PZC Dat op koninginnedag alles mag, is een misvatting Commissie Duiveland voor gastouderproject GEMEENTE WESTERSCHOUWEN GEMEENTE WESTERSCHOUWEN Miele maakt de mooiste en de beste keukens Miele TOMORROW: Vandaag weten hoe je morgen woont two/?, w streek 20 Op begroting 70.000 gulden geraamd voor onvoorziene uitgaven AUTOBEDRIJF VAN DUKE WL Uil 1 riCUDCL Nissan. Je blijft erin rijden. er is geen betere VRIJDAG 12 OKTOBER 1990 GEERSDIJK Zitting kantongerecht Zierikzee HAAM STEDE SGP/RPF tegen dit soort kinderopvang Emancipatie Motorrijder bij aanrijding aan been verwond Commissie Goes over parkeren GOES KAMPERLAND HANSWEERT KAPELLE WISSENKERKE Kooravond in Philippine Zeventiende zwemvierdaagse in Oostburg Terneuzen St.Maartensdijk ^p^f^bégrénsde mogelijkiieden Tl 995.- w Beleid Zierikzee 1991 ongewijzigd ZIERIKZEE - In de begroting 1991 van de gemeente Zierikzee is een bedrag van 70.000 gulden geraamd voor onvoorziene uit gaven, 7,14 per inwoner). De totale budgettaire ruimte blij kens de begroting voor volgend jaar bedraagt 250.000 gulden (reservering rente/afschrijving kapitaalwerken en lasten overi ge beleidsbeslissingen). Bij de berekening voor 1991 is uitgegaan van een ongewijzigd beleid, stabilisatie van het aan tal inwoners (9.800) en een toena me van het woningbestand met 40 tot 70 woningen. In de meerja renbegroting worden overigens dezelfde uitgangspunten gehan teerd voor de financiële ruimte in de jaren 1992, 1993 en 1994. In de meerjarenbegroting van Zierikzee is een activiteitenpro gramma opgenomen: een inven tarisatie van wensen van de ge meentelijke adviescommissies. Dat programma omvat onder meer uitbreiding van het stad huiscomplex, aanschaf - op lan gere termijn - van een ladderwa gen voor de brandweer en het aanbrengen van hekwerk en ter reinverlichting bij de brand weerkazerne. Een bedrag van ruim 4 ton is op gevoerd voor herbestrating van wegen en straten. Daarnaast is Natuur De natuurvereni- ging Rubia Tinctorum houdt za terdagmiddag 20 oktober een excursie naar de Slikken van den Dortsman. Leden van de vo gelwerkgroep helpen daar bij het observeren van vogels. De tocht begint om half twee. voorzien in uitbreiding van par keerterrein Mosselboomgaard met ongeveer 105 parkeerplaat sen, na verplaatsing van de voor malige school De Veste. Ook wordt een fietspad aangelegd in de Julianastraat (gedeelte tus sen provinciale weg en tram baan) en staat een uitbreiding op het programma van de par keerterreinen Scheldestraat en Nieuwe Bogerdstraat. Verder is voorzien in de inrichting van het terrein rond Nieuwe Kerk, aan passing van het kruispunt Ha- ringvlietstraat-Grevelingen- straat - aansluiting Zuidwelle- brug - en het plaatsen van hek werk langs de Nieuwe Haven, tussen passantensteiger en 't Luitje. Het college van burgemeester en wethouders claimt voorhands een bedrag van 20.000 gulden ZIERIKZEE - Heel zijn leven al heeft de Rotterdammer H. J. C. B. gedacht dat op koninginne dag alle leuke dingen mogen. Hoogst verbaasd was hij dan ook dat hij vorig jaar op 30 april werd aangehouden toen hij op de Grevelingen aan het vissen was zonder visvergunning op zak. Kantonrechter mr J. M. Arps verklaarde hem donder dag tijdens de zitting van het kantongerecht in Zierikzee wel schuldig, maar legde B. geen straf op. 't Was mooi weer vorig jaar op koninginnedag, herinnerde B. zich. Te warm voor een jas, dus die had de sportvisser in zijn wa gen laten liggen. Dat had hij te gen de politieagent die hem later aanhield gezegd. Hij vond het maar vreemd dat hij zijn pasje naderhand niet mocht laten zien. Kantonrechter Arps legde de verontwaardigde Rotterdam mer uit dat dat alleen geldt voor eigen inwoners van een gemeen te. Nog veel gekker noemde B. het, dat de politie nota bene op ko ninginnedag voor zo'n kleinig heidje een boete uitschreef. Want op koninginnedag, zei B, dan zijn 'alle vermakelijkheden vrij, behalve de warenwet'. Hij wist waarover hij praatte: al 47 jaar is hij handelaar in alle roe rende goederen die er maar be staan. Hij kwam nu naar Zierik zee om zijn recht te halen. De of ficier, mr J. C. F. van Gelder, vond de zaak heel duidelijk: B. had gevist zonder vergunning 'en dat mag niet'. Zij eiste 65 gul den boete. Kantonrechter Arps vonniste anders. Hij kon zich de tele- Koor Het Hardenbergs Christelijk Mannenkoor met di rigent J. Q. Zwart geeft zondag 28 oktober een concert tijdens de morgendienst in de Neder landse hervomde kerk in Haam stede. Rikus Hamberg bespeelt het orgel. De entree en op brengst van de collecte zijn be stemd voor het werk van de prot- stants christelijke vereniging Bartimeüs te Zeist. De dienst begint om 10.00 uur. Voorganger is ds C. Haasnoot. rustelling van de man wel voor stellen en verklaarde hem schul dig zonder toepassing van straf. Wel adviseerde hij B. met klem de veronderstelling uit zijn hoofd te zetten dat op koningin nedag alles mag. De Duitse E. M. zag zich voor eenzelfde straf gesteld. Zij kwam vorig jaar naast de provinciale weg in Middenschouwen met haar auto in de sloot terecht, toen ze werd geraakt door een autobus die achter haar reed. M. meende dat dat niet haar eigen schuld was. Ze wilde afslaan om naar vogels te kijken, gaf een paar remsignalen en knipperde. Juist toen ze zou afslaan, begon de autobus haar in te halen en ging het mis. Dat in Nederland rechtdoorgaand verkeer voor rang heeft, zoals de kantonrech ter haar voorhield, wist zij niet. De officier van justitie sprak over een 'zeer gevaarlijke ma noeuvre' en eiste 150 gulden boe te. Kantonrechter Arps nam de eis niet over. Hij toonde zich ge voelig voor de mededeling van M. dat het hele geval haar al 20.000 gulden had gekost; de ver zekering dekte de schade niet. NIEUWERKERK - De commis sie algemene zaken van de ge meente Duiveland wil niet bij dragen in de kosten van een kin derdagverblijf in Zierikzee. De meerderheid van de commissie heeft zich donderdagavond in Nieuwerkerk uitgesproken voor het zelfstandig opzetten van een gastouderproject in Duiveland. De SGP/RPF wijst ook deze vorm van kinderop vang af. Net als het college vinden de commissieleden van PvdA, VVD en CDA een kinderdagverblijf in Zierikzee voor de gemeente Dui veland te duur en te ver weg. Voor hen is het derhalve niet no dig dat nog eens wordt bekeken of de eilandelijke opzet goedko per kan. Zij voelen zich in die op- 13 EN 14 OKTOBER 1990 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Zierikzee: vrij 18.00-ma 8.00 uur: J. B. Visser, Zierikzee, tel. 01110-13965. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00-11.30 uur. Westhoek en Brouwershaven: vrij 18.00-ma 08.00 uur: L. A. M. Bruel, Markt 32, Brouwersha ven, tel. 01119-1280. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.30-12.00 uur en van 16.30- 17.00 uur. Oosterland, Bruinisse en Nieu werkerk: vrij 18.00- ma. 8.00 uur: H. Speelman, Molenweg 61, Oosterland, tel. 01114-1280. Tandartsen: Spreekuren voor spoedgevallen za. en zon. 16.30-17.30 uur. A. Eroere, Meekrabstraat 7, Brou wershaven, tel. 01119-1588. Apotheken: Apotheek 'Zierikzee', Dam 18, tël. 01110-12906, geopend za. van 9.00-12.30 uur en van 16.30 -17.30 uur. Zo. van 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleegkundigen: Schouwen-Duiveland: Dag en nacht voor dringende hulpverle ning onder tel. 01184-14444. Dierenartsen: (vanaf zat 9.00 uur): M. K. Buth, Haamstede, tel. 01115-2254. vatting gesteund door de uitslag van een onder vrouwen met kin deren gehouden enquête in de gemeente. Daaruit is gebleken dat vier vrouwen gebruik zou den willen maken van een kin derdagverblijf in Zierikzee. Tweeëndertig geënquêteerden wensten een gastouderproject: kinderopvang bij een gastouder thuis. Tweeëntwintig mensen hadden helemaal geen behoefte aan kinderopvang. Hoewel ook C. J. Hillebrand (PvdA) zich bij de bezwaren te gen een kinderdagverblijf in Zie rikzee aansloot, betwijfelde hij of de gemeente Duiveland op ei gen houtje een gastouderproject op kan zetten. „Wordt ook dat niet te duur en moeten we dan toch naar een regionale aanpak met een kinderdagverblijf in Zie rikzee?", vroeg hij zich af. Burge meester A. Bergshoeff verwees naar berekeningen omtrent deze kwestie. De eerste paar jaar zal de gemeente er geld op toe moe ten leggen, maar daarna kan het project zichzelf bedruipen. K. Hendrikse (SGP/RPF) zag in het geheel geen overheidstaak in dezen, behalve als het om een medische noodzaak gaat. Zijn fractie vindt dat niet-school- gaande kinderen thuis moeten worden opgevangen. „Je wilt ge woon niet dat vrouwen gaan werken", verweet Hillebrand hem. Met die opmerking zat hij er niet ver naast: „Nee, voor emancipatie voelen wij niets." Wel wilde Hendrikse graag ge zegd hebben dat hij niets tegen subsidie aan peuterspeelzalen heeft. „Want dat is maar voor een enkele uurtjes, zodat de vrouw een paar karweitjes kan doen." „Het aanrecht schoon maken zeker en de wc van hun vader en moeder", schamperden G. van den Ouden-Zwart (VVD) en Hillebrand. „We lopen gewoon een beetje achter bij andere regio's", be weerde Hendrikse bij de bespre king van het rapport 'Zeeland- Noord, ontsloten en in ontwik keling'. Hij meende dat Tholen, Middelburg en Middelharnis er veel beter in slagen bedrijven in de gemeente op te zetten. De an dere commissieleden vonden dat een onterecht verwijt en we zen hem erop dat die plaatsen bijvoorbeeld gunstiger liggen. Ondanks zijn opmerkingen, kon Hendrikse zich net als de andere commissieleden vinden in het voorstel, een stuurgroep aan het werk te zetten die de aanbevelin gen uit het rapport nader uit werkt. voor het invoeren van betaald parkeren in het centrum van Zierikzee. Op de begroting is IJZENDIJKE - De 22-jarige mo torrijder B. D. uit Schoondijke is bij een aanrijding woensdag middag omstreeks vijf uur ge wond geraakt aan een been. Hij werd per ambulance overge bracht naar het Antoniuszieken- huis in Oostburg. De aanrijding gebeurde op de kruising Parkzicht in IJzendij- ke. Een personenauto, bestuurd door E. D. uit IJzendijke, kwam uit de richting van Waterland kerkje en verleende geen voor rang aan de motor die uit de richting Terneuzen kwam. De motor raakte de auto aan de voorzijde. Motor en bestuurder gingen daarna slingeren en kwa men via de berm in een sloot te recht. verder een ton opgenomen voor vervanging van de bomen langs de Nieuwe Haven. De bomen veroorzaken schade aan de be strating. De wortels drukken de bestrating op, waardoor gevaar lijke situaties voor de wegge bruikers ontstaan, blijkt uit de toelichting. Voor 1991 vermeldt het bodem saneringsprogramma de projec ten sanering sloopterrein Gra- Excursie - De Heemkundige Kring De Bevelanden maakt woensdag 17 oktober een excur sie naar de Pitman Drukkerij in Goes. De rondleiding begint om 13.30 bij de drukkerij aan de Westhavendijk. Amnesty Amnesty Interna tional houdt maandag 15 okto ber van half zeven tot half negen een schrijfavond in het Jeugdge- bouw naast de gereformeerde kerk. Er worden brieven ge schreven voor mensen die wor den vervolgd of gevangen zitten omwille van hun ras, geloof of overtuiging. Voorbeeldbrieven zijn aanwezig. venstraat en verplaatsing ge meentewerkplaats Korte Nobel- straat, Steiltjesstraat en Lange Nobelstraat uit de binnenstad. De aula op de algemene begraaf plaats is toe aan een grondige onderhoudsbeurt. GOES - De raadscommissie voor algemene zaken van de ge meente Goes bespreekt maan dag 15 oktober de parkeer- en parkeergeldverordening. Burgemeester en wethouders willen op het nieuwe parkeerter rein op het voormalige Zeetex- terrein 0,25 per kwartier hef fen. Op het terrein komen voorts 33 parkeerplaatsen voor vergun ning. Ook bespreekt de commissie de brief van Gerard Kuipers en Frans Stello uit Vlaardingen over het sluiten van een homo huwelijk. De commissievergade ring in het stadhuis te Goes be gint om 19.30 uur. Samenkomsten - De Engel se evangelist John Grant en zijn vrouw houden donderdag 11 tot en met zondag 14 oktober vier opwekkingsbijeenkomsten in het gebouw van de evangelische christengemeenschap 'Noord- Beveland' in Geersdijk. Donder dag tot en met zaterdag begint de dienst om 20 uur en zondag om 10 uur. Gospelgroep First Love uit Oost-Souburg verleent donderdagavond medewerking en het duo The Patti Bluessin- gers zaterdagavond. Geslaagd - D. van Perge, voormalig inwoonster van Goes, is aan de universiteit van Am sterdam geslaagd voor het doc toraal examen actuariële weten schappen. Bejaarden - Chef ing w. J. J. Koning van de Goese afdeling beplantingen houdt donderdag 18 oktober tijdens een bejaarde nochtend een lezing met dia's over 'Groei en bloei in Goes'. De lezing in verpleeghuis Ter Valc- ke begint om 10 uur. Collecte De collecte van de Nierstichting heeft in Kamper land 1132,55 opgebracht. Volksdansen - Volksdans vereniging Scaldis houdt in ok- tober en november twee keer pet week open oefenavonden in ver. enigingsgebouw Het Paviljoen te Hansweert. Mensen die mes willen dansen kunnen op dins- dag vanaf 19.45 met de gemeng. de groep meedoen. De groep dje optredens doet, oefent op vrij dag vanaf 20 uur. Expositie - Van 8 tot en met 26 oktober exposeert Leendert Houtekamer uit Goes portret ten in brons, hout en steen in de hal van het gemeentehuis in Ka- pelle. De hal is open tijdens werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur. Vrouwenbond - De afdeling Wissenkerke van de Nederland se Christen Vrouwenbond (NCVB) houdt woensdag 17 ok tober een bijeenkomst in het dorpshuis. Prof dr E. S. Sachs spreekt over het onderwerp 'Met het oog op de toekomst'. Ook het vocaal ensemble uit Sint Lau rens verleent medewerking. De bijeenkomst begint om 19,30 uur. De commissie stelde zich verder achter het concept-convenant over de aanstelling van een mi lieuconsulent voor Schouwen- Duiveland, die moet uitzoeken met welke regio en hoe er samen gewerkt kan worden. Ook hierop had Hendrikse kritiek. Het leek hem niet zo moeilijk de samen werking te regelen en hij voelde dan ook wel wat voor het door de Zierikzeese vertegenwoordigers in de reinigingsdienst ingeno men standpunt dat eerst samen werking met een ander gebied moet worden gezocht en dat daarna de milieucoördinator aangesteld kan worden. Toch kon Hendrikse zich in het voorstel vinden, al vond hij dat de kosten niet uit de hand mo gen lopen. PHILIPPINE - Het nederlands- hervormd kerkkoor van Sas van Gent/Philippine houdt van daag, vrijdag, een kooravond in de rooms-katholieke kerk in Philippine. Aan het concert doen zeven koren mee uit Axel, Westdorpe, Sas van Gent, Sluis kil, Philippine en Sas/Philippi- ne. Het is de vijfde keer dat een der gelijke kooravond in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen wordt georganiseerd door één van de deelnemende koren. Het eerste concert begint om 19.30 uur. OOSTBURG - In zwembad De Veerhoek in Oostburg wordt van 15 tot en met 19 oktober voor de zeventiende keer de na tionale zwemvierdaagse gehou den. Verdeeld over vijf dagen moeten de deelnemers vier keer 500 meter zwemmen om in aan merking te komen voor een me daille. De zwemvierdaagse is geen race tegen de klok en de 500 m'eter hoeft niet zonder onderbreking te worden gezwommen. Tussen tijds uitrusten is toegestaan, maar de zwemmers mogen het water niet verlaten. Deelnemers onder de tien jaar kunnen vol staan met 250 meter per dag. Er kan worden gezwommen van 7.30 tot 8.30 uur, van 13.00 tot 14.00 uur en maandag- en don derdagavond van 20.00 tot 22.00 uur. -NISSAN- Kerkring 37 Nieuwerkerk 01114-1364 De burgemeester van Westerschouwen brengt ter openbare kennis, dat met ingang van 15 oktober 1990 gedurende een maand ter gemeentesecreta rie te Burgh-Haamstede voor een ieder ter inzage liggen de bij besluit van de gemeenteraad d.d. 17 september 1990 vastgestelde bestemmingsplan nen MAIREWEG EN GROENEWOUD. Gedurende de genoemde termijn kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg, be zwaren tegen die bestemmingsplannen indienen. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder die bezwaar heeft tegen de wijzigingen, welke bij de vaststelling van de plannen in het ontwerp zijn aangebracht. Burgh-Haamstede, 12 oktober 1990. De burgemeester voornoemd, J. L. Niemantsverdriet-Leenheer. TIJDELIJKE AFSLUITING VAN WEGEN De directeur Gemeentewerken van Westerschou wen maakt bekend dat in verband met recon structie van de kruising Bernhardstraat-Zand- weg te Burgh-Haamstede, de Bernhardstraat en Zandweg zullen worden afgesloten voor door gaand rijverkeer gedurende de periode 15 t/m 26 oktober 1990 De afsluiting zal zoveel korter of langer duren als mogelijk, dan wel noodzakelijk zal blijken te zijn. De directeur voornoemd. Daarvan overtuigen wij u graag. Miele maakt erg mooie en zeer goede keukens. Met de perfektie en duurzaamheid die u van Miele mag verwachten. De hoge kwaliteit vindt u veelvuldig terug in elk van de tientallen Miele keukenprogramma's, in de meer dan 200 oogstrelende designs, in de doordachte details en in de fantastische afwerking. Naar onze mening maakt Miele de mooiste en de beste keukens. Het zal ons niet moeilijk vallen ook u daarvan te overtuigen. Want met Miele kunnen we van uw keuken een eenheid maken, passend bij uw smaak, voorkeur en stijl. Daarin zullen we u graag vrijblijvend adviseren en uw keuken samen met u, stap voor stap laten 'ontstaan'. Tot in de details. Want bij Miele levensduur en Miele komfort hoort een doordacht, vakkundig opgesteld tofaalkoncept. Ook daarom onze voorkeur voor Miele. En waarschijnlijk, binnenkort, ook voor u. Na 'n vrijblijvend informatiebezoek. Miele-Keuken-Centrum "Terneuzen". Axelsestraat 25, tel. 01150-13533/96496. Miele-Keuken-Centrum "Tholen" v/h Potter. Markt 55, tel. 01666-2335. Wonen in een eigen stijl. Een interieur met een eigen gezicht. Het beeld van de toekomst, waar Tomorrow nu al op inspeelt. Tomorrow laat ruimte voor een eigen accent, een persoonlijke noot. White-washed eetkamer Klassemeubelen met een fijne, moderne white-washed finish. Eettafelstoel met webbing rug 349- Eetkamer, 8-kantig van 1395 - voor 1295.- Dressoir, 4-deurs van 2095 - voor 1995 - Modieus pitriet Fauteuils die overal kunnen, altijd leuk staan. Passen perfect in Tomorrow. Tweekleurig, p.st. I 7 Romantische bank Sfeermaker van de eerste orde. Een hartveroverende bank, voor jarenlang Als 3-zitsbank 1950.- Vitrinekast Past bij de eetkamer Past bij de bank en het pitriet. Kortom 'y C Q C past bij Tomorrow. Zij Jj.~ White-washed salontafel kantig op kolom ONTDEK VANDAAG DE WOONSTIJL VANMORGEN l'l I X/R/ll I II II I IHMJI:M:M;i.1*'.'l.».IJII.man INTERIEUR WAARBORG 'e,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 36