Verrassende winst in de Zierikzeese zaalvoetbalstrijd Proef betaald parkeren wordt niet uitgebreid Rijksconsulent wijst ouderen op hun rechten Begin baggeroperatie in kanaal Gent-Terneuzen B en w Duiveland bepleiten eigen gastouderproject De Zuidhoek wil doorstroming van personeel bevorderen Boete 50,- voor houden beschermde vogels in Eede Dorpsraad Clinge vecht sluiting van postkantoor aan Plannen afmeten aan werkelijke behoefte wooncosument Iets goeds Wedstrijd met politiehonden Commissie Westerschouwen: alleen bij de Rotonde Schouwen wil gebruik van verdelgers van onkruid verlagen Onderzoek Dief aan de haal met 200 trottoirtegels Raad beslist woensdag Vangkooi verbeurd verklaard Nieuwbouw kritisch bekijken NIEUWERKERK - Beter be heersen van het aanwezige wo- ningbezit, met alles wat daaruit voortvloeit en minder nieuwe woningen bouwen. Deze nood zaak signaleerde donderdag voorzitter B. de Groot van de Christelijke Woningbouwver eniging Sehouwen-Duiveland. Hij deed dat tijdens een bijeen komst in restaurant De Blauwe Keet te Oosterland, naar aanlei ding van de oplevering van zes nieuwe senioren-woningen aan de Plataanstraat in Nieuwer kerk. „En als er nieuw gebouwd moet worden zal dat niet langer gaan zonder een kritisch bezien van de werkelijke behoefte van de woonconsument", onderstreep te hij. De voorzitter van de Wo ningbouwvereniging noemde in dit verband drie uitgangspun- Ouderenbond - De afdeling Sehouwen-Duiveland van de protestant christelijke ouderen bond houdt dinsdag 30 oktober haar eerste vergadering. De voorzitter van het gewestelijk bestuur, de heer Van der Maas, spreekt over het thema thuis zorg. Voorts staan punten van huishoudelijke aard op de agen da. De bijeenkomst in het kerk centrum van de Nederlands her vormde kerk begint om 14.30 uur. ten, namelijk evaluatie van voorgaand beleid, te verwach ten ontwikkelingen en formule ring van nieuw beleid. Volgens de heer De Groot rijst daarbij te vens de vraag of de regio niet toe is aan een vereenvoudigd regio naal volkshuisvestingsplan. „In dat plan zal het accent met na me moeten liggen op wat niet meer gebouwd moet worden." Middelpunt bij de oplevering van de nieuwe seniorwoningen aan de Plataanstraat te Nieu werkerk waren de bewoners van nummer 26: de heer en mevrouw A. de Winter-Ars. Zij toonden zich zeer verheugd met hun nieuwe woning, waarvan zij de sleutels kregen uit handen van het Nieuwerkerkse bestuurslid van de Christelijke Woning bouwvereniging, de heer Kr. Brouwer. „Vergeleken met het huis waarin we vroeger woonden lijkt dit wel een villa", verklaar de mevrouw De Winter. Voorzitter De Groot stelde ver heugd vast dat er aan de kern Nieuwerkerk 'iets goeds' is toe gevoegd, in de vorm van zes 'puntgaaf en met ouderwetse de gelijkheid gebouwde' seniorwo ningen. Daarnaast deed het hem deugd dat de kleine Christelijke Bouwvereniging, mede dankzij de medewerking van de gemeen te Duiveland, heeft kunnen be wijzen een nieuwbouwproject als aan de Plataanstraat organi satorisch aan te kunnen. Tevens heeft de vereniging vol gens De Groot aangetoond, als het erop aankomt, samen te kunnen werken met de algeme ne woningbouwvereniging Be ter Wonen, mèt behoud van ei gen identiteit. Want de zes nieu we seniorwoningen maken deel uit van een totale regionale bouwstroom, legde hij uit. Wethouder van volkshuisvesti ging in Duiveland, de heer W. P. Stouten, gaf uiting aan de volle tevredenheid van het gemeente bestuur over de totstandkoming van de seniorenwoningen. „Er is veel vraag naar seniorwonin gen", aldus wethouder Stouten, die de door het Oosterlandse Bouwbedrijf Boogerd gereali seerde project aanmerkte als prachtige huizen en een aan winst voor Nieuwerkerk. ZIERIKZEE - Het zaalvoetbal team WIK uit Kerkwerve haal de tijdens de wedstrijd tegen Sport Surf Jonker uit Haamste de op een merkwaardige ma nier de volle winst binnen. Tij dens de zaalvoetbalcompetitie in sporthal Onderdak in Zierik- zee moest de leider in de eerste klasse plotseling tegen een 3-0 achterstand aan kijken. Het WIK-team werd in de eerste fase totaal overklast door Sport- surf Jonker. Het team dat tech nisch een goede indruk maakte, maakte echter een overtreding OUWERKERK - De politiehon denvereniging Sehouwen-Dui veland houdt morgen, zaterdag, een nationale wedstrijd op het clubterrein aan de Groeneweg in Ouwerkerk. Belangstellen den kunnen op deze dag kennis maken met alle facetten van het trainen. Acht combinaties (trai ner en hond) uit verschillende delen van het land geven een staaltje van hun kunnen weg. De nationale wedstrijd houdt verband met het dertigjarig be staan van de Schouwen-Duive- landse politiehondenvereni ging, die een klein aantal actieve leden telt. Doel van de intensie ve trainingen is gecertificeerde politiehonden af te leveren, waarbij uiterste discipline is ver eist. De activiteiten op het clubter rein beginnen zaterdagmorgen al vroeg. Om 14.00 uur begint het spectaculairste gedeelte met de pakwerkers. binnen het strafschopgebied waardoor de scheidsrechter naar de penaltystip verwees en de speler twee minuten naar de strafbank stuurde. Wik profi teerde en benutte de strafschop feilloos. Bij de aftrap op de mid dellijn veranderde de bal van richting, waardoor WIK kans zag het tweede doelpunt te sco ren. Ook de gelijkmaker (3-3) kwam binnen de straftijd die de speler van Sportsurf Jonker uit zat. De ploeg uit Haamstede, die geen wisselspelers op de bank had zitten, raakte hierdoor zo aangeslagen dat WIK met 7-4 won. In de eerste klasse heeft WIK nu fortuinlijk de koppositie in handen met elf winstpunten uit zes wedstrijden. Coen Honig Optiek 1 volgt me acht punten uit zes wedstrijden. De zaalvoetbalcommissie heeft de verloting verricht voor de tweede bekerronde om de beker kampioenstitel van Sehouwen- Duiveland. De tweede ronde zal worden gespeeld op twaalf en negentien december. Loting bekerronde: (12 december) Nola Boys-FC Kerkwerve. Rijschool Delta-Toren Boys. Bijmakelaardij- Braber Groenvoorziening. Coen Ho nig Optiek 1-De Beuze/PJZ. Garage Slager-Droptiek. (19 december) Stel la Boys 1-Sportsurf Jonker. Mevo- Stella Boys 2. PTT vrij geloot. Uitslag woensdag 24 oktober: Neffen d'Eule-Bijmakelaardij 3-1. Sroptiek Passage-Knippie 3-3. Sportsurf Jon ker-WIK 4-7. Stelaa Boys 2-De Rhoon 4-4. PZEM-Zeelandia 1-4. Programma woensdag 31 oktober: 19.40 Toren Boys-De Steeg. 20.20 De Beuze/PJZ-De Roo/v.d.Veen. 21.00 Mevo-Nola Boys. 21.40 Dreischor- FC.Kerkwerve. 22.20 Garage Slager- L en O. De eerste bewoners van de seniorwoningen aan de Plataanstraat in Nieuwerkerk krijgen nog enkele adviezen (foto Pieter Honhoff) BURGH-HAAMSTEDE - Auto mobilisten kunnen ook volgend jaar hun auto gratis parkeren op de terreinen bij de stranden in Westerschouwen. Alleen voor de parkeerplaats bij de Ro tonde in Westenschouwen moe ten ze betalen, waarschijnlijk tussen twee kwartjes en een gulden per uur. Hoe dat geld wordt geheven is nog niet dui delijk. Daarvoor gaat de com missie openbare werken syste men in andere gemeenten bekij ken. Dit jaar is na veel discussie be taald parkeren (twee kwartjes per uur) ingevoerd bij de Roton de. Dat heeft 60.000 gulden ge kost en 45.000 gulden opgele verd. Voor het raadslid J. van den Berge (SGP/RPF/GPV) was dit tekort van 15.000 gulden het bewijs dat zijn partij het altijd al bij het rechte eind heeft gehad. „Er zit volgens ons geen winst in BRUINISSE - De gemeenten op Sehouwen-Duiveland overleg gen intensief over het terug dringen van chemische bestrij dingsmiddelen. In enkele ge meenten, zoals Bruinisse, zijn proeven genomen met een in- fra-roodbrander bij het verwij deren van groenopslag en 'be groeiing' in straten. Het college van burgemeester en wethouders van Bruinisse ver meldt dit in de begrotingsbrief 1991. Overigens is nog niet dui delijk of de infra-roodbrander een bruikbaar alternatief is voor het schoonhouden van straten. B en w van Bruinisse willen op korte termijn de instelling van een commissie algemene en be stuurlijke zaken. Tevens is het de bedoeling het aantal commis sies dat in het openbaar verga dert uit te breiden. In de begrotingsbrief worden verder plannen aangekondigd voor het vaststellen van richtlij nen voor het toekennen van een bijdrage aan particuliere organi saties die zich met ontwikke lingssamenwerking bezighou den. Nagegaan wordt welke acti viteiten op dit gebied reeds plaatsvinden in Bruinisse, zodat de gemeente daarbij kan aan sluiten. HEINKENSZAND - „Veel oude ren zijn nog onbekend met de mogelijkheden die de algemene bijstandswet en de toeslagen wet bieden. Er wordt nog te weinig een beroep gedaan op de bestaande regelingen." Aldus rijksconsulent sociale zeker heid in de regio zuid-west drs M. J. Tas donderdag tijdens de na jaarsvergadering van het ge west Zeeland van de Algemene Nederlandse Bond voor Oude ren in Heinkenszand. De heer Tas hield de ANBO-le- den voor dat nog steeds veel ou deren in een maatschappelijk isolement verkeren. Dat euvel sou volgens hem kunnen worden verholpen door dienstverlening op maat en een betere informa tieverstrekking. Hij wees erop, dat bij velen de vrees bestaat voor verdwijning van de zogehe ten verzorgingsstaat, waarvan nu zo'n 650.000 mensen afhanke lijk zijn. Het gewest Zeeland van de AB- NO heeft sinds 1 augustus jongstleden een steunfunctiona- ris in de persoon van mevrouw G. S. van Leeuwen, die een toe lichting gaf op haar taak. Als be taalde kracht zal zij twaalf uur per week werkzaam zijn ten be hoeve van vooral ANBO-be- stuurders in Zeeland. Vier leden hebben het gewestbe- stuur verlaten, namelijk de he ren A. Kortlever, A. van der Kuijl, R. Teeler en C. de Vriend. Hun plaatsen worden ingeno men door mevrouw M. S. Langs traat uit Biervliet en de heren J. Bijland uit Heinkenszand en H. Klein uit Goes. en dat blijkt nu ook", zei hij don derdagavond tijdens een verga dering van de commissie open bare werken. Het CDA vindt het volgens com missielid J. Geleijnse helemaal niet nodig dat er winst wordt ge maakt. „Wij zien zuiver de nul lijn, dus twee kwartjes is ge noeg." Het college wil, net als de PvdA en de VVD, juist wel geld verdienen aan het betaald par keren, zodat van dat geld voor zieningen voor recreanten be taald kunnen worden. Uit een deze zomer gehouden en- quete is gebleken dat 64% van de parkeerders in de gemeente zijn vakantie doorbrengt en dat een derde dagtoerist is. CDA'er Gelijnse liet weten het oneerlijk te vinden dat de grootste groep, de verblijfsrecreanten, dubbel wordt belast: die moet zowel toe ristenbelasting betalen als par- keergeld. Wethouder ir C. W. Veerhoek (VVD) zag dat anders. Het on derzoek heeft uitgewezen dat de meeste mensen die in Haamste de op vakantie zijn, daar ook naar het strand gaan en de gas ten in Renesse vertoeven even eens op het dichstbijzijnde strand. Veerhoek concludeerde dat die mensen net zo goed met de fiets kunnen. „Zij hoeven zich niet dubbel te laten pakken". Hij zou het bijzonder toejuichen als die gasten inderdaad met de fiets gaan, want dan zijn een hoop verkeers- en milieuproble men opgelost. De vertegenwoordigers van PvdA en VVD stelden zich ach ter het voorlopige collegestand punt, voorlopig.alleen bij De Ro tonde parkeergeld te heffen. So ciaal-democraat J. Hendrikse vond een gulden per uur erg veel en raadde bijvoorbeeld drie kwartjes aan. Ook A. Versepunt (VVD) vond een piek bezwaar lijk. Het viel de commissie niet mee een advies te geven over de ge schiktste manier om het geld te innen. Hendrikse voelde veel voor een centrale automaat, de VVD geeft de voorkeur aan ee salgboom. Ook het college ziet het meest in het laatste. Welis waar noemde Veerhoek een slag boom 'vandalismegevoelig' - een bezwaar waar ook de dienst ge meentewerken op wijst - maar voordeel vond hij dat niemand zich kan onttrekken aan beta ling als er een slagboom staat. De commissie kwam er niet uit en wilde de verschillende syste men in andere gemeenten wei eens met eigen ogen zien. Medewerkers van het baggerbedrijf maken zich gereed om de w erkzaamheden in het kanaal Gent-Ter- neuzen aan te vangen, met in het midden de heer W. M. Vinke van rijkswaterstaat foto Henk Hommers) TERNEUZEN/WESTDORPE - Medewerkers van het Slie- drechtse bedrijf Herik Bagger en zuigwerken bv zijn, met en kele weken vertraging, begon nen met baggerwerkzaamhe- den in het kanaal Gent-Terneu zen. De komende weken wordt met behulp van een hopperzui ger circa 100.000 kubieke meter verontreinigde baggerspecie bij de bruggen van Sluiskil en Sas van Gent uit het kanaal ge- KLOOSTERZANDE - Bij het viaduct aan de Kruisweg onder rijksweg 60 in Kloosterzande zijn tussen donderdag 18 en don derdag 25 oktober tweehonderd trottoirtegels ontvreemd. De ge meente Hontenisse heeft hier van bij de politie aangifte ge daan. Volgens een woordvoerder van de gemeente verdwenen er een week lang dagelijks tijdens de avonduren ongeveer dertig tegels. Oud papier - Leden van de plaatselijke korfbalvereniging halen morgen, zaterdag, vanaf 09.00 uur oud papier op in Zaam- slag. De opbrengst is bestemd voor de clubkas. haald en overgebracht naar het speciaal aangelegde slibdepot op het terrein van de Centrale Vuilverwerkende Industrie (CVI) op de Axelse Vlakte. De baggeroperatie, nodig om het scheepvaartverkeer op het ka naal een vrije, veilige doorgang te garanderen, kost circa zes miljoen gulden. „Na enkele proefvaarten zijn we nu goed en wel begonnen bij de brug bij Sas van Gent. Daar heeft zich op de kanaalbodem het meeste vervuilde slib opge hoopt. Op die plek moet onge veer 25.000 kubieke meter ver wijderd worden. Dat vergt twee volle weken. Daarna wordt rond de brug van Sluiskil de kanaal bodem slibvrij gemaakt", liet W. M. Vinke, hoofd van de Dienst- kring Kanaal van Terneuzen van Rijkswaterstaat, donderdag weten. Vinke verwacht dat de hopper zuiger 'in feite een grote stofzui ger') zo'n 60.000 kubieke meter slib zal overbrengen naar het de pot op de Axelse Vlakte. In 1992 volgt dan nog eens een hoeveel heid van 40.000 kuub. „Dan is de opslagplaats vol en hopen we dat er voor bergingen in de toekomst provinciale slib- depots gecreëerd zijn. Momen teel loopt daarvoor een MER- procedure, die we nauwlettend volgen." De vervuilde sedimenten die op de Axelse Vlakte gedumpt wor den blijven daar vooraleerst lig- de hand van één en hetzelfde raadsvoorstel. In Duiveland evenwel wordt een eigen voor stel besproken. NIEUWERKERK - Net als de commissie algemene zaken ad viseert het college van b en w van Duiveland niet mee te beta len aan een kinderdagverblijf in Zierikzee. B en w pleiten er- (jOCQKOpCr voor in Duiveland een gastou derproject op te zetten. De ge meenteraad beslist woensdag in een vergadering die om 20.00 uur in het gemeentehuis begint. Als de raad het voorstel van het college overneemt - en daar ziet het gezien het advies van de commissie algemene zaken naar uit - dan is Duiveland de eerste gemeente die officieel de beoog de eilandelijke samenwerking opzegt. De bedoeling was, geza menlijk een kinderdagverblijf in Zierikzee te bekostigen en in de rest van de regio gastouderpro jecten op te zetten. Zoals gemeld lag dit erg moeilijk, met name in Duiveland en Bruinisse. Deze week nog hadden de portefeuil lehouders een vergadering over de inmiddels slepende kwestie. Besloten werd toen dat alle ge meenteraden binnenkort de knoop door moeten hakken aan Het college voelt veel meer voor een gastouderproject in Duive land. Dat sluit beter aan bij de behoefte van de Duivelandse be volking, het is goedkoper en heeft praktische voordelen. Daarom stellen b en w voor, een gastouderproject op te zetten. Zij tekenen daar bij aan dat de werkelijke uitvoering afhanke lijk is van onder meer de werke lijke vraag en aanbod van gast en vraagouders. Voorts staat op de agenda een voorstel 20.000 gulden uit te trekken voor een bestek voor de verbouwing van het dorpshuis in Ouwerkerk. Het bestek voor de hoofdontsluitingsroute in Oosterland gaat ruim 18.000 gul den kosten en de verlichting van het voetpad op het voormalig sportterrein in Nieuwerkerk ruim 6500 gulden. Als laatste punt behandelt de raad de be groting voor het komend jaar. ZIERIKZEE - Hei bestuui van werkvoorzieningsschap De Zuidhoek in Zierikzee wil ko mende jaren meer doen aan de doorstroming van werknemers. Daartoe kondigt het bestuur in het concept-beleidsplan 1991- 1994 een onderzoek aan naar de mogelijkheden om de doorstro ming te verbeteren. Aan de doorstroming is de afge lopen jaren niet zoveel gedaan, aldus directeur drs P. de Groot van de Zuidhoek. De komende jaren wordt bekeken hoe dat be ter geregeld kan worden. Een mogelijkheid is, de externe plaatsing te bevorderen. Dat be tekent, dat werknemers van De Zuidhoek bij bijvoobeeld een ge meente werken, maar formeel onder de Zuidhoek blijven val len. Vanuit die positie is het ge makkelijker door te stromen naar het vrije bedrijf. Anderzijds wil het bestuur ook bekijken of werknemers die niet (meer) in staat zijn tot een redelijke ar beidsprestatie, beter op hun plaats zijn in het dagverblijf Brugzicht. In het uitgebreide concept-be leidsplan geeft het bestuur de contouren aan van de toekomst voor de Zuidhoek. De Zuidhoek is voornemens een 'slagvaardig en flexibel beleid' te voeren. De vooruitzichten voor de metaal afdeling en het hoveniersbedrijf zijn gunstig. Ook in de recrea tie-sector en milieu-activiteiten ziet het bestuur mogelijkheden Moeilijker is het voor de inpakaf- deling en de elektronica. Het be stuur verwacht dat de resulta ten met enige inspanning gelijk zullen blijven. Het bestuur van de Zuidhoek be spreekt de notitie maandag in een vergadering die om 15.00 uur in de bestuurskamer begint. Op de agenda staan voorts de aan schaf van een nieuw computer systeem en de aankoop van di verse machines. gen. Volgens Vinke zijn allerhan de maatregelen getroffen om stankoverlast of andere milieu- hinderlijke zaken te voorkomen. De smurrie zal bovendien regel matig worden bemonsterd, ook na de stortingen. Vinke is ook ter ore gekomen dat de Belgen, ook in de optiek van Rijkswaterstaat nog altijd ge deeltelijk verantwoordelijk voor de verontreiniging van het ka naalwater en -slib, op korte ter mijn een nieuw slibdepot ten noorden van Gent in gebruik gaan nemen. Het diensthoofd is overigens van mening dat de Ne derlandse instanties niet kon den wachten op de Belgen. „We hebben de verantwoording voor het Nederlands deel van het ka naal en wachten kon echt niet. De situatie aan de bruggen was daarvoor te urgënt." Aan de baggeroperatie, die nu van start is gegaan, hangt een lange voorgeschiedenis vast. Rijkswaterstaat is enige jaren in de weer geweest om een geschik te plaats te vinden om het ver vuilde goedje te dumpen. In eer ste instantie wilde de rijksdienst de specie tijdelijk bergen in Ka- naalarm B bij Stroodorpe om het slib vervolgens over te bren gen naar een permanent depot in de Koegorspolder. Deze plan nen werden echter door omwo nenden en Terneuzense gemeen teraadsleden getorpedeerd. Uit eindelijk rolde de CVI-belt als enig alternatief uit de bus. OOSTBURG - Voor het houden van drie beschermde vogels en het zetten van een vangkooi moest W. V. uit Eede zich don derdag verantwoorden tijdens de zitting van de kantonrechter in Oostburg. Officier van Justi tie mr A. de Lange eiste voor het bezit van de drie barmsijsjes een boete van 100 gulden en ver beurdverklaring van vogels en vangkooi. Ook voor de andere vogels (sijsjes, vinken en put ters) die 31 januari 1989 door de politie in beslag waren geno men, werd een verbeurdverkla ring geëist. „Omdat ze als lok vogels dienden", meende de of ficier. Kantonrechter mr H. A. R. de Mul koos echter voor een milde re straf. Hij halveerde de boete (50 gulden) en de term 'lokvo gels' vond hij te ver gaan. „Het is straks twee jaar geleden, dat de strafbare feiten zijn gepleegd. Misschien zijn alle vogels er'wel niet meer. Ik vind dat ze, met uit zondering van de barmsijzen, moeten worden teruggegeven." Wel kon de kantonrechter mee gaan in de eis van de officier wat betreft de vangkooi. „Het is een ondeugdelijk middel om op deze manier vogels te vangen." De Eedenaar bestreed die me ning, want volgens hem was de vangkooi bedoeld voor de mus sen. „Ik heb de vangkooi op twee meter van mijn volière gezet om de mussen met zaad te lokken. Ik vrees namelijk voor zieke vo gels, omdat er in de buurt van de volière altijd zaad blijft liggen door gemors. Dan geraak je niet meer van de mussen af. Zij bren gen ziektes over." De constructie van de vangkooi was van dien aard, dat de vogels met de hand gemakkelijk kon den worden gepakt. „Daarna liet ik ze weer uitvliegen en het hielp, want ik had er enkele da gen geen last meer van. Mussen vertellen dat aan elkaar door", aldus V. De kantonrechter voeg de daar aan toe: „Als mussen nu een poepje laten vallen, wil dat nog niet zeggen dat ze een ziekte overbrengen, toch." CLINGE - De dorpsraad Clinge is weinig gelukkig met het be sluit van de PTT Post om het huidige postkantoor in Clinge om te zetten in een postagent schap. In een brief aan PTT Post stelt de Clingse dorpsraad dat door deze maatregel het voor zieningenniveau in de kleine kernen alweer wordt aangetast. Het is vooral de diepgaande vertrouwensrelatie, die kan toorhouders met de klanten ge durende vele jaren hebben op gebouwd, die volgens de dorps raad Clinge zal worden aange tast. De dorpsraad stelt dat geen en kele winkelier dit vertrouwen kan overnemen en dat daardoor vele klanten naar andere finan ciële instellingen zullen over stappen. De Clingse dorpsraad voorziet zelfs op termijn een ein de van de PTT m Clinge, omdat het lage aantal handelingen voor het postagentschap ertoe zal leiden, dat dit ook zal komen te verdwijnen. Toch ziet de Clingse dorpsraad in de negatie ve ontwikkeling een mogelijke oplossing. „Huur de oppervlak te", aldus de Clingse dorpsraad, „die u ook vereist van de winke lier, in een goed bereikbaar ge bouw, zo centraal mogelijk in het dorp." De dorpsraad is wel van mening dat dit voorstel ge paard zal gaan met beperktere openingstijden, maar dit euvel wil men op de koop toenemen, als de relatie met de PTT-werk- nemers maar blijft bestaan. Vol gens de dorpsraad zal dit lande lijk beleid tot afschaffing van een aantal postkantoren leiden tot een negatief beeld van de PTT Post, zo ook voor de bewo ners van de kleine woonkernen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 32