Twee dagen bazaar in De Veste Ambtenaren van Hulst komen niet n Sint Liduina Raad Hulst aanvaardt bestemmingsplannen Hoogbouw Cadzand-Bad is tot 25 meter beperkt Werkgroep staat stil bij toekomst van kernenergie Raad Oostburg toch akkoord met ruilverkaveling streek A begeleidingscommissie spreekt met personeel Sas van Gent weekenddiensten VRIJDAG 19 OKTOBER 1990 Volksdansers lit Polen in Axel van der Plas 78) overleden Kaf Conflict mmmm MERKBANDEN KLOOSTERZANDE Absdaalseweg en Havenfort AXEL IJZENDIJKE Raad Oostburg tegen appartemententoren Schorsing Groede Havenfort Aanrijding met busje voor open brug Terneuzen Beste waarborg voor belangen streek Intrekken oetsing afspraken Suiker Unie yS VAN GENT - Een begelei- ingscommissie van de centra- ondernemingsraad van de uiker Unie zal vandaag, vrij- e, praten met de veertien erknemers van de vestiging in as van Gent, die (volgens af- praak) met ingang'van april 991 worden ontslagen. De com- lissie bekijkt of de de hoofddi- ectie van het suikerbedrijf met et betreffende personeel alle fspraken is nagekomen, die pril vorig jaar werden vastge- 1 in het Sociaal Plan. XEL - Het Poolse volksdan- msemble van de Universiteit larie-Curie Sklodowska uit ublin treedt zondag op in cul- ureel centrum De Halle in xel. De ongeveer drie uur du nde voorstelling begint om .30 uur. uit zo'n vijftig dansers be- aande groep maakt een toer ee door Europa. In totaal heeft groep meer dan 4500 uitvoe- ngen op haar naam staan, aarvan zo'n 1500 in het buiten- ind. Een van de hoogtepunten as de openingsceremonie van Olvmpische Spelen in Seoel 1988. let ensemble werd in 1953 opge- icht door professor Stanislaw ,eszczynski, die nog steeds de 'chnische leiding en choreogra- e in handen heeft. 10STBURG - Piet van der Plas it Oostburg is woensdag op 8-jarige leeftijd overleden. Hij am in de jaren vijftig de zaak 'an der Plas Modes bv in Oost- urg over van zijn vader. In 973 stapte hij uit de zaak. 'an der Plas was lid van het da- elijks bestuur van de Kamer an Koophandel en Fabrieken, lestuurslid van de Raad van Ar- jeid en bestuurslid van het verk voorzieningsschap Dethon. in Oostburg was hij bijna 25 jaar ;oorzitter van de winkeliersver- miging. In 1977 ontving hij de jouden eremedaille verbonden lan de Orde van Oranje Nassau. )e heer Van der Plas wordt naandag gecremeerd in het cre- natorium in Terneuzen. Ie Volgens één van de drie commis sieleden, O. H. T Bauwens uit Westdorpe, bestaat 'theoretisch' de mogelijkheid dat voor een aantal van de veertien werkne mers alsnog een aparte regeling kan worden getroffen. In de meeste gevallen betekent dit een financiële tegemoetkoming voor de 'sociaal zwakkeren'. Een enkele keer betreft het de intrek king van de ontslagprocedure. ,,Er zijn er hier een paar bij. Maar hoeveel dat er zijn en of de kans groot is dat ze binnen deze cate gorie vallen, durf ik nog niet te zeggen. Ik wil niemand valse hoop geven", aldus het commis sielid. Bauwens: ,,We zullen de overge bleven mensen horen of -zoals in het Sociaal Plan is opgenomen- inderdaad behoorlijk is meege werkt aan het zoeken naar een andere baan, waarom dit vervol gens is vastgelopen en ook of de directie genoeg moeite voor ze heeft gedaan. Aan de hand van zo'n gesprek zouden wij de direc tie kunnen adviseren iemand aan te merken als sociaal geval. Het Sociaal Plan schrijft in een dergelijke situatie voor dat de betreffende werknemer niet zo maar klakkeloos de WW mag worden ingestuurd. Hij heeft recht op steun van de Suiker Unie." Oud-voorzitter van de onderne mingsraad van de Sasse vesti ging, H. Gericke, vindt de doel stelling van de begeleidings commissie evenwel niet zo no bel. „Ze gaan nu feitelijk het kaf van het koren scheiden op gron den die nog helemaal niet duide lijk zijn. De directie van de Sui ker Unie kan nooit aantonen dat de mensen die nu nog in Sas van Gent werken zich niet voldoen de hebben ingezet voor het vin den van een nieuwe baan. Deze voorwaarde is destijds aangeno men door de centrale onderne mingsraad", aldus Gerincke. Gerincke (hij ziet zich formeel nog steeds als voorzitter van de Sasse ondernemingsraad, maar volgens de directie heeft een or voor het nagenoeg gesloten fi liaal geen bestaansrecht meer) ziet daarom meer brood in een 'onderzoek' van een arbitrage commissie. In tegenstelling tot de begeleidingscommissie be staat de arbitragecommissie uit leden die niet aan de Suiker Unie zijn verbonden. Een dergelijke commissie verschijnt doorgaans op het toneel als werknemer en werkgever in conflict liggen over de 'rechtvaardigheid' van de ontslagaanvraag. Bauwens meent daarentegen dat er over de gevolgde procedu re in Sas van Gent absoluut geen conflict is ontstaan en het dus ook niet nodig is dat een arbitra gecommissie wordt ingescha keld. „Dat doe je bij voorbeeld pas wanneer de directie bewust aan stuurt op een ontslag en de werknemer niet van plan is mee te werken aan het zoeken naar een nieuwe baan. In Sas hebben we daar nooit problemen mee gehad. Van de honderdtwintig mensen die hier hebben ge werkt, is het merendeel overge plaatst of reeds werkzaam bij een ander bedrijf. Daarvan zijn er nu dus nog negentien over. Ook daarmee hebben zich geen moeilijkheden voorgedaan. Ik zie dan ook (vooralsnog) geen nut voor de inzet van een arbi tragecommissie". aldus Bau wens. De begeleidingscommissie ver wacht ongeveer een maand no dig te hebben om het onderzoek af te ronden. Halverwege 1991 sluit de Suiker Unie in Sas van Gent vermoedelijk definitief de poorten. Bezoekers van de bazaar van de stichting Welzijn voor Ouderen bekijken de handwerkjes en andere werkstukken van huisvlijt foto Camile Schelstraete) TERNEUZEN - Wethouder A. E. Stahl-Hemelsoet van welzijns zaken heeft donderdag in dienstencentrum De Veste in Terneu zen de jaarlijkse bazaar van de stichting Welzijn voor Ouderen geopend. De Terneuzense wethouder belichtte tijdens haar toe spraak onder meer de verzelfstandiging van de stichting. De opbrengst van de bazaar wordt besteed aan activiteiten die de stichting organiseert. Donderdag heerste er een gezellige drukte. Twee dagen lang kunnen de bezoekers hun geld besteden aan huishoudelijke artikelen, handwerkjes, spullen van de rom melmarkt. een amerikaanse loterij, het rad van avontuur en de goktent. Ook zijn er wafels en oliebollen te koop. Vandaag (vrij dag) wordt de bazaar traditioneel om 21 uur besloten met een verloting. AH HHMBMI (Advertentie) <-<-<■ C «<-«•«<•< c <«-< «-«ec- c c C r bij ons het laagst in prijs Informeer vrijblijvend 1ULST - Het hoofdgebouw van iet voormalige Sint Liduina heeft afgedaan als vestigings- laats van een nieuw stadskan oor. Dit deelde wethouder B. H. M. Picavet (ambtelijke huis- esting) donderdagavond mee een notitie aan de Hulster ge- neenteraad. Nieuwbouw op en lap grond van 6000 vierkan- meter op de hoek Tabak- traat-Zandstraat ligt nu voor le hand. let stuk grond bevindt zich bij et voormalige ziekenhuis. De ;ebouwen moeten worden ge- iloopt. Met de nieuwbouw is een )edrag van ongeveer tien mil- oen gulden gemoeid. Verbouw an het hoofdgebouw, wat altijd ie eerste prioriteit had, zou mgeveer negen miljoen hebben ekost. Het ingenieursbureau voor pro jectmanagement I. P. R. Haar lem bv heeft nu namens de sane- 'ingscommissie ziekenhuizen de Jereidheid getoond te onder- ïandelen over de lap grond en de iogenaamde Berenkuil, die met (roenvoorzieningen ingericht ZOU kunnen worden. Het hoofdgebouw kan op zijn roegst pas medio 1993 ter be schikking komen en de kosten fan verbouw naderen de kosten fan nieuwbouw dicht. Deze ge levens deden het het college he ruiten voor nieuwbouw te kie- ïen. Wachten doet geen goed aan iet oplossen van de huisves- ingsproblematiek op korte ter- iijnzegt Picavet. „We kunnen et de ambtenaren niet aan- loen, dat zij verspreid moeten olijven zitten tot medio j aren '90. Bovendien zou je zo de realise- 'ing over de volgende verkiezin- Ambras De volksmuziek- toep Ambras verzorgt in no- ember een extra optreden in aal De Reizende Man in Kloos- czande. In eerste instantie tond zondag 18 november een afé Chantant op het program- na Aangezien de kaarten al _nel uitverkocht waren, heeft hnbras besloten op zondag 11 "ember al een eerste optreden Houden. Beide optredens be- mnen om 15 uur. Ambras •lengt dan ook de nummers van ie nieuwe lp 'Op 't Randje' ten '.ehore. gen tillen. Dat kan niet. Dat geldt voor mij als een zwaar ar gument." Ondanks het feit dat Picavet zich vanaf de verkiezingstrijd sterk heeft gemaakt voor ver bouw van het ziekenhuis tot stadkantoor, ziet hij nieuwbouw zeker niet als een nederlaag. „In tegendeel. Er hebben zich om standigheden buiten onze in vloedsfeer voorgedaan. Het ge bouw is gewoon niet beschik baar. Dan houdt het toch op?" Naarmate het besluitvormings proces over de ambtenarenhuis- vesting vorderde werd steeds duidelijker dat verbouw (finan cieel) moeilijk werd. Het college heeft ook moeten concluderen dat de uitvoering van een nieuw stadskantoor, zoals dat in de cember vorig jaar was vastge steld, 'onvoldoende bestuurlijk en maatschappelijk draagvlak' heeft. Fred, van Eedenstraat 1 J ^^7 M SINDS 1910 VERTROUWD VAKMANSCHAP? Fred, van Eedenstraat 1 TERNEUZEN Tel, 01150-13456 Hof te Zandeplein 17 J KLOOSTERZANDE Tel. 01148-1412 S Bingo Buurtvereniging Boe merang houdt vanavond, vrij dag, een bingo in het buurthuis aan de Mozartstraat in Axel. De aanvang is om 20.00 uur. Koor Het Utrechts Byzan tijns Koor werkt zondag mee aan de hoogmis in de rooms-ka- tholieke kerk van IJzendijke met liturgisch en folkloristisch liederen uit de Oekraïne. Na de hoogmis, die om 10.30 uur be gint, volgt een optr.eden tijdens de 'Mauritsbrunch' in het Mau- ritshof. De brunch begint om 11.00 uur, het koor zingt vanaf 12.00 uur. HULST - De gemeenteraad van Hulst stemde donderdagavond tijdens een extra vergadering in met de gewijzigde bestem mingsplannen Absdaalseweg en Havenfort. De voorzitter van de commissie bezwaarschriften W. F. de Brouwer zei in zijn voorwoord 'een zware klus' te hebben moeten klaren, vanwe ge de vele bezwaren die waren binnengekomen. „Herhaalde lijk hebben we gemanouvreerd op de grens van het wettelijk- en juridisch toegestane." Tegen het plan Absdaalseweg. waarin de detailhandel wordt geregeld, waren 17 bezwaar schriften binnengekomen. Het plan omvat onder meer de in richting van een groot winkel centrum aan het Stationsplein. De raadsleden reageerden zeer mild op dit punt. Volgens loco burgemeester G. A. van de Voor de is dat 'logisch, want hier spe len grote belangen'. R. JM. van Haperen VVDwees het college er nogmaals op dat de bestemmingsplannen te laat zijn ingediend en dat daardoor, mede door mazen in de wet, 'een explosie aan detailhandel' ont staat. Van de Voorde erkende dat. „Maar voorspellen blijft moeilijk", zei hij. J. A. Habraken (PvdA) vond dat het college 'teveel op de stoel van de regelaar' ging zitten door bedrijven in het gebied subbe stemmingen op te leggen. Bo vendien vond hij het discrimine rend dat detailhandelaren in de binnenstad niet met dergelijke subbestemmingen hebben te maken. „Zo krijg je toch geen zuivere besluitvorming", zei hij. Van de Voorde zei dat de subbe stemmingen tot doel hebben een ongebreidelde groei van detail handel in zuidelijk Hulst te voor komen. „Mede bepaald door het rijksbeleid dienen we de binnen stad te beschermen." W. D. M. Kayser (VVD) kwam op voor de Hulster Middenstands vereniging, die in de discussie volgens hem teveel als de boze peer werd afgeschilderd. „In de binnenstad ligt men helemaal niet zo moeilijk te doen." Vol gens hem is er altijd positief meegedacht met de ontwikke lingen. H. Th. Vercauteren OOSTBURG - In Cadzand-Bad verrijzen voorlopig geen gebou wen die meer dan 25 meter de lucht insteken. De drie onderne mers die een hotel- en apparte mentenaccommodatie aan de zuidzijde willen bouwen, moe ten een nieuw plan bedenken. De ideeën waar zij onlangs mee naar buiten kwamen, zullen niet worden gerealiseerd omdat de gemeenteraadsleden van Oostburg zich niet kunnen vin den in de bouw van een apparte mententoren van veertig meter. Drie VVD-raadsleden moesten daar overigens door hun eigen wethouder J. Thomaes op wor den gewezen. Zij wilden in eerste instantie een voorbehoud ma ken bij een motie die ze nota be ne zelf met de twee andere 'rege ringsfracties' hadden opgesteld. Na een korte schorsing werd het misverstand opgehelderd en werd de motie aangenomen. De partij die zich het felst tegen hoogbouw heeft verzet, de PvdA, was uiteindelijk de enige die niet akkoord ging. Niet om dat de socialisten de onderne mers een hoger gebouw gunnen, maar omdat de motie hen niet ver genoeg ging. De PvdA had graag gezien dat de drie ondernemers de gelegen heid kregen apart plannen te maken. Individuele initiatieven zouden daardoor niet afhanke lijk zijn van plannen van derden. Fractievoorzitter J. de Vries van de PvdA ging, evenals zijn frac tiegenoten en een aantal men sen op de publieke tribune, er voor de vergadering van uit dat zijn partij en Dorpsbelangen en Toerisme een motie hadden in gediend waarin die wensen ver woord stonden. Maar D en T had intussen overleg gehad met de coalitiegenoten en had na die bespreking ingestemd met de bepaling dat de 'westelijke hoogbouw één onlosmakelijk geheel dient te vormen'. De VVD-fractie wilde eerst de mogelijkheid openhouden toch hoger te bouwen dan veertig me ter. Tijdens een korte schorsing werd ze nog even op de preciese beleidsafspraken gewezen. Ook de liberalen zijn begin dit jaar (en eerder in '87) akkoord ge gaan met de hoogtebeperking voor Cadzand-Bad. Zij hebben alleen een voorbehoud gemaakt voor andere plaatsen langs de kust (het Nieuwvlietse badhotel Saint Pierre, red.). De drie ondernemers - A. de Nijs en P. van Luijck uit Cadzand en P. Rasenberg uit Breda - toon den zich teleurgesteld over de uitkomst van de vergadering. „We zijn weer terug bij af', brom den ze somber. Maar A. de Nijs, de ondernemer die de appartemententoren van veertig meter wilde optrekken, gooide de handdoek nog niet de finitief in de ring. „Ik moet het nog maar eens opnieuw bekij ken en nieuwe berekeningen maken", verzuchtte hij. Twee voorstellen over ontwikke lingen in Groede werden door b en w donderdagavond terugge nomen. Zowel de aansluiting op de riolering van twee paviljoens bij de Groedse Duintjes als grondaankoop voor een even tuele uitbreiding van het herten kamp zullen eerst nog eens in de commissie openbare werken worden besproken. HULST - Dit jaar nog zal de Werkgroep Kernenergie Zeeuvvsch-Vlaanderen in een aantal bijeenkomsten stilstaan bij het thema 'Toe komst van de kernenergie'. „Met het kerncentralepark van Doel in onze achtertuin gaat het thema iedereen aan. Tsjernobyl was nog wel geen Doel, maar... Uitgeslo ten is dat zeker niet", zegt L. Brusselaers van de Werk groep. Een eerste bijeenkomst is donderdag 22 november in het Hof van Vlaanderen in Hulst. Kernfysicus J. Mi- chiels. verbonden aan het Vlaamse staatssecretariaat voor Institutionele Hervor mingen, zal een lezing hou den over de toekomst van de kernenergie in België. Te vens zal een vakbondsverte genwoordiger ingaan op de werkomstandigheden in de kerncentrales van Doel. Tij dens de thema-avond zal ook de Milieuprijs 1990 wor den uitgereikt. Verder is het de bedoeling dat later dit jaar op diverse lokaties in Zeeuwsch-Vlaan deren drie nog niet eerder vertoonde documentaires over de gevolgen van de kernramp in Tsjernobyl wor den getoond. De documen taires zijn gemaakt in 1986, 1988 en 1989 door een Russi sche arts-filmer. Volgens Brusselaers zijn de beelden uiterst indrukwekkend. 111111111111111111111111111 (CDA) wees op een ander aspect: „Naast het feit dat Hulst nu ein delijk een koopcentrum kan worden is het mooi meegeno men dat we er de werkgelegen heid mee opkrikken." Tegen het plan Havenfort, dat betrekking heeft op de aanleg van een parkeerterrein, het doortrekken van de vest en her stel van de wallen, waren zeven bezwaarschriften binnengeko men. De meeste raadsleden wa ren lovend, vooral over het feit dat de cultuur-historische waar de van Hulst met de werkzaam heden kan worden opgetrokken. Zowel J.J. van Dorsselaer (Clin- ge voor algemeen belang) als P. C. Blommaert wezen op het be lang van een goede verlichting nabij het parkeerterrein. A. F. Bruggeman (eigen lijst) had graag gezien dat langs het par keerterrein een fietspad werd aangelegd richting Tivoli. „Vooral scholieren uit Sint-Jan steen moeten nu door de binnen stad crossen. Buitenom lijkt mij veiliger", zei hij. Volgens Van de Voorde is aan zo'n fietspad wei nig behoefte. „Onze binnenstad wordt straks zeer fietsvriende- lijk", garandeerde hij. 20 EN 21 OKTOBER 1990 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Terneuzen, zat. 8.00-zon. 8.00 uur: M. Maenhout. Van Kingsbergenlaan2, tel. 13256. zon. 8.00-ma. 8.00 uur: C. K. Eph- raim. Mich, de Ruytersingel 1, tel. 94000. Spreekuren alleen voor dringen de gevallen zat. en zon. 11.30 en 17 uur. Oostburg, Aardenburg en Zuid- zande, vrij. 19.00-ma 8.00 uur: W. C. Jongsma, Oudekerkstraat 2, Aardenburg, tel. 01177-1466. Cadzand, Retranchement en Sluis: J.P.A. de Meijer, Sluis, tel. 01178-1366. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen dijke vrij. 18.00-ma. 8.00 uur: H. van der Pas, IJzendijke, tel. 01176-1366. Breskens en Groede: R. J. La- terveer. Dr. Broodmanstraat 2, Breskens, tel 01172-1956. Axel en Zaamslag, vrij 17.30 - ma 8.00 uur: J. Hoefman, Oran jestraat 4, tel. 01155-1555. Spreekuren zat. van 10-10.30 en 16-16.30 uur. Sas van Gent en omstreken, vrij. 18.00-ma. 8.00 uur: F. Puy- laert. Oostkade 19, Sas van Gent, tel 1366, spreekuur, uit sluitend voor spoedgevallen, zat 10.30 uur op Bolwerk-Oranje 2. Hulst vrij 18.00-zon 24.00 uur: V. Voorbrood. Gr. Bagijnestraat 16, tel. 13373. Spoedgevallenspreekuur zon der afspraak zat. en zon. 11.00 en 17.00 uur. Hoek, Sluiskil, Philippine: M. Jongsma, Julianastraat 2, Hoek, tel. 01154-1356. Spreekuur voor spoedgevallen zat. en zon. 12 uur. Kloosterzande en Hontenisse vrij 18.00-ma 8.00 uur. M. van Kalmthout, Groenendijk 52, tel 01148-1377, spreekuur voor spoedgevallen zat. 11.30 uur in de praktijk Groenendijk 52, en na tel. afspraak. Clinge, St. Jansteen en Koe wacht vrij. 18.00-ma. 8.00 uur: L. Adriaansens, Hoofdstraat 34, St. Jansteen, tel 01140-12929. Tandartsen: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: R. Apers, Sassenstraat 16, Aarden burg, tel. 01177-1380. Speekuren zat. en zon 12.00- 12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: D. T. Thung, Dinkelstraat 10, Ter- neuzen, tel. 01150-30666. Spreekuren zat. 10-10.30 en 18- 18.30 en zon 12-12.30 uur. TERNEUZEN - De auto van M. de K. uit Sas van Gent werd donderdagmiddag tegen half zes beschadigd bij een aanrij ding met een busje, dat stond te wachten voor de open brug over het Kanaal van Gent naar Ter neuzen. De K. reed in de richting Hoek en wilde de brug over het kanaal passeren. Hij hield er echter niet bijtijds rekening mee dat de brug open kon staan en zag de file wachtende auto's over het hoofd die tot onder het spoor wegviaduct stond. De K. botste op de auto van J. W. uit Terneuzen. Diens 'busje' raakte nauwelijks beschadigd, maar de auto van de Sassenaar moest met een vernielde voor kant worden weggesleept. Apotheken: Terneuzen, zat. 8.30-17.30 en zon. 11.30-12.30 en 17.00-18.00 uur: A. J. Klaassen, Winkelcen trum Zuidpolder, tel. 12090. Axel, zat 10.00-11.00 en 16.00- 17.00: Apotheek Axel, Oranje straat 6, tel. 01155-2888. Hulst,zat. 11.00-12.00 en 15.30- 17.30 en zon. 11-11.30 en 16.30- 17.30 uur: Apotheek Hulst, Steenstraat 35, tel. 01155-14225 (spoedrecepten telefonisch). Oostburg en Zuidzande, zat 10.00 -12.30 en 13.00-16.30 en zon. 11.30-12.30 en 17.30 en 18.30 uur: Apotheek Oostburg, Burch- straat 16, tel 01170-2170 (spoe drecepten telefonisch). Dierenartsen: Hulst en Hengstdijk: R. T. Ver sol, Plevierstraat 18, Hengstdijk, tel. 01148-2365. Spreekuren zat. en zon. 13.00 uur. Terneuzen en Axel: P. Heins Spreekuren: zat. Terneuzen, W de Zwijgerlaan 2b, van 13.30-14 uur, tel. 01150-95017. Axel Die renkliniek van 11.00-12.00 uur, tel. 01155-1488. Zondag volgens afspraak tel. 01150-95017. IJzendijke: H. H. F. M. v. d. Vij ver, tel 01176-1388. Weekendspreekuur zat. 13.00 en zon 12.00 uur in de dieren kliniek te IJzendijke, en volgens af spraak. Terneuzen: J. P. de Vos, kliniek voor kleine huisdieren en bijzon dere dieren. Van Diemenstraat 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur zat. van 12.30-14.00 uur en verder volgens afspraak. Peter de Vos, polikliniek voor kleine huisdieren, Van Steen bergenlaan 7, Terneuzen, tel. 01150-96425. Spreekuur zat. van 12.00-13.00 uur en verder volgens afspraak. Breskens: G. A. M. de Bruijcke- re. Dorpsstraat 133, Breskens, tel. 01172-2769. Spreekuren zat. en zon. om 11.30 uur en volgens afspraak. Sluis, Oostburg en Aardenburg: J. P. J. v. d. Vijver, Sirius 1, Oost burg, tel. 01170-2103. Weekendspreekuren zat. en zon. 13.00 uur. Sas van Gent: E. O. M. David, Westdam 54, Sas van Gent, tel. 01158-3800, Spreekuur zat. en zon. 11.00-12.00 uur en volgens afspraak. F. de Dobbelaere, Wal- straat 1, Sas van Gent tel. 01158-3322, Spreekuur Za. 10.00-11.30 uur en zon. 12.00- 13.00 uur en volgens afspraak. Spreekuur zat. en zon. 11.00- 12.00 uur en volgens afspraak. St. Jansteen e.o. A.E. de Bruyn, Tempelier 34, St. Jansteen, tel. 01140-12701 b.g.g. 01140-10546. Spreekuur za. en zo. tussen 11.00 - 12.00 uur en volgens tel. af spraak Wijkverpleegkundigen: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: Telefoonnummer 01170-3139, U kunt uw boodschap inspreken op het antwoordapparaat, dag en nacht bereikbaar. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: Telefoonnummer 01140-12191, U kunt uw boodschap inspreken op het antwoordapparaat, dag en nacht bereikbaar. Kruisvereniging kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen: Dag en nacht bereikbaar voor dringen de hulpverlening onder telefoon nummer 01150-19049, U kunt uw boodschap inspreken op het antwoordapparaat. Verloskundigen: Kanaalzone en Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen: Mw. M. J. van Veen, Lorentzlaan 24, Ter neuzen, tel. 01150-96007. OOSTBURG - De, krappe, meerderheid van de Oostburgse gemeenteraad toonde zich don derdagavond voorstander van herinrichting van het West- Zeeuws-Vlaamse kustgebied. PvdA en Dorpsbelangen en Toe risme (negen van de zeventien raadsleden) zien in deze manier van landinrichting de belangen van de streek het best gewaar borgd. De VVD en het CDA zien ruilver kaveling als het 'meest demo cratische' landinrichtingsin strument om de belangen van de bevolking te behartigen. De dis cussie donderdagavond was een, weliswaar nog wat emotio neler gebrachte, herhaling van zetten van eerdere discussies in commissies 'en achterafzaaltjes. Het meningsverschil spitst zich toe op de uitleg wat de beste en meest democratische manier van landinrichten voor de Oost burgse bevolking is. De voor standers van herinrichting leg gen er de nadruk op dat herin richting bedoeld is voor 'gebie den die naast agrarische func ties ook andere functies heb ben'. Of, zoals PvdA'er J. de Vries het verwoordde, 'als je voor ruilver kaveling kiest, ontken je na drukkelijk dat West-Zeeuwsch- Vlaanderen andere functies heeft'. Zo ver wilden CDA en VVD niet gaan. Maar zij legden er de nadruk op dat er een 'draagvlak' voor de landinrich ting zou moeten zijn. En chris ten-democraten en liberalen za gen die meer in het aandeel van de grondgebruikers. Eigenaren en pachters (voor het merendeel agrariërs) hebben het grootste gedeelte van de vijfduizend vier kante meter grond van de kust strook in gebruik en zouden daarom het meeste in de melk moeten hebben te brokkelen. Bij ruilverkaveling kunnen zij 'de mocratisch van hun stemrecht gebruik maken' betoogden VVD'er J. Provoost en CDA'er J. Quist. Provoost wees er nog maar eens op ('het is niet bedoeld als drei gement' liet hij op vragen van De Vries weten) dat de agrariërs het hele landinrichtingsproject ook weer kunnen afblazen. „De land bouw heeft de landinrichting elf jaar geleden aangevraagd. Zij kunnen die aanvraag altijd weer intrekken en dan zijn we verder van huis", herhaalde hij eerder door landbouwvoorman (en CDA-statenlid) J. Ramondt ge sproken woorden. Aan gedeputeerde staten de taak om te kijken wat ze met de ze Pyrrhusoverwinning aan moeten. Gs zijn, zo is eerder ge bleken, voorstander van herin richting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 33