PZC Knol geschorst voor twee duels ommotie rond ;chorsingszaak van Jack Sweres Herfstmarathon Etten-Leur in trek bij Zeeuwen Kasparov berust in remise ir Drie koplopers in zaalvoetbal sport sport ■ra 191 191 li 21 Sponsoravond VC Vlissingen moet de doorslag geven uitslagen VRIJDAG 26 OKTOBER 1990 Begaafdheid \Ruud Koopman in doel Hoek dissingen naar FC Zwolle op tv TTTT Piet Koster li fc Lech Poznan te sterk voor Marseille Nieuwe wendingen na weer een Spaanse opening Denktijd Partij xllllll 1 ÜHIMI 111 A li A f mi a *iiii KI A 631 lllllll lila nu ■h SI Hall SliQII H IS! ifii |A Successen in samengestelde wedstrijden Experiment bij seniorenbridge TL rr IT TI sbw Komst Hans Kraay nog onzeker Idoor Taco van den Velde) ROOSENDAAL - Hans Kraay weet nog niet zeker of hij in zee gaat met de voetbalvereniging Vlissingen. Hij neemt pas een definitieve beslissing na de sponsoravond van de Zeeuwse profclub op 8 november, waar Kraay een lezing zal houden over sponsoring. Dat verklaar de de oud-technisch directeur van Ajax, Feyenoord en PSV gisteravond op de bijeenkomst van sponsors van de eerstedivi- sionist RBC in Roosendaal. „Al leen als er op 8 november vol doende opkomst en respons is van de Zeeuwse sponsors, over weeg ik om mijn diensten te I verlenen aan de voetbalvereni- I ging Vlissingen", zei Kraay. I Kraay staat niet te popelen om zich te storten in een ongewis I avontuur. „Er moet echt blijken Idat er een redelijke kans is om leen commercieel beleid te ver- I wezenlijken, anders begin ik er lniet aan", aldus Kraay. „En I mocht ik er echt instappen, dan Izal dat niet zijn op basis van vrij- Iwilligerswerk. Dan treed ik echt ■in dienst van de voetbalvereni ging Vlissingen." kwee maanden geleden werd de Inaam van Hans Kraay voor het leerste in verband gebracht met Ide VC Vlissingen. Door ziekte (Kraay kampt met een knellen de zenuw in zijn rechterschou der) heeft het echter geduurd tot 8 november voordat Kraay in derdaad eens naar Vlissingen zal afreizen om zijn gezicht te laten zien aan de sponsors. Zeker is wel al dat Kraay een beleidsplan zal ontwikkelen voor de voetbal vereniging Vlissingen. Kraay: „Daarin zal ik op papier zetten hoe de commerciële organisatie er uit moet zien." Kraay geniet nog steeds grote bekendheid als een voetbalper soonlijkheid. Zijn carrière als trainer, manager, technisch di recteur bij vele verenigingen kende pieken, maar evenzovele dalen. Wel blijkt zijn begaafd heid op het commerciële vlak en zijn vermogen om sponsors bin nen te halen. In februari 1988 werd hij om die reden al benoemd tot manager bij RKC. Een jaar eerder was Kraay op straat gezet als tech nisch manager bij PSV na een knallend conflict met Ruud Gul- lit, waarbij het bestuur van de Eindhovense club de zijde koos van de naar AC Milan vertrek kende vedette. RKC was des tijds koploper in de eerste divi sie en Kraay moest de club orga- SOEK - Het bestuur van de Voetbalvereniging Hoek heeft kloelman Nico Knol naar aanlei ding van zijn gedrag van afgelo pen zaterdag tegen Zwart IVit'28 voor twee wedstrijden geschorst. Ruud Koopman, die lorig jaar halverwege het sei- koen de geblesseerde Nico Knol jerving, maakt zaterdag tegen SVO zijn heroptredén voor iioek. Nico Knol verving in Rotterdam he met een blessure uitgevallen Patrick Vonk met zichtbare te genzin, omdat hij vond dat hij jen onrechte door Kees Kist was gepasseerd. De doelman legde LISSINGEN - Jack Sweres zal anavond in de uitwedstrijd te en FC Zwolle toch kunnen spe- n. De middenvelder van Vlis- ingen kreeg gistermiddag he cht van de KNVB dat hij voor |rie duels is geschorst. Vlissin- n en Sweres gingen vervol- ns in beroep, waardoor de ak nu half november monde- |ng voorkomt bij de tuchtcom- lissie van de KNVB. et bericht over de schorsing wam uit de lucht vallen. Afge- ipen maandag ontving de Bra mder een brief van de KNVB aarin hij in staat van beschul- ging werd gesteld naar aanlei- ng van een charge op Roland uitert in de wedstrijd Cam- iur-Vlissingen op 22 septem- Kuitert viel destijds gebles- erd uit na de tackle van Swe- s, maar kreeg niet eens een 'ije trap van scheidsrechter Merks uit Nuenen. Een KNVB- waarnemer maakte de zaak ech ter aanhangig, waardoor de Bra bander alsnog een schorsing heeft ontvangen. Jo Jansen: „Belachelijk. Als je me nu vraagt wat er destijds pre cies gebeurde, dan weet ik het niet meer. Drie weken schorsing voor iets waar hij nog niet eens een gele kaart voor kreeg, slaat nergens op." Van tegenstander FC Zwolle weet Jansen dat het een behoor lijke tegenstander is. „Ik heb ze vorige week de eerste overwin ning van het seizoen zién halen, dus de ploeg zal nu wel enig zelf vertrouwen hebben. We zullen er onze handen aan vol hebben." Ron van Dam is nog steeds niet hersteld van zijn dijbeenblessu re. Daarnaast kan trainer Jo Jansen ook niet beschikken over keeper Ruud Pennings (ge kneusde ribben), Emiel Dorst (dijbeenblessure) en raakten Carlo van Tour en Anton Bel- froid geblesseerd in de oefen wedstrijd van woensdag tegen Bevelanders. „Ik ben er nog niet uit wie er tegen FC Zwolle kun nen spelen", verklaarde Jo Jan sen gistermiddag. ■30-09.30 EUHO: US Open Tafel- iniskampioenschap. ■30-10.00 EURO: Eurobics. 10-U.OO EURO: Basketbal: Har- i Globetrotters. 1-12.00 EURO: Wielrennen: Ron- van Lombardije. "0-12.30 EURO: WK Parachute- 'ingen in Joegoslavië. 30-13.00 EURO: WK Roeien. 00-14.00 EURO: US Open Tafel- 'niskampioenschap. "1-16.00 EURO: EK Snooker in 1. 15-16.30 BBC 2: Sport on Friday. "0-18.30 EURO: Golf: vanuit Span- 30-19.00 EURO: World Power at. 00-19.30 EURO: Surfen. 30-20.00 EURO: Eurosportnews. 00-22.00 EURO: Finale Wereldhe- Turnen .in Brussel. 30-20.55 Ned 3: Sport Studio. 0-23.OO EURO: Autosport: Rally Cyprus. 15-23.00 Ned 3: Studio Sport: met betaald voetbal. 50-23.15 Did 2: Sport-Reportage. >0-01.00 EURO: Trax: sportmix. '5-23.55 RTL V: Match Extra: bok- iwereldtitelgevecht tussen Ja- s Douglas en Evander Holyfleld in 1 Vegas). '5-00.25 Did 1: Sportschau: bok- hvereldtitelgevecht tussen Ja- s Douglas en Evander Holyfleld in ;Vegas). >0-01.30 EURO: Eurosportnews. nisatorisch en vooral commer cieel op poten zetten voor de ere divisie. Kraay werkte van fe bruari tot mei op provisiebasis en nu nog wordt hij in Waalwijk geroemd. In april 1988 werd Kraay vervol gens als de grote verlosser bin nengehaald bij het zieltogende Feyenoord. Feyenoord moest weer een Europese topclub wor den en Kraay werd benoemd tot algemeen directeur betaald voetbal en directeur van het Sta dion Feyenoord. Kraay slaagde er inderdaad in om sponsors naar de Kuip te lokken, maar voor de rest was er weinig waar dering voor het werk van de al gemeen directeur. Met zijn vele spelersaankopen was hij op zijn zachtst gezegd niet erg gelukkig en tevens volgde er een knallend conflict met hoofdtrainer Rob Jacobs. Aan het einde van het seizoen vroeg Jacobs ontbin ding van zijn contract en vertrok hij naar het Griekse Paok. Op 28 juli 1989, bij de start van het nieuwe seizoen, diende Kraay vervolgens zijn ontslag in als algemeen directeur betaald voetbal. „Mijn taak zit erop. Feyenoord staat financieel en technisch op de rails", verklaar de hij zijn ontslag. Op 31 augus tus legde hij tevens zijn functie neer als directeur van het sta dion, nadat het bestuur hem had aangewezen als de hoofdschul dige van de diepe crisis die er dan is bij de stadionclub. Feye noord eindigde vorig seizoen tenslotte in de middenmoot na ruim een halfjaar in degradatie gevaar te hebben gestaan. Tegenwoordig fungeert Kraay als TV-sportcommentator bij het programma Match van RTL-Veronique. Gisteravond was de ambitieuze Zeeuwse voorzitter van RBC, Piet Koster, er in geslaagd om Kraay te strik ken voor een lezing voor de om vangrijke groep sponsors van de Roosendaalse profclub. Maar liefst tachtig mensen waren aan wezig. „Het gaat goed met RBC. Zeven maanden geleden waren we op sterven na dood en als je nu ziet hoeveel sponsors er weer rondlopen", verklaarde Koster, die de show stal met zijn enorme enthousiasme in zijn openings woord. Kraay vervolgde met een boeiend verhaal over sponsoring en zei dat er vooral geen lucht kastelen moesten worden ge maakt in Roosendaal. „Ploegen als De Graafschap, RBC, Vlis singen en Wageningen moeten niet zich niet blind staren op de eredivisie. Dat is vaak de dood steek voor vele ploegen. Je pro- zich gisteravond gelaten neer bij het bestuursbesluit. Nico Knol blijft volgens voorzitter John Bravenboer wel lid van Hoek. „Maar hij stopt voorlopig met voetballen." Als vervanger van de geblesseer de Patrick Vonk staat zaterdag Ruud Koopman weer onder de lat. Koopman vroeg na de degra datie uit de eerste klas over schrijving aan naar Terneuzen, maar heeft voor deze club nog geen bindende wedstrijd ge speeld. Dinsdagavond voerden Hoek en Ruud Koopman al een informatief gesprek. Gister avond trainde de doelman voor de eerste keer mee. Hans Kraay: „Het gaat erom dat je betaald voetbal speelt op een gezonde basis" (foto ANP) VLISSINGEN - Ruim negentig deelnemers uit Zeeland starten zaterdag bij de achtste West- Brabant herfstmarathon in Et ten-Leur. Deze marathon waar aan zo'n vijfduizend deelne mers meedoen, is altijd zeer in trek bij Zeeuwse atleten. Atle tiekvereniging Dynamo uit Middelburg bijvoorbeeld reist met dertig personen af naar de Westbrabantse stad. De meeste atleten starten echter op de halve marathon onder wie ook John Vermeule. Vermeule, die drie weken geleden nog de marathon van Eindhoven op zijn naam schreef, zal waar schijnlijk geen snelle tijd neer zetten omdat hij nog in een her stelperiode verkeert. Door ver plichtingen aan zijn sponser zal hij het grote loopfestijn luister bijzetten. Ron Abuis uit Middelburg debu teert als veteraan 2 op de mara thon. Eén dag voor de marathon wordt Abuis vijftig jaar waar door hij overstapt naar de ande re klasse. Jan Snoeren, wed strijdsecretaris van de organise rende vereniging Achilles uit Et ten-Leur, verwacht een grotere opkomst dan vorig jaar. „Inmiddels zijn er al 3500 in schrijvingen voor de halve mara thon (21.097 meter) en 1400 voor de hele marathon (42.195 meter). De ervaring leert dat er altijd veel na-inschrijvingen zijn waar door het deelnemersveld nog groter kan worden. Ons par cours is dan ook uniek te noe men. Het bestaat uit één hele ronde met de start in het cen trum van Etten-Leur. Het parcours voert over verhar de wegen door natuurgebieden De Pannehoef, De Oude Buisse Heide en de Rucphense Heide. Ook de halve marathon is één ronde en is gedeeltelijk uitgezet door het natuurgebied", aldus Snoeren uit Raamsdonksveer. De halve marathon start om 11.30 uur en de hele start om 12.00 uur. ■BH BMiaiiiiiiü— )-t/v 'o HCk >u< Vlissingen-speler Sweres POZNAN (AP/ANP) - Het Fran se Olympique Marseille heeft de eerste wedstrijd in de tweede ronde van de Europacup 1 met 3-2 verloren van Lech Poznan. Tweede ronde, eerste wedstrijd: Lech Poznan (Pol) - Olympique Mar seille (Fra) 3-2 (2-1). 8. Fournier 0-1, 32. Lukasik 1-1, 37. Pachelski 2-1, 59. Juskowiak 3-1, 65. Waddie 3-2. Scheidsrechter: Aass (Noo). Toe schouwers: 38.000. NEW YORK (GPD/RTR/AFP) - De zesde partij van de match om de wereldtitel schaken tussen Gari Kasparov en uit dager Anatoli Karpov is gis teravond zonder verder spe len remise geworden. Het duel was eerder na de 41ste zet van de met zwart spelende Karpov afgebroken. De we reldkampioen heeft nu de lei ding met 3 1/2-2 1/2. De zeven de partij staat op het pro gramma voor vrijdag (voor Nederlandse tijd in de nacht van vrijdag op zaterdag). De afgebroken stelling leidde aanvankelijk tot verdeelde meningen onder de aanwezige grootmeesters. Zo sprak Dzjindzihasvili over een 'abso luut' gewonnen positie voor ti telverdediger Kasparov, ter wijl Ljubojevic dacht dat de twee niet eens meer voor een tweede zitting zouden opda gen: remise. 'Ljubo' kreeg dus gelijk. In de zesde partij werd op nieuw voor de Spaanse ope ning' gekozen. Tot de achtste zet was het verloop te zien van de tweede en vierde partij. De uitdager bracht op de negende zet een wijziging aan. In plaats van Lc8-b7 liet Karpov Pf6-d7 noteren. Na negen zetten bleek dat de uitdager gebruik maakte van de variant die op naam staat van zijn trianer Igor Zaitsev en die Karpov in de vierde partij, die in remise eindigde, voordeel had opgele verd. De opening baarde Kas parov, die vier minuten te laat in het Hudson-theater aan kwam, opmerkelijk veel zor gen. Hij leek nauwelijks reke ning te hebben gehouden met een hernieuwd optreden van deze variant. Kasparov gebruikte ook in te genstelling tot in de eerdere partijen meer denktijd voor de openingsfase dan zijn oppo nent: een half uur voor de eer ste zeventien zetten. Toch kreeg Karpov weinig terug voor zijn goede voorbereiding. Zelfs de afwijking van de theo rie op de vijftiende zet, Pc4 in plaats van het meer gebruikte Tb8, leverden hem volgens de deskundigen weinig op. In te gendeel eigenlijk, de deskun digen gaven op dat moment meer voor de stelling van de ti telverdediger. Twee zetten later bleken de kansen in de partij weer veran derd. Na 22. Pg4-e3 Pd7-f6 wa ren de vroegere wereldkam pioen Boris Spasski en de Amerikaan Yasser Seirawan Uitdager Anatoli Karpov vlak voor de aanvang van de zesde partij foto Bebeto Matthews!AP) van mening dat de positie van Karpov beter was. Zij leken voor een deel gelijk te hebben toen Kasparov op de 25 zet, en hij al anderhalf uur denktijd had verbruikt, een pion offer de. Noodzakelijk, stelden de kenners, om zijn stukken ac tief te houden. Karpovs 35ste zet: Ta8-a7, gaf aan dat hij een ruil wilde van de zwarte dame tegen een to ren en de loper op d5. Kaspa rov weigerde op het voorstel in te gaan. Hij zag, net als Dzjind zihasvili, winstkansen. Na 41 zetten werd de partij afgebro- .ken nadat Kasparov zijn 42set zet onder couvert had afgege ven. Voordat dat zo ver was voltrok zich een vreemde situatie op het podium. De uitdager bleef een half uur, vaak hoofdschud dend, zitten voordat hij met zijn zet kwam. Karpov en de toeschouwers keken het met verbazing aan. Zo lang had de wereldkampioen bijna nooit over een zet nagedacht. (Deze methode, waarvan Karpov zich van tijd tot tijd bedient, werd reeds in de vorige eeuw ontwikkeld door Michael Iwanowitsj Tjigorin, 1850- 1908, die als een van de grote pioniers van het Russische schaak wordt beschouwd.) 10. d4 Lf6 11. a4... (Dit geldt als een kansrijke metho de; ook 11. Le3, zoals Ivanchuk on langs tegen Karpov speelde, is goed.) ll...Lb7 12. axb5 axb5 13. Txa8 Dxa8 14. d5 Pa5 15. Lc2 Pc4! (In een partij Tal- Keres, Tallinn 1964, kwam wit na 15...Tb8 16. Pa3 La6 17. b4 in het voordeel. Door het paard onmiddellijk naar b6 te spe len blijkt zwart goed tegenspel te kunnen ontwikkelen.) 16. b3 Pb6 17. Pa3... (Dit blijkt onder de gegeven om standigheden niet sterk. Gezonder ziet 17. Le3 of 17. Pbd2 eruit.) 17...La6 18. Ph2... (Ook deze paardmanoeuvre lijkt niet gelukkig. Te proberen viel 18. Ld3 c6 19. dxc6 Dxc6 20. Lb2.) 18...C6! (De aangewezen reactie in dit type stelling.) 19. dxc6 Dxc6 20. Ld2 Le7 21. Pg4 Ta8 22. Pe3 Pf6 23. Pf5 Lf8 24. Lg5... ZIE DIAGRAM 1 24... Pbd7? (Onbegrijpelijk, dat een speler als Karpov de tegenstoot 24...d5! ver zuimt. Daarna krijgt wit het zeer moeilijk. Na 25. Lxf6 Dxf6 26. Pbl Lb7 gaan de zwarte lopers werken als bezetenen en na 25. exd5 Pbxd5 26. Pbl Lb7 dreigt er een dodelijke mataanval.) 25. c4!... (Dit pionoffer doet de kansen ke ren.) 25...bxc4 26. bxc4 Lxc4 (Niet van harte, maar 26...Tc8 27. Ld3 en 28. Pb5 was niet beter.) 27. Pxc4 Dxc4 28. Lb3 Dc3 29. Kh2... (Hij ziet zijn aanvalskansen groeien; daarom geen dameruil via al toelaten.) 29...h6 30. Lxf6 Pxf6 31. Te3 Dc7 32. Tf3 Kh7 33. Pe3 De7 34. Pd5 Pxd5 35. Lxd5 Ta7 (Wat heeft zwart zichzelf aange daan. Zijn prachtig positievoor deel is geruild tegen een armzalige pluspion. Schaken is een wreed spel.) 36. Db3!... (Na 36. Txf7 Dxf7 37. Lxf7 Txf7 zou de zwarte vesting onneembaar zijn. De witte kansen liggen in de aanval over de witte velden. Op zijn beurt moet zwart proberen om over de zwarte velden stand te hou den. Een bekend beeld in eindspe len met ongelijke lopers.) 36..J6 37. Db8 g6 (Gevaarlijk was 37...Tc7 38. La2 met de dreiging 39. Db3) 38. Tc3 h5' (Hij blijft in de hoogste tijdnood oplettend! Er dreigde 39. Tc8! en nh faalt 39...Kg7 op 40. Te8 en na - 39...Lg7 40. Th8t! Lxh8 41. Dg8 is het mat!) 39. g4... (Kasparov zal zijn laatste minuten hebben besteed aan 39. Tc8 Lg7 40. Th8+ Lxh8 41. Dg8t Kh6 42. Dxh8t; na 42...Dh7! slaat de witte aanval echter niet door.) 39...Kh6 40. gxh5 Kxh5 41. Tc8 Lg7 wit: G. Kasparov, zwart: A. Kar pov 6e matchpartij, New York 1990 (met analyses van Hans Bouw meester) Spaanse Partij, Tjigorin-variant. 1. e4 e5 2. Pf3 Pc6 3. Lb5 a6 4. La4 P16 5. 0-0 Le7 6. Tel b5 7. Lb3 d6 8. c3 0-0 9. h3 Pd7 Mi\UU 9 IK llülrüllll lljlMI lllllllllllllLMILULLIÜj DIAGRAM 1 DIAGRAM 2 (In deze positie werd de partij afge broken en later zonder verder te spelen remise gegeven). moveert, je moet je contracten aanpassen, je haalt zeven a acht nieuwe spelers. Een jaar later de gradeer je en dan zit je met de problemen. De meeste dure jon gens hebben een driejarig con tract en het publiek en de spon sors laten het afweten." „Het gaat erom dat je betaald voetbal speelt op een gezonde basis. Richt je op de jeugd en de opleiding van jonge spelers. Stop daar als sponsor je geld in en niet in een oude versleten spe ler. Dan gaan we op zaterdag al lemaal naar een heerlijke pot voetbal kijken en dan zijn we toch gelukkig," aldus Kraay die SVV aanhaalde als het voor beeld höe het niet moest. „Vorig seizoen kon het daar niet op en was John van Dijk de gevierde man. Tegenwoordig komen er nog maar 1000 tot 1500 mensen naar de wedstrijden. Dan lijkt me toch dat je het zakelijk niet goed hebt gedaan." MIDDELBURG/GOES - De teams van Warme Bakker Grent en Van Ruiten Fruit zijn samen met Feesthuis Goes aan de lei ding gekomen van de hoofdklas zaalvoetbal regio Walcheren/Be veland. De Feesthuisploeg, vori ge week nog alleen aan kop, kwam in de plaatselijke derby tegen GW niet verder dan een 2-2-gelijkspel. Door dat punt verlies konden de twee concur renten langszij komen. Van Rui ten Fruit pakte een 5-4-winst op Jong Ambon I en WB Grent be haalde een 5-4-overwinning op Jongepier Sport. Zowel Van Rui ten Fruit als WB Grent hebben echter een wedstrijd meer ge speeld dan Feesthuis. Neptunes heeft zich door een 10-2-zege op Delphi in de middenmoot ge nesteld. Neptunes - Delphi/Schinkel: Neptunes had voor de rust al een 3-0-voorsprong opgebouwd. In het tweede bedrijf kwamen de Vlissingers er nauwelijks nog aan te pas. Voor Delphi-keeper Gert Jan de Visser eindigde de wedstrijd voortijdig. Twee mi nuten voor tijd wilde hij de opko mende Niek Moerland afstop pen. Hij raakte het scheenbeen van de tegenstander en blesseer de daarbij zodanig zijn voet dat hij per ambulance naar het zie kenhuis in Goes moest worden afgevoerd. Daar werd een zwaar gekneusde voet geconstateerd. Voor Delphi schoten Peter de Smit, Jacco de Kok (3x), Martin van Hekke (4x), Joop Paauwe en Niek Moerland raak. Jack Schinkel en Rob van de Eijk maakten de Delphi-treffers. Kloetinge - Parbo: Kloetinge speelde weer gemotiveerd en dat resulteerde in een klinkende overwinning. Aanvankelijk ging de strijd nog gelijk op. Met de rast was de balans nog in even wicht: 2-2, maar na de rust brak het Kloetinge-geweld los. Voor Kloetinge scoorden Diederik Hiensch, Eric Huisson, Rens An- thonise, Martin van der Poel (4x) en Ronald Bun (3x). Rox Dahoe (2x), Ramon Dahoe en Frank Mohansingh scoorden voor Par bo. Feesthuis - GW: Ron Krijger opende de score voor Feesthuis en Gé Wolters maakte er voor rast zelfs 2-0 van. GW gaf zich echter niet gewonnen. Marco Koole bracht GW terug tot 2-1 en in de slotfase schoot John Beuns de gelijkmaker in. Dat was tevens de eindstand. Van Ruiten Fruit - Jong Ambon: Een gelijk opgaande wedstrijd met aantrekkelijk zaalvoetbal. Joes Siwabessy opende voor Jong Ambon, waarna Dennis Adam gelijk maakte, 1-1. Nu nam de fruitploeg de leiding door een treffer van Marcel van Ruiten. Julius Sohilait schoot de partijen weer op gelijke hoog te, maar nog voor rust schoot Van Ruiten nogmaals raak, 3-2. Van Ruiten was goed op schot. Met nog twee treffers werd een 5-2-voorsprong opgebouwd. Jong Ambon bleef aandringen en met succes. Met twee doel punten van nogmaals Sohilait kwam Jong Ambón terug tot 5-4. Jongepier Sport - WB Grent: Een goede partij zaalvoetbal waarin Egon Kok de score open de voor Jongepier. Mark Pas veer maakte gelijk voordat Kok de ruststand op 2-1 bepaalde. Piet Baan schoot de warme bak kers weer langszij, 2-2. Jongepier liep uit tot 4-2 door Kok en Chris Maas. De Grent-formatie kwam weer terug. Piet Baan en Mark Pasveer maakten er 4-4 van. In die periode moest er een speler van Jongepier voor vijf minuten naar de strafbank. Dat was de kans voor WB Grent op de win nende treffer. Met een keihard schot bezorgde Piet Baan de Grent-ploeg de overwinning, 5-4. De stand: 1 Feesthuis Goes 7-12, 2 WB Grent 8-12, 3 Van Ruiten Fruit 8- 12, 4 GW 7-10, 5 Jongepier Sport 7-9, 6 Neptunes 7-8, 7 Kloetinge 7-5, 8 Jong Ambon 6-4, 9 Windhoek 7-4, 10 Parbo 7-2, 11 Delphi 7-0. Het wedstrijdprogramma, maandag 29 oktober, sportcentrum, Goes: 22.10 uur Parbo - Feesthuis Goes; sporthal Kruiningen: 21.00 uur Nep tunes - Windhoek; woensdag 31 okto ber, sporthal Baskensburg, Vlissin gen: 20.20 uur Delphi - GW, 21.15 uur WB Grent - Van Ruiten Fruit; sport hal Nassaulaan, Middelburg: 22.00 uur Jong Ambon - Kloetinge. WASSENAAR - Tijdens de sa mengestelde wedstrijd van de Landelijke Rijvereniging en Po nyclub Koningin Emma in Was senaar boekten een aantal Zeeuwse combinaties uitsteken de resultaten. In de klasse L po ny's eiste Annique Jacobsen van Oranjezon in de categorie B/C met Cadanza en in de categorie D/E met Axceen Ansfried de hoogste eer op. In de categorie D/E deed ook de Scheldestad amazone Mariska de Kroo van zich spreken door met de vier voeter Ronny beslag te leggen op de derde stek. Bij de serie A klasse L paarden pakte Co Quartel met Antigoon van de Schouwse Ruiters het zil ver. In de serie B van deze klasse eindigde Jan de Kroo met Conti op de zesde stek. MIDDELBURG - De senioren- bridgemiddagen georganiseerd door het district Zeeland van de Nederlandse Bridge Bond wor den dit jaar, bij wijze van proef, op vier lokaties in Zeeland ge speeld. Eenmaal ingeschreven is het zelfs mogelijk aan alle drives mee te doen. Iedere groep ver zorgt zes middagen. Uitslagen: Midden: 1 Meijer-West- veer 57.59; 2 Verhaart-Verhaart 55.36; 3 Dees-Dees 54.91; 4 Polderman- Westveer 54.46; 5 De Jong-Meijer 54.02; 6 Lenshoek-Pols 51.79; 7 Mei- Verbeek 59.11; 8 Bos-Hage 48.21; 9 Pak-Sandijk 40.18; 10 v. Glerum-De Groene 34.38. Noord: 1 Kotoun-Plaating 61.61; 2 Henderson-v. Eek 58.03; 3 Goedvolk- v. Zanten 57.14; 4 Fokker-Roskott 53.27; 5 v. d. Berge-v. d. Berge 49; 6 Timmers-Timmers 50.89; 7 Aker boom-Schot 48.81; 8 Killan-Klllan 47.92; 9 De Feyter-Tennekes 47.92; 10 Alsema-Rottger 46.43; 11 Hane- maayer-Hanemaayer 46.43; 12 Gilij- amse-Gilijamse 46.13; 13 Elenbaas- Elenbaas 42.26; 14 Willebrandse-Wil- lebrandse 41.67. Zuid: 1 v. Cauteren-Stallaert 60.12; 2 Biesbroeck-Biesbroeck 58.93; 3 Kint-Kint 55.95; 4 Brevet-Brevet 53.57; 5 v. d. Hooft-Langedijk 46.46; 6 Spierenburg-Ouweneel 43.45; 7 v. d. Hamer-v. d. Hamer 41.67; 8 Stal- laert-Tieleman 39.88. 111111111 Paardesport Stuttgart, internationaal concours hippique: openingsspringen, jacht: 1. John Whitaker (GBr) San Salvador 52,50 seconden, 2. Rodrigo Pessoa (Bra) Qualoubet 56,12, 3. Tops (Ned) Dan cing Girl la Silla 57,76,4. John Whita ker Grannusch 57,90, 5. Erikssen (Zwe) Flying Steinbeck 58,19, 6. Na vet (Fra) Quastourelle 58,26. dressuur, klasse Z: 1. Rothenberger (Dul) Ideaal 1268, 2. Menkova (Sov) Dikson 1246, 3. Werth (Dui) Weingart 1213, 4. Bemelmans (Dui) Goldfever 1192. lino (Bra) - Frana (Arg) 7-6 6-4, Barner (VSt) - Motta (Bra) 7-5 7-6. Zaalhandbal Eredivisie mannen: Hermes - OSC 25-17. Basketbal Den Helder. Vrouwen, tweede ronde Europese beker voor landskampioe nen, eerste wedstrijd: Den Helder (Ned) - Cesena (Ita) 51-67 (28-31). Badminton Tennis San Juan, vrouwen, 180.000 gulden, eerste ronde: Garrison (VSt/1) - Pam- poulova (Bul) 6-3 7-5, Kelesi (Can/4) - Benjamin (VSt) 6-4 6-1, McGrath (VSt) - Medvedeva (Sov) 7-5 6-4, Smith (GBr) - Ferrando (Ita) 4-6 6-3 7-5. Tweede ronde: Labat (Arg) - Reg- gl (Ita/5) 4-6 6-4 7-6, Gigi Fernandez (PRi/6) - Provis (Aus) 6-4 7-6, Cun ningham (VSt) - Reinach (ZAf) 2-6 7-5 6-0, Strandlund (Zwe) - McNeil (VSt/ 7) 7-5 6-7 6-1, Grossman (VSt/8) - Brioekovets (Sov) 6-1 4-6 7-6, Keiler (VSt) - Kelesi (Can/4) 6-3 2-6 6-4. Stockholm, mannen, 1,9 miljoen, tweede ronde: Kulti (Zwe) - Agassi (VSt/3) 6-3 7-5. Derde ronde (achtste finales): Becker (Dui/2) - Reneberg (VSt) 6-4 6-3, Volkov (Sov) - Gustafs- son (Zwe) 6-3 7-6, Kulti (Zwe) - Forget (Fra/13) 6-4 6-2, Wheaton (VSt) - Chang (VSt/12) 6-7 6-2 6-3, Sampras (VSt/4) - Korda (Tsj) 6-3 3-6 7-6, Ivani sevic (Joe/9) - John McEnroe (VSt/8) 6-4 6-4, Gilbert (VSt/7) - Tsjesnokov (Sov/10) 6-3 6-4, Edberg (Zwe/1) - Ros set (Zwi) 6-4 6-4. Brighton, vrouwen, 600.000 gulden, tweede ronde (achtste finales): Go- mer (GBr) - Vasquez (Peru) 6-7 6-4 6-4, Caversazio (Ita) - Appelmans (Bel/7)' 6-2 7-5, Tauziat (Fra/5) - Suire (Fra) 7- 6 6-4, Sukova (Tsj/4) - Magdalena Ma- leeva (Bul) 6-4 6-1, Lindqvist (Zwe) - Wood (GBr) 6-2 6-0. Sao Paulo, mannen, 250.000 gulden, tweede ronde (achtste finales): Izaga (Peru) - Saiola (Bra) 6-2 7-5, Mattar (Bra) - Oresar (Joe) 7-5 2-6 6-4, Marce- Aabenraa. Open Deense kampioen schappen, eerste ronde: Mannen: Skeby (Den) - Pelupessy (Ned) 15-0 15-12, Michels (Ned) - Madsen (Den) 15:6 15-3. Vrouwen: Van der Heuvel (Ned) - Kirkegaard (Den) 11-6 11-6, Coene (Ned/6) - Dössing (Den) 11-3 11-2, Van der Knaap (Ned/7) - thom- sen (Den) 9-12 11-8 11-1, Zhou Lei (Chi/2) - Meilink (Ned) 11-1 11-4. Volleybal Brazilië, wereldkampioenschap mannen, plaatsingswedstrijden: ne gende plaats: Tsjechoslowakije - Ca nada 3-2 (15-4 15-11 5-15 1-15 15-10), Zweden - Japan 3-0 (15-10 15-8 15-11). dertiende plaats: Verenigde Staten - Zuid-Korea 3-0 (15-12 15-9 15-13), Ca- meroun - Venezuela 3-0 (15-4 15-7 15- 13). Stand: 1. Verenigde Staten 2-4, 2. Zuid-Korea 2-3, 3. Cameroun 2-3, 4. Venezuela 2-2. Programma: Elfde plaats: Japan - Canada, negende plaats: Zweden - Tsjechoslowakije. twaalfde plaats: Verenigde Staten - Cameroun, Zuid- Korea - Venezuela. Sportprijsvragen Mid-lotto 42A: Eerste prijs: geen winnaar. Tweede prijs: 1 winnaar bruto 300.000,00. Derde prijs: 41 win naars elk bruto 2712,10. Vierde prijs: 2536 winnaars elk 43,80. Vijfde prijs: 46.373 winnaars elk 5,00. Cijferspel 42A: Zes cijfers goed: geen winnaar. Vijf: 1 winnaar. Vier: 21 win naars. Drie: 209 winnaars. Twee: 2064 winnaars. Vaste prijzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 21