PZC Ton Sijbrands maakt indruk an Timman weigert emise en lijdt verlies Vitesse wacht nieuw examen Ruud Gullit krijgt zijn laatste kans Hoek wordt geveld door domme pech sport sport 19 Aanmoedigingsprijs Jong Zeeuws Talent voor 22-jarige judoka Vlissingen 2 geen partij voor Ajax Recordwinst Wimbledon Mario Been onderhandelt met Twente Been Kemkers zwabbert nog uitslagen WOENSDAG 28 NOVEMBER 1990 Excelsior ruilt ekerwedstrijd Emancipatie Ontdekt Record Genadeslag op tv I I I I I I I I IT Veertiende partij Karpov-Kasparov ook weer remise EINKENSZAND - Vijfdui- nd gulden rijker verliet judo- i Marion van Dorssen gister- ond het ontmoetingscentrum jStenge in Heinkenszand. Het as voor haar dus geenszins een ■rspilde avond, zoals ze eerder id gevreesd. Gedeputeerde Es- itr IMaris-Koster, die haar de inmoedingsprijs Jong :euws Talent 1990 uitreikte, rhaalde dat de 22-jarige judo- i uit Axel eerder die dag had irzucht: „Kunnen we niet be- r gewoon gaan trainen. Mis kien zitten we daar in Hein- nszand de hele avond voor ets". Daarmee is dan tegelij- rtijd de opmerkelijke gedre- nheid aangetoond, waarmee arion van Dorssen haar sport lefent. ngeveer een maand geleden as het overigens nog een dub- iltje op z'n kant of de Zeeuws- aamse judoka wel genomi- ■erd zou worden voor de eerste ovinciale aanmoedingsprijs in geschiedenis van de Zeeuwse ort (beschikbaar gesteld door provincie Zeeland). De prijs as namelijk bestemd voor „een jgdige talentvolle sporter of ortster, die op de drempel aat van een topsportcarrière", het comité, dat zi'ch moest ïigen over een voordracht van indidaten aan het provinciaal ■stuur, werd aanvankelijk de aag opgeworpen of Marion n Dorssen nog wel behoorde t de categorie 'Jong Zeeuws alent'. Met haar vele provincia- en nationale titels en haar ho- klassering bij een Europees impioenschap mocht zij zich genlijk al rekenen tot de gear- -eerden in de (top)sport. aar tenslotte meende 'het co- ité van voordracht' unaniem, laaBt zij wel degelijk voor de aan- lez Marion van Dorssen de beste OTTERDAM (ANP) - Excel- or zal op 16 december zijn uiswedstrijd uit de tweede nde van het toernooi om de NVB-beker tegen Ajax in Am- rdam spelen. Voorzitter Si- on Kelder maakte bekend dat clubs overeenstemming over ze ruil hebben bereikt. Excel- or kiest voor deze oplossing in overweging dat op Wouden- ?in supporters voor moeilijk den zouden kunnen zorgen. moedigingsprijs in aanmerking kwam. Het belangrijkste argu ment daarbij was, dat zij als een van de zeer weinige Zeeuwse sportmensen een redelijke kans heeft deel te nemen aan de Olympische Spelen van 1992 in Barcelona (waar voor het eerst in de geschiedenis ook het vrou wenjudo op het programma staat). Esther Maris-Koster („Marion van Dorssen heeft een enorme uitstraling, al is ze zich zelf daar nog niet helemaal van bewust") waarschuwde haar: „De prijs is als een stimulans be doeld. Laat je door deze onder scheiding niet nerveus maken nu nog meer ogen op je gericht zijn. Blijf gewoon je zelf, dan kom je het verst". Esther Maris-Koster gaf het la ter in de wandelgangen toe: „Marion van Dorssen was mijn favoriete voor deze prijs. Ik ken haar persoonlijk en ik weet wat zij voor haar sport over heeft". In haar toespraak stak de vrouwe lijke gedeputeerde niet onder stoelen of banken, dat zij in meer dan één opzicht plezier aan deze uitslag beleefde: „Ik ben ook ge deputeerde voor emancipatie en dan doet het mij genoegen, dat er drie meisjes genomineerd zijn en ik moet bekennen dat ik er ook gelukkig mee ben, dat twee van de drie genomineerden uit Zeeuwsch-Vlaanderen komen", aldus de in Zaamslag wonende Esther Maris-Koster. De andere Zeeuws-Vlaamse ge nomineerde was de 16-jarige ten nisspeelster Stefanie Rottier uit Sint-Jansteen, die op de wereld ranglijst inmiddels opgeklom men is naar de 155e plaats. In ja nuari en februari zal ze zes we ken in Australië en Nieuw-Zee- land verblijven en de insiders zal het niet verbazen wanneer ze daar in toernooien nog hoger op de wereldranglijst zal klimmen. Zoals Marion van Dorssen de po tentie heeft de Spelen van Bar celona te bereiken, zo heeft de begaafde Stefanie Rottier de mogelijkheid om ooit op Wim bledon te tennissen, al wil ze daar zelf nog niet aan denken. Het sportieve gezegde 'wat goed is, komt snel', geldt zeker voor de derde genomineerde: de 16- jarige Monique Schipper van de atletiekvereniging Delta Sport uit Zierikzee. Twee jaar geleden deed ze nog aan korfbal. Toen nam ze tijdens koninginnedag deel aan atletiekwedstrijden, won vier nummers en was gelijk ontdekt als talent. Nu staat ze met 48.22 meter bij het discus werpen en 16.02 meter bij het ko gelstoten hoog op de Nederland se ranglijst. Vrijwel zeker zal ze deelnemen aan de Europese (jeugd)kampioenschappen in Griekenland. Enkele tientallen kandidaten waren door verenigingen en bon den voor deze aanmoedingsprijs aangemeld. Opvallend daarbij was dat Stefanie Rottier niet eens was genomineerd door een Zeeuwse club of door het district Zeeland van de tennisbond. Vol komen terecht werd zij na haar successen in Amerika door het 'comité van voordracht' aan de lijst van kandidaten toege voegd. Van de tientallen kandi daten bleven er tenslotte vijf over. Over die vijf stemde het co mité. Het resultaat: 1. Marion van Dorssen 23 punten, 2. Monique Schipper 19 punten, 3. Stefanie Rottier 15 pun ten, 4. turnster Monique Slootmaker 10 punten en 5 zwemster Melanie Bos 8 punten. De aanmoedigingsprijs werd uitgereikt tijdens een sportgala, dat uitstekend georganiseerd was door de Zeeuwse sportraad. Zo was er van ieder van de drie genomineerde meisjes een voor treffelijke videofilm te zien op grootscherm. Tussen de bedrij ven door gaven leerlingen van sportschool Wim Geelhoed de monstraties in enkele vecht sporten. De sprekers Esther Ma ris-Koster, sportraadvoorzitter Jan Kruize, Roel Bloembergen, voorzitter van het comité van voordracht, voorzitter Frank Hogendijk van de landelijke ju- dobond. Ton Kienhuis van de sportraad en wethouder Rinus de Bart van Borsele hielden het allemaal loffelijk kort. Winnares Marion van Dorssen (tweede van rechts) geflankeerd door (vlnr) Stafanie Rottier, Esther Maris-Koster en Monique Schipper (foto Oscar van Beest GRONINGEN (ANP) - Na het begin van de vierde en laatste fase van het vijftiende wereldkampioenschap dammen in Groningen bezet ten titelverdediger Tsjizjov en oud-wereldkampioen Sijbrands nog samen de gedeelde leidersplaats. Voor de Senegalees Macodou N'Diaye was de zestiende ronde teleur stellend. Hij kwam tegen de Amerikaan Weytsman niet verder dan remise, waardoor hij van de koppositie werd verdrongen. De zege van de Nederlander op de nog ongeslagen Malinees Mamina N'Diaye kan van groot gewicht zijn. Tsjizjov, die van de Canadees Tchichaya won, kwam eerder niet verder dan een puntendeling met de Afri kaan. Zestiende ronde: Beyaert (Fra) - Vatoetin (Sov) 0-2, Van Aalten (Ned) - Valneris (Sov) 1-1, Macadou N' Diaye (Sen) - Weytsman (VSt) 1-1, Stokkel (Ned) - Ba (Mal) 2-0, Tchicaya (Can) - Tsjizjov (Sov) 0-2, Sijbrands (Ned) - Mamina N'Diaye (Mal) 2-0, Clerc (Ned) - Lepsic (Joe) 2-0, Traore (Ivo) - Specogna (Ita) 2-0, Autar (Sur) - Koeperman (VSt) 1-1, Van der Wal (Ned) - Gantwarg (Sov) 1-1. Stand: 1. Tsjizjov en Sijbrands 24 pnt, 3. Macadou N'Diaye 23, 4. Valneris 22, 5. Vatoetin 21,6. Gantwarg 20, 7 Clerc 19, 8. Stokkel 18, 9. Mamina N'Diaye. Van der Wal en Weytsman 17.12. Kaplan en Van Aalten 16,14. Traore 15,15. Ba 13, 16. Autar 12,17. Beyaert en Lepsic 8,19. Specogna 7, 20. Tchicaya 3. IVI SAD (ANP) - Jan Timman eft in de tiende ronde van de laak-olympiade een vergeef- poging gedaan het tij te ke il. De Nederlandse grootmees- sloeg tegen Zoltan Ribli een mise-voorstel af en moest arvoor boeten met een neder ig. Mede daardoor ging de tmoeting tegen Hongarije liccBet 11/2-2 1/2 verloren en zakte t Nederlands team naar de ge elde 26ste plaats. Waarbij erigeris de achterstand op de idende Sovjetunie tamelijk ring is: 5 1/2 pnt. acht voorgaande partijen had mman steeds genoegen moe- n nemen met een deling van t punt. Begrijpelijk dat hij te- n Hongarije een einde wilde aken aan de voortgaande ero- van zijn elo. Ribli zag in bete stand zijn remise-aanbod af slagen. Het bewijzen van het tte voordeel viel echter niet ee. Timman kwam zelfs iets ;ter te staan. Op zijn beurt pro- >erde de Nederlander echter te- ■el uit de stelling te halen. Met lorbijgaan van diverse remise- ■vikkelingen speelde hij op de inval. Ribli weerstond de instpoging en wikkelde af naar :n gewonnen eindspel. Sad, Schaak-olympiade, 10e nde: Mannen: Cuba-Sovjetunie !-3 1/2, Duitsland West - Engeland (-2 1/2 en 1 afg.partij, Duitsland >st - Joegoslavië 1 1/2-2 1/2, Tsje- (oslowakije - Bulgarije 1 1/2-2 1/2, 0NDEN (Reuter) - De winst bij :t tennistoernooi op Wimble- Jn heeft in 1990 een record- Jogte bereikt. Het evenement verde een positief saldo op in 9,6 miljoen pond (ruim 32 liljoen gulden). Twee miljoen ilden meer dan 1989. e organisatoren hadden min- r winst verwacht. De prijzen ïn de kaartjes waren weliswaar nhoog gegaan maar uit veilig- -'idsoverwegingen werd de toe- :houwerscapaciteit beperkt. duels op het centrecourt okken in dertien dagen 347.979 ezoekers. Een jaar eerder, toen nog staanplaatsen in de ver- oop gingen, lag het aantal rond belangrijkste veld op 13.706. e overeenkomst met een com- lerciële zender leverde even ts een grote bijdrage aan het nanciële overschot. Verenigde Staten - IJsland 2-2, Joe goslavië B - Zweden 2-2, Joegoslavië C - Frankrijk 3-1, Hongarije - Neder land 2 1/2-1 1/2 (Ribli - Timman 1-0, Van der Wiel - Groszpeter 1/2-1/2, Adorjan - Piket 1-0, Sosonko - Tolnay 1-0), Nederlandse Antillen - Hong kong 1 1/2-2 1/2. Stand: 1. Sovjetunie 28, 2. Engeland 26 1/2 pnt en 1 afg. partij, 3. Joegosla vië 25 1/2, 4. Duitsland West 25 en 1 afg.partij, 6. Tsjechoslowakije Ver enigde Staten en Joegoslavië C 24 1/ ENSCHEDE (GPD) - FC Twente onderhandelt vandaag met Ma rio Been over een contract voor de rest van dit seizoen. De naar de staartgroep van de eredivi sie afgegleden Enschedese club wil de middenvelder alleen hu ren. Naast Been denkt FC Twen te op korte termijn ook een spits aan te trekken om de leemte in de aanval op te vullen. Met slechts negen doelpunten is de door blessures zwaar uitgedun de ploeg de op een na (SVV) minst produktieve van de eredi visie. Been, in vier seizoenen Feye- noord goed voor 60 doelpunten, werd ruim twee jaar geleden door Feyenoord voor een mil joen gulden verkocht aan Pisa. Na twee prima seizoenen be landde de 26-jarige Rotterdam mer dit seizoen op de reserve bank en kwam hij slechts twee keer als invaller in het veld. Een paar weken geleden, na de wed strijd tegen Napoli, had Been er schoon genoeg van. Hij vond een gewillig oor bij de voorzitter van Pisa, die er mee instemde dat Been op zoek zou gaan naar een andere club. Tegen een transfer som van iets minder dan vijf ton. 2, 9. Duitsland Oost 24, 10. Zweden, IJsland, Joegoslavië B, Portugal, Hongarije en Zwitserland 23 1/2 en 1 afg.partij, 26. Nederland 22 1/2. Vrouwen: Joegoslavioë - Sovjetunie 1/2-1 1/2 en 1 afg.partij, Engeland - Hongarije 1-2, China - Griekenland 2-1, Bulgarije - Duitsland West 2 1/2- 1/2, Spanje - Joegoslavië C 2-1, Israël - Verenigde Staten 0-3, Argentinië - Joegoslavi'e B 1-2, Duitsland Oost -- Polen 1-2, India - Albanië 1 1/2-1 1/2, Frankrijk - Zweden 1/2-2 1/2, Neder land - Tsjechoslowakije 1/2-2 1/2 (Benschop - Klimova 0-1, Hajkova - Limbach 1-0, De Vries - Polokova 1/ 2-1/2). Stand: 1. Sovjetunie 24 1/2 pnt en 1 afg.partij, 2. Hongarije 24 1/2,3. China 20 en 1 afg.partij, 4. Bulgarije 19 1/2, 5. Verenigde Staten 18 1/2, 6. Joegosla vië en Spanje 18 en 1 afg.partij, 9. En geland 17 1/2 en 1 afg.partij, 10. Polen, Joegoslavië B, Tsjechoslowakije, Vietnam en Zweden 17 1/2, 30. Neder land 15. AMSTERDAM - De reserves van Vlissingen hebben gister avond in Amsterdam een ruime 5-0-nederlaag geleden tegen Ajax 2. Met de rust was het al 2-0 in het voordeel van de Amster dammers. Ajax 2 trad aan met een groot aantal A-junioren omdat de ge hele eerste selectie naar Portu gal was afgereisd voor een oefen wedstrijd tegen Eibar. Toch heerste Ajax op alle fronten te gen Vlissingen 2. Nog voor de pauze werd het 2-0 door doel punten van Jan Gerven en Guus Ulenbeek. Na de pauze legden Guus Ulenbeek, Michael Mols en Ruud Harms de 5-0-eindcij- fers vast. Vitesse-keeper Raymond van der Gouw, hier reddend in actie tegen Dundee United, stond in alle Europese duels nog geen tegentreffer toe (foto GPD (Door Jan Dagevos) ARNHEM (GPD) - Vitesse staat voor een nieuw exa men. In de eerste twee rondes van het UEFA-bekertoernooi tegen Derry City en Dundee United kwam het nog op pure voetbalklasse aan. Van avond, woensdag, tegen Sporting Lissabon zal de Arnhemse ploeg meer dan dat moeten brengen. Zuideu- ropese clubs hebben name lijk niet alleen het spel tot kunst verheven, ze bedienen zich ook van de nodige inti midatiepraktijken. Het doel heiligt de middelen is de re denatie. Het is juist dat as pect, dat Vitesse-trainer Bert Jacobs enige zorg baart. „Er staat ons wat te wachten. We zullen daarom iets extra's moeten brengen, maar ook iets extra's moeten accepte ren". De Vitesse-trainer heeft dat zijn spelers in de aanloop naar het treffen duidelijk voorge houden. „Qua voetbal hoeven we niet onder te doen voor Sporting", aldus Jacobs, die de ploeg zelf één keer aan het werk zag. „En voor de fysieke kracht ben ik ook niet bang. Alleen in dit soort wedstrij den komen er ook andere din gen kijken. Het vertragen van het spel, provocatie, intimida tie, het hoort er allemaal bij in dat soort landen. Daar wor den ze mee opgevoed. Het is hun cultuur en wij zullen ons daar op moeten instellen". „Het voorkomen van doel punten heeft de hoogste prio riteit", vindt Jacobs. „Als we zelf niet aan scoren toeko men, is er niks aan de hand. Ik ben ervan overtuigd dat we over twee weken in Portugal goede kansen krijgen". Wan neer Vitesse erin slaagt de nul vast te houden, dan vestigt de Arnhemse équipe een record. Nog nimmer hield een debu tant het doel vijf achtereen volgende duels schoon. Collega Marinho Peres van Sporting Clube de Portugal heeft een gelouterde spelers groep tot zijn beschikking. De ploeg telt onder meer vijf Por tugese internationals, te we ten Xavier, Venancio, Leal, Oceano en Cadete. Zij allen kwamen onlangs tegen Ne derland in actie. De voorma lig Europees topschutter Fer nando Gomes (34) is de be kendste speler van Sporting Lissabon. De aanvaller, die in het verleden voor FC Porto uitkwam, scoorde in zijn loop baan al meer dan 500 doel punten. „Ik bewaar goede herinneringen aan Neder landse clubs", vertelde hij gis termiddag. „Ik heb nog nooit van een Nederlandse club ver loren. Ja, één keer gingen we met Porto tegen PSV onder uit, maar toen zat ik op de bank". Stadion Monnikenhuizen is woensdag met 11.390 bezoe kers voor het eerst dit seizoen uitverkocht en dat brengt ex tra geld in het laatje. Na de verliesgevende wedstrijden (ruim 50.000 gulden) tegen Derry City en Dundee United, wordt nu op een recette van drie a vier ton gerekend. MILAAN (GPD) Het krediet van Ruud Gullit bij zijn werkgever begint op te raken. De speler, die sinds zijn rentree in april na een afwezigeheid van elf maanden nog steeds niet zijn oude vorm benaderd, werd zondag twintig minuten voor het einde gewisseld. De leiding van AC Milan heeft in een vertrouwelijk gesprek met trainer Sacchi de ongerustheid uitgesproken over het lage rendement van de aanval, wanneer Gullit mee speelt. Een van de redenen van deze onvrede zijn de opmerkelij ke uitspraken van de speler in de pers. Na afloop van het voor hem teleurstellende duel plaatste hij zich weer „als de filosoof-Gullit", zoals hij door enkele ploeggenoten spottend wordt genoemd, in het middelpunt van de ca mera's. „Wij scoren dit jaar weinig, omdat wij te voor spelbaar spelen. Wij bewegen ons als ploeg minder dan vroeger. We moeten met meer fantasie en meer inzet spe len". Deze opmerkingen zijn slecht gevallen in het Mi- lan-kamp. omdat Gullit de laatste tijd het veld van San Siro de schuld geeft van zijn matige prestaties. In Turijn wees zijn beschuldigende vinger weer naar het speelveld. Voorzitter Berlusconi ziet liever dat Gullit zich gedraagt volgens het motto van zijn vroegere werk gever Feyenoord: „Geen woorden, maar daden". De multi-ondernemer heeft laten doorschemeren aan jour nalisten dat hij niet erg gecharmeerd was van het feit dat Gullit vanwege vermoeide benen en een griepje niet te- BERGEN OP ZOOM - In zijn strijd om zo snel mogelijk een terugkeer naar de eerste klas te bewerkstelligen, moest Hoek gisteren in Bergen op Zoom een fikse tegenvaller incasseren. De Zeeuws-Vlaamse tweedeklas ser trad met een zwaar geha vend elftal aan tegen Capelle, dat per sé moest winnen om Hoek van de eerste periodetitel af te houden, en verloor na een doelpuntrijke slotfase met 3-1. Het was een bittere pil voor Hoek, dat gisteren in de beslis sende wedstrijd met een sterk gewijzigd elftal moest aantre den. Het was op voorhand al ze ker dat Milan Ruzie, Ruud Ver beek en Arthur van Huizen niet van de partij konden zijn, en daar kwam gisteren in de loop van de dag nog een nieuwe te genvaller bij. Mare de Kunder meldde zich met griep af, waar door de technische leiding van Hoek een aantal noodgrepen moest toepassen. Zo speelden Onno Ribbens en Wilco Braaf- hart - twee spelers die tot voor kort nog in het tweede speelden - in de basis, en maakte Kees Kist zijn heroptreden. De topschut ter van weleer speelde in plaats van Mare de Kunder in de spits van de aanval en door de terug keer van Wilco Braafhart (voor stopper) schoof Ludwig Jurriëns naar het middenveld op. Het moet gezegd dat Hoek een goede wedstrijd speelde, maar het geluk niet op zijn hand had. De Zeeuwen speelden evenals het fysiek sterke Capelle met een tomeloze inzet en drongen de tegenstander in de tweede helft ver terug. Maar waar Capel le met een paar snel uitgevoerde uitvallen wel succesvol was, daar miste Hoek met name in de tweede helft een aantal goede mogelijkheden. Zo faalde Alex Lourens oog-in-oog met de doel man, kopte Ludwig Jurriëns van dichtbij keihard op de paal en bleven er in een sensationele slotfase nog een aantal kleine mogelijkheden onbenut. Tot zo'n vier minuten voor tijd was er dan ook nog van alles mo gelijk in deze wedstrijd, waarin twee goed voetballende ploegen elkaar min of meer in evenwicht hielden. Een fel aandringend Hoek kreeg echter de genade slag toegediend, toen de Zuid hollanders één van de spaarza me tegenstoten razendsnel en knap uitvoerden. Wilco Braaf- hart greep aan de noodrem en haalde een tegenstander onder uit. De straf was terecht, maar hard: Braafhart werd uit het veld gestuurd en Ard Visser be nutte de toegekende strafschop feilloos. Het was de tweede penalty in de slotfase, nadat Adriaan Nieu- wenhuyse Hoek acht minuten voor tijd vanaf de strafschopstip terug in de race had gebracht <2- 1Het was op dat moment de be loning voor de ijver, die Hoek had getoond nadat het na de hervatting op zoek moest naar de gelijkmaker. Dat was het ge volg van een afschuwelijke blun der van doelman Ruud Koop man. die zich op slag van rust op een vrije trap verkeek. Koop man liet een ogenschijnlijk ge makkelijke inzet van Ard Visser los en kreeg de bal pas achter de lijn onder controle. Hoek werd daardoor tot de ach tervolging gedwongen, maar slaagde er in een bijna drie kwar tier durende alles-of-niets po ging niet in om het benodigde gelijkspel uit het vuur te slepen. Weliswaar ging er voldoende dreiging uit van Kees Kist, die vooraf al had laten weten een pe riodetitel van het allergrootste belang te vinden („Je bent er acht wedstrijden mee bezig ge weest en dan heb je in de loop van het seizoen toch een beetje houvast als het een keer mis gaat"), maar domme pech en de messcherpe counters van Capel le deden de Zeeuwen de das om. Capelle- Hoek 3-1 (1-0). 44. Ard Visser 1-0; 82. Dick Rietkerk 2-0. 84. Adriaan Nieuwenhuyse 2-1 (strafschop). 87 Ard Visser 3-1 (strafschop). Scheids rechter Diederik van de Linden uit Zaltbommel. 350 toeschouwers. Bij zonderheden: Wilco Braafhart (Hoek) werd in de 87e minuut wegens het onderuit halen van een doorge broken tegenstander uit het veld ge stuurd. 09.30-10.00 EURO: Eurobics. 10.00-10.30 EURO: Surfen. 10.30-11.00 EURO: RAC Rally Day. 11.00-12.00 EURO: Vooruitblik op ko mend ski-seizoen. 12.00-13.00 EURO: EK ritmische gymnastiek in Gothenburg. 13.00-13.30 EURO: Eurobics. 13.30-15.30 EURO: World Cup PGA Golf. 15.15-16.45 BBC 1: Snooker: Engelse kampioenschappen in Preston. 15.30-16.30 EURO: De Oshkosh Air- show. 16.30-17.00 EURO: RAC Rally Day. 17.00-18.00 EURO: Paardesport: con cours hippique in Berlijn. 18.00-19.00 EURO: World Cup schaat sen voor vrouwen in Berlijn. 19.00-19.30 EURO: World Jet Ski Tour. 19.30-20.00 EURO: Eurosportnews. 20.00-21.00 EURO: Trans World Sport. 20.00-23.00 BRT 2: Sportavond: Eu- ropacup-3 voetbal. 20.20-22.30 RTL V: Europacup-3 voetbal: live-verslag van de wed strijd Vitesse-Sporting Lissabon. 21.00-22.00 EURO: WK volleybal voor mannen in Brazilië. 21.24-22.00 Ned 3: Studio Sport: Eu ropacup-3 voetbal. 22.00-23.09 EURO: Boksen. 22.15-22.20 Super: Sports News. 22.15-22.30 Ned 3: Studio Sport Jour naal. 22.15-23.15 Did 2: Sport Extra: Euro- pacup-3 voetbal (Bröndby-Bayer Le- verkusen, Anderlecht-Borussia Dortmund, FC Köln-Atalanta Berg amo). 23.00-23.30 EURO: RAC Rally. 23.00-00.30 BBC 1: Sportsnight: Snooker (Engelse kampioenschap pen in Preston) en Europacup-3 voet bal. 23.30-00.30 EURO: Voetbal. 00.30-01.00 EURO: Eurosportnews. 01.00-02.00 EURO: Body Building. Wilco Braafhart LEEUWARDEN (GPD) - Ge rard Kemkers neemt komend weekeinde niet deel aan de wed strijden om de World Cup in Heerenveen. Omdat de Drent nog altijd last ondervindt van zijn zwabberend rechterbeen, acht hij deelname aan de wed strijden weinig zinvol. Kemkers zag eerder dit seizoen af van deelname aan de strijd om de IJsselcup en de wedstrijden in Eindhoven afgelopen weekein de. Kernploegdebutant Rintje Ritsma uit Lemmer neemt de plaats van Kemkers op Thialf in. LYON (Reuter) - Gari Kasparov en Anatoli Karpov zijn in hun veertiende partij in de twee kamp om het wereldkampioen schap schaken remise overeen gekomen. De maandag in Lyon afgebroken partij werd dinsdag niet voorgezet. De stand is nu 7- 7. Wereldkampioen Kasparov had de 41ste zet onder couvert afge geven. Karpov accepteerde het remise-aanbod in de ochtendu ren. Het was de zevende achter eenvolgende remise tussen bei de grootmeesters. De vijftiende partij wordt woensdag (van daag) gespeeld. Karpov heeft wit. I I I I I I I I M I I I I I I I Handbal gen Sampdoria en Inter wilde spelen. De vaste reserves Massaro, die Gullit tot nu toe uitstekend vervangt, en Agostini beginnen ongeduldig te worden. Een van de twee spelers mag op de plaats van de geschorste Van Basten spelen tegen Sampdoria. Het wordt niet uitge sloten dat dezelfde speler Gullit zondag vervangt in het competitietreffen tegen Lecce, omdat de Nederlander zich niet in staat acht om drie wedstrijden in een week te spelen. Gullit maakte zich zelf nog geen zorgen: „Ik heb altijd al beweerd, dat ik pas in december op zijn vroegst de oude zou zijn". Het is deze week een jaar geleden dat Gullit voor het laatst werd geopereerd aan zijn knie. Seoul, vrouwen, wereldkampioen schap: Groep A: Duitsland (West) - Joegoslavië 18-21 (9-11), Polen - Frankrijk 29-19 (17-10). Eindstand: 1. Joegoslavië 3-6, 2. Duitsland (West) 3-4, 3. Frankrijk 3-2, 4. Polen 3-0. Groep B: Zuid-Korea - Zweden 34-25 (15-11), China - Oostenrijk 22-21 (14- 12). Eindstand: 1. China 3-6, 2. Oos tenrijk 3-3, 3. Zuid-Korea 3-2, 4. Zwe den 3-1. Groep C: Duitsland (Oost) - Sovjetunie 20-21 (9-12), Denemarken - Angola 22-7 (7-2). Eindstand: 1. Sov jetunie 3-6, 2. Duitsland (Oost) 3-4, 3. Denemarken 3-2,4. Angola 3-0. Groep D: Noorwegen - Roemenië 13- 12 (7-8), Bulgarije - Canada 33-20 (14- 8).Eindstand: 1. Noorwegen 3-6, 2. Roemenië 3-4, 3. Bulgarije 3-2, 4. Ca nada 3-0. Voetbal Katwijk, Tussenronde KNVB beker: Rijnsburgse Boys - Dordrecht 0-2 (0- 1). 34. Langerak 0-1, 68. Slagboom 0-2. Scheidsrechter Dolstra. Toeschou wers: 1500. Gele kaart: Carli, De Louw, Van Deelen en Zwaan (allen Rijnburgse Boys). In de tweede ronde speelt Dordrecht op 15 december thuis tegen FC Twente. League-Cup, Engeland, vierde ron de: Queen's Park Rangers - Leeds United 0-3, Sheffield United - Totten- ham Hotspur 0-2, Southampton - Crystal Palace 2-0. Tennis Miinchen, mannen 120.000 gulden: eerste ronde: Siemerink (Ned) - Keil (VSt) 7-6 6-3, Engel (Zwe) - Nawie (Dui) 6-4 5-7 6-1, Carlsson (Zwe) - Riglewski (Dui) 6-3 6-4, Geyer (Dui) - Winnink (Ned) 7-5 6-3, Jarryd (Zwe) - Garner (VSt) 6-4 6-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 21