PZC CDA en VVD willen bedrijfsterreinen in Middenschouwen CDA/VVD achter plan fors hogere toeristenbelasting Raad Goes verrast door gat van één miljoen container nodig? streek Handtekeningenactie verbetering Stolpweg Hoe krijgt de,fabrikant méér dealers in de krant met minder moeite? Sociale dienst wijst op belang werkende moeders LINGERIE DIANE 16 weekenddiensten Foto-expositie geprolongeerd Herfstwandeling bij Haamstede Commissie financiën Duitsers op bezoek in Westkapelle ZATERDAG 22 SEPTEMBER 1990 Algemene beschouwingen Massaal pleidooi in Nieuwerkerk kerkdiensten PvdA-fractie verbaasd Politie Belangen Fietsen HAAMSTEDE Collecte - De PiT-collecte heeft in Burgh, Haamstede, Wes- terschouwen, Burghsluis en Nieuw-Haamstede in totaal ƒ1.021,80 opgebracht. OOSTERLAND Muziekavond - De Ooster- landse fanfare houdt zaterdag 29 september in samenwerking met de fanfare's uit Bruinisse en Nieuwerkerk een muziekavond. De drie muziekgezelschappen brengen een gevarieerd pro gramma ten gehore, onder lei ding van de heren A. Radewalt en J. Knuist. De muziekavond wordt gehouden in het dorps huis de 'Oosterhof in Ooster land. De aanvang is om 19.30 uur. Huisartsen: Tandartsen: Apotheken: Wijkverpleegkundigen; Dierenartsen: GOES Geslaagd - De uit Goes af komstige Dick Disselkoen is on langs aan de Rijksuniversiteit Utrecht cum laude geslaagd voor het doctoraal examen Duit se taal- en letterkunde. Wegafsluiting - De Wijn gaardstraat in Goes is maandag 24 september tussen 7.30 en 17.00 uur afgesloten voor alle verkeer. Rijden via de Nieuw- straat, Beestenmarkt, Vlas- markt in de richting Zuster straat is dan niet mogelijk. Weg gebruikers vanaf de Beesten markt kunnen het centrum ver laten via de Stoofstraat en de 's Heer Hendrikskinderenstraat. Vanaf de Grote Markt is het cen trum te verlaten via de Koning straat en de Grote Kade. MIDDELBURG Balletlessen - In het Middel burgs Instituut voor Kunstzin nige Vorming aan de Kuipers poort 18 worden de komende week, van maandag 23 tot en met vrijdag 28 september, ter kennismaking gratis ballet- en toneellessen verzorgt. Belang stellenden kunnen zich aanmel den bij de administratie. Ouderenbond - De afdeling Middelburg van de Algemene Nederlandse Bond van Ouderen (ANBO) houdt donderdag 4 ok tober in Sint Willibrord aan de Bachtensteene een contact-bin gomiddag, die om twee uur be gint. Donderdag 18 oktober wordt in Het Bastion de najaars ledenvergadering gehouden, die ook om 14 uur begint. De agenda vermeldt onder meer rapporta ges van het overleg samenwer kende ouderenbonden, het be stuurlijk overleg ouderenbeleid Middelburg en van het meld punt vrijwillige thuiszorg. Voorts komt het werkplan 1991 ter tafel. C e b U C O Uit Bel 020-24 2316 en informeer naar hei effect van Co-adverteren MEDAILLONS ^Taljcry dekjonge. KLEURRIJKE MODE... voor avond en ochtend Dam 21 - Zierikzee - Tel. 01110-12471 Puin-, bouw- en afvalcontainers! BEL RADEMAKER 01115-1237 Kinderopvang voorkomt bijstand i i i i i i i i i i i' ZIERIKZEE - De intergemeen telijke sociale dienst Schou- wen-Duiveland/Sint Philips- land dringt er bij de gemeenten op Schouwen-Duiveland op aan voor kinderopvang te zorgen. Dit is volgens de directeur van de sociale dienst, J. van den Broeke, vooral van belang voor bijstandsmoeders. Als er geen kinderopvang is, kunnen zij moeilijk buitenshuis aan het werk. De kleine gemeenten op Schou wen-Duiveland, met name Brui- nisse, Middenschouwen en Dui- veland, vinden de kosten voor een kinderdagverblijf in Zierik- zee te hoog. In het deze week ge houden overleg van burgemees ters, wethouders en secretaris sen voerden zij aan dat ouders uit hun gemeenten niet van een dergelijke voorziening gebruik zullen maken omdat die te ver weg zou zijn. Voor gastouderpro jecten, te omschrijven als oppas aan huis, voelen zij veel meer. De sociale dienst heeft naar aan leiding van deze berichten de ge meenten een brief gestuurd waarin zij ervoor pleit de zaak nog eens te bekijken. Directeur Van den Broeke legt uit dat de sociale dienst alle belang heeft bij een goede voorziening in de SCHARENDIJKE - De VVD en CDA in de gemeenteraad van Middenschouwen willen van het college van burgemeester en wethouders weten hoe het staat met het opzetten van be drijfsterreinen. Een jaar gele den hebben b en w daar beloftes over gedaan, maar er is nog steeds niets van te zien geweest. Als er in midden- en noord-Zee land 240 bedrijfsvestigingen bij zijn gekomen kan Midden schouwen daar misschien ook een graantje van meepikken, staat in de algemene beschou wing op het begrotingsjaar 1991 van de VVD te lezen. In de algemene beschouwing van de PvdA wordt een pleidooi gehouden voor een jeugdbeleid in de gemeente Middenschou wen. Opgemerkt wordt dat na het verdwijnen van jeugdsoos Trace er vrijwel niets meer voor de jeugd overblijft. Dat vindt de PvdA te mager. Een jeugdbeleid kan onder meer gestalte krijgen in het honoreren van subsidie verzoeken, zo wordt gesugge reerd. Het CDA pleit er voor de vuil stortplaats aan de Hoosjesweg voorlopig open te houden. De suggestie wordt gedaan om aan de overige gemeentebesturen op N1EUWERKERK - Actie voerende bewoners uit Nieuwerkerk hebben vrij dag 369 handtekeningen aangeboden aan burge meester A. Bergshoeff van de gemeente Duiveland. De actievoerders wilden hier mee hun eis, om de verkeers situatie op de Stolpweg in Nieuwerkerk te verbeteren, kracht bij zetten. Burge meester Bergshoeff reageer de op de handtekeningen met de opmerking: „Ik ben zelf ook van mening dat er veranderingen nodig zijn op de Stolpweg, maar die zou den er zonder deze actie toch wel gekomen zijn." Bergshoeff: ,,Ik vind de actie van de ouders zeer begrijpe lijk en ik hoop dan ook dat er over twee a drie weken con crete plannen zullen zijn om de Stolpweg verkeersveilig te maken. Momenteel zijn deskundigen bezig met het bekijken van de situatie." De burgemeester hoopt de plannen op 3 oktober aan de gemeenteraad aan te kun nen bieden. Een paar weken geleden be gon een groep ouders met een actie voor verbetering van de verkeerssituatie op de Stolpweg, die de oude kern van Nieuwerkerk en de nieuwbouwwijk van het dorpje doorsnijdt. De ouders schreven een brandbrief aan de gemeente met daarin een aantal suggesties voor de aanpassing van de Stolp weg. Zij begonnen toen even eens een handtekeningen actie. Vrijdag boden zij de 369 handtekenigen aan aan burgemeester Bergshoeff. Actievoerster M. Niemants- verdriet: „We waren ver baasd over het grote aantal handtekeningen. De lijst is niet alleen ondertekend door ouders van schoolgaan de kinderen, maar ook door ouderen die bezorgd zijn over de veiligheid van hun kleinkinderen en die zelf ook moeilijkheden hebben met het oversteken van de weg." „We zijn erg blij dat er nu ein delijk vaart in de zaak zit. Voorlopig wachten we af wat er in de gemeenteraad gaat gebeuren. We zullen er ach teraan blijven zitten, want deze situatie had eigenlijk twee jaar geleden al verhol pen moeten worden." I 1 I I I I I I I I I Zondag 23 september 1990 Nederlands-Hervormde Kerk. Brouwershaven 9.30 ds. Schnei der; Bruinisse 10, 17 ds. De Roo; Burgh 10 ds. Ten Have; Drei- schor 9.30 ds. Jonker; Eikerzee (Scharendijke) 11 ds. De Rooij; Haamstede 10 kand. Henzen, 19 ds. Haasnoot; Kerkwerve 9.30 ds. De Rooij; Nieuwerkerk 10 ds. Mulder, 14.30 da. v. Zoelen; Noordgouwe 10 kand. Fuhr- mann; Noordwelle 11 ds. Breg- man; Oosterland 10 kand. v. d. Maas. 18 ds. v. Boven; Ouwer- kerk 10 ds. Haasnoot; Renesse 9.30 ds. Bregman; Serooskerke 10 ds. v. d. Ploeg; Sirjansland 10, 18.30 ds. De Boer (HA); Zierik- zee: Gasthuiskerk 9.30 ds. v. Overeem, 11, 18 ds. De Boo, Zweeds R. Kr. Z.huis 18 dhr. De Knegt; Zonnemaire 11 ds. Schneider. Gereformeerde Kerk. Brou wershaven 9.30, 18.30 ds. Wisse- link; Bruinisse 10 ds. Gootjes: vorm van een kinderdagverblijf en gastouderprojecten. De rege ring streeft ernaar bijstands moeders aan het werk te krijgen. Maar als er niet voor fatsoenlijke kinderopvang wordt gezorgd kan eigenlijk niemand van hen verlangen dat ze een betaalde baan nemen. De directeur meent dat een kinderdagverblijf en gastouderproject - voor kin deren tot 4 jaar - niet genoeg is. Buitenschoolse opvang is in zijn ogen eveneens van belang om Schouwen-Duiveland het voor stel te doen deze uitspraak te on dersteunen. Volgens het CDA moet de stortplaats open blijven tot er een goed alternatief is voor het huisvuil van Schouwen-Dui veland. De VVD wil duidelijk heid voor het personeel van de reinigingsdienst. Het CDA heeft zich gestoord aan uitspraken van de politie in de pers dat het bestrijden van ille gale kampeerders niet tot de eer ste prioriteit hoort. Daarom wordt het college van b en w ge vraagd dit onderwerp met de po litie te bespreken. De CDA-fractie wil verder bus hokjes in de kern Ellemeet en aan de Kuijerdamseweg rich ting Renesse. De voormalige christelijke basisschool in Kerk werve mag van het CDA worden afgebroken om plaats te maken voor woningbouw. De PvdA wil weten hoe het staat met het dorpsplan voor Elle meet dat al geruime tijd geleden is aangekondigd. Verder wil de ze partij meer commissies in het bestuur van de gemeente Mid denschouwen. Ook wordt ge pleit voor een informatiebijeen komst voor nieuwe inwoners van de gemeente. SCHARENDIJKE - De overlast die de inwoners van Midden schouwen van de recreatie on dervinden moet gecompen seerd worden. Dat komt naar voren uit de algemene beschou wingen van de CDA- en VVD- fracties in de Middenschouwse gemeenteraad. Deze fracties on dersteunen dan ook het voorstel van het college van burgemees ter en wethouders om de toeris tenbelasting fors (met 36 pro cent) te verhogen. Dat blijkt uit de algemene beschouwingen van deze twee partijen. De PvdA denkt er anders over. Deze fractie wilde vorig jaar al een verhoging van de toeristen belasting met 5 procent, maar daar was geen meerderheid voor te vinden. De reactie van de VVD-wethouder voor recreatie was toen dat de toerist geen melkkoe mocht zijn. Vandaar dat de PvdA wat verbaasd is over de voorgestelde verhoging van 36 procent. De socialisten voegen er aan toe dat het niet juist is dat de voorgestelde ver hoging rechtstreeks aan de toe rist wordt doorberekend. Hun fraetie vindt het beter dat de ex ploitanten van de recreatie-on dernemingen betalen, omdat de kosten die voor de gemeente ontstaan niet door de toerist worden veroorzaakt. Van de zijde van de VVD wordt in de algemene beschouwing over dit onderwerp opgemerkt dat het redelijk is dat de toerist meebetaalt aan voorzieningen in de gemeente. Maar er wordt wel voor gewaarschuwd dat de toeristenbelasting geen sluit post van de begroting mag wor den. Het CDA vindt de verho ging van 36 procent wel wat aan de hoge kant en zou met minder ook genoegen kunnen nemen. In de algemene beschouwing van het CDA staat dat die fractie het kwaliteitsaspect van allerlei recreatieve ontwikkelingen hoog in het vaandel heeft staan. Dit criterium zal volgens het CDA in belangrijke mate bijdra gen aan het begrenzen van onge breidelde en oncontroleerbare ontwikkelingen. „Een gevolg voor recreatie-ondernemers is, dat zij rekening zullen moeten houden met belangen van inwo ners waarvoor de recreatie niet direct noodzakelijk is", aldus het CDA. In de algemene beschouwing van de VVD wordt steun betuigd aan het zogenaamde plan Boot (van het CDA), betreffende een verbinding tussen de kruising Kloosterweg-Elkerzeeseweg met de Dammenweg. Ook de PvdA hecht aan deze verbin ding. De liberalen willen bij het provinciebestuur 'tot vervelens toe' aandringen op geld voor de ze verbinding. Daarmee kan vol gens de VVD een eind komen aan een onhoudbare situatie voor de bevolking. Het tekort aan stallingsmogelijkheden voor fietsen in de Goese binnenstad is de politieke partijen een doorn in het oog foto Willem Mieras) Haamstede 10, 19 ds. De Heer; Nieuwerkerk/Oosterland 10 ds. Mulder, 14.30 ds. Klip (intrede); Scharendijke 10 ds. Gootjes. 19 ds. Kamermans; Zierikzee 10, 18.30 ds. Jobsen. Gereformeerde Gemeente. Haamstede 10, 18.30 leesdienst; Nieuwerkerk 9.30 (HA), 15.30 ds. Gunst; Oosterland 10,14.30 lees dienst, 18.30 ds. Gunst. Oud-Gereformeerde Gemeente. Bruinisse 10, 17 leesdienst; Oos terland 9.30,14,18 leesdienst. Christelijk-Gereformeerde Kerk. Haamstede 10,17 ds. Dijk stra; Kerkwerve 10, 18 ds. De Vries; Zierikzee 10, 18 ds. Oos terbroek. Gereformeerde Gemeente in Ne derland. Bruinisse 10, 17 lees dienst; Nieuwerkerk 9.45, 15.30 leesdienst; Zierikzee 10, 18 lees dienst. Leger des Heïls. Zierikzee 10 sa menkomst. Rooms-Katholieke Kerk. Haam stede 10; Zierikzee 10, zat. 19; Renesse zat. 19. Pinkstergemeente. Zierikzee (Meelstraat) 10, woe. 20 samen komst. Evang. Lutherse Gemeente. Zie rikzee 10 ds. Roskam. GOES - Burgemeester en wet houders van Goes hebben zich te makkelijk afgemaakt van de begroting voor 1991. De politie ke fracties in de gemeenteraad voelen zich verrast door een boekhouding waarin nog een gat van een miljoen gulden zit. Zij vinden dat het college een sluitende begroting had moeten aanbieden of minstens moet aangeven welke ideeën er leven om het tekort weg te werken. Dit blijkt uit de eerste (schritelij- ke) ronde van de algemene be schouwingen in de gemeente. Alle partijen wijzen de handel wijze van b en w af. „Wij achten het moeilijk verteerbaar dat van de raad gevraagd wordt com mentaar op de begroting te leve ren zonder dat er duidelijk colle gevoorstel ligt", schrijft de PvdA. „Wij rekenen erop dat dit de eerste, maar tevens ook de laatste maal is dat de begroting op een dergelijke wijze wordt ge presenteerd", aldus de sociaal democraten. Klein Rechts is ook niet over de presentatie te spreken. „Wij kunnen niet anders dan consta teren dat het college een afwach tend beleid voert. Het is niet slagvaardig. Waarom durft u niet te snoeien?", vraagt SGP/ GPV/RPF zich af. D66 stelt voor de uitgavenkant van het gemeentelijk huishoud boekje goed onder de loep te ne men. De Democraten willen een taakstellende bezuinigingsope ratie van 1 procent doorvoeren om aan een miljoen gulden te ko men. Het CDA doet een andere suggestie. De christen-democra ten willen voor 1991 het gat dich ten met de rente van de diverse reserves. Latere jaren moeten dan een structurele beknotting van de uitgaven te zien geven. Het CDA is inmiddels al op zijn wenken bediend. Zoals eerder gemeld is het college voorne mens de begroting óp de 'CDA- manier' te kuisen. Groen Links doet geen voorstel len, omdat de hoogte van het te kort nog kan veranderen. Wel pleit het alvast voor een ander stelsel van gemeentelijke belas tingen. De tarieven van tal van heffingen, zoals rioolrecht, zul len stijgen. Deze heffingen hou den geen rekening met de draag kracht van mensen. Daarom wil Groen Links dat een gemeente opcenten kan heffen op de loon- en inkomstenbelasting, de ver mogens- en de vennootschaps belasting. De VVD is mild in haar oordeel over het missende miljoen. „Dit is nog geen 1 procent van het to taal van de lopende uitgaven. Het college moet in staat zijn, zonder de hulp van externe des kundigen, zelf prioriteiten te stellen om dit tekort te dekken", aldus de liberalen. Veel aandacht hebben de partij en voor de fietser. Zo pleiten zij ervoor in het centrum meer mo gelijkheden te creeren om fiet sen te stallen. Nu moeten de wielrijders maar zien waar ze het stalen ros plaatsen. Dit valt niet te rijmen, vinden D66, PvdA en Groen Links, met het streven van de landelijke en provinciale overheid om het fietsverkeer te stimuleren en het autoverkeer te ontmoedigen. Eveneens eensgezind wijzen de partijen het college-voornemen af om het Molenplein in 1991 op de schop te nemen. „Hoewel de bestrating niet optimaal is, de len wij de mening niet dat deze in zeer slechte toestand ver keert. Met het opvullen en her- bestraten van een paar putten kan worden volstaan", aldus het CDA. Alle partijen melden ook behoef te te hebben aan een discussie over sociale vernieuwing. De VEERE - De tentoonstelling World Press Photo in de Grote Kerk van Veere duurt wegens een overweldigend succes twee dagen langer. De expositie, die bestaat uit een selectie van fo to's die in 1989 de wereldpers haalden, duurt nog tot en met dinsdag 25 september. Na Veere vertrekt de World Press Photo onder meer naar Tokio, Brussel en Berlijn. De kerk is geopend van 10 tot 17 uur. tot een sluitend kinderopvang- netwerk te komen. In de brief gaat de sociale dienst met name in op de financiering van de zaak. Van den Broeke raadt de gemeenten aan, de 10 procent die zij van een bijstands uitkering betalen, te besteden aan kinderopvang. De gemeen ten kunnen dat als het ware te rugverdienen als de bijstands moeders inderdaad een betaal de baan krijgen. Overigens is het nog niet duide lijk hoe de kinderopvang op Schouwen-Duiveland verder wordt gergeld. Zeker is alleen, dat de gemeenten in het geval dat het kinderdagverblijf niet doorgaat, de onlangs verkregen tienduizenden guldens subsidie terug moeten storten naar het ministerie van WVC. De gastou derprojecten zullen naar ver wachting wel doorgaan, omdat die betrekkelijk weinig kosten. Wellicht slaan de voorstanders - Zierikzee, Westerschouwen en Brouwershaven - de handen in een om een kinderdagverblijf te realiseren. Als dat niet haalbaar is, dan zal Westerschouwen vol gens wethouder G. J. W. van der Salm serieus overwegen zelf een kinderdagverblijf op te richten. De toekomst van het kinderdag verblijf in Zierikzee is evenmin zeker. Vlak voor de zomer schreef het bestuur van de stich ting een brandbrief aan het ge meentebestuur van Zierikzee, waarin de stichting politieke duidelijkheid eiste. Zo niet, dan zou het kinderdagverblijf dicht gaan. Dat gebeurde niet, omdat Zierikzee zich duidelijk uitsprak voor kinderopvang. De voorzit ter van het bestuur, N. Grefkens, wil geen commentaar geven op de recente ontwikkeling. Zij wenst het overleg tussen de por tefeuillehouders af te wachten. 22 EN 23 SEPTEMBER 1990 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Zierikzee: vrij 18.00-ma 8.00 uur: C. H. G. Daniëls, Poststraat 32, Zierikzee, tel. 01110-13410. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00-11.30 uur. Westhoek en Brouwershaven: vrij 18.00-ma 08.00 uur: G. van Beek-Verbeek, Burghseweg 54, Haamstede, tel. 01115-1861. J. Ph. P. Stenger, Burghseweg 54, Haamstede, tel. 01115-1861. L. A. M. Bruel en J.J. Roth, Markt 32, Brouwershaven, tel. 01119-1280. J. L. Flach, J. van Renesseweg 6, Renesse, tel. 01116-1280. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.30-12.00 uur en van 16.30- 17.00 uur. Oosterland, Bruinisse en Nieu werkerk: vrij 18.00- ma. 8.00 uur: A. Dorrestein, Dorpsweg 5, Bruinisse, tel. 01113-1280. HAAMSTEDE - De afdeling Schouwen-Duivenland van het Instituut voor Natuurbescher mingseducatie (IVN) houdt in het weekeinde van 6 en 7 okto ber herfstwandelingen voor het hele gezin. Deze activiteit staat in het kader van het dertigjarig bestaan van het landelijke IVN. De excursies, met als thema 'kringlopen', beginnen zowel za terdag als zondag op het par keerterrein van het landgoed Gadra aan de Vroonweg tussen Haamstede en Renesse. Ver trektijd is 13.30 uur. BURGH-HAAMSTEDE - De commissie financiën van de ge meente Westerschouwen houdt woensdag 26 september vanaf 19.30 uur een openbare vergade ring in het gemeentehuis. De commissie discussieert over het beschikbaar stellen van 18.000 gulden voor de actie-zwerfvuil, die deze week is begonnen. Ook de wijziging van de belastingver ordening komt aan de orde. Ver hogingen zitten er vrijwel niet in. De commissie adviseert voorts over het uittrekken van geld voor een onderzoek naar de akoestiek in het dorpshuis van Haamstede. iB Spreekuren voor spoedgevalle za. en zon. 16.30-17.30 uur. M de Booij, Oudehaven 51, Zierf zee, tel. 01110-12693. Apotheek 'Zierikzee', Dam 1 tel. 01110-12906, geopend za. r 9.00-12.30 uur en van 16.30 - uur. Zo. van 12.00-12.30 uur e 18.00-18.30 uur. Schouwen-Duiveland: Dag e nacht voor dringende hulpverl ning onder tel. 01184-14444. (vanaf zat 9.00 uur): M. K. But Haamstede, tel. 01115-2254. WESTKAPELLE - Vijftig inw ners van Reinhardshagen, Duitste zustergemeente va Westkapelle, brengen van v dag 28 tot en met zondag 30 sr tember een bezoek aan Westk pelle. De deelnemers aan uitwisseling, voornamelijk 1 den van de voetbal- en te vereniging, worden omstreek 19.30 uur verwacht in het ve enigingsgebouw Westkapell Herrijst. Voor de inwoners van Rei hardshagen is een uitgebrei programma samengesteld. Z beginnen zaterdag om 9.00 u sportactiviteiten op De Prelaa Rond 13 uur brengt het schap een bezoek aan de vuurt" ren, die beklommen zal worde gevolgd door een kijkje in de nr len De Noorman, 's Middag staat de overtocht naar Bre kens gepland, gevolgd door ee mosselmaaltijd. Zondag begin om 10.15 uur een voetbalwe strijd met na afloop een pann: koekmaaltijd. Het gezelscha vertrekt kort na twaalf uur. Vrijdag 5 oktober tenslotte o dertekenen burgemeester H. van Maldegem en zijn ambtsg noot L. Merkwirth een oorkond tijdens een bijzondere raadsve gadering in het gemeentehii om een officieel tintje te geve aan het internationale gemee tecontact. De bijeenkomst b gint om 20 uur. VVD, die zich in de algemene be schouwingen beperkt tot vragen stellen: „Er bestaan menings verschillen omtrent definities van sociale vernieuwing. De for mulering van het gemeentelijk beleid is op dit punt ook niet he lemaal duidelijk. Wat is de visie van het college op dit thema van de jaren negentig?" en plaatjes in goud en zilver, vele modellen ate HOFLEVERANCIER JUWELIER SINDS 1834 L Kerkstraat 30 GOES lingerie-corsétterie-nachtmode DE ROTERY 9-11 - BURGH-HAAMSTEDE - TEL 01115-1237 - FAX 01115-1700 J

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 44