Waterkwaliteit is een zaak van het waterschap O- CITYLEDER heeft de toekomst n Miele AUTOBEDRIJF KLIP Met Miele inbouwapparaten betekent vervangen verbeteren. streek 18 Degradatiepostkantoor Bruinisse hele slechte mogelijkheden AUTOBEDRIJF VAN DIJKE weekenddiensten is verhuisd. Onderhoudsbedrijf Littouw 2e monteur 1e trekkermonteur landbouw werktuighersteller BETONAFWERKER Nissan. Je blijft erin rijden. er is geen betere VRIJDAG 26 OKTOBER 1990 Elly de Koster exposeert in Sas boekmerken Dijkgraaf laakt houding provincie: Zware schade bij aanrijding in Waterlandkerkje Flinke schade bij keukenbrand iedereen leest de krant altijd en overal. Bik Sloopwerken en Houthandel B.V. Albert Plesmanweg 21 in Goes muurreparaties stuukwerk sierpleister schilderwerk voegen van gevels f££L£ BV V. Weele B.V. tawlbtidliriijff Middelburg Plaats uw familieberichten in de PZC t.I!31!1| KAMERHOGE (spiegel) KASTDEUREN OCCASIONS MET BOVAG-GARANTIE NISSAN Terneuzen St.Maartensdijk Protest tegen voornemen PTT MIMIII BRUINISSE - Het gemeentebe stuur van Bruinisse protesteert tegen het voornemen van de PTT het postkantoor te degra deren tot postagentschap. Het ongenoegen hierover van de ge hele gemeenteraad werd don derdagavond tijdens een open bare vergadering verwoord SAS VAN GENT - De amateur kunstenares Elly de Koster uit Sas van Gent exposeert van 3 tot 7 november boekmerken ('Ex Libris') in het gemeente huis in haar woonplaats. De ten toonstelling vindt plaats in het kader van de maandelijkse reeks in het Sasse stadhuis. Elly de Koster is afgestudeerd aan de Academie van Schone Kunsten in het Belgische Eekloo. Vanaf die tijd is zij zich bezig gaan houden met de bij zondere vorm van grafiek. Aan diverse van haar artistieke pro- dukten is aandacht geschonken in Deense, Finse, Amerikaanse, Chinese, Duitse en Nederlandse vakbladen. Haar Ex Libris staan te boek als 'graag geziene stuk jes hoogstaande verfijning'. Vooral de kleuren en de ontwer pen over flora en fauna zijn ge liefd. Ex Libris is een in de vergetel heid geraakte tak van grafische kunst. Reeds in de 'oudheid' werd gebruik gemaakt van boekmerken om kostbare (met de hand geschreven) boeken te beschermen en te voorzien van een eigedomsmerk. De expositie in het gemeente huis is zaterdagochtend ge opend van 10.30-12.00, zaterdag middag, zondag en dinsdag van 13.30-17.00 uur en maandag van 19.00-21.00 uur. Hervormingsavond - in de christelijk gereformeerde kerk in Zaamslag wordt dinsdag een hervormingsavond gehou den. Sprekers zijn ds J. H. van Dijk van de christelijk gerefor meerde kerk in Zaamslag, ds L. Huisman van de gereformeerde gemeente in Terneuzen en de evangelist H. Bor uit Gent. De aanvang is 19.30 uur. door het raadslid J. L. Kempe (Lijst Van de Velde). Burgemeester A. Vogelaar haastte zich duidelijk te maken dat de kritiek op het PTT-beleid het college uit het hart gegrepen was. Want dit is een hele slechte zaak voor Bruinisse, onder streepte hij. De Bruse burge meester zei dat de omzetting van postkantoren in agent schappen op Schouwen-Duive- land binnenkort besproken wordt in het periodiek overleg van de burgemeesters, wethou ders en secretarissen. Wellicht dat de gemeenten nog gezamen lijk stelling nemen tegen de plannen van de PTT. Intussen hebben b en w van Bruinisse al daadwerkelijk stap pen ondernomen om de kwestie te bespreken met de directeur van het districtskantoor Goes. Thema-avond FNV - De afdeling IJzendijke van de Vrou wenbond FNV houdt woensdag 7 november een thema-avond in de rooms-katholieke basis school Molenbolwerk in IJzen dijke. Centraal staat het project 'Herverdeling van onbetaalde arbeid'. Mieke van Veldhuizen van de scholingscommissie van de Vrouwenbond FNV zal er het een en ander over vertéllen. Het programma vermeldt verder een komische verrassing. De bonds- avond begint om 20.00 uur. „Dan zullen wij ons ongenoegen kenbaar maken", aldus burge meester Vogelaar. Tevens zegde hij de gemeenteraad namens het college toe zich waar mogelijk te zullen blijven verzetten tegen de plannen van PTT. Raadslid Kempe tekende aan dat de PTT drie jaar geleden an der halve ton spendeerde aan de uitbreiding van het postkantoor in Bru. Hij was er absoluut niet van overtuigd dat het kantoor onrendendabel is. „Bij de PTT staat winst voorop en de dienst verlening op het tweede plan. De PTT heeft totaal geen oog voor de ontwikkelingen in Bru", be toogde Kempe, die in dit ver band onder meer de totstandko- GOES - Het waterschap Noord en Zuid-Beveland vindt dat de zorg voor de waterkwaliteit niet bij de provincie maar bij de waterschappen ligt. Dijkgraaf ir P. J. Gruijters stoort zich er aan dat de provincie zich in de nota's Zeeland aan Zet en Ke rend Tij de eindverantwoorde lijkheid voor het waterkwali teitsbeheer toeëigent. Hij acht het dus ook onjuist dat 'Middel burg' zich bemoeit met de toe passing van heffingen. Dat is een zaak van de algemene ver gaderingen van de waterschap pen, aldus de dijkgraaf. Ir Gruijters spuide deze kritiek in zijn openingswoord voor de al gemene vergadering van 'zijn' waterschap. Die behandelde donderdag de begroting voor 1991. En wel in een recordtempo. In ruim een uur werkte de verga dering twintig agendapunten af, wat voor het Bevelandse water schap een ongebruikelijk korte zit betekende. Zonder uitvoerige discussies na men de hoofdingelanden onder meer de volgende besluiten: - de verontreinigingsheffing gaat in 1991 omhoog met vier gulden per vervuilingseenheid (één ge zin telt drie eenheden) tot 90,50 gulden. - het geschot stijgt met drie gul den tot 130 gulden per hectare. Aanvankelijk ging het water schap uit van een verhoging van vijf gulden. Maar door inkom sten (zoals de verwerving van de Veerse Meergronden, waarvan geschot binnenkomt) en uitstel van de wegensanering kon het schap de stijging afknijpen. - het waterschap spendeert vol gend jaar anderhalf miljoen gul den aan een grote schoonmaak van de Zwaakse Weel bij 's-Gra- venpolder. De kreekrest is te voedselrijk, waardoor een sterke algengroei optreedt. Deze, zoge heten eutrofiëring heeft twee oorzaken. Enerzijds zorgt blad- val en plantengroei voor een na tuurlijke opbouw van fosfaten, anderzijds vloeit water van land bouwgronden naar de plas. De daarin aanwezige stoffen dragen aan de overbemesting bij. Zon der maatregelen groeit de weel op den duur dicht. Het water schap wil na de schoonmaak, waarbij baggeren noodzakelijk is, de waterkwaliteit in de kreek scherp bewaken. Het Rijk be taalt vrijwel zeker de helft van de kosten. - buitendijkse gronden in het Zuid-Sloe komen, als het aan de algemene vergadering ligt, on der beheer van het waterschap. Voor de gebieden die noordelij ker liggen heffen de waterschap pen Noord-en Zuid-Beveland en Walheren al langer geschot. Voor de zuidelijker gelegen gronden was dat niet het geval. Het Havenschap Vlissingen wijst de nieuwe situatie af, om dat de waterschappen geen be moeienis hebben met buiten dijkse gronden. Het Bevelandse waterschap bestrijdt dit. De dij ken rond de Sloehavens vormen in zijn ogen een onderdeel van de eerste waterkering en verkeer naar en van het industriegebied maakt gebruik van water schapswegen. De waterschap pen zijn wel bereid in het Zuid- Sloe een gereduceerd geschot - 65 gulden per hectare - in te voe ren, dat dan ook van kracht wordt voor de noordelijke gebie den. Als het waterschap Walche ren vandaag (vrijdag) akkoord gaat het Zuid-Sloe in water- schapsverband te brengen, moe ten provinciale staten nog goed keuring verlenen. Dat gebeurt in 1991. Mits de Kroon geen be zwaar heeft, kan het besluit per 1 januari 1992 ingaan. Burgemeester Vogelaar meldde de gemeenteraad dat omwonen den en alle betrokken instanties hebben ingestemd met de huis vesting van een gezin asielzoe kers, een vader, moeder en vier jarig kind uit Polen, in de wo ning Prinses Beatrixstraat 10, per 1 november. Dat daarover intensief vooroverleg heeft plaatsgehad is een gevolg van de ervaringen met eerder in dezelf de woning gehuisveste asielzoe kers uit Zaire, die enkele maan den geleden Bruinisse moesten ming van het golfdorp Grevelin- genhout signaleerde. WATERLANDKERKJE - Een vrachtauto en een personenauto zijn bij een aanrijding op de Phi- lipsweg te Waterlandkerkje don derdagmorgen omstreeks tien uur zwaar beschadigd. De auto bestuurd door M. J. V. uit Cadzand hield niet voldoen de rechts en botste frontaal op de vrachtauto bestuurd door C. C. P. uit Etten-Leur, die uit te genovergestelde richting kwam. P. had krachtig geremd, waar door de remmen van de auto vastgeslagen waren. Het kostte daarom drie uur tijd, eer het ob stakel van de weg was geruimd. verlaten op aanzeggen van het gemeentebestuur. De gemeenteraad besloot de rijkspolitie Bruinisse perma nent huisvesting te bieden in het gemeentehuis. Inmiddels is een proefperiode van een jaar afge sloten, waarin overigens het pu bliek slechts in beperkte mate gebruik maakte van de wekelijk se spreekuren. Een enkele keer bleef het spreekuur trouwens onbemand tengevolge van orga nisatorische problemen bij de politie, moest burgemeester Vo gelaar desgevraagd bekennen. Over de toekomst van het vrijge komen politiebureau kon hij niets zeggen. „Maar in de prak tijk is de gang van zaken dat een gemeente de eerste gegadigde voor aankoop is." In antwoord op een vraag van mevrouw M. C. Maaskant-Ok- kerse (Algemeen Belang) meld de wethouder J. Huizer (CDA, openbare werken), dat de motor van de hei-installatie voor de bouw van de nieuwe sportzaal het begeven heeft. Na één dag heien liet de motor het afweten en het werk ligt inmiddels al een week stil, betreurde de wethou der, die raadslid Maaskant vol mondig toegaf dat de stilte op het bouwterrein nabij het ge meentehuis ook hem was opge vallen. Maar hij nam aan dat de aannemer er alles aan doet het werk zo spoedig mogelijk te her vatten. 27 EN 28 OKTOBER 1990 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Zierikzee: vrij 18.00-ma 8.00 uur: C. H. G. Daniëls, Poststraat 32, Zierikzee, tel. 01110-13410. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00-11.30 uur. Westhoek en Brouwershaven: GOES - Trek in een snack brak een bewoner van de Goese Rog geveenstraat woensdag na mid dernacht op. Tijdens het opwar men van de frietpan viel de man in slaap. Het vet werd zo heet dat de vlam in de pan sloeg. Dat wekte de bewoner, die meteen de politie alarmeerde. Met een poederblusser wisten de agenten het brandje te doven. De brandweer verrichtte nog wat nabluswerk. De politie schat de schade aan de keuken op enkele duizenden guldens. vrij 18.00-ma 08.00 uur: J. j Roth, Markt 32, Brouwershaven tel. 01119-1280. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.30-12.00 uur en van 16.30- 17.00 uur. Oosterland, Bruinisse en Nieu- werkerk: vrij 18.00- ma. 8.0 uur: M. v. d. Berg, Weth. van Klinkenstraat 10, Nieuwerkerk, tel. 01114-1810. Tandartsen: Spreekuren voor spoedgevallen za. en zon. 16.30-17.30 uur. G. W. G. den Broeder, Oude Haven 51, Zierikzee, tel. 01110-13388. Apotheken: Apotheek 'Zierikzee', Dam 18, tel. 01110-12906, geopend za. van 9.00-12.30 uur en van 16.30 -17.30 uur. Zo. van 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleegkundigen: Schouwen-Duiveland: Dag en nacht voor dringende hulpverle ning onder tel. 01184-14444. Dierenartsen: (vanaf zat 9.00 uur): S. Bergsma, Zierikzee, tel. 01110-12180. ■HHBI Voor al uw balkhout, plankhout, tegels en klinkers en verder van de sloop afkomstige materialen, kunt u terecht op ons nieuwe adres (industrieterrein Poel I). Voor al uw klein onderhoud Kunt u bellen naar: Tel. 01158-1708 Wij zoeken voor: de autoafdeling de landbouwafdeling of iemand die hiervoor wil leren. Geboden wordt: goede salariëring afwisselende en zelfstandige werkkring prettig werkklimaat in modern bedrijf mogelijkheid tot het volgen van de benodigde opleidingen Inlichtingen en sollicitaties richten aan: Postbus 2. 4470 AA Wolphaartsdijk, tel. 01198-1751. vraagt voor projecten op Walcheren en de Bevelan- den all-round TIMMERLIEDEN langdurig werk zo mogelijk tariefwerk een METSELAAR/ Sollicitaties tijdens werktijd op ons kantoor Hercuiesweg 14, Middelburg (01180-79000) of na werktijd bij onze bedrijfsleiders de heer J. v. d. Linde (01114-2121) of de heer C. M. Moerman (01108-1495). Dit zijn de lederen zitmeubelen van de toekomst. Fijn en elegant van vorm. Betaalbaar leer. Van Cityleder. Dus zacht en soepel en volmaakt verwerkt. In diverse kleuren leverbaar. Aluminium schuifdeursysteem van 16 mm (spiegel) deuren Wat kost zo'n THE DOORS kast nu eigenlijk? Een voorbeeld: Een 2-deurs spiegelfront 160 cm breed, kamerhoog f 1.238,- Een hang-en leg-indeling f 531,- f 1.769,- Uw kastindeling of wand bepaalt het aantal deuren: 2,3,4 of meer. Als u langs komt met de maten van uw wand, vertellen wij u precies hoe weinig dat kost. Op uw maat gemaakt in onze werkplaats. Alfa 33 1.3 1986-1988 Alfa Romeo2.0Giulietta 1984 Alfa Romeo Sprint 1980 Alfo Romeo Giulietta turbo diesel 1984 BMW 1.6 1981 Citroen Visa 1987 Fiat Panda 1983 Seat Ibiza 1.5 GLX 1987 Daihatsu bestel 1984 Opel Ascona 5-drs 1984 Fiat Panda 1000 CLIE 1989 Ford Sierra 1.6 1986 Peugeot 309 GR 1986 Peugeot 309 XS 1987 Renault 9 1984 Audi 80 2.0 Industrieweg 17 Vlissingen 01184-13434 Vrijdag koopavond. -NISSAN' Kerkring 37 Nieuwerkerk 01114-1364 2- 3-zits lederen combinatie normaal samen 4695.- Als introductieprijs Bijpassende fauteuil 1380. aarvan overtuigen wij u graag. Een goede komfortabele keuken bestaat uit twee zeer belangrijke zaken: de keukenmeubelen en de apparatuur die daarin is ingebouwd. Nog veel te veel keukens voldoen niet aan het gebruikskomfort dat ervan mocht worden verwacht, omdat de apparatuur van veel mindere kwaliteit blijkt dan die van de keukenmeubelen. Vandaar deze advertentie. Want met Miele betekent het vervangen van apparaten altijd: verbeteren. Door de genormeerde afmetingen passen Miele apparaten altijd perfekt in ieder merk keuken. Van afzuigkap tot afwasautomaat, van oven tot diepvrieskast, van koelkast tot kook-, bak- en braadapparatuur en magnetrons, Miele biedt u een overweldigende keus in eigenschappen, designs en kleuren. Met altijd een zeer lange levensduur op de koop toe. Vervang en verbeter daarom tegelijk. Met Miele. Dan nemen gedane zaken toch nog een goede keer. Miele-Keuken-Centrum "Terneuzen". Axelsestraat 25, tel. 01150-13533/96496. Miele-Keuken-Centrum "Tholen" v/h Potter Markt 55, tei. 01666-2335.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 34