PZC Marlon Roels maakt indruk in Schiedam Tineke de Poorter vierde in België Bevolking Atlanta al in Olympische sferen Hoegen wint military Waregem Schipper nationaal kampioene driekamp Spelers Barcelona mogen 2,4 miljoen verdelen bij titel Tennis achtkamp in Goes weer van start sport sport 20 Zeeuwse badmintonploegen in bondscompetitie stellen teleur Kritiek op Beckenbauer WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1990 Backhand Uitslagen Falende organisatie halve triathlon Best geklasseerde Zeeuwse rallycrosser op tv FTTTT 't Wordt steeds leuker bij V&D. Europacupduel in Zagreb met 1500 agenten KNGB trekt choreograaf en trainer aan Atletiekfederatie wil WK om de twee jaar houden Marcel Remeijn derde in Olsene sbw Alleen Avanti komt tot winst BRESKENS - Avanti 1 was de enige ploeg, die het afgelopen weekend winst boekte in de bondscompetitie badminton. De Middelburgse formatie won met 2-6 van Flying Shuttle '57 1. Avanti 1 pakte daarmee de eer ste punten in deze competitie. Alle partijen telden twee ga mes. Mike Recoules, Bart-Jan den Hollander en Winnie Sloot- mans zorgden elk voor en punt in hun enkelspel. De heren had den een groot aandeel in de winst want ook in de herendub- bel en in de beide gemengd dub bels was Avanti sterker dan de tegenstander. De Sjuttul 1 uit Breskens haalde een punt uit de ontmoeting te gen Nosvri 2. Zes partijen wer den in drie games beslist. Winst was er voor Martij n Pfaff in het herenenkel, de herendubbel, de damesdubbel en het gemengd dubbel van Edo Pfaff met Ria Pieters. Edo Pfaff verloor zijn en kelspel in drie games en ook Pie ters kwam in drie games te kort. De winst lag volgens Edo Pfaff voor het grijpen. „Ria won de eerste game en stond de tweede met 10-5 voor..." Marathon 1 verloor in de eerste klas met 9-2 van Delft 1. Het zit de Vlissingse ploeg niet mee want Nannette van der Mark raakte geblesseerd. „Ze was tij dens de training al niet fit", ver telde Danny Mol. Hoe lang Van der Mark uitgeschakeld zal zijn wegens de opgelopen boven beenblessure is nog niet duide lijk. Het betekende in de wed strijd tegen Delft wel dat daar door drie partijen werden verlo ren. Winst was er voor Adrie Hoff, die zijn single in twee ga mes won en voor het gemengd dubbel, Barbara Caster/Danny Mol. Terneuzen 1 verloor met 5-3 van BCO Bali 2. Knap was de over winning, in drie games, van Ro- Advertentie) Ondernemer,..., Kent u Roskam Kantoorefficiency? Alles voor kantoor, Snelle levering en de beste service Showroom: bert Peters die nog niet eerder speelde. Het herendubbel en het gemengd dubbel Brigit Maas/ Marcel Wisse bezorgden Terneu zen in totaal drie punten. Het ge mengd dubbel van broer en zus Peters ging in drie games verlo ren. Backhand 1 uit 's-Gravenpolder heeft het moeilijk in de vierde klas. „Toch is er vooruitgang. We zijn niet weggespeeld en we hebben kleine kansjes gehad", vertelt Menco Bosschaart over de wedstrijd tegen BCO Bali 4. Het werd 7-1 voor Bali. Het was opnieuw Marjolein Steenge die, met veel overtuiging, haar en kelspel in twee games won. Koli brie 1 uit Goes werd in dezelfde klasse met 7-1 geklopt door Flying Shuttle '57 3. Het ge mengd dubbel Mike Loemei/ Laura Murre bracht het enige winstpunt. De dames- en heren dubbel gingen in drie games ver loren. The Wings 1 uit Koude- kerke verloor, na de winst van de vorige week, met 7-1 van Gilze 2. „Ze zijn erg sterk", gaf Wouter Izeboud toe. De dames Catheri- na Piek en Lien Frenie redden de eer door de damesdubbel te win nen. Avanti 2 ging in de thuis wedstrijd tegen Flying Shuttle Barendrecht 1 met 6-2 ten onder, Marielle Ridderikhoff won haar single en samen met Rene Egge- been het gemengd dubbel. Terneuzen 2 verloor met 2-6 van BCO Bali 5. Steven Doorduyn zorgde voor een punt in zijn en kelspel en Remco ten Broeke met Kristel Simpelaar wonnen het gemengd dubbelspel. Maris- ka Louwerse verloor haar single in drie games. Uitslagen: jeugd, klasse B: Back hand 7-Wissenkerke 5 4-4, Astroiden 12-Zierikzee 6 5-3, Astroiden 13- Avanti 9 2-6, Terneuzen 11-Zierikzee 6 8-0, Wissenkerke 5-Wissenkerke 4 2-6, Avanti 9-Astroiden 12 5-3, Astroi den 13-Backhand 7 3-5; klasse C afd. 1: De Stenge 7-Terneuzen 12 3-5, Avanti 10-Schepnet 2 1-7, afd. 2: Backhand 8-Groot Sas 3 8-0, Astroi den 15-Avanti 11 1-7, Avanti 11-Ter- neuzen 13 2-6, Astroiden 15-Back- hand 8 0-8; klasse D: Astroiden 16-De Stenge 8 0-8, Astroiden 16-Marathon 10 0-8. De Stenge 8-Terneuzen 14 6-2; klasse M: Wissenkerke 6-Astroiden 17 4-4, De Stenge 9-Netwerk 6 7-1, Avanti 12-Dok 3 4-4, Schepnet 3-Net- werk 7 8-0. VLISSINGEN - De halve triath lon van Schiedam had een waardig slot moeten worden van het Nederlandse triathlon- seizoen 1990. Een aan alle kan ten rammelende organisatie zorgde er echter voor dat het evenement het karakter van een slechte Amerikaanse slap stick kreeg. Ondanks de organi satorische problemen behaalde Marlon Roels een knappe 18e plaats. Het zat de Schiedamse organisa toren niet echt mee. Een tempe ratuur van amper 15 graden en een harde wind hielden bijna een kwart van de deelnemers aan de kant, zodat van de 197 inge schreven tri-atleten er slechts 150 van start gingen. Als ze van- tevoren hadden geweten, wat hen allemaal te wachten zou staan, hi. x ongetwijfeld een nog groter deel het zekere voor het onzekere gekozen. Het begon al lemaal door de afwezigheid van de wedstrijd-leider, waardoor de wedstrijd drie kwartier te laat begon. Het was niet de enige misser. Route-posten bleven on bezet, waardoor diverse deelne mers verdwaalden. Een levens gevaarlijke situatie ontstond om half twee op een punt waar de deelnemers een zes-baans- weg moesten kruisen. De poli- tie-ambtenaren die tot op dat moment gezorgd hadden voor de veiligheid van de tri-atleten, hadden hun dienst erop zitten en verlieten hun stek. Het pu bliek was min of meer genood zaakt het verkeer te regelen, tot dat de aflossingsploeg kwam op dagen. Tot overmaat van ramp weiger de de computer in de loop van de wedstrijd ook nog dienst, zodat Tineke de Poorter en Jos Boone schuilend voor de regen in Ingeimunster (foto Henk de Winter) INGELMUNSTER - Op het in West-Vlaanderen gelegen Man des-circuit is de laatste van de in totaal elf wedstrijden, mee tellend voor het Belgisch kam pioenschap, verreden. Tineke de Poorter uit Terneuzen is daarin de best geklasseerde Zeeuwse rallycrosser gewor den: vierde in de divisie III A 1600 cc. Bram van de Wege uit Axel, is de tweede Zeeuws-Vla ming, die hoog eindigde. Van de Wege, die de laatste twee races verstek liet gaan, zakte, door niet te rijden van een derde naar een vijfde plek in zijn klas se (divisie I). Het afgelopen seizoen reed De Poorter zich constant, met haar standaard Golf GTI, in de pun ten te rijden. Kampioen worden in deze klasse, is bijna niet mo gelijk. De auto van Tineke be schikt niet over voldoende pk's. Onder slechte weersomstandig heden kwam de Terneuzense niet verder dan een negende plek in de wedstrijd. In een van de manches had zij ronden lang Jos Boone achter haar, totdat zij door een grote plas reed, waar door alle ruiten onder de modder zaten. De Poorter moest daar door gas terugnemen, waardoor Boone haar net kon passeren. Tineke's vierde plek in het kam pioenschap, die zij al bezette voor aanvang van de race, kwam ondanks haar negende plek niet in gevaar. Jos David Hannewijk, net als Boone afkomstig uit Wol- phaartsdijk, haalde het einde van de wedstrijd niet. In de pau ze tussen de derde manche en de finale, werden de tijden bekend gemaakt van de laatst verreden manche. Daaruit bleek dat Han newijk in die derde manche door de wedstrijdleiding wegens du wen was gediskwalificeerd. Dat zou zo erg niet zijn als Hanne wijk de minimaal voor een finale plaats vereiste twee tijden had staan. In de tweede manche was de rijder uit Wolphaartsdijk met een lekke band na één ronde al het rennerspark ingegaan. Geen fmalerace voor een teleurgestel de David Hannewijk. Team- en dorpsgenoot, Jos Boone startte in de A-finale en wist zich enige tijd op een derde plek te handha ven. Verloor die plaats weer door te laat voor een bocht te rem men. Op het door de regen en modder, spiegelgladde circuit schoof Boone te ver naar buiten. Met nog twee ronden te gaan kreeg Boone een fikse duw van de rij der achter hem. Boone ver dween rondtollend in de modder naast het circuit. De rijder die Boone duwde, werd uit de race genomen en Boone kreeg alsnog de vierde plek toegewezen, zijn positie op dat moment. Voor Dick Krijger uit Wolphaartsdijk en Jos Alewijnse uit Grijpsker- ke, alle twee in de Divisie II rij dend, was er wel een finale te rij den. Beide coureurs reden in de laatste manche de aandrijfassen lllll een groot aantal deelnemers niet kon worden geklasseerd. Marlon Roels liet zich van de Zeeuwse deelnemers het minst beïnvloeden. De Koewachte naar deed de halve triathlon in een knappe tijd van 4.23.53. Om dat de computer nog functio neerde op het moment dat Roels de finishlijn passeerde, kon hij ook geklasseerd worden. Hij werd 18de. Marions broer Omar kwam binnen in een hand-ge- klokte tijd van 4.38.52. Therèse van Lare werd achter volgd door pech. Door de lage temperatuur en de daarbij beho rende koude vingers duurde het verwisselen van een lekke band maar liefst negen minuten, waardoor de klokken pas op 5.01.56 konden worden stilgezet. Desondanks eindigde de Sluisse op de vierde plaats in het da- mes-klassement. Als opwarmertje voor de halve triathlon werd ook nog een kwart triathlon gehouden. Ook hier bleven de deelnemers niet gespaard van enkele organisato rische missers. Jacco Herweyer voer er echter wel bij. Verras send kwam de Biervlietenaar in een knappe tweede positie uit het water. Herweyers achtervol gers werden tijdens het fietsen de verkeerde kant opgestuurd, waardoor Zeeuws-Vlaming met meer gemak dan hij aanvanke lijk gedacht had zijn tweede plaats kon veilig stellen in een overigens knappe tijd: 2.13.25. Nicole Spruyt finishte als twee de dame op de kwart triathlon, maar zij moest er extra veel voor doen. Tot drie maal toe koos ze, door het ontbreken van route- posten een 'alternatieve' route. De Terneuzense liet zich er niet door ontmoedigen en scoorde een tijd van 2.38.50. Het ontvouwen van de Olympische vlag trok ruim 200.000 belangstellenden foto AFP) ATLANTA - Met een grote manifestatie heeft de bevolking van Atlanta de toewijzing van de Olympische Spelen van 1996 gevierd. Ruim 200.000 mensen waren in de Peachtree Street getui ge van het ontvouwen van een vlag, met daarop het logo van de Spelen. Een groot aantal bedrij ven gaf het personeel vrij om het voorproefje van de Spelen bij te wonen en ook de scholen bleven dicht. WAREGEM - De Nederlandse Ernestien Hoegen werd afgelo pen weekend met Henbury Gold winnaar van de interna tionale Military van Waregem. Zij liet vermaarde Britse amzo- nes, zoals de winnares van de Whitbread Trophy, 's werelds zwaarste military in Badmin ton, Nicole Mclrvine, Mary Thomson en Francis Hooper achter zich. Advertentie WOENSDAG 19.00-20.00 EURO: Eurosportnews. 20.00-21.00 EURO: Trans World Sport. 20.00-23.00 BRT 2: Sportavond. 20.25-22.15 Ned 2: Rechtstreeks ver slag van de voetbalwedstrijd Italië - Nederland in Palermo. 21.00-22.00 EURO: Autosport: in Montreal. 22.00-23.00 EURO: Boksen. 22.50-23.20 Ned 3: Studio Sport. 23.00-23.30 Did 1: Sport extra: da mesvoetbal West-Duitsland-Bulga- rije (kwalificatiewedstrijd voor het EK) en tennis GP toernooi voor vrou wen in Leipzig. 23.00-00.00 EURO: International Mo torsport. 00.00-01.00 EURO: Voetbal Blouson. Met afritsbare capuchon en bontrand.Van pol/es ter/katoen. In lime, beige, rood en oker. AQ Van.!^ voor 07 f** Aanbieding geldig i/m zaterdag 6 oktober of zolang de voorraad strekt. Met een zesde plaats voor Fiona van Tuyl met Kilimanjaro en een elfde stek voor Eddy Stibbe met Bristol's Mix'n Match ver overde Nederland tevens het zil ver, achter Engeland, in de lan- denwedstrijd. Chef d'equipe Roeli Bril, die dit opstekertje na het debacle op de wereldkam pioenschappen in Stockholm best kon gebruiken, toonde zich dan ook uiterst tevreden over zijn pupillen. Vooral over de prestaties van Ernestien Hoege in de cross, een uithoudingswed strijd over een parkoers van zes kilometer en 25 hindernissen, vol lof. „Ernestien reed super. Als je ziet dat alleen Mary Thom son en zij er in slagen om binnen de toegestane tijd de cross te eindigen, zegt dit genoeg over hoe zwaar het wel was." Nadat Ernestine Hoegen de dressuur en uithoudingsproef op haar naam had geschreven ging de Utrechtse met slechts één tiende punt voorsprong op Mary Thomsen aan de leiding. In de afsluitende springrubriek werd de spanning voor Thomsen blijkbaar te groot. Zij haalde van hun auto's kapot, wat voor hun het einde van de race bete kende. Einduitslag: divisie III A 1600 cc: 1 Frans de Wit, 2 Ludo de Vocht, 3 Ed dy Cox, 4 Jos Boone (Wolphaarts dijk), 9 Tineke de Poorter (Terneu zen); divisie II: 1 Ludo Steukers, 2 Mare Ver Eecke, 3 Jos Sterkens, 4 Jan Oosterlinck, 7 Dick Krijger (Wol phaartsdijk), 8 Jos Alewijnse (Grijsp- kerke); divisie III -1600 cc: 1 Ad Boogaart, 2 Christian Heck, 3 Jean Pierre Blaise, 4 Jan de Mulder; divi sie I: Kamiel Vereeken, 2 Etienne van den Branden, 3 Jacques Putzeys, 4 Fernand Stevens. Einduitslag Belgisch kampioen schap rallycross: divisie I: 1 Kamiel Vereeken 149 punten, 2 Eddy Guffens 132 punten, 3 Etienne van den Bran den 121 punten, 5 Bram van de Wege 116 punten (Axel); divisie III 1600 cc: 1 Frans de Wit 137 punten, 2 Eddy Cox 105 punten, 3 Jozef Meerts 103 punten, 4 Tineke de Por ter 80 punten (Terneuzen); divisie II: 1 Ludo Steukers 157 punten, 2 Paul Kumpen 139 punten, 3 Jos Sterkens 124 punten, 7 Dick Krijger 39 punten (Wolphaartsdijk). ZAGREB (SID) - Tenminste 1500 speciaal opgeleide politie mensen moeten volgende week woensdag de orde handhaven tijdens de voetbalwedstrijd tussen Dinamo Zagreb en Ata lanta Bergamo, de return voor de eerste ronde in het UEFA- cuptoernooi. Josip Brezni, de secretaris van Dinamo Zagreb, maakte dit gisteren bekend. Vorige week kwam het in Berga mo (0-0) voor en na de wedstrijd tot ernstige ongeregeldheden tussen aanhangers van beide clubs. Hierbij raakten dertig mensen gewond. Dinamo mag zijn thuiswedstrijden om het landskampioenschap geduren de een half jaar niet meer in het eigen stadion spelen. Tijdens het competitieduel tegen Rode Ster Belgrado in mei deden zich hevige ruzies voor. Hierbij vielen 150 gewonden. BEEKBERGEN (ANP) - De Ko ninklijke Nederlandse Gymnas tiek Bond (KNGB) heeft met in gang van 1 oktober de Bulgaarse choreograaf Ludmil Kotzev en de Chinese trainer Liu Ming aan getrokken voor de nationale turnselecties. UTRECHT - Tijdens de officieu ze Nederlandse kampioen schappen werpdriekamp in Utrecht heeft Monique Schip per een gouden medaille be haald. De 16-jarige atlete uit Zierikzee won bij de B-junioren alle drie werpnummers. Op het speerwerpen zette zij een nieuw clubrecord neer met een af stand van 36.00 meter. Bij het kogelstoten kwam Schipper tot 15.01 en de 1 kilogram zware discus wierp zij 45.94 meter ver. In totaal kwam ze aan 2434 pun ten wat goed was voor een eer ste plaats. Emiel Roodenburg uit Vlissin- gen won een werpdriekamp in Eindhoven. De talentvolle atleet van Atletica stootte een nieuw persoonlijk record op het kogel stoten met 15.17. De discus kwam tot een afstand van 44.61 BEIJING (DPA) - De Internatio nale Amateur Atletiek Federa tie overweegt elke twee jaar wereldkampioenschappen te houden. Dat heeft IAAF-voor- zitter Primo Nebiolo gisteren in Beijing laten weten. De Italiaan verblijft in de Chinese hoofd stad voor de Aziatische Spelen. Nebiolo meent dat de internatio nale sportbonden meer moeten profiteren van de lucratieve Olympische contracten. De in komsten uit marketing (via het bureau ISL) van de Spelen wor den nu verdeeld tussen het In ternationaal Olympisch Comité en de nationale comités. Voor 1992 wordt gerekend met een winst van 200 miljoen dollar, ruim 350 miljoen gulden. Met het plan de frequentie van de we reldtitelstrijd, nu eens in de vier jaar, te verhogen, wil Nebiolo druk uitoefenen op het IOC. Het is een publiek geheim dat het niet erg botert tussen Nebiolo en Juan Antonio Samaranch, de voorzitter van het IOC. De eerstvolgende wereldkam pioenschappen zijn volgend jaar in Tokyo gepland. Twee jaar la ter wordt het toernooi om de we reldbeker, een wedstrijd voor landen en continenten, gehou den. Die ontmoeting spreekt weinig tot de verbeelding en is financieel lang niet zo aantrek kelijk als de wereldkampioen schappen. en met de 700 gram speer ovf brugde een afstand van 49.34 Tijdens de D-spelen in Amst< dam, die worden gekwalificee als officieuze Nederlandse kaï pioenschappen voor D-junior( heeft Erwin Simpelaar Uit Go twee gouden medailles behaal De atleet van AV'56 won het di cuswerpen 28.62 en kogelstotf (11.59). Op de 80 meter sprii kwam hij tot een tweede piaa in 10.8. Stephan Farnoux i Vlissingen werd derde met zelfde tijd. Uitslagen: D-spelen: 2e jaars ]0 gens: 80 m. Michiel Visser SS 10 Sjoerd Waayers DS 11.2. Patrii Boot DS 11.0. Daniel Muller Atl. 11. 80mh.: Roland van IJsseldijk 17.5.' Sjoerd Waayers 15.0. Dani Muller Atl. 14.4. Patrick Boot 13.9. Kogel: 7e Simon Schot DS 9.' Ver.: Patrick Boot DS 4.82. Michi Visser SS 4.44. Roland van IJsseldi DS 4.11. Hoog: Roland van IJsseldi DS 1.35. Discus: 7e Simon. Schot I 28.32. Ie jaars: 80m.: 2e Erwin Simp laar AV 10.8. 3e Stephan Farnoi Atl. 10.8 Discus: le Erwin Simpela AV 28.62. 4e Jurgen de Lange 24.90. Speer.: Maarten v. d.Voori 22.04.. 1000m.:Jurgen de Lange 3.14.1. Maarten vd Voordt DS 3.30. 80mh.: Jurgen de Lange DS 15.5. K gel: le Erwin Simpelaar AV 11.; Ver.: Stephan Fornoux Atl. 4.6 Meisjes le jaars: 60m.: Marielle Hui man DS 9.1. 1000m.: Marielle Hui man DS 3.32.5. Kogel: 4e Charlotl Broos SS 10.46. Speer.: Suzann Broos SS 20.64 Meisjes 2e jaars: l m.: Kirsten Lands SS 8.9. Desire Marcussen SS 9.5. 60mh.: Liann Dijkgraaf Atl. 11.3. Desiree Marcu sen SS 12.2. Discus: Evelien Ploeg aert Atl. 22.98. Ver.: Kirsten Lanc SS 4.46. Kogel: Evelien Ploegae Atl. 8.42. lOOOm.: Lianne Dijkgras Atl. 3.28.9. PARIJS (SID/REUTER) - Ee week na zijn aantreden als teel nisch directeur bij Olympiqu Marseille is er kritiek gekome op Franz Beckenbauer. De ve eniging van Franse voetbaltra ners (Unecatef) maakt bezwi ren tegen de Westduitser omda hij niet over een trainerslicei tie beschikt. „Een regeling uit 1984 bepaa dat niemand in Frankrijk zoi der diploma sport mag docerei Er is geen reden voor Beckei bauer een uitzondering te mi ken", zei Guy Roux, presiden van de Unecatef en trainer va Auxerre. Beckenbauers assii tent, Holger Osieck, bezit wi een licentie. MADRID (GPD) De vaste se lectiespelers van Barcelona mogen 2,4 miljoen gulden (132 miljoen peseta's) onder elkaar verdelen als zij dit seizoen landskampioen worden. De Spaanse beker, die reeds in het bezit is van de club, levert de se lectie 100.000 gulden per per soon op. Een finaleplaats in de Europa-cup voor bekerwin naars wordt met ruim 42.000 gulden beloond en de beker met ruim een ton. Aldus is de financiële directeur van Barcelona, Francisco Ven tura, overeen gekomen met een delegatie van de spelers, be staande uit de veteraan Alexan- co, doelman Zubizarreta, aan valler Bakero en Ronald Koe man. De afspraken over de hono rering van de verschillende prij zen, die er dit seizoen te behalen vallen, zijn voorlopig. Het be stuur van de club moet er nog zijn goedkeuring aan geven. Ook de bedragen per cömpet tiewedstrijd zijn opnieuw vasl gelegd. Een thuisoverwinnin levert elke speler fl. 3700,- ope een uitoverwinning zelfs ruir 5000 gulden. Een gelijkspel bu ten het eigen Nou Camp-stadio is nog altijd goed voor 4200 gu den. Deze premies vallen buite de financiële verplichtingen di de club met de individuele spi Iers overeen is gekomen bij he afsluiten van het contract. Vei geleken met het afgelopen se zoen zijn de premies, waarove nu overeenstemming is bereik met 10 procent gestegen. In de Spaanse liga staat Barce lona op dit moment na vier wei strijden bovenaan, met twe thuis- en twee uitoverwinnin gen. Vorige week woensdag vei loor het in de strijd om de Euro pacup voor bekerwinnaars uitwedstrijd tegen het beschei den Turkse Trabzonspor met 1 0. met King Max vier balken uit de lepels, waardoor zij twintig straf- punten kreeg en naar de zevende plaats duikelde. Ondanks dit kon de als laatste startende Er nestine Hoegen zich geen springfout veroorloven. Dit ge zien de voorsprong op de inmid dels met Park Roal naar de tweede stek opgerukte Francis Hooper minder dan vijf punten bedroeg. Maar ook in deze ru briek toonde de Nederlandse haar grote klasse door de vijf tienjarige en slechts over één oog beschikkende ruin foutloos en in de snelste tijd over het par koers te loodsen. Uitslag Military Waregem: 1 Ernes tien Hoegen/Henbury Gold, Ned„ 47.40; 2 Frances Hooper/Park Roal, Eng., 52.00; 3 Polly Martin/Kruger- rand, Eng. 55.60: 4 Jef Desmedt/Dol- leman, Bel., 61.80; 5 Nicola Mclrvine/ Mungo Jerry, Eng., 66.00; 6 Fiola van Tuyl/Kilimajaro. Ned„ 66.80; 11 Eddy Stibbe/Bristol's Mix'n Match, Ned., 78.60. Landenwedstrijd: 1 Engeland. 174.40: 2 Nederland, 192.40; 3 Japan. 325.75; 4 Frankrijk, 363.80; 5 Zwitser land, 416.40/. GOES - In sportcentrum Schel de International te Goes zijn de eerste partijen gespeeld in de editie 1990/1991 van de tennis achtkamp. Exact 80 jongens en meisjes geven ditmaal in deze wedstrijdreeks acte de presen ce, verdeeld over 10 poules. Tus sen het afgelopen weekeinde en de slotdag, 16 februari, staan in totaal 16 rondes op het pro gramma. Een nieuw element in dit indoor- circuit is de tussentijdse promo tie- degradatieregeling, die er in navolging van de begin oktober te starten wintercompetitie voor zorgt, dat er in twee gescheiden periodes strijd geleverd zal wor den. Spelers en speelsters in vijf pou les beten het spits af. Conclusies zijn er na de eerste 'schermutse lingen' uiteraard nog moeilijk te trekken. Ruime overwinningen van Robert de Koek, Maartje ter Beek, Marileine Kats en Wouter Jongepier vormen wellicht een indicatie met betrekking tot de onderlinge krachtsverhoudin gen. Uitslagen: poule F: Frank West- dorp-John Priem 3-6; Joost Grooten- huis-Edwin Nieuwland 4-7; Walter de Kok-Ruben Gelok 5-0, w.o.; Sjors de Lange-Robert Gijzel 6-3; Frank Westdorp-Edwin Nieuwland 3-8; John Priem-Joost Grootenhuis 8-4; Walter de Kok-Robert Gijzel 4-8; Ru ben Gelok-Sjors de Lange 0-5, w.o. Poule G: Gijs Grootenhuis-Jos Kor- stanje 2-8; Chikin Choi-rutger van Dierendonck 6-4; Robert de Kock- Tim Sinke 11-0; Krijn Grevink-La» ran Geus 3-5; Gijs Grootenhuis-Rul ger van Dierendonck 4-7; Jos Koi stanje-Chikin Choi 4-5; Robert f Kock-Lauran Geus 6-5; Tim Sinki Krijn Grevink 4-7. Poule H: Jac( mien Korstanje-Maartje te Beek 11; Marjan Lefeber-Marianne Bom! 8; Hanna Bruynzeel-Karlijne Steki tee 0-5, w.o.; Frederique Westenvee Marileine Kats 1-14; Jacomien Koi stanje-Marianne Bom 7-6; Maartjet Beek-Marjan Lefeber 11-1; Hanu Bruynzeel-Marileine Kats 0-5, w.o Karlijne Stektee-Frederique Westei weel 6-6. Poule I: Raoul Hofman-Ro bert P. Perket 9-2; Wouter Jongi pier-Sven Schaier 10-2; Kees Slai boom-Wouter Verstijnen 10-1; Sve Schaier-Kees Slagboom 6-3. Poule J Rogier van Splunder-Chiel Maranu 4-9; Dennis Verschuure-Ellen va Belzen 6-5; Jantien van de Dries-Rt semarijn Westerweel 8-4; Joey Lan geveld-Rogier van Splunder 2-1 Dennis Verchuure-Rosemarijn Wei terweel 7-3; Ellen van Belzen-Jantiel van de Dries 7-4. OLSENE - Marcel Remeijn gisteren in het Belgische Olsen derde geworden. De wielrennt uit Wilhelminadorp finishte vla) achter de winnaar, de Belg Ku' Verleden. Ook in het weekeind had Remeijn zijn geluk reeds be proefd in België. In Sinaai moes hij genoegen nemen met ee vierde plaats. Dirk Onghen won in Sinaai

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 30