PZC Roosendaal eert oogarts Terneuzen met borstbeeld Mogelijk rotonde op plaats onveilige kruising Yerseke B en w Tholen zien niets in behoud hoeve Buitenzorg Nieuwe exploitatie-opzet Zeelandhallen in de maak Reimerswaal stelt op twee plaatsen vuurwerkverbod in Reimerswaal achter regionale aanpak van milieutaken 'Er wordt gestrooid': luxe cabaret met veel humor, zonder venijn streek 16 Voorwaardelijke gevangenisstraf voor ernstige mishandeling kerkdiensten kunst WOENSDAG 28 NOVEMBER 1990 11111111111 li 11111111 ii 1111 Mail art-project Ever Arts te zien in Eeklo Verkeerscommissie over reconstructieplannen GOES 's-GRA VENPOLDER Nieuwe afdeling horecavakbond Parkeerplaats Plan voor bouw tien bungalows Exploitatie Samen met andere gemeenten Wooneenheden Demonstratie jazzgymnastiek Klap met schroef kwam hard aan MIDDELBURG - Omdat de 27- jarige L. L. S. uit Yerseke intus sen weer goede vrienden is ge worden met de 33-jarige M. J. van H., die hij een jaar geleden met een scheepsschroef toeta kelde, hoeft hij voor het inci dent niet de gevangenis in. Offi cier van justitie mr C. van Gin- kel was dinsdag op de zitting van de politierechter in Middel burg van plan onvoorwaarde lijke gevangenisstraf tegen hem te eisen, maar zag ervan af toen Van H. als getuige verklaarde dat hij, voorafgaand aan de mis handeling, 'wel wat te ver ge gaan was in zijn uitlatingen'. Het tweetal raakte in conflict nadat Van H. onder invloed van een flinke slok een 'visserij ge heim' had verraden. Bovendien zou hij lelijke dingen over de vriendin van S. hebben gezegd. Toen pakte S. een kleine scheepsschroef die bij Van H. op tafel lag en sloeg hem daarmee in het gezicht en tegen de hals. Hij miste daarbij op een haar na de halsslagader. Er waren acht tien hechtingen nodig om de let sels te herstellen. Van H. had het scheepsschroef]e eerder van S. gekregen om het voor de sier in zijn kamer te leg gen. S. vroeg de rechter of het in beslag genomen corpus delicti teruggegeven kon worden, maar politierechter mr M. J. M. Kla- renbeek besloot tot verbeurd verklaring. Hij veroordeelde S. voor poging tot het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel con form de eis van de officier tot drie weken voorwaardelijk en 750 gulden boete. Ook de Tholenaar J. van D. <25 stond terecht voor mishande ling. Hij stompte in december 1988 in de discotheek 't Anker in zijn woonplaats C. G. H. in het gezicht. De vraag was of Van D. de gebroken neus en het hersen- Woensdag 28 november (dankdag) Nederlands Hervormde Kerk. ZUID-BEVELAND: Biezelinge 10 ds. Los; 's-Gravenpolder 19 ds. Blok; Hansweert 19 dhr. Bergwerff; 's-Heer Hendrikskin deren 17 ds. Baart; Hoedekens- kerke 19 ds. Kroes; Kapelle 19 ds. Den Breejen; Kloetinge 19.30 dhr. Alewijn; Krabbendijke 9.30, 19 ds. Teunissen; Rilland-Bath 19 ds. Kampstra; Waarde 10 ds. Groen; Yerseke 19.30 ds. v. d. Oever. NOORD-BEVELAND: Colijns- plaat 10,19 ds. Beijer; Geersdijk 17 ds. v. d. Meulen. Herv. Ger. Kerkgemeenschap. Wemeldinge 19 ds. Raatjes; Wis- senkerke 19 ds. Smit; Nieuw- dorp/Lewedorp 19 ds. Roozen- boom. Gereformeerde Kerk. ZUID- BEVELAND: Baarland 10 ds. Blok; Borssele 10, 19 ds. Meijer; Driewegen 10 ds. Westerneng; Goes Westerkerk 10 ds. Kakes, 19.30 ds. Petter; 's-Graveppol- der 10 ds. Noordhof; Heinkens- zand 10, 19.30 ds. Rietveld; Ka pelle 10, 19 ds. v. d. Leer; Krab bendijke 9.30 drs. v. d. Spek. 19 drs. Staat; Kruiningen 10 ds. Bloemert, 19 dhr. Van Westen; Nieuwdorp 10 dhr. Wind, 19 dienst. Rilland-Bath 19 ds. Kampstra; Wolphaartsdijk 19 mevr. ds. v. d. Vlugt; Yerseke 9.30 ds. Staat, 19 ds. v. d. Spek. NOORD-BEVELAND: Colijns- plaat 19 ds. Blokland; Geersdijk 19 drs. v. d. Meulen. Gereformeerde Bond. Goes (De Hoogte) 10, 19 ds. Van Benne- kom; Yerseke 14.30, 19 ds. Klei- berg. Gereformeerde Gemeente. ZUID-BEVELAND: Borssele 9.30,14,18 ds. Karens; Goes 9,15 ds. Schreuder; 's-Gravenpolder 11.15, 18.30 ds. Weststrate; Hoe- dekenskerke 10, 14.30 ds. Klep- pe; Kapelle-Biezelinge 9.30, 18.30 ds. Harinck; Krabbendijke 9.30, 14, 18 ds. De Pater; Krui ningen 9.30, 14, 18 ds. Hage; Nieuwdorp 9.30, 14, 18 ds. Bac; Nisse 9.30,14,18 ds. Meeuse; Ril land-Bath 9.30,14,18 ds. Van Ec- keveld; Waarde 9.30, 14, 18 ds. Melis; Wemeldinge 10, 14.30 ds. v. d. Heiden; Wolphaartsdijk 9.30, 14, 18 ds. Mondria; Yerseke 9.30,14,18 ds. v. d. Poel. NOORD-BEVELAND: Kamper land 10,15 ds. Verweij; Kortgene 10 ds. Koster, 14.30,18.30 ds. Ha rinck. Gereformeerde Kerk (Vrijge maakt). Goes (De Hoeksteen) 19.30 ds. Van Zuijlekom. Oud-Gereformeerde Gemeente. 's-Gravenpolder 9.30, 14 ds. v. d. Meer. Christelijk-Gereformeerde Kerk. Biezelinge 10,19 ds. Duns- bergen; Goes 10, 19.30 ds. Jonk man. Vrije Evangelische Gemeente. Goes 19.30 ds. Dijk; Wemeldinge 10 ds. Delwig; Yerseke 10 dhr. Sinke, 19.30 dhr. Dronkers. Dr C.D. Binkhorst (foto Wim Riemens) TERNEUZEN - Roosendaal eert de vermaar de Terneuzense oogarts dr C.D. Binkhorst met een bronzen borstbeeld. Het komt te staan in de entreehal van de eerste Nederlandse parti culiere kliniek voor oogheelkunde in de Noordbrabantse stad. Het beeld wordt tijdens de officiële opening van de kliniek op 7 decem ber onthuld. De vorige week 78 jaar geworden dokter Bink horst werd in 1954 wereldberoemd met zijn kunstlens-implantatie. Een dergelijke ingreep maakt het mogelijk dat mensen die aan staar lijden weer normaal kunnen zien. Tegenwoor dig worden, volgens een woordvoerder van de afdeling oogheelkunde van streekziekenhuis De Honte, miljoenen lensimplantaties (in aller lei landen) uitgevoerd. Het principe werd in 1949 uitgevonden door zijn Engelse collega H. Ridley. De Engelse arts plaatste de kunstlens echter nog los in het oog. Binkhorst vond vijfjaar later een methode uit om de kunstlens met een soort 'paperclip' te bevestigen aan de iris. Met deze uitvinding oogstte de Terneuzenaar een wereldwijde be kendheid. In 1974 kwamen zo'n zestig Ameri kaanse doktoren naar het voormalige Elisa- bethziekenhuis in Sluiskil om de operatietech niek van Binkhorst te bestuderen. De veelbekroonde oogarts runt nog steeds zijn eigen praktijk aan het Oostelijk Bolwerk in Terneuzen. De meeste lensoperaties voert hij, ondanks zijn hoge leeftijd, eigenhandig uit. letsel had veroorzaakt dat H. aan dat avondje uit overhield. Diverse getuigen verklaarden dat H. na de stomp van Van D. ook nog door de portier te pak ken was genomen, die hem on der meer een 'knietje' tegen het hoofd had gegeven. De officier achtte daarom de zware mishandeling in Van D.'s zaak niet bewezen en eiste tegen hem voor eenvoudige mishande ling 500 gulden boete. Op ver zoek van zijn advocaat, mr J. C. Sneep, wijst de politierechter over veertien dagen schriftelijk vonnis. Met de uitspraak in de hand hoopt Van D. zich te kun nen verweren tegen een forse schadeclaim van het slachtoffer EEKLO (B)-In 'De Media' in het Belgische Eeklo is van vrijdag 7 december tot woensdag 2 janua ri het mail art-project van Ever Arts 'Prof Zeeman Goes Crea' te zien. Arts, docent aan de rijks scholengemeenschap 'Pieter Zeeman' en actief in mail art- kringen, koos de figuur van de naamgever van de school als uitgangspunt voor een mail art-project. Pieter Zeeman was een wis- en natuurkundige die colleges volgde bij de hoogleraren Lo- rentz en Kamerlingh Onnes. Hij maakte zijn proefschrift over de terugkaatsing van het licht aan gemagnetiseerde spiegels. In 1896 ontdekte hij het ver schijnsel van de invloed van een magnetisch veld op een door dit veld gaand licht. Dit verschijn sel draagt zijn naam en is be kend als het Zeemanseffect. In 1902 kreeg hij, samen met Lo- rentz, de Nobelprijs voor de na tuurkunde. Ever Arts nodigde een aantal kunstenaars uit om een bijdrage te maken rond de figuur van Pie ter Zeeman. Deze bijdragen wer den voor het eerst tentoonge steld in Zierikzee. Daarna ging de expositie nog naar Middel burg en Sittard. In Eeklo is de expositie op dinsdag, woensdag, vrijdag en zaterdag telkens van 19 tot 24 uur te zien. YERSEKE - Het onveilige kruispunt Breeweg-Molen- laan-Marijkelaan te Yerseke verandert maart volgend jaar waarschijnlijk in een rotonde. Dat is een van de drie mogelijk heden voor de reconstructie, die donderdag aan de orde komt tij dens een vergadering van de verkeerscommissie van de ge meente Reimerswaal. Een alternatieve oplossing voor de onoverzichtelijke kruising van de wegen Breeweg-Molen- laan-Marijkelaan is de Molen- Ouderenbond - De afdeling Goes van de protestants christe lijke ouderen bond vergadert donderdagmiddag 29 november vanaf half drie in de achterzaal van de Westerkerk aan de West- wal 4 in Goes. Tijdens het huis houdelijke gedeelte wordt de kerstbijeenkomst besproken die op voor donderdag 20 december op de agenda staat. Na de pauze bespreekt notaris G. P. Giele uit Goes de financiële zaken die rond het einde van een mensen leven geregeld moeten worden. De heer P. A. Rozeboom zal als uitvaartverzorger de omstan digheden rond de begrafenis toe lichten. Fellowship - De Goese afde ling van de Women's Aglow Fel lowship houdt woensdag 12 de cember vanaf 9.45 uur in hotel Terminus in Goes een samen komst. Spreekster Marite Zen- gerink uit Utrecht behandelt het thema 'gelovigverwachten'. NCVB - De NCVB-afdeling 's- Gravenpolder komt morgen, donderdag, vanaf 20.00 uur bij een in het plaatselijke Dorps huis. Onderwerp van de avond is het werk van de politie. De heer Wijnholts van de rijkspolitie Borsele houdt een lezing met dia's over inbraakpreventie. TERNEUZEN - De horecabond binnen de FNV wil in Zeeuwsch- Vlaanderen een eigen afdeling oprichten. Onderzoek heeft uit gewezen dat het ledenbestand in de regio voldoende is om een dergelijk afdeling bestaansrecht te geven. De oprichtingsverga dering is dinsdag 11 december in café Ternose in Terneuzen. De bijeenkomst begint om 19.30 laan en de Marijkelaan haaks te laten uitkomen op de Breeweg. Zo'n reconstructie moet ervoor zorgen dat het verkeer vaart mindert. De commissieleden overwegen ook de mogelijkheid een splitsing aan te brengen tus sen de rijbanen van de Marijke laan en de Molenlaan. In het midden van die wegen komen dan vluchtheuveltjes, zodat voetgangers de weg kunnen overzien. Hiermee is vooral de veiligheid gebaat van veel schoolkinderen die dagelijks 'langs de gevaarlijke plaats ko men. De directeur van gemeentewer ken, D. L. Huissoon, zegt dat het voorstel om een rotonde aan te leggen'de meeste kansen heeft. „Uit metingen naar het effect van rotondes blijkt dat dit mid del het meest geslaagd is om au tomobilisten te dwingen zachter te rijden." In het rotonde-plan staat dat het nieuwe knooppunt krap moet zijn voor vrachtwa gens en preies op maat voor per sonenauto's. Daarmee wil de ge meente bereiken dat vrachtwa genchauffeurs deze route niet kiezen en dat automobilisten langzaam rijden op de rotonde. Het vrachtvervoer moet via de Havendijk rijden, die speciaal voor dat soort verkeer verbreed is. Op deze dijk wordt volgens Huissoon nog te vaak gepar keerd op plaatsen waar het niet mag. Na 1 januari 1990 gaat de politie hard optreden tegen deze overtredingen van de regels. Van het terrein van het voorma lig installatiebedrijf op een hoek van de kruising overweegt de ge meente een parkeerplaats te maken. Er is aan de Molenlaan altijd een tekort aan parkeer plaatsen tijdens kerkdiensten van de Gereformeerde Gemeen te. Huissoon zegt dat de aanleg van een parkeerplaats onder meer afhangt van de bereidwil ligheid van die kerk bij te dragen in de kosten. Tijdens de vergadering van de verkeerscommissie besluiten de leden ook over de aansluiting van de Plasseweg op de Ha- venoordseweg te Waarde. Deze kruising is een gevaarlijke over steekplaats. De plannen voor verbetering behelzen een ver smalling van de Havenoordse- weg-Kerkweg ter hoogte van de bebouwde-komgrens, waardoor automobilisten vaart minderen. In Rilland beginnen gemeente werkers rond december 1991 met de herbestrating van de Adriaan Butijnweg. Deze straat heeft tijdelijk een klinker-weg dek. De nieuwe bestrating zal op verzoek van de bewoners - door visuele versmallingen - zo wor den dat automobilisten minder hard kunnen rijden. 1 ÜH De hoeve Buitenzorg in Tholen foto Willem Mieras) THOLEN - B en w van Tholen vinden dat hoeve Buitenzorg in Tholen toch moet wijken voor ongeveer tien nieuwe bunga lows. De boerderij en de schu ren zijn volgens het college niet zo karakteristiek voor de omge ving dat behoud noodzakelijk is. Dat is een teleurstelling voor de werkgroep Tholen Stad Ac- GOES - Onderhandelingen om de Zeelandhallen in Goes een nieuwe toekomst te bezorgen, bevinden zich in een afrondend stadium. Curator mr E. de Jon ge uit Goes zegt met de mogelij ke gegadigden op het punt te zijn aangeland dat de vraag 'Is de nieuwe opzet haalbaar?' er ligt. Hij verwacht overigens dat de rechtbank een dezer dagen het faillissement uitspreekt van de exploitatiemaatschap pij die de Zeelandhallen heeft beheerd. Dit faillissement is in september aangevraagd door Evenemen tenhallen Beheer BV van T. Linssen uit Bergen op Zoom. De rechter heeft vrij snel surséance van betaling verleend om de cu rator de gelegenheid te geven de zaken netjes af te handelen. Linssen heeft als crisismanager nog enkele maanden gepro beerd De Zeelandhallen te red den. Toen hem duidelijk werd dat het complex te lijden heeft gehad onder mismanagement, heeft hij het faillissement aange vraagd. „Liever duidelijkheid dan doorgaan met zo'n zieke on derneming", motiveerde Lins sen in september zijn gang naar de rechter. De Zeelandhallen zijn gebouwd in 1987. A. V. J. van Es en Schip per Accountants BV hebben zich vanaf die tijd bezig gehou den met de exploitatie. De curator houdt zich bezig met de juridische afwikkeling van de faillissementsaanvraag. „Het faillissement wordt uitgespro ken over de vennootschappen die het beheer van de Zeeland- hallen hebben gehad. Mij gaat het erom dat iedereen zijn vorde ringen betaald krijgt." Maar meer nog houdt De Jonge zich bezig met het verzekeren van een nieuwe start van de eve nementenhal. „We doen ons best de toekomst veilig te stellen. Bij die onderhandelingen zitten geen personen die vroeger de ex ploitatie van de hallen onder hun beheer hebben gehad. Om dat er nog geen besluiten zijn ge nomen, kan ik nog geen namen noemen. Wel kan ik zeggen dat we alle haken en ogen hebben besproken. We zitten aan het eind van de besprekingen. Maar, het venijn zit 'm vaak in de staart. Ik kan niet uitsluiten dat het nog wel even duurt", aldus de curator. tief en de vereniging tot behoud van de historische kernen van het landschap van Tholen, 'Huis en Heem' Tholen. Die vin den dat de hoeve niet verloren mag gaan. „Het zou jammer zijn als op deze manier een stukje authentiek Tholen verdwijnt", meent me vrouw J. Meerman-Ottevanger. Zij maakt deel uit van de werk groep Tholen Stad Actief, die destijds een enquête hield onder inwoners van Tholen. Het me rendeel van de ondervraagden pleitte volgens Meerman-Otte vanger voor behoud van Buiten zorg. ..Datis begrijpelijk want de hoeve met boomgaard biedt een fraaie aanblik. En historisch ge zien heeft deze ook betekenis." De gemeentearchivaris van Tholen, J. P. B. Zuurdeeg, weet meer over dat laatste aspect. „Jonkheer van Vredenburg, ook bekend als pionier van de water leiding voor Tholen, verfraaide begin deze eeuw de uit de vorige eeuw daterende modelboerderij. Zo vormden de tuinen die hij liet aanleggen een trekpleister voor het publiek." De voorgenomen sloop betekent ook dat het alternatieve voorstel van de baan is om in de schuren bij de hoeve seniorenwoningen te bouwen. Het Thoolse archi tectenbureau Boelhouwers ont wikkelde het plan op aanvraag van Huis en Heem Tholen. „Door hoeve en schuren te inte greren in het nieuwbouwplan krijgt de wijk extra waarde", meent architect J. Boelhouwers. „Het geeft de nieuwbouw erom heen eeneigen identiteit. Bui- KRUININGEN - Rotjes af steken is rond de jaarwisse ling op twee plaatsen in Rei merswaal taboe. De ge meente stelt vuurwerkvrije zones in. Knallen is verbo den in de omgeving van het plein aan de Dorpsstraat in Krabbendijke en rond het kruispunt van de Noord zandstraat, Kaaistraat en Damstraat in Yerseke. Daar was de overlast de laatste keer „buitenproportio neel". De sterke arm loopt al jaren te hoop tegen de overlast. Al weet de politie wie de boos doener is, de bewijslast is vaak een probleem. De maatregel stelt de politie in staat op te treden tegen jeugd die kanonslagen en ander vuurwerk naar voor bijgangers werpt, althans binnen de vuurwerkvrije zo nes. Agenten in burger zul len erop toezien dat het ver bod wordt nageleefd. In de nu aangewezen gebie den liep het vorig jaar rond de jaarwisseling de spuiga ten uit. Rotjes werden zelfs in kinderwagens geworpen. Ook winkels moesten het ontgelden. „Een dergelijke buitensporige overlast kun nen we niet meer accepte ren", aldus burgemeester A. Verbree. De PvdA verwacht te bij monde van fractievoor zitster M. B. de Koster wei nig heil van de maatregel. „Het probleem zal zich uit breiden naar andere plaat sen. Maar we doen wel mee, het is tenslotte een experi ment." Verbree antwoordde dat het juist het 'leukst' is op drukke plaatsen voorbijgan gers te treiteren. „Ik ver wacht niet dat ze er lol aan beleven in rustige straten. Blijft een feit dat we de over last nooit helemaal kunnen uitbannen. Daar zullen we mee moeten leven." KRUININGEN - Reimerswaal doet mee aan een regionale aan pak van milieutaken. De raad besloot dinsdag tot samenwer king met de andere drie Zuidbe- velandse gemeenten en Tholen. Bundeling van krachten be spaart de afzonderlijke gemeen ten kosten en levert bovendien jaarlijks een rijksbijdrage op. Reimerswaal zal voor de uit voering van de basismilieuta ken in de komende jaren drie milieumedewerkers aantrek ken. De raad stelde ook bijna veertig mille beschikbaar voor een land schapsbeleidsplan en een groen structuurnota. Voor het eerste plan krijgt Reimerswaal krijgt twaalf mille subsidie van het Rijk. De bedoeling ervan is meer te planten in het buitengebied en recreatieve gebieden met groen aan te kleden. De gemeen te wil een begeleidingsteam in het leven roepen dat zich over de invulling buigt. Hierin moeten allerlei belanghebbende organi saties zoals de provincie, het wa terschap, landbouwmaatschap-l pijen en bos- en landschapsver zorgingsclubs een plaatsje krij-f gen. De gemeente draagt 55 mille bijl aan een zoetwaterpijp voor del land- en tuinbouw. De voorzie-1 ning wordt tegelijk aangelegdI met een waterleiding voor de in l dustrie in Vlissingen-Oost. Del pijp loopt van het spuikanaal tot I aan Ovezande. Het totale pro l ject kost 14 miljoen gulden. Hetl ministerie van Landbouw, Na-[ tuurbeheer en Visserij betaalt 9,6 miljoen gulden. De provincie I is bereid één miljoen gulden bij I te dragen. De Bevelandse ge l meenten doen 2,5 ton in het zak-1 je. Om het resterende gat tel dichten lopen nog subsidies bij I de ministeries van Verkeer enl Waterstaat en Economische Za-1 ken en de EG. Zowel de SGP als I de VVD waren verheugd overl het initiatief, dat intensieve teel ten mogelijk maakt en voorl fruittelers uitkomst kan bieden. tenzorg slopen houdt in dat het een wijk wordt die overal in het land kan staan." De optie die Boelhouwers in ge dachten heeft, gaat uit van maximaal 22 wooneenheden in de te bouwen wijk. Hoeve en schuren zouden overeind kun nen blijven zonder dat het de ge meente extra geld kost. Volgens ambtenaar van de afde ling ruimtelijke ordening en eco nomische zaken van de gemeen te Tholen, C. Nuijten, heeft de hoeve niet die karakteristieke waarde die anderen eraan toe kennen. „Het aanzicht van het gebouw met schuren is weinig fraai. Het buitenverblijf was het meest aantrekkelijk. Maar dat is inmiddels verdwenen. Buiten zorg is ook geen beschermd mo nument. De zaak opknappen kost een dikke miljoen gulden. Daarna moetje het ook nog een functie geven. En als je de schu ren bij woningbouw betrekt, on tstaat een te grote woondicht- heid. Dat strookt niet met de op zet van een woonwijk met rustig karakter." Eerder geopperde voorstellen om van Buitenzorg een kinderboerderij of museum te maken ziet de gemeente ook niet zitten. Dat zou teveel ver keer aantrekken. Eventuele nieuw acties voor het behoud van de hoeve zijn nog niet aangekondigd. Binnenkort beginnen inspraakprocedures. Ook de gemeenteraad van Tho len moet zich nog over het voor stel buigen. MIDDELBURG, STADSSCHOUWBURG 'Er wordt gestrooid', luxe cabaret programma van Jos Brink, m.m.v. van Frank Sanders, Lucie de Lange en Bas Groenenberg. Orkest o.l.v. Henk Bokkinga. Regie van Frank Sanders. Wat wil het oog, als het oog ook wat wil? Wat spreekt er uit het koud buffet kort voor de ravage? Wat leg je vast als je je das knoopt, wat poets je op aan het tafelzilver? Als 'Er wordt gestrooid' wat krijg je dan? Esthetisch genoegen. Vluchtig, maar oprecht plezier. Jos Brink komt voor één keer (zegt-ie) terug met Kabaret Tekstpierement. Uit heimwee naar de dolle pret, en dat was in de eerste van vier voorstellingen in Middelburg goed te merken. Jos Brink was in vorm en gros sierde in ter plekke verzonnen grappen en invallen, waar zelfs zijn makkers, die toch wel wat van hem gewend moeten zijn, geen droge ogen bij konden hou den. Zoiets werkt buitengewoon aanstekelijk en opmonterend. Dat soort instant-humor had ik in die mate al lang niet meer meegemaakt en het geeft iets heel fris aan een voorstelling die verder vooral heel degelijk in el kaar stak. Het woord 'luxe-caba ret' mag daar best bij vallen: een rijke aankleding, glamourachti- ge aanpak met op lopende vlak ken aanschuivende decorstuk ken en attributen, perfecte sa menzang, nu en dan vlotte dan spasjes. Het vier man sterke or kest, dat een volmaakt soepele begeleiding verzorgde, moest meestentijds worden wegge stopt om de overdaad aan uiter lijke perfectie wat af te vlakken. Zinnestrelend was het zonder meer, en het hindert nauwelijks dat er in dit cabaret geen venijn te vinden is. Goed, Jos Brink houdt een mini-oudej aars-confe rence (hij heeft een echte 31-de- cember-stem), waar sommige bewindslieden beter niet bij kunnen zijn. Vooral de vrouw met onderhandelingsruimte (Ien Dales, geboren op 13, 14 en 15 mei) en Mayatolla Weg-Maai- en 'krijgen er van langs'. Maar het blijft in de grond toch een goedmoedige aangelegenheid. Zelfs als Lucas en Jenny Over- flakkee het woord krijgen. Zoals die fatsoensrakkers weten aan te tonen dat de viezerikken Ligthart en Scheepstra met hun klassieker 'Ot en Sien' de jeugd al generaties geleden voorgoed bedorven hebben, was heel kostelijk om te horen. Maai- door juist deze twee misprijzend te la ten (s)preken over de 'gristelijke I gruidenier'-mentaliteit in Ne derland, haalt het de angel er to-1 taal uit weg. Gelijkmatig van niveau was de I voorstelling niet. Een sketch als 'Ontbijt' over wat je allemaal niet meer eten mag, was op een enkele kwinkslag na („Wij boy cotten Venz, en gaan niet meer I naar buiten als het hagelt") toch 111111111111 echt te flauw. Het daarop vol-1 gende liedje 'Eerste klas' maak te ook de indruk met geweld in I de show geduwd te zijn. Het 'Werkbezoek' van de koningin te gemakkelijk hoor, die imita ties - redde het dankzij de absur de invallen van Jos Brink. Gelukkig staan tegenover de I zwakkere momenten ook weer sterke. Zo vond ik de sketch 'Minderheden' met de transse- xueel Joseflen heel mooi en ook een tikkeltje ontroerend ge speeld, het er aan gekoppelde lo ketten-doolhof heel raak gety peerd. Wat overblijft na de voor stelling is vooral de zachte, aan gename 'afdronk', de streling, de herinnering aan goede smaak. Willem Nijssen 'Er wordt gestrooid' staat ook voor I 28, 29 en 30 november op het pro gramma van de Stadsschouwburg in Middelburg HEINKENSZAND - De afdeling Heinkenszand van het Konink lijk Nederlands Gymnastiek Verbond houdt zaterdag 1 de cember een demonstratiedag j jazzdansen in sporthal De Sten- ge in Heinkenszand. Vierhon derd deelnemers zullen hun bes te beentje voorzetten op het ge bied van de jazzdans in combi natie met gymnastiek. In 36 dansnummers laten de leden van de regio Zeeland zien hoe wervelend ritmische gymnas tiek kan zijn. De demonstraties beginnen 's middags om kwart over een.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 24