PZC oeman blijft kritisch ver tactiek van Oranje Jong Zeeland in de steigers Concours in Serooskerke Boulevardloop gaat toch door Zeeuwse schaatsers beginnen training sport oorspelling van wereldkampioen: ik zal Karpov vernietigen Toppers uit badminton naar Goes VRIJDAG 12 OKTOBER 1990 sbw 23 okkers Schande Ovatie Partij 111 «111 2 [IB 9k 1 i 111 llllllM tin ill i i \m gj4 m L III ii H E |A A 0 111 A ÈM is it 1| a k neem hier geen woord van terug ui Barros en ndré niet egen Oranje an der Gijp aas bij 'v Eindhoven Alex Lour ens uitblinker in Breskens Atleten geadviseerd niet mee te doen Vlissingen bijna rond met Kraay Fenerbache biedt Hiddink contract voor het leven riljante Kasparov slaat toe w VORK (GPD/ANP) - Een iljante Gari Kasparov heeft in de tweede partij van de ■eekamp om de wereldtitel haken tegen Anatoli Karpov idelijk gemaakt dat zijn orspelling 'Ik zal hem vernie- en' geen loze uitspraak is ge- eest. De uitstekend voorberei- wereldkampioen versloeg =n uitdager Anatoly Karpov indrukwekkende wijze. Een herpzinnige voorbereiding n de opening en een zeer diep rekende combinatie vorm- n de basis van dit succes. Na zetten, en 4 uur en 58 minuten elen, gaf de met zwart spelen- uitdager op. De tweekamp at over 24 partijen en de and is nu 11/2 -1/2 in het voor- el van de titelverdediger. asparov mag in interviews ak onbesuisd agressief zijn, schaakspeler gaat hij heel ethodisch en beheerst te werk. arpov belandde in een Spaan partij. die hij toch als geen an- r kent, plotseling in een yetsbare positie, die zijn tegen- ander met een serie fijn op el- ar afgestemde zetten had we- n te bereiken. Een prachtig ge- xeerd offerspel rondde het wit- voordeel op grandioze wijze af noopte de uitdager kort na de dcontrole tot overgave. de rumoerige eerste partij, ar de met zwart spelende ti- lverdediger tot verbijstering 1 n velen op winst speelde, wer- n in de tweede ontmoeting uit vijfde tweekamp tussen de iee kemphanen alle registers engetrokken. Voor de eerste ventien zetten had het tweetal jeinig bedenktijd nodig. Het ïiswerk bleek niet alleen goed daan, maar ook zeer nuttig, leiden leken ook aan te sturen een gecompliceerde stelling, in Kasparov was dat door de nners verwacht, van Karpov g niet. die fase van de strijd durfden lfs de grootste gokkers onder vele grootmeester in New lork nog geen voorspellingen te |jen over de afloop van de twee partij. Wel was duidelijk dat titelverdediger geen genoe- n zou nemen met een snelle, makkelijke remise. Maar de tdager leek toch verrast door agressie die Kasparov in zijn el legde. De openingszet van wit, e2-e4, was voor de in New York aanwezige grootmeesters een verrassing. Kasparov prefe reert gewoonlijk als openingen d2-d4 of c2-c4. Op de achttiende zet opende de titelverdediger de aanval defini tief. Zijn Pf3-h2 was al eerder, on der anderen door zijn jonge land genoot Andrei Sokolov, ge bruikt voor een het begin van de aanval op de Koningsvleugel van zwart. De negentiende zet van Kasparov, f2-f3, was een ver dere afwijking van de gebruike lijke paden. Karpov moet in die fase de moei lijkheden al hebben aan zien ko men. Want terwijl Kasparov steeds meer het initiatief greep, probeerde de uitdager zijn stel ling te vereenvoudigen en zo doende te consolideren. Dat bleek echter niet meer mogelijk. Op de 23e zet zag de Amerikaan se grootmeester Nick de Fir- mian als een van de eerste ken ners de netelige positie van Kar pov. Nadat tussen de 25ste en 28ste zet veel materiaal van het bord was verdwenen, had Kas parov materieel weliswaar niets gewonnen, maar de stelling van Karpov was volledig onsamen hangend: de zwarte stukken werkten niet meer samen. De ti telverdediger liet zich dat voor deel niet meer ontnemen. Kar pov kwam in grote problemen en diende zelfs materiaal weg te ge ven om niet tot zijn grote schan de schaakmat te worden gezet. Het uitstel van executie duurde de titelverdediger te lang. Hij bleef wel aan het bord zitten, maar zijn onrustige gedrag en de afkeurende blikken in de rich ting van zijn tegenstander, spra ken boekdelen. Toen Karpov na de 44ste zet van Kasparov, Dgl- fl, uiteindelijk opgaf via wat on verstaanbaar gemurmel, kreeg de titelverdediger een staande ovatie van het Amerikaanse pu bliek. „Dit is een van de beste schaakpartijen die ik ooit heb gezien", verkondigde de interna tionaal meester Victor Frias de mening van velen. „Het was een perfecte executie: schoon en simpel." De partij had het volgende ver loop (met commentaar en analy ses door Hans Bouwmeester! Tweede matchpartij, New York 1990 Spaanse Partij 1. e4 e5 2. Pf3 Pc6 3. Lb5 a6 4. La4 Pf6 5.0-0 Le7 6. Tel b5 7. Lb3 d6 8. c3 0-0 9. h3 Lb7 10. d4 Te8 11. Pbd2 Lf8 12. a4 h6 13. Lc2 exd4 14. cxd4 Pb4 15. Lbl bxa4 De methode van Beljavski. In vroegere partijen tussen de bei de kemphanen werd enige keren 15...C5 gespeeld. 16. Txa4 a5 17. Ta3 Ta6 18. Ph2... Timman speelde in Kuala Lum pur onlangs tegen Karpov 18. Ph4 en kwam na 18...Pxe4! in het nadeel. Later probeerde de Ne derlandse grootmeester 18. Tae3. 18...g6 19. f3!... Een theoretische versterking, die ongetwijfeld in de studeerka mer werd geprepareerd. De IJs lander Hjartason speelde vorig jaar 19. Pg4 tegen Karpov, maar kon na 19...Pxg4 20. Dxg4 c5! niets bereiken. 19...Dd7 Verder onderzoek zal moeten le ren of zwart hier sterker kan spe len. In aanmerking komt 19...d5. 20. Pc4 Db5 21. Tc3 Lc8 22. Le3 Kh7 Karpov is op zijn hoede; er dreig de 23. Pa3 Dd7 24. Delmet dub- belaanval op c7 en h6. 23. Del c6 Dit blijkt later een ernstige ver zwakking. Misschien had zwart 23...Te7 moeten proberen. Zwart: A. Karpov Wit: G Kasparov RONINGEN (GPD) - Het tele- ongesprek woensdagavond issen Rinus Michels en Ronald oeman was van korte duur. heb nauwelijks gereageerd ~en Michels me zei dat hij me iet had geselecteerd voor het 'ederlands Elftal. We waren el uitgesproken", Iaat Koe- an vanuit Barcelona weten, e reserve-aanvoerder van ranje is weinig mededeel- am. „Ik denk dat het niet ver- tandig is nu in de pers al com- lentaar te geven. Ik wil er een aar dagen over nadenken. We pelen zaterdagavond eerst nog et Barcelona tegen Osasuna. ie wedstrijd is op dit moment et belangrijkste. Na het week- ga ik mijn standpunt over ijn toekomstige houding ten anzien van het Nederlands Elf- "1 bepalen". ijn woorden klinken een tikje reigend. „Maar ze zijn niet drei- end bedoeld". Op de vraag of ij in navolging van Frank Rij- aard denkt te bedanken voor et Nederlands Elftal antwoordt "oeman: „Geen commentaar", ver het onderhoud met Mi- hels wil hij evenmin in detail "eden. „Dat blijft tussen ons", oe was dan zijn eerste reactie adat Michels hem te verstaan ad gegeven dat hij de volgende 'eek thuis kon blijven. „Ik was beetje verbaasd", aldus "oeman. Meer wil hij er niet zeggen, egin deze week liet Ronald ORTO (AFP) - Artur Jorge, de ondscoach van Portugal, kan "or de eerste kwalificatiewed- hjd voor het eindtoernooi van Europese titelstrijd tegen Ne erland geen beroep doen op iddenvelder André (FC Porto) aanvaller Rui Barros (AS Mo- aco). Het duo kampt met flinke lessures. REDA/DORDRECHT (GPD) - or van der Gijp wordt van- aag gepresenteerd als de nieu- e technisch- directeur van VV indhoven. Van der Gijp is een vereenkomst tot het einde van et lopende seizoen aangegaan. Koeman zich publiekelijk kri tisch uit over de taktiek van het Nederlands Elftal twee weken geleden in de oefeninterland te gen Italië, die met 1-0 werd ver loren. Voor Rinus Michels was dat aanleiding het 'kanon van Barcelona' niet op te roepen voor de EK-kwalificatiewed- strijd volgende week woensdag in Porto tegen Portugal. Koeman heeft volgens de bonds coach de gedragscode, opge steld aan de vooravond van de oefeninterland tegen Italië en doorgesproken met de voltallige selectie, geschonden. „Vooral van mijn vice-aanvoerder ver wacht ik dat hij zich, als voor beeld, aan de regels houdt". Mi chels zegt dat het een eenmalige disciplinaire straf betreft. „De voetballer Ronald Koeman heb ik bij volgende gelegenheden na tuurlijk graag weer in de selec tie". Koeman stelde in een aantal me dia het experiment tegen Italië met een overbezet middenveld en „operationeel gebied op de vleugels" (uitspraak van Mi chels) als mislukt te beschou wen. De Groninger pleitte voor een spelsysteem met authentie ke flankaanvallers. „Bij Barcelo na spelen we ook met echte vleu gelspitsen. En Ajax doet dat ook. Het kan toch geen toeval zijn dat zowel Ajax als wij daar succes mee hebben. Doorgaan op de manier waarop wij tegen Italië hebben gevoetbald heeft geen zin". Die opvatting hield Koeman (27) ook gistermiddag recht over eind.,, Mijn woorden waren ei genlijk niet voor publikatie be stemd, maar ze waren correct weer gegeven en ik neem er ook niks van terug". Hij veronder stelt dat meer internationals zijn standpunt delen. „Ik denk dat iedereen toch wel ziet dat het op deze manier niet goed gaat". De vroegere PSV'er zegt 24. Pg4 Pg8 Ruil op g4 betekent opening van de h-lijn en daarop verschijnt dan weldra een witte toren. 25. Lxh6ü... Schitterend. Deze combinatie blijkt zeer diep berekend. Er vol gen een serie gedwongen zetten. 25...Lxh6 26. Pxh6 Pxh6 27. Pxd6 Db6 28. Pxe8 Dxd4+ 29. Khl Dd8 30. Tdl Dxe8 31. Dg5!„. De pointe! Materieel is zwart er niet slecht afgekomen, maar po sitioneel is het droevig met hem gesteld omdat zijn stukken in het geheel niet samenwerken. Dit laatste heeft Kasparov prachtig getaxeerd. 31...Ta7 De inval van de toren is niet te voorkomen; na 31...Ld7 beslist de manoeuvre Tc3-c5-e5. 32. Td8 De6 33. f4! La6 Na 33...Td7 lijkt 34. Dxa5 het eenvoudigst. 34. f5 De7 Of 34...gxf5 35. exf5 Del+ 36. Kh2 Dxbl 37. Df6! en wint. 35. Dd2 De5 36. Df2 De7 37. Dd4 Pg8 Misschien kon hij het met 37.„f6 38. fxg6+ Kg7 iets langer vol houden, maar tegenspel heeft zwart niet. 38. e5!„. Opent de diagonaal van Lbl. De laatste acte van de zwarte trage die begint! 38...Pd5 39. fxg6+ fxg6 40. Txc6 Dxd8 41. Dxa7+ Pde7 42. Txa6 Ddl+ 43. Dgl! Dd2 44. Dfl... Zwart geeft het op. Een vreselijke nederlaag voor Karpov. Deze zal al zijn mentale krachten moeten oproepen om deze slag te boven te komen. Vrijdag (voor Nederland in de nacht van vrijdag op zaterdag) wordt de derde partij gespeeld. Karpov heeft dan wit. Titelverdediger Gary Kasparov in gepeins verzonken ifoto Mark LennihanlAP er geen moment bij te hebben stilgestaan dat zijn uitlatingen op Michels het effect zouden hebben van de rode lap op de stier. Ook al lag er dan een af spraak dat kritiek eerst binnens kamers zou worden besproken. „Ik heb alleen maar gezegd hoe ik over de taktiek tegen Italië dacht. Het is helemaal niet mijn bedoeling geweest voor onrust te zorgen". De veronderstelling dat Johan Cruijff, zijn trainer bij Barcelo na, erkend voorvechter van het drie-spitsensysteem en zeker geen vriend van Michels, wel licht de kwade genius achter zijn uitlatingen is geweest, torpe deert Koeman onmiddellijk. „Het zijn mijn woorden, niet die van Cruijff." Rinus Michels laat overigens weten dat de straf voor Koeman wat hem betreft eenmalig is. „Ik heb de voetballer Ronald Koe man er natuurlijk graag bij. Maar hij heeft daarover zelf na tuurlijk ook wat te zeggen." Het Nederlands Elftal mist woensdag tegen Portugal ook Jan Wouters. De Ajacied heeft nog een boeking te goed van het EK'88. Marciano Vink van Ajax is nieuw in de selectie van Oran je. De selectie voor het Nederlands elf tal bestaat uit: Van Breukelen, Van enburg en Valekx (allen PSV), Hiele <SW), Van Tiggelen en Rutjes (bei den Anderlecht), Vink. Frank de Boer, Winter. Blind, Richard Witsch- ge, Van 't Schip en Bergkamp (allen Ajax), Gullit en Van Basten (AC Mi lan) en Gillhaus (Aberdeen). Het Olympisch elftal onder leiding van bondscoach Nol de Ruiter treft Portugal op 16 oktober in Porto. De selectie voor dat duel is: Ronald de Boer, Roy, Kreek. Van der Sar (allen Ajax), Van Gobbel en Taument (bei den Feyenoord), Brusselers (Fortuna Sittard), Numan (Haarlem), Lanc- kohr (MVV), De Ron (PSV), Maas (RKC), Sas (Sparta), Elzinga en Kar- nebeek (beiden FC Twente), Roest (FC Utrecht) en Binken (Volendam). Een duel om de bal tijdens de selectiewedstrijd in Breskens l/oto Camile Schelstraetei BRESKENS - Twee en twintig voetballers onder de 21 moch ten gisteravond in Breskens op draven voor een selectiewed strijd. Het was de eerste ont moeting voor de spelers die bin nenkort het nieuwe elftal van Jong Zeeland gaan vormen. Voor Wies van Avermaete (de coach) en de vijf afgevaardig den van de technische commis sie stond het na die wedstrijd vast wie zullen doordringen tot de laatste selectie van zestien. Jong Zeeland komt pas voor het eerst in aktie op 7 november in een oefenwedstrijd tegen Jong Lokeren. Daarna volgt onder meer nog een wedstrijd in Brug ge tegen Jong Club Brugge. Met aan het eind van het voetbalsei zoen ook nog een optreden op het gerenommeerde Zilveren Ganze-toernooi (volgend jaar op 9 en 10 augustus) is er voor de jeugdige selectie al een aardig programma in elkaar gestoken. Wies van Avermaete had de 22 verdeeld over twee op papier ge lijkwaardige ploegen. Dat bleek in de praktijk nauwelijks te werken. Het elftal dat speelde in blauwe shirts beschikte vooral aanvallend over veel meer kwa liteiten en won de wedstrijd ruimschoots: 6-0. Wies van Aver maete verklaarde na afloop: „We hadden de oudere spelers uit de kern van vorig jaar in dat elftal ondergebracht, dus het was niet zo verbazingwekkend dat die ploeg sterker was." Danny Gabriëlse, de keeper van RCS, was de jongste op het veld, John Alleman, verdediger van Middelburg, de oudste. Daar tussenin dienden zich onder meer spelers aan van Zeeland's sterkste amateurclubs: Seroos- kerke, Hoek, Bevelanders, HVV, Kloetinge en Arnemuiden. Twee opvallende afwezigen wa ren Ronald Koole van Goes en Geert Jan de Smet (Axel), die dinsdagavond tijdens de trai ning een polsblessure opliep en tenminste drie weken niet kan voetballen. Van de twee en twin tig spelers die wel in aktie kwa men was Alex Lourens met en- SEROOSKERKE- De LR en PC de Gouwe Re.vers uit Seroosker ke houdt vandaag (vrijdag) en morgen een SGW (Samengestel de Wedstrijd) voor paarden en Pony's. De wedstrijd die wordt gehou den in 'De Schotsman' te Wisse- kerke, geldt tevens voor het Zeeuws kampioenschap van de Koninklijke Federatie van Lan delijke Rijverenigingingen. Een wedstrijd waaraan ook een groot aantal sterke combinaties van buiten de provincie deelne men. Kees de Visser, die vorig jaar met zijn parcours voor het nationaal kampioenschap veel bewondering oogste. werd door de hoge waterstand in een deel van het recreatiegebied aan het Veerse gewongen het parcours enigzins te wijzigen. „De cros is er niet minder aantrekkelijk door geworden", zegt De Visser. Aan een prognose durft de par- coursbouwer zich niet te wagen. Alise Loseman, de reserve kam pioen vorig jaar, en haar vader Gerrit van de Nijkerkse Neude- ruiters. Jan Scherff, Miep Bol en de Zeeuwen Gilles en Inge Quist en Theo Perdaen, zijn stuk voor stuk kanshebbers. Ik verwacht dan ook een erg spannende wed strijd. Bij de pony's Z is Rowena de Pender van de Zwinruiters licht favoriet. Maar zij kan op veel tegenstand rekenen van Marcella de Kam en Mariska Boone, die onlangs in een wed strijd van het Vlissingse Schel- destad bewezen ook het SGW rijden aardig te beheersen. VLISSINGEN - Volgens Gerard Rodts, betrokken bij de organi satie, gaat de Boulevardloop morgen, zaterdag gewoon door. Rodts, die spreekt op persoon lijke titel, ontkent dat de Boule vardloop niet correct zou zijn aangevraagd, maar bovenal vindt hj dat het KNAU-district de Zeeuwse atletiek „zware schade berokkent". Hij reageert hiermee op de uitlatingen van districtsvoorzitter Hugo Thijs- mans gisteren in de PZC. VLISSINGEN - Morgen (zaterdag) hoopt eerste divisionist Vlissingen Hans Kraay definitief aan te trekken. Het is de bedoeling dat Kraay, te genwoordig in dienst van de tv-zender Véroni- que. nieuwe sponsors zal aanwerven voor de Zeeuwse profclub. „Het is voor 90 procent zeker dat hij komt", stelt Vlis- singen-voorzitter Piet de Jong, die zaterdag om 12.00 uur in Vianen praat met Kraay. Hans Kraay verwierf zich in het verle den een grote reputatie bij Feyenoord en RKC door vele sponsors voor deze clubs vast te leggen. Bij Vlissingen wordt het zelfde verwacht. Thijsmans liet daarin weten dat KNAU-atleten die aan de wed strijd van de Boulevardloop zou den deelnemen, rekening moes ten houden met sancties: schor sing of boetes. De meeste Zeeuw se verenigingen zijn inmiddels al door het district benaderd. Alle commotie is ontstaan, toen het district ontdekte dat de Boule vardloop niet op de wedstrijdka lender stond. Rodts: „Net als voorgaande jaren hebben wij de Boulevardloop als internationa le wedstrijd aangemeld bij het landelijk bondsbureau. De fout ligt dus ergens daar, niet bij ons." Het bondsbureau en het district beschouwen de Boulevardloop, die de laatste jaren aan het af brokkelen was, als een regionale wedstrijd. Deze moet worden aangemeld bij het district. Daar om kondigde het districtsbe- stuur woensdag een verbod af voor deelname van wedstrijdat leten. De clubs volgen -hoewel met te genzin, zo wordt gesteld- het be leid van het district, zo blijkt bij navraag. Bij vrijwel alle clubs zijn de atleten die hebben inge schreven al geadviseerd de Bou levardloop te mijden. Uit angst voor sancties. Zo zegt Piet Dek ker van Scheldesport bijvoor beeld: „Ik heb de atleten don derdagavond op de baan aange sproken en ze geadviseerd niet deel te nemen, omdat er een kans bestaat op boetes of schor singen. Ik vind dit bepaald niet elegant van het district naar Ma rathon en de atleten toe om op een zo laat tijdstip de zaak af te blazen. Beter was het geweest wanneer men er Marathon op had gewezen hoe er bij een vol gende gelegenheid formeel moet worden gehandeld." VLISSINGEN - Na vele skeeler wedstrijden begint voor de ijs- club De Poel maandag het se rieuze werk. Vanuit Walcheren, Zuid-Beveland, Oost-Beveland en Flakkee vertrekken de schaatsers weer drie, vier keer in de week richting de ijsbanen De Uithof in Den Haag en Weena in Rotterdam voor de schaat- strainingen. Maandag wordt er van 20.15 uur tot 21.15 uur voor de eerste keer getraind op De Uithof. Net als in voorgaande seizoenen is er dit keer weer een overweldi gende belangstelling voor de schaatstrainingen en wedstrij den, die later zullen plaatsvin den. De volgende schaatsers hebben zich ingeschreven voor de trainingen op maandag, donderdag en zaterdag: Paul van Iwaarden. Frans Leynse, Piet Verhagen, Paul de Witte, Adriaan Provoost, Ferdy Wisse, Mark Pol vliet, Jaap Moelker, Cees Hoogerland, Roland Munnikhof, Frans van de Berge, Arjaan van de Kreeke, Wim van de Kreeke, Jaap Nieuwenhuijse, Flip Salomé, Leon van de Wielen, Marcel de Looff, Toon Capello, Geert van de Weyden, Giel van de Hoeven, Wim Lepoeter, Rob de Wayer, Jan Mesu, Iman Koeman, Henk van de Weyden, Rien van Brus sel, Wim Vonk, Jacob Slabbekoorn, Frans Provoost, Jordy de Looff, Mar co van Schelven, Jos de Wolf, Egbert Bolier, Ko Goeree, Johan Gijzel, Cees de Goffau, Wim Hirdes, Jan van de Broeke, Pascal van de Broeke, Tonny Stoel, Peter Boonman, Jan Gebraad, Dominique Boonman, Henney de Kruijff, Geert van de Wey den en Addy de Vos. GOES - De Nederlandse topbad- mintonners Chris Bruil en Ron Michels komen zaterdag naar Goes. Zij geven daar een de monstratie vanwege de officië le opening van de derde sport hal in Goes aan de Zwembad- weg. Bruil, dit jaar gekozen tot bad- mintonspeler van het jaar, en Michels, worden wellicht verge zeld door de topspeelster Eline Coene en Erika van Dijk. Hun komst hangt af van de vraag of de speelsters erin slagen de vol gende ronde te bereiken van de German Open van vandaag. De demonstratie wordt gegeven tussen 15.15 en 16.00 uur. Burgemeester mr. T.R. Feinstra van Goes en ClOS-directeur J.J. Ruster verrichten om 15.00 uur de officiële opening. kele flitsende akties en twee doelpunten uitblinker. Stefan van den Ameele, Mike But, John Alleman en Jurriën Maccow maakten ook een zeer sterke in druk. Voor de selectie van zestien ko men het meest in aanmerking: Keepers: Eric Versluis (Bevelanders) en Danny Gabriëlse (RCS); Verdedigers: John Alleman (Middel burg), Jurgen de Block (Clinge), Jur riën Maccow (Kloetinge), Ronnie de Vos (Patrijzen), Serge Laprade (Bres kens). Leon Schroevers (Arnemui den); Middenveld: Stefan van den Ameele (HW), Alex Lourens (Hoek), John Bentschap Knook (RCS), Johnny Crucq (Arnemuiden), Robin Buiten dijk (Breskens); Voorhoede: Mike But (Middelburg), Abbie de Kam (Meeuwen), Kees Jan van Nieuwenhuize (Bruse Boys). Scoreverloop: Robin Buitendijk 1-0, Mike But 2-0, Alex Lourens 3-0 en 4-0, Serge Laprade 5-0, Rob Koole 6-0. Scheidsrechter: Wim Broekhoven. DEN HAAG (GPD) - Guus Hid dink kan bij Fenerbahce een contract voor het leven tekenen. De voormalige trainer van PSV dankt dat aanbod aan een orga nisatieplan dat hij het bestuur onlangs voorlegde. „In dat plan heb ik de nodige plannen naar voren gebracht. Dat is aangesla gen bij het bestuur. Ik ben nuch ter genoeg om te beseffen dat de situatie morgen weer heel an ders kan zijn. Zo'n aanbieding is leuk. maar ik wacht voorlopig met tekenen. Ik ben pas 43 en heb nog een heel leven voor me". Paardesport Internationale military. Stand na eerste dag dressuur: 1. Blanco (Fra) Mandolino 47,20 strafpunten, 2. Bousquet (Fra) Metacomet 57,80, 3. Eddy Stibbe (Ned) Gigolo 58,00, 6. Van Niel Schuuren (Ned) Sweet Ta boo 64,40. Dammen Riga. Internationaal toernooi, eind stand: 1. A. Schwartsman (Sov) 22, 2. Wirny (Sov) 19. 3. Van der Zee (Ned) 16, 4 Keisels (Sov) 16, 5. Wipoelis (Sov) 15, 6. Wesselink (Ned) 15, 7. Val- neris (Sov) 14, 8. Krajenbrink (Ned) 14. Tennis Tokyo, mannen, 1,8 miljoen gulden, derde ronde: Reneberg VSt) - Forget (Fra/6) 7-6 7-6, Davis (VSt) - Wheaton (VSt) 6-4 7-6, Hlasek (Zwi/9) - Garrow (VSt) 6-4 6-4, Tsjerkasov (Sov) - Cash (Aus) 7-6 6-3, Becker (BrD) - Witsken (VSt) 6-2 6-3, Hogstedt (Zwe) - Jelen (BrD) 4-6 6-4 6-2, Lendl (Tsj/3) - Masur (Aus/13) 6-4 3-6 6-3, Edberg (Zwe/1) - Cahill (Aus) 6-4 6-2. Bolna Nabrucna (Joe), vrouwen, 18.000 gulden, eerste ronde: De Vries (Ned) - Mroz (Pol) 4-6 4-6, Hasling- haus (Ned) - Myrza (Sov) 6-1 6-0. Zürich, vrouwen 612.500 gulden, tweede ronde: Sukova (Tsj/5) - Zardo (Zwi) 6-4 7-5, Novotna (Tsj/4) - Paz (Arg) 6-2 6-2, Manuela Maleeva (Zwi/ 3) - Porwik (BrD) 6-1 3-6 6-2, Tauziat (Fra/7i - Guerree (Fra) 6-4 6-2, Sabati- ni (Arg/2) - Kohde-Kilsch (BrD) 6-4 7- 5, Graf (BrD/1) - Van Rensburg (ZAf) 6-1 6-4, Graf (BrD/1) - Van Rensburg (ZAf) 6-1 6-4. Dubbelspel, eerste ronde: Bollegraf/ Pfaff (Ned/BrD) - Ferrando/Golarsa (Ita) 6-0 7-5. Berlijn, mannen 525.000 gulden, eer ste ronde: Sinner (BrD) - Ivanisevic (Joe/1) 7-6 6-4, Agenor (Hai/6) - Wöhr- mann (BrD) 6-2 6-3, Volkov (Sov/8) - Riglewski (BrD) 6-3 6-3; tweede ron de: Fleurian (Fra) - Korda (Tsj) 6-4 6- 1. Mattar (Bra) - Skoff (Oos) 6-1 4-6 6- 3, Srejber (Tsj) - Visser (ZAf) 6-4 6-4, Curren (VSt) - Aldrich (ZAf) 6-4 6-2, Svensson (Zwe) - Zöcke (BrD) 6-2 5-7. Tel Aviv, mannen, 262.500 gulden, kwartfinales: Tarengo (VSt) - Koe vermans (Ned/4) 7-6 6-1, Bloom (Isr/5) - Van Rensburg (ZAP3) 2-6 7-6 7-5, Mansdorf (Isr/2) - Odizor (Nig) 6-1 6-1, Tsjesnokov (Sov/1) - Jonsson (Zwe) 6-3 6-1. Voetbal België, negende speeldag: Waregem - FC Antwerp 1-5. Biljarten Spa. Eerste dag kwalificatietoer nooi WBA, belangrijkste uitslagen Bouvier (Fra) - H. de Kleine (Ned) 2-0 (15-13 15-12), Kurt Ceulemans (Bel) - Volbracht (Ned) 2-0 (15-1 15-2), De Bruyn (Ned) - Coutanceau (Fra) 2-0 (15-12 15-13), Sjorup (Den) - Van der Stappen (Ned) 2-1 (11-15 15-11 15-2), Habraken (Ned) - Shimada (Jap) 2-1 (0-15 15-10 15-5), Arkesteijn (Ned) - Cristensen(Den) 2-0 (15-5 15-11), A. de Kleine (Ned) - Schultz (Den) 2-1 (15-10 10-15 15-3), Weijenburg (Ned) - Gre- nier (Bel) 2-1 (7-15 15-10 15-11), Burg man (Ned) - Thollebeek (Bel) 2-0 (15-3 15-4), Vredevelt (Ned) - Christiansen (Den) 2-0 (15-6 15-1), Hermse (Ned) - Muylaert (Bel) 2-0 (15-8 15-13), Schu mann (Ned) - Thogersen (Den) 2-1 (15-9 9-15 15-11), Velthuis (Ned) - Vis- kil (Ned) 2-1 (14-15 15-10 15-8), Haver- mans (Ned) - Van Dijck (Bel) 2-0 (15-3 15-1), Valentijn (Ned) - Thong Panh (Fra) 2-0 (15-10 15-13), Roux (Fra) - Van Heuven (Ned) 15-8 15-5.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 23