PZC Hoekspositie brengt kunst dichter bij grote publiek Drie historische missers en nog geen nieuw stadskantoor streek A Uniek project waarschuwt scholieren voor vuile injectienaalden WOENSDAG 28 NOVEMBER 1990 Risicobuurten Brief Paaseieren irandje XEL JZENDIJKE Palm Ratten Beperkte ruimte dwingt tot sterke selectie Uitdaging Verrassing Volker Stevin Verdeeld Afblijven van die vieze spuit! TERNEUZEN - Twee kinde ren spelen bij de bosjes rond het schoolplein. Ze" zijn aan het knikkeren. Op een gegeven moment ziet één van hen een spuit op de grond liggen. Hij wil het ding oprapen. „Hè wat leuk, we gaan doktertje spe len," roept de kleuter z'n vriendje toe. „Nee joh, niet doen. Afblijven!", roept het jo chie z'n speelgenootje toe. „Van spuiten die buiten liggen kun je ziek worden." Hij heeft geleerd dat je in dit geval ge lijk naar de juffrouw moet stappen, of naar mamma, om te vertellen waar de spuit ligt. Zij zorgen er dan voor dat de naald veilig wordt opgebor gen. Dit is geen scenario van een nieuwe Dick Maas film, maar een poppenkastspel van de Ge meenschappelijke Gezond heidsdienst (GGD) in Terneu- zen. Vrijdag start de GGD met een voor Nederland uniek voor lichtingsproject op zes basis scholen in Terneuzen. Met dit zogeheten 'needleproject' wil de gezondheidsdienst kinde ren wijzen op het gevaar van vuile injectienaalden. Het ne veneffect van het Zeeuws- Vlaamse initiatief beoogt een indamming van de paniekreac tie, die negen van de tien keer ontstaat wanneer iemand zich heeft geprikt aan een op straat gevonden spuit. „De kans dat je in dat geval naast een verwonding ook be smetting oploopt met het He patitis B (geelzucht) of Aids-vi rus is heel klein,", zegt GGD- arts W. Souren met klem. „Maar ieder prikaccident is er al één te veel", valt G.E.M. van Kerckhoven, verpleegkundige bij het Zeeuws Consultatiebu reau voor Alcohol en Drugs (ZCAD) in Terneuzen, de arts ogenblikkelijk bij. Samen zijn zij de initiatiefnemers van het needleproject. Het balletje kwam in septem ber aan het rollen, nadat Sou- ren had gehoord dat er in de omgeving van basischool de Triangel vrij regelmatig ge bruikte naalden worden gevon den. Verontrust over deze be richten, namen de (jeugd-)arts en verpleegkundige contact op met de politie om een duidelijk beeld te krijgen van de ernst van de zaak. „En dat was nog voordat de drugsoverlast in Terneuzen uitgebreid in de pu bliciteit kwam", benadrukt Souren. Bij een eerste inventarisatie van politie, GGD en ZCAD rol den de binnenstad (met name rondom Pastersbos), de Bo- menbuurt (omgeving Kasten- jelaan) en de componistenwijk (Chopinlaan, Bachlaan en Mo- zarthof) uit dé bus als 'risico buurten'. Regelmatig worden daar injectienaalden gevon den. Achteloos achtergelaten door heroïnegebruikers. „En in deze buurten staan ook zes ba sisscholen", verwoordt Souren het probleem. Of er ook daadwerkelijk regel matig prikaccidenten plaats vinden kunnen de arts en de ZCAD-verpleegkundige niet zeggen. „Dat is hetzelfde als een duidelijk inzicht proberen te verkrijgen in het aantal in- cestgevallen per jaar. Je komt enkel het topje van de ijsberg te weten." Getallen durven ze daarom niet te noemen. „Maar het project is ook niet opgezet omdat we hebben gehoord van een prikaccident", maakt Sou ren duidelijk. „We hebben ge hoord dat er in de buurt van scholen wel eens spuiten wor den gevonden door kinderen. En dan gaat bij ons het preven tieve belletje al rinkelen. Het feit is dat de spuiten er liggen. Dat is al reden genoeg om van te voren te voorkomen dat er iets mis kan gaan. Ook al is de kans nog zo gering." Volgens de GGD en het ZCAD zijn de meeste rondslingerende spuiten afkomstig van Belgi sche en Franse drugsverslaaf den. Van Kerckhoven: „De ge bruikers die wij behandelen bij het ZCAD komen hun spuiten steeds inruilen. Voor iedere vuile naald krijgen ze weer een schone. Per maand zijn dat ge middeld vijftienhonderd spui ten." Een container met ingeleverde spuiten van verslaafden bij de gemeentepolitie van Terneuzen (foto Camile Schelstraete) Hoewel het drugs-consultatie- bureau 's ochtends anderhalf uur per dag voor 'behoeven- den' is geopend, krijgt de hulp verlenende instantie nauwe lijks bezoek van Belgische of Franse cliënten. Volgens Van Kerckhoven heeft dat te ma ken met het taboe dat in die landen nog veel zwaarder drukt op het drugsgebruik. „Ze blijven liever zo anoniem mo gelijk. Als ze hun spuit zouden komen inleveren, moeten ze zich bekendmaken. Bovendien lopen ze liever niet het risico met een spuit te worden aange houden bij de grens. Dan is het meteen duidelijk wat ze heb ben uitgespookt. Voor hen zit er dus vaak niets anders op dan kopen, op een rustige plek ge bruiken en de spuit achterla ten." Dinsdag hebben de ouders van de leerlingen van de betreffen de basisscholen een brief ont vangen waarin ze op de hoogte worden gesteld van het needle project. In het schrijven wor den ze geïnformeerd over de aanwezigheid van de spuiten in de buurt van het schoolterrein en de daaraan verbonden geva ren. Met evenveel nadruk stel len de projectleiders in de brief evenwel dat de kans op be smetting met het Hepatitis B of Aidsvirus klein is. „Wij willen met het project ook de hysterische angst wegne men die normaliter ontstaat rondom een prikgeval," légt jeugdarts Souren uit. „Vaak is die paniekreactie, de onzeker heid van een mogelijke be smetting, het onderzoek en de uiteindelijke uitslag nodeloze smart. Je moet de reacties op een prikaccident niet onder schatten, maar net zo zeer ook niet overschatten." Het hoofddoel van het initiatief blijft evenwel: afblijven van die vieze spuit! Vrijdag start de projectgroep de voorlichtings campagne op de basisscholen in de gelokaliseerde risico buurten. Begonnen wordt op de tijdelijke vestiging van de Triangel. De groepen één tot en met vier wordt met een pop penkastspel geleerd dat zij het 'doktersspeelgoed' vooral moe ten laten liggen en zo snel mo gelijk een volwassene moeten waarschuwen. De betreffende leerkrachten en ouders krijgen een speciaal te lefoonnummer (01150-75473) waar zij op hun beurt de vondst van de spuit weer kunnen aan melden. Een medewerker van de gemeentedienst openbare werken of van de politie komt het drugsgereedschap vervol gens ophalen. De naald wordt veilig opgeborgen in een spe ciale mini-container en even la ter vernietigd. „Buiten kan tooruren is er altijd iemand te bereiken via de politie. Dus het systeem is gegarandeerd 24 uur per dag waterdicht", aldus Souren. De voorlichting aan kinderen uit groep vijf tot en met acht gebeurt via een uitgebreide preventieles door medewer kers van de afdeling Jeugdge zondheidszorg van de GGD. Ook hen wordt op het hart ge drukt zo snel mogelijk iemand te waarschuwen om de vuile naald op een veilige manier te komen weghalen. Tevens wordt deze negen- tot dertien jarigen gewezen op de risico's van een prikaccident. Souren beklemtoont dat het nu ook niet weer zo is dat de kinderen worden aangezet tot een 'soort uitgebreide paaseie- ren-zoekactie'. „Integendeel. Alleen als ze worden gecon fronteerd met een verdwaalde spuit, dan moeten de kinderen weten dat ze er van af moeten blijven en iemand moeten waarschuwen", onderstreept de GGD-arts de opzet van het project. „De nadruk ligt op het preventieve karakter." Terneuzen is volgens Souren de enige gemeente in Neder land waar tot dusver een derge lijk initiatief wordt genomen. „Wé hebben contact gehad met de GGD's in Rotterdam en Amsterdam, maar daar gaan ze niet verder dan informatie aan de hulpverleners. Scholen zijn naar mijn weten nog nooit op een dergelijke wijze direct be naderd. Dit is dan ook een proefproject." Volgens de GGD-arts hebben Vlissingen en Middelburg reeds interesse getoond om het Terneuzense needleproject over te nemen. Marcel Modde ELEN - Het zou een karakte- istiek fragment uit een stomme lm van de Dikke en de Dunne imnen zijn. Jozef uit Mechelen tapte met z'n verkeerde been it bed afgelopen maandag, 'erst maar even een wasje doen, acht hij. Helaas, geen water he en morgen. Dan maar eerst cheren, de lange baard een eetje bijwerken. Gelukkig, wel troom heden morgen, maar een mesjes in het apparaat. 1an maar met de hand. Ai, dat eed pijn. Dan maar een siga- etje. Dat maakt alles goed, acht Jozef. Nee dus, gasaanste- er leeg. Even vullen, dat moet unnen met een beetje handig- eid. Bofjf, zei het ding, en Jozefs aard stond in de fik. Grote pa- iek, maar erger nog: door de O O iridge Bridgeclub Axel peelde de laatste wedstrijd van najaarscompetitie in het cul- ureel centrum De Halle. (itslag, Groep A: 1 dames iock-Pel' 2 heren Van Bam- ost-Kuyk; 3 heren Scheele-De ilock. roep BI: 1 mevrouw Groenewoud- heer Vermunt; 2 heren Hemel- oet-De Wever; 3 mevrouw Vons-de eer Doorns. roep B2: 1 heren Arnoldi.-Dan- hutter; 2 mevrouw Saveur-de heer 'ogel; 3 echtpaar Brökling. roep Cl: 1 dames Hoek-Geilleit; 2 ames Van Bambost-Vanhijfte; 3 da- es Naeye-De Zeeuw roep C2: 1 heren Meyer-Van der eyden; 2 mevrouw De Jonge-de eer Van Asperen; 3 echtpaar De ijcke. induitslag najaarscompetitie: roep A: 1 heren Van Bambost- uyk: 2 dames Kock-Pel; 3 heren •cheele-Vermunt. roep BI: 1 echtpaar Van Straaten; 2 eren Hemelsoet-De Wever; 3 me- rouw Groenewoud-de heer Ver dunt. roep B2: 1 echtpaar Brökling; 2 chtpaar Herrebout; 3 heren Van de asteel-Esselbrug'ge. roep Cl: 1 echtpaar Stoelinga; 2 aevrouw Maris-de heer Mathijssen; echtpaar De Wever, roep C2: 1 echtpaar De Rijcke; 2 de ren Meyer-Van der Heyden; 3 me- rouw De Jonge-de heer Van Aspe- bridgeclub - Bridgeclub IJ- :endijke hield onlangs de vijfde lajaarswedstrijd. De dames lok en Keeman werden eerste. heren Arnoldi en Veerman Indigden op de tweede plaats 'oor de dames Van de Water en Vaterschoot die de derde stek ipeisten. steekvlam ontstond er ook brand in de keuken. Jozef stak snel z'n kop, onder de kraan- Jammer, daar kwam tien mi nuten geleden ook al geen water uit. Snel greep hij naar een dweil en wikkelde die rond de baard. Toen de brand daarin gedoofd was, sloeg hij wild met de dweil om zich heen en na een kwartier was hij de brand in de keuken meester. Van het laatste vlam metje, aan de fruitschaal, maak te hij nog handig gebruik. Hij stak er een sigaretje mee aan. STEENHUFFELEN - Een bier tje dat in deze contreien gretig aftrek vindt is de Speciale Palm en de Dobbele Palm voor rond de kerstdagen. De brouwerij van het amberkleurige bier in Steen- huffelen pakt binnenkort uit met een Palm Green, een alco holvrije Palm. Toen het alcohol vrije gerstenat werd geïntrodu ceerd i7i België, besloot Palm on- middelijk een eigen bier te brou wen. Daarbij ging men uit van de stelling dat men de trouwe Palm- drinker niet tegen het hoofd mocht stoten. Brouwerijdirec teur Jan Toye beweert niet dat er geen smaakverschil bestaat tus sen de gewone palm (6,1 vol.% en 'de groene'(0,4 vol.%). Voorlo pig is de nieuwe Palm, die in het zelfde kelkglas als de normale Palm mag worden geschonken, in de streek van Londerzeel te krijgen. Begin volgend jaar wordt het nieuwe magere biertje verspreid over heel Belgenland en Holland. Met een produktie van 503.000 hectoliter behoort Palm tot de grootste Belgische brouwerijen. DENDERBELLE - Het Dender- belse bedrijf ABÖ (Algemeen Belgisch Ontrattingsbedrijf) heeft een groot contract in de wacht gesleept. Het bedrijf mag ratten gaan vangen in Moskou. Het bedrijf is gespecialiseerd in het verdelgen en bestrijden van ratten en ander ongedierte. Hoofdrattenvanger Maurice van het bedrijf hoorde op de ra dio dat er in de Russische hoofd stad een ratten- en muizenplaag heerst. Hij besliste om via deel name aan de internationale handelsbeurs van Moskou een stap te zetten naar de Russische markt. De Moskovieten zitten zwaar in de problemen. Velen durven 's nachts niet meer in de ondergrondse gangen omdat ze worden aangevallen door de hongerige diertjes. De harige beesten snoepen zelfs de groente op de markten weg. En er is al zo weinig. Ze hebben echt honger de ratten. Zelfs de dossiers van de geheime dienst KGB worden opgepeuzeld. OOSTBURG - „Er is iedere keer respons. We hebben dan ook niet het gevoel dat we het alleen voor ons zelf doen", zeggen Ankie Fukken en Els Clement van de Stichting Hoekspositie. Sedert ander halfjaar verzorgt de stichting tentoonstellingen in het mul- tifunctiolneelcentrum 'Den Hoekzak' te Oostburg. „Bij de bouw van 'Den Hoekzak' is daar ook rekening mee gehou- dèn. De hal was gepland als tentoonstellingsruimte", weet Clement. Hoekspositie komt voort uit het voormalig Zeeuws Insti tuut Kunstzinnige Vorming. Clement: „Al zo'n acht jaar ge leden werden in de voormalige Ulo in Oostburg enkele ten toonstellingen ingericht. In 1988 werd een werkgroep ge vormd. Een jaar later werd de stichting opgericht en kregen we subsidie van de gemeente Oostburg". Hoekspositie heeft een budget van tienduizend gulden. „En daar komen we mee toe", ver telt Clement. Een van de doel stellingen van de stichting is de veelvormigheid van de beeldende kunst te laten zien aan een breed publiek. „Om kunst dichterbij de mensen te brengen en ze ernaar te laten kijken", vult Clement aan. De hal in 'Den Hoekzak' vol doet in dat opzicht aan de ei sen. „Elke dag komen er wel een paar honderd mensen bin nen. Als die even moeten wachten zullen ze naar het tentoongestelde kijken. Je weet alleen niet wat het die mensen doet", zegt Clement. De ruimte in de hal is beperkt. Fukken: „We moeten iedere keer ontzettend selecteren". „Er is weinig ruimte aan de muren. Je kunt ten hoogste twintig schilderijen kwijt", vult Clement aan. Dit tweetal vindt dat wel een uitdaging. „Je moet de ruimte zo goed mogelijk gebruiken." Toch krijgen ze wel eens van mensen te horen dat het geëx poseerde 'zo weinig is'. Sedert vorig jaar heeft de stichting de beschikking over vitrines. Bij de selectie staat de professio nele kunst voorop. Hoekspositie houdt altijd groepsexposities. „Je kunt dan de tegenstellingen laten Een beeld van de oude kinderboeken uit de verzameling van het echtpaar Vlottes foto Camiele Schelstraete zien, de verschillende aspec ten", zegt Fukken. Ze noemt de keramiek-expositie waar modem en antiek keramiek werden getoond als voorbeeld. De stichting probeert ook aan te sluiten bij thema's die in de belangstelling staan. Zo werd landschap een thema tijdens de gelijknamige Teleac-cursus op de televisie. In combinatie met een ten toonstelling zorgt Hoeksposi tie ook voor een educatieve kant. Dit gebeurt door het ge ven van lezingen over de expo sitie. Het aantal bezoekers tij dens de lezingen varieert. „We hebben toch al een paar keer veertig mensen gehad", aldus het duo. Clement verzorgt daarnaast een beknopte bechrijving van de kunstenaars, terwijl Fuk ken de affiches voor haar reke ning neemt. De bezoekers kunnen op die manier kennis maken met de achtergronden van het werk. De bereidheid van kunstenaars om in 'Den Hoekzak' te exposeren is er, hoewel het geen galerie is. Het is de bedoeling dat jaar lijks zeven tentoonstellingen ingericht worden. Iedere expo sitie duurt drie a vier weken. Ook wordt er jaarlijks een ten toonstelling gehouden in, en in samenwerking met, het Streekmuseum in IJzendijke. Van begin november tot eind december laten cursisten van de kunstzinnige vorming daar hun werk zien. Amateur-kun stenaars krijgen ook jaarlijks de kans om in 'Den Hoekzak' te exposeren. In 'Den Hoekzak' is tot en met 30 november de tentoonstel ling over oude kinderboeken uit de verzameling van het echtpaar Vlottes uit Sint-Jan steen te zien. Aan deze ten toonstelling werkt de biblio theek mee. Zij laten naast de oude, de nieuwe uitgaven zien van de kinderboeken. Wat er tijdens de laatste expo sitie dit jaar in de hal van 'Den Hoekzak' wordt gepresen teerd is nog een verrassing. „We hebben wel iets, maar we ten nog niet of dat door gaat", deelt Clement mee. De ten toonstelling loopt dan van half december tot half januari. „We zijn iedere keer wel aan de late kant", geven ze toe. Aan ideeën voor tentoonstellingen hebben de leden van de stich ting geen gebrek. De stichting bestaat, behalve de twee vrouwen, uit Anne- Lies Soet, Jaap Clement, Bram Stoutjesdijk, Teun van Heelsbergen, Ernst Joachim en Leo Burger. Zij allen dragen ideeën aan. „We hebben nog een hele lijst waarmee we ja ren vooruit kunnen. Bij de keuze gelden de meeste stem men", verklaren de vrouwen, die weten dat enthousiasme de belangrijkste drijfveer is van de leden. Sary Pieters Loco-burgemeester Van de Voorde bij het plaatsen van 'Hulstena ren' in de binnenstad: planprocedure opschorten (foto Camile Schelstraete) HULST - Waarnemend burge meester G. A. van de Voorde van Hulst acht het niet uitgesloten dat de Hulster raad morgen, donderdag de derde historische vergissing in rij maakt in de aanloop om te komen tot de bouw van een nieuw kantoorge bouw voor de gemeentelijke diensten. Al twintig jaar wordt er in de Reynaertstad gepraat over de bouw van een dergelijk com plex. Allerhande plannen zijn gemaakt en vervolgens in de prullemand terecht gekomen. Het monumentale pand Seyd- litz werd begin jaren '70 aange kocht met het doel de ambtena ren erin onder te brengen. De sa nering van het gemeentelijk grondbedrijf ging echter voor en het grote gebouw aan de Grote Markt bleef leegstaan en ver pauperde. Nu huist de Rabo bank er in, nadat het gebouw grondig werd verbouwd. Twee jaar geleden kon het Hul ster gemeentebestuur scoren voor open doel. Het Baudeloo- complex, pal achter het stad huis, werd te koop aangeboden. „We hadden dat gebouwencom plex zelf moeten kopen, maar ja, de financiële situatie van de ge meente was zo slecht dat we het miljoen dat nodig was voor de aankoop niet bij elkaar konden krijgen. Het feit dat we toen die gebouwen niet hebben aange kocht is ook in mijn ogen een his torische vergissing", meent Van de Voorde. Deze week krijgt de raad een meerderheidsvoorstel van het college voorgeschoteld om een perceel grond van 6000 vierkan te meter aan de Tabakstraat aan te kopen voor de somma van 375.000 gulden. Voorts wordt een krediet gevraagd om een deel van het voormalig Sint-Liduina- ziekenhuis te slopen. Op het vrij komende gedeelte kan dan be gonnen worden met de bouw van het nieuwe stadskantoor dat dan circa 10 miljoen gulden gaat kosten. Van de Voorde vindt de lokatie 'volstrekt ongeschikt', maar dat niet alleen, hij heeft geen beetje vertrouwen in de financiële on derbouwing van het hele pro ject. „Het zijn alleen maar ra mingen en het kan best veel ho ger uitvallen uiteindelijk", bena drukt hij. Op persoonlijke titel heeft hij dan ook de raad aange schreven en de raadsleden ver zocht om niet in te stemmen met het college-voorstel, maar te kie zen voor zijn plan om alsnog het nieuwe kantoorgebouw neer te zetten achter het stadhuis in de binnenstad. „We hebben al te lang gehannest met lokaties", stelt van de Voor de. „In het verleden heb ik al aangedrongen op een goede pla nologische onderbouwing van de plannen, maar een meerder heid van het college zag niets in een lokatie-onderzoek. Waarom niet, daarover is nooit uitsluitsel gegeven." Van de Voorde meent dat het Hulster gemeentebestuur er goed aan kan doen om eén keer met project-ontwikkelaar Vol ker Stevin om de tafel te gaan zitten om te onderhandelen over een grondruil. Volker Stevin be zit de gronden achter het stad huis en is van plan om op de plaats van het voormalige Bau- deloo-complex een nieuwe stadswijk uit de grond te stam pen. De Hulster wethouder ziet voordeel in een integratie van het stadskantoor in het plan van de ontwikkelingsmaatschappij om enkele appartementenge bouwen. Opponent wethouder B. H. L. Pi- cavet (huisvestingszaken) loopt hiervoor helemaal niet warm. omdat de bijbedoeling van Vol ker Stevin met dé voorgestelde grondruil zo klaar als een klontje is. „Volker Stevin wil dan ook nog het kantoor bouwen en voor een dergelijke eenzijdige gun ning voel ik niet", benadrukte hij afgelopen week. „Flauwe kul", beklemtoont Van de Voor de, „over wie het gebouw bou wen gaat moeten we het nog hebben. Het concern voelt wat voor een grondruil, meer weten we nog niet. We hebben niette min nog wat wisselgeld...Toe zeggingen zijn er nog niet ge daan." Van de Voorde hoopt er op dat de raad niet instemt met het col- lege-voorstel. „Het zou weer een historische vergissing zijn." Lie ver zou hij zien dat de andere col- lege-leden tijdelijk de planpro cedure opschorten tot er een nieuwe burgemeester in Hulst zit. Voelt de raad er niets voor om de op handen zijnde benoeming af te wachten, dan hoopt de loco dat de raad verstandig is en zich niet schaart achter het college voorstel. „Een nieuw stadskantoor hoort in de binnenstad. Zo denk ik er niet alleen over. Ik word daarin gesteund door de ambtelijke top (aan de typiste heb ik het niet ge vraagd), het stedebouwkundig bureau RBOI, de provinciale planologische dienst, de rijks dienst voor Monumentenzorg (die zich uitspreekt voor een zo groot mogelijke variatie aan functies in de binnenstad) en verschillende andere deskundi gen." Dat er tot nu toe ruim anderhalf miljoen gulden is uitgegeven aan de diverse stadskantoor plannen is volgens de loco te be treuren. „Visie heeft de raad no dig. Visie. Visie ook op de ont wikkeling van onze stad. Mo menteel zijn we met diverse plannen druk bezig om onze bin nenstad gereed te maken voor de volgende eeuw. De binnen stad wordt, ondanks de tegen stand die we nu van verschillen de ondernemers ondervinden, hoe dan ook aantrekkelijk ge maakt. Als die binnenstad aan trekkelijk is, dan komt het pu bliek vanzelf. Ik heb vertrouwen in de trekkracht van Hulst, daai kan geen enkele gemeente in de regio aan tippen. Ook Terneu zen niet. De detailhandel in Hulst bloeit de laatste tijd. Ei zitten bij ons mensen in de wachtkamer om een detailhan delszaak te betrekken. Dat is een luxe-situatie waar we ge bruik van moeten maken. Van de herinrichting van onze bin nenstad en van de realisatie van het plan Havenfort (dat voorziet in de aanleg van circa 400 nieu we parkeerplaatsen) moet de ko mende periode een impuls uit gaan en in die heringerichte bin nenstad past een stadskantoor", aldus Van de Voorde. De kans dat de CDA-bestuurder alsnog zijn zin krij gt is zeer reëel. De Hulster raad is verdeeld in twee kampen. De naamslijster A. Bruggeman en de tweemans fractie Geemenschappelijke Be langen zullen uiteindelijk de knoop mogen doorhakken. Kiest een raadsmeerderheid toch voor de bouw van een amb- tenarenhuisvesting aan de Ta bakstraat, dan zal Van de Voor de die beslissing respecteren. „Dat besluit zal geen conse quenties hebben voor het zit tend college, want los van die be langrijke zaak zijn er hoege naamd geen meningsverschillen of problemen", aldus de Hulster loco. Conny van Gremberghel Pierre van Damme

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 33