PZC B en w Valkenisse willen onderzoek gemeentewerken Twijfels over bestuurster van te snelle auto Jachthonden streden om titels in Burgh-Haamstede Automatenhal wil uitbreiden Scholieren uit Duitsland te gast in Goes Zweefvliegclub begon bouw van nieuwe hangar provincie Een breed programma wisselend gespeeld Kavels nieuwe wijk als warme broodjes over de toonbank OPEN HUIS 18 VRIJDAG 12 OKTOBER 1990 Kantongerecht Zaalvoetbal voor bedrijven Accordeondag in Kruisland Wedstrijden ploegen Tholen Sportinstuif voor ouderen Ruim twee mille voor Roemenië Uitstel begroting 1991 van Borsele OiOiHïiX TEX TIEX 1=1= NI' Qil^ïiX anlX IX RENTEX ZEETEX NODIGT U UIT IEDEREEN IS WELKOM!!! kunst IX tttt Automobilist rijdt door na botsing met motorrijder Bouwkosten Oostmolenpark in Goes in trek GOES - De kavels in de nieuwe Goese wijk Oostmolenpark gaan als warme broodjes over de toonbank. De gemeente ver wacht dat eind dit jaar tachtig procent van de grond in het eer ste deel is verkocht. De wijk moet de aanhoudende vraag naar woningen opvangen. Als het plan vol is, en dat zal niet al te lang duren, begint Goes met de ontwikkeling van de woon wijk Overzuid. Oostmolenpark ligt grofweg tus sen de spoorlijn en het Psychia trisch Ziekenhuis Zeeland. Een watergang splitst het plan in een noordelijk en zuidelijk deel. De ontwikkeling van het laatste ge bied, dat op de foto duidelijk is te zien, is het eerst in gang gezet. Het biedt ruimte voor tweehon derd woningen, waarvan het gros in de vrije sector. Verder ko men er acht premiewoningen (zes A en twee Cl en dertig hui zen in de vrije huursector. Door de wijk loopt straks een brede, tentakelvormige groengordel, die zo is opgezet dat elke bewo ner op een stukje park kijkt. De huizen aan de buitenring heb ben het groene buitengebied in het zicht. Het noordelijke stuk Oostmo lenpark loopt in een trapeze- KOUDEKERKE - Het college van b en w van Valkenisse is voorstander van het stichten van een of twee centrale lood sen voor de dienst gemeente werken in de gemeente. Een deel van het personeel denkt er anders over en wil de bestaande situatie handhaven. De raad be sloot donderdagavond 25.000 gulden uit te trekken voor een organisatie-onderzoek door een onafhankelijk bureau. Het bureau bekijkt wat de beste oplossing is voor gemeentewer ken en tegelijk of het mogelijk is ook een nieuwe brandweerka zerne ergens in het geheel in te passen. De gemeente wil op de plek van de Koudekerkse kazer ne op termijn het gemeentehuis uitbreiden. B en w van Valkenis se zullen de raad een voorstel doen wanneer de resultaten van het onderzoek bekend zijn. PvdA'er A.C. Lodder maakte het college al duidelijk dat wat de sociaal-democraten betreft er in ieder geval niet nog eens een voorstel voor een vervolgonder zoek op tafel moet komen. Wet houder I. Ovaa zei dat het werke lijk om een eenmalig onderzoek gaat. De raad ging unaniem akkoord met een krediet van 5.000 gulden voor een onderzoek naar de fi nanciële haalbaarheid van een oorlogsmuseum in de gemeente. ZIERIKZEE - Zat J. van der M. uit Oosterland vorig jaar juni wel of niet in haar eigen auto die te hard over de Stoofweg bij Renesse reed? De zitting van het kantongerecht in Zierikzee donderdagmiddag bracht geen duidelijkheid. De volgende keer moet de agent komen die de overtreding constateerde. De verdachte ontkende niet dat het om haar auto ging. Maar zij had er niet in gereden. Het was best mogelijk dat een ander ach ter het stuur zat, want haar col lega's kunnen hem zo nemen als 'S-GRAVENPOLDER - In de competitie bedrijfszaalvoetbal in 's-Gravenpolder verloor Eu ro-Discount op het nippertje van St. Willibrord College met 5-6. Het Anker won met 5-2 van Vrie- land bv. Bananen Boys won met 1-0 van Hapro, terwijl Autofit en Torreador zich in de top van de ranglijst nestelden door over winningen op respectievelijk Ouweneel (7-5) en Gebr. vd. Dries (6-0). Ranglijst aanvoerder blijft Rijschool op Weg. KRUISLAND - In het Westbra bantse Kruisland wordt zondag van 12 tot 17 uur voor de vijfde keer een accordeon- en trekzak- harmonikadag gehouden. Het programma omvat optredens van ervaren en minder ervaren accordeonisten. Ook is er een ex positie van accordeons en trek zakharmonica's. Het evenement vindt plaats in de Keizershof aan de Roosendaalseweg 116. THOLEN - De afdeling Tholen en Sint-Philipsland van de Plat telands Jongeren Zeeland hou den zaterdag hun 37ste ploeg- kampioenschappen. Wedstrijd terrein is een perceel aan de Lan- geweg tussen Tholen en Oud- Vossemeer, De twaalf deelnemers wedijve ren vanaf 10 uur. De prijsuitrei king is om 20.00 uur in café Tol- rust in Poortvliet. vorm naar de spoorlijn. Daar is plaats voor in totaal honderd vijftig woningen. Momenteel rust op de grond een agrarische bestemming, maar het college van b en w heeft de bevoegdheid die te wijzigen in een woonbe stemming. Voordat de graafma chines het land opmogen om de akkers te egaliseren voor hun nieuwe functie, moet de verhui zing van het agrarisch verwer kingsbedrijf De Jonge in kannen en kruiken zijn. Pas als aan deze voorwaarde is voldaan kan het noordelijk gedeelte van Oost molenpark zijn beslag krijgen. Goes verwacht in de eerste maanden van 1991 te beginnen met het bouwrijp maken van de kavels. Er zit flink tempo in de vraag naar woningen in Goes. Door krapte in de woningvoorraad is Oostmolenpark op de tekenta fels gekomen. Deze wijk moet momenteel de vraag opvangen, temeer omdat de voorgenomen uitbreiding van de Noordhoek van de baan is. De gemeente geeft liever prioriteit aan het 35 hectare grote plan Overzuid. Zo als de naam zegt, zal deze wijk VLISSINGEN - De Stichting Welzijn voor Ouderen in Vlissin- gen begint woensdag 24 oktober in Vlissingen en vrijdag 26 okto ber in Oost-Souburg met een sportinstuif voor dames en he ren boven de vijftig jaar. De deel nemers worden begeleid door Bart van der Warf, zelf een vijf tigplusser, die ervaring heeft met de begeleiding van sport clubs en van oudere sporters. Het idee om een sportclub voor ouderen op te zetten, is ontstaan na de cursus 'Pensioen in zicht', waar een functionaris van de Stichting Welzijn voor Ouderen verschillende mogelijkheden gaf voor bewegen. De instuif in Vlis singen begint om 9 uur in sport hal Baskenburg met een war- ming-up, waarna een keuze kan worden gemaakt uit badminton, volleybal of gymnastiek. De in stuif duurt tot 10.30 uur. In Oost-Souburg wordt de bij eenkomst gehouden in sporthal Souburg van 14.30 tot 16 uur. Bij gebleken belangstelling begint de sportinstuif de week daarna. ten zuiden van Goes-Zuid verrij zen. Op de tekeningen ligt Over zuid ingeklemd tussen de 's-Gra- venpoldersweg en het tracé van de stoomtram Goes-Borssele. Met een capaciteit van zeven honderd woningen is het een fors plan, ongeveer twee keer zo groot als Oostmolenpark. Voor de meer bemiddelden heeft Goes ten noorden van de stad Het Goese Meer in petto, dat voorziet in driehonderd dure wo ningen aan een flinke waterplas in de Wilhelminapolder. Een golfbaan met achttien holes completeert deze luxe wijk. Nu Goes en BV Het Goese Meer voor dit plan geen milieu-effect- rapportage hoeven uit te voeren, lijkt niets meer een snelle ont wikkeling van het prestigieuze project in de weg te staan. Bekeken wordt onder meer of Valkenisse subsidies voor de op zet en exploitatie van een derge lijk museum kan krijgen. Alleen de SGP'er A. Dommisse stemde tegen omdat een dergelijk mu seum mogelijk op zondag open zou kunnen zijn. P. Holtering (PvdA) drong er tij dens de rondvraag bij het colle ge op aan de acties richting pro vinciaal bestuur voor verbete ring van het fietspad langs de Middelburgsestraat niet te sta ken. Holtering verwees naar de door de dorpsvereniging georga niseerde demonstratieve fiets tocht. Hij constateerde dat er binnen de provincie toch een an dere houding tegenover de pro blemen lijkt te zijn dan in het verleden. Burgemeester W.J Plomp be loofde nog eens na te zullen den ken over manieren om het 'potje op het vuur te blijven houden'. THOLEN De actie voor Roe menië van de Eben Haëzer- school in Tholen heeft ruim tweeduizend gulden opge bracht. Het geld zal besteed wor den aan een kinderziekenhuis in de buurt van Bukarest. ze even een boodschap moeten doen. In het proces-verbaal stond, dat de auto altijd bij het bedrijf van mevrouw in Renesse staat met de sleutels erop. Dat klopte niet, zei Van der M. tij dens de zitting. Immers, dan zouden ook klanten zo met haar wagen weg kunnen rijden. En zover strekte haar goedheid niet. ,,Ik heb de sleutels op zak." Navraag bij collega's had niets opgeleverd. Gek vond mevrouw dat niet: „Tja, die willen natuur lijk geen van allen die 120 gulden boete betalen." In het proces-verbaal werd ver der gemeld dat er een vrouw ach ter het stuur zat met zwarte krul len in het haar. En in het zitje op de achterbank zat een kind. Dat zij het niet geweest kon zijn, de monstreerde Van der M. onder meer met haar haar waarin geen krul zat. Bovendien neemt ze naar eigen zeggen haar kind nooit mee naar het werk. De ver dachte beweerde dat de politie agent die zij naar aanleiding van het geval had gesproken, beves tigd had dat zij niet de bestuur ster was. Kantonrechter mr J. M. Arps kon dit niet terugvinden in het proces-verbaal en wilde de agent horen. Dat gebeurt zo snel mogelijk op een volgende zit ting. L. H. uit Scharendijke kreeg een boete van 410 gulden. Hij had met zijn motor op de Elkerzeese- weg 107 gereden in plaats van 50. H. gaf zijn fout volmondig toe, maar vroeg toch enige clemen tie. Hij verhaalde dat de weg door Eikerzee zelf maar 200 me ter is. Bovendien is de weg voor de bebouwde kom naar zijn zeg gen erg breed, zodat er volop ruimte en gelegenheid is om de vaart er goed in te zetten. Kan tonrechter Arps evenwel meen de dat juist het feit dat hij de si tuatie ter plekke zo goed kende, hem verplichtte al een eind voor het gehucht zachter te gaan rij den. HEINKENSZAND - Het Borsel- se college van burgemeester en wethouders wil de begrotingsbe handeling een maand uitstellen. Door een tijdelijke personeelste kort op de afdeling financiën kan de begroting voor 1991 pas in de decembervergadering wor den besproken. Een jachthond in actie tijdens de wedstrijd bij Burgh-Haamstede {foto Pieter Honhoffi BURGH-HAAMSTEDE - De Nederlandse Club de Espagneul Francais heeft donderdag kampioenschaps- en najaars-veldwed- strijden gehouden in Burgh-Haamstede. Bijna veertig jachthon den vertrokken vanaf hofstede Luchtenburg naar de omringende akkers. Daar streden met name zogenaamde voorstaande hon den uit de groep continentaal II voor de zesde maal in de Schouwse Westhoek voor een kwalificatie. Jachthonden als de Drentsche Patrijs, Weimaraner en de Espag neul Francais moesten onder meer op commando van de voorja ger het wild opsporen en er voor zorgen dat het er niet vandoor ging voor de komst van de schutter. Een gedelegeerde van het Field Tryal Comité, een afdeling van de Kynologische Raad van Beheer, zag er op toe dat de keurmeesters en voorjagers volgens de regels te werk gingen. VLISSINGEN - Loontjens Au tomaten bv wil zijn automaten hal aan de Nieuwendijk in Vlis singen uitbreiden. Het Vlis- sings college van b en w gaat daarmee in principe akkoord en heeft bewoners van de Nieu wendijk gevraagd wat zij ervan vinden. Als Loontjes Automaten zijn zin krijgt, verandert de vestiging in de Vlissingse binnenstad bijna helemaal. Het bedrijf is van plan de begane grond van Nieuwen dijk 61 bij de automatenhal te betrekken. De kelderverdieping van de huidige vestiging wordt ingericht tot biljartzaal. Voor de automatenhal en biljartzaal ko men aparte ingangen. Het inte rieur van het hele gebouw wordt vernieuwd. Op de Nieuwendijk 61 rust de be stemming horeca en detailhan del. Een automatenhal is geen horecabedrijf en geen winkel, toch wil het college van b en w toestemming verlenen. Dat is ook gebeurd met het pand dat al in gebruik is. Loontjes Automa ten bv moet - als de uitbreiding plaatsvindt - een nieuwe ver gunning voor de automatenhal aanvragen. B en w willen de be staande voorwaarden, zoals geen alcoholhoudende dranken in de zaak, steeds voldoende toe zicht en geen jongeren onder de 16 jaar, handhaven. Bewoners van de Nieuwendijk kunnen tot 29 oktober een reactie zenden aan het gemeentebestuur van Vlissingen. Advertentie Zaterdag 13 oktober a.s. tussen 10.00 en 12.00 uur nodigen wij u uit bij Rentex Zeetex v.o.f. aan de Verrijn Stuartweg 30 te Goes voor bezichtiging van ons nieuwe bedrijf. VLISSINGEN, ST. JACOB- KERK Oleg Pokhanovski (viool) en Na- thalia Winogradova (piano). Werken van J.S. Bach, W.A. Mo zart, E. Bloch, J. Brahms en M. Ravel. Met de jonge Russische violist Oleg Pokha novski stond donderdag avond onmiskenbaar een persoonlijkheid op het po dium. Hij is in Nederland aan een toerneetje bezig, de follow-up van zijn deelna me, eerder dit jaar, aan het Scheveningse internationa le violistenconcours, waar hij de eerste prijs won. Een persoonlijkheid in zijn duidelijke visie op de werken, die hij onder handen nam en een generalist in de keuze van die werken: van Bach via Mozart naar Ernest Bloch, en na de pauze van Brahms naar Ravel. Tech nisch troffen in zijn spel drie elementen: de krachtige, ook in zachte passages hel dere toon en een door het he le programma heen regelma tig optredende onzuivere in tonatie. In muzikaal opzicht troffen virtuositeit en de ste vige aanpak van de ten geho re gebrachte werken. In Bachs beroemde Chacon ne voor vioolsolo deed die benadering bijna ouderwets romantisch aan; ik vond zijn inbreng - meer dan die van pianiste Winogradova - in Mozarts sonate in G kv 301 te weinig subtiel: wel van voldoende souplesse in de variaties, maar zijn uitvoe ring van het Allegro con spi- rito had meer glimlach mo gen, en misschien wel moe ten hebben. Bloch klonk passend gepassioneerd, en de resultaten van die drie werken voor de pauze, deden mij met interesse uitzien naar de derde vioolsonate van Brahms daarna. Naar mijn indruk bood Brahms na Bach het beste materiaal om Pokhanovski artistiek te wegen. Het werd - op een aantal intonatiepro blemen na - ook de mooiste uitvoering: de romantiek van Brahms in een fraai klas sieke omlijsting. Hij bleef in het bezonken Adagio - door Vestdijk omschreven als "te kort voor de muzikale waar den, die erin zijn neergelegd"- overigens net binnen de grens van senti- mentaliseren. Pokhanovski voelt zich, denk ik, van natu re meer thuis bij Brahms dan Mozart (of Bach). In Brahms zorgde Natalia Winogradova voor een prachtig rijpe pia nopartij. Ravels concertrapsodie Tzi gane kwam virtuoos uit de vingers van de violist - maar ik had graag iets substantie- Iers gehoord: Pokhanovski's virtuositeit kende de kleine groep toehoordeers al van zijn Bach en Bloch. Kees Cijsouw I)e nieuwe Goese wijk Oostmolenpark vanuit de lucht gezien; ten noorden ervan het Psychiatrisch Ziekenhuis Zeeland en iets verder weg het Oosterscheldeziekenhuis (luchtfoto Ruben Oreel) GOES - Op de dag dat de beide Duitslanden officieel één wer den, waren 23 jonge inwoners van Westduitsland er niet bij. Zij volgden lessen op het Buys Ballotcollege in Goes. De Duit sers zijn leerlingen van de Real- schule in Alfeid (bij Hannover) die in het kader van Europa '92 een uitwisseling met de Goese school hebben. Vandaag (vrij dag) vertrekken ze weer naar hun land, dat inmiddels een stuk groter geworden is. De bedoeling van de uitwisse ling is dat jongelui uit verschil lende Europese landen met el kaar in contact komen. „We heb ben het allemaal over het magi sche jaartal '92, maar scholieren merken niets van de voorberei dingen voor een Europa zonder grenzen", zegt rector P. Favier van het Buys Ballotcollege. „Met de uitwisseling wilden we daar wat aan doen. Het grote Eu ropa is immers het land van de toekomst voor de jongeren." Begeleider van de buitenlandse jongeren is J. Lanclée, die naast zijn baan als leraar ook burge meester van Alfeid is. Hij heeft de afgelopen week gesproken met zijn collega burgemeester mr T. R. Seinstra over de kosten voor de uitwisseling. Het Buys Ballotcollege moet zelf alle kos ten voor de logeerpartij dragen. „In Duitsland stimuleert de overheid uitwisselingen met Eu ropese scholen door bij te dra gen in de kosten. Hier in Neder land is de regering wel voor in ternationale contacten met het oog op de eenwording van Euro pa, maar ze helpt niet financieel mee om die echt van de grond te krijgen", is het oordeel van Lar. clée. Hij heeft burgemeeste Seinstra hierover aangespro ken, die beloofde het op gemeen telijk niveau aan de orde te stel len. De Duitse gasten zijn onderge bracht in gastgezinnen, zodat s kunnen zien hoe het toegaat ii Nederlandse families. „De kin deren leren het land veel bete kennen dan wanneer ze in hotel hadden gezeten", vindt de Duit se leraar Lanclée. De Oosterta ren verbazen zich erover dat 0 in Nederland zoveel fietsers c straat zijn. ,,'s Ochtends ziet he er hier uit als de Tour de Fran ce", vindt een Duitse gast. VLISSINGEN - Een twintigja rige motorrijder uit Bruinisse is donderdagmiddag ten val ge komen bij een aanrijding op de Rijksweg A58 in Vlissingen. De motor van de man werd bescha digd en ook zijn kleding was ka pot. De man haalde een witte perso nenauto in, waarschijnlijk merk golf. De auto kwam onverwachts naar links om een andere wagen in te halen en botste daarbij te gen de motorrijder. De witte au to reed door. De politie verzoekt getuigen van het ongeval con tact op te nemen met het bu reau. AXEL - De Eerste Zeeuws- Vlaamse Aero Club (EZAC) in Axel is begonnen met de bouw van een nieuwe hangar op het zweefvliegterrein Smitschorre. De nieuwbouw dient als ver vanging van de door één van de januaristormen beschadigde oude hangar. Met het project is een bedrag van 142.000 gulden gemoeid. EZAC-voorzitter C. D. A. Ver meulen verwacht dat de nieuwe hangar voor de opening van het nieuwe vliegseizoen (maart/april volgend jaar) klaar is voor ge bruik. De afbraak van de oude vliegtuigloods is al deels vol tooid. Het overige gedeelte blijft tot het eind van het seizoen (27 oktober) dienst doen als onder dak voor rollend materiaal als lier, kabel- en ophaalwagens. Eind deze maand zal worden ge tracht het materiaal onder te brengen bij de dertien vliegtui gen die in de (in 1988 gebouwde) andere hangar staan. Hiertoe zal een aantal zweefvliegtuigen worden gedemonteerd. De nieuw te bouwen loods wordt ruim 160 vierkante meter groter dan z'n vervallen voorganger Vermeulen hoopt dat de hangar de eerst komende twintig stallingsruimte kan bieden voor vliegtuigen van de EZAC en par ticulieren. Daarnaast kijgt het rollend materiaal een eigen par keerplaats in de toekomstige vliegtuigloods. De bouwkosten worden U zien van dertigduizend gulden schadevergoeding van de verze kering) geheel gedragen door de honderd leden tellende vereni ging. De grootschalige bouw werken worden uitgevoerd door een aannemer. De rest wordt ge daan door vrijwillgers. Vermeu len denkt hierdoor zeker een ton te kunnen uitsparen. „Je moet het geheel zien als een investering voor de toekomst aldus de ESAC-voorzitter. „Straks hebben wij meer plaats om vliegtuigen te stallen, waar door wij volgend j aar meer leden kunnen inschrijven".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 28