PZC m rugstoerisme baart zorgen Activiteiten rk Vrouwengilde in Terneuzen Programma NCVB voor Terneuzen streek A feel wat families maken deel uit van het korps aam van Terneuzen als uitgaansstad bezoedeld WOENSDAG 17 OKTOBER 1990 Gymnastiek beeldvorming Verpaupering Verlichting Rooftocht Seksisme howband Irene bestaat 40 jaar [ERNEUZEN - De Showband ■rene uit Terneuzen bestaat leertig jaar. Het hoogtepunt lan de jubileumviering was vo- Ijge maand de taptoe met vier Muziekkorpsen op de Markt Ian Terneuzen. Binnenkort |i)lgt de afsluiting met een jubi- Jeumreceptie. De muzikale ver- Inderingen en stromingen heb- |en het Terneuzense muziek- lorps nooit uit het evenwicht lunnen brengen. De identiteit, let sterke familiaire trekjes «ijn de pijlers waarop Irene al (aren steunt. r,. Terneuzense showband Voorheen drumband) heeft aar- la wat huwelijken voortge- Iracht, waarvan de kinderen de luzikale traditie weer voortzet- Jen. Slechts even dreigde het Imstreeks 1978 mis te gaan. foen ontstond er een crisissitua- |e, want de vereniging zag het ïdental dalen tot onder de vijf- ten. Oud-leden werden bena- lerd om het muziekkorps weer lieuw leven in te blazen. Een Trote leden-actie werd op touw jezet. Theo de Vos en Willy Ver- Inde gaven gehoor aan de nood- Ireet. Ze namen respectievelijk Is voorzitter en secretaris zit- |ng in het bestuur. Beiden zou- len de volgende tien jaar een loortrekkersrol vervullen bin- len Irene. l'orig jaar haakten ze af met de Letenschap dat de vereniging |en gezonde toekomst (nu weer 1 meer dan 40 actieve leden) te- lemoet gaat. De Vos: „Het beoe fenen van de muziek moest weer lp poten worden gezet. Het was lllemaal even te gemakkelijk fegaan. Dat is juist het gevaar. Jlngemerkt sluimert dit aspect linnen de vereniging. Wellicht lad men in die periode nieuwe Intwikkelingen nodig, nieuwe listructeurs. We zijn dan ook nij- ler aan het zoeken geweest naar loede instructeurs." Gelukkig voor het jongste Ter- leuzense muziekkorps groeide let aantal leden weer, mede on- fter invloed van de noodsignalen lie uitgezonden werden. „De larde kern ging de straat op. Folders werden huis aan huis lerspreid. De kinderen betrok ken met succes hun ouders weer het muziekkorps. Daar Ichuilt ook de kracht van Irene. Er zitten hele families bij het Korps. Het karakter van het lorps is uniek. De sfeer die men pitstraalt. Als iemand komt kij ken, wordt hij of zij meteen in de groep opgenomen. Een ontsnap pingsmogelijkheid is er dan niet meer", meent De Vos. De drumband Irene is in 1950 ontstaan uit de gymnastiekver eniging EMM uit Terneuzen. De bekende Terneuzenaar P.K. Dees was een van de oprichters van het muziekkorps. In 1968 vormde het korps met 100 leden een geweldige uitschieter. In die periode maakte ook Theo de Vos als trompettist deel uit van het korps. „Ik denk dat toen de tele visie nog een ondergeschikte rol speelde. Later is die invloed er wel geweest. Ik herinner me ook. dat we toen onderling een sterke band vormden. Je merkt het nu Hoewel velen denken dat er al tijd een vijandige sfeer ten op zichte van de Terneuzense har monie De Vliegende Hollander is geweest, spreekt De Vos dit te gen. „Je hebt met twee totaal verschillende muziekvormen te maken. De Vliegende Hollander is een groter gezelschap, dat nu meer binnen de muren van een zaal een concert (met klassieke werken) geeft. Irene is nu een showband gericht op het popu laire genre. Maar dat neemt niet weg, dat we niet altijd als 'vol' werden aangezien door de ge meente Terneuzen. Irene heeft vaak moeten vechten om in aan merking te komen voor subsi dies." Over de beginperiode van de drumband is weinig of niets meer van bekend. Een van de eerste voorzitters was Jacob van Damme. Onder zijn aanvoering (gedurende twaalf jaar) kende Irene een bloeiende periode. „De vereniging kreeg ook een ople ving, toen er een majorettenpe- leton bij kwam. Ook werden we steeds meer in het buitenland gevraagd, voornamelijk België en Frankrijk." Ook bij Irene kwam veel vrijwil ligerswerk om de hoek kijken. In dat verband wil Van Damme één naam zeker niet vergeten: Van der Hooft. „Die man zou ik op een voetstuk willen plaatsen. Hij stond ver verheven boven de rest. Hij had het beheer over de instrumenten. Hij miste geen en kel optreden." Andere bekende Terneuzenaars die lid zijn ge weest, waren Jan Rouw en kunstschilder Cees van Lange- velde. Irene heeft altijd een sterke bin ding gehad met het Terneuzense publiek. Zoveel mogelijk wordt er voor eigen bevolking opgetre den. Niettemin wordt de show band momenteel overstelpt met aanvragen uit Nederland en niet te vergeten uit het buitenland (Frankrijk, België en Duits land). Secretaris M. de Bok heeft voor het komende seizoen al ze ventien afzeggingen moeten doen. „De kalender zit vol", zegt hij. Het is een teken dat het goed gaat met de showband. Na de overgang van drumband naar showband is alles in een stroom versnelling gegaan. De muziek van Irene is totaal veranderd. Marsen worden niet meer ge speeld. Alles is gericht op de mo derne muziek (o.a. Final Count down, Love is in the Air, memo ries shows). Optredens tijdens festiviteiten met herkenbare (populaire) muziek, want het contact met het publiek is van korte duur. Eén van de hoogtepunten van Irene in het buitenland vormde in 1988 het optreden tijdens een grote carnavalstocht in Duis burg met 300.000 toeschouwers. Maar ook doet de Terneuzense showband van zich spreken op de Koninklijke Nederlandse Fe deratie concoursen, waar in 1989 in Arnhem een eerste plaats werd bereikt en Irene dit jaar in Bergeijk met hun Zuid-Ameri kaanse show een tweede plaats wegkaapte. Verantwoordelijk voor de suc cessen en de opbloei van de showband zijn niet in de laatste plaats de begeleiders. De show band heeft drie instructeurs in dienst: Frans Kamp (tambours). Peter de Vos (instrumenten). Rob de Bruin (vlaggen en ge weer). Drum-major is Jack Ha- meling. Twee keer per week wordt er geoefend in het Zelden- rustcollege in Terneuzen. De jubileumreceptie van Show band Irene vindt op zaterdag 20 oktober van 16.00 tot 17.30 uur plaats in café-restaurant 't Vij verhof aan de Frederik van Ee denstraat in Terneuzen. Aector Doorns I)e showband Irene is sterk door de echte familieband die er heerst (foto Camile Schelstraete) 'ERNEUZEN - De stichting 'romotie Zeeuwsch-Vlaande- en heeft er geen enkele moeite oor hoeven te doen om één be- laalde groep Vlaamse en foordfranse dagtoeristen naar le streek te lokken. Ze kwamen n komen nog steeds vanzelf: de Irugstoeristen. Auto's vol, in ;leine groepen en een enkele eer zelfs met de bus. Op een landvol dealers na is niemand n het centrum van het specifie- ;e toeristenverkeer, Terneuzen, dij met de komst van de genots- oekers. )e horeca in de Terneuzense lieuwstraat wil op korte termijn net het college van b en w over- eggen over de aanpak van de verlast die de gebruikers en landelaren in soft-en harddrugs eroorzaken. De bewoners van le deels vernieuwde binnenstad chreven vorige week een brand- irief naar het dagelijks bestuur an de gemeente waarin werd ingedrongen op maatregelen. )e directeur van het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol n Drugs, J. T. van den Broek, neende afgelopen week, na het loren van de noodkreet van de 'erneuzense binnenstadbewo- iers, dat het hpog tijd is om een o breed mogelijk opgezet over- egorgaan in het leven te roepen oor de aanpak van de door het Irugstoerisme veroorzaakte iroblëmen. 'ot ver over de grens geniet Ter- leuzen weer bekendheid, maar 'f de gemeente blij moet zijn met lie roem is maar de vraag. Wes- el Leunis, voorzitter van de ho- eca-vereniging Nieuwstraat, is f absoluut niet blij mee. „Jaren lebben we getracht om het ima- lo van Terneuzen op te krikken, 'at drugstoerisme heeft onze aam als uitgaansstad bezoe- leld. Dat is spijtig", weeklaagt 'ij. lok voorzitter W. H. Broekhuy- en van de Stichting Centrum 'romenade Terneuzen is alles- iehalve gelukkig met de publici st rond de drugsproblematiek n Terneuzen. „Aan de ene kant iromoten we ons suf om Terneu- en een beter imago te geven, lan de andere kant wordt dit 'oor een gedeelte weer teniet ge- laan door een negatieve beeld- 'orming. Uiteraard.is dit geen orwijt aan de pers, die wel dege- 'jk bestaande problemen signa- eert - en zo is gebleken - de in- tanties activeert om maatrege- er> te nemen. Gemeente en poli- ie kunnen blijkbaar niet zonder 'eze publicitaire steun om het 'alfzachtgekookte-eierenbeleid an justitie om te turnen", stelt lij. In Middelburg, op het parket, wordt nadrukkelijk bestreden als zou er halfslachtig worden opgetreden in drugszaken. Ze ker ten aanzien van harddrugs bestaat in het arrondissement Zeeland geen tolerantie. Zelfs softdrugs worden in Zeeland, in tegenstelling tot in de Rand stad, niet gedoogd. Volgens de Terneuzense Groen Linksraadsleden A. A. P. van Himme en G. Piscaer is het feit dat hard- en softdrugs in de regio nog over één kam geschoren worden een van de belemmerin gen die een gedegen aanpak van de overlast van handelaren en gebruikers in de weg staat. „Wij menen dat die twee zaken eerst ontkoppeld moeten worden. De overlast wordt niet veroorzaakt door wat jongeren die zo nu en dan een joint roken. De politie steekt veel tijd in allerlei soft drugstoestanden, als die soft drugs nu eens gedoogd worden, dan kan dé politie meer aan dacht besteden aan de aanpak van de harddrugsproblematiek. Dat is het grootste probleem", benadrukt Piscaer. Het duo ver wacht echter niet dat de Terneu zense politici een dergelijk ge doogbeleid zullen appreciëren. Volgens Van Himme weten de meeste politici niet eens het ver schil aan te duiden tussen een joint en een forse snuif cocaïne, een verschil dat in de ogen van het linkse tweetal te vergelijken valt met een halfvol glaasje alco holvrij bier en een vat jenever. Daarenboven menen de twee dat de Terneuzense politici ook eens wat meer aandacht zouden moeten besteden aan het tegen gaan van de verpaupering en verloedering van de gedeeltelijk gerenoveerde binnenstad. Van Himme herinnert zich nog hoe het drugsprobleem van voor zijn eigen voordeur in de Lange Kerkstraat verdween toen de ge meente, na lang wikken en we gen, besloot om een reeks oude pandjes tegen de vlakte te gooi en. Pandjes, waarin jongeren op zoek naar de ultieme bevredi ging aan hun gerief kwamen. „Toen die huisjes verdwenen waren, was het drugsprobleem in onze buurt ook verdwenen", aldus Van Himme. Groen Links wil dan ook dat an dere nog resterende leegstaande oude panden in de binnenstad tegen de vlakte gaan. Ook een groot aantal binnenstadbewo ners denkt door een dergelijke operatie van de overlast verlost te zijn. Piscaer: „Wat ons betreft richten we onze aandacht als ge meente eerst op het tegengaan De horeca in Terneuzen hoopt met stickers de drugs buiten de deur te houden (foto Camile Schelstraete van de verpaupering van de bin nenstad. De voorgenomen re constructie van de Markt in Ter neuzen mag wat ons betreft een jaar of wat op de lange baan ge schoven worden." „Om de dooie dood niet!" slaakt Broekhuysen. „De aanpak van de Markt maar weer eens uitstel len. Daarmee zijn we het vol strekt oneens. Het schijnt zo langzamerhand mode te worden om bij iedere afweging van prio riteiten of ad hoe beleid de Markt te noemen." Broekhuysen, die tevens VVD- raadslid is, geeft toe dat de bin nenstadsbewoners opgezadeld zitten met een behoorlijke portie overlast. Hij deelt de mening van de ZCAD-directeur dat in gezamenlijk overleg gezocht moet worden naar oplossingen. „Met Groen Links zijn we het eens dat er meer verlichting in de binnenstad moet komen. Daarvoor heeft de stichting een panklaar plan liggen. Ook wij willen hierover met de gemeente van gedachten wisselen." Aan een gedoogbeleid voor soft drugs moet Broekhuysen niet denken. „Dan wordt de toeloop alleen maar groter. We moeten niet vergeten dat we in een grensgebied zitten", benadrukt de middenstandsvoorman, daarmee de kern van het hele probleem aanduidend. Neder land mag dan in de jaren '90 zijn aanbeland, Vlaanderen beleeft pas - op het gebied van de handel en gebruik van hallucinerende middelen - de zeventigerjaren. De Belgische politionele dien sten stuiten de laatste maanden regelmatig op grote partijen soft en harddrugs. Dusdanige hoe veelheden zelfs, dat afgelopen vrijdag de commandant van de rijkswacht in Oost- en West- Vlaanderen, kolonel Pint, tij dens een feest van de dienst Vlaanderen omschreef als 'the soft belly of Europe'. Vanuit Terneuzen (de navel streng) wordt die 'belly' (buik) gedeeltelijk gevuld. Het Huizin- gaplein en de Korte Kerkstraat en omgeving worden door de Vlaamse verslaafden blinde lings gevonden. Cafébaas Leu nis meent dat de kroegen in de omgeving niet beschouwd kun nen worden als de handelscen tra. „De handel gebeurt toch op straat. In de café's worden mo gelijk contacten gelegd, maar de eigenlijke handel, die altijd via via verloopt, die speelt zich toch buiten af. De meeste kroeghou ders hebben ook te kennen gege ven niets met het fenomeen van doen te willen hebben. Op tal van cafédeuren prijken stickers die druggebruikers erop wijzen dat handel in of gebruiken van drugs binnen de muren van het desbetreffende café niet getole reerd worden. Die stickers blij ken in de praktijk te helpen." De gemeentepolitie in Terneu zen is de laatste tijd de gebeten hond. „Niet geheel terecht", meent inspecteur H. Siersema. „We lopen de laatste twee jaar ongelooflijk veel te sjouwen als het gaat om de aanpak van de drugsproblematiek. Met hon den, surveillance in burger, in uniform, posteren, noem maar op. Voor ons geniet de aanpak van het drugsprobleem de hoog ste prioriteit." Siersema geeft toe dat geduren de de zomermaanden het drug stoerisme hoogtijdagen kende. „De afgelopen weken is het weer wat rustig geweest, maar dat be tekent niet dat onze aandacht verzwakt." Een bewijs voor die aandacht vormt de gecoördi neerde actie die de politiekorp sen de afgelopen week op touw zetten. Een urenlange controle, tientallen auto's werden aange houden, moest het drugstoeris me ontwrichten. Het resultaat: tegen dertien personen werd proces-verbaal opgemaakt we gens overtreden van de Opium wet, zes keer werden wapens in voertuigen aangetroffen en voor nog een reeks van andere over tredingen konden de 43 agenten die aan de actie deelnamen het bonnenboekje trekken. De actie is evenwel niet type rend voor de aanpak van de pro blemen. Siersema: „We voelen O O Bierbeek - Een paar Polen, die in Nederland politiek asiel hadden aangevraagd, namen dezer dagen een paar kijkjes over de Belgische grens. Ze hadden echter niet zozeer inte resse in de Antwerpse Zoo of in de Vogeltjesmarkt. Hun be weegredenen om naar Belgenland af te reizen waren van geen enkele toeristische aard. Ze trokken op rooftocht. In een warenhuis werden ze echter betrapt. Een ivinkeldetectieve greep ze in de kraag, waarlangs de Polen net een aantal fles sen whisky naar binnen lieten glijden. De Polen sloegen op de vlucht, maar aangekomen bij hun auto liepen ze alsiiog tegen de lamp. In de koffer van de wagen werd door de rijkswacht nog eens een twintigtal flessen whisky en champagne aange troffen. Eén van de Polen vertelde dat hij zou gaan trouwen maar geen geld had om drank te kopen. De rijkswachters toonden echter geen medelijden en de Polen werd naar het parket in Leuven getransporteerd. Het huwelijksfeest is voorlopig even uitgesteld. Brussel - De Belgische minister Mark Eyskens van Buiten landse Zaken kreeg afgelopen week niet alledaagse post, en wel van kamerlid Mieke Vogels. Deze verweet hem seksisti sche uitspraken te hebben gedaan in de kamer. ,,U brabbelde iets over 'truitje uit'", schreef Vogels. Ze zei verder hoe aan matigend haar mannelijke collega's kunnen zijn en hoe zij bidken van de vooroordelen, al dan niet bewust. Eyskens trok het boetekleed aan en antwoordde Vogels in een open bare brief: ,,De vrouwelijke collega's in het parlement mun ten uit door inzet, deskundigheid en gevatheid. Hun aanwe zigheid in de regeringen -evenwel op te geringe wijze- zet hun mannelijke collega's aan tot meer zelfbeheersing en doelma tigheid. Ik hoop dat uw voorbeeld ons allen moge aanste ken." Eyskens refereerde ook aan zijn gedane uitspraken in de kamer. „Het door u gewraakte incident ging niet over 'truitje uit' maar over 'schortje aan'. Maar ik wil u er op mijn beurt aan herinneren dat u, met elegantie staande op de tri bune van de kamer, het groene schort, na een poos, weer hebt uitgedaan. Het is dit onschuldige maar beloftevolle gebaar wat vooral bij doorgewinterde kamerleden de verbeeldmg danig heeft verhit." niets voor razzia's, die zetten geen zoden aan de dijk. We pro beren wel door met agenten in de binnenstad aanwezig te zijn te interveniëren in contacten." In Vlaanderen menen de ver schillende opsporingsdiensten dat de Hollanders er goed aan doen om wat strenger te worden. Een woordvoerder van de Oos- tendse politie meldde enige tijd geleden, toen in die stad een bende jongeren die handelde in soft-en harddrugs was opgerold, dat 'we precies weten in welke kroegen we moeten zijn voor be paalde waren'. „Terneuzen is welbekend als handelscentrum en een hardere aanpak zou veel overlast besparen", benadrukte hij. Ook de binnenstadbewoners, die vorige week hun brandbrief stuurden naar het Temeuzens college, opteren voor een harde aanpak. Gevraagd werd om meer politie, een nauwgezetter toewijzingsbeleid van de wo ningbouwvereniging voor wo ningen, meer licht in de straten en de aanpak van de verpaupe ring. De drie jeugdige Vlamingen, die hangend in een overjarig Golfje, de Korte Kerkstraat afrijden, willen geen maatregelen, harde aanpak of overleg. Enkel een shot, een snuif, een wijltje van deze wereld weg. Dat lukt ook, want even later ligt midden op de rijweg van de Dijkstraat een rood-geel gekleurd injecties puitje. Zo lang er over het drugtoerisme gesproken wordt in de Schelde- stad zullen er door de binnen stadbewoners nog heel wat spuitjes gevonden worden, want het merendeel van de Vlaamse en Franse gasten peinst er niet over om de zware troep mee de grens over te nemen. De gevan genisstraffen in onze buurlan den schijnen daar iets mee te maken te hebben... Middenstandsvoorman Broek huysen hoopt echter dat alle ne gatieve publiciteit die Terneu zen de laatste weken geniet in verschillende Vlaamse dagbla den de kooptoeristen er niet van zullen weerhouden om toch naar de Zeeuws-Vlaamse centrum stad te reizen voor een dagje ge zellig winkelen. „Het moet gezegd worden dat het winkelend publiek geen en kele hinder ondervindt van de drugshandel. Deze vorm van ambulante handel voltrekt zich, niet gehinderd door een winkel sluitingswet, wet op de volksge zondheid, fiscale wetten of welke wet dan ook, geheel buiten de winkeluren", aldus Broekhuy sen. Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Het bestuur van het Terneuzense Katholie ke Vrouwen Gilde is er ook het seizoen 1990/1991 weer in ge slaagd een gevarieerd activitei tenprogramma aan de 43 leden aan te bieden. De samenstelling kent een nieuw facet, namelijk de maandelijkse koffiemiddag iedere laatste dinsdagmiddag van de maand. „Het is voor het eerst dat we zoiets organiseren. We hopen de ze koffiemiddagen zo afwisse lend mogelijk te houden door personen uit te nodigen die een lezing of boekbespreking verzor gen of er wordt die middag ge knutseld", zo weet secretariesse Jopie Vosveld van het Katholie ke Vrouwen Gilde. Op 23 oktober wordt in Goes een provinciale ledenvergadering gehouden voor alle Zeeuwse KVG-leden, waarna de maand oktober wordt besloten met een koffiemiddag waar de werk groep Melania iets zal vertellen over het Derde Wereldproject Vrouwen helpen Vrouwen. In november wordt naast de kof fiemiddag (20 november) ook een Sint-Nicolaasviering gehou den. Het jaar wordt afgesloten met een kerstfeest op 20 decem ber. De traditionele nieuwjaars bijeenkomst staat gepland op 3 januari, waarna 17 januari de al gemene jaarvergadering wordt gehouden. Marion Strik zal dan na 11 jaar de voorzittershamer neerleggen. Zij stopt met haar bestuursfunctie vanwege druk ke werkzaamheden. Januari wordt besloten met een koffie middag op 29 januari. Op 21 februari zal mevrouw Huisman een uitgebreide lezing verzorgen over lichaamsscho ling, ontspannen van het li chaam, yoga en dergelijke. Kof fiemiddag op 26 februari. Imker Van Assche zal 21 maart zijn verhaal doen over de bijen teelt waarna de koffiemiddag op 26 maart het eerste kwartaal zal besluiten. Tevens staat in de be ginmaanden van het nieuwe j aar een reis voor de leden op het pro gramma. Het is echter nog niet bekend waar het KVG dit jaar naar toe zal gaan. In april (18) wordt een Melania- avond gehouden, waarbij pas toor Hacking uitleg zal geven over het Hongerdoek, een schil derij uit de Derde Wereld. Op 23 april koffiemiddag. Mei kent twee activiteiten: de laatste koffiemiddag van het sei zoen 18) en een bijeenkomst op 23 mei waarvan het thema nog niet is vastgesteld. Als afsluiting van het seizoen zullen de KVG- leden van Terneuzen in de gele genheid worden gesteld diverse tuinen in België en Zeeuwsch- Vlaanderen te bezichtigen. Alle bijeenkomsten van het Katho lieke Vrouwen Gilde worden ge houden in zaal naast de Trini- teitskerk te Terneuzen. TERNEUZEN - De beide Ter neuzense afdelingen van de Ne derlandse Christen Vrouwen Bond hebben ook dit seizoen een aantrekkelijk programma voor haar leden weten samen te stellen. Voor de ruim 120 vrou wen, verdeeld over de afdelin gen Terneuzen-Centrum en Ter- neuzen-Zuid, is een activitei- tenrooster samengesteld, waar bij het doel van de NCVB - voor lichting geven op staatkundig, maatschapplijk en cultureel terrein aan chrisenvrouwen van diverse kerkgenootschap pen - voorop staat. Belangrijkste evenement op korte termijn is de streekverga- dering op 25 oktober met decla- matrice mevrouw D. Feller-Mo- lenaar uit Rotterdam en een mu zikale omlijsting, waarbij tevens het thema van de NCVB 'Ge zondheidszorg - gezonde zaak' aan de orde zal komen. De NCVB werkt drie jaar rond een bepaald thema. Het thema 'Gezondheidszorg - gezonde zaak'wordt in februari 1991 afge sloten met een congres in Am sterdam, waarna 23 mei 1991 tij dens de algemene ledenvergade ring van de NCVB te Utrecht ge start zal worden met het nieuwe thema: 'Vrouwen in Europa'. Tijdens de geweselijke najaars vergadering in Goes op 15 no vember zal afscheid worden ge nomen van de gewestelijke pre sidente mevrouw C. van Gelder- Leenheer uit Vlissingen, die lan delijk secretaresse van de NCVB geworden is. Haar taak wordt waargenomen door de vice-pre- sidente van de afdeling Zeeland, mevrouw C. Viergever-Legema- te. De afdelingen in Terneuzen ken-| nen naast de maandelijkse bij eenkomsten ook diverse koffie ochtenden in het voor- en na jaar. Rayoncöntactvrouw me vrouw A. van der Peyl-Haeck uit Terneuzen: „We proberen er voor te zorgen dat alle bijeen komsten op verschillende ma nieren worden samengesteld, zo dat er voor elk wat wils is en daarbij wordt de doelstelling van de NCVB niet uit het oog verloren". Terneuzen-Centrum houdt 15 november een discussie-avond rond het thema 'Gezondheids zorg - gezonde zaak'. December staat in het teken van de kerst viering. De heer De Zeeuw, di recteur van het Terneuzense be jaardencentrum Bachtendieke, zal 17 januari een spreekbeurt houden over 'Ouder worden'. De NCVB heeft in Bangla Desh een mondiaal project voor vroedvrouwen, waarover me vrouw R. Zijdeveld uit Middel burg 21 februari zal praten. Rond Pasen zal mevrouw C. Kempe-van Strien uit Aarden burg uitleg geven over het paas- gebeuren en de paasgebruiken. In april wordt het heden, verle den en de toekomst van de NCVB in spelvorm gebracht en Terneuzen-Centrum besluit het jaar met een feestelijke jaarver gadering op 16 mei. Terneuzen-Zuid heeft haar le den het volgende te bieden: een bezoek aan de kaarsenfabriek te Sluis (13 november), kerststuk jes maken op 20 november en een kerstviering op 18 decem ber. Dr Bakker van De Blaauwe Hoe ve uit Hulst zal 15 januari spre ken over'Hoe gaan we om met demente mensen'. Op 19 februa ri zal ds Van der Meer uit Ter neuzen een lezing houden en de jaarvergadering zal voor Ter- neuzen-Zuid-leden 19 maart ge houden worden. Op 16 april staat een discussie-avond op het programma en een bingo-avond op 21 mei is de afsluiting van het seizoen, waarbij de opbrengst van deze avond bestemd is voor het project in Bangla Desh

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 29