.00-08.30 EURO: WK trampoline springen. 10.00-11.00 EURO: Trans world sport. 11.00-12.00 EURO: Boksen. 12.00-12.30 Ned 2: TROS voetbal plus, met autorally van Engeland naar Italië. 12.00-19.00 EURO: Afwisselend kunstrijden op de schaats (afscheid van Torville en Dean); World Cup schansspringen vanuit Obersdorf; EK atletiek vanuit Split; World Cup cross country vanuit Les Saisies; Hopman Tenniscup deel 4; World Cup freestyle skiën vanuit Tignes. 12.55-15.35 Did 1: Sport extra, met vierschansentoernooi. 16.55-17.25 BBC 2: Cricket Australië- Engeland. 17.25-18.25 BBC 2: Grand Prix 500. Hoogtepunten uit de GP-wedstrij- den van de laatste veertig jaar. 17.30-18.00 BBC 2: Cricket Australië- Engeland. 18.10-18.40 Did 1: Sportschau. 18.45-20.00 Ned 3: Studio sport. 20.00-22.00 EURO: Gouden wedstrijd WK voetbal'90 Italië-Engeland. 22.00-23.00 EURO: Schansspringen Obersdorf, hoogtepunten. 22.05-23.20 RTL V: Match. 22.35-23.35 Did 2: Sport am Sonntag. 23.00-23.15 EURO: BOC zeilrace om de wereld. 23.15-00.15 EURO: World Cup cross country vanuit Durham, hoogtepun ten. Edith Kommers/Elyan, Prind Au vergne, 130. B (lste proef) groep 1: 1 Dicky Wieringa/Fiona, Noord-Beve land, 128; 2 Frances Oreel/Eldorado, Scheldestad, 124; 3 Piet Geertse/Do- nald, 123. Groep 2: 1 Marchel Bosch/ Faros B, Westbrabantruiters, 138; 2 Els Dietvorst/Einstein, Prins Au vergne, 135; 3 Margo Bosch/Chartroi- se, Westbrabanruiters, 130. B (2de proef) Groep 1 Miranda Minder- houd/Carien, Vroonruiters, 127; 2 Ri na Hamelinck/Rendez Vous, Vroon ruiters, 126; 3 Jeannet Tramper/Cha- ron, Noord-Beveland, 125. Groep 2: 1 Marcel Bosch/Farao B, Westbraban truiters, 135; 2 Carla den Boer/Emir, PPCSD, 133; 3 Helena Bosters/Este- fan, Plantageruiters, 129. Pony's Z (lste proef): 1 Kirsten Bec- kers/Red Devil, Mustang, 195; 2 Mi randa van de Lagemaat/Urbi, Mus tang, 192; 3 Chantal Verschoor/Virgi- nia, Develruiters, 192. Tweede proef: 1 Chantal Verschoor/Virginia, Devel ruiters, 190; 2 Miranda van de Lage maat/Urbi, Mustang, 188; 3 Kirsten Beckers/Red Devil, Mustang. M2 (lste proef): 1 Bianca Konings/Sul- tan, Country Riders, 123; 2 Petra van Es/Daranta, Dubbeldam, 1211; 3 Lin- sey Musters/Smoky, Markiezaat, 120. M2 (2ste proef): 1 Linsey Musters/ Smoky, Markiezaat, 133; 2 Anita Buckens/Roeff, Heerjansruitertjes, 128; 3 Marley Meijvis/Shadow, Baro nie. Ml (sre proef) Groep 1: 1 Jessica Bogers/Phily, Prins Auvegne, 127; 2 Jenneke Overduin/Beauty, Marki zaat, 127; 3 Nathalie de Wit, Roma- non, Plantageruiters, 12. Groep 2: 1 Sonja de Feyter/Lady Fantasie, Schouwse Ruiters, 124; 2 Wendy Moelker/Frederick, Paardebloem, 123; 3 Geertje van Keulen/Gabion, Oranjeruiters, 123. 111 M 1111 M 1111111111111111 Basketbal Haarlem. 9e Haarlemse Basketball Week, vierde dag: WBL All Stars (VSt) - Hapoel Tel Aviv (Isr) 104-102 (61-52). Vijfde speeldag: Poule B, Commodore Den Helder (Ned) - Ha- poel Tel Aviv (Isr) 97-87 (44-34). WBL AU Stars (VSt) - Olympique d'Anti- bes (Fra) 100-95 (52-47). Eindstand: 1. WBL Stars 3-6, 2. Den Helder 3-4, 3. Antibes 3-2, 4. Hapoel 3-0. Biljarten Zundert. Internationaal drieban- dentoernooi: Kwartfinales: Broeders (Ned) - Dielis (Bel) 39-50 (31), Jaspers (Ned) - Van Kuijk (Ned) 43-50 (28), Stroobants (Bel) - Arnouts (Ned) 36- 50 (35), Raymond Ceulemans (Bel) - Van Bracht (Ned) 50-39 (29). Halve finales: Ceulemans - Dielis 50- 50 (38), Dielis wint playoff met 2-1; Van Kuijk - Arnouts 50-33 (47). Schaken Groningen. Invitatie grootmeester- toernooi, zevende ronde: Adams (GBr) - Brenninkmeijer (Ned) 1-0, Fe- dorowicz (VSt) - Piket (Ned) afg., Goelko (VSt) - Rogers (Aus) 1/2-1/2, Wahls (Dui) - Khalifman (Sov) 1/2-1/2, Arnason (IJs) - Sjirov (Sov) 1/2-1/ 2.Stand: 1. Adams 5 pnt, 2. Khalif man 4 1/2, 3. Wahls en Sjirov beiden 4,Open grootmeestergroep, zevende ronde: Schmittdiel (Dui) - Malishaus- kas (Sov) 1/2-1/2, Psakhis (Isr) - Ko- chiev (Sov) 1-0, Nijboer (Ned) - Roma- nisjin (Sov) afg., Beim (Isr) - Toekma- kov (Sov) 1/2-1/2, Episjin (Sov) - Pe trosjan (Sov) 1-0, Hansen (Den) - Kveinis (Sov) 1-0, Kaidanov (Sov) - Bosboom (Ned) afg., Motwani (Scho) - Rasjkovki (Sov) 1-0, Bisschoff (Dui) - Pomes (Spa) 1-0, Minasian (Sov) - Volke (Dui) 1-0, Poldauf(Sov) - Sjaba- lov (Sov) 1-0, Malanjoek (Sov) - Van- heste (Ned) 1/2-1/2, Kuijf (Ned) - Dge- boeadze (Sov) 1-0, Van Riemsdijk (Bra) - Los (Ned) 1-0, Vökler (Dui) - Douven (Ned) l-O.Stand: 1. Schmitt diel 6 pnt, 2. Psackhis en Malishaus- kas beiden 5 1/2, Tennis Perth, Hopman Cup, achtste finales: Frankrijk - Nederland 2-1. Forget - Schapers 6-4 6-4, Tanvier - Bollegraf 6-3 6-4, Forget/Tanvier - Schapers/ Bollegraf 5-8 (enkele set, best of 15 ga mes). Tsjechoslowakije - Duitsland 2-1. Voetbal Kiel. Internationaal zaaltoernooi, 10.000 mark prijzengeld: Groep A: FC Groningen (Ned) - Hansa Rostock (Dui) 4-4 (2-2), FC Groningen - Ajax (Ned) 1-4 (0-2), Hansa Rostock - Ajax 3-3 (2-0).Groep B: Borussia Mön- chengladbach (Dui) - Holstein Kiel (Dui) 8-1 (4-1), Mönchengladbach - FC St. Pauli (Dui) 4-2 (2-2), St. Pauli - Kiel 1-1 (1-1).Halve finales: Ajax - FC St. Pauli, Hansa Rostock - Borussia Mönchengladbach.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 65