PZC [Zeeuws dameselftal loekt knappe winst AC en Inter Milan dreigen gemeente met schadeclaims Nieuwe opzet aniateurwielrennen sport Damestenniscompetitie Terneuzen en Cadzand Visueel gehandicapten actief in goalball Terneuzense derby in zaalvoetbalcompetitie 39 Zolang Kees Kist trainer is, voetbal ik niet meer'''' [uniorenvoetbal WK zaalvoetbal in Hongkong ZATERDAG 27 OKTOBER 199U V Conflict Cadzand Meisjesselectie Ongelooflijk Legpuzzeltje Weinig belangstelling tijdens vergadering Teleurstellend Aarzeling Veel mogelijk Drempel Overgangsklas B Doelman Nico Knol stopt bij Hoek PHILIPPINE - Verbitterd, te leurgesteld en zonder een ande re oplossing te kunnen beden ken heeft Nico Knol een moei lijk besluit genomen: hij wil dit seizoen niet meer bij de voetbal vereniging Hoek onder de lat staan. De 26-jarige doelman speelde tien seizoenen in de hoofdmacht van Hoek en droeg in al die jaren het hart op de tong. Nico Knol verzekert, dat hij tegenover het bestuur en Kees Kist zijn spijt heeft be tuigd over zijn optreden, afgelo pen zaterdag in Rotterdam, toen hij aanvankelijk weigerde om in te vallen in de uitwed strijd tegen Zwart Wit. De door het bestuur opgelegde schor sing vecht hij ook niet aan, maar toch houdt hij het bij Hoek voor gezien. „Zo lang Kees Kist trainer is", zegt hij, „voet bal ik niet meer voor Hoek." Om misverstanden uit de weg te ruimen, legt hij het accent dan ook anders dan voorzitter John Bravenboer, die liet weten dat Nico Knol lid blijft van Hoek, maar voorlopig niet meer zal spelen. „Ik blijf voorlopig lid", heb ik gezegd. „Dat kan twee da gen zijn, een halfjaar of een jaar. Maar ik zal niet meer spelen. Er is van bestuurszijde nog ge vraagd of ik eventueel in de lage re elftallen wou spelen, maar daar begin ik helemaal niet aan." Nico Knol is bijna 21 jaar lid van Hoek en maakte op 16-jarige leeftijd zijn opwachting in het eerste elftal. Hij ontwikkelde zich tot een betrouwbare doel man en behoort volgens velen tot de beste doelverdedigers van Zeeland. Na een kleine medische ingreep, in'de voorbereiding op het huidige seizoen, werd het voor de in Philippine woonachti ge keeper echter steeds duidelij ker dat hij dit seizoen gedoemd was tot een plaats op de bank. Kees Kist, die er prat op gaat lak aan reputaties te hebben, gaf de voorkeur aan Patrick Vonk, die voordat hij zich vorig jaar bij Hoek aanmeldde in het tweede elftal van Vogelwaarde keepte. Het staat voor Nico Knol vast dat hij het slachtoffer is van een TERNEUZEN - Het team De Keyser had een goede week in poule 2 van de damestennis competitie in het Racketcen- trum in Terneuzen. Tegen Van Driel werd de wedstrijd met 2-2 I beëindigd, tegen Van Buren [werd de volle winst behaald. Fourisol was in de bedrijfscom- petitie met 6-2 te sterk voor Van Driel. Bij de heren een prima 4-0 winst van Boeye op het team Timmerman. I Uitslagen: iDames: poule 1: Van Riet-Van Doe- Iselaar 0-4; Kort-Tolhoek 2-2; Tim- Imerman-Boeye 0-4. Ipoule 2: De Keyser-Van Driel 2-2; De iKeyser-Van Buren 4-0; König-Ever- lling 2-2. IPoule 3: Kint-Dees 4-0; Leeuw-Albi- Icher 2-2. Ipoule 4: De Moor-Strijd 0-4; De iTeye-Kavelaars 4-0. Ineren: Van Driel-De Vries 1-5; Stof- Ifels-Bliek 0-6; Kool-Vermeulen 4-2; lüe Reus-Nagelkerke 6-0; Speleman- iKouijzer 0-6; Aerts-Kroes 6-0; Clop- Imeijer-Mackay 4-2; Rood-Garage Iffisse 0-6; Oudenaardt-Stokman 6-0; Ivan der Laan-Gelisse 4-2. iBedrijfscompetitie: poule 1: Van de Akker-Minnaert Vastgoed 4-4; Fouri- sol-Van Driel 6-2. Poule 2: Van Wijk- De Vries 7-1; ISM II-Verlinde 8-0. De damestenniscompetitie in de sporthal in Cadzand is deze week van start gegaan met deel name van ruim 40 teams, die zijn ondergebracht in zes poules. In poule A ging de combinatie Koens/Van Velzen voortvarend van start door Trompetter/ Brakman met 11-7 te verslaan. Van Dongen/Dhont was met 10-7 te sterk voor Van Eenennaam/ Glimmerveen. Overige uitslagen: Poule B: Apers/Smit-De Kant/Tan 13-7; Verhage/Noë-Vermeulen/Reijn- ders 4-12. Poule C: Mabelis/Du Maillie-De Win ter/Hamelink 10-0; Standaert/Vanbe- eelaere-Gijsel/Dekker 8-7. Poule D: De Milliano/Verhagen-Pe- tersen/Neuhaus 12-8; Van de Slikke/ Quaak-Niezing/Louws 4-14. Poule E: Heyens/Verduyn-Polder- man/Smits 12-4; Van Waes/Bouman- Timmerman/Minnaert 7-9. Poule F: Van Wely/De Waard-Vinke/ Janssen 8-12; Van de Runstraat/ Clark-Goethals/Casteleyn 5-13. MM :7- 1ATWIJK - Het Zeeuwse da- neselftal heeft in de eerste hoepswedstrijd tegen Leiden fop het terrein van Quick Boys ïn Katwijk) voor een formida bele prestatie gezorgd. Voor de fust dreigde een drama voor de Zeeuwse dames, maar na de fust werd tot tweemaal toe een achterstand weggewerkt en uit eindelijk werd het met veel in- feet nog verrassend 3-4 voor Zee- tand [UISSINGEN - De uitslagen fan de juniorenvoetbalcompe titie zijn als volgt: k-jun. Interr. (201): Alliance Al-Baro- lie Al 2-4; Kloetinge Al-Halsteren hl 0-5; Zierikzee Al-RCS Al 2-3; Axel hl-Vlissingen Al 2-13; Roosendaal jU-Internos Al 3-4; Arnemuiden Al- Internos Al 2-5; Arnemuiden Al p/V Al 3-0. p-jun. Interr. (321) HW Bl-Dosko BI I-7; SC 't Zand Bl-ZIerikzee BI 3-4; kapelle Bl-SC 't Zand BI 7-1; Inter- |os BI-Middelburg BI 3-2; VOAB pl-Kloetinge BI 7-0; RKDVC Bl- lierikzee BI 2-0; JEKA Bl-RKTW I134. lopklas 3 A-jun. (205): Vlissingen |2-Temeuzen Al gest. proep A6 (206): Terneuzen Al-IJzen- jijke Al 2-2. proep A7 (207): Spui Al-Philippine [l 3-4. proep A9 (209): Krabbendijke Al- tcs A2 13-0. troep AIO (210): Zeeland Sport Al- peeuwen A2 3-3; Dauwendaele A2- jeeland Sport Al 1-3. troep All (211): Veere Al-Rillandia 11 2-5. fopklas 1 B-jun. (303): RCS Bl-Tern J BI 2-0. jopklas 2 B-jun. (304): VCK Bl-Dau- gendaeleBl 0-4. troep B7 (307): Schoondijke Bl-Tern ]B2 12-0; Sluiskil Bl-Groede BI 8-1. troep B9 (309): Waarde Bl-Kruinin- Pn BI 1-5. troep C5 (405): COlpl B Cl-Rillandia |110-2; Rillandia Cl-Kapelle C2 1-1. troep C15 (415): Zaamslag Cl-Spui [15-2; Spui Cl-Graauw Cl 1-4. troep C17 (417): Kwadendamme II-SKNWK Cl 0-7; Mevo Cl-Kloe- jnge C2 2-3. Bekerwedstrijden jeugd: [Humoren: 206 ZSC Al-SKNWK Al 0; 212 DFS Al-Goes Al 9-0; 408 Jern. Boys Al-Hoek Al 2-2 (Hoek j.n.s.). Ijun.: 228 Axel Bl-Zaamslag BI 1-4; Nieuwland BI-Vlissingen B2 0-2; |0 Rillandia B2-Middelburg B2 0-11 [3 Hoofdplaat Bl-Terneuzen BI 1-8. rjunioren: 204 Corn Boys CLClinge r 6-2; 213 Zeelandia Cl-Middelburg i 0-8; 230 Noormannen Cl-Bruse 6°ys Cl 5-1; 303 Terneuzen Cl-HVV Cl 3-1; 305 Breskens Cl-Dauwen- pele ei 0-4; 308 Aardenburg Cl- CK Cl 8-0; 309 Vlissingen Cl-GPC f 17-0; 310 Walcheren Cl-Veere Cl 1°; 311 RCS Cl-Oostkapelle Cl 2-0; 12 Kapelle Cl-Jong Ambon Cl 5-1; [3 Kapelle C2-Wemeldinge Cl 1-9; pmeuzen C2-Tern Boys Cl 0-11. In de eerste helft werd de ploeg van Hein Poell kansloos wegge speeld. Leiden was in alle linies beter. Na 25 seconden stonden de Zeeuwen al met 1-0 achter en het angstig en zonder overtui ging spelend Zeeland moest met een terechte 2-0 achterstand gaan rusten. Tien minuten na de hervatting scoorde Liesbeth Noya (Jong Ambon) 2-1 en vanaf dat mo ment bleken de Zeeuwse dames plotseling wel in staat tot fellere strijd, de ploeg won nu meer duels, maakte het Leiden onmo gelijk nog in het eigen spel te ko men en kreeg opbouwend en aanvallend meer grip op de wed strijd. Het werd vijf minuten la ter eerst nog wel 3-1, maar Jose Verhage (Serooskerke) en Lies beth Noya brachten de partijen in evenwicht. Vlak voor tijd werd de enorme inzet zelfs nog beloond met de overwinning door een treffer van Wanda Ze- gers van Temeuzense Boys: 3-4. De Zeeuwse meisjesselectie on der 17 jaar heeft deze week goed gepresteerd in de groepswed strijd (wedstrijdenreeks, die uit eindelijk moet leiden tot het Ne derlandse kampioenschap) te gen de selectie van de afdeling Den Haag: 2-2. Achteraf is het gelijkspel zelfs een beetje teleurstellend, omdat de Zeeuwse selectie van coach Albert Vogel een 2-0-voorsprong uit handen gaf. Coach Vogel merkte echter terecht op dat het meisjesvoetbal in Zeeland goed vooruit gaat. Drie jaar geleden verloor de selectie nog kansloos met 9-0. In Krabbendijke werd de Haag se selectie nu op een sterke eer ste helft getrakteerd. De Zeeuw se meisjes speelden prima voet bal en kwamen zeer verdiend op voorsprong. Simone Wonder- gem (Serooskerke) bereikte met haar voorzet spitsspeelster Mar griet Ritte van Arnemuiden (zij verving de licht geblesseerde In ge Suy van Koewacht, die zich voorbereidt op een selectiewed strijd voor het nationale meis jeselftal) die koel zorgde voor 1- 0. De eerste tien minuten na rust waren opnieuw voor Zeeland. Margriet Rotte werd na een knappe solo gevloerd en Astrid Adriaanse van Oostkapelle be nutte de toegekende strafschop: 2-0. Na die voorsprong werd de Zeeuwse selectie plotseling on zeker. De Haagse meisjes profi teerden gretig, zorgden in het laatste kwartier voor veel druk en kwamen door twee straf schoppen nog op 2-2. conflict tussen hem en de tech nisch adviseur. „Kist zat met het probleem Nico Knol en wist niet hoe hij dat moest oplossen. Dat is op den duur geëscaleerd", ver telt hij. „Het is allemaal begon nen met de bekerwedstrijd te gen Koewacht, nog voordat het seizoen begon. Patrick Vonk keepte, daar kon ik vrede mee hebben. Ik was tenslotte nog maar een paar dagen uit het zie kenhuis. Maar ik had wel de me dische zekerheid gekregen dat ik die zaterdags kon voetballen. Dat heb ik Kist gezegd, maar 's zaterdags werd ik niet opge steld. Dinsdags tegen Terneu zen (ook voor de beker) stond ik er weer niet in. Toen heb ik Kist gebeld en gevraagd waarom ik niet speelde. Hij zei toen dat Pa trick geen fouten had gemaakt." „Met wie je ook praat, niemand begrijpt het", verzekert hij. „Zelfs Patrick niet. Die jongen zat er echt mee. Wij hebben nooit gedonder gehad en ik heb altijd gezegd: pak jij je ballen nou maar, jij staat er in. Ik heb hem afgelopen zaterdag ook op gebeld, nadat ik was thuis geko men." „Ik heb bepaalde spelers gespro ken en die zeggen ook: Wij snap pen het niet", weet hij zich ge troost. „Nee, ik verwacht niet dat er vanuit de spelersgroep nog geprobeerd wordt om er iets aan te doen. Ieder vecht voor zijn plekje. Het is ieder voor zich en God voor ons allen. Maar dit is echt ongelooflijk. Het is puur een kwestie van Nico Knol tegen Kees Kist. Wat de achterliggen de gedachte is? Wist ik het maar. We liggen elkaar gewoon niet meer. Misschien heb ik op de bank dingen gezegd die niet door de beugel konden. Ik ben op den duur bij mezelf te rade ge gaan en ik heb me daarna drie weken niet druk gemaakt. Toen werd ik door Kist apart geroe pen, omdat hij mijn motivatie niet goed vond." In een allerlaatste poging om zijn goede wil te tonen, vertelt hij, is hij vanaf dat moment kei hard gaan trainen. Maar de ver trouwensbasis was ver zoek. „We moesten uit naar Arnemui den", geeft hij als voorbeeld. „Ik had me afgemeld bij Willy Nieu- welink (de elftalleider), omdat ik 's zaterdags van zes uur 's mor gens tot twee uur moest werken. Nieuwelink belde me terug en zei dat Kist me er toch graag bij wou hebben. Ik heb tussen de middag doorgewerkt en ik stond om twee uur in Arnemuiden. Maar wat blijkt 's maandags daarop? Had er één of ander be stuurslid, ik wil zijn naam niet noemen, naar mijn werk gebeld om te vragen of ik toch inder daad wel gewerkt had....Ik heb die betreffende persoon opge beld en hem gezegd dat ik liever niet had dat hij dat deed. Toen zei hijAls ik dat nodig vind, dan doe ik dat in de toekomst weer." Nadat hij een zeer goede indruk had achtergelaten in een oefen wedstrijd tegen Heirnis Gent, was Nico Knol echter opnieuw Nico Knol in gelukkiger dagen bij Hoek (foto Caviile Schelstraete) MILAAN (AP) - De voetbalclubs uit Milaan, AC en Inter, hebben gedreigd een schadeclaim in te dienen bij de gemeente als niet snel iets gedaan wordt aan de belabberde toestand van de grasmat in het San Siro stadion. De gemeente Milaan is eigenaar van het stadion en ontvangt huur van de clubs. Beide teams wijten de magere resultaten van hun laatste wed strijden aan de slechte grasmat in de Milanese voetbalarena. Ruud Gullit vergeleek de gras mat met een aardappelveld na het teleurstellende 0-0 resultaat afgelopen woensdag in de Euro pacupwedstrijd van AC Milan tegen de Belgische kampioen Brugge. Ondanks de slechte omstandig heden blijven AC en Inter voor lopig voetballen in het San Siro. Volgens de clubbesturen kun nen zij niet uitwijken naar ande re stadions omdat de houders van seizoenkaarten dan gedu peerd worden. AC Milan heeft 70.000 zulke fans en Inter mag bij thuiswedstrijen rekenen op 40.000 bezoekers met een abon nement. Pierre Eijsackers (links op een foto tijdens een vroegere districtsvergadering) verwacht dat met de nieuwe indeling voor amateurs goed te werken is. KAPELLE - Volgens het be leidsplan 1990-1994 van de wielrenunie (KNWU) komen er in de nabije toekomst drie categorieën amateurs. In de nieuwe visie krijgt het be staande amateurpeloton de A-status, worden de huidige liefhebbers een plaats in de B-categorie toegedacht en vinden de recreanten onder dak bij de C-amateurs. Verwacht wordt dat de nieuwe opzet kansen biedt om de drei gende teloorgang van het amateurwielrennen het hoofd te bieden. Zeker in 'probleem gebieden' kan het plan heil zaam werken, oordeelt het be stuur van het district Zeeland. De intentie om de nieuwe op zet bij de plaatselijke wielerco- mités te propageren slaagde deze week niet volledig: slechts drie (van de ruim veer tig) Zeeuwse wielercomitees vonden het de moeite waard om de najaarsvergadering van het district in Kapelle te be zoeken. Districtsvoorzitter Pierre Eij sackers betreurde die geringe opkomst, maar besefte ook dat er doorgaans zaken wor den gedaan op de voorjaarsbij eenkomst, als de wedstrijdka lender wordt vastgesteld. 'Te leurstellend' vond hij de afwe zigheid van de twee Zeeuwse wielerverenigingen, die zelfs geen bericht van verhindering hadden gestuurd. „Maar dat heeft dan te maken met bur germansfatsoen", dacht Eij sackers. Het districtsbestuur verwacht overigens dat de nieuwe inde ling van de amateurs 'goed kan werken'. Comités die al amateurwedstrijden op het programma hebben kunnen met het A-peloton verder. Daar verandert weinig of niks. Anders wordt het voor organi saties die in hun wielerdag een plaats inruimden voor de lief hebbers of de recreanten. Bei de KNWU-categorieën ver dwijnen. Ervoor in de plaats komen de B- en C-amateurs. „Vooral de afstand (60 tot 80 km) en het voor comités en renners aantrekkelijke prij zenschema moeten een aantal comités aanspreken", zei de Zeeuwse wielerconsul Arjaan de Schipper. Hij kon, vanwege de geringe belangstelling van de comités op de vergadering, zijn propagandistische praatje niet helemaal kwijt. Maar het districtsbestuur overweegt om er gedurende het winterseizoen 'de boer mee op te gaan'. Tijdens het winterseizoen wordt in het Zeeuwse district weer een veldritcompetitie ge houden. Daarnaast staat een heus districtskampioenschap veldrijden op het programma en komt er een nationale B- cross met de amateurs in het hoofdnummer. De veldritka- lender ziet er zó uit: Op 3, 10 en 17 november tel kens wedstrijden in Wemel- dinge; 24 november districts kampioenschap in Hulst; 1 de cember B-cross in Sluiskil; 8 december Terneuzen; 15 de cember Vlissingen en 29 de cember Kruiningen. gedoemd tot de rol van bankzit ter. „Ik heb nog een paar weken volle bak getraind. Het ging lek ker, op de keeperstraining en in de partijtjes. Maar ik speelde al goed veertien dagen met de ge dachte om te zeggen: zo kan het niet langer. En alsof de duvel er mee speelt, moest ik zaterdag op zo'n manier (na de blessure van Patrick Vonk) invallen. Ik wilde eerst niet invallen, maar uitein delijk heb ik het toch gedaan. Maar ik heb Kist wel gezegd: ik doe het alleen voor de jongens en niet voor jou." Hij vervolgt: „Ik had afgelopen dinsdag min of meer gehoopt dat het nog goed zou komen. Ik heb om dat gesprek gevraagd en ik heb gezegd dat ik er spijt van had. Maar ik wou wel graag ver klaren waarom ik het gedaan heb. Na dat gesprek werd ik op gebeld door iemand die zei dat Koopman was benaderd. Toen hadden ze natuurlijk het legpuz zeltje rond. Koopman heeft Hoek eind vorig seizoen totaal met de grond gelijkgemaakt. Hij zou alleen maar terugkeren op Hoek als er twee zouden verdwij nen: Nico Knol en Willy Nieuwe link. Dan denk ik dat er voor mij maar één oplossing is. Ik ben al leen tien weken te laat gestopt." Trainder/adviseur Kees Kist was gisteren niet voor commen taar bereikbaar. KRUININGEN - „Verdorie, jon gens. Er wordt veel naast ge gooid. Dat kunnen we zaterdag niet verkopen." Jan Nieuwdorp coacht zes pupillen, die fana tiek trainen voor de competitie wedstrijd van dit weekeinde. De pupillen van de sportleraar uit Goes zijn visueel gehandi capten van de Sportvereniging Visueel Gehandicapten Zee land (SVGZ). Een deel van de 34 leden tellende vereniging is we kelijks één keer (maandag van 19.00 tot 21.00 uur) actief in de sporthal in Reimerswaal. Dan trainen ze voor het zogehe ten spel goalball, dat in dertien landen beoefend wordt. Maar ook andere sporten zijn onderge bracht bij de SVGZ: atletiek (hardlopen, speerwerpen, ver springen en discuswerpen), paardrijden, kanovaren, lang laufen, zwemmen, tandemflet- sen en show-down, een aange paste vorm van tafeltennis. Voor deze sporten staat de SVGZ, die is aangesloten bij de Nederland se Invaliden Sportbond (NIS), in contact met sportclubs in Zee land. De goalball-training, voorafge gaan door een warming-up, wordt verzorgd door Jan Nieuw dorp, in het dagelijks leven le raar lichamelijke opvoeding aan scholengemeenschap De Schel- demond in Vlissingen en De Wel- linge in Middelburg. Hoewel Nieuwdorp een studie aan de Haagse Academie voor Licha melijke Opvoeding (HALO) heeft gehad, stond hij vrijwel blanco tegenover sport voor vi sueel gehandicapten, toen hij twee jaar geleden werd bena derd door de SVGZ. „De opleiding aan de sportaca- demie schiet in dat opzicht dui delijk tekort", vindt Nieuwdorp. „Ze is alleen gericht op het on derwijs. Het enige wat aan ge handicaptensport werd gedaan, was het bekijken van video's. Een puur passieve vorm van on derwijs. Aan trainingsvormen wordt niets gedaan, wat dat be treft zijn ClOS-mensen beter voorbereid op het doceren aan gehandicapten", zegt Nieuw dorp. De Goesenaar had enige aarze ling, bekent hij, om met de SVGZ in zee te gaan. „Ik hen eerst twee avonden gaan kij ken", vertelt hij. „Daarna heb ik een paar keer geblinddoekt aan het goalball meegedaan om me enigszins te kunnen inleven in de wereld van een visueel gehan dicapte. Dan ervaar je dat je puur op je gehoor moet afgaan. Ik heb respect gekregen voor het auditief vermogen van deze mensen. Ik ben snel veel plezier in de trainingen gaan krijgen. De sfeer is altijd goed, vooral omdat de mensen gemotiveerd zijn. Op school heb je toch altijd te ma ken met een percentage onge motiveerde leerlingen. Ook de gezelligheid na afloop, het pilsje achteraf, maakt het lesgeven er alleen maar aantrekkelijker op. Ik heb hier nog nooit chagrijnige mensen meegemaakt." „Ik had nooit gedacht datje met visueel gehandicapten zo veel kan doen. Het is belangrijk om eerst hun beperkingen te leren onderkennen, maar daarna blijkt er veel te kunnen. Ik had nooit gedacht dat ze konden hardlopen. Maar met fel gekleur de pionnen als oriëntatiepunt in de hoeken, kunnen slechtzien den zelfstandig rondjes lopen als warming-up. Degenen die volle dig blind zijn, worden begeleid met een lintje. Maar de meesten die hier wat langer komen, we ten feilloo wanneer de bocht komt." Voorzitter Ronnie Abuijs (40) van de SVGZ denkt dat het niet voor elke sportleraar is wegge legd om met visueel gehandi capten om te gaan. „Maar waar een wil is, is wel veel mogelijk", vindt de Koewachtenaar. Abuijs, die werkzaam is als tele fonist bij Cerestar in Sas van Gent, heeft nog een gezichtsver mogen „van twee a drie procent. Van een meter afstand kan ik ge zichten enigszins onderschei den." „Een leraar die met visueel ge handicapten omgaat, moet zich in zijn wereld kunnen inleven. Ten tweede moet hij of zij in staat zijn alles verbaal duidelijk te maken. Tenslotte zien zijn leerlingen niets. Vooral dat laat ste is voor degene die lesgeeft een extra opgave", zegt Abuijs, die deel uitmaakt van het goal- ball-team van SVGZ, dat mee doet aan de landelijke competi tie, die in Utrecht wordt ver speeld. Het goalball wordt gespeeld op een veld van 18 bij 9 meter. Aan beide korte zijden staat een doel van 9 meter breedte en 1.30 me ter hoogte. Elk team bestaat uit drie spelers. Het is de bedoeling dat de bal in het doel van de te genstander gerold wordt. In de ze bal zitten bellen, waarop de spelers zich kunnen oriënteren. De verdedigende partij mag zich niet buiten een vak begeven, dat door een mat wordt gemarkeerd. Op deze mat zijn strips aange bracht, ter oriëntatie voor de spelers. De aanvallende partij mag vanaf enige meters na de mat de bal in de richting van doel van de tegenstander rollen: voor zienden een simpel spel, voor visueel gehandicapten (slechtzienden moeten verplicht een blinddoek dragen) een spel dat veel energie vraagt. De SVGZ, die beklemtoont zo wel voor recreatieve als compe titiesporters open te staan, werd in 1983 opgericht. Begonnen met 15 leden telt ze nu reeds 34 leden. „Maar we kunnen een paar jon geren best gebruiken", doet Ronnie Abuijs een deur open voor potentiële leden. „We we ten dat voor veel mensen de drempel hoog is om zich hier aan te melden. Daarmee stellen ze voor zichzelf vast dat ze een han dicap hebben. Toch zijn de meeste leden hier gekomen door mond- op mondreclame." De SVGZ kan voor vervoer gratis gebruik maken van de diensten van de Rotary en de Stichting Vervoer Gehandicaptensport. TERNEUZEN/HULST - Het Terneuzense zaalvoetbalteam AZWZ behaalde de eerste com- petitiepunten in de over gangsklas A van het zaalvoet bal regio Zeeuwsch-Vlaande- ren. De Terneuzense derby te gen Sporting '88 werd in een 5-1 winst omgezet. Na een vroege 2-0 voorsprong via Henk de Kort en Bennie Engels, kon AZWZ na rust de bekroning op het werk zetten. Alwin Deij en twee keer Ronnie de Dijcker (één strafschop) brachten de to taalscore op vijf, terwijl Jerry van Toor voor Sporting '88 te- genscoorde. Overigens maakten de drie lei ders Sporting van de Hemel (9-1 winst tegen EK YUGO), IZV (6-3 tegen De Pooter) en 't Polderken (4-3 tegen Groote Slock) geen fouten. De Vlaanderen (met de nieuwste aanwinst doelman Ro nald Gort) verloor met 2-1 van Het Bonte Hert 2. Sporting van de Hemel-EK YUGO 9-1 (5-0) - Wim Verdoorn (3), Danny Elve (2), André Morcus (2), Mario van Dijk, Gerrit Dam voor Sporting van de Hemel. Marco Miri voor EK YU GO. Groote Slock-'t Polderken 3-4 (0-1) - Kevin Jones, André de Regt, Fred Hoekstra voor Groote Slock. Eric de la Ruelle, Robbie en Peter de Smet, Erik Maenhout voor 't Polderken. De Vlaanderen-Het Bonte Hert 2 1-2 (1-1) - Christian Pielaat voor De Vlaanderen. Pascal van Remortele, Jurgen Verbraeken voor Het Bonte Hert 2. IZV-De Pooter 6-3 - Carlo Picavet, Mark van Troost, Karei Claessens, Arno Wauters (3) voor IZV. Jean- Mark Hendriks. (2), Jaap de Regt voor De Pooter. Philippine-Broodje Ben 2 0-1 (0-0) - Gerrie Kiewit voor Broodje Ben. De stand: 1. Sporting van de Hemel 6-10 (38-12); 2. IZV 6-10 (29-12); 3. 't Polderken 6-10 (22-17); 4. Broodje Ben/De Ridder 2 6-9 (22-19); 5. Het Bonte Hert 2 (6-8 (14-11); 6. De Pooter 6-6 (24-23); 7. Sporting '88 5-5 (14-13); 8. EK YUGO 6-4 (14-26); 9. Groote Slock 4-2 (10-21); 10. De Vlaanderen 5-2 (12-25); 11. AZWZ 6-2 (19-24); 12. Philippine 6-0(10-26). Het laaggeklasseerde Cambri- nus verraste met een 4-3 zege te gen koploper Le Feber. Hans Bakker (2), Paul Dimmers, Piet Le Feber waren succesvol voor Cambrinus, terwijl Le Feber op twee keer Alex de Meijer en een doelpunt van Robert de Meijer bleef steken. In Hulst haalde Het Bonte Hert vernietigend (9-3) uit tegen Witte-Boussen-De Bruin. In dat duel scoorden voor de Hulsterse ploeg Steven Ocke- loen (3), Hans de Vliegere (3), Da ve Zwartepoorte, Hans Urgert en Pascal van Remortele. Bij Witte-Boussen-De Bruin zorg den Alf IJsebaart, Maarten van der Staal en Werner de Rooy voor de tegendoelpunten. Ron's Hair Fashion-Broodje Ben 3 0- 8 (0-2) - Eric van Britsom (2), Luc de Maaijer (2), Ronald de Waal (2), Ruud Lijsenaar, Jan van Nierop voor Broodje Ben. Van de Gucht-Sonnehoeck 7-3 (4-2) - Jan de Visser (2), Nelis de Visser, Ronnie Goossens, Marcel Verdur- men (2), Gerard Rotthier voor Van de Gucht. Jos Lambert 1 (2), Jos Lam bert 2 voor Sonnehoeck. Corn Boys-Dow 1-1 (0-1) - Enrico Pas tor voor Corn Boys. Peter Rompa voor Dow. M.B. Engel-Cerestar 5-1 (1-0) - Rudi de Kort (3), Pieter Ploegaert, Serge Breeuwer voor Engel. De stand in de B-klas: 1. Het Bonte Hert 3 6-9 (35-15); 2. Van de Gucht 6-9 (38-25); 3. Le Feber 6-9,(30-18); 4. Wit te-Boussen-De Bruin 6-7 (19-22); 5. Ron 's Hair Fashion 6-6 (30-27); 6. Corn Boys 6-6 (18-17); 7. Dow 6-6 (16- 15); 8. Sonnehoeck 6-6 (19-20); 9. M.B. Engel 6-6 (21-24); 10. Broodje Ben 3 6- 4 (24-19); 11. Cambrinus 6-4 (15-24); 12. Cerestar 6-0 (8-50). DEN HAAG (ANP) - Het toer nooi om het wereldkampioen schap zaalvoetbal wordt in 1992 in Hongkong gehouden. De be treffende commissie van de FI FA, waarin de Nederlander Tom van der Hulst zitting heeft, besloot dat vrijdag. Aan het eindtoernooi, dat na het WK (veld)voetbal wordt gehou den, nemen 16 landen deel, waarvan er 6 uit Europa afkom stig zijn. Het is de tweede keer dat er een officiële wereldtitel strijd zaalvoetbal wordt gehou den. De eerste vond in 1989 in Neder land plaats. Brazilië won des tijds, door in de finale Nederland te verslaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 65