PZC Delta Sport zonder Lefèvre tegen Swift Ruilverkaveling let ook op natuur Huldiging vijf leden FNV Kleuters 't Opstapje zitten nu bij de 'grote kinderen' Open huis in sportfondsenbad Rijdend postkantoor keert niet terug in Sirjansland Gidsenteam richt eigen stichting op streek 16 Commissie Zierikzee buigt zich over restauratie Franse bazar Ophalen klein chemisch afval Schouwen succes Duiveland wil onderzoek naar woonzorgproject Meisje gewond bij aanrijding ZATERDAG 27 OKTOBER 1990 Discotheek Natuurwaarden VVV kerkdiensten weekend diensten TT Compromis over vak werkhuis ZIERIKZEE - Het college van burgemeester en wethouders van Zierikzee denkt een com promis te hebben gevonden in de problematiek van de restau ratie van het vakwerkhuis in Zierikzee. Na een gesprek met de eigenaar van het pand mr G. Nijland is duidelijk geworden dat hij bereid is daar een restau rant annex vergaderlokaal in te vestigen. Aanvankelijk had de heer Nijland een verzoek inge diend om er een café-restau- rant-galerie in te vestigen. Daar had de gemeenteraad moeite mee. Na een commissie vergadering werd het college van b en w teruggestuurd met de opdracht nog eens met Nij land te gaan praten over een wat 'afgezwakte' bestemming. Dat is gelukt, al moeten de raadscommissie voor ruimtelij ke ordening en industrie en de gemeenteraad zich er nog over buigen. Als uiteindelijk overeenstem ming bereikt kan worden over de uiteindelijke bestemming van het pand kan ook begonnen worden met de restauratie van het eeuwenoude vakwerkhuis. Want dat is iets waar het ge meentebestuur al heel lang op aast. Het geld voor dat werk is ondertussen ook gevonden. De vergadering van de commissie wordt maandag 5 november ge houden om 19.30 uur in het ge meentehuis. Een ander horecabedrijf, disco theek De Steeg, komt ook aan de orde in een vergadering van een ZIERIKZEE - De handballers van Delta Sport moeten het morgen in de thuiswedstrijd te gen Swift Arnhem stellen zon der Peter Lefèvre. Hij is afwezig wegens familieverplichtingen. ZIERIKZEE - Zaterdag 3 no vember wordt in verpleeghuis Corneliastichting Zierikzee een bazaar in Franse stijl gehouden. De opbrengst is bestemd voor aanschaf van audiovisuele mid delen. De bazaar begint om 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Mede werking verlenen vrijwilligers van UW, Zonnebloem, zieken omroep, medewerkers en fami lieleden van de bewoners. KERKWERVE - De reinigings dienst Schouwen-Duiveland constateert in haar derde kwar taalrapport opnieuw een stij gende lijn in de hoeveelheid klein chemisch afval die bij hen is ingeleverd. Dit jaar haalde de dienst 3574 gele tasjes met che misch afval op, bijna 1400 stuks meer dan vorig jaar. Zijn plaats wordt ingenomen door André Hartoog. De handballers uit Zierikzee staan weer met beide benen op de grond na de zware nederlaag in de laatste competitiewed strijd tegen Loreal. Trainer Rob de Vos: „We mogen Swift zeker niet onderschatten. De ploeg is gedegradeerd uit de eredivisie en heeft tot nu toe slechts één punt. Dat is een terugslag die je vaak ziet bij gedegradeerde teams, het is een vorm van on derschatting. Swift heeft de pun ten nu echter hard nodig, dus moeten we oppassen. Ook wij moeten echter winnen, anders kom je zo weer in het tweede rij tje terecht." Bij Delta Sport is Peter Bos van wege een rugblessure langere tijd niet inzetbaar. De wedstrijd in sporthal Onderdak in Zierik zee begint om 13.15 uur. Tentoonstelling - In de bi bliotheek De Stolpe in Zierikzee is van 7 november tot 2 januari een grafiek-tentoonstelling te bezichtigen. Aan de tentoonstel ling, die door de Stichting beel dende kunst Zeeland is samen gesteld, werken verschillende kunstenaars mee. De tentoon stelling zal gedurende de ope ningstijden van de bibliotheek te bezichtigen zijn. GOES - Vooral land- en tuin bouw hebben baat bij ruilver kaveling van het gebied rond Sint-Annaland. Vergroting van percelen, vermindering van het aantal kavels en verkorting van de afstand tussen de kavels ma ken een doelmatiger bedrijfs voering mogelijk. Het onlangs verschenen voorontwerp-plan ruilverkaveling Sint-Annaland besteedt ook aandacht aan na tuurschoon en mogelijkheden voor openluchtrecreatie. Het gaat om het noordelijk deel van het voormalige eiland Tho- len. Derdedijk, Tweededijk, Noorddijk en Roolandpolder vormen de zuidelijke begren zing. Sint-Annaland is de enige woonkern. Het westelijk deel rond Stavenisse valt buiten de verkaveling. Versnippering van grondge bruik, te kleine veldkavels, de af stand tot de veldkavels en de on regelmatige vorm van percelen vormen nu een belemmering voor agrarische bedrijfsvoering. NIEUWERKERK - Het gemeen tebestuur van Duiveland wil de mogelijkheden onderzoeken voor een woorzorgproject in de gemeente. Op die manier kan te gemoet worden gekomen aan de wens van veel ouderen in de ei gen kern te blijven wonen. Het college van burgemeester en wethouders is in de beantwoor ding van de algemene beschou wingen van de fracties erg vaag: 'Ons college heeft de aandacht voor een op te zetten zorgproject in een of meerdere kernen'. Veel meer is er volgens gemeen tesecretaris F. C. Dieleman niet over te zeggen. Hij constateert dat veel bejaarde mensen veel liever in hun eigen woonplaats blijven wonen, dan in het bejaar dentehuis in Bruinisse waarop de Duivelanders zijn aangewe zen. Die wens strookt prima met het overheidsbeleid, dat gericht is op het zo lang mogelijk zelf standig blijven wonen. Een woonzorgproject zoals in Brouwershaven zou heel aardig in dat beleid passen. Waar zo'n complex, als het al mogelijk is, zou moeten komen is nog niet duidelijk, maar voorlopig wordt gedacht aan de grootste kernen, te weten Nieuwerkerk en Oos- terland. Er zijn nog meer ideeën, bijvoorbeeld het vrijkomende kruisgebouw in Oosterland in richten als zorgcentrum. Zierikzeese commissie. Dat is op aandrang van het SGP/RPF/ GPV-raadslid W. F. Sprengel- meijer. Die wilde wel eens praten over de klachten die bij de ge meente binnenkomen over deze zaak. Dit raadslid was in een ver gadering van de commissie ruimtelijke ordening ook de eni ge die niet akkoord kon gaan met een bestemming restaurant voor het vakwerkhuis. De disco theek De Steeg komt aan de or de in een vergadering van de commissie voor algemene en be stuurlijke zaken. Het is de eerste keer dat deze nieuwe commissie vergadert. Dat gebeurt donder dag 1 november vanaf 19.30 uur in het stadhuis te Zierikzee. In die vergadering komt ook een evaluatie van het afgelopen toe ristenseizoen aan de orde. Op verzoek van het PvdA-raadslid D. van der Wekken wordt beke ken hoe het toeristenseizoen in Zierikzee verlopen is. In het Oos- terscheldestadje is nogal wat kritiek ontstaan over de enorme drukte met alle overlast van dien tijdens de toeristendagen. Andere onderwerpen die in deze commissie besproken worden zijn betaald parkeren in Zierik zee, de politiesterkte op Schou wen-Duiveland, de aanpak van de drugsbestrijding, het slui tingsuur van horecabedrijven in. Zierikzee, huwelijken tussen Het gemiddelde aantal kavels voor bedrijven die tussen de vijf en tien hectare groot zijn, is nu bijvoorbeeld drie. Ongeveer 40 procent van de percelen is onre gelmatig gevormd. Na ruilverkaveling wordt een grotere opbrengst van land- bouwarbeid verwacht. Minder werkuren zijn nodig maar door dat bedrijven een gezondere eco nomische basis krijgen, blijven misschien meer arbeidsplaatsen behouden. Een berekening leert dat de baten voor de boer gemid deld 77 gulden per hectare per jaar zullen bedragen. Het gebied dat ongeveer 3000 hectare groot is, telde vorig jaar 116 agrarische bedrijven. De landinrichtingscommissie die het plan ontwierp, wil land schapselementen beschermen met grote natuurwaarden zoals dijken, kreekrestanten, een weel en drinkpoelen. Zo wordt door uitruil van gronden de afbake ning van het zogeheten Stinkgat en Het Diepe Gat nog beter. Ook is het de bedoeling de natuur te ontwikkelen ten zuiden en ten noord-westen van Het Stinkgat en de kreekrestanten langs de Sluispolderweg. Dat kan bij voorbeeld door omzetting van bouw- in grasland en het aan brengen van beplanting. Dat laatste gebeurt bijvoorbeeld ook op enkele dijkgedeelten. Aanleg van een fietspad tussen de Moggershilseweg en de weg onder de Zeedijk moet de open luchtrecreatie bevorderen. Zo ontstaat een doorgaande route langs de Zeedijk. Het bestaande wegennet ontsluit het gebied voldoende. Ter verbetering van de verkeersveiligheid in het ge bied is aanpassing nodig van de kruising Winkelzeese weg en de Zoetwaterweg. Een nieuwe voor ziening voor waterbeheersing is de stuw die nabij Het Stinkgat komt. Deze is nodig voor een goede peilscheiding tussen na tuur- en agrarisch gebied. Stemming over het uiteindelijke voorstel, vindt plaats in septem ber 1992. Wijzigingen zijn voor die tijd mogelijk. Betrokkenen krijgen binnenkort inspraakmo gelijkheden en er komen voor lichtingsbijeenkomsten. De ka velindeling komt pas na stem ming aan de orde. De eigenlijke werkzaamheden duren meerde re jaren. De totale kosten bedra gen bijna drie miljoen gulden. De rijksoverheid neemt onge veer 70 procent daarvan voor re kening. De eigenaren van het ge bied moeten gezamenlijk ruim 750.000 gulden bijdragen. Zij kunnen dat tegen rente in 26 jaar afbetalen. De gehuldigde FNV-leden op een rijtje: vlnr Joh. Bal, W. Schikker, J. Bal, Chr. van de Berge en H. Dorst (foto Pieter Honhoff) BRUINISSE - Twee scheidende bestuursleden en drie jubile rende leden van de afdeling Bruinisse van de Hout- en Bouw bond FNV zijn vrijdagavond gehuldigd tijdens een feestavond in hotel Bom. De inmiddels afgetreden bondsbestuurders Joh. Bal en Wout Schikker ontvingen als blijk van waardering voor hun jarenlange inzet voor de afdeling Bruinisse elk een horloge met inscriptie uit handen van disrtrictsbestuurder C. Monden. De heer Bal was ruim veertig jaar secretaris-penningmeester van de momenteel 62 leden tellende Hout en Bouwbond Bruinisse. Tot voor enkele jaren was hij als plaatselijk vertegenwoordiger tevens belast met de verzilvering van de vakantiebonnen van de bondsleden. De heer Schikker zat 27 jaar in het afdelingsbestuur. Districtsbestuurder Monden reikte de gouden speld voor veertig jaar lidmaatschap van de Hout- en Bouwbond FNV uit aan de heer J. Bal, die tevens een cadeaubon in ontvangst mocht ne men. De heren Chr. van de Berge en H. Dorst waren 25 jaar lid en kregen de zilveren speld. Ter gelegenheid van de officiële opening van het kleuterlokaal van de basisschool in Driewegen voerden de kinderen een mini-mu sical op (foto Willem Mieras DRIEWEGEN - Basisschool 't Opstapje in Driewegen beschikt over een nieuw kleuterlokaal. De kleuterafdeling zit nu samen met de hogere groepen in één pand. Voorheen zaten de kleuters apart in een noodlokaal naast de basisschool. De Borselse wet houder P. L. Peeters opende het onderkomen vrijdag officieel. Een aantal enthousiaste kleuters verkleed als clowns vierde de opening door een mini-musical uit te voeren. De kleintjes kregen van wethouder Peeters een blokkenspel. Zij konden ook meedoen aan een balonnenwedstrijd. Leraar A. J. Capello vindt de aanbouw ideaal. „Het is prettig met alle leerlin gen onder één dak te zitten. Zo is iedereen makkelijker bereikbaar." J. Rijk, ambtenaar on derwijszaken van de gemeente Borsele, wees op het belang van de enige basisschool in Driewegen. „De aanpak van het onder wijs hier spreekt mensen aan. Er komen ook leerlingen uit omrin gende dorpen." De school telt 53 leerlingen en 3 leerkrachten. De kleuters maken al sinds september gebruik van het nieuwe lo kaal. Aannemersbedrijf De Muijnck uit Driewegen begon in april met de bouw. De kosten bedroegen ongeveer twee ton. Het ministerie van Onderwijs, en Wetenschappen nam het grootste deel daar van voor zijn rekening. De gemeente Borsele betaalde de rest. VLISSINGEN - Het sportfond senbad Vlissingen presenteert volgende week uitgebx-eid de activiteiten die het in huis heeft. Zondag is er van 10.00 tot 13.30 uur voor iedereen open huis. Vijftig-plussers kunnen volgende week dinsdag- en don derdagmiddag kennis maken met Zwemmen voor Ouderen. Het ouder en kind-zwemmen staat volgende week woensdag middag en donderdagmorgen centraal. De bezoekers van de open dag kunnen direct na de opening aan tafel. Zij krijgen tegen vergoe ding een 'zwem-ontbijt' voorge schoteld. De entree van het sportfondsenbad is gratis van 10.00 tot 13.30 uur. Vlissingse zwemverenigingen, vaste ge bruikers van het bad, geven acte de présence: de dr Staverman- brigade (zwemmend redden). De Stormvogel (wedstrijdzwem- men) en de recreatievereniging Vlissingen (snorkelen en figuur- drijven). De kanovereniging Zeeland laat zien welke caprio len met een kano kunnen wor den uitgehaald. De speciale kennismakingsmid dagen voor ouderen worden vol gende week samen met de stich ting Welzijn voor Ouderen ge houden. Het ouder en kind- zwemmen is speciaal bedoeld voor kinderen onder de vier jaar en hun ouders. Het doel is kinde ren op zo jong mogelijke leeftijd in aanraking te brengen met wa ter. Tijdens deze activiteit wor den videofilms gedraaid en er is een infostand aanwezig. Voor volwassenen vindt volgende week woensdag in het sport fondsenbad nog een swim-fït- ness-avond plaats. mensen van gelijke sexe en het lidmaatschap van Zierikzee van de vereniging lagere overheden tegen apartheid. Woensdag 31 oktober vergadert in Zierikzee voorts de commissie fianciën. De leden van de com missie onderzoeken de begro ting, het meerjarenperspectief en de bestedingsplannen. Deze vergadering wordt eveneéns in het stadhuis gehouden en begint om 19.30 uur. NIEUWERKERK - In Sirjans land komt het rijdende post kantoor volgens het college van burgemeester en wethouders van Duiveland niet tex-ug. B en w wijzen in de beantwoording van de algemene beschouwin gen van de fracties op de schaal vergroting bij de PTT. Dat be leid maakt de wens voor het rij dend postkantoor irreëel. Na een proefjaar met het post kantoor heeft de PTT het experi ment in Sirjansland gestopt. Het rijdende postkantoor was niet rendabel. B en w van Duiveland vinden het jammer dat de PTT alleen naar financiële aspecten kijkt. Maar het is een illusie te denken dat het rijdend postkan toor nog terugkomt, nu de PTT overal postkantoren wil omzet ten in agentschappen. Wat betreft het basisonderwijs wil het gemeentebestuur van Duiveland de voorstellen van staatssecretaris Wallage af wachten. Zolang die niet op tafel liggen, denkt de gemeente op geen enkele manier aan samen werking tussen scholen in de ge meente. De onderwijsinstellin gen worden wel benaderd voor het opruimen van zwerfvuil. In de ogen van het college is de drempel voor het volwassenen onderwijs niet te hoog, zoals de SGP/RPF heeft gesteld. Een drempel hoeft wat het college betreft niet te worden aange bracht. Het college voelt niets voor de oplossing die de PvdA heeft aan- gedragen voor de verkeerspro blemen op de Stolpweg in Nieu- werkerk. Het kruispunt met de Burgemeester van Veenstraat ligt te ver voor de bewoners en verbetering ervan lost daarom niets op. Het college van Duiveland blijft zich verzetten tegen de verdeel- sleutel voor de Stichting Streek-VVV en Promotie Schou wen-Duiveland. Zolang er geen redelijke sleutel is, wil Duive land niet meedoen. Duiveland heeft dit in een brief laten weten, maar daar is niet naar geluis terd. „Blijkbaar is de mening van de gemeente Duiveland niet interessant", schrijven b en w verongelijkt. Het college is van mening dat de bevolking voldoende wordt geïnformeerd en voldoende in spraakmogelijkheden heeft. Uit breiding is in zijn ogen niet zin vol. B en w vinden het heel nor maal dat zij in de aanbiedings brief komen met ideeën waar van de raad nog niet op de hoog te is. Daarover kan de raad juist tijdens de begrotingsbehande ling (woensdag vanaf 20.00 uur) discussiëren. Wel Wordt beke ken of de reguliere informatie voorziening beter kan. TERNEUZEN - Het gidsenteam Zeeuwsch-Vlaanderen gaat zich per 1 januari 1991 presente ren als Gidsenteam Promotie Zeeuwsch-Vlaanderen. Op die zelfde datum gaat het team ope reren onder de paraplu van de nieuwe toeristische organisa tie, waarin de Stichting Promo tie Zeeuwsch-Vlaanderen en de streek VVV zijn opgegaan. Voor uitlopend op deze bundeling van krachten meenden de gid sen dat het nuttig tvas een eigen stichting in het leven te roepen. Vrijdagochtend werd een bro chure overhandigd aan de secre- VLISSINGEN - Een 19-jarige fietsster is vrijdagmiddag in Vlissingen gewond geraakt toen ze werd aangereden door een auto. Het meisje, M. K. uit Vlissingen, moest zich onder doktersbehandeling stellen voor verwondingen aan het hoofd en enkele kneusingen. Het ongeluk gebeurde rond 12.15 uur op de Nieuwe Zuid- beekseweg ter hoogte van Bos- senburg. De bestuurder van de auto stopte wel na de aanrijding, maar reed even later door zon der zich bekend te maken. Vol gens het slachtoffer reed de. on bekende man in een witte perso nenauto. De gemeentepolitie van Vlissingen verzoekt een man met een baard, die in de buurt van het ongeluk zijn hond uitliet, zich in verbinding te stel len met het bureau, tel 01184- 15050. taris van de Kamer van Koop handel in Terneuzen, de heer Van Lambalgen. Hij was de ini tiatiefnemer voor een gidsenpro- motie-team, het plan werd ver der gerealiseerd door Tiny Maenhout. De nieuwe stichting heeft voor lopig een vijf hoofden tellend be stuur, waarvan vier leden zijn aangewezen door de gidsen. De Stichting Promotie Zeeuwsch- Vlaanderen wordt vertegen woordigd door Tiny Maenhout. Het bestaat namens de gidsen uit Annie Nutzman, Katinka lo- nita, Leo Seynave en Jo Eve- raert. De nieuwe brochure die als titel draagt 'Met het Gidsenteam Promotie Zeeuwsch-Vlaanderen bent u goed op weg', geeft aan voor welke gelegenheden het team kan worden ingeschakeld. Het team bestaat op dit moment uit 21 dames en heren. Er wordt bij de opdrachten een selectie gedaan naar taal (Engels, Frans, Duits, Nederlands en Roe meens), geografie en soort groep. Om op de hoogte te blijven van de nieuwste ontwikkelingen in) de regio wordt maandelijks een nieuwsbrief gezonden naar alle gidsen. M I I I I I I I I I 27 EN 28 OKTOBER 1990 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Zierikzee: vrij 18.00-ma 8.00 uur: C. H. G. Daniëls, Poststraat 32, Zierikzee, tel. 01110-13410. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00-11.30 uur. Westhoek en Brouwershaven: vrij 18.00-ma 08.00 uur: J. J. Roth, Markt 32, Brouwershaven, tel. 01119-1280. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.30-12.00 uur en van 16.30- 17.00 uur. Oosterland, Bruinisse en Nieu werkerk: vrij 18.00- ma. 8.00 uur: M. v. d. Berg, Weth. van Klinkenstraat 10, Nieuwerkerk, tel. 01114-1810. Tandartsen: Spreekuren voor spoedgevallen za. en zon. 16.30-17.30 uur. G. W. G. den Broeder, Oude Haven 51, Zierikzee, tel. 01110-13388. Apotheken: Apotheek 'Zierikzee', Dam 18, tel. 01110-12906, geopend za. van 9.00-12.30 uur en van 16.30 -17.30 uur. Zo. van 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleegkundigen: Schouwen-Duiveland: Dag en nacht voor dringende hulpverle ning onder tel. 01184-14444. Dierenartsen: (vanaf zat 9.00 uur): S. Bergsma, Zierikzee, tel. 01110-12180. Datum 10-22-1990 Tijd 15:16:34 Versie versie 5.07 Tekst type Ascii Aantal tekens 1103 Zondag 28 okt. 1990 Nederlands-Hervormde Kerk. Brouwershaven 10 ds. v. Zeoe- len; Bruinisse 10 en 17 ds. De Roo; Burgh 10 ds. Hendrikse; Dreischor 11 ds. Jonker; Eiker zee (Scharendijke) 9.30 ds. Mul der; Haamstede 10 ds. Haas noot, 19 dhr. Van Es; Kerkwervc 11 ds. Mulder; Nieuwerkerk 10 ds. Klip, 17 ds. Becker; Noord- gouwe 9.30 ds. Jonker; ZNoord- welle 11 ds. Bregman (HA); Oos terland 10 ds. Evelien, 15 ds. De Rooij; Ou werkerk 10 dhr. Rouw Renesse 9.30 ds. Bregman (HA': Serooskerke 10 ds. Van Es; Sir jansland 10 ds. Boer, 18.30 kand. Emaus; Zierikzee: Gasthuis- kerk 9.30 ds. De Boo, 11 ds. As sendorp, 18.30 ds. Beijer; Zweeds R. Kr. Z.huis 18 dhr. Boot. Gereformeerde Kerk.. Brou wershaven 9.30 ds. Wisselin, 17 ds. Van Zuijlekom; Haamstede 10 (HA), 19 dienst; Nieuwerkerk 10 ds. Klip, 17 ds. Becker; Scha rendijke 19 ds. Van Zoelen; Zie rikzee 10 en 17 ds. Jobsen; Zon- nemaii-e 9.30 ds. Buijs. Gereformeerde Gemeente Haamstede 10 leesdienst, 18.30 ds. v. d. Net; Nieuwerkerk 9.30 en 15.30 ds. v. d. Net; Oosterland 10, 14.30 en kand. 18.30 lees dienst. Oud-Gereformeerde Gemeente. Bruinisse 10 en 17 leesdienst; Oosterland 9.30, 14 en 18 lees dienst. Christelijk-Gereformeerde Kerk. Haamstede 10 en 17 ds, Dijkstra; Kerkwerve 10 dienst, 19 ds. Bolten; Zierikzee 10 en 18 ds. Oosterbroek. Gereformeerde Gemeente in Ne derland. Bruinisse 10 en 17 lees dienst; Nieuwerkerk 9.45 en 15.30 leesdienst; Zierikzee 10 en 18 leesdienst. Leger des Heils. Zierikzee 10 sa menkomst. Evang. Lutherse Gemeente. Zie rikzee woe. 19.30 ds. Allan. Rooms-Katholieke Kerk. Haam stede 11.30 dienst; Zierikzee 9.30 dienst, zat. 19 dienst. Pinkstergemeente. Zierikzee (Meelstraat) 10, woensd. 20 sa menkomst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 58