Marlon Roels maakt indruk in Schiedam Tineke de Poorter vierde in België .Atlanta 9 9 Bevolking Atlanta al in Olympische sferen Hoegen wint military Waregem Breskens herstelt zich tegen Hoek Verschorre snelste in Oude Vaartloop Matige seizoenstart squashverenigingen sport Zeeuwse badmintonploegen in bondscompetitie stellen teleur Backhand Uitslagen Falende organisatie halve triathlon Best geklasseerde Zeeuwse rallycrosser op tv Tl I I I I I I I I I Groot Sas start mét overwinning Tweede klas A Derde klas B Derde klasse C Basketballers Scheldesport verliezen Alleen Avanti komt tot winst BRESKENS - Avanti 1 was de enige ploeg, die het afgelopen weekend winst boekte in de bondscompetitie badminton. De Middelburgse formatie won met 2-6 van Flying Shuttle '57 1. Avanti 1 pakte daarmee de eer ste punten in deze competitie. Alle partijen telden twee ga mes. Mike Recoules, Bart-Jan den Hollander en Winnie Sloot- mans zorgden elk voor en punt in hun enkelspel. De heren had den een groot aandeel in de winst want ook in de herendub- bel en in de beide gemengd dub bels was Avanti sterker dan de tegenstander. De Sjuttul 1 uit Breskens haalde een punt uit de ontmoeting te gen Nosvri 2. Zes partijen wer den in drie games beslist. Winst was er voor Martijn Pfaff in het herenenkel, de herendubbel, de damesdubbel en het gemengd dubbel van Edo Pfaff met Ria Pieters, Edo Pfaff verloor zijn en kelspel in drie games en ook Pie ters kwam in drie games te kort. De winst lag volgens Edo Pfaff voor het grijpen. „Ria won de eerste game en stond de tweede met 10-5 voor..." Marathon 1 verloor in de eerste klas met 9-2 van Delft 1. Het zit de Vlissingse ploeg niet mee want Nannette van der Mark raakte geblesseerd. „Ze was tij dens de training al niet fit", ver telde Danny Mol. Hoe lang Van der Mark uitgeschakeld zal zijn wegens de opgelopen boven beenblessure is nog niet duide lijk. Het betekende in de wed strijd tegen Delft wel dat daar door drie partijen werden verlo ren. Winst was er voor Adrie Hoff, die zijn single in twee ga mes won en voor het gemengd dubbel, Barbara Caster/Danny Mol. Terneuzen 1 verloor met 5-3 van BCO Bali 2. Knap was de over winning, in drie games, van Ro- Advertentie) OndernemerKent u Roskam Kantoorefficiency? Alles voor kantoor, Snelle levering en de beste service Showroom: bert Peters die nog niet eerder speelde. Het herendubbel en het gemengd dubbel Brigit Maas/ Marcel Wisse bezorgden Terneu zen in totaal drie punten. Het ge mengd dubbel van broer en zus Peters ging in drie games verlo ren. Backhand 1 uit 's-Gravenpolder heeft het moeilijk in de vierde klas. „Toch is er vooruitgang. We zijn niet weggespeeld en we hebben kleine kansjes gehad", vertelt Menco Bosschaart over de wedstrijd tegen BCO Bali 4. Het werd 7-1 voor Bali. Het was opnieuw Marjolein Steenge die, met veel overtuiging, haar en kelspel in twee games won. Koli brie 1 uit Goes werd in dezelfde klasse met 7-1 geklopt door Flying Shuttle '57 3. Het ge mengd dubbel Mike Loemei/ Laura Murre bracht het enige winstpunt. De dames- en heren dubbel gingen in drie games ver loren. The Wings 1 uit Koude- kerke verloor, na de winst van de vorige week, met 7-1 van Gilze 2. „Ze zijn erg sterk", gaf Wouter Izeboud toe. De dames Catheri- na Piek en Lien Frenie redden de eer door de damesdubbel te win nen. Avanti 2 ging in de thuis wedstrijd tegen Flying Shuttle Barendrecht 1 met 6-2 ten onder, Marielle Ridderikhoff won haar single en samen met Rene Egge- been het gemengd dubbel. Terneuzen 2 verloor met 2-6 van BCO Bali 5. Steven Doorduyn zorgde voor een punt in zijn en kelspel en Remco ten Broeke met Kristel Simpelaar wonnen het gemengd dubbelspel. Maris- ka Louwerse verloor haar single in drie games. VL1SSINGEN - De halve triath lon van Schiedam had een waardig slot moeten worden van het Nederlandse triathlon- seizoen 1990. Een aan alle kan ten rammelende organisatie zorgde er echter voor dat het evenement het karakter van een slechte Amerikaanse slap stick kreeg. Ondanks de organi satorische problemen behaalde Marlon Roels een knappe 18e plaats. Het zat de Schiedamse organisa toren niet echt mee. Een tempe ratuur van amper 15 graden en een harde wind hielden bijna een kwart van de deelnemers aan de kant, zodat van de 197 inge schreven tri-atleten er slechts 150 van start gingen. Als ze van- tevoren hadden geweten, wat hen allemaal te wachten zou staan, had ongetwijfeld een nog groter deel het zekere voor het onzekere gekozen. Het begon al lemaal door de afwezigheid van de wedstrijd-leider, waardoor de wedstrijd drie kwartier te laat begon. Het was niet de enige misser. Route-posten bleven on bezet, waardoor diverse deelne mers verdwaalden. Een levens gevaarlijke situatie ontstond om half twee op een punt waai de deelnemers een zes-baans- weg moesten kruisen. De poli- tie-ambtenaren die tot op dat moment gezorgd hadden voor de veiligheid van de tri-atleten, hadden hun dienst erop zitten en verlieten hun stek. Het pu bliek was min of meer genood zaakt het verkeer te regelen, tot- dèt de aflossingsploeg kwam op dagen. Tot overmaat van ramp weiger de de computer in de loop van de wedstrijd ook nog dienst, zodat Tineke de Poorter en Jos Boone schuilend voor de regen in Ingelmunster (foto Henk de Winter) Uitslagen: jeugd, klasse B: Back hand 7-Wissenkerke 5 4-4, Astroiden 12-Zierikzee 6 5-3, Astroiden 13- Avanti 9 2-6, Terneuzen 11-Zierikzee 6 8-0, Wissenkerke 5-Wissenkerke 4 2-6, Avanti 9-Astroiden 12 5-3, Astroi den 13-Backhand 7 3-5; klasse C afd. 1: De Stenge 7-Temeuzen 12 3-5, Avanti 10-Schepnet 2 1-7, afd. 2: Backhand 8-Groot Sas 3 8-0. Astroi den 15-Avanti 11 1-7. Avanti 11-Ter- neuzen 13 2-6, Astroiden 15-Back- hand 8 0-8; klasse D: Astroiden 16-De Stenge 8 0-8. Astroiden 16-Marathon 10 0-8, De Stenge 8-Terneuzen 14 6-2; klasse M: Wissenkerke 6-Astroiden 17 4-4, De Stenge 9-Netwerk 6 7-1, Avanti 12-Dok 3 4-4, Schepnet 3-Net- werk 7 8-0. INGELMUNSTER - Op het in West-Vlaanderen gelegen Man des-circuit is de laatste van de in totaal elf wedstrijden, mee tellend voor het Belgisch kam pioenschap, verreden. Tineke de Poorter uit Terneuzen is daarin de best geklasseerde Zeeuwse rallycrosser gewor den: vierde in de divisie III A 1600 cc. Bram van de Wege uit Axel, is de tweede Zeeuws-Vla ming, die hoog eindigde. Van de Wege, die de laatste twee races verstek liet gaan, zakte, door niet te rijden van een derde naar een vijfde plek in zijn klas se (divisie I). Het afgelopen seizoen reed De Poorter zich constant, met haar standaard Golf GTI, in de pun ten te rijden. Kampioen worden in deze klasse, is bijna niet mo gelijk. De auto van Tineke be schikt niet over voldoende pk's. Onder slechte weersomstandig heden kwam de Terneuzense niet verder dan een negende plek in de wedstrijd. In een van de manches had zij ronden lang Jos Boone achter haar, totdat zij door een grote plas reed, waar door alle ruiten onder de modder zaten. De Poorter moest daar door gas terugnemen, waardoor Boone haar net kon passeren. Tineke's vierde plek in het kam pioenschap, die zij al bezette voor aanvang van de race, kwam ondanks haar negende plek niet in gevaar. Jos David Hannewijk, net als Boone afkomstig uit Wol- phaartsdijk, haalde het einde van de wedstrijd niet. In de pau ze tussen de derde manche en de finale, werden de tijden bekend gemaakt van de laatst verreden manche. Daaruit bleek dat Han newijk in die derde manche door de wedstrijdleiding wegens du wen was gediskwalificeerd. Dat zou zo erg niet zijn als Hanne wijk de minimaal voor een finale plaats vereiste twee tijden had staan. In de tweede manche was de rijder uit Wolphaartsdijk met een lekke band na één ronde al het rennerspark ingegaan. Geen finalerace voor een teleurgestel de David Hannewijk. Team- en dorpsgenoot, Jos Boone startte in de A-fmale en wist zich enige tijd op een derde plek te handha ven. Verloor die plaats weer door te laat voor een bocht te rem men. Op het door de regen en modder, spiegelgladde circuit schoof Boone te ver naar buiten. Met nog twee ronden te gaan kreeg Boone een fikse duw van de rij der achter hem. Boone ver dween rondtollend in de modder naast het circuit. De rijder die Boone duwde, werd uit de race genomen en Boone kreeg alsnog de vierde plek toegewezen, zijn positie op dat moment. Voor Dick Krijger uit Wolphaartsdijk en Jos Alewijnse uit Grijpsker- ke, alle twee in de Divisie II rij dend, was er wel een finale te rij den. Beide coureurs reden in de laatste manche de aandrijfassen een groot aantal deelnemers niet kon worden geklasseerd. Marlon Roels liet zich van de Zeeuwse deelnemers het minst beïnvloeden. De Koewachte naar deed de halve triathlon in een knappe tijd van 4.23.53. Om dat de computer nog functio neerde op het moment dat Roels de finishlijn passeerde, kon hij ook geklasseerd worden. Hij werd 18de. Marions broer Omar kwam binnen in een hand-ge klokte tijd van 4.38.52. Therèse van Lare werd achter volgd door pech. Door de lage temperatuur en de daarbij beho rende koude vingers duurde het verwisselen van een lekke band maar liefst negen minuten, waardoor de klokken pas op 5.01.56 konden worden stilgezet. Desondanks eindigde de Sluisse op de vierde plaats in het da mes-klassement. Als opwarmertje voor de halve triathlon werd ook nog een kwart triathlon gehouden. Ook hier bleven de deelnemers niet gespaard van enkele organisato rische missers. Jacco Herweyer voer er echter wel bij. Verras send kwam de Biervlietenaar in een knappe tweede positie uit het water. Herweyers achtervol gers werden tijdens het fietsen de verkeerde kant opgestuurd, waardoor Zeeuws-Vlaming met meer gemak dan hij aanvanke lijk gedacht had zijn tweede plaats kon veilig stellen in een overigens knappe tijd: 2.13.25. Nicole Spruyt finishte als twee de dame op de kwart triathlon, maar zij moest er extra veel voor doen. Tot drie maal toe koos ze, door het ontbreken van route- posten een 'alternatieve' route. De Terneuzense liet zich er niet door ontmoedigen en scoorde een tijd van 2.38.50. N Het ontvouwen van de Olympische vlag trok ruim 200.000 belangstellenden foto AFP) ATLANTA - Met een grote manifestatie heeft de bevolking van Atlanta de toewijzing van de Olympische Spelen van 1996 gevierd. Ruim 200.000 mensen waren in de Peachtree Street getui ge van het ontvouwen van een vlag, met daarop het logo van de Spelen. Een groot aantal bedrij ven gaf het personeel vrij om het voorproefje van de Spelen bij te wonen en ook de scholen bleven dicht. van hun auto's kapot, wat voor hun het einde van de race bete kende. Einduitslag: divisie III A 1600 cc: 1 Frans de Wit, 2 Ludo de Vocht, 3 Ed dy Cox, 4 Jos Boone (Wolphaarts dijk), 9 Tineke de Poorter (Terneu zen); divisie II: 1 Ludo Steukers, 2 Mare Ver Eecke, 3 Jos Sterkens, 4 Jan Oosterlinck, 7 Dick Krijger (Wol phaartsdijk), 8 Jos Alewijnse (Grijsp- kerke); divisie III -1600 cc: 1 Ad Boogaart, 2 Christian Heck, 3 Jean Pierre Blaise, 4 Jan de Mulder; divi sie I: Kamiel Vereeken, 2 Etienne van den Branden, 3 Jacques Putzeys, 4 Femand Stevens. Einduitslag Belgisch kampioen schap rallycross: divisie I: 1 Kamiel Vereeken 149 punten, 2 Eddy Guffens 132 punten, 3 Etienne van den Bran den 121 punten, 5 Bram van de Wege 116 punten (Axel); divisie III 1600 cc: 1 Frans de Wit 137 punten, 2 Eddy Cox 105 punten, 3 Jozef Meerts 103 punten, 4 Tineke de Por ter 80 punten (Terneuzen); divisie II: 1 Ludo Steukers 157 punten, 2 Paul Kumpen 139 punten, 3 Jos Sterkens 124 punten, 7 Dick Krijger 39 punten (Wolphaartsdijk). BRESKENS - Groot Sas 1 uit Sas van Gent is de districtcom petitie badminton in de eerste klasse met een overwinning ge start. Marathon 3 werd met een 5-3 nederlaag terug naar Vlis- singen gestuurd. Het was een spannende partij. Marjo Platschorre won zijn en kelspel in drie games nadat hij de eerste game had verloren. Piet Bezemer won in twee ga mes. De dames Chantal Wouters en Anita Ekkebus verloren elk. Wouters in drie games. Ook het heren- en damesdubbel werd in drie dames beslist. De heren ver loren de eerste game in de ver lenging met 15-17 en wonnen de tweede in de verlenging met 18- 16. Groot Sas bleek over de lang ste adem te beschikken in de derde game. De damesdubbel ging in drie games verloren. De gemengd dubbels gaven de doorslag en de winst voor de Sassenaren. Wouters en Plat schorre wonnen in twee games en Bezemer en Ekkebus, na ver lies van de eerste game in de ver lenging, pakten de winst in drie games. Schepnet 1 uit Sluis verloor de ontmoeting tegen De Stenge 4. Het werd 7-1. Jan Jansen scoor de een punt voor het Sluise team door zijn enkelspel in drie games te winnen. Annick Tas was dicht bij een overwinning maar ver loor haar enkelspel in drie ga mes. Alle andere partijen gingen in twee games verloren. WAREGEM - De Nederlandse Ernestien Hoegen werd afgelo pen weekend met Henbury Gold winnaar van de interna tionale Military van Waregem. Zij liet vermaarde Britse amzo- nes, zoals de winnares van de Whitbread Trophy, 's werelds zwaarste military in Badmin ton, Nicole Mclrvine, Mary Thomson en Francis Hooper achter zich. Advertentie WOENSDAG 19.00-20.00 EURO: Eurosportnews. 20.00-21.00 EURO: Trans World Sport. 20.00-23.00 BRT 2: Sportavond. 20.25-22.15 Ned 2: Rechtstreeks ver slag van de voetbalwedstrijd Italië - Nederland in Palermo. 21.00-22.00 EURO: Autosport: in Montreal. 22.00-23.00 EURO: Boksen. 22.50-23.20 Ned 3: Studio Sport 23.00-23.30 Did 1: Sport extra: da mesvoetbal West-Duitsland-Bulga- rije (kwalificatiewedstrijd voor het EK) en tennis GP toernooi voor vrou wen in Leipzig. 23.00-00.00 EURO: International Mo torsport. 00.00-01.00 EURO: Voetbal Aanbieding geldig t/m za'.erdag 6 oktober of zolangde voorraad sfekc. Met een zesde plaats voor Fiona van Tuyl met Kilimanjaro en een elfde stek voor Eddy Stibbe met Bristol's Mix'n Match ver overde Nederland tevens het zil ver, achter Engeland, in de lan- denwedstrijd. Chef d'equipe Roeli Bril, die dit opstekertje na het debacle op de wereldkam pioenschappen in Stockholm best kon gebruiken, toonde zich dan ook uiterst tevreden over zijn pupillen. Vooral over de prestaties van Ernestien Hoege in de cross, een uithoudingswed strijd over een parkoers van zes kilometer en 25 hindernissen, vol lof. „Ernestien reed super. Als je ziet dat alleen Mary Thom son en zij er in slagen om binnen de toegestane tijd de cross te eindigen, zegt dit genoeg over hoe zwaar het wel was." Nadat Ernestine Hoegen de dressuur en uithoudingsproef op haar naam had geschreven ging de Utrechtse met slechts één tiende punt voorsprong op Mary Thomsen aan de leiding. In de afsluitende springrubriek werd de spanning voor Thomsen blijkbaar te groot. Zij haalde TERNEUZEN - Breskens heeft zich goed hersteld na de minde re prestaties in de tweede klas van het damesvoetbal. Hoek werd slachtoffer van een don- derspeech van trainer Hans de Wilde afgelopen week en ver loor met 3-0. Spui en Terneuzen se Boys besloten hun partij zon der doelpunten. In de eerste klas werd Serooskerke-Terneu- zen uitgesteld. Spui-Terneuzense Boys 0-0 Een aardige partij voetbal waar in Spui het betere van het spel had. Het kreeg in een wedstrijd met veel middenveldspel ook de betere kansen, maar kon deze mede door goed verdedigen van Terneuzense Boys niet verzilve ren. Breskens-Hoek 3-0 Breskens domineerde de wed strijd alhoewel het slechts tien speelsters in het veld kón bren gen. Na twintig minuten opende Severien Laprade met een loei hard afstandsschot de score. Voor en na rust een wat sterker aandringend Hoek. Geleidelijk aan nam een bikkelend Bres kens het initiatief weer over wat resulteerde in twee benutte kan sen van Monique Schouten. Koewacht-Terneuzense Boys 2 11-0 De dames van de Boys konden het Koewachtdoel slechts een sporadische keer bereiken en za gen een veel beter Koewacht constant de aanval zoeken. Inge Suy werd topscoorster met 6 doelpunten. Heidi Lambert (3x) en Danielle van Hove (2x) maak ten de elf compleet. Hoek 2-SVD 0-9 De reserves van Hoek waren geen partij voor de Bevelandse dames. Het nog erg jonge Hoek se team was extra verzwakt om dat een aantal speelsters in het eerste team moesten opdraven. Een regelmatige en verdiende nederlaag. Hontenisse-Biervliet 0-12 Trainer Ben Pauwels van Honte nisse weet dat zijn dames di jaar een leerproces doormaken Dit gaat gepaard met grote ne derlagen, waarvan Biervlie dankbaar profiteerde. Maa liefst twaalf keer werd doel troffen, waar Hontenisse slecht enkele kleine kansjes tegenove kon stellen. Philippine-Steen 0-4 Een dikverdiende overwinning voor een sterker Steen dat het grootste deel speelde op de helft van de tegenstander. Voor rust hield Philippine op knappe wijze stand, maar moest na de hervat ting toen Steen op volle oorlog sterkte aantrad capituleren Sandra Ottjes en Anniek var Dorsselaer scoorden elk twes maal. TERNEUZEN - De reserves van Scheldesport zijn in de eerste klas heren van de Zeeuwse bas ketbalcompetitie gestart met een forse nederlaag (101-44) te gen Vlissingen 2. De Terneuzense debutant, be staande uit jonge spelers, moet op dit niveau zoveel mogelijk er varing zien op te doen. In Vlis singen was dit duidelijk te mer ken, want de jeugd van Schelde-1 sport kwam tegen titelkandi daat Vlissingen 2 op alle fronten! tekort. Ook de heren van BV Oostburg werden tegen Marathon 2 in de tweede klas naar een kansloze nederlaag (52-28) gespeeld. De Oostburgse ploeg hield tot aan de rust (23-19) nog aardig stand, maar in de tweede helft deed het gemis aan vier basisspelers zich voelen. TERNEUZEN - Een snelle laat ste ronde bracht de beslissing in de vijftiende Oude Vaart-loop. Frank Verschorre nam in de derde omloop definitief afstand van zijn concurrenten op de 10,2 kilometer zodat hij de Terneu zense trimloop onbedreigd op zijn naam kon schrijven. Ondanks de 'ongunstige' maan dagavond waarop de Terneu zense korfbalvereniging Luctor, in samenwerking met de atle tiekvereniging Scheldesport, het evenement voor de vijftien de maal hield, was de opkomst goed. Zestig deelnemers ver schenen aan de start om één, twee of drie rondjes door de Ter neuzense wijk Oude Vaart te rennen. Op de langste afstand waren er na twee ronden nog drie kandi daten voor de zege. In de laatste omloop maakte Frank Ver schorre echter duidelijk dat hij niet voor niets vanuit Breskens naar Terneuzen was gekomen. Hij nam in de slotfase definitief afstand van Edwin de Jaeger en Mario Willems en ging zodoende onbedreigd op de overwinning af in een tijd van 36.15. Toch was het gat ten opzichte van zijn ach tervolgers niet echt groot. West- dorpenaar Edwin de Jaeger ging namelijk zeven seconden na de winnaar als tweede over de meet, terwijl Willems een kwart minuut daarna beslag legde op de derde plaats. Met Angelo Obrie als deelnemer op de 6,8 kilometer leek de win naar op deze afstand al voor de start bekend. De 'kenners' kre gen echter ongelijk. Obrie koos voor een echte training en bleef tot de laatste meter bij Pascal de Grave in de buurt. Beiden gin gen ze dan ook in een tijd van 23.30 over de finishlijn, waarbij De Grave een fractie eerder als zijn 'mede-vluchter' arriveerde. Patrick van Queckelberghe volgde met een achterstand van acht seconden op de derde plaats. Mark Kolijn won de 3,4 kilome ter voor Jan Durinck en Floris de Jonge. Op de kortste afstand presteerde vooral Magda de Boevere erg goed. Niet alleen was ze de eerste dame in het klassement, maar met een tijd van 15.47 werd ze ook nog eens vierde in het totaal-klassement. Uitslagen 10,2 km.: 1. Frank Verschorre (Bres kens) 36.15, 2. Edwin de Jaeger (West dorpe) 36.22, 3. Mario Willems (Ter neuzen) 36.37,4. Chris den ExterlTer neuzen) 37.08, 5. Hans de Caluwe (Westdorpe) 37.55, 6. Sjaak Boekhoul (Terneuzen) 38.01, 7. Piet Oostdijk (Terneuzen) 38.03, 8. Ko den Hamei (Biervliet) 39.30, 9. Jan Boonmai (Terneuzen) 39.33, 10. Valentim Overmeere (Sluiskil) 41.15. Dames: 1 Addie de Gughteneire (Sas vai Gent) 42.15. 6,8 km.: 1. Pascal de Grave (Sas vai Gent) 23.30, 2. Angelo Obrie (Temeu zen) 23.30, 3. Patrick van Queckel berghe (Aardenburg) 23.38, 4. Darwii Kint (Terneuzen) 25.01, 5. Alexande Verbiest (Zuiddorpe) 25.38. Dames: 1 Annette Heyman (Terneuzen) 30.43 3,4 km.: 1. Mark Kolijn (Terneuzen 13.00, 2. Jan Durinck (Terneuzen 13.47, 3. Floris de Jonge (Terneuzen 14.18, 4. Michel Spuessens (Philippi ne) 14.31, 5. Edwin Heyboer (Terneu zen) 16.09. Dames: 1. Magda de Boe vere (Terneuzen) 15.47, 2. Jannie Wis se (Terneuzen) 19.15, 3. Cyntia Wiel and (Terneuzen) 20.30, 4. Mulaz J3 maz (Terneuzen) 21.13. met King Max vier balken uit de lepels, waardoor zij twintig straf- punten kreeg en naar de zevende plaats duikelde. Ondanks dit kon de als laatste startende Er nestine Hoegen zich geen springfout veroorloven. Dit ge zien de voorsprong op de inmid dels met Park Roal naar de tweede stek opgerukte Francis Hooper minder dan vijf punten bedroeg. Maar ook in deze ru briek toonde de Nederlandse haar grote klasse door de vijf tienjarige en slechts over één oog beschikkende ruin foutloos en in de snelste tijd over het par koers te loodsen. Uitslag Military Waregem: 1 Ernes tien Hoegen/Henbury Gold, Ned., 47.40: 2 Frances Hooper/Park Roal, Eng.. 52.00; 3 Polly Martin/Kruger- rand, Eng. 55.60; 4 Jef Desmedt/Dol- leman, Bel., 61.80; 5 Nicola Mclrvine/ Mungo Jerry, Eng., 66.00; 6 Fiola van Tuyl/Kilimajaro, Ned., 66.80; 11 Eddy Stibbe/Bristol's Mix'n Match. Ned., 78.60. Landenwedstrijd: 1 Engeland, 174.40: 2 Nederland, 192.40; 3 Japan, 325.75; 4 Frankrijk, 363.80; 5 Zwitser land. 416.40/. TERNEUZEN - De eerste speeldag van de squashcompe- titie is voor de Zeeuws-Vlaamse squashverenigingen matig van start gegaan. Sterspeler Luc de Booy van het Terneuzense Flying Dutchman moest we gens een rugblessure verstek la ten gaan en dat was voor de eer ste herenselectie van Terneu zen een grote aderlating. Het eveneens in de 4e divisie uit komende Yellow Dot 1 uit Cad- zand kon, ondanks het complete team, niet de volle winstpunten binnenhalen. Het Cadzandse eerste heren team speelde thuis tegen het verzwakte Terneuzense team en kwam niet verder dan een gelijk spel: 2-2. De drie punten waren echter wel voor de thuisspelers door betere setstanden. Tegen het uit Bergen op Zoom afkomstige Karmel 1 wist Yel low Dot 1 nog twee punten in de wacht te slepen, terwijl Terneu zen geen enkel punt behaalde en zich bij een 4-0-nederlaag neer moest leggen. Het tweede herenteam van Yel low Dot, uitkomende in de 5e di visie afdeling 3 wist beide uit wedstrijden goed door te komen en speelde zowel tegen Dom- melsquash 4 als tegen Peli- kaansquash 7 een gelijkspel: 2-2. Flying Dutchman uit Terneuzei heeft het tweede herenteam te ruggetrokken uit de competiti door gebrek aan spelers. Uitslagen: 4e divisie afdeling 5: Yellow Dot 1 Cadzand-Flying Dutct man 1 Terneuzen: 2-2; (standen: Ruc de Lijzer-Peter Knook 3-0, 9-1, 9-1.1 0; Jean Paul Baart-Mattéo Milazz 2-3, 9-5, 9-5, 8-10, 5-9, 1-9; Peter vai Hee-Kees de Regt 0-3, 4-9, 7-9, 3-! Rayno Hamelink-Hugh O'riorden 0, 9-0, 9-0, 9-0). Yellow Dot 1 Cadzand-Karmel 1 Bei gen op Zoom: 2-2: Rudi de Lijzer-Aai Stougje 3-0: 9-4, 9-4, 9-4; Jean Pai Baart-Mario Vissers 0-3: 3-9, 3-9, 3-! Peter van Hee-Hans Rijkers 3-1: P 9-6, 9-7, 9-2; Rayno Hamelink-Kee van Hulst 0-3:9-10,3-9,1-9. Flying Dutchman 1 Terneuzen-Ka mei 1 Bergen op Zoom: 0-4: Pet( Knook-Aart Stougje 0-3: 7-9, 3-9, 6-i Mattéo Milazzo-Mario Vissers 0-3: i 9,5-9,2-9; Kees de Regt-Hans Rijke) 2-3: 7-9, 9-7, 7-9, 9-6, 1-9; Hugh O'rio den-Kees van Hulst 0-3: 9-0, 9-0,9-0 5e divisie afdeling 3: Yellow Dot 2 Gadzand-Pelikaan: quash: 7-2: Tony van Leyden-A. Pu lens 0-3: 3-9,2-9,2-9; Jan Trimpenbu ger-van Gilst 3-1: 9-6, 8-10, 9-6, 9- Jean Paul van Dierendonk-P Koo en 3-0: 9-0, 9-3, 10-9; Henk Verduin-I Mira 0-3: 1-9, 2-9, 5-9. Dommelsquash 4-Yellow dot 2: 3- Allevieren-van Leyden 0-3: 5-9, 5-9. 9; Verlemans-Trimpenburger 3-2:3- 9-4, 4-9, 9-2, 9-2; Kusters-Dierendon 0-3: 2-9, 1-9, 2-9; Schrader-Verduin 0: 9-7, 9-2, 9-4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 40