F Minuut stilte voor wedstrijd ïaap van Sabben niet herkiesbaar im Louwerse stapt bij volleybalbond oging assistent asparov om te kopen mislukt Reddingsoperatie dames van Walcheren geslaagd Johan Lammerts wint in Ierland Nederland eerste ronde vrijgeloot nmo sport op tv mburgers geen partij voor Monegasken: 3-1 Tennisseizoen van Connors afgelopen ét te volgen Plichtmatig tslag uit onvrede met bestuursbeleid Club blijft in de competitie spelen Reddingsactie Greg Lemond moet strijd staken Indeling: Kamski voert veld in Groningen aan Wereldklasse die u toekomt onaco bespaart Roda afstraffing DlflACO (ANP) - Met twee han- n p de rug en op het dooie ak- heeft AS Monaco, zoals Aacht, de tweede ronde van m (JEFA-bekertoernooi be- JC verweerde zich welis- si dapper tegen het onvermij- |ce,-maar met moed en ijver T je een tegenstander van kaliber Monaco niet bang. it irreeële van de opmerkin- n fan Jan Reker - „We kunnen >tl-2 winnen" -bleek na ander- ifLur voetbal op een soppige ■nat, 3-1. Die uitslag was lts een zwakke afspiegeling pHe realiteit. Een afstraffing de Limburgers bespaard. Ie /aan, fiee, we moeten aan- x" Luid en strijdvaardig Jan Reker de offensieve jlplannen aangekondigd. De e was ongetwijfeld aan- ng, de uitvoering was echter vlldoende. jk de tactische truc verdedi- prost, dit seizoen al goed jfdrie competitietreffers, als ■de spits naast Graham Ar id re posteren had geen effect, tl tweetal stond geisoleerd dat de aanvoer van bruikba- )1 Hen ontbrak. lli |te volgen was waarom rech- its Hofman met Groenen- Van de Luer, en Blattler in lentrum van het middenrif Ét beginnen. Het duurde iet t niet lang want al na tien minu ten werd hij vervangen door de jeugdige Stefan Janssen. Een gat in zijn hoofd hinderde hem toch nog teveel. De hoop op Bert Verhagen leef de bij Roda JC tot een kwartier voor het beginsignaal. Toen pas besloot de technische staf dat het niet verantwoord was de voorstopper met een enkelbles sure in te zetten. Silvio Diliberto vormde daarom het centrum van de defensie met Luypers. Diliberto had opmerkelijke moeite in de voor hem ongebrui kelijke rol. Hij liet nog wel eens een balletje glippen. Zijn foutjes hadden echter geen gevolgen. Want opnieuw kwam in de eer ste helft het belangrijkste man co van AS Monaco kwalijk onder het licht van de schijnwerpers van het Stade Louis II tot uiting; scoren behoort bepaald niet tot de beste eigenschappen van de Monegasken, hoewel de gasthe ren in het tweede deel het doel beter wisten vinden. Vooral Rui Barros bezondigde zich aan het verprutsen van kan sen. De Portugees was een plaag voor de Roda JC-ers, die on danks de te loven intentie te aanvallen nauwelijks aan dat onderdeel van het spel toekwa men. Op twee tamelijk onschul dige afstandsschoten van Groe nendijk na, school weinig gevaar in de acties van de Limburgers. De Monegasken daarentegen hadden voor de rust al gemakke lijk drie keer kunnen scoren. Tussen de 22e en 32e minuut kreeg Rui Barros drie dotten van mogelijkheden. De twee mil joen gulden netto verdienende ex-speler van Juventus, mikte verkeerd of zag zijn inzetten ge keerd door Smits. Tien minuten voor de rust demonstreerde Weah de Portugees hoe ge scoord wordt. De atletische Li beriaan kopte vanaf tien meter de bal uit een voorzet van Fer- ratge prachtig in de hoek. De tot dan een beetje onzichtba re topscorer van AS Monaco kreeg even later de handen van de slechts 4000 toeschouwers met twee wervelende acties op elkaar. Doelpunten leverden ze niet op. Evenals een - de enige in de eerste helft - kans van Roda JC op slag van de onderbreking. Trost slaagde erin van dichtbij de bal naast te schieten. Rui Barros imiteerde de Roda JC-er door na de hervatting op nieuw te falen. De Portugese in ternationale corrigeerde zijn fa len door in de 65e minuut Passi in staat te stellen 2-0 te scoren. Even later mocht Rui Barros met Weah naar de kleedkamer. MONACO (ANP) - Voor aanvang van de wedstrijd in het UEFA-bekertoernooi tussen AS Monaco en Roda JC is gisteravond één minuut stilte in acht genomen wegens de tragische dood van Stefano Casiraghi, de echtgenoot van prinses Caroline. De 30-jarige Italiaan was 's ochtends verongelukt tijdens de tweede manche van het wereldkam pioenschap off shore in Monaco. Aan afgelasting van de return in het Stade Louis II is geen moment gedacht. Acht jaar geleden toen prinses Gracia bij een au to-ongeluk op de Col de Turbie om het leven kwam, ging het EC-duel van Monaco tegen het toenmalige CSKA Sofia in Nice ook gewoon door. Er wachten belangrijkere wed strijden dan een plichtmatig op treden tegen een uiterst zwakke Nederlandse ploeg. Reker haalde Van Egmond naai de kant voor Van der Waart. Hij had eindelijk ontdekt dat Roda JC aanvallend niets voorstelde. De komst van de met tegenzin in Kerkrade voetballende Van der Waart zorgde voor een lichte op leving. De kansjes van Arnold le verden niets op. Evenals een so lo van Janssen, wiens schot de lat raakte. Vlak voor het slotsig naal verzachtte de van PSV ge kochte aanvaller de pijn een beetje. Een pass van Van de Luer schoof hij nu wel achter Ettori. AS Monaco - Roda JC 3-1 (1-0). 35 Weah 1-0, 64. Passi 2-0, 83. Diaz 3-0, 87. Janssen 3-1. Toeschouwers: 4000 Scheidsrechter Gunn (GBr). Eerste wedstrijd 3-1. ASD Monaco naai tweede ronde. aXEL - Jaap van Sabben Stopt als voorzitter van de ■ielervereniging Zeeuws- Hlaanderen. Woensdag avond maakte Van Sabben Bekend, dat hij tijdens de Bomende jaarvergadering Ban de vereniging niet her kiesbaar zal zijn. Van Sabben woensdag avond: „Ik heb er lang over Ba moeten denken, maar ik Be het niet meer zitten om Bag langer voorzitter te zijn Bin de vereniging. De ambi- Be en het enthousiasme is $eg, kortom, ik heb er geen zin meer in. En dan, vind ik, dat je de knoop door moet hakken en niet langer door moet gaan". Jaap van Sab ben is dan slechts drie jaar voorzitter geweest van de wv Zeeuws-Vlaanderen. In 1987 volgde hij in die functie Ton van Oosten op. Over een eventuele opvolger is nog niets bekend. „Het bestuur zal nu naarstig op zoek gaan naar een kandidaat. We ho pen daar tijdig in te slagen, zodat we tijdens de komende ledenvergadering iemand naar voren kunnen schui ven", aldus Van Sabben. Doelman Jos Smits en Mare Luijpers bezweren het gevaar namens Koda, voordat de Gerald Passi (rechts) gevaarlijk kan worden (foto ANPIFrans van der Linde GRAVENPOLDER - Het dis- Bbestuur van de volleybal- moet op zoek naar een ■we secretaris voor de sectie Bische jeugdzaken (DSTJ). Hem Louwerse, die vijf jaar Ben deze taak op zich nam, zijn ontslag ingediend, uit ^fede met het bestuursbe- Louwerse verwijt het be- een betuttelende werk- waardoor er onder meer in sectie te weinig kon wor- n gerealiseerd. Met Willem erse is ook Jan-Kees vvdorp, de rechterhand van Ipgestapte secretaris, ver- fiten. lm Louwerse neemt het de fflwse bestuurders vooral Bijk dat ze te veel zelf willen regelen en te weinig aan de di verse secties overlaten. Louwer se, die tevens technisch dis trictscoördinator en trainer van de dames van Mytilus is, diende zijn ontslag echter in na de laat ste bestuursvergadering, waarin een bestuursvoorstel om een personal computer ten behoeve van de penningmeester aan te schaffen, werd aangenomen. „Ze hadden opeens een potje van 25.000 gulden; maar wij heb ben als technische sectie gezegd dat we tegen die aanschaf wa ren. Zesduizend piek uitgeven in een district van 1800 leden, dat,' vinden wij niet verantwoord. Wij hebben op dat potje een beroep gedaan voor de aanschaf van EW YORK (RTR) - Minder an een week voordat de chaaktweekamp om de we- eldtitel tussen kampioen ari Kasparov en uitdager natoli Karpov van start aat in New York, zijn de erste schermutselingen uiten het bord al begon- en. indrew Page, manager van i e titelhouder, maakte dins- ag in New York bekend dat en niet nader bekend ge- ïiaakte man heeft gepro beerd Zurab Azmaiparash- jili, één van de assistenten lan Kasparov, om te kopen |m zo het trainingsprogram- na van de titelverdediger in anden te krijgen. Vanzelf sprekend, zo stelde Page, as Azmaiparashvili niet op _et bod, zo'n 180.00 gulden, Bgegaan. Bolgens de manager was de i'eigering van de assistent Slecht gevallen. Nauwelijks 1' Bad Azmaiparashvili het Bod fgewezen, of er werd gen brandbom gegooid in Set huis van zijn schoonmoe- Ber in Georgië. De vrouw jf'erd slechts licht gewond, tfoewel Kasparov en Kar- |ov op slechte voet staan, Stelde Page heel duidelijk dat de uitdager volgens hem niets met het aanbod en de aanslag te maken zou heb ben. „Ik heb er geen seconde aan gedacht dat Anatoli hier iets mee te maken heeft of er vanaf zou weten." Page zei in New York de naam te weten van de man die de poging tot omkoping had gepleegd. „Maar wij we ten niet wie er achter dat aanbod zitten. Het is echter een vrij normaal begin van een tweekamp tussen Kas parov en Karpov. „U weet dat één van Garis vroegere hulpen wel een aan bod tot het overhandigen van trainingsprogramma heeft aanvaard. Ook is een grootmeester die Gari tij dens de tweekamp zou hel pen, geld aangeboden. Het is echter wel de eerste keer dat er geweld wordt gebruikt." De match tussen Kasparov en Karpov begint maandag in New York. Na twaalf par tijen vertrekt het hele circus naar Lyon waar het tweede deel van de tweekamp, even eens twaalf partijen, zal wor den gespeeld. De wereld kampioen kan een bedrag van bijna 3 miljoen gulden tegemoet zien. ballen en shirtjes voor vier dis trictsteams, maar het kon nooit worden aangebroken. We zijn avonden bezig gehouden met kwartjes, dubbeltjes en stuivers en nou blijkt dat dat helemaal niet nodig was geweest. Met zo'n bestuur kan ik niet werken hoor. Er wordt bijvoorbeeld ook drie kilometer geschrapt in een de claratie van Middelburg naar Goes, dat demotiveert gewel dig." „Bovendien vind ik dat het be stuur degenen die al met zo'n ding werken een tegemoetko ming zou moeten geven. Er is toen een merkwaardige discus sie ontstaan, die de emmer deed overlopen", vindt hij. „De voor zitter (George van den Bosch) (zei: Dan had je zelf maar geen pc moeten aanschaffen. Daar had je ook helemaal geen toestem ming voor. Later werd er gezegd dat dat als grapje bedoeld was. Maar als je een discussie voert, dan moet je iemand serieus ne men en je er later niet op beroe pen dat het een grapje was." Voorzitter George van den Bosch ondernam gisteravond een allerlaatste, maar mislukte, poging om de op gestapte secre taris van gedachten te doen ver anderen. „Het is voor het district een geweldig verlies", beoor deelt Van den Bosch het vertrek. „Willem deed enorm veel voor de jeugd. Hij is een man die altijd vol plannen zit, maar vindt dat hij die plannen onder het huidi ge bestuur niet kan realiseren. Hij vindt dat er op de financiën te veel is beknibbeld. Daar heeft hij misschien ergens wel gelijk in, want we hebben inderdaad een erg zuinig beleid gevoerd." George van den Bosch („Je kent elkaar goed, dan wordt er na tuurlijk vrij informeel vergaderd en dan valt er wel een eens een klinkslag") kan zich eveneens indenken dat de opgestapte se cretaris zesduizend gulden voor een personal computer onver antwoord vindt. „Dat is vanuit zijn'standpunt ook nog wel te be grijpen. Maar het is zo dat het beleid steeds meer administra tief werk in beslag neemt. Dat zal in de toekomst misschien zelfs wel uitmonden in een aan stelling voor iemand, een deel tijdbaan dus. En Willem is na tuurlijk geen boekhouder. Die aanschaf van de pc komt uit de opgebouwde reserves en heeft dan ook geen contributieverho ging tot gevolg." Het districtsbestuur zal zich in de eerstvolgende bestuursver gadering beraden over de opvol ging van Willem Louwerse. Rita van den Velde temidden van het gerenoveerde damesteam van Walcheren (foto Ruben Oreel) VLISSINGEN - De Zeeuwse handbalvereniging met de rijkste historie bij de dames is op het nip pertje van een definitieve ondergang gered. An ders gezegd: de Vlissingse vereniging Walcheren heeft toch weer een damesafdeling, die groot ge noeg is om in de competitie uit te komen. Boven dien is Walcheren er in geslaagd Zeelands top- trainster, de 51-jarige Rita van den Velde uit Mid delburg, voor de vrouwenselectie aan te trekken. Eind jaren zestig en begin jaren zeventig speelde Walcheren in de hoofdklasse, toen het hoogste ni veau van Nederland. Onder leiding van „Ome Piet" Bergs behoorde Walcheren tot de vaderland se topclubs met speelsters als Marianne de Meuri- chy, Corrie Meerman, Corry Houmes, Fien van Pa- melen, Ria de Pree, Janny Elve, Elly Hek, Annema- rie van de Dood, Agnes Vael en Riek Pruijssers. In de afgelopen maanden zag het er naar uit, dat Walcheren na een lange periode van verval defini tief van het toneel zou verdwijnen. Maar waarne mend voorzitter Peter van den Bergh zei in juni al: „Een vereniging met zo'n rijke historie mag niet teloor gaan. We willen kost wat kost een dames team inschrijven voor de competitie. We zullen op alle dames die in de afgelopen jaren voor de club hebben gespeeld een beroep doen". Onder leiding van Peter van den Bergh ontwikkel de de club een reddingsactie, die niet zonder resul taat bleef. Verschillende oud-speelsters zoals Jo- landa Schipper, Wilma Pronk, Tilly Jongmans en Christian van den Bergh meldden zich weer aan. Ook oud-keepster Karin Bukkens liet zich weer WATERFORD (Reuter/AFP) - De Nederlander Johan Lam merts heeft de eerste etappe van de Ronde van Ierland gewon nen. De vreugde in de ploeg werd getemperd omdat kop man Greg Lemond de strijd in de laatste van twee plaatstelij- ke rondes in Waterford met maagklachten staakte. De rit ging over 218 kilometer van Dublin naar Waterford. Sinds de wereldtitelstrijd in Ja pan heeft LeMond last van een virusinfectie in de buik. Hij klaagt over extreme vermoeid heid. Het was de derde wedstrijd sinds het WK waarin de winnaar van de Ronde van Frankrijk voortijdig stopte. „Binnenkort laat ik een bloedtest doen", al dus de Amerikaan na afloop. LeMond kwam op grote achter stand en probeerde het gat dich ten met behulp van de Fransen Cornillet en Pensee. Dat duo had zich laten terugvallen om ploegmaat Robert Millar, slachtoffer van een valpartij, te rug in de kop van de groep te brengen. Dat lukte overigens niet. De zege van Lammerts was zijn eerste sinds augustus vorig jaar. Hij jaagde 30 kilometer op de Nieuwzeelander Miller, die na 90 kilometer was ontsnapt. Geza menlijk bouwden de twee een voorsprong van 9 minuten en 50 seconden op, waarvan 25 secon den overbleef. 1. Lammerts (Ned) 218 km in 6.09.32, 2. Miller (NwZ) op 0.01, 3. Musseeuw (Bel) 0.25, 4. Ludwig (BrD), 5. Kelly (Ier), 6. Vanderaerden (Bel), 7. Mon- cassin (Fra), 8. Anderson (Aus), 9. Lil- holt (Den), 10. Reynolds (GBr) allen dezelfde tijd als Musseeuw. LONDEN (ANP) - Het Neder landse Davis Cup-team, dat vo rige maand door het verlies te gen Canada (2-3) degradeerde uit de wereldgroep, is woens dag bij de loting voor de editie van 1991 vrijgeloot voor de eer ste ronde. In de tweede schif ting van groep 1 van de Euro- Afrikaanse zone speelt Neder land tegen de winnaar van het duel tussen Portugal en Ierland. De eerste ronde wordt gespeeld begin februari, de tweede ronde van 29 tot en met 31 maart. Bondscoach Stanley Franker gaat er vanuit dat dan Portugal de opponent zal zijn. „Dat bete kent dus dat we voor de tweede TOULOUSE (RTR) - Jimmy Connors zal dit jaar geen toer nooien meer spelen. De inmid dels 38-jarige Amerikaan maak te woensdag bekend dat een polsblessure hem zoveel proble men oplevert, dat hij nog deze week in California zal worden geopereerd. „Er is geen enkel plezier aan te spelen als je niet volledig fit ben," aldus Con nors. „Waarschijnlijk kan ik ja nuari 1991 weer beginnen." De kwetsuur speelt Connors al geruime tijd parten. Door die blessure speelde hij dit jaar slechts drie toernooien. Dinsdag werd de Amerikaan in de eerste ronde van het evenement in Toulouse uitgeschakeld door Ronald Agenor. keer binnen korte tijd tegen de heren Marques en Silva uitko men. Gelukkig spelen we wel uit," stelde hij. „Want thuis te gen zo'n oninteressante tegen stander kost de bond toch al snel een bedrag van 60 a 80.000 gul den. En dat geld kunnen we be ter besteden." Franker gaat er vanuit dat zijn team het treffen tegen de Portu gezen andermaal wint. „Dat zijn we aan onze status verplicht." Bij winst speelt Nederland dan in september 1991 tegen een van de verliezers uit de eerste ronde van de wereldgroep. Winst in die ontmoeting betekent terugkeer in de hoogste groep. In de laatste wedstrijd tussen Nederland en Portugal, in 1989, kwamen voor Oranje Michiel Schapers en Tom Nijssen uit, voor de Zuideuropeanen speel den Cunha e Silva en Cordeiro. Nederland won met 4-1. In 1983 ontmoetten de twee landen el kaar in Portugal. Nederland ze gevierde toen ook met 4-1. In Londen werd door de Interna tionale Tennis Federatie be kend gemaakt dat volgend jaar, als experiment, de twee sterkste spelers uit de teams elkaar pas op zondag zullen ontmoeten. De ITF hoopt op die manier te voor komen dat al op zaterdag na het dubbelspel de beslissing is ge vallen. Wereldgroep, eerste ronde: Bondsre publiek Duitsland - Italië, Mexico - Verenigde Staten, Spanje - Canada, Nieuw-Zeeland - Argentinië, Joego slavië - Zweden, Oostenrijk - Tsjecho- slowakije, Frankrijk - Israël, Oosten rijk - België Euro-Afrikaanse zone, groep 1eerste ronde: Nederland vrij, Portugal - Ier land, Polen - Roemenië, Groot-Brit- tannië vrij. I I I I I I I M I I I II II I I I I I I I I I I I overhalen. Trainster Rita van den Velde: „Zelfs Frieda Schoonen, die heel vroeger gespeeld heeft, kwam er weer bij. Zij moet er in korte tijd met wei nig trainen weer veel instampen". Verder kwamen er onder meer Cyndy van Loenen en Ellen van de Velde bij. Walcheren had bovendien geluk, dat trainster Rita van den Velde op het laatste nippertje toch afzag van een verbintenis met DWS in Schiedam. Rita van den Velde is uitstekend op de hoogte van het reilen en zeilen bij Walcheren: „Als docente van de afdeling Zeeland weet ik er natuurlijk veel van, maar bovendien ben ik bij Walcheren elf jaar train ster geweest, zeven jaar bij de dames en vier jaar bij de heren. Driejaar geleden stopte ik er mee omdat ikzelf marathons wilde gaan lopen. Dat heb ik in derdaad gedaan". Inmiddels ontbreekt het niet aan enthousiasme in de nieuwe (oude) groep. Weliswaar speelt het da mesteam op een aanzienlijk lager niveau dan vroe ger (nu in de eerste klas van de afdeling), maar dat neemt niet weg, dat er weer duidelijk sprake is van prestatiedrang. De speelsters hebben zich bereid verklaard twee keer in de week te trainen en zijn allen beschikbaar voor de wedstrijden. Onmiskenbaar loopt de belangstelling voor de handbalsport over de hele linie terug (vorig jaar verminderde het ledental landelijk met veertien procent). Niettemin is Walcheren optimistisch ge noeg om deze tot nu toe geslaagde reddingsopera tie te zien als het begin van een nieuwe bloeiperio de. Want belangstelling van jeugdleden is er ook. En nu de damesafdeling actief blijft, kunnen de jeugdleden ook blijven spelen. 08.30-09.30 EURO: Golf: voor vrou wen in Parijs. 09.30-10.00 EURO: Eurobics. 10.00-11.00 EURO: WK worstelen voor amateurs. 11.00-12.00 EURO: Autosport: formu le I GP van Spanje. 12.00-19.00 EURO: Tennis: voor vrou wen in Essen. 15.03-17.15 Did 1: Sport 3 Extra: ten nis voor vrouwen in Essen. 18.00-18.45 BBC 2: Horse of the Year: samenvatting van het concours Hip- pique in Wembley. 19.00-19.30 EURO: Motor Sport News. 19.30-20.00 EURO: Eurosportnews. 20.00-20.30 EURO: WK Parachute springen. 20.30-22.30 EURO: Tennis: voor vrou wen in Essen. 22.30-00.00 EURO: Voetbal. 22.55-23.40 RTL V: Match Barend en Van Dorp, met in de studio wieler ploegleider Peter Post, voetballer René van der Gijp en Rob Bianchi, coach van het Nederlandse heren hockeyteam. 00.00-01.00 EURO: International Mo torsport. 00.00-01.00 BBC 1: Horse of the Year: samenvatting van het Concours Hip- pique in Wembley. 01.00-01.30 EURO: Eurosportnews. GRONINGEN (ANP) - De veer tiende editie van het European Open Chess Tournament Gro ningen, dat van 21 tot en met 30 december in de Martinihal wordt gehouden, kent de sterk ste bezetting in de historie van het evenement. Hoofdattractie in het toernooi, dat behoort tot categorie 13, is Gata Kamski. De lijst van deelnemers aan de grootmeestergroep is, met daarbij de ELO-rating: Kamski (VSt/2650), Khalifman (Sov/2615), Adams (GBr 2590), Shirov (Sov/2580), Lautier (Fra/2570), Arneson (IJsL/2540), Ro gers (Aus/2535), Wahls (BrD/2525), Brenninkmeijer (Ned/2510), Piket (Ned1/2490). Advertentie Eigentijds of klassiek. Speels of strak. ALNO zorgt voor perfektie in kwaliteit en betrouwbare service. Biedt de keukenstijl die u past Van een klasse die u herkent aan de details. Haal gratis het dikke ALNO KeukenKijkBoek bij: Terneuzen: Bouwvoorl. de Hoop tel. 80315. Goes: A. de Jager Tolhoek tel. 21250. Middelburg: A. de Jager Tolhoek tel. 36254.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 27