PZC stappen in Voor Grevelingendam 3 min nodig ZOC wil meer sfeer in centrum van Zierikzee Negen maanden niet rijden wegens alcoholmisbruik I) Middenschouwen wacht vier nieuwe bushokjes Paul van Vliet geeft nachtvoorstelling streek Schelden op toeristen valt slecht bij b en wMiddenschouwen 12 WOENSDAG 17 OKTOBER 1990 BORSSELE Scherp Meer recreanten kunnen profiteren van meer voorzieningen ZIERIKZEE Kampioenschap Windhonden Renvereniging Schoondijke kan postkantoor niet missen Roeiclub Scaldis houdt wedstrijd Alarm II Provinciegeld voor beurt centrum Scharendijke Afbraak Woensd. 17 oktober Donderd. 18 oktober Vrijdag 19 oktober Zaterdag 20 oktober Zondag 21 oktober Maandag 22 oktober Dinsdag 23 oktober Woensd. 24 oktober Donderd. 25 oktober Vrijdag 26 oktober Zaterdag 27 oktober Zondag 28 oktober Maandag 29 oktober Dinsdag 30 oktober SGP/RPF over grens toelaatbare SCHARENDIJKE - Door toeris ten 'rommel' te noemen heeft de SGP/RPF-fractie van Midden- schouwen volgens het college van burgemeester en wethou ders de grens van het toelaatba re overschreden. Weliswaar er kent het college dat toerisme ook negatieve kanten heeft, maar b en w vinden het geen pas geven daar op zo'n ongenuan ceerde manier over te spreken. B en w schrijven dit in hun ant woord op de algemene beschou wingen, dat woensdag 31 okto ber vanaf 19.30 uur wordt be sproken. Jongerenkoor - Het jonge renkoor Happy Voices geeft vrij dag 2 november in de hervormde kerk in Borssele een lustrum concert. Het jongerenkoor is vijf jaar geleden opgericht en staat sindsdien onder leiding van Ad Bakhuizen. Happy Voices be staat uit 30 leden, die afkomstig zijn uit heel Zuid-Beveland. Go spels en populaire liederen zul len die avond te beluisteren zijn. De aanvang is om 20.00 uur en de kerk is open om 19.30 uur. In felle bewoordingen haalt het college uit naar de reformatori sche eenmansfractie. B en w schrijven de indruk te hebben dat de fractie het spoor bijster is. De SGP/RPF heeft aangekon digd zich te zullen verzetten té gen elke uitbreiding van recrea tie. Het college herinnert de frac tie er evenwel aan dat zij bij de vaststelling van ,de recreatie structuurschets met een aantal uitbreidingen heeft ingestemd. De opmerking van het CDA dat er een buffer moet zijn tussen toeristisch- en woongebied, vindt het college eveneens in consistent. Het college vraagt zich af hoe deze opmerking valt te rijmen met het pleidooi van de Schouws spel - De Griekse architect en docent Emilio Chli- mintzas houdt zaterdag 27 okto ber in de Vismarkt in Zierikzee een lezing tijdens de vijfde cultu rele manifestatie van de stich ting Schouws Spel. Chlimintzas spreekt over actuele gebeurte nissen in de architectuur en ste- debouw. Na de lezing is er dis cussie en kunnen deelnemers mosselen eten. De manifestatie begint om 15.30 uur. christen-democraten perma nent wonen in recreatiepark De Bout mogelijk te maken. Scherp is het college ook over de wens van de CDA-fractie om bij het kleinschalig kamperen bij Kerkwerve iedereen gelijk te be handelen. B en w houden het CDA voor dat planologie een kwestie is van keuzen maken, en dat maakt het tot een illusie te menen dat iedereen dezelfde mogelijkheden zouden kunnen worden geboden. De door het CDA gevraagde evaluatie van het zomerseizoen wil het college wel schrijven, maar dat zal een verslag van kerngegevens zijn. Het Mddenschouwse gemeente bestuur is zich er terdege van be wust dat Middenschouwen een van de hoogste toeristenbelas tingen krijgt als de raad het plan voor verhoging goedkeurt. In antwoord aan de PvdA schrijft het college dat verdere verho gingen niet moeten worden uit gesloten, omdat de gevolgen van bepaalde ontwikkelingen zich pas in de toekomst zullen mani festeren. Hoewel het college schrijft dat het zeer lang duurt voordat een gemeente opgewaardeerd wordt (wat neerkomt op een hogere ge meente-uitkering in verband met toeristen), is het college be reid de mogelijkheden daartoe te onderzoeken, zoals de PvdA heeft voorgesteld. Maar b en w herinneren de so ciaal-democraten eraan dat zo'n onderzoek op dit moment niets oplost. De secretarie kampt nu met een enorme werkdruk. Om die te verminderen is 37.000 gul den uitgetrokken. Het advies van CDA en VVD werkzaamhe den uit te besteden, wil het colle ge niet op voorhand afwijzen, maar ook dit biedt geen enkele structurele oplossing. BROUWERSHAVEN - De raad van bestuur van Natuur- en Re creatieschap De Grevelingen vergadert woensdag 24 oktober over herinrichting van het strand Grevelingendam. Het in- richtingsplan omvat omlegging van de ontsluitingsweg, aanleg van een fietspad, vergroting van de surfplassen en verbete ring van de zwemplas en het achterliggend badstrand. De inrichtingskosten van het plan bedragen ongeveer 3 mil joen gulden. Over de financie ring van de kosten is overeen stemming bereikt met het Rijk. De herinrichting is noodzakelijk Rommelmarkt - De vrijzin nig hervormde gemeente Zierik zee houdt zaterdag 20 oktober een rommelmarkt onder de Beurs aan het Havenplein. De verkoop van onder meer een par tij boeken begint om 8 uur. Dansmiddag - De afdeling Zierikzee van de Algemene Ne derlandse Bond voor Ouderen (anbo) houdt donderdag 25 okto ber een dansmiddag bij dans- en balletschool Kramer in het Vrije. Er wordt gedanst vanaf twee uur. Vrouwenbonden - De leden van de Nederlandse Christen Vrouwenbond (NCVB) en de Christelijke Plattelandsvrou wenbond houden woensdag 24 oktober een gezamenlijke verga dering. De dijkgraaf van het wa terschap Schouwen-Duiveland. A. P. den Haan, vertelt over haar werk en H. Pannekoek-van de Weele draagt een Zeeuwse schets voor. De bijeenkomst in de zaal van de gereformeerde kerk in Zierikzee begint om 19.45 uur. Onder meer catamarans krijgen als het aan het Recreatieschap De Grevelingen ligt meer faciliteiten op de Grevelingendam (foto Pieter HonhofJ als gevolg van het sterk stijgen de aantal bezoekers van het Gre- velingenstrand, blijkt uit de toe lichting van het dagelijks be stuur. Uitgangspunten bij de herin richting van het strand aan de Grevelingendam zijn een veili ger ontsluitingsweg, vergroting van de benutbaarheid van het reeds ingerichte gebied en uit breiding van zowel het bad strand als het surfgebied met tweeduizend recreatieplaatsen. In het plan is tevens een lokatie voor catamarans opgenomen, met openbare voorzieningen en een terrein voor een vereniging. Het gebied wordt ontsloten door een doorgaande fietsroute, van af Bruinisse. Het tracé van de ontsluitings weg wordt gedeeltelijk verlegd, waardoor enkele bochten ont staan. Op die manier wordt de huidige lange rechte belijning doorbroken met de bedoeling hard rijden onmogelijk te ma ken. Als gevolg van de wegver- legging ontstaat meer recreatie ruimte tussen oever en weg. De surfplas wordt fors uitgebreid. De lokatie voor catamarans is aangegeven in het westelijk deel van het terrein, tussen trailer helling en badstrand. Het fietspad is zoveel mogelijk vrijliggend door het gebied ge pland. De verbinding richting Bruinisse komt op de buiten berm van de dam aan de Greve- ZIERIKZEE - „Een kreet zon der inzicht leidt tot uitspraken zonder uitzicht." Dit zei A. P. den Reijer, voorzitter van de Zierikzeese Ondernemers Cen trale (ZOC) dinsdag tijdens de jaarvergadering van de organi satie in Zierikzee. Reijer doelde hiermee op de kritiek die de ZOC kreeg na activiteiten rond pinksteren en de toeristenda- gen dit jaar. „De discussie over de toeristendagen is geopend binnen de ZOC. We willen graag concrete plannen en een over zicht van de kosten en financie ring", aldus de voorzitter. Op de najaarsvergadering wer den vier nieuwe bestuurleden benoemd. Ook kwam de sin terklaasactie 1990 ter tafel. De ondernemers waren over de her inrichting zeer positief. Wel kwam de opmerking naar voren dat er nog steeds een tekort aan fietsenstallingen is in de binnen stad. Bovendien vond men dat de verlichting, met name op de Dam en de Poststraat, te wensen overlaat. Amnesty - Groep Schouwen- Duiveland van Amnesty Inter national houdt dinsdag 23 okto ber een informatiebijeenkomst in de gereformeerde kerk te Zie rikzee. Een lid van de landelijke werkgroep belicht de mensen rechtensituatie in Sri Lanka. Te vens is er een foto-expositie. De bijeenkomst begint om 20.00 De ondernemers wisselden ook van gedachten over een even tuele 'sfeerverhoging' in het cen trum. Onderwerpen waren een geluidsinstallatie voor achter grondmuziek rond de feestda gen en op koopavonden en ver lichting. Veel ondernemers zijn van mening dat met name de monumenten in de stad beter verlicht zouden moeten worden. OVEZANDE - De Zeeuwse Windhonden Renvereniging hield zaterdag 13 oktober club kampioenschappen. Don Juan van de Oudeweg van Goesenaar F. van 't Hof zegevierde in de Whippets Veteranen Klasse. Kimberley van eigenaar Hey- boer uit 's Heer- Hendrikskinde ren werd eerste in de Open Klas se. Andere winnaars waren: Randy van Vlissinger Hooger- heide in de Whippets Sprinters Klasse, Candy van eigenaar Strijk uit Ovezande in Whippets C klasse, Kevin van Goesenaar Alburg in de Whippets B-klasse gemengd en Michelle van de Ho- genbergh van Vlissinger De Bree in de Whippets A-klasse ge mengd. Apsody in Blue from Akim's Home van Krabbendij- kenaar Groeneweg behaalde de eerste plaats in de B-klasse van de Afghaanse windhonden. SCHOONDIJKE - De dorpsraad Schoondijke heeft 492 handte keningen verzameld voor het behouden van het postkantoor in de kern. De inwoners van Schoondijke konden de afgelo pen twee weken hun handteke ning zetten. De lijsten lagen in vier winkels in de kern. De respons was, volgens Lucie de Smit van de dorpsraad, groot. Ze begrijpt dat de handtekenin genactie niet tot het open blij ven van het postkantoor zal lei den. „Maar we gaan vragen of wij als laatste gesloten worden", al dus De Smit, die overigens blij is dat er wel een postagentschap komt. „Een bus zou rampzalig geweest zijn", vertelt ze. De handtekeningen worden opge stuurd naar de PTT in Breda. GOES - Roeivereniging Scaldis in Goes houdt zaterdag 20 okto ber in het kanaal tussen Wilhel- minadorp en de roeiloods aan de Westhavendijk in Goes roei- wedstrijden. Behalve de Goese club doen de roeiclubs De Honte uit Middelburg en Row-Dow uit Terneuzen mee. De roeiers nemen het tegen el kaar op in de nummers dubbel- vier, (vier roeiers met stuurman) en skiff (lichte eenpersoons boot). Een ladderrace voor de jeugd begint om 12 uur. Baan- wedstrijden over 1000 meter du ren van 14 uur tot 17 uur. De start is in Wilhelminadorp en de finish bij de roeiloods. Roeiver eniging Scaldis houdt 20 okto ber ook open huis. MIDDELBURG - Autorijden met een alcoholgehalte van 710 microgram in zijn adem kwam de 35-jarige D.P. van de B. uit Vlissingen te staan op een on voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid van ne gen maanden met een proeftijd van twee jaar, een boete van 1500 gulden waarvan 500 gul den voorwaardelijk en een ver plichte alcohol-verkeerscursus. De man gaf het feit en eerdere veroordelingen voor rijden on der invloed volmondig toe, maar toonde zich verbolgen over de behandeling van de politie die hem ten deel Was gevallen. Op weg naar huis van een feestje hinderde een groepje fietsers zonder licht de man dermate dat er een woordenwisseling ont stond. De politie, gewaarschuwd door de fietsers, hield de man aan en voerde hem geboeid af na een beweging van Van de B. die de indruk wekte dat hij wilde vluchten. Het vonnis was conform de eis van officier van justitie J.J.A. Groen. Ook de dertigjarige A.M. B. uit Zierikzee was eerder veroor deeld voor dronken rijden. Hij werd aangehouden omdat hij zeer langzaam, met brandende alarmverlichting in zijn auto met aanhanger door Renesse reed. Bij controle bleek de man 740 microgram alcohol in zijn adem te hebben. Hij zei toch te hebben gereden omdat hij de appara tuur in zijn aanhanger niet zo maar achter wilde laten. Omdat de verlichting van de aanhanger niet functioneerde, had hij geko zen voor het langzame tempo en de alarmverlichting. Rechter M.J.M. Klarenbeek hield de man voor dat zijn keuze geen oplossing was. Ook hij kreeg een boete van 1500 gulden met 500 gulden voorwaardelijk, een onvoorwaardelijke ontzeg ging van de rijbevoegdheid van negen maanden met een proef tijd van twee jaar en een ver plichte alcohol-verkeerscursus. m is®' ft:» m üfc ,ÉË%§ÊÊWB.'?> lil Onder meer deze bushalte langs de Parallelweg in Scharendijke krijgt als het aan de gemeente Middenschouwen ligt een abri (foto Pieter Honhoff) SCHARENDIJKE - Voor de bushaltes op de Parallelweg in Scharendijke en de Kuij- derdamseweg in Ellemeet heeft het gemeentebestuur van Middenschouwen bus hokjes aangevraagd. Als de wegbeheerder akkoord gaat, kunnen ze geplaatst worden. Het college van burgemees ter en wethouders van Mid denschouwen schrijft dit in de beantwoording van in dit geval de algemene beschou wingen van het CDA. Het college is blij de PvdA mee te kunnen delen dat de provincie 70.000 gulden subsi die wil verlenen voor de herin richting van het centrum van Scharendijke. De opknap beurt gaat in totaal zo'n drie ton kosten. Het college komt te gelegener tijd met voorstel len voor de dekking. Voor een opknapbeurt van peuterspeelzaal De Schouwse Poeltjes in Kerkwerve heeft het college geen 10.000 gulden kunnen uittrekken. En niet willen uittrekken, want b en w wensen onderhoud uit te stel len totdat duidelijkheid be staat over de huisvesting van de openbare basisschool prin ses Irene. Of de raad het daarmee eens is zal woensdag 31 oktober blijken wanneer de raadsle den reageren op de beant woording. De vergadering, in het gemeentehuis, begint om 19.30 uur. Afbraak van de voormalige christelijke school in Kerk werve wijst het college onom wonden af. Het CDA, dat dit voorstelt, vergeet volgens het college dat dit gebouw in prin cipe bestemd is voor de open bare Ireneschool. Zolang nog niet duidelijk is of gedepu teerde staten het instandhou- dingsverzoek voor de openba- 're school goedkeuren, kan nog niet met de verbouwing worden begonnen. In het hoofdstuk onderwijs staat verder, dat het gemeen tebestuur niet zonder meer akkoord wil gaan met de over name van de rijksscholenge meenschap in Zierikzee door de gemeenten. Eerst moeten de financiële gevolgen be kend zijn, aldus het college. Het college geeft CDA en VVD te verstaan dat sluiting van de stortplaats onvermijdelijk is. Actie voor het behoud heeft naar het oordeel van het college geen enkele zin. Dit jaar wordt bekeken of er in Kerkwerve een bedrijventer- reintje kan komen en een der gelijk onderzoek staat voor Scharendijke in 1992 op het programma. Voor het aan trekken van een groot winkel bedrijf ziet het college nog geen mogelijkheden. Net als de SGP/RPF zou het college graag weer een winkel zien in Kerkwerve. Maar een dergelijke voorziening is, schrijft het college, alleen le vensvatbaar als daar niet uit sluitend het vergeten pakje boter wordt gekocht. En daar voor wordt de dorpswinkel meestal gebruikt. lingenzijde. De passage van de sluis vindt plaats via een over de sluis aan te leggen rolbrug. Het dagelijks bestuur van het Natuur- en Recreatieschap heeft een deskundige van de Land bouwhogeschool Wageningen ingeschakeld om uit te pluizen of de klachten van de gemeenten Dirksland en Goedereede en de Landbouworganisaties over overwaaiend distelpluis al dan niet schade aan de intensieve landbouw veroorzaakt. Het dis telpluis is afkomstig van de Slik ken van Flakkee. Inmiddels zijn maatregelen genomen om de overlast te beperken, en wel op grond van de door de provinie Zuide-Holland gehanteerde norm voor natuurgebieden. Dit houdt in dat de distels zijn be streden op een strook van dertig meter. Volgens het dagelijks bestuur van het Grevelingenschap wordt de overlast veroorzaakt door het pluis van de overigens op de slikken nauwelijks voor komende akkerdistel. Op de slikken groeit met name de speerdistel. En deskundigen hebben sterke twijfels of dit pluis overlast aan de landbouw bezorgt, aldus het dagelijks schapsbestuur. De raad van bestuur vergadert in het Tonnenmagazijn te Brou wershaven. De vergadering be gint om 10.30 uur. Sportpaleis Ahoy - 20.00 Eros Ramazzotti in concert De Doelen, kleine zaal - 14.30 Schoolvakantieserie. 'De kleine zeemeermin' en 'Kleine Klaas en grote Klaas' van Hans Chris- tiaan Andersen Luxor Theater - 20.15 Paul van Vliet jubileumshow Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 20.15 Scapino Ballet met nieuw programma Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'Piskanderdu- la', t.k.v. het Poppen- en Beel dend Theaterfestival, een Tje- chische poppentheatervoorstel ling Theater Zuidplein, Arlecchino - 20.30 'De Stamboom', door Theater Zenit Bibliotheektheater - 16.00 'Ro de lucht boven een paradijs', poppentheater door John de Winter voor kinderen vanaf 5 jaar Theater De Evenaar - 14.00 'Pe- truk en de zeegod', door Stich ting Wayang Golek, voor kinde ren vanaf 6 jaar Theater 't Kapelletje - 14.00 'Sssst... zachies', t.k.v. het Pop- pen- en Beeldend Theaterfesti val voor kinderen van 5 tot 10 jaar Lantaren 2 - 21.00 'Kwaad bloed', première over het leven en werk van Arthur Rimbaud Zaal De Unie - 21.00 'A night with Bob Stewart t.k.v. het Hei- neken Jazz Festival Plaswijckpark - 15.00 'Jan Klaassen met vakantie', pop pentheater voor kinderen van 3 tot 8 jaar door Anneke Strack Ahoy Tentoonstellingscomplex - 14 - 17 en 19 - 22.00 'Ski-Happ '90', wintersport vakantiebeurs Sportpaleis Ahoy - 20.00 Eros Ramazzotti in concert Luxor theater - 20.15 Paul van Vliet jubileumshow Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 20.15 Scapino Ballet (zie woensdag 17 oktober) Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'Piskanderdu- la' (zie woensdag 17 oktober) Theater Zuidplein, Arlecchino - 20.30 'De Stamboom' (zie woens dag 17 oktober) Bibliotheektheater - 16.00 'Het Duinkonijn', door poppenthea ter Thijf voor kinderen vanaf 4 jaar Theater De Evenaar - 20.15 'De oude man en de kraanvogel' door het Witrussisch Staatspop- pentheater uit Minsk Lantaren 2 - 21.00 'Kwaad bloed' (zie woensdag 17 oktober) Zaal De Unie - 21.00 New York- Moscow French Horn Meeting', een unieke muzikale confronta tie tussen specialisten op een voor jazz ongebruikelijk instru ment Ahoy Tentoonstellingscomplex - 14 - 17 en 19 - 22.00 'Ski-Happ '90' (zie donderdag 18 oktober) Sportpaleis Ahoy - 20.00 Eros Ramazzotti in concert Luxor Theater - 20.15 Paul van Vliet jubileumshow Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 20.15 'Kat op een heet zinken dak' van Tennessee Wil liams door het RO-Theater Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'Een odyssee' toneel door Fila Snoep t.k.v. het Poppen en Beeldend Theater festival Theater Zuidplein, Arlecchino - 20.30 'Made in braille', cabaret programma van Vincent Bijlo Bilbiotheektheater - 15.00 'Bas- tien en Bastienne', een familie voorstelling op muziek van Mo zart. Acht poppenspelers door Komedie van Hout. Om 20.30 'De Impressario'. Theater De Evenaar - 14.00 'De oude man en de kraanvogel' (zie donderdag 18 oktober) Theater 't Kapelletje - 20.30 'De ontmoeting', voorstelling Pop pen- en Beeldend Theaterfesti val voor jong en oud Lantaren 2 - 21.00 'Kwaad Bloed' (zie woensdag 17 oktober) Spido - 21.00 'Jazzcruise' met de Dutch Dixie Friends t.k.v. Hei- neken Jazz festival Ahoy Tentoonstellingscomplex - 10.00 tot 18.00 'Ski-Happ '90' (zie donderdag 18 oktober) De Doelen, diverse zalen - 19.30 'Heineken Jazz Festival. 'Jazz- night' met o.a. Dizzy Gillespie, Sonny Collins Luxor Theater - 20.15 Paul van Vliet jubileumshow Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 20.15 'Kat op een heet zinken dak' (zie donderdag ij oktober) Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 15.00 'Trappelzak slaapt uit' t.k.v. het Poppen- en Beeldend Theaterfestival voor iedereen vanaf 6 jaar Theater Zuidplein, Arlecchino- 20.30 'Made in Braille' (zie vrij- dag 19 oktober) Bibliotheektheater - 12.00 tot 22.00 'Beroepspoppenspelers- dag' met voorstellingen in en rond het theater Theater 't Kapelletje - 20.3# 'Barga Novo', een spel voor een heer met vijf poppen Lantaren 2 - 21.00 'Kwaad bloed' (zie woensdag 17 oktober) Hillegondakerk - 20.15 Vier han den op twee vleugels met werk van Mozart, Brahms e.a. Hilton International - 19.00 'Vi sa Gala Jazz Night' inclusiefs- gangen diner t.k.v. het Heineken Jazz Festival Spido - 21.00 Jazzcruise' (zie vrij dag 19 oktober) Ahoy Tentoonstellingscomplex - 10 tot 18.00 'Ski-Happ '90' (zie donderdag 18 oktober) Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 14.30 'Kat op een heet zinken dak' (zie donderdag 18 oktober) Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 15.00 'Zestien stof zuigers', door Theaterplatform Utrecht voor iedereen vanaf 4 jaar t.k.v. Poppen- en Beeldend theaterfestival Theater Zuidplein, grote zaal 10.00 tot 16.00 Kinderboeken week. Feestelijke opening voor kinderen van 4 tot 13 jaar, met o.a. poppentheater Theater De Evenaar - 14.00 'Lo- bombo', Zuidafrikaanse Kwela- muziek Grote of Sint Laurenskerk 14.30 'The Zion Hafmonizers', speciaal gospelconcert t.k.v. het Heineken Jazzfestival De Doelen, kleine zaal - 20.15 Muziek Authentiek. Het Feste- tics Kwartet uit Boedapest speelt werk van Haydn en Mo zart Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 20.15 'Groot herenleed', toneelvoorstelling Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'Beroemde kinderen', door de Rotterdamse Dansgroep De Doelen, kleine zaal - 20.15 Be roemde strijkkwartetten. Melos Quartet uit Stuttgart Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 20.15 Nederlands Dans theater met 'L' Enfent et les sor tilege' en 'Evening songs' van Ji- ri Kylian en een nieuw ballet van Hans van Manen Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'Beroemde kinderen' (zie maandag 22 okto ber) Theater Zuidplein, grote zaal 20.15 'Valentins onzin', een voor stelling op teksten en liedjes van Karl Valentin. Bibliotheek Theater - 12.30 Lunchpauzetheater. Poppen theater Guido van Déth Theater Zuidplein, grote zaal 20.15 'Macbeth', van William Shakespeare Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 20.15 'De misantroop', een grimmige komedie door het Nationale Toneel Sportpaleis Ahoy - 20.00 Depe- che Mode in concert Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 20.00 'Afro Caribe Festi val' muziekfestival met diverse groepen uit binnen- en buiten land De Doelen, kleine zaal - 14.3# Muziek op zondagmiddag. Ru- benstein pianotrio uit Polen De Doelen, kleine zaal - 20.15 Doelen lunchconcert uit de 18e Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'The family' deel 2: 'Jezus, wie is dat nou weer?' van Lodewijk de Boet door het RO-theater ROTTERDAM - Paul van Vliet geeft vrijdagnacht een extra voor stelling in het Luxor Theater in Rotterdam. Al gedurende een week speelt hij zijn jubileumshow in een uitverkocht theater. Daarom heeft de directie van het Luxor Theater in samenwerking met Paul van Vliet besloten een extra nachtvoorstelling in te lassen. De voor stelling begint om 24.00 uur en duurt twee uur. Aan de hand van zijn bekendste monologen en liedjes laat Paul van Vliet zien en horen wat hij in de afgelopen 25 jaar over zijn land, zijn tijd en zijn leven heeft geschreven. Zowel de komische types als Ma joor Kees en de meer gevoelige fiedjes uit heden en verleden komen aan bod. Zijn veelzijdigheid wordt door deze voorstelling meer dan ooit duidelijk. Het kwartet dat de Jubileumshow begeleidt, staat onder leiding van John Eskes. Ook in de muzikale kant van de show zijn alle stijlen en denkbare richtingen vertegenwoordigd. Vooral de moderne sound spreekt een jong, nieuw publiek aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 24