SLAGERIJ BLANKENBURG» DE PZC 'N DIJK VAN EEN KRANT HIIMIlllllll(lMlM4btMlttllllllllMlll(. lib. GEMEENTE MIDDELBURG mededelingen Extra voordelig deze week: 1 kilo magere Hamlappen 1 kilo schouderkarbonade 1 kilo magere runderlappen 9.80 6,80 15,60 1 kilo schooderfappen7,20 500 gram rauwe cassellerrib7,50 500 gram varkensfilet6,50 Iedere dag verse rookworst oil eigen keoken Ook rookworst van puur rundvlees Voor uw diepvriezer: 5 kilo dikke liblappen 62,- 5 kilo fijne riblappen 56,- 5 kilo schouderlappen 34,- 5 kilo ribkarbonade 52,- 5 kilo rundergehakt 51,- 5 kilo verse worsl 35,- Biefburgers 4 halen/3 betalen 150 gram schnuderham2,10 150 gram bacon2,30 100 gram gegrilde fricandeau1,70 Bestellingen vanaf 20 kilo worden zonder prijsverhoging thuisbezorgd! .J 198,- 179,- Profiteer nu nog van de huidige fiscale wetgeving A.K.Z. verzekeringen Extra Sint bulletin oofiman I WAARSCHUWING!! ^^erste kwaliteit Altijd extra voordeel Vers van het me^V Korte Noordstraat 49-51, Middelburg, tel. 12914. Assurantiekantoor Zeeland Deze week: alle katoeoien herenjacks Alle wollen damescoats NV DELTA NUTSBEDRIJVEN m Poelendaelesingel 10 4335 JA Middelburg Schoonmaken leidingnet van 26 tot en met 30 november m 1990 HINDERWET Kennisgeving vergunningaanvraag hinderwet Kennisgeving beschikkingen hinderwet Verkeer Bestemmingsplan Herinrichting Parkeerpassen voor bedrijven en bewoners 1991 Onvoldoende pensioen of u wilt wat extra's na pensionering? Overweeg eens een koopsom. Bijeen maximale koopsom van f 17.116,-ontvangt u tot maar liefst/ 10.270,-belasting terug. (Zodat u netto f 6847,- investeert). Of denk eens aan een gemengde verzekering, het uit te keren kapitaal is dan fiscaal niet belast. (Kap.uitkering op einddatum of bij eerder overlijden). 2 Voorbeelden: geldig tot 31/12/'90 Kapitaalprognose bij een rendement van 10% Man 50 jaar duur 15 jaar man 45 jaar duur 12 jaar koopsom 17.116 gem. verz., premie 100 p/maand kap. 62.924 kap. 22.807 De afgelopen 15 jaar is een rendement uitbetaald van resp. 14,3% en 13,8%. Dit zijn slechts 2 voorbeelden uit een groot aantal mogelijkheden. Bel ons voor een uitvoerig en gedegen advies. Bossenburg 24, 4385 EA Vlissingen Tel. 01184-61294 b.g.g. 01184-67745 Bij: Plein 1940-2 - Telefoon 01180-12560 4331 LH MIDDELBURG Waarschuwing aan alle bewoners van de gemeente Koudekerke en Dishoek m e.o. De NV Delta Nutsbedrijven (DNB) gaat beginnen met het schoonmaken van het waterleidingnet in boven omschreven gebied. §1 In principe zal het werk plaatsvinden de hele week van maandag tot en met vrijdag en zo nodig een enkele a maal 's nachts. De bewoners van de straten in ge- a noemd gebied waar op een bepaalde dag de leidin- M gen worden schoongemaakt zullen hiervan door mid- del van een huis-aan-huis bezorgde brief persoonlijk II op de hoogte worden gebracht. T Gebleken is dat bij een dergelijke schoonmaak van het leidingnet ook omliggende straten last van bruin water kunnen krijgen en dat plaatselijk de druk lager T kan worden. De bewoners van het genoemde gebied wordt derhal ve aangeraden voor alle zekerheid een kleine voor raad schoon water bij de hand te houden tijdens de lij werkzaamheden. Tijdens de werkzaamheden is de kans aanwezig dat bruin water uit de kranen komt dat vlekken op het wasgoed kan achterlaten. Wij adviseren daarom in die periode voorzichtig te zijn met het wassen van wasgoed en in geval van bruin water het water te laten doorstromen tot het weer helder is. Voor informatie kunt u terecht op het districtskantoor van de NV Delta Nutsbedrijven te Vlissingen, telefoon m 01184-13956. NV Delta Nutsbedrijven doet al het mogelijke om de bewoners geen last te bezorgen, maar kan incidenteel bruin water niet voorkomen zo lang de werken duren. Hiervoor onze oprechte verontschuldigingen. NV Delta Nutsbedrijven heeft getracht bedrijven en instellingen ook individueel te waarschuwen. I NV Delta Nutsbedrijven aanvaardt geen enkele vorm ft van aansprakelijkheid voor schade die zou kunnen if voortvloeien uit het feit dat bedrijven, instellingen of ft personen niet vooraf individueel zijn gewaarschuwd. NV Delta Nutsbedrijven (DNB) ir. P. Stoter, directeur m w. W, M II m. m Burgemeester en wethouders van Middelburg; maken ingevolge het bepaalde in artikel 12 van de wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat bij hen een aanvraag is ingekomen van de heer J. Adamopoulos te Middelburg om een vergunning ingevolge de hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een Grieks restaurant gelegen aan de Lange Noordstraat 14 te Middelburg. Vanaf donderdag 29 november 1990 ligt de aanvraag met de daarop betrekking hebbende stukken elke werkdag tijdens kantooruren en op donderdagavond van 18.00-21.00 uur ter inzage op de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg. De terinzageligging duurt tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag. (Inzage op donderdagavond dient van tevoren telefonisch te worden aangevraagd, tel. 01180- 75432). Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelichting kan worden verkregen. Schriftelijke gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen bij hun college worden ingediend van 29 november tot 29 december 1990. De persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift heeft ingediend, worden indien daarom wordt verzocht, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, worden ingediend. Indien daarom wordt verzocht (tel. 01180-75432) kan in de periode van 14 tot 22 december 1990 een openbare zitting worden gehouden, waarop mondelinge bezwaren naar voren kunnen worden gebracht en waarbij tevens gelegenheid zal worden gegeven tot een gedachtenwisseling. Zij vestigen er de aandacht op, dat alleen degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer van genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest in de gelegenheid worden gesteld bezwaren tegen de ontwerpbeschikking in te dienen. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken ingevolge het bepaalde in de wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend dat zij vergunning ingevolge de hinderwet hebben verleend aan: 1. SKS Piping B.V. te Middelburg voor het oprichten en In werking hebben van een pijpleiding- en staalconstructiebedrijf gelegen aan de Uyterschootweg 14 te Middelburg; 2. Kleef Autobanden B.V. te Roosendaal voor het oprichten en in werking hebben van een kleinhandel in autobanden en accu's gelegen aan de Herculesweg 10 te Middelburg; 3. De heer I. B. Potter te Middelburg voor het oprichten en in werking hebben van een kraanverhuurbedrijf gelegen aan de Uyterschootweg ong. te Middelburg; 4. Bouwgroep Peters Beheer B.V. te Middelburg voor een aannemingsbedrijf gelegen aan de Oostperkweg 19 en de Dampoortweg 4 te Middelburg (ex. artikel 6a). Aan deze vergunningen zijn voorschriften verbonden. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen ter inzage van 29 november tot 29 december 1990 tijdens kantooruren en op donderdagavond van 18.00- 21.00 uur in het gemeentehuis (voor inzage op donderdagavond telefonisch afspreken 01180- 75432). Ingevolge artikel 1 van de tijdelijke wet kroongeschillen staat van 29 november tot 29 december 1990 beroep open bij de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor de aanvrager, de betrokken adviseurs, degenen die overeenkomstig de artikelen 20, 21 of 22, tweede lid, of 28 eerste lid, onder c van de wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht en enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig de hierboven genoemde artikelen bezwaren in te brengen. De beschikkingen wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikkingen. Het beroepsschrift moet in tweevoud worden gericht aan de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Posbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Nadere Informatie over de beroeps- en schorsingsprocedure en de daaraan verbonden kosten kunnen bij de afdeling algemene zaken verkregen worden. Burgemeester en wethouders hebben besloten het parkeren te verbieden voor een op het wegdek van de Touwbaan aangeduid parkeervak, gelegen nabij het pand Touwbaan 51, behalve voor de invalide waarvoor de parkeerplaats is bestemd. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden, als regel onder betaling van 150,- aan rechten, beroep instellen bij de kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland, Sint-Pieterstraat 42 te 4331 EW Middelburg. Het volledige verkeersbesluit ligt bij het bureau voorlichting, Stadhuisstraat 2 te 4331 PK Middelburg ter inzage. De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 19 november 1990 een voorbereidingsbesiuit, als bedoeld in artikel 21 van de wet op de ruimtelijke ordening, heeft vastgesteld voor: a. het perceel Duunmede 3, zoals aangegeven op tekening S185-29 d.d. 11 juni 1990; b. het perceel Grenadierweg, zoals aangegeven op tekening S160-18 d.d. september 1990; c. het gebied tussen de Vrijlandstraat en de Jadeplaats, zoals aangegeven op tekening S207-29 d.d. oktober 1990); d. een gedeelte van het perceel Veerdam 6, zoals aangegeven op tekening S148-25 d.d. 21 augustus 1990; De besluiten treden in werking op 28 november 1990 en liggen met de bijbehorende pre adviezen en tekeningen voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inzage. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat zij een verzoek hebben ontvangen om medewerking aan de verbouw van Grenadierweg 1 (Akzo-hal) tot squash- accommodatie. Het bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse vigerende bestemmingsplan 'Uitbreidingsplan in Onderdelen 1959'. Aangezien echter uit planologisch oogpunt in beginsel geen bezwaar tegen het bouwplan bestaat kan, vooruitlopende op de herziening van het bestemmingsplan, met toepassing van artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening vrijstelling worden verleend. Bij de besluitvorming omtrent het verlenen van een dergelijke vrijstelling wordt rekening gehouden met eventueel bij derden levende bezwaren. Het bouwplan en het schetsplan van de voorgenomen herziening van het bestemmingsplan liggen met ingang van vrijdag 30 november 1990 gedurende veertien dagen voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijk bezwaren worden kenbaar gemaakt aan burgemeester en wethouders, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Herinrichting Edelstenenbuurt/reconstructie ontsluitingsweg Vrijlandstraat/Jadeplaats (inspraak/bezwarenprocedure) Ter inzage ligt het voorstel voor de aanpassing van enkele openbare wijkvoorzieningen in de Edelstenenbuurt, waaronder een nieuwe ontsluiting van de Jadeplaats voor motorvoertuigen via de Agaat en het auto-vrij maken van de Onyxplaats. Van 30 november 1990 tot en met 20 december 1990 liggen de voorstellen tijdens kantooruren ter inzage bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. De reconstructie van de ontsluitingsweg Vrijlandstraat-Jadeplaats wijkt af van de vigerende bestemmingsplannen Dauwendaele Centrum en Dauwendaele. Hiervoor kan met toepassing van artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening vrijstelling van de genoemde bestemmingsplannen verleend worden. Voor de overige aanpassingen behoeft geen wijziging van een bestemmingsplan plaats te vinden en is uitsluitend de inspraakverordening van toepassing. Tot en met 20 december 1990 kunt u: a. inspreken c.q. bezwaar maken tegen de aanpassing van de Agaat en b. inspreken op de overige voorstellen. Hiervoor is een formulier, verkrijgbaar bij het bureau voorlichting. In de rubriek 'Door het oog van de Lange Jan' in de Faam van 28 november 1990 wordt de inspraakprocedure voor dit plan toegelicht. Overdrukken van het artikel in de Faam zijn verkrijgbaar bij bureau voorlichting. Per 31 december a.s. verliezen de parkeervergunningen (parkeerpassen) voor bedrijven en voor bewoners in het attractiegebied van de binnenstad hun geldigheid. De regeling van de uitgifte van parkeerpassen zal voor het jaar 1991 niet worden gewijzigd. Dit houdt in dat voor het verkrijgen van parkeerpassen voor bedrijven en bewoners voor het jaar 1991 de volgende regeling geldt: Het attractiegebied bestaat weer uit twee zones. Parkeerpasbezitters kunnen alleen gebruik maken van hun parkeerpas(sen), in de zone waarin hun vestigings- of woonadres is gelegen, met uitzondering van het Damplein. Op dit plein mag met gebruikmaking van een parkeerpas op alle vakken worden geparkeerd. De scheidingslijn tussen de noordelijke (zone 1) en de zuidelijke (zóne 2) zóne loopt via de volgende straten: Langev'iele, Pottenmarkt, Markt, Lange Delft, Korte Delft en Damplein, waarbij de panden aan de noordzijde van die straten in zóne 1 zijn gelegen en de panden aan de zuidzijde in zóne 2. Voorts zijn de parkeerpassen niet geldig op de Markt, Plein 1940, Vlissings Bolwerk, parkeerkelder Geere én voor parkeermeters waar een half-uur tarief geldt. Aanvragen parkeerpassen voor bedrijven Per bedrijf dat in het attractiegbied van de binnenstad (globaal het gebied waar parkeermeters en -automaten staan) is gevestigd, worden maximaal twee parkeerpassen afgegeven. Het daarvoor verschuldigde parkeergeld bedraagt, evenals in 1990, 300,- per pas per jaar. Aanvraag van één of twee parkeerpassen kan uitsluitend geschieden door middel van het daartoe bestemde aanvraagformulier. Dit formulier kan worden afgehaald en ingevuld ingeleverd bij de afdeling algemene zaken in het stadhuis, Lange Noordstraat 1, ingaande maandag 3 december 1990 om 08.30 uur. Aanvragen gedaan vóór dat tijdstip zullen niet in behandeling worden genomen. De aandacht wordt erop gevestigd dat maximaal 300 bedrijfspassen zullen worden afgegeven. De afgifte zal geschieden in volgorde van binnenkomst van de aanvraagformulieren, waarbij geen voorrang zal worden verleend aan de huidige parkeerpashouders. Verleende parkeerpassen zullen tijdig aan de aanvragers worden toegezonden. De inning van het verschuldigde parkeergeld zal geschieden door middel van toezending van een factuur. Aanvragen parkeerpassen voor bewoners Per woonadres in het attractiegebied van de binnenstad wordt maximaal één parkeerpas afgegeven. Het daarvoor verschuldigde parkeergeld bedraagt, evenals in 1990, 213,- per jaar. Er geldt geen maximum voor totaal aantal uitte geven bewonerspassen. Derhalve is het niet noodzakelijk om persé op 3 december a.s. een aanvraag voor een bewonerspas in te dienen. Aanvraag van een parkeerpas voor bewoners kan uitsluitend geschieden door middel van het daartoe bestemde aanvraagformulier. Dit formulier kan worden afgehaald en ingevuld ingeleverd bij de afdeling algemene zaken in het stadhuis, Lange Noordstraat 1 Op het aanvraagformulier dient naast de naam en het adres ook het kenteken, merk en kleur van de auto te worden vermeld. Verleende parkeerpassen zullen tijdig aan de aanvragers worden toegezonden. De inning van het verschuldigde parkeergeld zal geschieden door middel van toezending van een factuur. Overigens is aan alle houders van een parkeerpas 1990 een aanvraagformulier met toelichting toegezonden. Wanneer men op 1 januari 1991 niet in het bezit is van een geldige parkeerpas, moet normaal de parkeermeter of -automaat gebruikt worden. Zie voor meer gemeentelijke informatie de wekelijkse voorlichtingsrubriek 'Door het oog van de Lange Jan' in de Faam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 16