PZC Leerlingen in actie tegen bio-industrie Vlaams volksvermaak: een middagje bollen Steens echtpaar vierde in rust 60-jarig huwelijksfeest Terneuzen niet tevreden over visie stedebouw Zweefvliegclub begon bouw van nieuwe hangar provincie Commissie financiën Sas van Gent positief: OPEN HUIS 18 VRIJDAG 12 OKTOBER 1990 Leerlingen van De Rietvliet toeren met ZWN Chemisch afval Motorrijder bij aanrijding aan been verwond School Terhole bood burgemeester brief aan Sasse bolclub 45 jaar Zeventiende zwemvierdaagse in Oostburg De bol Vergrijzing Forse kritiek op adviesbureau Kooravond in Philippine Overhaast Activiteiten West-Zeeuws- Vlaamse SJC Bouwkosten SCHOONDIJKE Fractie-bijeenkomst TERNEUZEN ÜHIïOiX OlOiHTFQIX ZIEIETIEX >X >X °n!X D1IM QülM RENTEX ZEETEX NODIGT U UIT IEDEREEN IS WELKOM!!! Afval-hefïmg naar 115 gulden SAS VAN GENT - De commis sie financiën van de gemeente Sas van Gent heeft donderdag avond ununiem positief geadvi seerd over een verhoging van de afvalstoffenheffing en reini gingsrechten. De verhoging be treft zowel particulieren als be drijven. De afvalstoffenheffing voor particulieren wordt vol gend jaar bepaald op 115 gul den. Dat is zestien gulden per jaar meer dan nu moet worden betaald. De gemeente verwacht door deze manoeuvre een meer opbrengst te krijgen van j' 56.240.000. Dit bedrag zal wor den gebruikt om de te verwach ten gemeentelijke lastenstij ging voor de inzameling van huishoudelijk- en bedrijfsafval enigszins te compenseren. „Deze kosten zullen in de toe komst fors stijgen. En daar zal het niet bij blijven", verklaarde commissie-voorzitter wethou der J.W. Platschorre dë nood zaak van de verhoging. Het HULST - De leerlingen van de brugklas van de scholenge meenschap voor lager beroeps onderwijs De Rietvliet in Hulst gaan vandaag, vrijdag, een dag toeren met ZWN. De 90 leerlingen worden in groe pen verdeeld en maken op eigen gelegenheid gebruik van de lijn diensten in oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen. Bij verschillende bedrijven wordt uitgestapt voor een rondleiding, zoals bij een metaalwerkplaats e een ge meentehuis. De leerlingen be zoeken daar de afdelingen waar het werk wordt gedaan waar voor zij worden opgeleid. Tijdens de busreis moeten vra gen worden beantwoord over de eigen streek. In de lessen is aan dacht besteed aan het gebruik van het busboekje, zodat de leer lingen zelf kunnen uitzoeken hoe ze moeten reizen om zo snel mogelijk op de eerstvolgende halteplaats te zijn. Verwacht wordt dat de leerlingen door dit project elkaar, hun toekomstige werk en het openbaar vervoer beter leren kennen. PvdA-lid A.J. de Wolde gaf don derdag te kennen dat wat zijn fractie betreft de verhoging nog met vier gulden per huishouden mag worden opgekrikt tot twee tientjes extra. „We weten nu al dat de kosten in de toekomst al leen maar zullen stijgen. AIS, we daar tijdig op inspelen, hebben we daar straks alleen maar voor deel van", aldus De Wolde. De sociaal-democraat werd daarin woordelijk bijgestaan door de GGS'er A G. van Belleg- hem. Hoewel hij kenbaar maak te 'voorlopig' aan de geplande zestien gulden verhoging te wil len vasthouden, beloofde Van Belleghem het PvdA-voorstel met zijn fractiegenoten te zullen overleggen. Ook de overige com missieleden nemen het idee in beraad. Hoewel het basistarief voor be drijven inzake de afvalstoffen heffing niet wordt aangepast, toonde de commissie financiën zich gisteren wèl voorstander van tariefsverhoging van de ki loprijs ingezameld klein che misch afval voor de ondernemin gen. In plaats van 1,25 gulden per kilo, gaan de bedrijven vol gend jaar 4 gulden per kilo beta len. ..Dit tarief komt in de buurt van de jaarlijkse kosten van in zameling, transport en verwer king van deze afvalstoffen", al dus wethouder Platschorre in zijn toelichting op het voorstel. Het VVD-lid R.J.M Noët meende evenwel dat vier gulden per kilo 'toch wel aan de hoge kant' was. Volgens hem zou een prijs van drie gulden genoeg zijn. Plat schorre maakte hem daarente gen duidelijk dat moet worden uitgegaan van een gemiddelde tariefstijging (volgend jaar) bij de omliggende gemeenten. Vier gulden zou daarom een reeël uit gangspunt zijn. Positief waren de commissiele den eveneens over het toeken nen van een geldlening van 750 gulden aan de windenergiever eniging Zeeuwind U.A. De ver eniging maakt zich sterk voor de ontwikkeling en toepassing van schone energie (wind) in de pro vincie. Voor de bouw van één windmo len is ongeveer 50.000 gulden no dig. De opgewekte energie wordt veelal door de leden gebruikt. Zeeuwind heeft in de provincie vier molens, waarvan drie in Bath en één in Oostburg. Negen tien van de dertig Zeeuwse ge meenten zijn lid van de vereni ging. „Gezien de 'veranderende beeld vorming van Sas van Gent qua woonomgeving en milieu-in spanning, past ons inziens deel name aan de activiteiten van de vereniging", motiveert het colle ge van burgemeester en wethou ders het leningsvoorstel. Subsi dieverzoeken van de Stichting Dansz Zeeland, Senioren Orkest Zeeland, Stichting het Werkend Paard Zeeland, Vrouwen bellen vrouwen Zeeland, de Coornhert- stichting en de Voetgangersver eniging V.B.V, werden donder dag daarentegen afgewezen door de commissie financiën. IJZENDIJKE - De 22-jarige mo torrijder B. D. uit Schoondijke is bij een aanrijding woensdag middag omstreeks vijf uur ge wond geraakt aan een been. Hij werd per ambulance overge bracht naar het Antoniuszieken- huis in Oostburg. De aanrijding gebeurde op de kruising Parkzicht in IJzendij- ke. Een personenauto, bestuurd door E. D. uit IJzendijke, kwam uit de richting van Waterland kerkje en verleende geen voor rang aan de motor die uit de richting Terneuzen kwam. De motor raakte de auto aan de voorzijde. Motor en bestuurder gingen daarna slingeren en kwa men via de berm in een sloot te recht. KLOOSTERZANDE - Een aan tal leerlingen van basisschool Ter Vliet uit Terhole demon streerde donderdag tegen de bio-industrie. Aan burgemees ter mr A. A. L. G. M. Kessen van Hontenisse boden de kinderen van groep 6, 7 en 8 brieven aan, waarin ze hun bezwaren uitten tegen het fokken van dieren op een klein oppervlak. „Wilt u hier iets aan doan?", vroegen ze. Kessen vond de actie een goed initiatief. „Het getuigt van men selijkheid dat jullie je hier sterk voor maken", zei hij, waarna hij meteen refereerde aan het feit dat in de gemeente Hontenisse vrijwel geen bio-industrie voor komt. „Er wordt wel wat gefokt, maar als je daar actie tegen gaat voeren, moet je je altijd realise ren dat die fokkers er vaak hun brood mee moeten verdienen. Je moet oppassen dat die mensen niet werkloos worden. Maar na tuurlijk is bio-industrie dieron- waardig", zei Kessen. Namens de afdeling Zeeuwsch- Vlaanderen van de Dierenbe scherming vertelde mevrouw E. Schaub wat bio-industrie pre cies inhoudt. Samen met me vrouw H. Versol van de basis school St. Jozef uit Hengstdijk beantwoordde ze vragen van de kinderen. De actie van de kinde ren maakt deel uit van het pro ject 'dieren en dierenbescher ming' dat al enige tijd op de school loopt. Enkele van de leerlingen zijn lid van de Dierenbescherming en een aantal maakt deel uit van de eigen jeugd-dierenbescher- mingsclub. De kinderen hadden vooral moeite met het fenomeen legbatterij. „Dat is zielig. De die ren zitten in een klein hokje, ze mogen niet naar buiten en hun poten vergroeien door het gaas dat onder hun poten ligt." Omdat de kinderen zo geïnteres seerd zijn in dieren en dierenbe scherming deed mevrouw Schaub de suggestie dat de kin deren bij een volgend schoolreis je maar eens een bezoek aan Noord-Brabant moesten bren gen, waar de bio-industrie op heel grote schaal voorkomt. Ze wees ook op het feit dat de bio-industrie niet alleen de SAS VAN GENT - In Vlaande ren, of het nu in het Nederlandse of het Belgische gedeelte is, wordt de sport nog veel beoe fend. 'Een middagje bollen', zo als veel ouderen de sport noe men, blijft een populair soort volksvermaak. Strootjes en sta ken en grote, tegenwoordig van kunstof vervaardigde, bollen bepalen het wedstrijdbeeld. De bolclub Ons Genoegen uit Sas van Gent viert deze maand het 45-jarig bestaan. Een aantal le den bolt al mee in de club sinds de oprichting. Onderaan de toegangsweg naar de brug van Sas van Gent be vindt zich het onderkomen van Ons Genoegen. Een gebouw waarover, voordat 28 juni 1988 de eerste paal de grond in ging, in het dorp aan het kanaal het nodige te doen was. De gemeen teraad van Sas van Gent besloot twee jaar geleden, niet naar ie ders tevredenheid, de helft van de bouwkosten a 45.000 gulden als investeringssubsidie te be schouwen. De verhoudingen tot de andere verenigingen in het dorp waren daarmee volgens sommigen ver zoek. Anderen vonden de eerste aanzet tot recreatiemogelijkhe den op het Kanaaleiland een po sitieve zaak, te meer daar de bol club bij de reconstructie van het Vlaanderenplein slachtoffer ge worden was van de dadendrang van de gemeente. „Dat hele ver- OOSTBURG - In zwembad De Veerhoek in Oostburg wordt van 15 tot en met 19 oktober voor de zeventiende keer de na tionale zwemvierdaagse gehou den. Verdeeld over vijf dagen moeten de deelnemers vier keer 500 meter zwemmen om in aan merking te komen voor een me daille. De zwemvierdaagse is geen race tegen de klok en de 500 meter hoeft niet zonder onderbreking te worden gezwommen. Tussen tijds uitrusten is toegestaan, maar de zwemmers mogen het water niet verlaten. Deelnemers onder de tien jaar kunnen vol staan met 250 meter per dag. Er kan worden gezwommen van 7.30 tot 8.30 uur, van 13.00 tot 14.00 uur en maandag- en don derdagavond van 20.00 tot 22.00 uur. haal is een hoofdstuk dat al lang achter ons ligt en waar we nu ge lukkig niet meer mee geconfron teerd worden", zegt A. Nelen, be stuurslid van de jubilerende club. Met een ploegje van ongeveer negen clubleden werd, onder lei ding van J. Kalfsvel, in voortva rend tempo het nieuwe clubge bouw uit de grond gestampt. Twee overdekte bolbanen en een ruime kantine waren het re sultaat van de inspanningen van een groepje vrijwilligers dat maandenlang zich inzette om het nieuwe onderkomen te reali seren. Zo zorgde bijvoorbeeld Maurice van Lent (81) voor de aanleg van de toegangsweg. Ook een buitenbaan behoort sinds enige tijd tot de faciliteiten die de bolclub kan aanbieden aan de leden." Toch wordt daar niet zoveel ge bruik van gemaakt. Door de goe de isolatie van het gebouw is het zowel in de zomer als in de win ter aangenaam toeven op de bin nenbanen", aldus Nelen, die zo'n zeven jaar geleden zich serieus met de sport ging bemoeien. De bolclub die vlak na de oorlog werd opgericht is op verschillen de lokaties in Sas van Gent ac tief geweest. „Aan de statie bij Peet Kalfsvel is het allemaal be gonnen. Toen de CSM dat ge bied opkocht, kwamen we bij ca fébaas Wanst terecht, recht te genover de 'oude' bolbaan. In de garages bij de Vlaanderenhal hebben we ongeveer tien jaar kunnen bollen. De sport is on- staan in België denk ik. In Meetjesland is het onder oude ren nog steeds de meest beoefen de sport. Vroeger was er op ie dere boerderij wel een bolbaan. Tenminste een stuk zanderige ondergrond dat als zodanig dienst deed. Op zondagmiddag in Ertvelde, waar ik geboren ben, was de bolbaan het centrale ontmoetingspunt voor mensen uit de omgeving. In Frankrijk jeu de boules; in Vlaanderen bol len: zo liggen de verhoudingen ongeveer." De baan in het clubgebouw is in derdaad niet meer te vergelijken met een aangestampt stukje zandgrond op een boerenerf. Zand, vermengd met slakken van de Sidmar vormt het mate riaal van de zorgvuldige gekoes terde ondergrond. Regelmatig besproeien zorgt er voor dat de bollen even gemakkelijk lopen als de ivoren broeders op een groen laken. In het spel dat voorheen met kersehouten bollen werd ge speeld, proberen de spelers zo dicht mogelijk de staak te bena deren door de bol met de nodige voorzichtigheid naar de ijzeren staaf in het zandoppervlak te di rigeren. Het spel dat met vier, zes of acht deelnemers gespeeld kan worden, kent soms 'een dood eind'. Nadat met strootjes zorgvuldig is nagemeten welke bol het dichtst de staak bena dert, moet af en toe geconsta teerd worden dat zelfs met dit natuurprodukt het verschil niet valt aan te tonen: remise. Ook een staalborstel is een attri buut dat bij het spel van pas kan komen. De groeven aan de zij kant van de bol raken soms vol met zand, waardoor de bollen als ze dicht bij de staak liggen ver der door schuiven dan gewenst. De tegenstander die de houten schijven probeert te raken door zijn bol tegen de staak te gooien vindt dat doorschuiven uiter aard minder problematisch. De afstand die tussen dé staken overbrugd moet worden be draagt zeven meter. Clubs uit onder meer IJzendijke, Breskens, Eede en Oostburg ne men regelmatig deel aan de wed strijden die in Sas van Gent plaatsvinden. Onder het publiek bevinden zich erg weinig jonge ren. De jongste Sasse boller is negentien jaar; de oudste, H. Haus, is al 88 jaar. Alhoewel de oudste boller niet meer actief is op de baan, komt hij nog wel re gelmatig een kijkje nemen. Hij is een van de jubilarissen die vrij dag 12 oktober op de feestavond in het zonnetje worden gezet. Ook de andere clubleden die ge huldigd worden, hebben een res pectabel vereningingsleven ach ter de rug. Oscar de Caluwé, Theodoor de Caluwé en R. Car- don (secretaris) zijn sinds 1946 tot volle tevredenheid betrok ken bij Ons Genoegen. J. Kalfs vel, sind 1948, en F. Pieters sinds 1949 mogen ook gerust tot de ou de getrouwen worden gerekend. De bolsport wordt tegenwoordig beoefend met kunststof bollen {foto Camile Schelstraete De vergrijzing is een probleem dat de boilers nog wel even par ten zal spelen. Nelen: „Het is na tuurlijk ook geen sport voor de jeugd. Maar op Koninginnnedag hebben we in samenwerking met het Oranjecomité gepro beerd de sport toch wat meer be kendheid te geven bij de kinde ren van de basisschool. Na een zoektocht kwamen de scholie ren in ons clubgebouw terecht, waar we een spel met schijven rond de staak hebben gespeeld. Wie weet. Misschien komen deze jongeren later nog eens op be zoek bij onze club." SINT-JANSTEEN - Het echt paar C. Schout-Nachtegaal vierde donderdag het zestig jarig huwelijksfeest. Het echtpaar wilde hier liever geen ruchtbaarheid aan ge ven, maar een gelukwens van velen stelde het toch zeer op prijs. Het college van burgemeester en wethouders van Hulst kwam het jubilerende paar persoonlijk feliciteren. Ook ontvingen de echtelieden een gelukstelegram van koningin Beatrix en een gelukwens van de commissaris van de konin gin in Zeeland, dr C. Boertien. Het jubilerende echtpaar Schout-Nagtegaal in Sint-Jansteen foto Camile Schelstraete) Er waren felicitaties van in stellingen en van de Katholie ke Bond van Ouderen Sint- Jansteen, waarvan de heer Schout jaren deel uitmaakte als bestuurslid. De heer Schout (84) is afkom stig uit Absdale, zijn vrouw is geboren in Sint-Jansteen. Zij wordt 80 jaar. Het echtpaar trad 11 oktober 1930 in het hu welijk in Sint-Jansteen waar na het een boerderij in Absda le betrok. Naast de boerderij beheerde het echtpaar een ca fé, dat vooral in het weekein de bijzonder in trek was. Het nog gezonde en vitale echtpaar geniet nog iedere dag en bij goed weer gaan de echtelieden met de fiets op pad. De heer en mevrouw Schout wonen sinds dertien jaar in een bejaardenwoning in Sint-Jansteen. Ze hebben vier kinderen, drie dochters en een zoon, verder negen kleinkinderen en twee ach terkleinkinderen. In de fami lie zijn vier generaties in de vrouwelijke lijn. schuld is van de boeren, zoals de kinderen veelal veronderstel den. „We hebben er allemaal schuld aan omdat we voor een dubbeltje op de eerste rij willen zitten. We willen maar een kwar tje voor een ei betalen en zes gul den voor een kilo varkenslapjes. Dat kan toch niet. Zo houden we met z'n allen de bio-industrie in stand", zei Schaub. Ze verzorgde ook een korte dia-presentatie voor de kinderen, die bovendien het boekje 'bezin eer je begint' meekregen. TERNEUZEN - B en w van Ter neuzen zijn niet tevreden over de adviezen van het stedebouw kundig bureau Kuiper Com pagnons in Rotterdam. Dat bu reau stelde eind jaren zeventig een Structuurschema op waar in de stadsvernieuwing én stadsuitbreiding centraal ston den. Toen al ging het adviesbu reau uit van de noodzaak ooit 'de sprong over de Otheense Kreek' te moeten maken; uit breiding van Terneuzen ten oos ten van die kreek. Omdat de bevolkingsgroei van Terneuzen sinsdien ver achter bleef bij de prognoses van wel eer, moet de stedebouwkundige toekomstvisie nu worden bijge steld. De gemeenteraad be steedde er eind september ette lijke uren aan om zich, samen met de adviseurs, een beeld te vormen van het Terneuzen in de jaren negentig en daarna. Nog steeds wordt uitgegaan van de noodzaak bestemmingsplannen te ontwikkelen voor de gebieden oostelijk van de kreek. Maar het tempo waarin die ontwikkeling gestalte moet krijgen zal aan zienlijk lager liggen dan destijds werd aangenomen. Bij de formulering van een nieu we stedebouwkundige visie, tij dens die informele raadsverga dering van eind september, pre senteerden vertegenwoordigers van Kuiper en Compagnos een aantal toekomstbeelden. „Die presentatie was beneden de maat", stelde VVD'er K. van der Hoofd donderdagavond in de raadscommissie voor Openbare Werken en Milieu vast. En ook D66'er R. Arends had kritiek op de presentatie. Bij het college was de aanpak van Kuiper ('toch een gerenommeerd adviesbu reau') zo slecht gevallen dat het zich afvraagt of verdere samen werking wel zinvol is. Kuiper en Compagnons heeft overigens al een offerte voor bijstelling van het oude Stedebouwkundig plan bij het college ingediend. Wethouder J. van Rooijen: „Maar we gaan ons toch nog eens beraden op wat we nu ei genlijk verder met Kuiper aan moeten. Het gaat niet alleen om de presentatie, maar ook om de weg waarlangs bepaalde zaken tot stand komen." Overigens leidde de informele discussie van twee weken gele den wel tot een nieuwe benade ring van de eventuele invulling van het gebied oostelijk van de PHILIPPINE - Het nederlands- hervormd kerkkoor van Sas van Gent/Philippine houdt van daag, vrijdag, een kooravond in de rooms-katholieke kerk in Philippine. Aan het concert doen zeven koren mee uit Axel, Westdorpe, Sas van Gent, Sluis kil, Philippine en Sas/Philippi- ne. Het is de vijfde keer dat een der gelijke kooravond in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen wordt georganiseerd door één van de deelnemende koren. Het eerste concert begint om 19.30 uur. Otheense Kreek. Dat dat fasege wijs moet gebeuren stond al lan ger vast. Maar PvdA, CDA et WD bleken donderdagavom best bereid eens te kijken of e niet beter nog wat geschoven kan worden met de volgorde van die verschillende fasen. Tot voor kort stond nagenoeg vast dat be gonnen zou worden met hei bouwrijp maken van een gebied pal achter de zeedijk (noordelijk van Othene) waar plaats is vooi zo'n 500 woningen. De gemeente heeft die grond in eigendom. Evenals trouwens 15 hectare grond iets verderop En de onderhandelingen over de aankoop van nog eens 6 hectare, aansluitend op die 15 hectare, zijn ook al bijna afgerond. Mis schien kun je beter daar eerst be ginnen, dat zou best eens aan trekkelijker kunnen zijn, oor deelden de drie grote fracties nu. De kleinere partijen voelen, zo bleek, weinig voor 'overhaaste aankoop' van nog eens zes hec tare vlakbij de kreek. A. A. p van Himme (Groen Links) bij voorbeeld: „Gezien de afnemen de behoefte moeten we grond- voorraad beperkt houden. We moeten eerst kiezen welke uit breidingsplannen we nu precies willen en dan kopen. Niei andersom." Beslissingen wer den donderdagavond nog niet genomen. Van Rooijen neemtde nieuwe visie van de raad 'mee naar het college. OOSTBURG - De Stichting Centrale voor Jeugd- en Jonge renwerk in West-Zeeuwsch- Vlaanderen (SJC) vertrekt mor gen, zaterdag, voor een verras singsdag in De Stenge in Hein- kenszand. De dag is op poten g zet door het Zeeuws Servicebu reau uit Middelburg om het tienjarig jubileum te vieren en is speciaal bedoeld voor vrij willigers die actief zijn in het jeugd- en jongerenwerk. In samenwerking met Bewe ging, Recreatie En Spel (BRESi houdt SJC binnenkort - op de donderdagen 25 oktober en 1 no vember - twee sport- en speltrai- ningen in de Schoondijkse gym zaal. Op vier achtereenvolgende donderdagen van 8 tot 29 no vember wordt er een schmink cursus gegeven in het SJC-g bouw aan de Oostburgse Schouwburgstraat. Op vier ach tereenvolgende maandagen van 5 tot 26 november biedt SJC de mogelijkheid om te leren affi ches maken. Mensen die voor een vereniging de financiën bijhouden, kunnen in december een cursus boek houden volgen. Penningmees ters leren op 10 en 17 december hun weg vinden in de doolhof van het kas- en giroboek. Geslaagd Mevrouw Th. de Schoolmeester-van Voorenberg- he is in Utrecht geslaagd voor de cursus 'therapeutische elasti sche kousen'. AXEL - De Eerste Zeeuws- Vlaamse Aero Club (EZAC) in Axel is begonnen met de bouw van een nieuwe hangar op het zweefvliegterrein Smitschorre. De nieuwbouw dient als ver vanging van de door één van de januaristormen beschadigde oude hangar. Met het project is een bedrag van 142.000 gulden gemoeid. EZAC-voorzitter C. D. A. Ver meulen verwacht dat de nieuwe hangar voor de opening van het nieuwe vliegseizoen (maart/april volgend jaar) klaar is voor ge bruik. De afbraak van de oude vliegtuigloods is al deels vol tooid. Het overige gedeelte blijft tot het eind van het seizoen (27 oktober) dienst doen als onder dak voor rollend materiaal als lier, kabel- en ophaalwagens. Eind deze maand zal worden ge tracht het materiaal onder te brengen bij de dertien vliegtui gen die in de (in 1988 gebouwde) andere hangar staan. Hiertoe zal een aantal zweefvliegtuigen worden gedemonteerd. De nieuw te bouwen loods wordt ruim 160 vierkante meter groter dan z'n vervallen voorganger. Vermeulen hoopt dat de hangar de eerst komende twintig jaar stallingsruimte kan bieden voor vliegtuigen van de EZAC en par ticulieren. Daarnaast kijgt het rollend materiaal een eigen par keerplaats in de toekomstige vliegtuigloods. De bouwkosten worden (afge zien van dertigduizend gulden schadevergoeding van de verze kering) geheel gedragen door de honderd leden tellende vereni ging. De grootschalige bouw werken worden uitgevoerd door een aannemer. De rest wordt ge daan door vrijwillgers. Vermeu len denkt hierdoor zeker een ton te kunnen uitsparen. „Je moet het geheel zien als een investering voor de toekomst", aldus de ESAC-voorzitter. „Straks hebben wij meer plaats om vliegtuigen te stallen, waar door wij volgend jaar meer leden kunnen inschrijven". Advertentie De fractie van Dorpsbelangen Toerisme komt dinsdag bijeen in zaal Wijffels in Schoondijke. Aan de orde komt de agenda voor de gemeenteraadsvergade ring in Oostburg. De bijeen komst begint om 20.00 uur. Collecte De collecte voor de Nierstichting heeft in Terneu zen 4247,55 gulden opgebracht. Zaterdag 13 oktober a.s. tussen 10.00 en 12.00 uur nodigen wij u uit bij Rentex Zeetex v.o.f. aan de Verrijn Stuartweg 30 te Goes voor bezichtiging van ons nieuwe bedrijf. Burgemeester Kessen leest de brief waarin de leerlingen van de basisschool Terr Vliet uit Terhole zich verzetten tegen de bio-industrie (foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 38