PZC Edwin de Jaeger sterkste in Ter Vene Blaas Schroevers: Zeeuwse judosport slaat goed figuur Verzwakte Zeeuwse ploeg aan de start in Terneuzen Trees Roegiest laat niets aan toeval over streek B Hooggespannen verwachtingen bij waterpoloër De Pooter Gewijzigde opzet moet spelregelwedstr ij den nieuw leven inblazen VRIJDAG 12 OKTOBER 1990 Samenstelling Verre reizen Trainer Bres kens oneens met uitlatingen Staf de Moor Modde Oogopslag Troeven Etten-Leur Basis Finale Schelde 1 mikt op de promotie TERNEUZEN - Hoewel Schelde 1 aanstaande weekeinde nog maar aan het tweede seizoen in de le klasse district begint zijn de verwachtingen bij de Ter- neuzense waterpoloërs hoog ge spannen. José de Pooter, een van de spelers van de Schelde- hoofdmacht, windt er geen doekjes om. „We gaan dit sei zoen voor de promotie", ver klaart hij vastberaden. Vorig jaar was het Terneuzense Schelde 1 de nieuwkomer in de le districts-klasse. Desondanks draaide de ploeg verrassend goed mee op dit niveau. „De overgang van de tweede naar de eerste klasse is eigenlijk ook niet zo groot", legt José de Pooter uit. „Het gaat allemaal wat snel ler, dus je moet wat attenter zijn. Maar over het algemeen is het ons erg meegevallen." Het is geen grootspraak, wat De Pooter verkondigt. De ploeg waarvan hij deel uitmaakt beëindigde het eerste optreden op het hoogste front van het dis trict met een verdienstelijke vijf de plaats op de ranglijst. De 21-jarige José de Pooter was een vaste kracht in het team, dat vorig jaar zo knap vijfde werd. Ondanks zijn jeugdige leeftijd is zijn naam eigenlijk niet meer weg te denken van de ledenlijst van de Terneuzense waterpolo- vereniging, want al twaalf jaar lang geeft hij acte de presence in zwembad De Honte, het thuis- honk van de Schelde. Via de jeugd kwam hij een vier tal jaren geleden in de eerste se lectie van de Schelde terecht. José is niet de enige De Pooter die in het weekeinde voor de hoofdmacht van de Schelde in het water ligt. Ook zijn drie jaar oudere broer Maarten maakt al geruime tijd deel uit van de eer ste selectie. Na één jaar lekker te hebben meegedraaid in de hoogste dis- trictsklasse vindt men in Ter- neuzen dat de tijd nu rijp te zijn voor verdere stappen. „Ons be langrijkste doel is te promove ren", aldus de 21-jarige De Poot er. „En mocht dat niet lukken, dan moeten we toch zeker bij de eerste drie kunnen eindigen." Hij meent echter dat promotie met de huidige ploeg zeker tot de mogelijkheden behoort. „De samenstelling van de ploeg is in weinig verandert ten opzichte van die van het vorige seizoen. Er zijn weliswaar twee man weg gevallen, maar met Patrick O vergouw en Freddy Simpel aar is de ploeg weer aangevuld met twee sterke krachten." José de Pooter zal in zijn opti- TERNEUZEN - Edwin de Jaeger was de sterkste deel nemer op de kortste afstand van de trimloop van Ter Ve ne. De Westdorpenaar schreef de 3,5 kilometer op zijn naam dankzij een tijd van 11.03. Maar liefst 620 deelnemers gingen in het Belgische Ter Vene (bij Ertvelde) van start. In dat gigantische veld ga ven ook enkele Zeeuws- Vlaamse trimmers acte de presence. Op de kortste afstand, de 3,5 kilometer, toonde Edwin de Jaeger zich oppermachtig. Zijn tijd van 11.03 bleek dan ook goed voor de eerste plaats voor de Westdorpe naar. De Jaegers broer Martin kwam uit op de 7 kilometer. Hij behaalde op deze afstand een verdienstelijke twaalfde plaats dankzij een tijd van 29 minuten precies. Annet Heyman uit Terneu- zen en Jan Wullumkens uit Westdorpe deden beiden de 10,5 kilometer in 49 minuten. Op de 14 kilometer was een knappe tiende plaats wegge legd voor Hans de Caluwé. De Westdorpse bakker had in de stromende regen 53 mi nuten nodig om de afstand te overbruggen. OOSTBURG - Op initiatief van scheidsrechter Theo de Smet uit Oostburg heeft de scheids- rechtersvereniging Zeeuwsch- Vlaanderen zich de afgelopen weken gebogen over de spelre gelwedstrijden voor de voetbal lende jeugd. De spelregelcom missie constateerde de laatste jaren een tanende belangstel ling voor deze wedstrijden, die in het verleden bij de jeugd erg in trek waren. Met een geheel nieuwe opzet zijn de ontmoetin gen in de kantines, waarin de kennis van de voetbalspelre gels centraal staat, in een nieuw jasje gestoken. Vooral de aan bieding van de vragen zal we zenlijk verschillen van die in andere jaren. De spelregelcommissie die naast Theo de Smet uit Gerard Verbeke en Isaac Versluis be staat. constateerde dat de inte resse de laatste jaren terugliep. „Vandaar dat we gezocht heb ben naar een opzet die aantrek kelijk is voor de jeugd", aldus Theo de Smet, die in het dage lijks leven leraar is. „Ik denk dat we daar redelijk in zullen slagen. Behalve de vergroting van de spelregelkennis beogen we ook een gezellig samenzijn van spe lers en scheidsrechters. Jeugd spelers hebben op zo'n avond dan gelegenheid om de man in het zwart eens op een andere manier te ontmoeten." In tegenstelling tot voorgaande jaren, toen de finale op een vrij dagavond werd gespeeld, staat de eindstrijd op zaterdag 12 ja nuari gepland. „Op vrijdag avond zijn we te veel aan de tijd amei vrae misme zeker gesteund geworden zijn door de resultaten in de voorbereiding op het nieuwe sei zoen. Schelde 1 presteerde goed op toernooien in onder andere Tilburg en Duitsland, waar de resultaten het vertrouwen in de ploeg hebben doen groeien. „Ook in de beker-competitie doen we het goed", vertelt de, in de oliehandel van zijn vader werkzaam zijnde Terneuzenaar. „Tot nu toe hebben we alle wed strijden nog kunnen winnen." José de Pooter is niet bang dat, als Schelde 1 mocht promove ren, de periode in de le districts klasse te kort is geweest. „Ook de stap van dit niveau naar de 3e klasse bond schijnt mee te val len", zegt hij. „Het eerste doel zou in dat geval vanzelfsprekend handhaving van dat derde klas- serschap zijn, maar ik denk dat ook dat wel zou lukken." Zover is het echter nog lang niet. Eerst zullen de Terneuzense wa terpoloërs zich nog een seizoen lang op het hoogste districts-ni- veau moeten bewijzen. De klas se waarin de Zeeuws Vlamingen het komende jaar uitkomen houdt de ploeg niet dicht bij de deur. Integendeel, menigmaal zullen verre reizen de wedstrij den voor- en achteraf gaan, want Brabant en zelfs Limburg zullen meer dan eens het strijdtoneel vormen voor de wedstrijden die Schelde 1 te wachten staat. „We beginnen de competitie met een uitwedstrijd naar Weert, maar we hebben bijvoorbeeld ook nog eens een reisje naar Kerkrade voor de boeg", aldus De Pooter. Daarbij komt nog dat de wed strijden dikwijls vrij laat ge speeld worden, dus de Terneuze- naren zullen dikwijls pas diep in de nacht weer terug zijn in de Scheldestad. „Problemen geeft dat echter niet", meent José de Pooter. „Je weet van tevoren dat je in deze klasse ver moet reizen. En na een jaartje raak je daar wel aan gewend hoor." Als het aan de ambitieuze water poloër ligt zullen de afstanden dan ook zeker geen reden vor men voor een positie op de rang lijst, die lager is dan de derde plaats. mM José de Pooter Camile Schelstraetei Theo de Smet met een paar jeugdige voetballers (foto Camile Schel straetei gebonden, toch zeker als het om jeugdspelers gaat", verklaart Theo de Smet die wijziging. „Bo- aanbieding van de vragen an ders zijn. Vroeger moesten er vooral schriftelijke vragen wor den beantwoord. Dit jaar staat onder meer een quizronde op het programma. Daarnaast worden vragen gesteld aan de hand van een videoband met flitsen van het Europees kampioenschap in 1988. Dat is een band die spe ciaal gericht is op de spelregel kennis. Voor de winnaars is er een zeer aantrekkelijke prijs. We denken hierbij aan het gratis be zoeken van een interessante competitiewedstrijd van een ge renommeerde club uit het be taald voetbal. Maar dat zijn we nog aan het uitwerken." Hoe de voorronden precies wor den opgezet, is nog niet hele maal duidelijk. Theo de Smet, onder meer docent aan de oplei ding voor scheidsrechters voor de afdeling Zeeland: „Dat is me de afhankelijk van het aantal in schrijvingen. De voorronden worden immers nog wel op een vrijdagavond gehouden (23 no vember), mede omdat alle jeugd- teams zaterdags gewoon moe ten voetballen. Maar we zullen in elk geval ons uiterste best doen om ook hier iets leuks van te maken." Inmiddels hebben alle Zeeuws- Vlaamse veldvoetbalclubs een inschrijfformulier ontvangen. Er kan tot 1 november worden inge schreven voor teams uit de A-, B- en C-junioren. De zes beste teams plaatsen zich voor de fina le op 12 januari. BERGEN OP ZOOM - Blaas Schroevers kan zich er nog al tijd vreselijk over opwinden. De uitspraak van judoleraar Staf de Moor dat het Zeeuwse judo niets voorstelt werkt als een rode lap op een stier bij de 44-jarige judotrainer uit Ber gen op Zoom. Schroevers be haalt immers al jaren succes sen met zijn pupillen van de judovereniging Breskcns. Niet alleen op Zeeuws niveau, maar juist ook landelijk pres teren de Breskense judoka's opvallend goed. Zo verwijst hij, vlak voor de Zeeuwse judokamioenschap- pen in Hulst, onder meer naai de tweede plaats van Sjaak van de Velde, onlangs nog be haald tijdens de Nederlandse districtskampioenschappen. Maar ook de andere leden van de Breskense judoclub. Bart de Wilde en Lisanne de Boer vielen met hun derde plaats in de médailles. „Judoschool Delta, die zoveel leden telt, kwam daar met één judoka voor de dag. Die jongen kwam daar nergens", zegt een ge tergde Schroevers, die moeite loos nog een aantal Zeeuwse prestaties opsomt die natio naal meetellen. Prestaties waarmee de leraar Engels (hij geeft ook nog kara- telessen) aan de grootste Rij ksscholengemeenschap van Nederland in Bergen op Zoom, de uitlatingen van Staf de Moor in een ander daglicht stelt. Zo versloeg in een niet zover verleden Peter Heyboer uit Breskens de kampioen van Portugal. Hij heeft na zijn ope ratie aan de kruisbanden hard gewerkt om terug te komen. Morgen (zaterdag) komt Heij- boer ook uit op de Zeeuwse kampioenschappen, in de ge wichtsklasse tot 86 kg. Ingeborg Modde, nog zo'n ta lent van de school Schroevers, behaalde twee keer achtereen een derde plaats op de Neder landse kampioenschappen. Regina van Gorsel is volgens Schroevers zelfs een uniek ta lent dat allang kampioen van Nederland had kunnen zijn. „Ze heeft alles in zich, maar het ontbreekt bij haar aan doorzettingsvermogen. Alleen de laatste twee jaar is ze se rieuzer geworden." Wendy Si- monse, lid van judoclub Rei- Blaas Schroevers: getergd door uitlatingen van Staf de Moor (foto Willem Mierasi merswaal, werd eerste op de Zuid-Nederlandse kampioen schappen en zo graaft Schroe vers nog eens in het verleden met Dick Schipper en Ko van de Weele. die op nationaal ni veau aansprekende resultaten neerzetten. „Ik ben ërvan overtuigd, dat het judo in Zeeland naar het aantal inwoners gerekend na tionaal helemaal geen gek fi guur slaat. De Moor mag ge rust 'schermen' met zijn inter nationale topper Marion van Dorssen. maar er zit voor de rest in Zeeland nog voldoende talent. Ik dacht eerlijk gezegd dat ik Staf de Moor beter ken de. Misschien is hij tot deze uitspraak gekomen, omdat hij zijn teleurstelling wilde afrea geren op de blessure van zijn leerling", beweert Schroevers. Blaas Schroevers kan bogen op een behoorlijke staat van dienst. In 1966 werd de ex- Zeeuw, die voordat hij naar Brabant verhuisde in Vlissin- gen en Baarland woonde, kampioen van Nederland. Hij heeft 23 jaar ervaring als judo trainer en heeft de laatste der tien jaar als judoleraar zijn be roep er van gemaakt. Behalve bij de judoclub Breskens. geeft hij ook les aan de judoclub TO RI in Rucphen. Twee vereni gingen met ruim tachtig le den. „Ik daag ze weieens tegen elkaar uit in de strijd wie de meeste médailles heeft be haald. Ik vind het geen stijl van De Moor, dat hij stelt dat ik te weinig bezig ben met de judovereniging Breskens. Het zou na een week niet meer in mijn hoofd zitten." „Dat moet hij aan mij overla ten. Ik weet ook wel, dat ik er meer uit kan halen als ik meer trainingen kan geven in Bres kens. Ik wil dat ook graag. Maar dat is een geldkwestie en ik weet dat het bestuur er alles aan doet om dit financieel voor mekaar te krijgen Dit heeft temaken met de reiskos ten over de afstand van Ber gen op Zoom naar Breskens. Vorig jaar is het gelukt om een extra training aan de wed strijdjudoka's op dinsdag te geven. Je kunt je dan richten op de individuele mogelijkhe den. Het is spijtig dat het nog niet kan." Volgens Schroevers is in één oogopslag te zien of iemand ta lent heeft. „De wil moet er wel zijn om aan wedstrijdtraining te doen. Daarnaast kunnen ze lopen en afhankelijk van de leeftijd aan krachttraining doen. Dat is heel goed te com bineren." Met zijn pupillen reist de judo trainer stad en land af om aan wedstrijden mee te doen. Hij kiest dan wedstrijden uit om de jeugd van de judoclub Bres kens zoveel mogelijk weer stand te geven. „Dit lukt niet altijd. Martijn van Oosten- bruggen heeft bijvoorbeeld aan alle wedstrijden tegen zijn leeftijdsgenoten (12 jaar) uit de grote steden meegedaan, maar hij was niet te kloppen. De meesten hebben er natuur lijk baat bij, want hoe meer te genstand hoe beter. Ik denk, dat we met de judoclub Bres kens er alles aan doen. Geen enkele Zeeuwse vereniging gaat naar zoveel wedstrijden." De judoclub Breskens heeft een groep van achttien wed strijdjudoka's. Zij zullen mor gen (zaterdag) in Hulst weer grossieren in médailles tijdens de Zeeuwse kampioenschap pen. Jesper van Dijke, Jeffrey de Boer, Lisanne de Boer, Bar ry de Wilde, Ingeborg Modde, Sabrina Bisot. Peter Heijboer, Rianne van Gorsel zullen ze ker in de prijzen vallen. „Hoe wel, ik ben weieens benieuwd of ze met een training minder het aantal medailles van de laatste twee jaar kunnen even aren", zegt Schroevers. De Brabander zal er niet bij zijn. Hij laat de coaching over aan Peter Heijboer, Regina. van Gorsel (derdejaars CIOS- studente) en Ingeborg Modde (eerstejaars ClOS-studente). Blaas Schroevers zal zaterdag zijn pupil Sjaak van de Velde begeleiden in de strijd om de Nederlandse titel. Al is het al leen maar om te bewijzen dat het Zeeuwse judo wel degelijk iets voorstelt. TERNEUZEN - De Zeeuwse zwemploeg komt zondag met een verzwakte formatie aan de start in de zogeheten Zuidne derlandse kringenontmoeting, die in het overdekte zwembad De Honte van Terneuzen wordt afgewerkt. De trainers Johan Hietbrink, Frans Verplanke, Jo sé van den Berghe en Addie Meerman kunnen om diverse redenen niet beschikken over een aantal sterke troeven. Het ligt dan ook min of meer voor de hand dat de Zeeuwse ploeg er evenals andere jaren niet in zal slagen om het evenement win nend af te sluiten. De beste Zeeuwse zwemmers ne men het zondag op tegen de tweede keus van de districten Noord-Brabant en Limburg. Het is ontegenzeglijk een feit dat steeds meer Zeeuwse zwemmers de laatste jaren aansluiting heb ben gevonden met de landelijke top en op grond daarvan leefde er tot voor kort een kleine hoop dat Zeeland de ontmoeting van komende zondag met een ver rassend resultaat zou kunnen af sluiten. In de Zeeuwse ploeg ont breken echter onder anderen Melanie Bos (knieblessure). Kees van Houwelingen en Ro nald van Ombergen. Jean van Eek uit Terneuzen, die deel uitmaakt van de zwemcom- missie van de kring Zeeland en derhalve belast is met de samen stelling van de ploeg, betreurt het gemis van deze vaste krach ten. „Dat is heel jammer", vindt hij, „want dat zijn toch grote klappers. In principe hebben we geen afmeldingen zonder duide lijke reden", verzekert hij. „Het draait er allemaal om wat de zwemmers door de trainers en bestuurders voor ogen wordt ge houden. Wat moet je bijvoor beeld van de afzegging van Kees van Houwelingen zeggen? Hij behoort zo'n beetje tot de 65 plussers bij de heren en ik weet eigenlijk wel bijna zeker dat hij alleen op verzoek van Jac van der Hooft nog met De Schelde mee zwemt." „Ronald van Ombergen is met vakantie en dat geldt ook voor een paar meisjes van onder de veertien jaar van Schelde- stroom. Dat komt ook omdat een heleboel ouders 's zomers moeilijk zitten om op vakantie te gaan. Dan nemen ze de na jaarsvakantie te baat om te gaan. Deze wedstrijd werd vroe ger ook altijd in het laatsu weekend van de vakantie gehoii den, maar nu komt dat toevallii zo uit. Dat kost Zeeland secoti den", weet hij. „Ik ben benieuwd in hoeverre dat voor de anderj ploegen ook geldt." Niettemin moet de Zeeuws ploeg in staat worden geacht oir zondag behoorlijk partij te bie- den. Const'antia Martens, Rian Verplanke, Ilse de Jonge, Rudj Goudzwaard, Eelco van Ge mert. Rob Kluwen en de zusje; Knoester gelden als de sterkste troeven in een ploeg, die is sa mengesteld naar aanleiding van de resultaten tijdens de zomer- kampioenschappen en de eind stand van de door Jean van Eek samengestelde zogeheten 'top 25' lijsten. „Van alle wedstrijden gaan de persoonlijke resultaten de computer in", legt hij zijn werkwijze uit. „Dat houd ik zeil bij. Ik beschik van elke Zeeuwse zwemmer, per leeftijdsgroep en per slag, over alle prestaties. Daardoor kan ik alles selecteren en rangschikken. Zo komen die 'top 25'-lijsten regelmatig uit. Ik weet niet wat men er intern mee doet. Ik weet dat ze bij verschil lende clubs netjes worden opge hangen. Maar er zijn er mis schien ook waar het op de grote hoop bij het secretariaat blijft liggen. Het probleem is dat eén zwemmer soms drie of vier sla gen heel goed doet. Maar in de wedstrijd van zondag mag erop[ hooguit twee nummers worderj gestart." Het is dan ook zeer waarschijn lijk dat de ploegen van Brabani en Limburg, die over een veel bredere selectie kunnen be schikken, juist daardoor hun slag zullen slaan. „Zeeland één van de kleinste kringen van Nederland", weet trainer Frans Verplanke bijvoorbeeld. „En Brabant is zo'n beetje de groot ste kring. Daardoor zijn ze con stant een paar punten sterker Maar in Brabant zijn ook diverse clubs die niet meedoen. Een club als PSV (Van Eek: „Die heeft a meer leden dan heel de kring! Zeeland bij elkaar") heeft dik-f wijls ook buitenlandse wedstrij den en dat laten ze dan prevale ren. Maar in Zeeland denken zei daar anders over. Ik vind hetl tenminste een eer om daar zon-| dag te staan." SAS VAN GENT - Een tijd onder de drie uur en dertien minuten. Dat is het doel van Trees Roe giest in de Marathon van Eind hoven, die zondag gehouden wordt. Na het 'debacle van Rot terdam' heeft de Sasse atlete zelfs de hele zomer doorge- traind om dit weekeinde in de Brabantse lichtstad goed voor de dag te kunnen komen. „Daar zal het niet aan liggen", ver klaart ze optimistisch. 22 april van dit jaar ligt nog vers in het geheugen gegrift van Trees Roegiest. De Marathon van Rotterdam. Ze had zich er uitermate goed op voorbereid. Volgde in de maanden voor D- day strakke trainings-schema's, koos weloverwogen wedstrijden uit die in de voorbereiding pas ten, zette er veel leuke dingen voor opzij. Roegiest voelde zich goed en verklaarde dan ook opti mistisch dat een tijd beneden de drie uur er wellicht in zou kun nen zitten. Het werd een zwarte zondag, die 22ste april. Het drukke Rotter dam zinderde, niet alleen van de honderd-duizenden toeschou wers, maar ook van de plotselin ge warmte. De Sasse atlete haal de de finish, en dat was een pres tatie op zich. Velen bezorgden de Rotterdamse ziekenhuizen na melijk handenvol werk door to taal gesloopt het strijdperk afge dragen te moeten worden. De klokken stopten voor Roegiest echter pas op 3.40.... Een mooie droom was voorbij. „Het ging toen erg slecht", kijkt Trees Roegiest terug op het 'de bacle van Rotterdam', zoals de marathon waarschijnlijk voor velen de geschiedenisboeken in zal gaan. „Ik was, zoals de mees ten, niet voorbereid op die plot selinge temperatuurstijging. Na veertig kilometer die klim de Willemsbrug is onder normale omstandigheden al erg zwaar, nu was het zeker nog een keer zo erg." Nog voordat ze in Rotterdam was gestart had ze al gezegd dat, als de 'coupe' daar zou misluk ken, ze het in Etten-Leur op nieuw zou proberen. Etten-Leur is de, bij veel Zeeuws Vlaamse trimmers en atleten zo geliefde marathon die over twee weken op het programma staat. Ondanks het feit dat Trees Roe giest ervaring heeft in de Bra bantse forenzenplaats en er in 1986 zelfs haar persoonlijke re cord van 3.13 liep heeft ze nu toch voor Eindhoven gekozen. „In Etten-Leur heb je nogal wat stukken in het parcours die met van die klinkertjes bestraat zijn. En eerlijk gezegd ben ik daar niet echt zo gek op", verduide lijkt ze haar keuze. Het is echter niet de enige reden dat Roegiest de keuze op Eindhoven liet val len. „In Eindhoven loop je twee ronden. Ik denk dat dat best sti mulerend kan werken. Boven dien is het parcours daar volle dig vlak." Trees Roegiest heeft er veel voor gedaan om in Eindhoven h verwachtingen waar te kunnen maken. Die verwachtingen lig gen echter niet meer op een tijc van beneden de drie uur. „Zo'n tijd is niet niks voor mij. Echt al les zou mee moeten zitten om daar eventueel bij in de buurt te kunnen komen", relativeert ze. „Ik heb nu mijn zinnen gezet op een verbetering van mijn per soonlijke record, dus als ik snel ler dan 3.13 loop ben ik zondag tevreden." Om dat doel te halen heeft Roe giest de hele zomer doorge- traind. „In juni-juli deed ik al a en toe eens een duurloop van twintig kilometer", vertelt ze.f „Ik heb toen eigenlijk al de basis gelegd voor wat zondag gaat ko men." De voorbereiding van de Sasse atlete bestond uit veel duurlo- pen en interval-training. „Die duurlopen die heb ik nodig, dat voel je. Ik heb er daarom ook veel aandacht aan besteed." Tevreden kijkt Trees Roegiest op de voorbereidingen terug „Op één keer na is alles in de voorbereiding gelopen zoals ik wilde. Mijn prestaties kwamen overeen met wat ik er iedere keer verwachtte", aldus de kilome- ter-vreetster. „Ik heb in die pe riode veel steun gehad van Alex Lippens. Dikwijls liep hij mee of reed hij op de fiets naast me als ik een duurloop deed. Je hebt dan iemand bij en dat is toch wel belangrijk." Aanstaande zondag moet dan de finale volgen van vele maan den noeste trainingsarbeid. Trees Roegiest is optimistisch. „Ik heb er genoeg voor gedaan, dus daaraan kan het niet liggen. Bovendien geven ze goed weer af. Weliswaar wisselvallig, maar een buitje - mits het geen plens bui is - mag van mij wel." „Maar je kunt er nog zoveel voor getraind hebben, het moet in je hoofd zitten", zegt ze, verwij zend naar de haalbaarheid van haar doel. Na haar relaas lijdt het geen enkele twijfel dat er een tijd onder de 3.13 onder de her senpan van Trees Roegiest huist. Als het een beetje meezit huist dat nieuwe persoonlijke re cord niet enkel meer in haar hoofd, maar staat het ook op de klokken in de Brabantse licht stad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 42