PZC Overkapping weegt op tegen nadelen voor buurtbewoners 1 streek Brandweer Middelburg krijgt het drukker z z GEMEENTE DOMBURG Tegen decor Cebeco-loodsen Burghsluis 6 GENEZINGSBIJEENKOMSTEN MET DE COMLPL GEMEENTE ARNEMUIDEN MAANDAG 8 OKTOBER 1990 BIGGEKERKE VLISSINGEN WESTKAPELLE ZOUTELANDE Vlissingen kampioen zwemmend redden B en w over Lange Zelke: zSÊÊÈÊÈÊÊ$ÊÈÊm>. mm 'V. Souburger (18) mishandeld met honkbalknuppel Bowlingleagues in Middelburg Vlissingen krijgt project werkervaring Som geld buit bij inbraak in woonhuis Commandant op korpsavond: Deel Hermesweg wordt herstraat Plattelands vrouwen vieren bondsjubileum Boekenweek voor kinderen in Middelburg MIDDELBURG OOST-SOUBURG Centrale Zendingsavond m o X H H m o O u m H U O Van 12 t/m 15 oktober houdt het ECHTPAAR WALZ Kom zien en 'horen hoe God ook vandaag nog mensen geneest! Vlissingen: 12, 13 en 14 oktober in de zaal aan de dr. Stavermanstraat 61-63 (naast het stadhuis). Middelburg: 15 oktober in de Schouwburg. Aanvang op 12, 13 en 15 oktober om 20.00 uur. Aanvang op 14 oktober om 19.00 uur. TOEGANG GRATIS. Martinshof. Blijvende klasse. Een trouwring is een sieraad voor het leven. Daarom creëerde Martinshof een exclusieve collectie ringen. Onderscheidend door een uitzonderlijk fraaie vorm geving. Juweeltjes, flgfljPjjf die op ingetogen ff wijze een liefdesband onderstrepen. Met een unieke levenslange garantie, tegen diefstal en verlies VAN DE REE MIDDELBURG DE PZC 'N DIJK VAN EEN KRANT GEMEENTE MARIEKERK WïP Wedstrijd Zeeuwse spuitgasten BURGHSLUIS - De loodsen van Cebeco Zuid-West in Burghsluis vormden zaterdag het décor voor de provincale brandweerwedstrijd 'tankau tospuit-hoge druk'. Een ideale lokatie, vond provinciaal wed strijdleider B. A. Weststrate. De omstandigheden waren op elk van de drie banen nagenoeg het zelfde, zodat de korpsen niet konden mopperen dat collega spuitgasten voordeel hadden. Naast brandbestrijding speelt hulpverlening de laatste jaren een belangrijke rol tijdens de na jaarswedstrijd. Simpelweg, om dat de praktijk uitwijst dat de brandweer er vaak op uit moet Collecte - De collecte voor de Nierstichting heeft in Biggeker- ke 646 gulden opgebracht. Darttoernooi - in de tappe- rij/happerij Happy Buccaneer aan de Aagje Dekenstraat in Vlissingen wordt donderdag 11 oktober een open darttoernooi gehouden van het speltype 501. Dat betekent een open start en een dubbele finish. Iedereen kan aan de wedstrijd deelnemen. Het toernooi begint om 20 00 uur. Plattelandsvrouwen De afdeling Westkapelle van de Ne derlandse Bond van Platte landsvrouwen houdt donderdag 11 oktober een bijeenkomst in Westkapelle Herrijst. De heer J. Spaeter uit Vrouwenpolder ver zorgt een voorlichtingsavond over brandwonden. Het pro gramma wordt aangeboden door de Nederlandse Brandwon den Stichting. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. VVV-agenda - De lampion optocht van de VVV in Zoutelan- de, die op de agenda stond voor dinsdag 9 oktober, is verplaatst naar donderdag 11 oktober. Ze begint om 19.30 uur bij zaal Mid dendorp. Ook donderdag 18 ok tober begint daar om dezelfde tijd een lampionoptocht. De vliegerdemonstratie van zater dag 13 oktober wordt afgelast. om slachtoffers te redden. Op Schouwen-Duiveland komt bij voorbeeld hulpverlening bij ver keersongevallen meer voor dan bluswerk. De opdracht was zaterdag geen weggevertje. In een ruimte waar granen en peulvruchten waren opgeslagen, was de elevator door een warmgelopen lager in brand gevlogen. Twee werklie den bevonden zich op de eerste verdieping. De één wist zonder problemen buiten te komen. De ander ging het slechter af. Hij sprong van het zoldertje naar be neden op een pallet met volle zakken, die daardoor uit balans raakte en een voorraadkist om ver duwde. De werkman raakte met zijn onderbeen bekneld on der de zware kist. De zware rook vereiste dat het slachtoffer zo snel mogelijk uit zijn benarde positie moest wor den bevrijd. „De ploegen moe ten in het donker en in zware rook werken, dat is een handi cap. Ze zien dus weinig, maar dat gebeurt in de praktijk ten slotte ook. Verder is het belang rijk dat de korpsen direct een goede keuze maken uit het hulp verleningsmateriaal. Je kunt die kist tillen met een hefkussen, dat op perslucht werkt. Met een dommekracht, of een 'kelder- wind' in brandweertermen, gaat het ook", legde wedstrijdleider Weststrate uit. Hij keek niet ontevreden op de behaalde resultaten terug. De meeste ploegen bleven binnen de tijd. Weststrate vond wel dat de redding van het slachtoffer soms te lang duurde. „Het va rieert van zeven tot zeventien minuten. Ik denk dat je het slachtoffer maximaal binnen tien minuten buiten moet heb ben. Die man ligt tenslotte in de rook. Op dit punt is meer oefe ning nodig." De brand in de ele vator viel met één straal in enke le minuten te blussen. Sommige ploegen vonden dit al te simpel en waren met twee stralen in de weer of gingen verder op zoek naar vuur. „Dat was niet nodig. Uit is uit", aldus Weststrate. Uitslagen poule A: 1. Hulst 2. Axel 3. 's-Heer Arendskerke 4. Middelburg 5. Krabbendijke 6. Dreischor 7. De Schelde I 8. Wemeldinge 9. Yerseke 10. Borssele. Poule B: 1. Wolphaartsdijk 2. Kam perland 3. Goes II4. Tholen 5. 's-Gra- venpolder 6. Brouwershaven 7. Co- lijnsplaat 8. Ovezande 9. De Schelde II 10. Rilland. Poule C: 1. Goes I 2. Amemuiden 3. Baarland 4. Oostkapelle 5. Zuiddor- pe 6. Vitrite 7. Zierikzee 8. Valkenisse 9. Heinkenszand. VLISSINGEN - De Dr A. Staver- manbrigade in Vlissingen is zondag met twee juniorenploe- gen Nederlands kampioen zwemmend redden geworden tijdens wedstrijden in Hel mond. Zowel de jongens tot en met veertien jaar als de meisjes in deze categorie behaalden de eerste plaats. Vlissingen won daarmee het algemeen klasse ment. Bij de jongens werd het team van Melick tweede en Weert der de. De meisjesploegen van Gou da en Weert kwamen op de twee de en derde plaats. Gouda werd daarmee tweede in het alge meen klassement en Weert der de. ■MBWwK -1: Sm I)e brandweerploeg van Yerseke voert een gewonde af tijdens de wedstrijd in Burghsluis (foto Pieter Honhoff) MIDDELBURG - In de maan dagleague van de Middelburgse Bowling Bond staat het team van Van Ruiten Fruit alleen aan de leiding dank zij een 4-0 zege op Movie Star. Brilmode Van de Ree is de lijstaanvoerder van de dinsdagleague. Café De Gouwe Geit voert de woensdagleague aan en in de bedrijvenleague vormen Total en DNB de kop groep. VLISSINGEN - Een achttienja rige Souburger is vrijdagavond zwaar mishandeld op het Oran jeplein in zijn woonplaats. Na een woordenwisseling met een groepje jongeren in de omge ving van de fritestent werd hij met een honkbalknuppel be werkt. De man moest zich onder doktersbehandeling stellen met een gekneusde linker onderarm en diverse hoofdwonden. Het incident deed zich voor om 20.15 uur. Het slachtoffer kwam aanrijden op zijn fiets en kwam in aanraking met één van de jon geren uit het groepje, dat zich op het plein ophield. Na scheld woorden over en weer bediende één van de groepsleden zich van een honkbalknuppel. Volgens de politie is er sprake van zware mishandeling. De dader is nog voortvluchtig. Getuigen van het incident wordt verzocht contact op te nemen met de gemeente politie in Vlissingen. De uitslagen, maandagleague: De Panda's - De Geere IV 4-0, Comp. Serv. Zeeland - Lammers 2-2, Sicon - Zeelandia Koerier 4-0, Pink Panther - Eigen gemiddelde 3-1, Movie Star - Van Ruiten Fruit 0-4, BZN - De Leest/Pouwelse 1-3. Dinsdagleague: Abdijrestaurant - Ei gen gemiddelde 4-0, Holle Bolle Gijs - Kruitmolen 0-4, De Geere II - TZNII 2-2, Verkaik - Van de Ree 0-4, Kope ren Ketel - Van Iwaarden 1-3, Kruit molen II - Eigen gemiddelde 1-3. Woensdagleague: Steenbakker/Re- nes - ADZ 0-4, Parade Super - De Gee re 13-1, Studio Morena - TZN 1-3, Jan Kassa - Dick Schinkel 2-2, De Gouwe Geit - Eigen gemiddelde 3-1, EAC - De Blauwe Winkel 3-1. Bedrijvenleague: Total - EPZ 4-0, Dauwendaele I - Schrobbelèrke 4-0, De Blauwe Haan - Dauwendaele III 0-4, DNB - Hercules 4-0. De stand, maandagleague: 1 Van Ruiten Fruit 15, 2 Pink Panther 14, 3 Lammers 12, 4 Zeelandia Koerier 10, 5 Sicon 9, 6 De Geere IV 8, 7 De Pan da's 7, 8 De Leest/Pouwelse 7, 9 Comp. Serv. Zeeland 5, 10 BZN 3, 11 Movie Star 0. Dinsdagleague Van de Ree 13, 2 De Geere II 12, 3 Kruitmolen I 10, 4 Van Iwaarden 10, 5 Kruitmolen II 9, 6 TZN II8, 7 Abdijrestaurant 7, 8 Holle Bolle Gijs 7, 9 Koperen Ketel 7, 10 Verkaik 4. Woensdagleague: 1 De Gouwe Geit 14, 2Jan Kassa 10, 3 ADZ 10, 4 EAC 10, 5 Dick Schinkel 9, 6 Parade Super 9, 7 TZN 8, 8 Steenbakker/Renes 7, 9 De Geere 17, 10 De Blauwe Winkel 5, 11 Studio Morena 3. Bedrijvenleague: 1 Total 9,2 DNB 9,3 Dauwendaele I 8, 4 Dauwendaele III 7, 5 Schrobbelèrke 5, 8 EPZ 4, 7 Her cules 4, 8 De Blauwe Haan 2. VLISSINGEN - De voordelen van overkapping van de win kelstraat Lange Zelke in de Vlissingse binnenstad, zoals vergroting van de leefbaarheid, wegen op tegen het verlies van uitzicht dat bewoners daardoor lijden. Het Vlissingse college van b en w stelt op grond van die conclusie de gemeenteraad voor in te stemmen met het her inrichtingsplan voor de Lange Zelke. De brede winkelstraat in het hartje van Vlissingen is aange legd in de jaren zestig en is, vol gens de nota binnenstad uit 1986, dringend toe aan een op knapbeurt. Architectenbureau Wisse-Tuinhof-Slemmer heeft daarvoor een plan gemaakt, dat onder meer versmalling van de straat door uitbouw van winkels en overkapping inhoudt. De VLISSINGEN - Het Arbeidsbu reau in Vlissingen en de ge meente beginnen samen een project tijdelijke voorziening gemeentelijke werkgelegen- heidsinitatieven voor jongeren. Hiertoe ondertekenen wethou der C. de Keijzer van Vlissingen en directeur J. J. J. C. Vermeu len van het gewestelijk arbeids bureau in Middelburg woens dag 10 oktober een convenant. Deze officiële start van het pro ject vindt plaats in het arbeids bureau in Vlissingen om 9.00 uur. Het project wil de werkloosheid aanpakken die vooral onder jon geren met een geringe of afge broken schoolopleiding en on der jongeren uit etnische min derheidsgroepen bestaat. Te vens moét de tijdelijke voorzie ning een bijdrage leveren aan de zogenaamde 1990-maatregel. Het plan biedt alle jongeren tot 21 jaar die langer dan zes maan den werkloos zijn, de mogelijk heid werkervaring op te doen, al of niet gecombineerd met scho ling. Het is de bedoeling zo op termijn voor hen een normale betaalde arbeidsplaats mogelijk te maken. Lange Zelke moet, als alle vooJ stellen zijn gerealiseerd, eel voetgangersgebied worden. De ondernemers hebben ziel nooit afkerig getoond van del ideeën, maar bewoners wel. z| hikken tegen de bouw vani, glazen overkapping aan. hI grootste bezwaren zijn: weel spiegelingen van de zon in t glaskap en belemmering v| hun uitzicht. Het effect van de overkappT op zonnige dagen is, aldus de gl meente, te verwaarlozen en hl verlies van uitzicht beperkt ziel tot appartementen op de tweeJ verdieping. Toch willen b enl een onafhankelijke deskundig! in de arm nemen om te beoordl len of de waarde van de f hierdoor afneemt. Het herinrichtingsplan ligt daag, maandag, voor advies ii de commissie economische a ken en woensdag in die voo ruimtelijke ordening. Zij kom» allebei vanaf 19.30 uur bijeen Het college heeft haast en m een versnelde planologisch procedure volgen om de nooda kelijke wijziging van het gelden de bestemmingsplan voor el kaar te krijgen. VLISSINGEN - Uit een wonii aan de Edisonweg iri Vlissingel zijn vrijdagavond tussen 20,lf en 20.45 uur een portemonneee| autopapieren ontvreemd. Aan de achterzijde van de w| ning werd een ruitje vernield. D autopapieren zijn inmiddel langs de autoweg in de buul van Bergen op Zoom teruggj vonden. De politie kon geen r dere informatie over het ontl vreemde geldbedrag gevel „Een aanzienlijke som geldl was het enige dat de politie! woordvoerder kwijt wilde. In de Rossinilaan werden die zelfde avond een portemonnt en rijbewijs uit een auto gesto len. Het voertuig stond met opei deuren geparkeerd voor het hui van de eigenaar, die bezig wa met het uitladen van bood schappen. MIDDELBURG - De Middel burgse brandweer krijgt het steeds drukker. Hoewel het jaar nog niet is afgelopen, rukte het korps in vergelijking met 1989 al ruim honderdzestig maal va ker uit. Oorzaak: de voorjaars- stormen en een stijgend aantal beknelde personen in vernielde auto's. De Middelburgse brandweer commandant, ing A. J. te Paske, deelde dit vrijdagavond mee tij dens de jaarlijkse korpsavond. Als nevenactiviteit verzorgde de brandweer bovendien 550 ambu- lanceritten. Grootscheepse branden kwa men ook dit jaar weer voor in Middelburg. Zo konden bij twee verschillende branden in een pand aan de Singel met behulp van een ladderwagen twee be woners worden gered. Te Paske noemde ook de brand in de ijzer gieterij, waar de technische schade bijna een miljoen gulden bedroeg. VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen begint morgen (dins dag) met het herstraten van het gedeelte van de Hermesweg tus sen het kantoor van Basco en de ingang van Koopcentrum Groe nendijk. De werkzaamheden betreffen trottoir, rijbaan en parkeerstro- ken: Het karwei zal enkele we ken In beslag nemen. Om de be reikbaarheid van de bedrijven aan het weggedeelte niet in ge vaar te brengen, wordt er zoveel mogelijk bloksgewijs gewerkt. VLISSINGEN - De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt, in het kader van het 60- jarig bestaan, dinsdag 9 oktober een feestelijke algemene verga dering in het Jaarbeursgebouw in Utrecht. Verwacht wordt dat zo'n duizend leden de vergade ring zullen bijwonen. Ter gelegenheid van het jubi leum wordt een boekje 'Het plat teland - onze wortels - onze toe komst' gepresenteerd en aan de leden cadeau gedaan. Het eerste exemplaar wordt overhandigd aan prof S. J. Doorman, hoogle raar wetenschapsfilosofie aan de TU in Delft. Aansluitend houdt prof Doorman een inleiding over mens en maatschappijbeelden die van invloed zijn op de manier waarop mensen kijken naar de veranderingen. De vergadering begint om 10.15 uur. Burgemeester mr C. Rutten liet in zijn toespraak doorscheme ren wel wat te voelen voor de op heffing van de Middelburgse alarmcentrale. „De samenleving vraagt om een vergaande profes sionalisering. Het werken in gro tere - gemeenten overschrijden de - verbanden is noodzakelijk." MIDDELBURG - Onder het the ma 'Boeken horen bij je' laat de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg tijdens de kinderboe kenweek zien wat er nog meer te beleven valt aan boeken, dan alleen plaatjes kijken. Woensdagmiddag om 15 uur is er in de aula een optreden voor kinderen vanaf zes jaar van het poppentheater Parabel met het poppenspel gebaseerd op het kinderboek Sterke Wanja. Vrij dagmiddag kunnen kinderen zelf gedichten maken. Vanaf 16 uur kunnen kinderen vanaf 10 jaar hun zelf gemaakte gedich ten om de ramen van de jeugdaf deling schrijven. Evangelisten - Het evange listen-echtpaar John en Gwyn- neth Grant uit Engeland is woensdag 10 oktober vanaf 20.00 uur te beluisteren in het Zen dingshuis van Wereld Wijde Zen ding, Dam 6 in Middelburg. Reeds lange tijd trekken John en Gwynneth ieder jaar een aan tal maanden door de Scandina vische landen, Duitsland en Ne derland om in samenwerking met plaatselijke gemeenten op wekkingssamenkomsten te hou den. Zangavond - Ten bate van de stichting Vervolgd Christen dom wordt dinsdag 9 oktober een zangavond gehouden in de gereformeerde kerk in Oost- Souburg. Televisie-presentator Sipke van der Land leidt de avond. Medewerking verlenen de soliste Reinata Heemskerk, het interkerkelijk mannenkoor Comt nu met Sangh uit Middel burg, Soli Deo Gloria en jeugd koor Jubilate. Ook is er samen zang van bekende geestelijk lie deren. De opbrengst van de col lecte. en van de verkoop van mu- ziekcassettes van Reinata Heemskerk en boeken van Sip ke van der Land is voor het zen- dings- en hulpverleningswerk van de stichting Vervolgd Chris tendom. De zangavond begint om half acht. Rutten deelde mee dat het colle ge zich binnenkort zal uitspre ken over het wel of niet in stand houden van de alarmcentrale. Middelburg neemt met de eigen alarmcentrale een uitzonde ringspositie in. Brandmeldingen komen via het landelijk 06-11 nummer binnen, dat vorige maand precies een jaar geleden in gebruik is genomen. Meldin gen via het landelijk nummer worden doorgegeven aan de re gionale brandweercentrale in Vlissingen, die op haar beurt het Middelburgse korps waar schuwt. „Het gevolg hiervan is dat kost- MIDDELBURG - In het Delta College in Middelburg wordt woensdag 10 oktober speciaal voor de provincie Zeeland een zendingsavond gehouden, ter gelegenheid van het feit dat de Overzeese Zendings Gemeen schap (OZG) 125 jaar geleden de werkzaamheden begon als Chi na Inland Mission, gericht op China en andere Aziatische lan den. Dit jubileum wordt in het hele land gevierd met bijeen komsten. In Middelburg presenteert Arie Baak, medewerker van de OZG, onder meer het dia-klankbeeld One Body. Daarna zal James Hudson Taylor III, directeur van de OZG wereldwijd en ach terkleinzoon van de oprichter, spreken over het werk van de Gemeenschap in Azië. Voorts is er een boekentafel. De zendings avond in het Delta College be gint om 19.45 uur. bare tijd verloren gaat", aldus Rutten. Bij een opheffing van de Middelburgse alarmcentrale zal het personeel de ploegendienst kunnen versterken. „Een zaak die dringend is gewenst." De Middelburgse brandweer nam verder afscheid van twee oudgedienden: B. Davidse, die na ruim twintig jaar moet stop pen om gezondheidsredenen en adjunct-hoofdbrandmeester eerste klas W. de Jonge, die ze ventien jaar lid was van het korps. Onderscheidingen werden uitgereikt aanR. Catsman voor 12,5 jaar dienst, S. Roovers en L. Joosse voor een kwart eeuw inzet en L. Simonse voor dertig jaar dienst. Bevorderd werden A. D. van Eenennaam, A. J. van Hel leman, M. Israël en R. Ovaa tot brandwacht tweede klasse. P. O. Bmggeman, R. H. Hilleman, P. J. Jongeman, C. J. Maas, J. E. Manuhu- wa en M. Velleman werden bevor derd tot brandwacht eerste klasse. J. W. C. Groen, S. de Later. R. H. Won- dergem en C. A. Flipse werden hoofd brandwacht. De voorzitter van de raad der gemeente Domburg maakt bekend dat het aanvangstijdstip van de op 9 oktober a.s. te houden openbare vergadering van de raad is gewijzigd van '19.30 uur' in '20.00 uur'. Domburg, 8 oktober 1990. De voorzitter voornoemd, drs. H. W. Hietkamp. bekend van t.v.-uitzendingen in Amerika, op Walcheren TROUWRINGENSHOW vansokt.t/m 25 oktober BIJ: JUWELIER Markt 29 tel: 01180-36662 De burgemeester van Mariekerke maakt bekend dat de gemeenteraad in zijn op 2 oktober 1990 ge houden openbare vergadering, onder het num mer 975, heeft besloten te verklaren dat een wijzi ging wordt voorbereid van een gedeelte van het bestemmingsplan 'Buitengebied Mariekerke', welke gedeelte gearceerd is aangegeven op de bij het bedoelde besluit behorende tekening. Dit be sluit treedt op 9 oktber 1990 in werking. Genoemd voorbereidingsbesluit met de behoren de tekening ligt met ingang van 9 oktober 1990 ter gemeentesecretarie (Dorpsstraat 3 te Meliskerke) voor een ieder ter inzage. Het besluit is genomen ten einde medewerking te kunnen verlenen aan het plan tot uitbreiding van het kerkgebouw c.a. van de Gereformeerde Ge meente te Aagtekerke. Mariekerke, 8 oktober 1990. De burgemeester voornoemd, Mr. B. J. van Putten. MvT j, Zuidstraat 66 WESTKAPELLE *Of fl. 7,50 in cpntanten. Westdijkstraat 27 ARNEMUIDEN INSPRAAK ONTWERP- BESTEMMINGSPLANNEN Burgemeester en wethouders van Arnemuiden maken bekend dat er een 3-tal bestemmingsplan nen, c.q. herzieningen van bestemmingsplannen, worden voorbereid. Het betreft hier: - het ontwerp van het bestemmingsplan 'Recrea tiegebied Oranjeplaat-West', hetwelk een aan passing en uitbreiding van het vigerende be stemmingsplan 'Oranjeplaat' betreft; - het ontwerp van de le partiële herziening van het bestemmingsplan 'Buitengebied'. Het gaat hierbij om een aanpassing van enkele voor schriften en enkele gedeelten van de plankaart van genoemd bestemmingsplan; - het ontwerp van de le partiële herziening van het bestemmingsplan 'Dorp 1986'. Hierbij gaat het om een wijziging van enkele voorschriften van dit bestemmingsplan. De ontwerpen liggen met ingang van heden gedu rende vier weken ter inzage op de afdeling Alge mene Zaken ter gemeentesecretarie, waar ook al gemene informatie kan worden verkregen. Voor speciale informatie en persoonlijke vragen kuntu terecht op het spreekuur dat zal worden gehou den op dinsdag 23 oktober 1990 van 15.00 tot 17.30 uur in het gemeentehuis. Voor dit spreekuur dient u zich vooraf aan te melden bij de afd. algemene zaken. Gedurende de periode waarin de ontwerpen ter inzage liggen kunt u uw opmerkingen en/of wen sen mondeling of schriftelijk kenbaar maken. Ook kunt u zich aanmelden voor deelname aan een eventueel na bovengenoemde periode te or ganiseren inspraakbijeenkomst. Arnemuiden, 8 oktober 1990 Burgemeester en wethouders voornoemd, drs. H. Visser, burgemeester, K. van Poppel, secretaris

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 6