Gemeente Brouwershaven Brouwershaven kan vervuild slib tijdelijk opslaan Reparatieplan voor trailerhelling aan de Brouwersdam Gemeente Brouwershaven P. Hanse ploegkampioen streek Tegen decor Cebeco-loodsen Burghsluis GENEZINGSBIJEENKOMSTEN MAANDAG 8 OKTOBER 1990 Inbraak bij scouting Politie Goes pakt inbrekers Souburger (18) mishandeld met honkbalknuppel Boottrailer ontvreemd Vier verbalen bij controle Zware wedstrijd op stoppelveld in Capelle Vuurdoop Apparatuur uit tent gestolen Van 12 t/m 15 oktober houdt het ECHTPAAR WALZ bekend van t.v.-uitzendingen in Amerika, op Walcheren Kom zien en horen hoe God ook vandaag nog mensen geneest! Vlissingen: 12, 13 en 14 oktober in de zaal aan de dr. Stavermanstraat 61-63 (naast het stadhuis). Middelburg: 15 oktober in de Schouwburg. Aanvang op 12, 13 en 15 oktober om 20.00 uur. Aanvang op 14 oktober om 19.00 uur. TOEGANG GRATIS. Ontwerp eerste herziening bestem mingsplan Dreischor De burgemeester van Brouwershaven maakt ter voldoening aan het bepaalde artikel 23 van de wet op de ruimtelijke ordening bekend, dat met in gang van 9 oktober 1990 gedurende één maand ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp van de le herziening van het bestem mingsplan Dreischor, met de daarbij behorende toelichting. In het planontwerp wordt een juridisch-planolo- gische regeling gegeven voor woningbouwmoge- lijkheden op het voormalig Cebeco-terrein aan de Bogerdweg te Dreischor. Daarbij vinden de aan passingen plaats die nodig zijn in verband met het destijds onthouden zijn van goedkeuring aan gedeelten van het plan door Gedeputeerde Sta ten en de Kroon. Gedurende de bovengenoemde termijn van terin- zagelegging van het planontwerp zal, ter voldoe ning aan de inspraakverordening, een hoorzitting worden gehouden waardoor voor een ieder de ge legenheid bestaat nadere mondelinge toelichting te verkrijgen en er desgewenst een verdere ge- dachtenwisseling kan plaatsvinden. Deze hoorzitting zal worden gehouden op vrijdag avond 19 oktober 1990, aanvang 19.30 uur, in de gemeenschapsruimte Ring 32 te Dreischor. Gedurende bovengenoemde termijn, van 9 okto ber tot en met 8 november 1990, bestaat de moge lijkheid schriftelijk bezwaren in te dienen tegen de ontwerp-herziening bij de gemeenteraad. Post bus 28, 4318 ZG Brouwershaven. Brouwershaven, 8 oktober 1990. De burgemeester van Brouwershaven, L. N. Labruyère. Wedstrijd Zeeuwse spuitgasten BURGHSLUIS - De loodsen van Cebeco Zuid-West in Burghsluis vormden zaterdag het décor voor de provincale OOSTBURG - Bij een inbraak in het gebouw van de scouting in Oostburg is in de nacht van vrij dag op zaterdag een radiocasset terecorder gestolen. Er was een deur ingetrapt. Ook is ingebroken in de kantine van de tennisvereniging. Hier werd niets vermist. Om binnen te komen sloeg was een ruit inge slagen. brandweerwedstrijd 'tankau tospuit-hoge druk'. Een ideale lokatie, vond provinciaal wed strijdleider B. A. Weststrate. De omstandigheden waren op elk van de drie banen nagenoeg het zelfde, zodat de korpsen niet konden mopperen dat collega spuitgasten voordeel hadden. Naast brandbestrijding speelt hulpverlening de laatste jaren een belangrijke rol tijdens de na jaarswedstrijd. Simpelweg, om dat de praktijk uitwijst dat de brandweer er vaak op uit moet om slachtoffers te redden. Op Schouwen-Duiveland komt bij voorbeeld hulpverlening bij ver keersongevallen meer voor dan bluswerk. De opdracht was zaterdag geen weggevertje. In een ruimte waar granen en peulvruchten waren opgeslagen, was de elevator door een warmgelopen lager in brand gevlogen. Twee werklie den bevonden zich op de eerste verdieping. De één wist zonder problemen buiten te komen. De ander ging het slechter af. Hij sprong van het zoldertje naar be neden op een pallet met volle zakken, die daardoor uit balans raakte en een voorraadkist om ver duwde. De werkman raakte met zijn onderbeen bekneld on der de zware kist. De zware rook vereiste dat het slachtoffer zo snel mogelijk uit zijn benarde positie moest wor den bevrijd. „De ploegen moe ten in het donker en in zware rook werken, dat is een handi cap. Ze zien dus weinig, maar dat gebeurt in de praktijk ten slotte ook. Verder is het belang rijk dat de korpsen direct een goede keuze maken uit het hulp verleningsmateriaal. Je kunt die kist tillen met een hefkussen, dat op perslucht werkt. Met een dommekracht, of een 'kelder- wind' in brandweertermen, gaat het ook", legde wedstrijdleider Weststrate uit. Hij keek niet ontevreden op de behaalde resultaten terug. De meeste ploegen bleven binnen de tijd. Weststrate vond wel dat de redding van het slachtoffer soms te lang duurde. „Het va rieert van zeven tot zeventien minuten. Ik denk dat je het slachtoffer maximaal binnen tien minuten buiten moet heb ben. Die man ligt tenslotte in de rook. Op dit punt is meer oefe ning nodig." De brand in de ele vator viel met één straal in enke le minuten te blussen. Sommige ploegen vonden dit al te simpel en waren met twee stralen in de weer of gingen verder op zoek naar vuur. „Dat was niet nodig. Uit is uit", aldus Weststrate. Uitslagen poule A: 1. Hulst 2. Axel 3. 's-Heer Arendskerke 4. Middelburg 5. Krabbendijke 6. Dreischor 7. De Schelde I 8. Wemeldinge 9. Yerseke 10. Borssele. Poule B: 1. Wolphaartsdijk 2. Kam perland 3. Goes II4. Tholen 5. 's-Gra- venpolder 6. Brouwershaven 7. Co- lijnsplaat 8. Ovezande 9. De Schelde II 10. Rilland. Poule C: 1. Goes I 2. Arnemuiden 3. Baarland 4. Oostkapelle 5. Zuiddor- pe 6. Vitrite 7. Zierikzee 8. Valkenisse 9. Heinkenszand. De brandweerploeg van Yerseke voert een gewonde af tijdens de wedstrijd in Burghsluis (foto Pieter HonhofJ) BROUWERSHAVEN - De ge meente Brouwershaven wil verontreinigd slib uit de vaar geul buiten de keersluis van de jachthaven tijdelijk opslaan in de berm en het dijktalud langs de oprit naar de loswal. Het is de bedoeling de berg af te scher men met een ring strobalen, die aan de binnenkant een kleibe- kleding krijgt. Deze oplossing brengt met zich mee dat het vrijkomende water via het wegdek het Grevelingen- meer inloopt. Het waterschap Schouwen-Duiveland stemt in met de tijdelijke opslag van het slib. De specie komt vrij bij het uit diepen van de vaargeul voor de keersluis van de jachthaven in Brouwershaven. De geul is hard toe aan een baggerbeurt. Diep stekende schepen schuren op bepaalde plaatsen over de bo dem. Dit kan leiden tot aanva ringen of andere gevaarlijke si tuaties. B en w van Brouwersha ven, die willen voorkomen dat de gemeente een schadeclaim op het bord krijgt, stellen voor twintig mille uit te trekken om de geul uit te baggeren. Het onderhoud van de vaargeul is een zaak van de gemeente. Voor de verwijdering van de overtollige specie heeft zij bij Rijkswaterstaat een vergunning aangevraagd. Een bodemanaly se heeft uitgewezen dat het slib flink verontreinigd is. Het plan het baggerslib te storten in een diepe trog ten noordwesten van jachthaven Den Osse, is hier door niet uitvoerbaar. Rijkswaterstaat staat niet toe dat specie in de klasse drie weer in de Grevelingen verdwijnt. Brouwershaven wil het veront reinigd slib nu tijdelijk opslaan, omdat andere oplossingen te duur zijn. De specie moet een aantal maanden 'besterven'. In het voorjaar wordt het wegge haald en verder verwerkt. Het voorstel komt maandag 15 oktober aan de orde in de ge meenteraad, die vanaf 19.30 uur in het stadhuis van Brouwersha ven vergadert. GOES - De 17-jarige M. J. G. uit Kapelle en de 18-jarige M. T. M. uit Schore zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag op heter daad betrapt toen zij een in braak pleegden in een rijwiel- annex bromfietshandel aan de Ganzepoortstraat in Goes. De twee sloegen rond half vijf 's nachts een ruit in van de zaak. Toen zij aan de haal wilden gaan met onder meer een aantal vorkophogers en carburateurs greep de politie hen in de kraag. Dankzij een elektronisch bevei ligingssysteem werd het Goese korps tijdig gewaarschuwd. De gezamenlijke waarde van de buit bedroeg 1500 gulden. OUDDORP - Als het aan het col lege van burgemeester en wet houders van de gemeente Goe dereede ligt krijgt de trailerhel ling aan de Brouwersdam een opknapbeurt. B en w van die ge meente stellen de raad voor een bedrag van 57000 gulden be schikbaar te stellen zodat dit jaar nog met de werkzaamhe den kan worden begonnen. De trailerhelling werd een tien taljaren geleden aangelegd en in asfalt uitgevoerd. Dat asfalt heeft als gevolg van de getijde beweging last gekregen van een overdruk en daardoor zijn scheuren ontstaan. De inwer king van het water deed daarbij geen goed. Als de gemeenteraad akkoord gaat met de uitvoering van het werk en de voorfinanciering daarvan, zal het asfalt worden losgehaald. Daarvoor in de VLISSINGEN - Een achttienja rige Souburger is vrijdagavond zwaar mishandeld op het Oran jeplein in zijn woonplaats. Na een woordenwisseling met een groepje jongeren in de omge ving van de fritestent werd hij met een honkbalknuppel be werkt. De man moest zich onder doktersbehandeling stellen met een gekneusde linker onderarm en diverse hoofdwonden. Het incident deed zich voor om 20.15 uur. Het slachtoffer kwam aanrijden op zijn fiets en kwam in aanraking met één van de jon geren uit het groepje, dat zich op het plein ophield. Na scheld woorden over en weer bediende één van de groepsleden zich van een honkbalknuppel. Volgens de politie is er sprake van zware mishandeling. De dader is nog voortvluchtig. Getuigen van het incident wordt verzocht contact op te nemen met de gemeente politie in Vlissingen. plaats komen zogenaamde l> zaltonkeien die Rijkswaterstjl beschikbaar stelt. Door hun c] nusvorm zetten die keien zij zelf vast. Verder zitten er nadJ in zodat het water weer weg w vloeien. De uitvoering van hl werk zal enigszins bemoeilijj worden door het getij. Ook mol ten geschikte weersomstanö; heden worden afgewacht. De gemeente betaalt zelf ma| een klein deel van het werk. J als de kosten van het voorfmj eieren. Het ministerie van lanj bouw, visserij en natuurbehj draagt 75 procent bij, de provil cie Zuid-Holland 15 procent I de bootvisvereniging 'Zuid-wJ Nederland' 7500 gulden. De vJ eniging zal de nieuwe trailerhl ling ook onderhouden en bet ren. De gemeenteraad van gJ dereede vergadert woensdag oktober, vanaf 19.00 uur, over J en andere voorstellen van tl college van b en w. Dat gebed in het gemeentehuis. BROUWERSHAVEN - boottrailer met een waarde v ruim 3.500 gulden is de a pen week ontvreemd van een gesloten terrein aan de Heem weg in Brouwershaven. De o ders konden vermoedelijk m een valse sleutel het terrein komen. De Duitse eigenaar on dekte de diefstal zaterdag. ZIERIKZEE - De rijkspolitie Schouwen-Duiveland heeft in nacht van zaterdag op zond vier automobilisten verb seerd die teveel alcohol hadde gedronken. In totaal moeste vijftig bestuurders in de alcoho tester blazen. De politie hield d controle in de gemeenten B nisse, Duiveland en Zierikzee OPENBARE BEKENDMAKING De burgemeester van Brouwershaven brengt ter openbare kennis, dat met ingang van 9 oktober 1990 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage liggen de bouwplannen, ingediend door dRH Development B.V. te Heems kerk, voor het bouwen van 10 woningen op een perceel grond aan de Bogerdweg te Dreischor, ge naamd 'Bogerdhofkadastraal bekend gemeente Brouwershaven, sektie K nrs. 28 en 441. Ingevolge het vigerende bestemmingplan Drei schor geldt voor deze grond een bedrijfsbestem- ming, waaraan evenwel destijds door de Kroon goedstemming is onthouden. Voor de uitvoering van de bouwplannen zou no dig zijn een bestemming voor woondoeleinden, erf en tuin. In voorbereiding is een le herziening van het bestemmingsplan Dreischor, waarin ook is begrepen een wijziging van deze bestemmin gen. Deze herziening is ingevolge artikel 23 van de wet op de ruimtelijke ordening met ingang van 9 oktober 1990 voor een ieder ter inzage gelegd. Daar de bouwplannen met deze ontwerp-herzie ning wel in overeenstemming zijn, hebben burge meester en wethouders besloten middels toepas sing van de procedure geregeld in artikel 19a van bovengenoemde wet vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan met inachtneming van het bepaalde in artikel 19 van deze wet, juncto artikel 50, lid 8, van de woningwet. Gedurende bovenge noemde termijn, van 9 tot en met 22 oktober 1990, bestaat voor een ieder de mogelijkheid schrifte lijk bezwaren tegen het verlenen van vrijstelling in te dienen bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 28, 4318 ZG Brouwersha ven. Brouwershaven, 8 oktober 1990. De burgemeester van Brouwersha ven, L. N. Labruyère. CAPELLE (S) - De schaar wilde af en toe niet door de stoppels en de bovenliggende grond viel niet altijd op de goede plaats. Daarom vereiste het ploegkam- pioenschap in het Schouwen- Duivelandse Capelle dit jaar het nodige vakmanschap. Voor al de nieuwelingen hadden za terdag een flinke kluif aan hun perceeltje. Het veld ten zuiden van het buurtschap Capelle was dan ook de tweede keus. Bang voor een flinke plensbui zag de eilandelij- ke regelingscommissie af van de oorspronkelijke lokatie, een noordelijker gelegen aardappel veld. Regen zou het perceel ver anderen in een modderpoel. „Als je dan gaat ploegen, beschadig je de grondstructuur", aldus commissievoorzitter C. van den Hoek. Het alternatief was een tien hec tare groot stoppelveld met lich tere grond. Toch, vooral door de resten gewas, geen makkelijk parcours. Ook de opdracht verg de enige kunde. De veertien deelnemers moesten een onge lijkzijdig perceel ploegen. „De breedte loopt van 24 naar 34 me ter. De te ploegen stukjes wor den dus aan één kant steeds kor ter. De deelnemers moeten daar steeds uitrijden en de grond aan storten. Het is namelijk zaak dat er geen gaten ontstaan en dat de grond keurig op de ploegruggen ligt. Best wel een lastige op gaaf', lichtte Van den Hoek toe. Het taaie perceel was voor de vijf nieuwelingen meteen de vuur doop. Hoewel van agrarisch komaf, hadden zij nauwelijks of geen ploegervaring. Om die re den kreeg het vijftal een aparte eindklassering. Van den Hoek: „Als je dat niet doet, eindigen ze vrijwel zeker onderaan en dan zie je ze volgend jaar niet meer. Dat is juist niet de bedoeling. Dit kampioenschap is bedoeld om praktijkervaring op te doen. De afstelling van tractoren en ploe gen wordt steeds ingewikkelder. Je moet zorgen datje op dit punt bijblijft." De wind had zaterdag vrij spel op de open akker. Het weerhield een respectabel aantal toe schouwers er niet van een kijkje te nemen. Waren het niet de massieve landbouwtractoren die aandacht trokken, dan ging de belangstelling wel uit naar de Belgische trekpaarden van ex- agrariër Stoffel van de Velde uit Zonnemaire. Met het span de monstreerde hij hoe de boer vroeger ploegde. Sommige se nioren die ooit aan de paarden- ploeg stonden, konden de verlei ding niet weerstaan: „Stoffel, mag ik nog es een eindje probe ren?" Uitslag: 1 P. Hanse, Kerkwerve; 2. J Goense. Noordwelle: 3 P Kuyper Ou- KERKWERVE - Uit een tent op een minicamping aan de Verse- putseweg in Kerkwerve is don derdag voor vierduizend gulden aan goederen gestolen. De buit betrof duikapparatuur, slaap zakken en een radio-cassette- recorder. werkerk. Nieuwelingen: l A. Geluk, Brouwershaven; 2 J. van der Wekken Kerkwerve; 3 B. den Boer; Zierikzee. Het bleek tijdens het ploegkampioenschap in Capelle nog een hele kunst de grond van het stoppelveld keurig in het gelid te krijgen foto Pieter HonhofJ)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 22