PZC Zeeuws dameselftal )oekt knappe winst Nieuwe opzet amateurwielrennen sport Visueel gehandicapten actief in goalbal! Zeeuwse rugbyers in Jong Oranje Koploper verstevigt in indoortennis leiding Geen vertrouwen meer bij spelers van Zierikzee ZATERDAG 27 OKTOBER 199U sbw 3S Wereldrecord Jemikov 5 km russenstand Oemoemenoe uniorenvoetbal Kort gesprek Twijfels Toekomst Schipper Oefencampagne korfbalteams WK zaalvoetbal in Hongkong Aarzeling Wintercompetitie Veel mogelijk Drempel Meisjesselectie Weinig belangstelling tijdens vergadering Teleurstellend De Broekert knapt af op trainer JOES - De kans dat Patrick de jroekert dit seizoen nog voor iierikzee uitkomt, is uiterst ge ring. De voorstopper, die net als aatste man Wim van der Maas forige week werd gepasseerd foor de basis, is volledig afge- mapt op trainer Jack Schipper, /olgens de teleurgestelde voor- itopper is het nog maar een iwestie van tijd, of de bom bin- len de spelersgroep van Zierik- ee komt tot uitbarsting. De ilechte resultaten zullen dat tfOSKOU (RTR) - Viacheslav lekimov heeft vrijdag in Mos- cou op de wielerbaan Krilatskoe iet wereldrecord indoor op de rijf kilometer voor professionals rerbeterd. De coureur uit de Sovjetunie kwam op de super snelle baan tot 5 minuten en 10,872 seconden. De oude toptijd svas van de Fransman Moreau, >.41,104. flIDDELBURG De Zeeuwse ugbyers Boris van Hoek en Thomas Fransen, beiden van iet Middelburgse Oemoeme- ïoe, zijn geselecteerd voor Jong Oranje. Als voorbereiding op de vedstrijd tegen Australië op sondag 16 december in Den laag wordt nog een intensief oe fenprogramma afgewerkt. /LISSINGEN - In de eerste dasse rugby staat de Middel- rnrgse vereniging Oemoeme- >oe na zeven wedstrijd op een rijfde plaats, laarlem Jysters IEL 1 Gooi )emoemenoe ISRS llkmaar iSRC tCH 2 (scrum 'e Werve tams chterstand weggewerkt en uit- indelijk werd het met veel in- et nog verrassend 3-4 voor Zee and. LISSINGEN - De uitslagen an de juniorenvoetbalcompe- itie zijn als volgt: -jun. Interr. (201): Alliance Al-Baro- ie Al 2-4; Kloetinge Al-Halsteren 10-5; Zierikzee Al-RCS Al 2-3; Axel 1-Vlissingen Al 2-13; Roosendaal ■I-Internos Al 3-4; Arnemuiden Al- titemos Al 2-5; Arnemuiden Al- IW Al 3-0. !-jun. Interr. (321) HW Bl-Dosko BI •7; SC 't Zand Bl-ZIerikzee BI 3-4; iapelle Bl-SC 't Zand BI 7-1; Inter- os Bl-Middelburg BI 3-2; VOAB !l-Kloetinge BI 7-0; RKDVC Bl- Serikzee BI 2-0; JEKA Bl-RKTW II 3-1. 'opklas 3 A-jun. (205): Vlissingen ■2-Terneuzen Al gest. Iroep A6 (206): Terneuzen Al-IJzen- ijke Al 2-2. hoep A7 (207): Spui Al-Philippine ■13-4. Iroep A9 (209): Krabbendijke Al- tCS A2 13-0. hoep AIO (210): Zeeland Sport Al- ieeuwen A2 3-3; Dauwendaele A2- eeland Sport Al 1-3. hoep All (211): Veere Al-Rillandia ■12-5. 'opklas 1 B-jun. (303): RCS Bl-Tern I BI 2-0. 'opklas 2 B-jun. (304): VCK Bl-Dau- 'endaele BI 0-4. hoepB7 (307): Schoondijke Bl-Tern ;B2 12-0; Sluiskil Bl-Groede BI 8-1. hoep B9 (309): Waarde Bl-Kruinin- enBl 1-5. hoep C5 (405): COlpl B Cl-Rillandia ;110-2; Rillandia Cl-Kapelle C2 1-1. hoep C15 (415): Zaamslag Cl-Spui 15-2; Spui Cl-Graauw Cl 1-4. hoep C17 (417): Kwadendamme 1-SKNWK Cl 0-7; Mevo Cl-Kloe- nge C2 2-3. ('kerwedstrijden jeugd: •junioren: 206 ZSC Al-SKNWK Al ■0; 212 DFS Al-Goes Al 9-0: 408 'om. Boys Al-Hoek Al 2-2 (Hoek '.n.s.). l-jun.: 228 Axel Bl-Zaamslag BI 1-4; 07 Nieuwland Bl-Vlissingen B2 0-2; 10 Rillandia B2-Middelburg B2 0-11 13 Hoofdplaat Bl-Terneuzen BI 1-8. i-junioren: 204 Corn Boys Cl-Clinge II 6-2; 213 Zeelandia Cl-Middelburg '1 0-8; 230 Noormannen Cl-Bruse !°ys Cl 5-1; 303 Terneuzen Cl-HW 11 Cl 3-1; 305 Breskens Cl-Dauwen- aele Cl 0-4; 308 Aardenburg Cl- |CK Cl 8-0; 309 Vlissingen Cl-GPC '1 17-0; 310 Walcheren Cl-Veere Cl '0; 311 RCS Cl-Oostkapelle Cl 2-0; 12 Kapelle Cl-Jong Ambon Cl 5-1; 13 Kapelle C2-Wemeldinge Cl 1-9; '«neuzen C2-Tern Boys Cl 0-11. proces slechts versnellen, denkt De Broekert, die na acht jaar Zierikzee 1 plotseling buiten spel staat. Wim van der Maas, die enige ja ren geleden ook al een conflict had met Jack Schipper (Van der Maas speelde destijds als gevolg van die aanvaring de rest van het seizoen in het tweede elftal), heeft zoals bekend zijn lidmaat schap van de Schouwse voetbal club zelfs opgezegd. Zover is het bij De Broekert, werkzaam bij het GAK in Goes, (nog) niet ge komen, maar zijn kritiek op de Souburgse trainer is vernieti gend. „Jack Schipper is niet bij machte om het elftal beter te la ten voetballen. Het enige dat hij voor de wedstrijd zegt is: 'Kom op, jongens, we gaan er hard te genaan.' Tactisch vind ik Schip per zwak en ik ben niet de eni ge." Zoals bekend zette Schipper het duo, dat jaren het hart van de Zierikzee-defensie vormde, vori ge week voor de uitwedstrijd te gen Clinge plotseling aan de kant. Van der Maas kreeg te ho ren dat hij werd teruggezet naar het tweede, terwijl Schipper De Broekert een positie als centrale middenvelder had toebedeeld. De Broekert: „Vrijdags na de training moest ik bij Schipper komen. Hij vertelde me dat hij verder wilde met een ander cen traal verdedigingsduo. In eerste instantie heb ik daarmee inge stemd. Van nature ben ik niet moeilijk. Maar de volgende och tend heb ik Schipper gebeld en om een toelichting op die beslis sing gevraagd, omdat ik het er niet mee eens was. Nou, het werd een heel kort telefoongesprek. Schipper zei iets van 'nou, be dankt en tot ziens'. Daar kon ik dan mee doen. Op zo'n moment hoeft het van mij ook niet meer. Ik vind dat hij in deze zaak, voor al gezien de situatie bij Zierik zee, niet erg slim en correct ge handeld heeft." Schipper wilde verder met Mar co Saman en Michel Winkels in het hart van de defensie. „Op het middenveld heb ik niets te zoe ken", vindt De Broekert. „Daar ben ik het type speler niet voor. Met Saman en Winkels verliezen we achterin voetballend vermo gen. Daarmee zijn we niet ge baat. Dit zijn paniekgrepen van Schipper. Hij staat onder grote druk en gaat dan vreemde be slissingen nemen. Als Schipper Tien minuten na de hervatting scoorde Liesbeth Noya (Jong Ambon) 2-1 en vanaf dat mo ment bleken de Zeeuwse dames plotseling wel in staat tot fellere strijd, de ploeg won nu meer duels, maakte het Leiden onmo gelijk nog in het eigen spel te ko men en kreeg opbouwend en aanvallend meer grip op de wed strijd. Het werd vijf minuten la ter eerst nog wel 3-1, maar Jose Verhage (Serooskerke) en Lies beth Noya brachten de partijen in evenwicht. Vlak voor tijd werd de enorme inzet zelfs nog beloond met de overwinning door een treffer van Wanda Ze- gers van Terneuzense Boys; 3-4. zegt dat wij niet goed spelen, heeft hij maar ten dele gelijk. In de wedstrijd tegen Roosendaal kwam hij nota bene in de kanti ne nog naar me toe om te zeggen dat ik goed had gespeeld. Schip per zoekt de fouten altijd bij de spelers, in plaats van bij zich zelf." Volgens Patrick de Broekert re zen er voor het begin van vorig seizoen in de spelersgroep al vraagtekens toen bekend werd dat het Zierikzee-bestuur Jack Schipper had teruggehaald. Te ruggehaald als de trainer die Zierikzee zou laten meedoen voor een toppositie in de tweede klasse. „Ikzelf heb 'm toen het voordeel van de twijfel gegeven. Ik moet zeggen, zijn trainingen zijn prima, hij heeft gevarieerde oefenstof. Maar kijk nou naar de feiten: in anderhalfjaar tijd zak ken we van top tweede klasse naar de kelder van de derde klas se. En dat komt echt niet door het vertrek van een paar spe lers." Zoals bekend vertrok Emiel Dorst naar VC Vlissingen, terwijl Marco van Oeveren dit seizoen voor Middelburg uit komt. Volgens De Broekert heeft de huidige (smalle) spelersgroep van Zierikzee de potentie om bo venin in de derde klasse mee te draaien. „Als je anderhalf jaar lang tegen de bierkaai vecht, gaat je dat niet in de kouwe kle ren zitten. Ik geloof dat we in die afgelopen anderhalf jaar welge teld drie keer hebben gewonnen. Dit seizoen hebben we al twintig doelpunten tegen, maar die wer den echt niet alleen veroorzaakt door fouten van Wim of mij. Wat kun je er als verdediging aan doen, als je tegen een overmacht aan aanvallers komt te staan?" Volgens De Broekert is het zelf vertrouwen bij de spelersgroep van Zierikzee danig aangetast. Hij vreest dan ook, dat Zierikzee een weinig zonnige toekomst te gemoet gaat, omdat Schipper niet in staat zou zijn de spelers vertrouwen te geven. „We begin nen elke wedstrijd als het ware met een 1-0-achterstand." Tac tisch schort er ook veel aan de Walcherse voetbaltrainer, vindt De Broekert. „Een voorbeeld. Tegen Internos staan we met 3-0 "voor. Vanaf dat moment laten we ons veel te ver terugzakken. Dan verwacht je toch dat de trai ner ingrijpt, dat hij aanwijzingen geeft vanaf de kant. Ik heb Schipper daarop nog nooit kun nen betrappen." Volgens de op non-actief staan de verdediger is het ook een te ken aan de wand, dat een aantal spelers volgende maand om ver schillende redenen niet beschik baar zijn. „Wim Lafeber bijvoor beeld gaat een maand op vakan tie naar Aruba. Erik Berrevoets gaat drie weken op skivakantie naar Oostenrijk. Dat doe je niet, als je gemotiveerd met voetbal len bezig bent. Of een vertrek van Jack Schipper dan de oplos sing is? Dé oplossing niet, denk ik. Maar wellicht is het wel het begin van het herstel. Of ik nog voor Zierikzee wil uitkomen? Dan zal er toch eerst stevig ge praat moeten worden. Maar eer lijk gezegd denk ik dat je de fei ten onder ogen moet zien; op de ze manier speelt Zierikzee vol gend seizoen gewoon vierde klasse." Jack Schipper vindt het opstap pen van beide spelers getuigen van een zwakke mentaliteit. Schipper: „Spelers die acht jaar in het eerste elftal hebben ge staan en na één keer wissel te staan er de brui aan geven ben ik liever kwijt dan rijk. We hebben na zes wedstrijden twintig doel punten tegen en die werden niet gemaakt bij de cornervlag.' Je kan dan wel twee keer per week trainen, maar als je slecht speelt, hoor je in principe niet in de ba sis te staan. Van mij mag De Broekert terugkomen, maar ik ga hem niet halen. Als ik hem was en mid-mid zou mogen staan, man, ik vrat het gras op. Een gesprek hoeft van mij niet, laat hij dan maar gaan pingpon gen. Hij kan terugkeren, als hij laat zien dat hij binnen deze groep kan fuctioneren." VLISSINGEN - Als voorberei ding op de competitie zaalkorf bal hebben Swift uit Middelburg en Animo uit Oost-Souburg een oefencampagne opgesteld. Die ziet er voor de eerste selecties als .volgt uit: Swift: 27/10 Swift-TOP (18.00 uur Voorborch); 31/10 Swift-Tjoba (20.30 uur Voorborch); 3/11 deelname aan PKC-toernooi in Papendrecht; 10/11 Swift-Oranje Wit (16.45 uur Voor borch); 14/11 Fortuna Dclft-Swift (20.00 uur). Animo: 30/10 TOP-Animo (21.00 uur Heinkenszand); 10/11 deelname aan toernooi van Vriendenschaar in Har- dinxveld-Giessendam; 14/11 Animo- Tjoba (22.00 uur sporthal Souburg). DEN HAAG (ANP) - Het toer nooi om het wereldkampioen schap zaalvoetbal wordt in 1992 in Hongkong gehouden. De be treffende commissie van de FI FA, waarin de Nederlander Tom van der Hulst zitting heeft, besloot dat vrijdag. Aan het eindtoernooi, dat na het WK (veld)voetbal wordt gehou den, nemen 16 landen deel, waarvan er 6 uit Europa afkom stig zijn. Het is de tweede keer dat er een officiële wereldtitel strijd zaalvoetbal wordt gehou den. De eerste vond in 1989 in Neder land plaats Brazilië won des tijds, door in de finale Nederland te verslaan. KRUININGEN - „Verdorie, jon gens. Er wordt veel naast ge gooid. Dat kunnen we zaterdag niet verkopen." Jan Nieuwdorp coacht zes pupillen, die fana tiek trainen voor de competitie wedstrijd van dit weekeinde. De pupillen van de sportleraar uit Goes zijn visueel gehandi capten van de Sportvereniging Visueel Gehandicapten Zee land (SVGZ). Een deel van de 34 leden tellende vereniging is we kelijks één keer (maandag van 19.00 tot 21.00 uur) actief in de sporthal in Reimerswaal. Dan trainen ze voor het zogehe ten spel goalball, dat in dertien landen beoefend wordt. Maar ook andere sporten zijn onderge bracht bij de SVGZ: atletiek (hardlopen, speerwerpen, ver springen en discuswerpen)', paardrijden, kanovaren, lang laufen, zwemmen, tandemflet- sen en show-down, een aange paste vorm van tafeltennis. Voor deze sporten staat de SVGZ, die is aangesloten bij de Nederland se Invaliden Sportbond (NIS), in contact met sportclubs in Zee land. De goalball-training, voorafge gaan door een warming-up, wordt verzorgd door Jan Nieuw dorp, in het dagelijks leven le raar lichamelijke opvoeding aan scholengemeenschap De Schel- demond in Vlissingen en De Wel- linge in Middelburg. Hoewel Nieuwdorp een studie aan de Haagse Academie voor Licha melijke Opvoeding (HALO) heeft gehad, stond hij vrijwel blanco tegenover sport voor vi sueel gehandicapten, toen hij twee jaar geleden werd bena derd door de SVGZ. „De opleiding aan de sportaca- demie schiet in dat opzicht dui delijk tekort", vindt Nieuwdorp. „Ze is alleen gericht op het on derwijs. Het enige wat aan ge handicaptensport werd gedaan, was het bekijken van video's. Een puur passieve vorm van on derwijs. Aan trainingsvormen wordt niets gedaan, wat dat be treft zijn ClOS-mensen beter voorbereid op het doceren aan gehandicapten", zegt Nieuw dorp. De Goesenaar had enige aarze- 'ling, bekent hij, om met de SVGZ in zee te gaan. „Ik ben eerst twee avonden gaan kij ken", vertelt hij. „Daarna heb ik een paar keer geblinddoekt aan het goalball meegedaan om me enigszins te kunnen inleven in de wereld van een visueel gehan dicapte. Dan ervaar je dat je puur op je gehoor moet afgaan. Ik heb respect gekregen voor het auditief vermogen van deze mensen. Ik ben snel veel plezier in de trainingen gaan krijgen. De sfeer is altijd goed, vooral omdat de mensen gemotiveerd zijn. Op school heb je toch altijd te ma ken met een percentage onge motiveerde leerlingen. Ook de gezelligheid na afloop, het pilsje achteraf, maakt het lesgeven er alleen maar aantrekkelijker op. Ik heb hier nog nooit chagrijnige mensen meegemaakt." „Ik had nooit gedacht datje met visueel gehandicapten zo veel GOES - In de Indoortennis- competitie in Sportcentrum Schelde International in Goes heeft Echte Bakker Dick Bunt zijn koppositie in poule A ver stevigd. Kommers Assurantie BV, dat zelf niet in actie kwam in groep B, zag Marijs Partners door verlies terugvallen. Echte Bakker Dick Bunt kwam in poule A steviger in het zadel te zitten. Daar lag de derde zege in successie, nu tegen Poley/Bloe- menhuis de Anemoon, aan ten grondslag. Regerend kampioen Vrieland Holding BV blijft zitten in de hoek waar de slagen vallen. In de confrontatie met Infodatec kwam dit team namelijk op nieuw met een negatieve score uit de bus. Richard van de Vrie en Rob Severiens haalden welis waar zowel individueel als geza menlijk de volle winst binnen, maar tegen het geweld van Info datec, waarin vooral Lëvien Ver- wey en Jan van Oeveren excel leerden, zette dat nauwelijks zo den aan de dijk. Tenniscombinatie de Delta/Abi proefde voor het eerst het zoet van de overwinning, dat bete kende een geduchte tegenvaller voor opponent Korstanje/Kole Milieu. De opvallend ruim uitge vallen winst van Hapro Holland BV, dat in groep B Marijs Part ners ontmoette, speelde in de kaart van de ongeslagen koplo per Kommers Assurantie BV. Die ploeg heeft nu een voor sprong van negen punten. De krachtmeting tussen de staartploegen Melse/Café de Snor en Reisbureau Rosa resul teerde in een duidelijke overwin ning voor de bezoekers. Hans Catsman en Norman van Deyk stelden hun supporters bij Mel se/Café de Snor niet teleur, maar dat was niet toereikend om het goede spel van Reisbureau Rosa teniet te doen. De uitslagen: poule A: Vrieland Holding BV-Info- datec 8-16; Echte Bakker Dick Bunt- Poley/Bloemenhuis de Anemoon 20- 4; Korstanje/Kole Milieu-Tennis- combinatie de Delta/Abi 10-14. Poule B: Melse/Café de Snor-Reisbureau Rosa 7-17; Hapro Holland BV-Marijs Partners 18-6. In tie vierde ronde van de win ter kan doen. Het is belangrijk om eerst hun beperkingen te leren onderkennen, maar daarna blijkt er veel te kunnen. Ik had nooit gedacht dat ze konden hardlopen. Maar met fel gekleur de pionnen als oriëntatiepunt in de hoeken, kunnen slechtzien den zelfstandig rondjes lopen als warming-up. Degenen die volle dig blind zijn, worden begeleid met een lintje. Maar de meesten die hier wat langer komen, we ten feilloo wanneer de bocht komt." Voorzitter Ronnie Abuijs (40) van de SVGZ denkt dat het niet voor elke sportleraar is wegge legd om met visueel gehandi capten om te gaan. „Maar waar een wil is, is wel veel mogelijk", vindt de Koewachtenaar. Abuijs, die werkzaam is als tele fonist bij Cerestar in Sas van Gent, heeft nog een gezichtsver mogen „van twee a drie procent. Van een meter afstand kan ik ge zichten enigszins onderschei den." „Een leraar die met visueel ge handicapten omgaat, moet zich in zijn wereld kunnen inleven. Ten tweede moet hij of zij in staat zijn alles verbaal duidelijk te maken. Tenslotte zien zijn leerlingen niets. Vooral dat laat ste is voor degene die lesgeeft een extra opgave", zegt Abuijs, die deel uitmaakt van het goal- ball-team van SVGZ, dat mee doet aan de landelijke competi tie, die in Utrecht wordt ver speeld. Het goalball wordt gespeeld op een veld van 18 bij 9 meter. Aan beide korte zijden staat een doel van 9 meter breedte en 1.30 me ter hoogte. Elk team bestaat uit drie spelers. Het is de bedoeling dat de bal in het doel van de te genstander gerold wordt. In de ze bal zitten bellen, waarop de spelers zich kunnen oriënteren. De verdedigende partij mag zich niet buiten een vak begeven, dat door een mat wordt gemarkeerd. Op deze mat zijn strips aange bracht, ter oriëntatie voor de spelers. De aanvallende partij mag vanaf enige meters na de mat de bal in de richting van doel van de tegenstander rollen: voor zienden een simpel spel, voor visueel gehandicapten (slechtzienden moeten verplicht een blinddoek dragen) een spel dat veel energie vraagt. De SVGZ, die beklemtoont zo wel voor recreatieve als compe titiesporters open te staan, werd in 1983 opgericht. Begonnen met 15 leden telt ze nu reeds 34 leden. „Maar we kunnen een paar jon geren best gebruiken", doet Ronnie Abuijs een deur open voor potentiële leden. „We we ten dat voor veel mensen de drempel hoog is om zich hier aan te melden. Daarmee stellen ze voor zichzelf vast dat ze een han dicap hebben. Toch zijn de meeste leden hier gekomen door mond- op mondreclame." De SVGZ kan voor vervoer gratis gebruik maken van de diensten van de Rotary en de Stichting Vervoer Gehandicaptensport. tenniscompetitie in Biggekerke hebben zich maar weinig ver schuivingen voorgedaan. In poule A verdween weliswaar De Kaasboer uit de kopgroep, maar dat kwam omdat deze selectie niet in het programma was opge nomen. De Schelde verscheen nu in beeld, terwijl Service Su per de opengevallen plaats in nam. Maco B.V. maakte in afdeling D een echte klapper. Het team won voor de derde keer op rij, waarbij naaste concurrent Cometa fun geerde als slachtoffer. Middel burg, dat de eerste plaats in pou le A consolideerde, trad aan te gen Matchpoint. Via Peter en Toine Bruynzeel werden de en kelspel en met een gunstige mar ge afgesloten, waarna in de dub bels het verschil nog met een punt kon worden vergroot. Matchpoint, dat redelijke tegen stand wist te bieden, had in Zol- tan Provily en Louw Wisse de op vallendste spelers. Het tweegevecht Henderson De Schelde resulteerde in een vrij wel identieke score en wel in het voordeel van de Vlissingers. In dit duel speelden Wim Korteweg en Jacob Akkerman een domi nerende rol, terwijl bij Hender son het verweer vooral van de kant van Arjan Hoekstra kwam. In poule B liet Domburg 5 op nieuw een monsterscore note ren, ditmaal ten nadele van the Outsiders. Drogisterij Luitwie- ler blijft de Domburgers goed volgen, zij het met bescheiden uitslagen. Maco BV gaat zich in poule D steeds nadrukkelijker als kam- pioen-in-spé manifesteren. Vooral nadat het als tweede ge klasseerde Comefa BV, dat ook nog zonder puntenverlies was, zo kansloos ten onder ging. Wil lem Zwanenburg sleepte nog een gelijkspel in zijn single uit het vuur, voor het overige waren de Maco-ers op alle fronten supe rieur. De uitslagen: poule A: Henderson-De Schelde 6-10; Matchpoint-Middelburg 6-11; Auto bedrijf Goedbloed-Service Super 7- 10. Pule B: The Outsiders-Domburg 5 0-18; Installatiebedrijf Middelburg 1-Drogisterij Luitwieler 7-ll;0 Do- we-Geho BV 3-15. Poule D: Comefa RV-Maco BV 1-16; Bijlsma-Herder BV 12-6. ATWIJK - Het Zeeuwse da- neselftal heeft in de eerste roepswedstrijd tegen Leiden op het terrein van Quick Boys n Katwijk) voor een formida ble prestatie gezorgd. Voor de ust dreigde een drama voor de ecuwse dames, maar na de ■ust werd tot tweemaal toe een In de eerste helft werd de ploeg van Hein Poell kansloos wegge speeld. Leiden was in alle linies beter. Na 25 seconden stonden de Zeeuwen al met 1-0 achter en het angstig en zonder overtui ging spelend Zeeland moest met een terechte 2-0 achterstand gaan rusten. De Zeeuwse meisjesselectie on der 17 jaar heeft deze week goed gepresteerd in de groepswed strijd (wedstrijdenreeks, die uit eindelijk moet leiden tot het Ne derlandse kampioenschap) te gen de selectie van de afdeling Den Haag: 2-2. Achteraf is het gelijkspel zelfs een beetje teleurstellend, omdat de Zeeuwse selectie van coach Albert Vogel een 2-0-voorsprong uit handen gaf. Coach Vogel merkte echter terecht op dat het meisjesvoetbal in Zeeland goed vooruit gaat. Drie jaar geleden verloor de selectie nog kansloos met 9-0. In Krabbendijke werd de Haag se selectie nu op een sterke eer ste helft getrakteerd. De Zeeuw se meisjes speelden prima voet bal en kwamen zeer verdiend op voorsprong. Simone Wonder- gem (Serooskerke) bereikte met haar voorzet spitsspeelster Mar griet Ritte van Arnemuiden (zij verving de licht geblesseerde In ge Suy van Koewacht, die zich voorbereidt op een selectiewed strijd voor het nationale meis jeselftal) die koel zorgde voor 1- 0. De eerste tien minuten na rust waren opnieuw voor Zeeland. Margriet Rotte werd na een knappe solo gevloerd en Astrid Adriaanse van Oostkapelle be nutte de toegekende strafschop: 2-0. Na die voorsprong werd de Zeeuwse selectie plotseling on zeker. De Haagse meisjes profi teerden gretig, zorgden in het laatste kwartier voor veel druk en kwamen door twee straf schoppen nog op 2-2. Pierre Eijsackers (links op een foto tijdens een vroegere districtsvergadering) verwacht dat met de nieuwe indeling voor amateurs goed te werken is. KAPELLE - Volgens het be leidsplan 1990-1994 van de wielrenunie (KNWU) komen er in de nabije toekomst drie categorieën amateurs. In de nieuwe visie krijgt het be staande amateurpeloton de A-status, worden de huidige liefhebbers een plaats in de B-categorie toegedacht en vinden de recreanten onder dak bij de C-amateurs. Verwacht wordt dat de nieuwe opzet kansen biedt om de drei gende teloorgang van het amateurwielrennen het hoofd te bieden. Zeker in 'probleem gebieden' kan het plan heil zaam werken, oordeelt het be stuur van het district Zeeland. De intentie om de nieuwe op zet bij de plaatselijke wielerco- mités te propageren slaagde deze week niet volledig: slechts drie (van de ruim veer tig) Zeeuwse wielercomitees vonden het de moeite waard om de najaarsvergadering van het district in Kapelle te be zoeken. Districtsvoorzitter Pierre Eij sackers betreurde die geringe opkomst, maar besefte ook dat er doorgaans zaken wor den gedaan op de voorjaarsbij eenkomst, als de wedstrijdka lender wordt vastgesteld. 'Te leurstellend' vond hij de afwe zigheid van de twee Zeeuwse wielerverenigingen, die zelfs geen bericht van verhindering- hadden gestuurd. „Maar dat heeft dan te maken met bur germansfatsoen", dacht Eij sackers. Het districtsbestuur verwacht overigens dat de nieuwe inde ling van de amateurs 'goed kan werken'. Comités die al amateurwedstrijden op het programma hebben kunnen met het A-peloton verder. Daar verandert weinig of niks. Anders wordt het voor organi saties die in hun wielerdag een plaats inruimden voor de lief hebbers of de recreanten. Bei de KNWU-categorieën ver dwijnen. Ervnor in de plaats komen de B- en C-amateurs. „Vooral de afstand (60 tot 80 km) en het voor comités en renners aantrekkelijke prij zenschema moeten een aantal comités aanspreken", zei de Zeeuwse wielerconsul Arjaan de Schipper. Hij kon, vanwege de geringe belangstelling van de comités op de vergadering, zijn propagandistische praatje niet helemaal kwijt. Maar het districtsbestuur overweegt om er gedurende het winterseizoen 'de boer mee op te gaan'. Tijdens het winterseizoen wordt in het Zeeuwse district weer een veldritcompetitie ge houden. Daarnaast staat een heus districtskampioenschap veldrijden op het programma en komt er een nationale B- cross met de amateurs in het hoofdnummer. De veldritka- lender ziet er zó uit: Op 3, 10 en 17 november tel kens wedstrijden in Wemel- dinge; 24 november districts kampioenschap in Hulst; 1 de cember B-cross in Sluiskil; 8 december Terneuzen; 15 de cember Vlissingen en 29 de cember Kruiningen. 7 7 0 0 14 162-39 7 6 0 1 12 164-51 7 6 0 1 12 105-48 7 5 1 1 11 126-38 7 4 1 2 9 86-64 7 3 0 4 6 76-71 7 3 0 4 6 87-115 7 2 1 4 5 80-86 7 2 1 4 5 51-115 7 1 0 6 2 53-137 7 1 0 6 2 38-169 7 0 0 7 0 35-120 Patrick de Broekert: „Tactisch vind ik Jack Schipper zwak" (foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 53