Van Ettekoven redt roeiploeg asparov weerstaat arpov in eindspel I n' Hifi I (ABS Medici kibbelen over behandeling Ronald Koeman Commissariaat van media wil Nos beboeten Pluygers naar EK shotokan karate sport Sampon: ik laat me niet ringeloren door zo'n snotaap Zeventiende zege Tuur Toch remise na marathonpartij i li til lilt "illllllll.il fill Contributie Verbaasd ■Hl lil! mum iipii l mill 11 II! lilllllll Vlissinger vertegenwoordigt Nederland in Italië Stootkussen Discipline op tv I I I I I I I ITTT Conflict Compromis Braam verlaat De Stormvogel VLISSINGEN - Patrick Braam, tot voor kort nog lid van zwem- club De Stormvogel in Vlissin gen, gaat vanaf vandaag (don derdag) zwemmen voor Zijl/ LOB uit Leiden. De Middelbur ger vroeg twee maanden gele den al overschrijving aan en mag ondanks tegenwerking van De Stormvogel voor de Zuid hollandse zwemvereniging uit komen in competitieverband. Patrick Braam is onlangs overi gens weer lid geworden bij zijn vroegere club Luctor in Middel burg, waar hij ook traint. De Stormvogel is uiterst verbol gen over het vertrek van Braam. „Hij heeft ons bij de neus geno men", zo meent secretaris Adrie Sampon. „Braam was destijds van Zeeschuimers naar De Stormvogel teruggekomen on der een aantal voorwaarden. Hij moest een voorbeeld voor de he le vereniging zijn, maar boven dien moest hij in de competitie wedstrijden uitkomen." LAKE BARRINGTON (ANP) - Met de beste race uit haar leven heeft Harriët van Ettekoven de Nederlandse vrouwenploeg bij de wereldkampioenschappen rpeien van de ondergang gered. „Nu ga ik ook voor blik", sprak de Amsterdamse skiffeuze strijdlustig. ■aar succes deed de stemming weer opfleuren in het Nederland se kamp. Buiten de twee, ver nachtte, kwalificaties voor de jjfölve finales van zowel de man nen lichte (Boddeke, Van Bek- t|im) als de zware dubbel-twee (Rienks, Florijn), was het uren lang een en al droefenis op her kansingendag van de WK roeien op het Lake Barrington. Qndanks een ideaal koel tempe- ■tuurtje en een gladde water spiegel, werden drie vrouwen- t duo's uitgeschakeld. Zij mogen in het weekeinde alleen de B-fi- riple roeien met als inzet de ze vende plaats. - Uke Barrington, Tasmanië. derde 5 (tag, herkansingen: Vrouwen, licht: Skiff, eerste twee in finale. Eerste herkansing: 1. Defauw (Bel) 8.03,42, 2. Sands (VSt) 8.06,71. Tweede herkansing: 1. Jensen (Den) 8.03,93, 2. Ferguson (Aus) 8.06,65. Dtibbei-twee, eerste twee in finale. Eerste herkansing: 1. Canada 7.29,16, 2.:phina 7.34,50. Tweede herkansing: 1. Denemarken 7.31,95, 2. Australië 7,34,60, 3. Nederland (Rip, Schot) 7.37,14. Vier-zonder-stuurvrouw, eer- ste vier in finale: 1. Groot-Brittannië 7.08,39, 2. China 7.11,18. VRjuwen, zwaar: Vier-zonder-stuur- vijpuw, eerste twee in finale. Eerste fflkansing: 1. Canada 6.53,27,2. Ver enigde Staten 6.58,46. Tweede her- kansing: 1. Bondsrepubliek 6.57,12,2. Nieuw-Zeeland 7.00,47. Dubbel-twee, eerste twee in finale. Eerste herkan sing: 1. Bondsrepubliek 7.17,84, 2. Sovjetunie 7.19,92, 3. Nederland (Pentenga, Zeekant) 7.25,39. Tweede herkansing: 1. Bulgarije 7.17,40, 2. Australië 7.21,21. Twee-zonder-stuurvrouw, eerste twee in finale. Eerste herkansing: 1. Verenigde Staten 7.48,05, 2. Groot- Brittannië 7.51,54, 3. Nederland (De Jong, Meiland) 7.55,57. Tweede her kansing: 1. DDR 7.39,93, 2. Canada 7.41,27. Skiff, eerste twee in finale. Eerste herkansing: 1. Peter (DDR) 7.52,00, 2. Brandin (Zwe) 7.57,98. Tweede herkansing: 1. Jordache (BrD) 7.50,07, 2. Van Ettekoven (Ned) 7.53,79. Mannen, licht: Vier-zonder-stuurman, eerste twee in finale. Eerste herkansing: 1. Austra lië 6.30,90, 2. Frankrijk 6.34,77. Twee de herkansing: 1. Groot-Brittannië 6.25,92, 2. Italië 6.29,45. Dubbel-twee, eerste drie in halve finale. Eerste her kansing: 1. Verenigde Staten 6.48,18, 2. Spanje 6.53,99. Tweede herkan sing: 1. Nederland (Boddeke, Van Bekkum) 6.51,20, 2. Australië 6.55,31. Derde herkansing: 1. Zwitserland 6.55,06, 2. Italië 7.02,83. Mannen, zwaar: Vier-met-stuurman, eerste twee in fi nale: Dubbel-twee, eerste drie in hal ve finale. Eerste herkansing: 1. Noor wegen (Thorsen, Bjonness) 6.36,00, 2. Italië 6.40,04. Tweede herkansing: 1. Nederland (Rienks, Florijn) 6.26,79, 2. Bulgarije 6.27,83. Derde herkansing: 1. Sovjetunie (Zaskalko, Marsjenko) 640,39, 2. Frankrijk 6.53,78. Twee zonder-stuurman, eerste drie in hal ve finale: 1. Oostenrijk 6.58,53, 2. Ca nada 7.03.91. Vier-zonder-stuurman, eerste twee in finale. Eerste herkan sing: 1. Nederland (Peters, Van der Zwan, Krijtenburg. Schwarz) 6 13,53, 2 Groot-Brittannië 6 14,71. Tweede herkansing: 1. Nieuw-Zeeland 6.13,20, 2. Bondsrepubliek 6.14,42. Braam zelf ontkent dat: „Er is ooit door de voorzitter en de trai ner een briefje opgemaakt, dat ik in enkele wedstrijden moest uitkomen, meer niet." Volgens Sampon kwam er van de afspraken maar weinig te recht. „Braam sloeg nogal eens een training over en bleef ook wel eens weg in wedstrijden. Hij zat in die tijd met een cursus en kampte met privé-problemen. In april van dit jaar bedankte hij dan ook als lid. Hij voelde zich niet meer gemotiveerd." Braam: „Dat was ook zo, daarom heb ik bedankt als lid." Toen Braam twee maanden ge leden overschrijving aanvroeg, sloeg dat als een bom in. Sam pon: „Hij zal wel in één keer de geest weer hebben gekregen, maar hij laat ons nu natuurlijk wel zitten. Als je nagaat dat veel mensen pro deo werken in de club en er alles aan doen voor de zwemmers, dan is dit toch geen manier van handelen. Je kunt niet zo maar elke open deur inlo pen." De overschrijving van Braam had om die reden nog wat voeten in de aarde. Sampon: „Braam had sinds april geen contributie betaald, dus dat moest hij nog even doen. Hij heeft daar heel moeilijk over gedaan, maar ik laat me niet ringeloren door een snotaap. Een week later kwam hij die contributie natuurlijk toch betalen. Normaal gespro ken ga je altijd in goede harmo nie uit elkaar als een lid over schrijving aanvraagt, maar wij voelden ons genomen. Daarom hebben we bij Patrick Braam de reglementen gehanteerd." Patrick Braam heeft met verba zing kennis genomen van de reactie van De Stormvogel en met name van de secretaris. „Ik had een half jaar niets meer ge hoord van De Stormvogel, nadat ik vóór 31 maart met een keurig briefje me had afgemeld als lid. Ik was inderdaad niet meer ge motiveerd. Het was geen kwes tie van een slechte relatie tussen de trainer en mij. Ik had gewoon geen zin meer." Twee maanden geleden werd Braam benaderd door Zijl/LGB uit Leiden om voor die club wed strijden te gaan zwemmen. „Vol gens mij had de zaak met De Stormvogel afgedaan. Ik heb nooit iets gehoord over contri butie-achterstand, dus ik dacht dat ik geen lid meer was. Daar om heb ik ook geen overschrij ving aangevraagd. Ik ging er vanuit dat ik gewoon van een an dere vereniging lid kon worden." Braam: „Maar op een gegeven moment kreeg ik ineens een aan getekend schrijven van De Stormvogel. Daarin stond dat het in de statuten is vastgelegd, dat leden altijd tot en met de cember, dus tot het eind van het seizoen contributie moeten be talen. Ook al zwemmen ze geen meter meer voor de club. Ik werd verplicht om 140 gulden te beta len. de contributie van april tot en met december." Volgens Patrick Braam is er geen sprake geweest van een ru zie („ik heb wel even woorden ge had met Sampon") en zijn de reacties van De Stormvogel on begrijpelijk. „Ik heb de contri butie maar betaald, om van alles af te zijn. Maar merkwaardig is het allemaal wel. Ze hebben maanden niets meer van zich la ten horen, nog geen bedank briefje of zo. En nu voelen ze zich ineens gepikeerd." „Voor mij is de zaak nu helemaal afgedaan", sluit hij het hoofd stuk De Stormvogel af. „Ik ben weer lid geworden van Luctor, daar train ik en in wedstrijden kom ik uit voor Zijl/LGB. Waar om voor die club? Omdat ze me hebben gebeld. En omdat ik nu weer wél zin heb om te zwem men." Patrick Braam is overgestapt van De Stormvogel naar Zijl/LGB uit Leiden (foto Lex de Meester) ÏW YORK (GPD/AFP/RTR) - Hfel flauwtjes was daar weer elen het van hem zo bekende (mlachje. Op het moment dat jiatoli Karpov in het Hudson- eater in New York akkoord ging met de deling van het punt in de achtste partij, kon Gari Kasparov gerust adem halen. 3: Hi, had de vaak sombere voor- _snellingen van zijn collegae grootmeesters weer eens gelo genstraft en uit een moeilijke stttnd een remise weten te beha- leiDat er daarvoor 84 zetten dig waren, zal de wereldkam- Den simpel gezegd een zorg |n geweest. afgebroken stelling bood vol- as vele kenners mogelijkhe- In voor uitdager Karpov. Niet een had hij een betere stelling |l het bord, hij leek door in tijd- II od de perfecte oplossingen op |S )te problemen te hebben ge- nden, ook een slagje in de psy- I ologische oorlog tegen de we- I dkampioen te hebben gewon- vraag was bij de hervatting n ook tweeledig: heeft Kaspa- de schaak- en de mentale raliteiten zijn blunders uit het itste gedeelte van de afgebro- n partij te verwerken. De we- ||J dkampioen bleek daartoe in fat. Hij had inderdaad de eni- mogelijke zet, aldus de com- "ntaar leverende 'beste stuur- lu Tg4-g3 onder couvert afge- ven. Hoewel dat niet aan zijn zicht was af te lezen, moet irpov enigszins teleurgesteld In Die zet van zijn opponent Irkleinde zijn kansen in het l'loop van de partij aanzien- Itsparov wist dat hij verder Ichts met een actieve verdedi- Jig zich zou kunnen redden. Issief afwachten wat Karpov |dacht had, zou schaak-zelfdo- ng zijn. In dat licht moest ook jn 44ste zet: Kh2-hl, worden feien. Hij moest zich zien te be- Ijden van de omklemming op I diagonaal h2-b8. opzet slaagde goed. Op de |;te zet kwam hij met Ta3, 'ong daarmee niet alleen Kar- tot het laten vallen van de f5, maar gaf aan dat de uitda- ook zijn stelling moest verde len. Na 53 zetten, toen Kaspa- 169 minuten en Karpov 204 |nuten had nagedacht, kwam uitdager andermaal in tijd- 3d. Met nog één minuut op de k vóór de controle, koos Kar- voor d5-d4. De beste zet was echter, aldus de analyserende grootmeester, Df2 geweest. Karpov redde zich net voor de controle, die vereist dat er, bij hervatting van de partij, zestien zetten worden gedaan in een uur. De positie van de uitdager was op dat moment al minder sterk. Hij bleef in tijdnood en probeerde door middel van het herhalen van een zet, Dcl-f4t, wat seconden te winnen. Kasparov realiseerde zich blijk baar dat er weinig meer uit de stelling was te halen en bood na zijn 64st zet Da5-al een dame- ruil en dus eigenlijk gewoon re mise aan. Karpov weigerde nog en probeerde daarna zijn koning actief in het spel te betrekken. Het baatte hem niet, voorname lijk doordat hij in zoveel tijd nood zat dat hem maar weinig seconden waren gegeven de pro blemen te lijf te gaan. Na de tweede controle van de klokken, na 72 zetten, gingen de grootmeesters in de analyse-za len al uit van een deling van het punt. Kasparov eveneens, maar de uitdager waarschijnlijk als enige nog niet. Hij volhardde tot de 79ste zet met het winstge vend proberen te maken van het kleine voordeel. Toen de uitda ger echter op de 79ste akkoord ging met een dame-ruil, was het pleit beslecht. De één-na-langste partij uit de inmiddels 128 partijen omvat tende tweekamp tussen Kaspa rov en Karpov was eindelijk ten einde. Wit: G. Kasparov Zwart: A. Karpov Vervolg 8e matchpartij, New York 1990 (met analyses van Hans Bouwmeester) Stand op bord: Wit: Kh2, Dh4, Tg4, Ld5, pionnen f5, g2, h3. Zwart: Kh8, De5, Td8, pionnen b5, c6, f6, h7. 1 Illli 11:11 lllll Illli Ml I 41. Tg3... (Deze gedwongen zet kwam bij de hervatting uit de enveloppe.) 41...cxd5 42. Dg4 Dc7 43. Dd4 Dd6 44. Khl... (Op 44. Dg4 was Karpov vermoe delijk 44,..Df8 van plan.) 44...Te8 45. Dg4 Dd7 46. Td3 Telt 47. Kh2 Te4 48. Dg3... (Vooral niet 48. Dxe4? Dc7t!) 48...Te5 49. Ta3 Te8 50. Df4 Db7 (Dreigt 51...Db8 met dameruil en een gewonnen toreneindspel.) 51. Khl Db8 52. Dh4 Db6 53. Db4 d4 54. Tg3 Dc7 55. Td3 Dclt 56. Kh2 Df4t (Hiermee is de eerste tijdcontro- le gehaald.) 57. Kgl Dclt 58. Kh2 Df4t 59. Kgl Tc8 60. Tdl Td8 61. Dxb5 De3t 62. Khl d3 (Hij is ver gekomen, maar voor het volle punt toch niet ver ge noeg. De zwarte koning heeft voortdurend bescherming nodig en dat maakt de zwarte stukken in laatste instantie machteloos.) 63. Da5 Dd4 64. Dal Db6 (Nu is het toreneindspel na ruil op al niet meer te winnen omdat de witte koning tijdig ter plaatse is.) 65. Da2 Kg7 66. Dd2 Dc5 67. Tfl Td4 68. Tf3 Dd6 69. Te3 Ta4 70. Tel... (Denk om de onderste rij!) 70...h5 71. Tbl Dd7 72. Ddl Kh6 (Nu is ook de tweede tijdcontrole achter de rug. Karpov zal zich in middels vertrouwd hebben ge maakt met de gedachte dat het spel niet te winnen is.) 73. Dd2+ Kg7 74. De3 h4 (Oplettend blijven. Na 74...d2? 75. Dg3+ heeft wit plotseling een beslissende aanval.) 75. Df3 Kh6 76. De3+ Kg7 77. Df3 d2 (De inval op h5 is niet te voorko men en na 77...Kh6 78. De3+ heeft wit eeuwig schaak.) 78. Dh5 Df7 (Er was niets beters. Wit heeft de slag gered.) 79. Dxf7+ KxfJ 80. Tdl Td4 81. Kgl Td5 82. K12 Txf5t 83. Ke2 Tg5 84. Kf2 Remise Richard Flu.vgers: vaak neem ik helemaal alleen op strand allerlei kata's door foto Oscar van Beest) VLISSINGEN - Richard Pluy gers uit Vlissingen is door de Nederlandse shotokan bond ge selecteerd voor de Europese kampioenschappen shotokan karate die 1 en 2 december in Italië worden gehouden. „Nu krijg ik de waardering van de vele uren harde training", zegt de 27-jarige sportman. Afgelopen week kreeg Pluygers een uitnodiging om deel te ne men aan de selectietraining voor de EK. „Dertig karateka's moes ten in Utrecht laten zien wat ze waard waren. Er volgen nog meer selectietrainingen, maar samen met twee andere karate ka's heb ik de bevestiging al bin nengekregen dat ik Nederland mag vertegenwoordigen." Onder leiding van de Roosenda ler Jan Knobel, zoon van de be kende voetbaltrainer George Knobel, volgt Pluygers In Vlis singen bij sportschool Umo het shotokan karate. „Ook kan ik in Vlissingen in een oud pakhuis trainen. Maar vaak neem ik hele maal alleen op het strand allerlei kata's door, schijngevechten waarin alle basistechnieken van het shotokan karate voorko men." Paalhoofden gebruikt hij dan als een soort stootkussen om hard heid te trainen. „Om veel paal hoofden zit zeewier dat als een kussen de pijn bij het stoten ver zacht. Na een tijdje oefenen, als ik het zeewier eraf heb gestoten, is de ondergrond harder gewor den. Maar dan zijn mijn twee stootknokkels ook min of meer verdoofd en kan ik meer pijn ver dragen." Voor het shotokan karate moet je over een ijzeren discipline be schikken. „pe wil om vol te hou den. door te zetten, zelfs als je he lemaal afgepeigerd bent. Een wedstrijd duurt minimaal twee minuten. Dat lijkt kort, maar het is uitputtend. Shotokan ka rate vraagt een totale beheer sing van de spieren." strijd op je donder. Dat is te trai nen. Net als de instelling om vol te houden, het in staat zijn om te incasseren. Op karakter loop ik 3675 meter in de Coopertest (12 minuten). Ook een vijf kilome ter-loop kan ik snel volbrengen, omdat ik heb geleerd af te zien", zegt tweede danner Pluygers. Pluygers, marechaussee van be roep, beseft dat heel gemakke lijk de kennis en kunde van het karate op een kwalijke manier ten uitvoer gebracht kan wor den. „Met shotokan karate scoor je door hard op iemands lichaam te stoten. Het gezicht mag alleen licht getoucheerd worden. Van daar dat discipline in onze trai ning is opgenomen. Als de trai ner en ik merken dat jongens van onze school op straat rottig heid uithalen, dan kunnen ze di rect vertrekken. Die komen er niet meer in." Dat brengt 'Sem Pai' Pluygers, samen met de leraar heeft hij zeggenschap over de andere ka rateka's, op een voorbeeld. „Een jongen van negen wilde tijdens de training naar het toilet. Dan is het uitgesloten dat hij zomaar de zaal in- en uitloopt. Daar gaan codes aan vooraf. Op die manier worden karateka's be kend met vormen en gedragsre gels." Het shotokan karate is een ex plosieve sport. „Conditioneel moetje helemaal in orde zijn an ders krijg je klappen. Eigenlijk geef je jezelf tijdens een wed- 09.30-10.00 EURO: Eurobics. 10.00-11.00 EURO: Kunstrijden op de schaats vanuit de VS. 11.00-12.00 EURO: Golf vanuit Span- je. 12.00-19.00 EURO: Open Indoor ten nistoernooi voor mannen in Parijs. 16.03-19.00 Did 1: Sport extra: acht ste finale van het ATP Tennis Toer nooi in Parijs. 18.00-18.30 BBC' 2: Play Snooker: cur sus. 19.00-19.30 EURO: Motor Sport. 19.30-20.00 EURO: Eurosportnews. 20.00-22.30 EURO: Open Indoor ten nistoernooi voor mannen in Parijs. 22.30-00.00 EURO: Voetbal 22.35-23.30 BRT 2: Sport extra: met o.a. boksen, EC basketbal (Meche- len-Leverkusen) en wielrennen in Gent. 23.00-23.55 RTL V: Match Barend en Van Dorp. 23.30-00.10 Did 2: Sport extra: bas ketbal. 00.00-01.00 EURO: Open Indoor ten nistoernooi voor mannen in Parijs. 01.00-02.00 EURO: Autosport: GP van Spanje voor Formule I. 02.00-02.30 EURO: Eurosportnews BARCELONA (GPD) - Vlak voordat hij maandagavond de operatiekamer binnen werd gereden, sprak Ronald Koeman nog zijn volle ver trouwen uit in de Spaanse medische stand. Hij kon toen niet weten, dat de ope ratie aan de half afgescheur de achillespees van zijn lin ker voet op een meer dan schandalige ruzie zou uitlo pen. Want nadat de Nederlandse vedette al een spuitje had ontvangen, moest hij alsnog een beslissing nemen wie van de twee doktoren in de operatiekamer hem onder het mes mocht nemen: de chirurg van Barcelona, Jo- sep Borrell, of de vertrou wensarts van trainer Johan Cruijff, Rafael Gonzalez Adrio. De keus viel uiteindelijk op Borrell, maar een echte keus kan het nooit geweest zijn. Borrell had immers duide lijk gemaakt, dat als de ver doofde Koeman voor dokter Adrio zou kiezen, de operatie in het Asepeyo-ziekenhuis niet kon doorgaan en de Ne derlander naar de FIATC- kliniek van Adrio moest wor den overgebracht. En daar voelde de ongelukkige voet baller weinig voor. De kern van dit conflict over wie Koeman mocht opere ren, gaat terug naar de tijd dat Cruijff nog als speler bij Barcelona actief was. Cruijff werd ooit eens geopereerd door de toenmalige arts van Barcelona, Adrio, en deze chirurg is zijn vertrouwens man gebleven. Maar Adrio heeft Barcelona al enige ja ren geleden gedag gezegd, omdat hij het niet goed kon vinden met de overige leden van de medische staf van de Catalaanse club onder lei ding van dokter Carles Be- stit, terwijl ook op de chirurg Borrel een beroep kan wor den gedaan. Zondag, een dag na de bles sure van Koeman, besloot deze medische staf zijn fiat te geven aan een operatie door de Belgische arts Mare Maertens, maar dat zinde Cruijff niet. De trainer van Barcelona bracht Koeman in contact met zijn vriend Adrio en overtuigde hem, dat deze de beste persoon was om hem te opereren. Vervolgens bracht Cruijff dokter Bestit daarvan op de hoogte in een wat insiders 'een keiharde confrontatie' noemden. Bestit voelde zich in zijn positie als arts van Barcelona in discrediet ge bracht en kondigde zijn ont slag aan. Maandag besloten de partij en -bestaande uit Cruijff en dokter Adrio aan de ene kant, en de medische staf aan de andere- tot een com promis. Na een stevige dis cussie werd er besloten om de operatie door zowel Adrio als de chirurg van Barcelo na, Josep Borrell te laten uit voeren, maar inmiddels had de kliniek van Adrio al een fax naar de media gestuurd. Hierin werd aangekondigd dat Koeman in de FIATC- kliniek en door dokter Adrio zelf zou worden geopereerd. Woedend verklaarde Borrell daarop dat dit niet het geval zou kunnen zijn, omdat zijn Asepeyo-kliniek een exclu sief contract met Barcelona heeft en dat de operatie dus daar uitgevoerd zou moeten worden. Aldus geschiedde, alleen met dit verschil, dat vlak voordat de operatie be gon, Borrell ook de verant woordelijkheid voor de ope ratie opeiste. Het was daar om. dat een inmiddels half- verdoofde Koeman alsnog akkoord ging met een in greep door Borrell en dat Adrio slechts een oogje in het zeil kon houden. Koeman moet achteraf wei nig gelukkig zijn met zijn be slissing om zich in Barcelona te laten opereren. De enige opkikker voor hem is, dat de operatie geslaagd lijkt en dat hij mogelijk over vier maanden weer kan spelen. Tenslotte weet de Spaanse pers te melden, dat Jan Wou ters door Cruijff wordt be geerd als een tijdelijke op volger van Koeman in de achterste linie van Barcelo na. Hoewel zowel Barcelona- voorzitter Nunez als trainer Cruijff hebben ontkend dat er naar een vervanger voor Koeman wordt gezocht, houdt de pers het erop dat Wouters naar Barcelona komt. Als argument wordt opgevoerd, dat tweede trai ner Bruins Slot op dit mo ment in Amsterdam is en dat Ajax en Wouters hebben ver klaard geen bezwaar te heb ben tegen een transfer naar de Catalaanse hoofdstad. HILVERSUM (ANP) - De NOS heeft zich niet contractueel voor de kar van de KNVB en de PTT laten spannen. Dat betoog de de raadsman van de NOS, mr. E.J. Dommering, tegenover de commissie van deskundigen, die is ingeschakeld door het Commissariaat voor de Media. Het commissariaat wil de NOS een boete opleggen omdat zij in de programma's Studio Sport, Langs de Lijn en in het NOS- Journaal de naam PTT-Tele- competitie noemt. Het commis sariaat vindt dat overbodige re clame en wil niet dat de NOS die naam gebruikt. Dommering herhaalde wat de NOS al eerder heeft gezegd: zij is op basis van het contract met de KNVB, waarin de uitzendrech ten op de voetbalcompetitie zijn geregeld, niet verplicht om de naam van de PTT Telecompeti- tie te noemen. Zij wil, zoals tele visiedirecteur E. van Westerloo na afloop van de zitting ver klaarde, de PTT-Telecompetitie bij de naam kunnen noemen om dat deze zo heet. De NOS meent daarmee binnen de beperkingen van de mediawet en het media besluit te blijven en dit te kun nen doen binnen haar journalis tieke verantwoordelijkheid. De NOS ontkent dat zij de naam PTT-Telecompetitie per se wil noemen omdat zij vreest dat, als zij dat niet doet, haar onderhan delingspositie wordt verzwakt en RTL4 in de toekomst met het KNVB-contract gaat strijken. Het contract tussen de NOS en de KNVB loopt tot 1 augustus 1993. „Tegen die tijd is er een sponsorregeling", voorspelde mr. B. Geersing, de juridisch ad viseur van de omroep, na afloop van de zitting. Het commissariaat vindt dat na men van afzonderlijke wedstrij den en van aaneengesloten toer nooien wel bij de naam van de sponsor mogen worden ge noemd, maar een competitie, die langdurig en met onderbrekin gen wordt gespeeld, niet. Volgens Geurtsen is het wel de gelijk de bedoeling van de NOS geweest om door het noemen van de naam PTT Telecompeti- tie tegenprestaties los te weken van de KNVB, zoals het afslui ten van een contract voor meer dere jaren. Dat de NOS nog wat gesleuteld heeft aan het eerste voorlopige contract met de KNVB is volgens Geurtsen slechts een poging om de werke lijke bedoeling te verhullen. Als de deskundigen advies heb ben uitgebracht zal het commis sariaat definitief besluiten of het de NOS een straf oplegt of niet. Als dat wel gebeurt, heeft de NOS de mogelijkheid in beroep te gaan bij de Raad van State. FALLSBURG (ANP) - Regilio Tuur heeft in de Amerikaanse stad Fallsburg zijn zeventiende overwinning als beroepsbokser behaald. De Nederlander ver sloeg door interventie van de arbiter de Mexicaan José Ra mon Tirado. In zijn prof-carriè re kwam Tuur tot nu toe negen tien keer in actie. Slechts één verloor hij, het andere duel ken de geen winnaar. Dertien keer kwam het tot een voortijdig ein de bij zijn overwinningen, of zo als de Amerikanen trots achter zijn naam hebben gezet: 13 ko's. Tuur kwam in Fallsburg, een stad in de staat New York, uit stekend voorbereid aan de start. Tirado, een in de Verenigde Sta ten levende Mexicaan, heeft dat letterlijk en figuurlijk aan den lijve onderzonden. Hij slaagde er geen moment in de agressie van Tuur te beteugelen. Na nog geen twee minuten boksen, in de eer ste ronde dus, ging de Mexicaan neer op een rechtse hoek van Tuur. De acht tellen rust ge bruikte Tirado om letterlijk weer op de been te komen, fi guurlijk kwam hij dat niet meer. Duidelijk was namelijk toen al dat Tuur weer een streepje ach ter zijn naam van 'slachtoffers' zou kunnen zetten. De Nederlan der bracht de Mexicaan met een serie goed geplaatste stoten naar het hoofd dusdanig in de problemen, dat de arbiter het treffen na 2.10 minuten afbrak. Voor zijn twintigste partij komt de Hoogvlieter naar Nederland. Op 12 november is in Rotterdam de uit Mali afkomstige Frans man Moussa Sangare zijn oppo nent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 23