PZC Onderzoek: plotselinge lood onvoorkoombaar Magere opkomst handbalclinic Carl Lewis aan knie geopereerd Favorieten starten met overwinning sport sport 21 I natoli Karpov liet vermoedelijk de winst glippen Hi ■a II lil m Atletiekbestuur Zeeland denkt aan inkrimpen I ii II ill! A 191 ll AS I A Jill 111 1 0 SI II lip 1 11 hgr 3| H ill Sf 111 13 111 111 ill III A A ill 111 ill! A 111 0 A Ill 1 II® HI ill ouisse vierde Jong Oranje verslaat Olympus uitslagen VRIJDAG 19 OKTOBER 1990 Agressief Partij lederlandse wielrenners zijn gezond Angst Soigneur WK volleybal Brazilië op tv I I I I I I 1 I I rr ild-west-schaak toch remise JjY VORK (GPD/Reuter/AFP) ïgari Kasparov en Anatoli Irpov hebben ook in hun vier- I partij van de tweekamp om 1 wereldtitel de schaak-ex its verstomd doen staan met ■id-west taferelen. Op de veer- 1ste zet werd de partij afge- loken en zoals verwacht kwa- In beide spelers gistermiddag Jider verder te spelen remise lereen. De wereldkampioen lioudt in de maximaal 24 par- |en tellende tweekamp de lei- tg: 2 1/2-11/2. enals in de vorige partijwaar- I Kasparov de witte stukken lerde. kwam de Saitsjev-va- van het Spaans op het Ird. Op de vijftiende zet week irpov af van deze tweede par- 1 Karpov greep naar 15c7- een wending, die hij ook al Ipaste in de veertiende en zes- Inde partij van de WK-match Leningrad 1986. Hij verloor beide partijen. Pas op de negentiende zet gunde Karpov zich enige bedenktijd. Tot dan toe had Kaparov een kwartier verbruikt en Karpov tien minuten. De stelling was nog bekend, maar Karpov ging kennelijk alle ingewikkelde va rianten na, die zijn volgende zet tpt gevolg zou hebben. Na 53 mi nuten peinzen speelde hij Lxd5. Het antwoord van Kasparov Pxf6t was nieuw en ongetwijfeld voorbereid. In het middenspel offerde Kasparov een pion om zijn stukken te activeren. Maar de grootste verrassing had de wereldkampioen in petto op de 23ste zet: Te6, waaruit weer eens bleek hoe aggressief hij in deze tweekamp om zich heen slaat. Een wirwar van combinaties; stukken die instonden, maar niet genomen mochten worden. Kortom de vlam sloeg in de pan. „Ze spelen weer als gekken", verzuchtte de Amerikaanse grootmeester John Fedorowicz. Zelfs experts als Seirawan, oud wereldkampioen Spasski en Viktor Kortsjnoi waagden zich niet aan een oordeel. De enige die niet onder dé in druk was, bleek Karpov. De uit dager offerde tijdelijk een stuk, won het weer terug met behoud van zijn plus-pion en won er even later een tweede bij. Ook sloeg hij een kwaliteitsoffer af om het even later onder gunstiger om standigheden alsnog aan te ne men. Zijn positie was inmiddels zozeer verbeterd, dat de analyse rende grootmeesters na afloop vermoedden dat hij ergens in de tijdnoodfase de winst had laten liggen. De teleurstelling was bij het afbreken van zijn gezicht te lezen. De vierde partij had het volgen de verloop (met commentaar van Hans Bouwmeester) Wit: G. Kasparov Zwart: A. Karpov New York 1990, 4e matchpartij Spaans, Zaitzev-variant. 1. e4 e5 2. Pf3 Pc6 3. Lb5 a6 4. La4 Pf6 5.0-0 Le7 6. Tel b5 7. Lb3 d6 8. c3 0-0 9. h3 Lb7 10. d4 Te8 11. Pbd2 Lf8 12. a4 h6 13. Lc2 exd4 14. cxd4 Pb4 15. Lbl c5 (In de tweede partij koos Karpov voor 15...bxa4. waarmee hij in het verleden vaak succesvol was geweest. Tot zijn schrik beland de hij toen in een vreselijke voor bereide variant. De tekstzet is in de match van 1986 meermalen voorgekomen.) 16. d5 Pd7 17. Ta3 f5 (Dus dit heeft hij voorbereid! De zet is niet nieuw; deze kwam al voor in een partij Vasjukov- Ra- zuvaev, Moskou 1987. In 1986 gingen de partijen tussen Kar pov en Kasparov verder met 17...C4 en er ontstond eveneens een scherpe strijd. Dat Kaspa rov ook op dit systeem was voor bereid mag men wel aannemen.) 18. exf5 Pf6 19. Pe4... (Vasjukov speelde in de geciteer de partij minder goed 19. Ph2. De tekstzet is door de Ameri kaan De Firmian al eerder ge speeld.) 19...Lxd5 (Vorig jaar zette Ivanov tegen De Firmian tweemaal met 19,..Pbxd5 voort en bereikte daarmee bevredigend spel.) 20. Pxf6t Dxf6 21. Ld2!?... (Tot zover een analyse van Iva nov, die opmerkt dat de zaak on duidelijk is.) 21...Dxb2 22. Lxb4 LH (Het alternatief was 22...Lxf3 23. Txf3 Dxb4 24. Le4 en zwart is kwetsbaar op de witte velden.) 26. Tbe3 Db4 27. g3... (Een rustige zet in een uitermate spannende stand. Wit wil het paard bij de aanval betrekken en beveiligt daarom het veld h4.) 27...a5 28. Ph4 d5 29. De2 Dc4 30. Ld3 Dclt 31. Kg2 c4 32. Lc2 Lxe6 (Eindelijk is de tijd daarvoor rijp. Nu levert 33. fxe6 d4! niets op voor wit.) 33. Txe6 Txe6 34. Dxe6t Kh8 (Vooral niet 34...Kh7? 35. Dg6^ Kg8 36. f6! en wit wint.) 35. Pg6t Kh7 36. De2 Dg5 (In tijdnood kiest Karpov voor de verdediging. Scherp was 36...d4, maar na 37. PxfBt Txf8 38. f6t d3 39. De4i Kh8 40. fxg7t kan wit eeuwig schaak houden.) 37. f6 Dxf6 38. Pxf8tt Kg8 39. Pg6 Df7(?) (Nu is het remise. Hij had ver moedelijk geen tijd meer om de consequenties van 39...d4 te on derzoeken. Op 40. Pe7t kan dan 40...Kf? volgen. Het zou kunnen zijn dat zwart in dat geval goede winstkansen zou hebben verkre gen.) 40. Pe7t Kf8 pry Kasparov vlak voor het begin van de vierde partij (foto AFPi 23. Te6!?... (Natuurlijk moet hij scherp doorzetten, anders komt de zwarte pionnenmacht spoedig tot zijn recht. Vermoedelijk heeft Kasparov ook deze zet nog voorbereid.) 23...I)xb4 (Hij behoudt zijn witte loper. Na 23...Lxe6 24. fxe6 Dxb4 25. Te3 is 26. Dc2 een vreselijke dreiging.) 24. Tb3 I)xa4 25. Lc2 Tad8 (Om met d6-d5 te kunnen drei gen.) De afgebroken stelling: wit: Kg2, De2, Lc2, Pe7, f2, g3, h3. zwart: Kf8, Df7, Td8, a5, b5, c4. d5 ,g7, h6. In deze positie werd de partij af gebroken en gaf Kasparov zijn zet onder couvert af. Hij kon met 41. Pg6t eeuwig schaak forceren, zodat de partij in remise zou ein digen. karpov zag dat in, waar door de partij niet meer werd hervat. 0ERDEN (ANP) - De Neder- ndse wielrenners zijn gezond, thans, de toplaag uit de ama- ur- en beroepswereld. Dit is conclusie van het onderzoek n de medische commissie van Koninklijke Nederlandse ielren Unie (KNWU) naar aan- iding van het sterk gestegen ntal Nederlandse wielren- rs dat plotseling overleed, nds 1987 werd de wielersport Nederland opgeschrikt door n sterke toename aan sterfge- llen. Berichten in buitenland media dat in Nederland groot- halig dope-gebruik tot het on- wone aantal sterfgevallen had leid, noopten de KNWU tot n versneld medisch onderzoek der de vaderlandse coureurs, in onderzoek met beperkin- n, zoals ook cardioloog Oud- 'f uit Gouda toegaf. Maar wel 'Odzakelijk. Elf goede ama- urs en negen professionals iet vertegenwoordigers uit de ïr Nederlandse profploegen) irden gevraagd mee te werken, it daarmee voornamelijk de st begeleide en beschermde oep aan bod kwam, onderken- Oudhof. „We moesten ergens ginnen. Maar het is terechte itiek. Vooral de subtop be idt zich in de gevarenzone. Bij rvolg-onderzoeken op bredere haal zullen de uitkomsten larschijnlijk anders zijn", ver- icht Oudhof. testen van de onderzoeks- mmissie legden de nadruk ornamelijk op het sporthart n de coureurs. Dat vertoonde slechts één coureur een niet ('der ontdekte afwijking, een tke hartklep. Bij de overigen irden geen verontrustende oblemen gevonden. Daar- ast kwamen ook zaken als üningsintensiviteit, voedings- rffen en dopegebruik aan de de. 't laatste, de voornaamste re- n achter het onderzoek, gaf n interessante kijk op de do- igwereld. De betrokken pro- isionals gaven toe dat ze het bruik van verboden farmaco- (ische middelen van dichtbij -ISSINGEN - De Zeeuwse iathleet Jan Louisse heeft uit- ekend gepresteerd bij een in- rnationale wedstrijd. In de ifde editie van de triathlon van 't Franse Serge Pontoise, vlak 1 Parijs eindigde de Kappelaar 1 een verdienstelijke vierde aats. hebben meegemaakt. En dus op een of andere manier met doping in aanraking zijn geweest. Wat niet wil zeggen dat ze zelf verboden middelen ,tot zich ne men, benadrukte het rapport. Een aantal renners gaf echter zelfs toe dope te hebben ge bruikt, zoals anabole steroiden, testosteron en corticosteroiden. Bij de ondervraagde amateurs leefde voornamelijk de angst in het profmilieu gedwongen te worden farmacologische midde len te gebruiken. „Het is een illusie te veronder stellen dat een plotselinge dood of het ongeoorloofd gebruik ma ken van verboden middelen is uit te bannen", verklaarde Lon Schattenberg, voorzitter van de medische commissie van de KNWU. „Maar een samenwer king binnen alle geledingen - coureurs, WVC, NSF, Nationaal Instituut voor Sport Gezond heidszorg, Academische zieken huizen en bonden - moet het mo gelijk zijn de risico-situatie voor de renners tot een minimum te beperken. Daar is verder onder zoek en dus geld voor nodig." Het meest verontrustende is vol gens de commissie de kennis van de coureurs over de midde len die ze toegediend krijgen. „Ze weten niet wat ze krijgen", aldus Oudhof. Een opmerkelijke rol speelt daarbij de soigneur, daar de meeste coureurs een arts alleen raadplegen bij een keuring of bij een zware blessure. „De soig- neurs beperken zich niet tot ta ken waarvoor ze zijn aangeno men, maar geven ook adviezen over voeding, gebruik van vita minen en geneesmiddelen. Een soigneur is masseur, vertrou wensman en bijsluitdokter", oordeelt het rapport. In de aanbevelingen het risico gevaar voor de coureurs zover mogelijk terug te brengen, zegt de commissie dat het invoeren van een verplichte keuring bij de KNWU in de toekomst alleen maar gunstig kan uitwerken. Het aanstellen van een vertrou wensarts heeft ook prioriteit. Daarnaast opperden de com missieleden een herindeling van het seizoen. Een gelimiteerd aantal wedstrijden voor de ren ners, een korter seizoen en her bezinning op de gevolgen van het FICP-systeem zouden over belasting en mogelijk schadelij ke effecten voor de gezondheid kunnen voorkomen. Een kolfje naar de hand voor de beroepscoureurs, die onlangs al hun onvrede uitten over het veel te lange wielerjaar. Voorzitter Zevenbergen van de KNWU ver klaarde dat de bond in beginsel alle aanbevelingen overneemt, maar dat in het belang van de gezondheid van de renner sa menwerking op alle fronten is geboden. Daarom gaat de KNWU ook contact opnemen met de Belgische zusterorgani satie, die de laatste maanden ook werd geconfronteerd met het plotse overlijden van drie jonge coureurs. Mark Sallet van Olympus (links) dreigt op het doel van jong Oranje te schieten (foto Willem MierasI GOES - Gisteren werd in het ka der van de Goese herfstspprt- week een handbalclinic gehou den voor jongens en meisjes. De clinic, die werd gehouden door de vereniging GSC, de Zeeuwse sportraad, de afdeling Zeeland en het Nederlands Handbal Ver bond was niet echt een succes. Slechts 30 jongens en meisjes variërend in de leeftijd van zes tot en met 12 jaar toonden be langstelling voor de zaalsport. Bart van Vossen, die de clinic bijwoonde namens de Zeeuwse sportraad, sprak van een matige opkomst. „De reactie van de scholen is mij in het bijzonder te gengevallen" vertelde van Vos sen. „Je maakt een planning en dan word je door de geringe op komst gedwongen het program ma te wijzigen. Het doel om nieuwe leden te werven is daar door nauwelijks gerealiseerd". Voorzitter Cees de Ridder was beter te spreken. „Gezien de or ganisatorische problemen, die we hebben moeten overwinnen, spreek ik zeker niet van een te genvallende opkomst", klonk zijn commentaar. Na de instuif die in de ochtendu ren plaats vond, werd er 's mid dags een toernooi gespeeld tus sen Zeeuwse jeugdploegen in de zelfde leeftijdscategorie. Bert Bouwer bondscoach van jong Oranje en tevens medewerker van het NHV zette de clinic in de vroege avonduren verder met een gecombineerde training. De spelers van jong Oranje, die hun technische vaardigheden temid den van de 30 enthousiaste tie ners tentoonstelden, leverden goed werk af. Bert Bouwer:,, In zo'n training leer je de jongens en meisjes dribbelen en probeer je ze balvaardigheid bij te bren gen, maar het bezig zijn met de bal is voor mij het belangrijk ste". De handbalclinic werd be sloten met een demonstratie wedstrijd tussen de herenploe- gen van jong Oranje en het Vlis- singse Olympus. Het attractieve optreden, dat werd gadegesla gen door een kleine 100 toe schouwers, resulteerde in een overwinning voor de Jong Oran je selectie. De Vlissingers, die zich overigens prima weerden leden eer 25-18 nederlaag. HOUSTON (SID/Reuter) - Carl Lewis heeft in Houston een ope ratie aan de rechterknie ondergaan. De zevenvoudig Olympi sche kampioen (Los Angeles en Seoul) kon afgelopen seizoen op zijn favoriete afstanden, de 100 en 200 meter, niet echt overtui gen. De 29-jarige atleet, regelmatig voorbij gelopen door zijn jonge clubgenoot Leroy Burrell, weet zijn matige tijden aan een be schadiging van het gewrichtskraakbeen. „Carl had grote proble men uit de startblokken te komen", lichtte manager Joe Douglas toe. „Hij is toch al geen geweldige starter, maar nu verloor hij op de eerste 30 meter zoveel, dat zijn eindschot vaak ook niet meer mocht baten." Lewis verklaarde dat hij door deze operatieve ingreep het indoor- seizoen aan zich voorbij laat gaan. De Amerikaan wil over een maand de training voorzichtig hervatten. Een „schone" herhaling van de Olympische finale van Seoul op de 100 meter zit er op de binnenbaan dus voorlopig niet in. Ben Johnson, wiens gouden medaille werd afgepakt en wiens wereld record van 9,79 seconden werd afgeplakt, was er naar eigen zeg gen klaar voor geweest. De Canadees, die jarenlang liep op spier- versterkende hormonen, is van plan zijn rentree te maken op 11 januari bij de Hamilton Indoor Games. „Ik weet zeker dat het een succes zal worden", zei Johnson vol zelfvertrouwen. „Niemand kan de 100 meter onder de 9,9 lopen behalve ik. Tien rond is al binnen bereik, maar ik wil zeker har der. Tegen het einde van het buitenseizoen in september loop ik onder de tien seconden." Volgens de berichten heeft de geboren Jamaicaan, die in decem ber 29 wordt, bijna weer dezelfde fysieke conditie als in 1988 in Seoul. Onlangs bracht hij bij het bankdrukken een gewicht van 166 kilogram omhoog, zijn beste resultaat sinds de voorbereiding op de Olympische Spelen. „Door zo'n gewicht aan te kunnen, weet ik dat ik niets verloren heb. Dat is een groot voordeel. De geest moet weten, dat de spieren klaar zijn. Als mijn kracht op peil is, gaat alles verder van zelf. Dan hoef ik voor niemand bang te zijn." Burrell was afgelopen seizoen de enige sprinter die onder de tien seconden kwam. Europees kampioen Linford Christie (10,02) en Carl Lewis (10,06) kwamen in de buurt. GOES - Het bestuur van de afdeling Zeeland van de KNAU blijft tot februari al zijn taken uitoefenen. Zoals bekend legde bestuurslid Kees Verkerke een paar we ken geleden al zijn functies neer na een uit de hand gelo pen bestuursvergadering en kondigden voorzitter Jo Scheybeyler, jeugdcoördi- nator Hans Dhondt en Rein Swint aan in het komende voorjaar hun functies neer te leggen. „Deze bestuurs crisis heeft echter nog geen directe gevolgen", ver klaart voorzitter Jo Schey- beler, die gisteravond in Goes met het voltallig afde lingsbestuur (behalve Ver kerke) de situatie besprak. „De functies van Kees Ver kerke zijn verdeeld over een aantal leden. Ik zal de cross competitie voor mijn reke ning nemen. Bas de Vos ver zorgt de centrale trainin gen", aldus Scheybeler, die benadrukt dat er geen reden is tot ongerustheid. „Alle lo pende zaken worden gewoon behandeld." Scheybeler wilde nog niet in detail treden wat er na fe bruari gebeurd, als vier van de zeven leden van het huidi ge bestuur moeten worden vervangen. „Daarover heb ben we een paar voorstellen op papier gezet die nu aan de verenigingen worden ge stuurd. Op die manier is ie dereen voorbereid voor de algemene ledenvergadering in februari." Toch liet de Middelburger wel doorsche meren dat er ook gedacht wordt aan een constructie waarbij een onafhankjelijke technische commissie gaat werken naast een klein dage lijks bestuur. Scheybeler: „Dat was een voorstel van Hans Dhondt en dat is gis teravond niet weggestemd. Dat is inderdaad één van de voorstellen die naar de ver enigingen zijn opgestuurd." BRASILIA (ANP) - De favorie ten voor de wereldtitel volley bal, Cuba en Italië, hebben het toernooi gisteren in Brasilia ge opend met een overwinning. Cuba versloeg Bulgarije met moeite: 3-2. Europees kampioen Italië trainde een uurtje tegen Cameroun: 3-0. De Cubanen kwamen verras send met 0-2 in sets achter tegen Bulgarije, de nummer drie van de vorige wereldtitelstrijd. Bij de springveren uit het Carai- bisch gebied lukte in die periode vrijwel niets. Ook in de vierde set, op 8-11, kreeg Bulgarije nog de kans de wedstrijd naar zich toe te trekken, maar Cuba her stelde zich net op tijd. De uit slag: 11-15, 8-15, 15-10, 15-11 en 15-10. Volgens de Cubaanse coach Sa muels was zijn ploeg bevangen door nervositeit. Cuba had de laatste jaren last van zijn politie ke isolement en miste bijvoor beeld de Olympische Spelen van Seoul en de World League. Vrij wel overal wordt het land als fa voriet voor de titel gezien. Dat moet alleen bewezen worden, de druk is groot. Samuels' collega Seferinov ver telde dat zijn spelers in de slotfa se te vermoeid waren. Hij heeft nauwelijks mogelijkheden te wisselen, omdat het verschil in niveau tussen de basiszes en de reserves nogal groot is. Boven dien heeft steraanvaller Lubo- mir Ganev een belabberde aan loop naar het toernooi meege maakt. Italië won de openingswedstrijd van het WK met 15-4, 15-3, 15-10 van Cameroun, dat debuteert en internationaal lang niet zo ver is als de voetballers. Julio Velasco, bondscoach van Italië, noemde na afloop zeven landen als gega digden voor de halve finales: Cu ba, Italië, Argentinië, Brazilië, Sovjetunie, Zweden en Bulga rije, het laatste land overigens vooral uit beleefdheid. Bulgarije is vandaag tegenstander. Nederland is volgens de Argen tijnse trainer van Italië te ver zwakt na het ontslag van Zoods- ma, Grabert en Blangé. „Dat verlies kan Nederland nooit op vangen", oordeelde Velasco. „Spelverdeler Blangé was be langrijk in de blokkering. Met Selinger had Brokking een goe de achter de hand. Nu heeft hij geen keuzes meer. Als Selinger iets overkomt of de tegenstan der over hem heen slaat, is de ploeg kansloos. Ik verwacht Ne derland niet bij de laatste vier." Brasilia (Bra). Wereldtitelstrijd mannen. Groep D, eerste speeldag: Italië - Cameroun 3-0 15-4 15-3 15-10), Cuba - Bulgarije 3-2 (11-15 8-15 15-10 15-11 15-10). 08.30-09.30 EURO: Australian Rules Football. 09.30-10.00 EURO: Eurobics. 10.00-11.00 EURO: Tennis voor vrou wen in Zürich. 11.00-12.00 EURO: WK worstelen voor amateurs in Tokyo. 12.00-13.30 EURO: Tennis: vanuit Antwerpen. 13.30-19.30 EURO: Indoor Tennis voor vrouwen in Filderstadt en ten nis vanuit Antwerpen. 14.15-16.00 BBC 2: Sport on Friday. 14.30-17.30 BRT 2: Sport-Extra: ten nistoernooi in Antwerpen. 16.00-17.25 BBC 2: Snooker: GP in Reading. 20.00-23.30 EURO: Tennis: vanuit Antwerpen. 20.00-00.00 BRT 2: Sport-Extra: ten nistoernooi in Antwerpen en ritmi sche gymnastiek (wereldbekerwed strijd in Brussel). 20.20-20.55 Ned 3: Sport Studio. 22.45-23.55 Ned 3: Studio Sport: met o.a. tennis in Antwerpen. 22.50-23.15 Did 2: Sport-Reportage: met Bundesligavoetbal. 23.20-00.20 BBC 2: Snooker: GP in Reading. 1111111111111111111 ii 111111 Golf Christchurch, WK golf, vrouwen teams, eerste ronde: 1. Verenigde Staten 148 (Goetze 74, Hurst 74, No ble 77), 2. Denemarken en Duitsland 150, 4. Nieuw-Zeeland 152, 5. Brazilië, Groot-Brittannië en Italië 153, 15. Nederland 158 (Hageman 75, Huygen 83, De Vries 85). Honkbal Cincinnatie, world series, tweede wedstrijd: Cincinnati Reds - Oak land Athletics met 5-4 in tien innings. In de best-of-seven-series leiden de Reds met 2-0. Autosport San Remo. 10e WK-rally, 2235 kilo meter, 35 klassementsproeven over 615 km, eindstand: 1. Auriol/Occelli (Fra) Lancia 7.30.38, 2. Kankkunen/ Piironen (Fin) Lancia op 0.45, 3. Sainz/Moya (Spa) Toyota 1.45, 4. Cer- rato/Cerri (Ita) Lancia, 2.47, 5. Liatti/ Tedeschini (Ita) Lancia 6.14. Stand WK: 1. Sainz 132 punten (wereldkam pioen), 2. Auriol 87, 3. Kankkunen 85, 4. Biasion (Ita) 64. Stand merken: 1. Lancia 137 (wereldkampioen). Voetbal EK-voorronde onder 21 jaar (Olym pisch kwalificatietoernooi) Groep 3: Ferrara (Ita): Italië - Hongarije 1-0 (0- 0). Stand: 1. Noorwegen 2-3, 2. Italië 1-2,3. Sovjetunie 1-1,4. Hongarije 2-0. Handbal Grue (Noo). Oefenwedstrijd man nen. Noorwegen - Nederland 20-18 (10-7). Scores Nederland: Robert Fie- ge 6, Groener 3, Joop Fiege 3, Van Ol- phen 2, Schuurs, Hagreize 2, Berend- sen. Topscorer Noorwegen: Erland 7. Schiedam. Hollandtoernooi vrou wen. Tweede speeldag België - Ne derland 10-27 (6-14). Doelpunten Bel gië: Ingrid Segers 4/2, Degreef 2, Ba- selet, Anouk Segers. Zach en Van Leuken 1. Nederland: De Kok 5/1, Kleintjens 5, Vonhof 4/2, Kossen 3, Tijsterman en Van de Velden 2, Wou ters 1/1, Van Iersel, Van Velzen, Kos sen, Thorsen, Kerssens 1. Noorwegen - IJsland 29-14 (13-9), Roemenië - Po len 23-20. Taekwondo Aarhus (Den). Europese titelstrijd. Junioren, mannen. Tot 76 kg: 1. Schellens (Ned). Senioren, mannen. Tot 58 kg: 1. Oestergaard (Den), 3. Klaber (Ned). Tennis Lyon. Mannen, 850.000 gulden, twee de ronde; Krickstein (Vst/1) - Bergs- tröm (Zwe) 6-4 6-3, Pate (Vst) - Cham pion (Fra) 6-3 3-6 6-3, Agenor (Hai/4) - Krishnan (Ind) 1-6 7-6 7-5, Muller (VSt) - Noah (Fra/7) 6-3 6-4, Wilander (Zwe) - Bloom (Isr) 6-2 6-2. Wenen. Mannen, 425.000 gulden, tweede ronde: Muster (Oos/1) - Anna- cone (Vst) 3-6 7-6 7-6, Volkov (Sov/6) - Wöhrmann (BrD) 7-5 6-3, Jaite (Arg/3) - Siemerink (Ned) 6-3 6-3, Skoff (Oos 4) - Poljakov (Sov) 6-7 6-4 6-2. Filderstadt (BrD). Vrouwen, 595.000 gulden, achtste finales: Sukova (Tsj/ 6) - Rittner (BrD) 6-2 6-4, Sabatini (Arg/1) - Paz (Arg) 6-2 6-2, Novotna (Tsj/5) - Van Rensburg (ZAf) 6-2 7-5, Paulus (Oos) - Fairbank (ZAf) 6-4 6-3. Phoenix iVSt). Vrouwen, 270.000 gul den, tweede ronde: Coetzer (ZAf/7> - Keiler (VSt) 6-2 6-2, Javer (GBr) - Henricksson (VSt) 7-6 6-2, Martinez (Spa/11 - White (VSt) 6-3 6-0, Sloane (VSt/4) - McGrath (VSt) 6-4 1-6 6-4. Antwerpen. Mannen, 1,9 miljoen gulden, tweede ronde: Mansdorf (Isr) - Gomez (Ecu/2) 6-1 7-6, Courier (VSt/ 8) - Gustafsson (Zwe) 6-3 6-2, Ivanise vic (Joe) - Hlasek (Zwi) 6-4 7-6. Wielrennen Novara (Ita). Ronde van Piemonte: 1. Ballerini (Ita) 196 km in 4.22.40, 2. Rezze (Fra) z.t., 3. Andersen (Den) z.t„ 4. Dë Koning (Ned) op 0.07, 5. Kie tel (VSt) 2.33,6. Van der Poel (Ned) z.t.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 21