Reinigingsrechten in Sas stijgen met 21 Kampioen lachduifjes Raad Sas van Gent kan niet goed functioneren mode Onze jongste is wel wat onstuimig. 18.995,- Brand in onderzoekauto Bedrijfsgeneeskunde NS DE PZC 'N DIJK VAN EEN KRANT Maatregelen tegen vernielingen en diefstallen Nu 't houder wordt. GEMEENTE AXEL NIE UW-NAMEN Kleinst mogelijke meerderheid Vakantiebeurs in Vlissingen HULST KLOOSTERZANDE I GROEDE OOSTBURG GROENENDIJK VOGELWAARDE Schietingen Informatie Bedrijven Gemeente Sluis Gemeente Sluis De nieuwe Rover 100 is in alles een echte Rover. Sportief compleet en volgens Rover traditie voorzien van een stijlvol interieur waarin wortelnotehout uiteraard niet ontbreekt. Samen met de nieuw ontwikkelde lichtmetalen 1.1 en 1.4 liter motoren en het unieke Hydragas veersysteem, staat dat garant voor rijplezier dat ongekend is in zijn klasse. Wij nodigen u graag uit voor een kennis making met de jongste Rover telg. De Rover 100, vanaf AXEL: Autobedrijf Roelse, Nieuwendijk 1Tel. 01155-17 74 KAPELLEBRUG: Garage de Beule B.V., Gentsevaart 77-79, Tel. 01140-12097 TERNEUZEN: Garage Rida Terneuzen BV, Mr. FJ. Haarmanweg 4, Tel. 01150-13 690/17 893 Zeldenrustcollege is vandalen zat TERNEUZEN - Bestuur en di rectie van het Zeldenrustcolle ge in Terneuzen zijn het beu voortdurend geconfronteerd te worden met vernielingen en ge vallen van diefstal. Op korte termijn zal de school minder toegankelijk worden gemaakt, gaan enkele uitgangen dicht en Flipperwedstrijd - De voetbalvereniging Hulsterloo houdt morgen, vrijdag, voor le den een flipperwedstrijd in de kantine van de club. Deze aan vang is om 21.00 uur. Zaterdag houdt de vereniging in samenwerking met de sv Sint Aloy een trimwedstrijd. Deelne mers kunnen kiezen uit 3, 6 of 10 kilometer. De inschrijving is in de kantine bij het sportterrein. De start is om 15.00 uur. Na af loop is er een verloting waarbij de startnummers de lotnum mers zijn. zal er door docenten nauwlet tend gesurveilleerd worden. Overwogen wordt om rond de scholengemeenschap voor ma vo, havo en vwo ook nog een groot hek te zetten, maar dat plan moet eerst nog eens pader onderzocht worden. Een.; deel van het docentenkorps loopt niet weg met 'Herashekwerk- plan', omdat gevreesd wordt dat de school teveel het karakter krijgt van een gevangenis. Rector E. van der Rijst bevestig de woensdag de maatregelen. „De laatste tijd is het aantal ver nielingen aan schooleigendom- men en aan spulletjes van leer lingen beduidend toegenomen. Daarbij komt nog dat we steeds vaker geconfronteerd werden met diefstallen van voorwerpen uit de school. Gedacht moet dan worden aan dure jassen, reken machines, maar ook zaken uit kasten van onze diensten. Wij hebben de indruk dat een deel van die daden op conto te schrij ven valt van mensen van buiten af," verduidelijkte hij. Van der Rijst gaf verder te ken nen dat ook andere middelbare scholen in Terneuzen in toene mende mate met dergelijke praktijken te maken krijgen. „Het gaat hier om een uiterst ir ritant verschijnsel. Als je als leerling moet leven en werken in een sfeer waar alles zo kan wor den meegepikt, dan geeft dat een gevoel van onveiligheid. Iets wat we op school beslist niet wil len hebben. Om die reden zal op zeer korte termijn de garderobe voor buitenstaanders moeilijk toegankelijk worden gemaakt en worden er bagagekluisjes aangebracht. Of we een hek rond het schoolterrein moeten plaat sen, daar zijn we nog niet uit. We denken namelijk dat een deel van de fietsdiefstallen te wijten is aan slordigheid van leerlin gen. We zullen eerst trachten hen te manen betere voorzorgs maatregelen te treffen tegen diefstal. Overigens willen we wel af van de kleine vernielingen aan fietsen." De rector van het Terneuzens college, waar dagelijks zo'n 1300 leerlingen hun portie leerstof ko men halen, sluit niet uit dat op korte termijn overleg tussen de Terneuzense scholen volgt over vandalisme en andere vervelen de tijdsverschijnselen waarmee de scholen in toenemende mate te maken hebben gekregen. SAS VAN GENT - Met de kleinst mogelijke meerderheid (zeven stemmen voor, zes tegen) besloot de Sasse gemeenteraad woendagavond de tarieven voor de reinigingsrechten in 1991 te verhogen met 21 gulden per woning. Het college van b en w wilde in eerste instantie niet verder gaan dan een verho ging van zestien gulden (van 99 gulden naar 115 gulden), maar de PvdA-fractie vond dit niet ver genoeg gaan. Fractievoorzitter drs A. J. de Wolde van de PvdA kwam met een motie op de proppen om daar nog eens vijf gulden aan toe te voegen. Volgens De Wolde was dat noodzakelijk om alvast dekking te hebben voor een voorstel dat zeer binnekort ver wacht kan worden om de ge meentelijke subsidie voor het ophalen van oud papier te ver hogen. De VVD was falikant tegen. Fractievoorzitter R. J. M. Noët vond het bovendien een vreem de zaak dat het college twee jaar terug de reinigingsrechten ver laagde om vervolgens nu aan te komen met een forse verhoging. Burgemeester ing J. M. H. M. van Rest dacht daar anders over. Zij meende dat de burgers blij mogen zijn dat zij twee jaar lang voordeel hebben gehad- Overigens vond zij wel dat het college door de motie enigszins in verlegenheid was gebracht. „In de motie worden twee zaken aan elkaar gekoppeld, waarvan er één - de verhoging voor de subsidie van het ophalen van oud papier - nu nog niet aan de orde is. Als de raad niettemin van mening is dat dit de manier is om extra middelen voor de op handen zijnde subsidieverho ging te verkrijgen, dan heb ik er geen moeite mee dit via deze weg te doen." Vervolgens bracht zij de motie in stemming. CDA en VVD stemden tegen. Johan Platteeuw met zijn lachduifjes, die een zilveren medaille wonnen (foto Camïle Schelstraete) HOEK - Johan Platteeuw, lid van de vogelvereniging De Sluiskilse Vogelvrienden heeft tijdens de Europese vo gelkampioenschappen in het Belgische Tienen een zilve ren medaille veroverd met een stam lachduifjes. Vorig jaar won hij het Nederlands kampioenschap in Breda. Platteeuw: „Zeker als je ziet dat deze stam bestaat uit jon ge vogels uit de Nederlandse kampioenen van vorig jaar, is dit een zeer goed resultaat. Daar komt nog bij dat op een nationale vogeltentoonstel ling in Sint Willibrord ook een kampioenschap met een stam lachduifjes werd behaald. De continuïteit lijkt voor een aantal jaren veilig te zijn ge steld." In de klasse waarin Platteeuw de prijs behaalde is alleen zil ver en brons uitgereikt. Een Zwitser behaalde de bronzen plak. Platteeuw: „Dit soort wedstrijden is iets anders van opzet dan een afdelings- of re gionale wedstrijd. Op de re gionale wedstrijden krijg je vaak een kampioenschap, hier moetje dat verdienen! De conditie van de vogels zou nog iets beter kunnen. De in ternationale jury heeft wel licht daarom gemeend zilver te moeten uitreiken en nog geen goud." In Tienen waren een kleine drieduizend vogels samenge bracht door kwekers uit Duitsland, Frankrijk, Enge land, Nederland, Zwitserland en België. VLISSINGEN - Zeeuwen die overwegen naar Engeland op vakantie te gaan kunnen zater dag 3 november terecht in hotel Britannia in Vlissingen. Reis bureau AMZ, de Olau Line en de Vlissingse VVV houden geza menlijk een reisbeurs met de nadruk op Zuid-Oost Engeland. De provincies Kent, Sussex en Surrey worden door de meeste reizigers slechts doorkruist op weg naar Londen, hoewel deze streek juist veel te bieden heeft op het gebied van natuurschoon en historie. Zo'n dertig lokale VVV's, jeugdherbergen, kaste len en hotels presenteren zich zaterdag van 11 tot 17 uur in Bri tannia. Vrouwengilde - De afdeling Hulst van het Katholiek Vrou wen Gilde (KVG) houdt maan dag 5 november een bijeen komst in het Hof van Vlaande ren aan de Vismarkt in Hulst. Dr Kirkels uit Nijmegen houdt daar een lezing over de vraag: 'Pre- conceptioneel spreekuur of zwangerschaps voorzorg'. Dr Kirkels is als eerste in Neder land begonnen met een spreek uur voor advisering inzake pre- conceptie. Na de lezing krijgen de toehoorders gelegenheid vra gen te stellen. Zowel leden als niet-leden zijn welkom. De bij eenkomst begint om 20.00 uur. Luchtbuksvereniging - De luchtbuksvereniging De Rei zende Kogel uit Kloosterzande heeft een clubavond gehouden in café De Reizende Man. Er wa ren achttien deelnemers. Uitslag: 1 M. Dieleman, Terneuzen; 2 E. Cornelissen, Hengstdijk; 3 W. Key- zer. Terneuzen. V ei n s< De brandweer van Terneuzen slaagde erin het vuur in de trailer van de NS snel te blussen, zodat de schade beperkt kon blijven (foto Caviile Schelstraete) TERNEUZEN - De vrijwillige brandweer van Terneuzen heeft woensdagmiddag omstreeks vijf uur een brand in een trailer van de Bedrijfsgeneeskundige Dienst van de Nederlandse Spoorwegen geblust. De wagen stond bij het NS-gebouw in de Stationsweg. Vandaag, donderdag', zou het NS-personeel in de speciaal in gerichte trailer medisch worden onderzocht. Dat onderzoek is nu uitgesteld omdat eerst moet worden vastgesteld of er schade is aan de apparatuur. Op het eer ste gezicht lijkt dat niet het ge val. De brand beperkte zich tot de-laadruimte, waar de accu's vlam hadden gevat. Daar is waarschijnlijk kortslui ting opgetreden. Omdat zich in de wagen geen doorlichtingsap- paratuur bevond bleek de aan vankelijk vrees dat er mogelijke1 enige radio-activiteit was vrij ge komen, ongegrond. Over de om vang van de schade tastten de NS woensdagavond nog volko men in het duister. Plattelandsvrouwen - De afdeling Groede van de Neder landse Bond van Plattelands vrouwen heeft de heer A. Goos, medewerker van een instituut voor 'dubbel-gehandicapten', gestrikt voor een lezing. Goos komt tijdens een bijeenkomst dinsdag 6 november vertellen over zijn belevenissen met en door deze mensen. Plaats van handeling is De Wulpenhoek in Groede. De aanvang is om 19.30 uur. Koersbal In het parochie huis Sint Martinus in Groenen dijk is een wedstrijd koersbal ge houden. Er waren zestien deel nemers. Uitslag: 1 H. Baart en C. van Meelen, 2 R. de Waal en T. de Waal, 3 A. de Waal en E. Kint. Bridge - De Oostburgse re creatiebridgeclub speelde voor de laddercompetitie. Uitslag, groep A, tien paren: 1 echt paar Buijze, 2 de heer Langedijk/me vrouw De Ruijter.; 3 de heer Baren dregt/mevrouw De Vries; groep B tien paren: 1 dames Spierenburg/Le grand, 2 dames LuteijrVPoissonniei 3 dames Hendriksen/Plasschaert. Bijenziektes - De afdeling Hulst en omstreken van de Ver eniging ter Bevordering der Bij enteelt houdt woensdag 7 no vember vanaf 19.30 uur een bij eenkomst in café 't Karrewiel in Vogelwaarde. Imkers en andere I geïnteresseerden zullen het diel avond speciaal hebben over voorkoming van ziekten bij bij en. SAS VAN GENT - De Sasse ge meenteraad kan volgens de CDA-fractie als hoogste be stuursorgaan in de gemeente niet functioneren, omdat het college van b en w niet bij machte is om toegezegde be leidsnota's te produceren. Daar naast kan het CDA niet uit de voeten met de gemeentebegro ting voor 1991 die niet meer is dan een kopie van de begroting van dit jaar. De fractie stelt dit in haar alge mene beschouwingen, die giste ren aan de orde kwamen tijdens de maandelijkse raadsvergade ring. HULST - In café W. Blommaert werd een schieting gehouden, waaraan 25 schutters deelna men. Uitslag: hoge vogel R. Sterekx, Zei- zate (B), eerste zijvogel H. de Vos, Heikant, tweede zijvogel W. Blom maert, Hulst. Meeste kleine vogels, vier, A. de Bliek, Hulst. KOEWACHT - In café P. de Vliegher werd een schieting ge houden. waaraan 24 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel A. Colle. Moerbe- ke (B), eerste zijvogel M. Colle. Moer- beke. tweede zij vogel Ph van Remor- tere, Koewacht. Meeste kleine vo gels, drie, W. Rombout, Koewacht. ZUIDDORPE - De schuttersso- ciëteit Sint Sebastiaan hield een schieting waaraan 108 schutters deelnamen. Uitslag wip 1: hoge vogel P. de Waal, Kloosterzande, tweede hoge vogel A. van Hoeke, Stekene Beerste zij vo gel A. Suy, Koewacht, tweede zijvo gel G. Samijn, Zuiddorpe, derde zij vogel P. Martens, Koewacht, vierde zijvogel S. Michielsen, Philippine. Wip 2eerste hoge vogel J. van Water schoot, Kloosterzande, tweede hoge vogel H. Poppe. Stekene (B), eerste zijvogel J, van Oudegem. Koewacht, tweede zijvogel H. de Craene. West- dorpe. derde zijvogel J. Roelands. Zuiddorpe. vierde zijvogel G Suy, Zuiddorpe. KLOOSTERZANDE - In café De Kastanje werd een schieting gehouden, waaraan 56 schutters deelnamen. Uitslag wip 1: eerste hoge vogel E. Luyckx, Hulst, tweede hoge vogel R. Verschoten, Rapenburg, eerste zijvo gel E. de Kort. Hulst, tweede zijvogel P. Neve. Kloosterzande. Meeste klei ne vogels, acht, L. van Kerkhoven, Koewacht. Wip 2: eerste hoge vogel J. Dobbelaar. Hulst, tweede hoge vogel E. Verschoten, Rapenburg, eerste en tweede zijvogel E. Luyckx, Hulst. Meeste kleine vogels, vijf, mevrouw Hulshout, Lamswaarde. De christen-democraten verwij ten het college van b en w dat het de raad en de bevolking op ge brekkige wijze informeren over te nemen beleidsstappen of plannen. Als voorbeeld wordt het verstrekken van de resulta ten van het woningmarktonder zoek genoemd, die pas na her haaldelijk aandringen aan de raad ter hand werden gesteld. Het feit dat niet in alle raads commissies leden van de raad benoemd zijn is volgens de frac tie een ander voorbeeld waaruit blijkt dat het college discussies over bestuurlijke zaken uit de weg gaat. Het college heeft nu schoorvoe tend een handreiking gedaan aan de raad door de belofte tij dens informele bijeenkomsten over plannen met de raad van gedachten te wisselen, maar dit is voor het CDA niet genoeg. Te meer, omdat deze bijeenkom sten geen openbaar karakter hebben. Het CDA wil op korte termijn van het college nadere informa tie krijgen over wat er de komen de jaren gebeuren gaat met het onderhoud aan wegen en riole ringen, het al dan niet privatise ren van een deel van de dienst openbare werken, het financieel gezond maken van de plaatselij ke woningbouwvereniging, de herstructurering van de woon wijk Sint-Albert, de instandhou ding van het zwembad en de reorganisatie van het Sociaal Kultureel Werk(SKW). De CDA-fractie drong bij het col lege aan om 56.000 gulden in 1991 niet aan te wenden voor de sanering van de kapitaalsdienst. CDA-woordvoerder R.A.O.M. Bruggeman verwoordde dit na veel over en weer gepraat in een motie, die door een raadsmeer- derheid werd aangenomen. Al leen de PvdA-er J. G. M. van Hecke was tegen. De Belangengroepering Groot Sas (GGS) heeft eveneens moei te met de informatiebijeenkom sten voor de raad. maar om an dere redenen. GGS vindt de bij eenkomsten zonde van de tijd, omdat ze bedoeld zijn om van gedachte te wisselen over te voe ren nieuw beleid. Dit beleid zal echter financiële offers van de gemeente vragen. En gezien de penibele financiële situatie waarin de Kanaalzone-gemeen te verkeert, kunnen deze offers volgens GGS niet gebracht wor den. Het college, zo benadrukte bur gemeester mevrouw J.M.H.M. van Rest, is niet van plan om zijn werkwijze te herzien. Bovendien menen b en w dat het al dan niet aanwezig zijn van financiële middelen geen maatstaf is voor het informeren van de raad. Het aan te leggen bedrijventer rein bij Westdorpe zal volgens het Sasse college aangemerkt moeten worden als een terrein van lokale betekenis. Het dage lijks bestuur verwacht niet dat het in exploitatie brengen van dit kleine terrein ten koste zal gaan van de ontwikkeling van een grootschaliger industrieter rein op de Axelse Vlakte. Het college verwacht eerder het te gendeel. De PvdA-fractie, op zich niet tegen de aanleg van een klein bedrijventerrein bij West dorpe, had de vrees voor een slechte invloed in haar beschou wingen geuit. Overigens zijn de onderhande lingen voor de aankoop van een stuk landbouwgrond aan de Vis sersverkorting in Westdorpe, vlakbij de Tractaatweg. in het laatste stadium aanbeland. Ook is over de planologische aspec ten van het bedrijventerrein overleg gevoerd met de provin cie. Het college verwacht nu bin nen een half jaar tijd te kunnen beginnen met de aanleg van het terrein. De burgemeester van Sluis brengt ingevolge het bepaalde in artikel 19a van de wet op de ruimtelij ke ordening ter openbare kennis dat burgemees ter en wethouders van deze gemeente voorne mens zijn met toepassing van artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening annex artikel 50, lid 8 van de woningwet vrijstelling en bouwver gunning te verlenen ten behoeve van de oprich ting van appartementen op het kadastrale per ceel gemeente Sluis, sectie K no. 88 gelegen aan de Zwinstraat te Retranchement. Het bouwplan ligt met ingang van 2 november 1990 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage in het stadhuis, Groote Markt 1 te Sluis. Gedurende de termijn van ter inzage legging kun nen schriftelijke bezwaren tegen bovenomschre ven plan worden ingediend bij burgemeester en wethouders van deze gemeente. Sluis, 1 november 1990. De burgemeester voornoemd, M. L. Everaers. regen wind sneeuw mist hagel loden mantels regenmantels coats jacks Deze volgorde is willekeurig, maar begint of eindigt bij Lavooy mode VOOR DAMES EN HEREN GORTSTRAAT 32-34 MIDDELBURG TEL. 01180-12508 DONDERDAG KOOPAVOND Burgemeester en wethouders van Sluis maken bekend dat zij voornemens zijn tot realisatie over te gaan van een parkeerplaats aan de St. Anna- straat te Sluis. Op het desbetreffende perceel rust de bestemming 'Agrarische doeleinden klasse A'. In het bestemmingplan Buitengebied is een wijzi gingsbevoegdheid opgenomen om de bestem ming 'Agrarische doeleinden klasse A' te wijzigen in de bestemming 'Verkeersdoeleinden'. Het plan ligt vanaf 2 november 1990 gedurende veertien dagen ter gemeentesecretarie afd. A. J. Z„ Groote Markt 1, ter inzage. Belanghebbenden worden in de gelegenheid ge steld eventuele schriftelijke bezwaren binnen de ze termijn aan hun college kenbaar te maken. Sluis, 1 november 1990. Burgemeester en wethouders van Sluis M. L. Everaers, burgemeester C. M. Reinhoudt, secretaris. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Axel maken be kend, dat in verband met de openbare raadsver gadering op donderdag 22 november a.s. de vol gende commissievergaderingen worden gehou den. DINSDAG 6 NOVEMBER 1990 20.00 uur: commissie welzijnszaken WOENSDAG 7 NOVEMBER 1990 19.00 uur: commissie VROM DONDERDAG 8 NOVEMBER 1990 19.00 uur: commissie Ouderenbeleid 19.00 uur: commissie Openbare Werken Sportzaken 20.00 uur: commissie Gemeentefinanciën De commissievergaderingen hebben een open baar karakter en worden gehouden in het stad huis te Axel. Bij het ontbreken van agendapunten vinden de bovengenoemde vergaderingen geen doorgang. Voor informatie hierover: stadhuis Axel, telefoon 01155-2220, toestel 45/46. Axel, 1 november 1990. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. J. de Graaf, burgemeester, J. P. van Sabben, secretaris. v E K II g i: s 7, B N k P i: v ti k 4. B G B li K 2' ti 1! d z< 1' g ei P E ei H k PI V 11 n A

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 40