Maradona speelt niet meer voor Argentinië In het rijk der voetbaldwergen Nederlands voetbal verkeert in impasse Wielerunie creëert nieuwe categorie sport 43 hekelt Michels Karpov vraagt uitstel Cruijff Accountant sponsort voetbalbond Arbitragecommissie neemt tot december om dossier te bestuderen uitslagen ZATERDAG 13 OKTOBER 1990 Ongewisse Alleen rigoureuze maatregelen kunnen competitie redden Op leven en dood Topspelers Weerbaarheid Verhuizing Hardheid Amateurs en liefhebbers samen Arjaan de Schipper Overleg Crash kost Nannini rechterhand I I I I I I ITT TTTT Theunisse blijft in ongewisse ERICH (ANP) - Gert Jan Theu- isse krijgt op zijn vroegst pas •er ruim anderhalve maand kerheid over het verdere ver- op van zijn loopbaan. Eind no- >mber, begin december beslist arbitragecommissie van de ïternationale Wielrenunie ;CI) over het lot van de tot 6 li volgend jaar, wegens ver eend gebruik van testosteron, ischorste wielrenner. je uitspraak werd opgeschort jndat de commissie het lijvige ossier, dat de raadslieden Ed lerx en Eddy Beugels hebben imengesteld, nader wil bestu ren. En om de Spaanse en Bel- sche wielerbond gelegenheid bieden vóór 20 november [hriftelijk een weerwoord te ge- >n op de beschuldiging, dat rocedurefouten zijn gemaakt bij de controles na respectieve lijk de Waalse Pijl en de Subida a Arrate. Er zal geen derde onafhankelijke terzake deskundige meer gecon sulteerd worden, zo liet Werner Göhner weten, de voorzitter van de commissie van drie recht sprekers. „Dan zou het nog ten minste twee jaar duren. We had den ook liever anders gewild. Vooral met het oog op de renner. Die wil weten waar hij aan toe is", aldus Göhner. der zware inspanningen daalt tot 10 tot 15 procent van de nor male waarde, waardoor de ver houding scheef komt te liggen volgens de IOC- en UCI-normen. Werner Göhner hield zich verder diplomatiek op de vlakte, maar liet doorschemeren dat de opge voerde vormfouten niet ontlas tend kunnen zijn en dat de arbi tragecommissie niet competent is te oordelen of testosteron wel of niet terecht taboe is. Gert-Jan Theunisse zelf is, in ge zelschap van zijn vrouw Lieske, met een kofferbak vol kwellende onzekerheid, geestelijk uitgeput en geen stuiver wijzer, vrijdag avond met onbekende bestem ming vertrokken uit Zürich. Daar in Zwitserland, in hotel In ternational, moest de geschor ste renner, weer een teleurstel ling wegslikken. De dit jaar twee keer op dopgebruik betrapte renner had gehoopt verlost te worden van het ongewisse. ..Ik weet net zoveel als donderdag- toen ik naar Zürich kwam. De commissie is een hoop wijzer ge worden. Ik niet, want ik wist wat in de rapporten stond", ver zuchtte de voorlopig nog werklo ze renner, die, zoals bekend, wel een contract heeft getekend voor TVM. Het was de eerste keer dat Theu nisse, Manfred Donike, de man BARCELONA (RTR) - Johan Cruijff heeft het vrijdag in Spanje opge nomen voor zijn libero Ronald Koeman. De suc cesvolle trainer van Barcelona hekelde de disciplinaire maatregel van bondscoach Rinus Michels, die hij zwaar overdreven noemde. Koeman werd wegens kritische uitlatingen over de taktiek van het Nederlands elftal buiten de selectie voor de EK- kwalificatiewedstrijd tegen Portugal (woens dag in Porto) gehouden. „Koeman heeft bij Oran je nog nooit problemen ontketend", benadrukte Cruijff. „Daarom ben ik verbaasd, dat juist hij wordt gestraft. In feite is Koeman één van de loya le spelers van het Neder lands elftal. Marco van Basten heeft destijds Mi chels heel wat harder aangepakt. Dat heeft echter nooit tot een schorsing geleid." Eddy Beugels, voorzitter van de AICPro (Internationale vak bond van beroepsrenners), zag in het opschorten zowel positie ve als negatieve kanten. „Ze ne men de affaire in ieder geval se rieus, want ze zitten volgens mij met een probleem. Anders had den ze zeker een uitspraak ge daan. Teleurgesteld ben ik dat Gert Jan Theunisse nu zeker nog zes weken in het ongewisse moet verkeren", aldus de Lim burger. De arbitragecommissie, Göhner en zijn secondanten Höfer (Zwit serland) en Holecek (Tsjechoslo- wakije), had voor de zitting Man fred Donike opgeroepen, de Westduitse dopingbestrijder en biochemicus die de ratio van 6-1 (maximaal toegestane verhou ding tussen testosteron en epi- testosteron) heeft vastgesteld. Theunisse werd op het medische en wetenschappelijke vlak bij gestaan door prof. dr. J.H.H. Thijssen. Een autoriteit op het gebied van de leer van de hormo nen, die de intensieve en kostba re onderzoeken naar de hormo nenhuishouding van de wielren ner de afgelopen maanden heeft gecoördineerd en tot de conclu sie is gekomen dat het epitestos- terongehalte van Theunisse on- Diego Maradona BUENOS AIRES (AFP) - Diego Maradona heeft genoeg van alle vermeende intriges rond het Ar gentijnse voetbalelftal. De 29- jarige vedette van Napoli ver klaarde vrijdag in Buenos Aires zich niet langer beschikbaar te stellen voor het nationale team. De aanstelling deze week van de nieuwe bondscoach Alfio Basile, de opvolger van de door Marado na geliefde Carlos Bilardo, heeft volgens de kleine balgoochelaar niets met zijn beslissing te ma ken. Het in zijn ogen kwalijke beleid van de Braziliaan Joao Havelan- ge en de Argentijn Julio Grondo- na. respectievelijk voorzitter en vice-voorzitter van de FIFA, noemde Maradona als belang rijkste oorzaak van zijn voortij dige afscheid. „We zijn tijdens het wereldkampioenschap in Italië zowel in sportief als finan cieel opzicht bestolen", beweer de Maradona. „Havelange en Grondona hebben dat met eigen ogen geconstateerd, maar niets ondernomen. Dat neem ik hen zeer kwalijk. Italië eindigde ach ter Argentinë als derde, maar de spelers hebben veel meer geld Een ijzeren wet in het topvoetbal wil dat de prestaties van de clubs synchroon lopen met die van het nationale elftal. Dat ivas al in 1974 zo. de gouden jaren van Ajax en Feyenoord; dat lag niet anders in 19S8. toen PSV in Stuttgart de Europa Cup voor landskampioenen veroverde en Ajax met KV Meche- len duelleerde om de nip voor bekerwinnaars. Een kleine maand later behaalde Oranje in München de Europese titel. Het Nederlandse voetbal kon niet meer stuk, zo leek het. De schijn bedroog echter. Bij het WK in Italië ging Oranje volledig kopje onder. Drie van de vier Nederlandse clubs verging het vorige week niet beter in de eerste ronde van de Europa Cup. Alleen Vitesse hield het hoofd net boven water, maar lijkt al op voorhand kansloos tegen Dundee United. Het vaderlandse clubvoetbal is afgegleden naar de onderste helft van de Europese ranglijst en be vindt zich nu, cijfermatig bezien, in het rijk der voetbaldwergen. Samen met Luxemburg en Cyprus, maar nog achter Ijsland. In Porto, de stad waaraan Ajax en PSV zulke onplezierige herinneringen bewaren, neemt het Neder lands elftal ivoensdag de eerste horde in de aanloop naar het EK '92 in Zweden. Als de clubprestaties maatgevend zijn voor het niveau waarop het clubvoetbal zich momenteel bevindt, kan Rinus Michels de borst nat maken. En met hem de vedetten van AC Milan. Ruud Gullit en Marco van Basten. Op dat tweetal moet de hoop van de generaal zijn gevestigd, hoe sprankelend het voetbal van Ajax momen teel ook is. Door Albert Geesing) ZEIST De hamvraag is of Nederland over vier jaar nog een competitie heeft die inte ressant genoeg is voor de sponsors en de commerciële tv-stations. Ton van Dalen, een insider pur sang, denkt van niet. „Tenzij rigoreuze maatregelen worden genomen om de ingeslapen boel nieuw leven in te blazen". Het zou hem niet verbazen als de mul ti-nationals op termijn het heft in handen nemen en een internationale competitie van de grond tillen. „Waarbij ik denk dat de tv-stations het speelprogramma gaan samen stellen. Nederland dreigt die boot te missen". Vrijwel iedereen weet het, maar niemand handelt ernaar. Om de dóódsimpele reden dat het bestuur van de sectie prof voetbal (onder voorzitter Mar tin van Rooijen) mank gaat aan visie en beleid en de macht mist om de Mickey Mouse- competitie in de eredivisie drastisch te renoveren. Het de mocratische uitgangspunt van 'one man, one vote' mocht dan in de beginjaren van het prof voetbal redelijk functioneren, met de nog steeds toenemende concurrentie vanuit het bui tenland is dat principe vol strekt achterhaald en dodelijk voor de internationale positie van Nederland als voetbalna tie. Zolang de voorzitter van Emmen of Wageningen nog een doorslaggevende stem kan hebben over de inkrimping van de eredivisie modderen we in dit land vrolijk door. „En dat doen we nu al meer dan dertig jaar", bekritiseert Van Dalen het onprofessionele gedrag in de top van ons voetbal. „Ieder een vecht voor z'n eigen ha- chie, niemand heeft oog voor het algemeen belang". Het is een van de belangrijkste facetten die er de oorzaak van zijn dat Nederland steeds ver der wegglijdt en dat er voor clubs als Ajax en PSV, plus de spelers, zoetjesaan geen lol meer aan is. Maar zou dat ook niet voor de sponsors kunnen gelden? Zouden de tv-stations, die elkaar nu al op leven en dood beconcurreren, straks nog in de rij staan als een top club met Europese ambities zich moet behelpen met vol strekt oninteressante partij tjes tegen RKC of SVV? Spon sors hebben maar één belang, het eigenbelang, en willen in ruil voor de miljoenen die zij jaarlijks investeren zoveel mo gelijk zendtijd. En die krijgen zij alleen er als top-amusement wordt geboden. Daarvan is geen sprake meer, een enkele uitzondering als Ajax daargelaten. „Laten we nou eerlijk zijn", zegt Van Da len, „deze competitie boeit het publiek toch ook niet meer. Je kunt drie, vier plaatsen mis hebben, maar je kunt de eind stand al tevoren invullen". De voormalige manager van FC Twente en FC Groningen en nu verbonden aan de Stichting Arbeidszaken, heeft het recept bij de hand: een eredivisie van tien met daaronder een eerste en tweede divisie. Van Dalen is de zoveelste in de rij die pleit voor het Schotse competitie model. maar tot nu toe bleek het merendeel van de clubs doof voor de kwaliteitsverbete ring die dat. tot gevolg zal heb ben. Topwedstrijden vormen im mers topspelers. Dat resultaat bereik je echter alleen als de krachtsverschillen minder groot zijn dan nu, luidt Van Da len de noodklok. „Goede voet ballers zijn nu te veel over de clubs verdeeld. Bij elke eredi visieclub lopen er wel drie of vier rond. Douw die maar in de top, dan zul je zien dat je een betere competitie krijgt. Ze hebben in de afgelopen jaren alles gedaan om de eerste divi sie in stand te houden, maar ze zijn de eredivisie vergeten. Met alle respect, je kunt toch niet beweren dat RKC een verrij king is voor de eredivisie. Die club heeft toch niets toege voegd". Ondertussen klaagt menigeen steen en been over het povere spelpeil en de geringe amuse mentswaarde. „Doe er dan iets aan", verzucht Van Dalen. „Zorg dan dat die competitie beter en spectaculairder wordt. In elke tak van sport, of het nu korfbal of handbal is, grijpen ze in, maar in het voet bal blijft iedereen keurig met de armen over elkaar zitten. Verder dan het lumineuze idee om het aantal degradanten in de eredivisie uit te breiden van twee naar drie kwam de werk groep competitie-opzet niet. De na-competitie is prachtig voor de eerste divisie, maar het is toch te zot voor woorden dat de nummer 16 kan promove ren. Dat is gespeend van elke logica en kan toch nooit de be doeling van sport zijn". De eredivisie wordt daardoor afgekalfd en dat heeft weer tot gevolg dat clubs als Ajax en PSV steeds meer schade on dervinden van het gebrek aan weerstand. Het kan bijna niet anders, of het moet PSV zijn opgebroken in de recente Eu ropa Cup-duels met Montpel- lier. Het ontbreekt de spelers aan voldoende strijd en weer baarheid. „En dat heeft weer tot gevolg", denkt Van Dalen, „dat we internationaal steeds minder voorstellen". Het gemis aan strijd en span ning, plus natuurlijk het geld, drijft de betere voetballers au tomatisch in handen van bui tenlandse clubs. Sinds het zo glorieus verlopen EK van 1988 was er een ware exodus aan spelers. Het zijn allang niet meer de Gullits en de Van Bas- tens die de grens overtrekken, ook spelers uit een lagere rang orde hebben dat voorbeeld ge volgd. De recente transfer van Gijs Steinmann naar Aber deen bewijst de stelling van Jansen. Die massale verhuizing zou diepe sporen hebben nagela ten in de competitie. Van Da len bestrijdt die opvatting en zegt dat die stroom er altijd al geweest is. In sneltreinvaart loopt hij de KNVB-lijst door met de namen van 115 spelers, die in de voorbije twee jaar on derdak vonden in het buiten land. Slechts in 31 gevallen is er volgens Van Dalen sprake van een verlies voor de natio nale competitie. „De meesten zijn vertrokken naar België, omdat ze hier niet meer in aan merking kwamen voor een contract. Maar spelers als Wijnstekers en Brandts, dat is toch geen verlies voor de com petitie". Van Dalen komt welgeteld tot een lijstje van 18 potentiële a- internationals die nu in het buitenland spelen. „Als je daar de 20 internationals uit het buitenland tegen afzet die nu bij ons spelen, is dat redelijk gecompenseerd. Bovendien, zo denkt hij, kun je moeilijk spre ken van een verlies als Aber deen 340.000 gulden betaalt voor Steinmann of één miljoen voor Van der Ark. „Utrecht en Willem II zijn met dat geld al leen maar geholpen. Die clubs kunnen daar hele zinnige din gen mee doen". De gewezen manager vertoeft regelmatig in het buitenland en is derhalve bevoegd tot oor delen. Het valt hem daarbij steeds weer op 'hoe verschrik kelijk pietluttig in Nederland wordt gefloten'. Bij het kinder achtige af. „Qua hardheid raakt Nederland daardoor steeds verder achterop. Als ik zie hoe ze er in het buitenland inkletsen en hoe hier alles wordt gedaan om de hardheid er uit te halen, ben je interna tionaal aan de beurt". Maar ook de coaching in de top speelt een belangrijke rol. „We hebben in ebt land niet of nau welijks echte topcoaches. Als ik nu manager van een club zou zijn en ik moest een nieuwe trainer aantrekken, zou ik er geen zeven op kunnen noemen met wie ik goed zou kunnen werken. De meesten zullen best wel vakbekwaam zijn, maar er komt iets meer bij kij ken. Noem jij ze maar eens op, trainers met het charisma van Boskov, Trapattoni of Sou ness. De paar Nederlanders die echt kwaliteiten hebben zitten in het buitenland, Cruijff en De Mos". die testosteron op de lijst van verboden middelen heeft ge plaatst. persoonlijk ontmoette. „Ik kende zijn naam. Dat was al les. Ik had de neiging iets te roe pen, maar ik heb me beheerst. Maar het wordt steeds moeilij ker voor me. Vooral psychisch. Ik heb wekenlang naar deze dag toegeleefd. Dat was al een kwel ling. En nu moet ik in ieder geval nog zes weken wachten voordat ik zekerheid heb." NEW YORK (RTR) - Anatoli Karpov heeft voor het derde duel in de schaaktweekamp om de wereldtitel met zijn landgenoot Gari Kasparov uitstel gevraagd en gekregen. De partij tussen de twee grootmeesters uit de Sovjetunie wordt nu maandag in New York gespeeld. De partij stond in eerste instantie voor afgelopen nacht op het programma. Titel houder Kasparov heeft een voorsprong van één punt in de tweestrijd, die maximaal 24 partijen duurt. Volgens ingewijden heeft Karpov zo vroeg om een time-out gevraagd om zijn taktiek bij te stellen. Na de vlakke remise in de eerste partij versloeg Kasparov woensdag zijn opponent op briljante wijze. Karpov blijkt extra tijd nodig te hebben om zich van deze klap te herstellen. Kenners beschouwen het verzoek tot uitstel van de uitdager als een teken van zwakte. „Ik denk. dat Karpov nu al erg moe is en hard toe is aan rust," zei de Amerikaanse grootmeester Joel Benjamin. Wielrenner Gert Jan Theunisse verscheen gisterochtend voor de arbitrage-commissie van de UCI. V.l.n.r. Theunisse, Eddy Beugels (voor zitter van de wielervakbond AICPro, prof. dr. J. Thijssen, advocaat Ed Clerx en Werner Görner, de voorzitter van de arbitrage-commissie foto Ed Oudenaar den!ANP) aan het toernooi overgehouden dan wij. Ik vraag me af hoe dat kan." Voor Maradona is het afscheid definitief. „Ik vind het jammer voor de supporters, maar ik kan niet meer tegen al het onrecht dat ons wordt aangedaan. Dat maakt me ziek. Ik keer alleen bij het Argentijnse elftal terug als technisch directeur." VLISSINGEN - Het komende seizoen zal de opzet van het wielrennen in Nederland aan zienlijk veranderen. De KNWU heeft besloten om een A- en een B-groep voor amateurs in het le ven te roepen. Die B-categorie is bedoeld voor de 'mindere' ama teurs en de 'fanatieke' liefheb bers. Voor criteriums wordt het in enkele gevallen mogelijk om een wedstrijd voor beide groe pen te combineren, waardoor het deelnemersveld acceptabel zal zijn. Zeker voor de Zeeuwse organisa toren, waarvan enkelen het afge lopen seizoen steen en been klaagden over een te klein deel nemersveld, is de nieuwe opzet geen overbodige luxe. De gewij zigde klasse-indeling voor licen tiehouders betekent overigens niet het einde van de liefheb bers-categorie. Die categorie blijft bestaan, maar op een klein schaliger niveau dan het geval was. De KNWU verwacht dat de bete re liefhebbers zullen kiezen voor de B-amateurklasse. De B-ren ners rijden wedstrijden van tus sen de 60 en 80 kilometer en kun nen een aantrekkelijker prijzen schema tegemoet zien. De lief hebbers zullen nog maximaal 40 kilometer per wedstrijd rijden en de te verdienen bonussen zul len marginaal zijn. Districtsconsul Arjaan de Schipper staat achter de nieuwe opzet. „Ik verwacht, dat het de wedstrijden aantrekkelijker maakt", zegt De Schipper, die eraan toevoegt, dat de nieuwe indeling eigenlijk al eerder ter sprake is gekomen. „Een jaar ge leden is dit plan uitgewerkt, maar toen sneuvelde het tijdens de vergadering, omdat de tijd te kort was om het direct in te voe ren." De Schipper verwachl, dat een deel van de amateurs en de lief hebbers een B-licentie zal aan vragen. „De A-groep is de top. Je wordt B-amateur, als je voor het eerst een licentie aanvraagd en ook renners, die pas één jaar in de A-groep hebben gereden, kunnen een stap terug doen." Volgens De Schipper zullen er genoeg wedstrijden voor de B- amateurs op het programma ko men. „Voor het Zeeuwse wiel rennen zie ik dan ook best voor delen', zegt De Schipper, die overleg gaat voeren met de loca le wielercomité's. „Op de kalen der van het afgelopen jaar ston den er 22 wedstrijden voor lief hebbers. Ik hoop de organisato ren daarvan te bewegen om koersen voor B-amateurs te hou den. De toeloop van renners zal zeker niet minder zijn en door de langere afstanden en het hoeger prijzenschema zullen de wed strijden aantrekkelijker zijn. Bo vendien bestaat de mogelijk heid om een gecombineerde A?B-wedstrijd te houden, zodat de comité's verzekerd zijn van een groter deelnemersveld." Dat laatste lijkt interessant, maar het lijkt er tevens op, dat er in de wedstrijden meer kwanti teit dan kwaliteit zal zijn. De Schipper spreekt dat tegen. „Het publiek ziet graag een groot rennersveld. Natuurlijk, het aantal uitvallers zal daar door ook hoger zijn, maar aan de andere kant biedt zo'n groot pe loton ook spektakel. Zeker in het begin van de koers. Je kunt dit plan nu wel gaan afkraken, maar dat is goedkoop. Er wordt tenminste wat geprobeerd. Doe je niets, dan is het ook niet goed." DEN HAAG (GPD) - De Am sterdamse accountants-organi satie Coopers Lybrand wordt de opvolger van Philips als hoofdsponsor van de KNVB. De voetbalbond maakte dit giste ren tijdens een persconferentie bekend. Martin van Rooijen, voorzitter van het sectiebe- stuur betaald voetbal, is nauw verbonden aan het bedrijf. Het gaat om een overeenkomst van driejaar. Het contract levert de voetbalbond twee miljoen per jaar op. Mogelijk zal komende woensdag tijdens de interland tegen Portugal de naam van het bedrijf al op de Oranje-shirts staan. Philips, dat vijf jaar hoofdsponsor is geweest, zal de komende twee jaar als subspon sor optreden. FLORENZ (RTR) - De Italiaan se formule 1-coureur Alessand- ro Nannini is vrijdag bij een on geluk met zijn helikopter ern stig gewond geraakt aan zijn arm. Volgens artsen van een zie kenhuis in Florenz moet de Be- netton-rijder in ieder geval zijn hand missen. De drie andere in zittenden liepen eveneens zwa re verwondingen op, maar nie mand verkeerde in levensge vaar. De helikopter van Nannini ver ongelukte tijdens een landings poging op een grasveldje naast de bungalow van zijn ouders, net buiten de stad Siena in Toscana. Volgens een ooggetuige stortte het toestel van dertig meter hoogte recht naar beneden. De 31-jarige coureur had de vlieg machine, een uit Frankrijk af komstige Ecureuil, enkele we ken geleden gekocht. De politie kon nog niet zeggen of Nannini de helikopter zelf bestuurde. Biljarten Spa. Kwalificatietoenooi WBA, tweede dag, belangrijkste uitslagen: Sjörup (Den) - De Bruyn (Ned) 2-0 (15-11 15-11), Sang Lee (VSt) - Habra- ken (Ned) 2-1 (15-6 13-15 15-11), Arkes- teijn (Ned) - Willenberger (BrD) 2-1 (9-15 15-12 15-4), Korte (Den) - A. de Kleine (Ned) 2-1 (13-15 15-11 15-8), Weijenburg (Ned) - Burgman (Ned) 2- 0 (15-7 15-13), Vredevelt (Ned) - For- thomme (Bel) 2-1 (15-8 11-15 15-9), Schumann (Ned) - Hermse (Ned) 2-0 (15-3 15-3), Karatay (Tur) - Velthuis (Ned) 2-1 (15-8 7-15 15-10), Smolders (Bel) - Havermans (Ned) 2-0 (15-13 15- 5), Valentijn (Ned) - Carillo (Spa) 2-0 (15-10 15-3), Arnouts (Ned) - Sanchez (Spa) 2-0 (15-10 15-5), Van Cromvoirt (Ned) - Bosel (BrD) 2-0 (15-9 15-9), Broeders (Ned) - Hiroshi (Jap) 2-0 (15-8 15-3), Suu (VSt) - De Vries (Ned) 2-1 (8-15 15-7 15-13), Carlsen (Den) - Gieskens (Ned) 2-0 (15-11 15-7), Pee- ters (Bel) - Koorevaar (Ned) 2-0 (15-4 15-7). Paardesport Boekelo. Internationale military, stand na dressuur: 1. Rabus (BrD) Galileo 44,00 strafpunten, 2. Nagel (BrD) Slainy Time 45,40, 3. Boden- müller (Zwi) Fancy Hill 46,40,4. Man- dy Stibbe (Ned) Bronze 47,20, 5. Blan co (Fra) Mandolino 47,20, 10. Eddy Stibbe (Ned) Kilmac Thomas 48,20, 14. Mandy Stibbe (Ned) Heyday 53,40. 19 Clarissa Bleekman (Ned) Delphy Dazzle 56,60, 23. Eddy Stibbe (Ned) Gigolo 58,00, 31. Van Niel Schuuren (Ned) Sweet Taboo 64,40, 37. Brugman (Ned) Mayfair 69,80. Tennis Tokyo, 1,8 miljoen gulden, mannen, kwartfinale: Becker (BRD/2) - Tsjer- kasov (Sov/10) 6-4 6-4, Reneberg (VSt/11) - Hogstedt (Zwe) 6-3 6-2, Lendl (Tsj/3) -Davis (VSt) 7-6 6-2, Ed- berg (Zwe/1) - Hlasek (Zwi/9) 6-4 3-6 7-6. Berlijn, mannen 525.000 gulden, kwartfinale: Sinner (BrD) - Srejber (Tsj) 7-6 5-7 6-2, Agenor (Hai) - Curren (VSt) 7-7 6-4, Volkov (Sov) - Svensson (Zwe) 6-3 6-0. Zürich, vrouwen 612.500 gulden, kwartfinale: Novotna (Tsj) - Probst (BrD) 6-0 6-1, Sabatini (Arg/2) - Suko- va (Tsj/5) 6-4, 7-5, Graf (BrD/1) - Tau- ziat (Fra/7) 6-4 6-1 Manuela Maleeva (Zwi/3) - Schultz (Ned) 6-3 6-2. Dubbelspel, kwartfinale: Tauziat Wiesner (Fra/Oos) - Kohde-Kilsch/ Schultz (BrD/Ned) 6-3 1-6 6-3, Bolle- grafPfaff (Ned/BrD) - Paz/Sabatini (Arg) 7-6 7-6. Tel Aviv, mannen 262.500 gulden, halve finales: Tsjesnokov (Sov/1) - Bloom (Isr/5) 6-3 6-3, Mansdorf (Isr/2) - Tarango (VSt) 6-1 6-2. Casablanca, mannen 90.000 gulden, kwartfinales: Altur (Spa) - Benhabi- les (Fra) 7-5 0-6 7-6, Dosedel (Tsj) - Azar (Arg) 7-6 6-4, Aparesi (Spa) - Schwaier (BrD) 6-1 6-2, Krajicek (Ned) - Cavet (Spa) 4-6 6-4 7-6. 1 Lege tribunes met verloren toeschouwers. Het spookbeeld van de vaderlandse voetbalcompetitie (foto ANP)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 43