'Er wordt gestrooid': luxe cabaret met veel tumor, zonder venijn streek riment Glacisstraat Vlissingen kunst kerkdiensten Meisjesblouse 140-176 35: Meisjesset P 140-176 Blouse met goud band 36-46 /IQ Bijpassende broek rok met goudkleu rige hoekjes CC 36-46 Kleuterset van blouse en A rok. 92-134 M 3-delig babysetje 68-86 nO Kolbert 46-56 Pantalon 48-56 Feestjapon met bolero AA 36-44 Feestjapon met bolero A( 36-46 Partyhemd 38-43 Kolbert 46-56 Pantalon 46-56 Gewatteerd velours jasje 36-46 CO_ Bijpassend rokje 36-46 Hf [Sjaal in 3 dessins M20x 12019.- i Damestas 25: Kostuum 46-56 Overhemd 38-43 55: Gedessineerd jasje met ronde IA hals 46-54 /jf Bijpassende rok met elastische taille46-54 EQ Damesteddy, S-XL Damesteddy met kant S-XL A E Kostuum f 46-56 Partyhemd 39-43 Vlissingen: Gildeweg 4 (Miro-Center) Uitvoeringen van OKK in Westkapelle WOENSDAG 28 NOVEMBER 1990 WA MIDDELBURG IOUTELANDE Geldgebrek ZOUTELANDE Kinderbretels in 8 It verschillende! r dessins J één maat 5 3 Meisjes slips, in toilettas Damesceintuur f Damessokken 2 paar voor: «i IBChristmas boxershort nn "muzikale" doos. r^één maat in. Pantoffels 20/21 26/27 Christmas meisjesset vin "muzikale" doos. één maat 3 Jongensslips 116-164 Woensdag 28 november (dankdag). ïederlands Hervormde Kerk. jtagtekerke 19 ds. De Bruijn; Ar- fcemuiden 9.30,15 drs. Vergunst; pomburg 19 ds. Westerveen; Grijpskerke 19 ds. De Boon; Me- Hskerke 19.30 ds. Köther-Mid- jelhoek; Middelburg: Nieuwe Serk 19.30 ds. Trouwborst; Tho- naskapel 19.30 ds. Robel; Ont- lioetingskerk 19.30 ds. Ykel; Oostkapelle 19 ds. Den Hollan der; Oost-Souburg: Oranjeplein 9.30 ds. Melse; Serooskerke 19 Es. Faasen; Vrouwenpolder 19 Bs. Lukasse; Westkapelle 19 ds. Kpaans; Zoutelande 19 ds. Boe- pesteijn. Gereformeerde Kerk. Arnemui- Éen 9.30 dhr. Van Westen, 19 ds. Lorier; Gapinge 10 drs. Jansen, ).30 ds. De Boer; Grijpskerke [0 ds. v. d. Zwan, 19 ds. Dondorp; ioudekerke 19.30 ds. Wijnands; Meliskerke 19.30 ds. v. d. Zwan; Middelburg: Hofpleinkerk 9.30- 19.30 ds. v. d. Berg; Oostkapelle [o ds. Riepma, 19.30 ds. Van Dij- }:e; Serooskerke 10 ds. Dondorp, ds. Joosse; Sint-Laurens 19 bs. Weterneng; Veere 19 ds. Jan sen; Vrouwenpolder 19 ds. Bau- wer; Westkapelle 19 ds. Mol. Gereformeerde Gemeente. Aag- tekerke 9.30, 14, 19 ds. Baayens; Meliskerke 9.30,14.30,19 ds. Van Ruitenburg; Middelburg-Cen trum 9.30, 14, 19 ds. Van Stuy- venberg; Middelburg-Zuid 9.30, 14, 19 ds. Rietdijk; Oostkapelle 10,15,19.30 ds. Harinck; Vlissin gen 9.30, 16 ds. Vreugdenhil; Westkapelle 9.30, 14, 18.30 ds. Honkoop; Zoutelande 14.30, 19.30 ds. v. d. Heiden. Nederlands Gereformeerde Kerk. Middelburg (Engelse Kerk) 9.30,17 ds. Vos. Gereformeerde Kerk (Vrijge maakt). Souburg en Vlissingen (De Lannoystraat) don. 29/11 19.30 ds. Van Zuijlekom. Christelijk-Gereformeerde Kerk. Middelburg 14.30, 19.30 ds. Schenau; Vlissingen 9.30, 16.30 ds. Brons. Gereformeerde Gemeente in Ne derland Arnemuiden: 9.30, 14.30,19 ds. Verhoeks. Vrije Evangelische Gemeente Westkapelle 19 evang. De Jonge. MIDDELBURG, STADSSCHOUWBURG Er wordt gestrooid', luxe cabaret- trogramma van Jos Brink, m.m.v. |a)i Frank Sanders, Lucie de Lange Bas Groenenberg. Orkest o.l.v. lenk Bokkinga. Regie van Frank anders. rat wil het oog, als het oog ook wat wil? Wat spreekt Ir uit het koud buffet kort voor Ie ravage? Wat leg je vast als je das knoopt, wat poets je op Jtan het tafelzilver? Als 'Er ■vordt gestrooid' wat krijg je fan? Esthetisch genoegen. Vluchtig, maar oprecht plezier. os Brink komt voor één keer ?egt-ie) terug met Kabaret ekstpierement. Uit heimwee aar de dolle pret, en dat was in :e eerste van vier voorstellingen i Middelburg goed te merken, os Brink was in vorm en gros- ierde in ter plekke verzonnen tappen en invallen, waar zelfs ijn makkers, die toch wel wat an hem gewend moeten zijn, ;een droge ogen bij konden hou- ien. Zoiets werkt buitengewoon anstekelijk en opmonterend. )at soort instant-humor had ik n die mate al lang niet meer neegemaakt en het geeft iets ieel fris aan een voorstelling die erder vooral heel degelijk in el- aar stak. Het woord 'luxe-caba- et' mag daar best bij vallen: een ijke aankleding, glamourachti- :e aanpak met op lopende vlak en aanschuivende decorstuk- en en attributen, perfecte sa- nenzang, nu en dan vlotte dan- pasjes. Het vier man sterke or- test, dat een volmaakt soepele )egeleiding verzorgde, moest neestentijds worden wegge- topt om de overdaad aan uiter- ijke perfectie wat af te vlakken, innestrelend was het zonder neer, en het hindert nauwelijks lat er in dit cabaret geen venijn e vinden is. Goed, Jos Brink loudt een mini-oudejaars-confe- ence (hij heeft een echte 31-de- iember-stem), waar sommige lewindslieden beter niet bij unnen zijn. Vooral de vrouw net onderhandelingsruimte Ien Dales, geboren op 13, 14 en 5 mei) en Mayatolla Weg-Maai- 'n 'krijgen er van langs'. Maar iet blijft in de grond toch een goedmoedige aangelegenheid. Selfs als Lucas en Jenny Over- lakkee het woord krijgen. Soals die fatsoensrakkers weten tan te tonen dat de viezerikken igthart en Scheepstra met hun dassieker 'Ot en Sien' de jeugd tl generaties geleden voorgoed tedorven hebben, was heel oostelijk om te horen. Maar door uist deze twee misprijzend te la- en (s)preken over de 'gristelijke gruidenier'-mentaliteit in Ne derland, haalt het de angel er to taal uit weg. Gelijkmatig van niveau was de voorstelling niet. Een sketch als 'Ontbijt' over wat je allemaal niet meer eten mag, was op een enkele kwinkslag na (,,Wij boy cotten Venz, en gaan niet meer naar buiten als het hagelt") toch 11 ii 11 echt te flauw. Het daarop vol gende liedje 'Eerste klas' maak te ook de indruk met geweld in de show geduwd te zijn. Het 'Werkbezoek' van de koningin - te gemakkelijk hoor, die imita ties - redde het dankzij de absur de invallen van Jos Brink. Gelukkig staan tegenover de zwakkere momenten ook weer sterke. Zo vond ik de sketch 'Minderheden' met de transse- xueel Joseflen heel mooi en ook een tikkeltje ontroerend ge speeld, het er aan gekoppelde lo ketten-doolhof heel raak gety peerd. Wat overblijft na de voor stelling is vooral de zachte, aan gename 'afdronk', de streling, de herinnering aan goede smaak. Willem Nijssen 'Er wordt gestrooid' staat ook voor 28, 29 en 30 november op het pro gramma van de Stadsschouwburg in Middelburg WESTKAPELLE - De Westkap- pelse muziekvereniging Oefe ning Kweekt Kunst (OKK) houdt vrijdag en zaterdag de jaarlijkse uitvoeringen in het verenigingsgebouw Westkapel le Herrijst. Beide avonden be ginnen om 19.30 uur. Tijdens de uitvoering op vrijdag zal voorzitter C. Schout van de Zeeuwse Bond KNF enkele on derscheidingen uitreiken aan OKK-musici die een lidmaat schapsjubileum te vieren heb ben. Beide avonden wordt de muziek afgewisseld met de op voering van toneelstukken. Na afloop van de zaterdaguitvoe ring kan er gedanst worden op muziek van de Fiesta Band. Plattelandsvrouwen - De afdeling Walcheren van de Christelijke Plattelandsvrou wen komt donderdag 29 novem ber bijeen in de Getuigeniskerk in Middelburg. Onder leiding van enkele leden worden crea tieve activiteiten ondernomen zoals kaarten en dozen vouwen en een mobiel maken. De bijeen komst begint om 19.45 uur. Oliebollenactie - De scou tinggroep Paul Krüger in Mid delburg begint vandaag (woens dag) de jaarlijkse oliebollenac tie. Tot en met dinsdag 4 decem ber trekken de welpen, verken ners en wildevaartmatrozen el ke avond één van de Middel burgse wijken in om oliebollen enovatie woningbezit succes te verkopen. De opbrengst van de actie, die dit jaar voor de 30ste keer wordt gehouden, is bestemd voor de groepskas waaruit het onderhoud en de vervanging van het varend en kampeermateriaal betaald wor den. De distributie gebeurt van uit een kraam op de Markt, waar ook oliebollen worden verkocht. land - begon ongeveer een jaar geleden. De gemeente Vlissin gen wilde in een sneller tempo het niet al te beste eigen woning- bezit in de Scheldebuurt aan pakken. De Glacisstraat-Oost, het stuk tussen de Schelde- en Van Dishoeckstraat, kwam als eerste proefgebied uit de bus. Een actieve straatwerkgroep speelde in die keuze een belang rijke rol. Vlissingen sprong er niet vrijblijvend in. De gemeente zegde toe over maximaal 50.000 gulden 87,5 procent subsidie te geven. Die bijdrage geldt alleen voor de vervanging van afge keurde leidingen en verbeterin gen aan het casco, zoals kozij nen, de begane grondvloer en het dak. Zeventien van de negentien wo ningen zijn inmiddels klaar. Voorzitter Piet Schipper is rede lijk tevreden, al zijn slechts drie huizen gereed gemeld. Die ge- reedmelding is nodig om de sub- )ia-avond - In gebouw De jVegwijzer presenteren Jos en fozien Boot uit Zoutelande vrij- 30 november een dia-avond lyer Roemenië. Zij maakten {■oor de Stichting Dorkas een Iransportreis. De avond begint lm 19.30 uur. sidie te kunnen krijgen. Direc teur Flipse van het gelijknamige aannemingsbedrijf in Koude- kerke, vindt het project 'bevre digend' verlopen. „We moeten hier samenwerken met een groot aantal partijen", tekent hij aan, „en dat is even wennen." Een moeilijkheid voor de toe komstige 23 kandidaten is ge brek aan geld bij de gemeente Vlissingen. Een deel van de sub- sidiepot voor 1991 is voor dit jaar al aangesproken. Ambtenaar M. van Alphen ziet het niet zo som ber in. Hij denkt dat de woning verbeteringen wel over een wat langere periode kunnen worden uitgesmeerd. Aan de Glacis straat-Oost zijn de werkzaamhe den ook in drie fasen verdeeld. Achttien van de 23 nieuwe aan vragen komen uit die straat en vijf uit de Kasteelstraat-Oost. De Glacisstraat-Oost is er niet. volgens de straatwerkgroep, als een groot aantal woningen weer in goede staat is. De straat, een sluiproute voor het verkeer uit de binnenstad, moet een woon erf worden. Wethouder W. Wisse van verkeer wil daarover nog geen uitspraak doen, maar ver wacht wel binnen een jaar een beslissing. Hij wil afwachten wat er gebeurt met de rk parochiale jongensschool aan de Glacis straat. Daar zit de dienst onder houd gebouwen van de gemeen te Vlissingen zit in, maar die gaateruit. ,,'t Is zonde deweg op nieuw in te richten als er nog veel bouwverkeer doorheen moet", aldus Wisse. Bewoners willen voor maart 1992 duidelijk heid. want dan gaat het winkel centrum op de kop van De Schelde open. Het sluipverkeer zal dan naar mijn mening sterk toenemen." - De complexge- aanpak van eigen wonin gen is een succes in Vlissingen. Jet experiment waarvoor zich (erst negentien huizenbezitters de Glacisstraat-Oost aan meldden, heeft een grote aan trekkingskracht in de Schelde- Tuurt. De stichting Bouwwin- lel Zeeland in Middelburg leeft voor de gemeente Vlissin- len 23 nieuwe aanvragen in be- landeling. Het project - het eerste in Zee- Sinterklaas - Zaterdag 1 de cember arriveert Sint-Nicolaas in Zoutelande. Om 13.30 uur zal hij worden opgewacht bij het po litiebureau aan de Langendam. Na een rondrit door het dorp zal Sint met zijn Pieten worden ont vangen in gebouw 'Middendorp' in Zoutelande.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 17