PZC Honderdste Katse Babbels Hoofdprijs NCRV puzzelactie naar Middelburg Tholen vanuit de lucht Hoge werkloosheid onder minderheden kan niet streek De filmmuziek is in haar puberteit beland 16 Gebouw bij Rotterdams ziekenhuis in voorjaar in gebruik Oud-raadslid Noordhoek uit Kamperland overleden Cursus Vrouw en Werk Goes ZATERDAG 15 DECEMBER 1990 NIEUWERKERK Receptie nieuwjaar beroepings- berichten I I I I I I I ittt RILLAND KORTGENE OUD-VOSSEMEER WISSENKERKE Waterschap bepraat beleid kwijtschelding VEERE Bedrijfsvolleybal Cadeau Arbeidsbureau begint project Bemiddelaar Soosavond ANIB in Middelburg VLISSINGEN Auto's in Goes doelwit dieven MIDDELBURG Zierikzee: Vlissingen schuldig aan tekort DAS In kerstvakantie is Maritiem Museum open Ruim honderd automobilisten reden te snel Commissie over beroepschrift Familiehuis kliniek opgeleverd ROTTERDAM - Het familie huis van de Dr Daniel den Hoed-kliniek in Rotterdam is vrijdag officieel opgeleverd. Prinses Juliana onthulde ter ge legenheid van de voltooiing een kunstwerk in de hal van het ge bouw. Het familiehuis kan komend voorjaar, als ook de afwerking en inrichting afgerond zijn, in ge bruik worden genomen. Het huis biedt onder meer mogelijkheden tot overnachting voor familiele den en andere naasten van kan kerpatiënten die ver weg wonen Kerstfeest - Basisschool De Dobbelsteen viert donderdag 20 december Kerstfeest. De kinde ren spelen dan de musical 'De sneeuwpop die niet smelten wil'. ZIERIKZEE - Het gemeentebe stuur van Zierikzee houdt woensdag 2 januari een nieuw jaarsreceptie. Inwoners van Zie rikzee en vertegenwoordigers van plaatselijke verenigingen en organisaties hebben de gelegen heid de leden van het gemeente bestuur dan het beste voor 1991 toe te wensen. De receptie wordt gehouden in de vierschaar van het stadhuis en duurt van 20.00 uur tot 22.00 uur. NED HERV KERK Beroepen te Assen als predikant voor bijzondere werkzaamhe den (geestelijk verzorger psy chiatrisch centrum Licht en Kracht): D. van Veen, predikant voor buitengewone werkzaam heden te Veenhuizen (geestelijk verzorger inrichtingen van het Ministerie van Justitie). Beroepen te Ruinerwold: H. Vrielink, eervol ontheven predi kant te Beesterzwaag. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Lelystad: G. J. van Aalst te Benthuizen. Beroepen te Terwolde de Vecht: A. Bac te Bodegraven. Beroepen te Nieuwerkerk (Z): M. Mondria te Waardenburg. Aan de musical gaat een geza menlijke maaltijd vooraf. De maaltijd begint om 18.00 uur, de musical, waarbij ook de ouders velkom zijn, rond 18.45 uur. De kerstviering wordt gehouden in le school en duurt tot ongeveer 19.45 uur. Kerstavond - De afdeling Rilland van de bond van platte landsvrouwen houdt woensdag een kerstavond in dorpshuis Lu- cot et Emergo. Er is een optre den van de groep Lou Cantou uit Bergen op Zoom. De bijeen komst begint om 20 uur. Kerstuitvoering - De mu ziekvereniging Eendracht Maakt Macht in Kortgene geeft zondag 23 december een kerst uitvoering in de hervormde kerk. Medewerking wordt ver leend door leden van de fanfare Advendo uit Wolphaartsdijk. De uitvoering begint om 21.30 uur. Biljarten - In de competitie van de Oud-Vossemeerse biljart vereniging Krijt op Tijd werden drie wedstrijden gespeeld, waar bij Henk van Herpen met tien caramboles de hoogste serie maakte. Tevens speelde hij de kortste partij in 21 beurten me het beste gemiddelde van 2.04. Uitslag: Fred Zweegers-Kees Steenpaal 0-2; Henk van Her- pen-Wim de Leeuw 2-0; Peter de Jager-Jaap Kruf 0-2. NCVB - De kerstviering van de NCVB-afdeling Wissenkerke wordt woensdagavond 19 de cember gehouden in het dorps huis. De heer C. Meulenberg zorgt voor een muzikale noot. Ouderen zijn welkom. De bijeen komst begint om 19.30 uur. MIDDELBURG - Al zó vaak iets ingestuurd en nog nooit wat ge wonnen... Mevrouw T. M. Heij- koop-van Luijk uit Middelburg zal die klacht nooit meer uiten. Vrijdag leverde de NCRV bij haar thuis de hoofdprijs af van een grote puzzelactie. Mevrouw Heijkoop, al veertig jaar lid van de NCRV, ontving een geluids installatie en een televisie met video, compleet met een bijbe horend meubel van Jan des Bouvrie. ,,Ik was er helemaal confuus van", vertelde mevrouw Heij koop vrijdagmorgen. Het eerste telefoontje, twee weken geleden, ontmoette slechts ongeloof bij het echtpaar. Toen er later nog eens werd gebeld om een af spraak te maken, drong lang zaam het besef door dat het geen grap betrof. „We wisten niet eens wat de hoofdprijs was", aldus de heer Heijkoop. De installatie was overigens zeer welkom, want het oude spul begon het net te begeven. De Stichting Vluchteling is eveneens 'prijswinnaar'. De op- GOES - Het waterschap Noord en Zuid-Beveland vergadert donderdag 20 december over onder meer zijn kwijtschel- dingsbeleid voor de verontrei nigingsheffing. Het dagelijks bestuur stelt voor op dit terrein het rijksbeleid te volgen. De algemene vergadering be spreekt ook de gevolgen van de personeelsreorganisatie. Verder wordt het rapport Bakens Ver zet behandeld van gedeputeerde staten behandeld, over de be stuurssamenstelling van de wa terschappen nadat de Water schapswet in werking is getre den. In deze nota komt ook de gewijzigde kostentoedeling aan bod. Op de agenda staan tevens diverse grondverkopen. De ver gadering begint om 19.30 uur in het waterschapshuis in Goes. NCVB - De afdeling Veere van de NCVB en de gereformeerde vrouwenbond vieren woensdag 19 december samen met de be jaarden een kerstavond in 't Wa pen van Veere. Er is een brood maaltijd, kerstliturgie en zang. De aanvang is 18.30 uur. brengst van de NCRV-Puzzelac- tie gaat naar twee projecten van deze stichting: een onderwij sproject in vluchtelingenkam pen in Malawi waar slachtoffers van de burgeroorlog in Mozam bique worden opgevangen en een opvangproject voor 15.000 Soedanese jongens die in Ethio pië in een kamp zitten. De actie leverde netto ongeveer 650.000 gulden op. Daarvan kun nen de beide projecten volgens directeur K. Keuning van de Stichting Vluchteling bijna twee jaar van in stand worden gehou den. MIDDELBURG - In de heren eerste klas van het bedrijfsvol leybal in Middelburg is het team van Tonny Leynse nog steeds zonder verliespunten. De lijstaanvoerder zegevierde in de achtste wedstrijd in succes sie met 3-0 (15-8, 15-10 en 15-6) over Premier Middelburg. Vos- kamp/'t Zand behaalde een krappe 2-1 (15-13, 15-4, 3-15 en 2- 2) overwinning op Young Boys Toekomst en behoudt de twee de plaats in de rangschikking. Amnesty International bleef met 2-0 (15-10, 15-12 en 8-9) de baas over Tecona en Schelde- .bouw/GM stuurde M en T Che micals met een 3-0(15-12,15-6 en 13-10) nederlaag naar de kleed kamers. In de eerste klas bij de dames heeft Tonny Leynse alleen de lei ding genomen dank zij een 2-0 (15-12, 17-16 en 1-0) winst op Ze- katel. SV Duo I is van de onder ste plaats af door een 2-1-over- winning (15-8, 10-15 en 13-10) op Uitzendbureau Walcheren/Dau- wendaele. Dauwendaele staat nu alleen op de onderste plaats. De overige uitslagen, HEREN, twee de klas: Tah Xin/Da Xin/Blauw Wit I Kruitmolen/Dauwendaele 3-1, Zuiderduin - Oostkapelle 12-2; derde klas: Zeeland College - Hoechst 10-3, VC Kruitmolen - Houtland SVS 1-2; vierde klas: Frans Gillissen - VPS 0:2, Voskamp/Dauwendaele - Installatie bedrijf Goes 2-1; vijfde klas: Kinder- zorg - Algemene Zeeuwse/'t Zand II 2-0, Tonny Leynse II - PZC 3-0; zesde klas: Greenpeace - De Wellinge II0-3; zesde klas: Vanuus - Toorenvliedt 2- 2; zevende klas: Hercules - Heao Vlis- singen 2-1, EPZ - Brandweer 3-0. DAMES, tweede klas: Schoonen Elektro - Bijou Lederwaren 1-1, Sla gerij Maliepaard/MZ - Oostkapelle 3- 0; derde klas: Tonny Leynse II - Ver enigde Spaarbank/Dauwendaele II 2-1, Marathorn - MPSO 1-1; vierde klas: Zeeland College - Middelburg Zuid II0-3, SV Duo II - Oostkapelle II 0-3. en soms een hele reis moeten on dernemen om op bezoek te kun nen komen. Het familiehuis is in de korte tijd van negen maan den een feit geworden: de eerste paal ging de grond in op 14 maart dit jaar. Met allen die geholpen, hebben het gebouw te realiseren werd de oplevering gevierd met een bij eenkomst in De Doelen, waarbij 'ambassadeur' en animator van het familiehuis Lee Towers zijn stem liet horen. Directeur pa tiëntenzorg J. W. van den Blink wees er op dat het familiehuis het resultaat is van vaak origine le acties in de regio, die binnen een jaar de benodigde 3,7 mil joen gulden opleverden. Het groeien van de Den Hoed kliniek betekent dat steeds meer patiënten van verderaf ko men en dat familieleden noodge dwongen elders onderdak moe ten zoeken. Het 75-jarig bestaan van de kliniek was aanleiding een familiehuis als cadeau te vragen. „Wantwij vierden het ju bileum onder het motto: kanker samen overwinnen", aldus Van den Blink. Als een van de betekenissen van dit motto noemde hij de weten schap dat goede begeleiding van kankerpatiënten de resultaten De jubileumuitgave van de Katse Babbels wordt met man en macht samengesteld (foto Willem Mieras KATS - In het dorpje Kats rolde vrijdagavond het 100e nummer van de 'Katse Babbels' van de pers. Het jubilerende dorpskran- tje biedt onder meer sportnieuws, popinformatie, een prijspuz- zel en een kleurplaat voor de jeugd. Ook het regelmatig terugke rende commentaar op de gemeentelijke politiek ontbreekt niet. In het 400 inwoners tellende Kats wordt het krantje bijna huis aan huis bezorgd. Maar het is ook buiten de dorpsgrenzen be kend. Zo glijden 'De Babbels' ook in de bus bij oud-inwoners van Kats te Eindhoven en Den Haag. Het krantje dat jaarlijks 6 maal verschijnt, begint volgend jaar aan de 18e jaargang. Een luchtfoto uit 1930 van Oud-Vosscmeer SINT MAARTENSDIJK - De Thoolse burgemees ter H.A. van der Munnik heeft vrijdag een ten toonstelling van luchtfoto's geopend in het ge meentehuis van Tholen in Sint Maartensdijk. Naast oude luchtfoto's sommige uit de jaren dertig - hangen in het gemeentehuis ook de resultaten van een fotovlucht in de afgelopen zomer. De nieu we luchtfoto's van de zeven Thoolse woonkernen worden, op formaten naar keuze, te koop aangebo den. De tentoonstelling is tot en met 18 januari open op alle werkdagen van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur, uitgezonderd de vrijdagmidda gen. GOES - „De hoge wekloosheid onder de etnische minderheden in Zeeland is maatschappelijk onaanvaardbaar. Daarom moe ten we alle middelen inzetten om arbeidsplaatsen voor deze mensen te scheppen." Dit vindt de directeur van het Goese ar beidsbureau J. Jansens. Hij gaat zich de komende tijd extra in spannen om de 240 werkloze buitenlanders in Goes aan een baan te helpen. Om dat te berei ken begint het arbeidsbureau vanaf 1 januari een speciaal be middelingsproject voor deze langdurige werklozen. Soortgelijke acties in andere Zeeuwse steden schijnen vruch ten af te werpen. Het project richt zich op buitenlanders in de leeftijd tussen 19 en 55 jaar die via de normale weg moeilijk te plaatsen zijn op de arbeids markt. De bedoeling is dat deze mensen speciale aandacht krij gen om de moeilijkheden en be lemmeringen die zij ondervin den bij het vinden van een baan, weg te werken. Vanaf 1 januari wordt bij het ar beidsbureau in Goes een bemid delaar, waarschijnlijk een bui tenlander, aangesteld die ge sprekken voert met de langduri ge werklozen uit etnische min- MIDDELBURG - De ANIB, Bond van Gehandicapten en Ar- beidsongechikten, afdeling Wal cheren houdt donderdag 20 de cember een soosavond in Mid delburg. Er is een kerstbrood maaltijd en een bingo. De bijeen komst in het Dienstencentrum voor Ouderen in Middelburg be gint om 18.30 uur. derheden. Hij inventariseert vooral de kwaliteiten en de wen sen van deze groep en hoe zij be middeld kunnen worden. Bui tenlanders die onvoldoende kwaliteiten blijken te hebben, krijgen kans om zich bij te scho len. Het arbeidsbureau gaat het plan uitvoeren in samenwerking met andere organisaties in Zeeland die zich inzetten voor buitenlan ders. Ook het uitzendbureau Start is erbij betrokken. Het ar beidsbureau gaat contact leg gen met verschillende bedrijven in de regio om te kijken hoe de vacatures door mensen uit min derheidsgroepen kunnen wor den opgevuld. De werkgevers die eraan willen meewerken, kunnen rekenen op loonkostensubsidie. Het project loopt tot augustus volgend jaar. Bij gebleken succes wil het ar beidsbureau het project uitbrei den. Kraampjesverkoop - De werkgroep Vlissingen van de Dierenbescherming houdt van 15 tot en met 24 december een kerstverkoop. De artikelen zijn afkomstig van winkeliers uit de Scheldestraat, waarvan een pre- centage ten goede komt van de Dierenbescherming. De kerst verkoop wordt gehouden in een kraam bij bloemenhandel La Bonne Fleur. Er is tevens een kersttombola. van de behandeling positief beïnvloedt. „Verwanten zijn bij die begeleiding en ondersteu ning vaak heel belangrijk." Het door prinses Juliana onthul de kunstwerk is van Jan van IJ- zendoorn. Van het kunstwerk worden zeefdrukken gemaakt. Deze worden beschikbaar ge steld voor familieleden van pa tiënten, als aandenken en teken van blijvende verbondenheid met het familiehuis. GOES - Autokrakers hebben in de nacht van donderdag op vrij dag Goes afgestroopt. Ook werd een auto gestolen die gepar keerd stond aan de Lijnbaan in Goes. Bij de autokraken be droeg de totale buit plus braak- schade enkele duizenden gul dens. In totaal werden twaalf auto's opengebroken. Het was de die ven vooral te doen om autora dio's. De opengebroken auto's stonden verspreid door de stad. De dieven wisten hun hand te leggen op de buit door de auto ruiten in te tikken. De politie vermoedt dat de krakers ook de autodiefstal op hun geweten hebben. Commissie - De commissie ontwikkelingssamenwerking Middelburg komt dinsdag bij een voor een vergadering. De agenda vermeldt onder meer de begroting voor 1991 en de vreem- de-muntjes-actie. De bijeen komst op de maquettezolder van het stadhuis begint om 15.30 uur. Open tafel - De Stichting Ja cob Roggeveen en de Stichting Welzijn Ouderen Middelburg houden met ingang van januari 1991 een Open Tafel voor oude ren vanaf 65 jaar in het verzor gingstehuis Jacob Roggeveen. De Open Tafel is een aanvulling op de bestaande maal tij dvoor- ziening Tafeltje-Dek-Je van de UW en 65-plus Maaltijd Ex press van de Stichting Welzijn voor Ouderen Middelburg. Cursussen ZVU - De Stich ting Zeeuwse Volksuniversiteit in Middelburg begint in januari de volgende cursussen: Mari foon; inleiding in geologie-aard- wetenschappen-mineralogie- fossiele en recente schelpen; as pecten in de gezondheidszorg; belastingaangifte; thuis in uw moestijn; kralen sieraden ma ken en meer plezier van uw sier- tuin. KAMPERLAND - Het oud CDA-raadslid van de gemeente Wissenkerke J. W. C. Noordhoek is woensdag 12 december op 62- jarige leeftijd overleden. Na een zittingsperiode van twaalf jaar stopte Noordhoek dit voorjaar met zijn raadswerk. Het oud raadslid wordt maandag 17 de cember in zijn woonplaats Kamperland begraven. „In het fractieberaad bracht Noordhoek altijd een welover wogen eigen mening naar vo ren", herinnert CDA-raadslid J. Marcusse zich zijn oud-collega. Tijdens raadsvergaderingen hield Noordhoek zich over het algemeen wat meer op de ach tergrond. Als organist was de in- ZIERIKZEE - Het college van burgemeester en wethouders van Zierikzee vindt dat Vlissin gen verantwoordelijk is voor de tekorten die ontstaan zijn bij de gemeenschappelijke regeling dag- en avondscholengemeen schap voor volwassenen (DAS- Zeeland). B en w van Zierikzee spreken van een niet adequate kostenbewaking en organisato rische problemen bij de Vlis- singse secretarie-afdeling die de kostenbewaking bij de DAS voor haar rekening hari moeten nemen. B en w van Zierikzee vinden het te hoge nadelige saldo te betreu ren: „De hogere tekorten zijn echter niet ontstaan doordat de activiteiten van de Dag- en Avondscholengemeenschap niet binnen de beperking van de eigen begrotingsposten konden worden gerealiseerd." In een voorstel aan de gemeente raad wordt dan ook de suggestie gedaan om bezwaar aan te teke nen tegen de rekening 1987 en de rekening 1988 van de gemeen schappelijke regeling. De ge meenteraad praat daar maan dag 17 december over in een ver gadering die vanaf 19.30 uur in het stadhuis wordt gehouden. ZIERIKZEE - Het Maritiem Museum in Zierikzee is geduren de de kerstvakantie, van zater dag 22 december tot en met za terdag 5 januari, geopend, uitge zonderd eerste kerstdag en nieuwjaarsdag. De openingstij den zijn, van maandag tot en met zaterdag, van 10 tot 17 uur; zon- en feestdagen: van 12 tot 17 uur. woner van Kamperland ruim dertig jaar actief in de gerefor meerde kerk van zijn woon plaats. In de hervormdygerefor- meerde kerkgemeenschap Wis- senkerke-Geersdijk speelde hij ruim twintig jaar op het orgel. In het dagelijks leven werkte hij onder meer als bakker. Later ex ploiteerde hij een kampwinke] in De Banjaard. GOES - Vrouw en Werk houdt donderdag 24 januari in Goes een informatiemorgen. Met deze bijeenkomst gaat de cursus vrouw en werk officieel van start. Deelneemsters kunnen dan leren hoe een baan te vin den. De aanvang is om 9.30 uur. OOSTBURG - Bij snelheids controles in West-Zeeuwsch- Vlaanderen zijn vrijdag 109 be stuurders geverbaliseerd. Van 8.00 tot 9.00 uur werden 110 au to's gecontroleerd aan de Ma riastraat in Zuidzande. Er wer den 17 overtredingen geconta teerd. De hoogst gemeten snel heid bedroeg 92 kilometer per uur. Aan rijksweg 58 in Oostburg werd van 9.00 tot 11.15 uur ge controleerd. Er passeerden 458 voertuigen waarvan er 50 te hard reden. Hier bedroeg de hoogst gemeten snelheid 124 kilometer per uur. De hoogste snelheid werd gisteren gemeten langs rijksweg 61 in IJzendijke waar van 13.00 tot 14.00 uur werd ge controleerd. Eén van de 42 over treders raasde met 140 kilome ter per uur langs de controle. In totaal werdén 362 auto's gecon troleerd. Op alle plaatsen geldt een maximum van 80 kilometer per uur. GOES - De raadscommissie voor Maatschappelijke Zorg van de gemeente Goes vergadert dinsdag 18 december in het Goe se stadhuis. Op de vergadering, die om 19.30 uur begint, wordt het beroepschrift van het Buro Sociale Raadslieden behandeld, dat zich richt tegen de subsidie toekenning van 29.270 gulden over het jaar 1991. Men wil 2.500 gulden meer in verband met de hogere salariskosten, die tijdens de indiening van het subsidie verzoek van 1991 nog niet be kend waren. GOES, PRINS VAN ORANJE 'The Sons of The Magnificent Se ven', concert van The Magnifi cent Seven, met Joost Belinfante (blaasinstrumenten, zang), Jan de Hont (gitaar), Jan Pijnenburg (drums), Jakob Klaasse toet senRoland Brunt blaasinstru mentenFay Lovsky (toetsen, zang) en Henny Vrienten basgi taarzang) Het is nog maar de vraag of het bij gatenkaas draait om de kaas of om de gaten. Met mijn filosofische inslag ben ik geneigd om de gaten op de eerste plaats te zetten. Je koopt wat je niet hebben wilt, omdat je an ders niet krijgt wat je kopen wilt. Op ongeveer dezelfde manier draait het bij The Magnificent Seven om alles wat geen muziek is, om het concert te krijgen waar je zo graag bij wou zijn. The Magnificent Seven, ont staan uit 'een aardigheidje', heeft zich, inmiddels voor het derde seizoen, toegelegd op het spelen van filmmu ziek. Dat is een muzieksoort, die over het algemeen alleen maar genoten kan worden, omdat ze allerlei herinnerin gen oproept aan filmbeel den. Net als bij het kijken heeft ze - de tophits uitge zonderd - bij het beluisteren een dienende functie, en geen zelfstandige. Bij de The Magnificent Seven ligt dat echter anders. Daar wordt de filmmuziek een medium op zich; op weg naar de volwassenheid is ze als het ware in de puberteit gekomen en gaat haar eigen eigenwijze weg, steekt de draak met zichzelf en met ie dereen, en wordt ondertus sen begeerlijk jong en knap. De zeven muzikanten van M7 zijn elk voor zich knappe musici, die hun instrumen ten volledig beheersen en daar tijdens het concert ook volop blijk van geven. Ze blazen, tokkelen, pingelen en slaan er zeer virtuoos op los en bereiken bij vlagen ook in het vaak gecompli ceerde samenspel een hoog niveau, een schitterend op gaan van tonen in volle har monie. Voor wie de films, waaruit de onderscheiden fragmenten komen, gezien heeft, komen de herinnerin gen vanzelf weer boven en hij waant zich minstens weer aan het filmdoek. Maar zoals gezegd, het gaat daarbovenuit eigenlijk om 'de gaten', om de manier waarop dat alles gebracht wordt. Geen woord, en waar schijnlijk ook geen noot, is serieus bedoeld. Alles draait om een onderkoelde vorm van humor, in de aankondi ging, maar vooral in de hele presentatie. M7 hult zich bij alle nummers lachwekkend opzichtig in één enkel karak teristiek attribuut van de bijbehorende film: sombre ro, gleufhoed, vliegeniers- bril, monnikspij. De muziek wordt uitgerekt, ingedikt, aangezet, onderbroken door oorlogsgeluiden, afgekapt; met de meest verrassende modulaties belandde je van de ene deun in de andere tu- Hoogtepunten waren frag menten uit 'The Godfather' (prachtige act met tenslotte 7 trekzakken), uit Peter Pan' (You can fly) en 'It's in the air'. Songs als 'Consider yourself at home', 'My little baby bumble bee' en vooral het hartstochtelijke 'Ne me quitte pas' werden fraai ge stileerd vertolkt. Het gevoel voor muzikale humor bereikte zijn top in een Belgische Safari (schit terend ingeleid) waarin Joost Belinfante in panter vel met kunstfluit een gran dioze act ten beste gaf. Dat alles dan ook nog in een en tourage van lichtspel en van beeldprojecties, die op zich al een kwinkslag in te bren gen had en in zijn volmaakt heid van opgeklopte schijn een vage herinnering aan de glamour van de filmwereld was. Willem Nijssen ('The Sons of The Magnifi cent Seven' zal op 9 februari ook te zien en te horen zijn het Zuidlandtheater in Ter- neuzen.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 42