Serooskerke gehandicapt naar Spijkenisse Arnemuiden heeft resultaat nodig Cruijff wil functie algemeen manager sport Poule-systeem Europa Cup verrast PSV-leiding IOC-leden keuren Beijing sport op tv 39 Middelburgse handbalster verruilt DWS voor Limburgse eerste-divisieclub Middelburg krijgt na Goes titelkandidaat Dosko op bezoek voetbal in zeeland ZATERDAG 22 SEPTEMBER 1990 Stroomversnelling Serooskerke Arnemuiden Hoek Kloetinge WHS Bevelanders Middelburg Goes HVV '24 I I i i i i i i i i i i i iTTT TTT Adrie van Belzen bezorgd over slechte start ploeg uit vissersdorp Supportersschare Wegwedstrijd in Middelburg NNIII I II II IT TTTT an den Velde: topsport bij Swift door Edith Ramakers ;0ERMOND - Limburg is dè andbalprovincie van Neder- uid. Dat weet de Middelburgse hristel van den Velde al jaren, lit seizoen heeft de 25-jarige iet getalmd zich met Swift/ ;oermond in het avontuur te torten. Weliswaar komt het imburgse handbalbolwerk dit ïizoen uit in de op een na hoog te klasse, de eerste divisie, iaar de doelstelling van de uit ongarije afkomstige Swift- •ainster Ilona Venema is dui- elijk. 'Dit seizoen kampioen orden en naar de eredivisie romoveren'. En juist die ambi- euze opstelling van Venema •ekt Van den Velde aan. „Ik ■oon en handbal niet voor de rap in Limburg. Ik wil zien aar mijn mogelijkheden lig- en. Ilona Venema ken ik al ja- ;n, ze duldt geen 'amateuristi- :he' instelling. Tijdens de trai- ingen wordt er amper gekletst Heen maar keihard gewerkt, et zit er dit jaar in dat we pro- ioveren. Lukt dat, dan gaat lijn wens om ooit nog een keer p eredivisieniveau te spelen in ervulling." siee jaar geleden verruilde hristel van den Velde het Mid- ïlburgse EMM voor DWS uit ;hiedam. Beide ploegen speel- :n toen op hetzelfde niveau, in overstap die voor velen •aagtekens opriep. „Voor mij et. Ik zag hier bij EMM geen ogelijkheden om ooit in de edivisie te spelen. Bij DWS zei- ;n ze er alles aan te doen om te ■omoveren. Ze hadden zich ook irsterkt met Diana Niemants- irdriet (woonachtig in Vlissin- :n en ooit handbalster van het ar van Nederland, red.)." et eerste jaar in haar DWS-pe- ade woonde en werkte Christel in den Velde in Schiedam, daar het tweede jaar ben ik op i neer gaan rijden tussen Mid- ilburgen Schiedam." Echt aar- m, kon ze niet in Schiedam, aar dat was niet de voornaam- e reden dat ze min of meer te- urgesteld DWS verliet. „Ik ng er naar toe om de overstap rnr de eredivisie te maken. En e doelstelling zag ik binnen af- ;nbare tijd niet verwezenlijkt Drden. Bovendien kon DWS ijn reiskosten niet meer ver leden." WS wilde de linkerhoekspeel- er echter niet zomaar opgeven i wrong zich in allerlei bochten n een uitkomst te vinden. )WS informeerde deze zomer j mijn moeder of ze een trai- Handbal-ster Christel van den Velde: wat heb ik bij Swift te verliezen (foto Lex de Meester nersfunctie bij DWS ambieerde. Dan konden we samen rijden. Maar mijn moeder had er niet zo'n trek in. Ze gaat nu de dames van Walcheren trainen. Toen ik hoorde dat bij Swift/Roermond nog een plaats voor mij vrij was, was de keuze niet moeilijk meer." De ontwikkelingen verliepen daarna in een stroomversnel ling. Swift beloofde haar uit te zien naar werk en een clubspon sor zou voor woonruimte zorgen. Swift hield woord. Ruim een maand woont ze samen met een andere Swiftspeelster in de bin nenstad van Roermond 'in een ruim en luxueus appartement'. En inmiddels werkt ze als admi nistratief medewerkster bij de gemeente Reuver, vlakbij Roer mond. Desondanks gaf Christel van den Velde veel zekerheden op om te handballen in Roermond. Deze zomer nog richtte ze haar flat in Middelburg volledig in, maar ze heeft er nauwelijks ge woond. Ze stopte met een studie MO-Engels en een contract als administratief medewerkster van de gemeente Middelburg diende ze niet uit. „Stom he?", zegt ze, maar ze kijkt daarbij alsof ze die opmer king niet meent. „Dat klopt, want wat heb ik te verliezen? Ik hang wel aan mijn familie en die mis ik in Limburg ook wel. Maar Roermond is niet het einde van de wereld. En als ik in Roermond misluk, dan doe ik dat alleen me zelf aan." Intussen geniet Van den Velde met volle teugen van het hand ballen bij Swift. Nog nooit heeft ze training gekregen die zo spe cifiek is afgestemd op haar posi tie in het team. En nog nooit heeft ze zo voor haar sport kun nen leven. „Het is fantastisch. Laatst hebben we aan een inter nationaal toernooi in België meegedaan. We zijn daar eerste geworden en ik werd uitgekozen tot speelster van het toernooi. Trouwens, in de hele voorberei ding hebben we nog geen wed strijd verloren." Het is de gewoonte van Swift- trainster Venema om in de aan loop naar de competitie toe veel aandacht te besteden aan het verbeteren van ieders fysieke kracht. „Bank op bank af sprin gen. Doodmoe werd ik daarvan. Na een training kan ik mijn be nen niet meer opheffen. Ik heb voor mijn doen ook al veel spier blessures gehad, omdat ik die krachtsinspanningen niet ge wend ben. Maar ik weet zeker dat het in de toekomst een posi tief effect teweeg brengt. Als hoekspeelster moet ik veel sco ren uit een valworp of uit een snelle break. Samen met de speelsters die daarbij betrokken zijn, krijgen we op die spelsitua tie afgestemde oefenvormen. Net zolang totdat de snelle uit val vlekkeloos wordt uitge voerd. En ook mijn valworp tech niek is behoorlijk bijgeschaafd. Ik heb nog nooit zo goed ge speeld. En dat heb ik vooral te danken aan Ilona Venema." Ilona Venema is geen onbeken de in de handbalwereld. In Hon garije maakte ze deel uit van het nationale team, ze heeft jaren lang het Nederlandse team on der haar hoede gehad, topploe- gen getraind en ze staat erom be kend dat ze alleen met gemoti veerde speelsters kan werken. „Ik ken haar al zo'n jaar of vijf. Heel vaak heb ik geprobeerd om van haar training te krijgen, maar altijd liepen die pogingen spaak. Tijdens de training eist ze dat iedereen bij de les is." En juist die discipline heeft Christel van den Velde nodig om haar kwaliteiten volledig uit te bui ten. Swift wil dit jaar niets aan het toeval overlaten. In het seizoen '88/'89 promoveerde Swift naar de eredivisie. Het jaar daarop degradeerde het weer naar de eerste divisie. Dat was niet het enige wat er mis ging bij het pa radepaardje van Roermond. Swift liep leeg. Samen met de toenmalige Swift-trainer Ris- zard Malagh, keerden in een keer zeven handbalsters Swift de rug toe. Alarmerende berich ten verschenen in de Limburgse pers, die de strekking hadden: Swift is op sterven na dood. Dan kan er plotseling veel in Roermond en vooral bij Swift. Het bestuur van Swift benader de Ilona Venema, twee Hongaar se speelsters, van wie er één ja renlang in de nationale ploeg was uitgekomen en Christel van den Velde. Swift lijkt dit jaar dan ook weer mee te doen aan de ra ce om het kampioenschap. „We hebben de kwaliteiten in huis om de titel te bemachtigen. Maar de basis is smal. Blessures kunnen we niet hebben. De in breng van de Hongaarsen is bij zonder groot. In Hongarije is handbal volkssport nummer één en dat blijkt ook wel uit de goede prestaties van de landen ploeg." Aan een terugkeer bij EMM denkt Christel van den Velde voorlopig nog niet. „Misschien blijf ik mijn leven lang in Lim burg wonen. Wie zal het zeggen. Hoewel altijd gezegd wordt dat de roots altijd blijven trekken. Ik heb de cursus jeugdhandbal- trainster gevolgd en ik ben van plan om me ooit nog aan te mel den voor de vervolgopleiding. Dan kan ik, wie weet. als train- ster in Zeeland aan de slag. Maar voorlopig heb ik geen tijd om daarover te filosoferen." VLISSINGEN - De meest inte resante wedstrijd in het zater dag amateurvoetbal is de ont moeting in de tweede klasse tussen Arnemuiden en Hoek. De Walcherse ploeg heeft slechts één punt, terwijl de Zeeuws-Vlamingen ongesla gen op kop gaan en in drie duels reeds veertien keer scoor den. Eerste klasser Seroosker ke staat voor de lastige uit beurt tegen Spijkenisse. Van de zondag tweede klassers speelt alleen Middelburg thuis. Dosko, net als de hoofdstede lingen titelkandidaat, is de te genstander. Koploper Goes moet naar het puntloze RKDVC. Serooskerke kan in en tegen Spijkenisse niet beschikken over het duo Pieter den Hollan der/Mart van de Guchte. Bei den vielen afgelopen zaterdag in het duel tegen Excelsior M. geblesseerd uit. Trainer Piet Puype: „Het ziet er niet best uit. De Hollander heeft een spierscheuring in zijn lies en Van de Guchte heeft een ge scheurde spier in z'n dijbeen. Nee, het zit ons dit seizoen niet mee. De blessures stapelen zich nog steeds op." Ook Arnemuiden, dat vandaag lijstaanvoerder Hoek op be zoek krijgt, heeft nogal wat leed te verwerken. Hugo Crucq moet voorlopig nog aan de kant blijven, terwijl op Chris Schroevers niet gerekend wordt voor de tweede helft van de competitie. „We missen nu mensen die het spel kunnen be palen", vat Wim Ovaa zijn voornaamste probleem samen. Bij tegenstrever Hoek is vol gens trainer/adviseur Kees Kist het meespelen van Milan Ruzie en Paul van Buuren nog onzeker. Beiden kampen met problemen aan de knie. „Bou- dewijn van Craenenbroeck is bet alternatief voor Van Buu ren", aldus Kist, die zelf deze week een injectie in de linkerk nie kreeg bij dr. Martens. „Ik mag vier of vijf dagen niets doen, daarna weer trainen. Daarna zou ik na vijf a zes we ken speelklaar kunnen zijn." Bij Kloetinge, dat vandaag op bezoek gaat bij Strijen, ont breekt alleen Jos van Bremen m de basis vanwege een blessu re. Maar dat geeft volgens trai ner j an Meulmeester geen pro blemen. De club is weer in rus tiger vaarwater gekomen en de Kloetinge-oefenmeester ziet goede mogelijkheden om met deze selectie mee te doen om de plaatsen onder de top. WHS, net als Kloetinge nieuw in de tweede klasse, kan van daag tegen SSS alleen niet be schikken over Danny Vroegop. Trainer Theo Moerland: „Van SSS weet ik weinig, maar voor ons is het zaak elke wedstrijd er vol in te gaan." Bevelanders probeert zich te herstellen van de zware neder laag tegen Hoek van vorige week. Trainer Rens Griep kan echter voor de thuiswedstrijd tegen Zwart Wit '28 opnieuw niet rekenen op middenvelder Kees Verhulst en laatste verde diger André Tange die wegens blessures verstek laten gaan. Jan Leendertse is al weer fit ge noeg om op de bank te begin nen en Peter Wolse is weer be schikbaar. Paul Telussa denkt, dat zijn ploeg heeft geleerd van de ver rassende nederlaag in en tegen Goes. „We hebben deze week orde op zaken gesteld. We be schouwen die nederlaag als een incident. De tekortkomingen tegen Goes waren gebrek aan agressie en het niet benutten van de mogelijkheden. In het eerste half uur hadden we het moeten beslissen." Dosko zal het Middelburg zeker moeilijk maken. „Een sterke ploeg", weet ook Telussa, „maar alle duels zijn voor Middelburg las tig. Ik heb het al eerder gezegd: tegen Middelburg zijn alle teams extra gemotiveerd." Ron Schrier heeft zijn ploeg de ze week duidelijk gemaakt, dat het succes tegen Middelburg niet automatisch betekent, dat een tegenstander als RKDVC eenvoudig te kloppen is. „Spe len we met dezelfde motivatie en inzet als tegen Middelburg, dan zie ik het positief in. Ge makkelijk wordt het zeker niet. Je hebt weliswaar te maken met een ploeg, die in de onder ste helft van de ranglijst staat, maar dat zegt niets. Eric Wiens, Edwin Lohman en Van Lier zijn weer fit, maar starten waar schijnlijk niet in de basis." HVV '24 moet het in de uitwed strijd tegen UNA stellen zonder Marlon van der Goes, die ge schorst is. Het meespelen van Dennis Rietjens en Angelo Ver- braeken is eveneens onzeker. Trainer George de Block, die zijn ploeg afgelopen zondag voor het eerst zag winnen, ziet het zondag wel zitten. „Al moe ten we ons niet blindstaren op de winst van afgelopen zondag, want dat gebeurde tegen wel licht één van de zwakste ploe gen in deze klasse. Aan de an dere kant moet ik stellen, dat HVV totnutoe goed veldspel heeft laten zien. Dat geeft toch vertrouwen." Adrie van Belzen: „Ik hoop dat het publiek er begrip voor kan opbrengen dat we nu puur op resultaat spelen" (foto Ruben Oreel) ARNEMUIDEN - Adrie van Belzen herinnert zich nog goed hoe hij als klein jochie alle wedstrijden van het eerste elf tal van Arnemuiden volgde. De ploeg uit het visserdorp, die vandaag koploper Hoek op bezoek krijgt, sprak toen in de voetbalwereld nog tot de ver beelding. Niets zou de geboren en getogen Arnemuidenaar liever zijn dan dat die tijden snel terugkeren. Hij beseft echter dat de competitiestart van de ploeg van trainer Wim Ovaa aan die wens weinig voe ding geeft. „We hebben resul taat nodig", weet Van Belzen, die verhuisd is van de plaats van laatste man naar de rech tervleugel. „Het doet me behoorlijk pijn", zegt Van Belzen over de valse competitiestart van Arnemui den. De Walcherse formatie be haalde uit drie wedstrijden slechts één punt: verloren werd er van Bevelanders en Capelle, tegen RWH werd gelijkge speeld. Tegenstrever Hoek greep het volle pond met zes uit drie. „Hoek heeft natuurlijk een heel sterke ploeg. Toch zul len we tot het uiterste moeten gaan om een punt te halen, want we hebben de punten heel hard nodig. Deze tweede klasse is sterker dan de tweede klasse van vorig seizoen. Ons pro gramma liegt er niet om, want volgende week moeten we uit naar Zwart Wit." Een wat somber gestemde Van Belzen dus, die meent dat door blessures van een aantal spe lers het evenwicht bij Arnemui den zoek geraakt is. „We heb ben op dit moment te veel spe lers van hetzelfde slag. Er is niemand die het spel naar zich kan toetrekken, die een man netje kan passeren. We lopen zo het risico dat we net als vorig seizoen weer tegen de degrada tie moeten gaan voetballen en dat is verschrikkelijk. Op den duur moet iedereen op z'n te nen lopen en gaan de ballen steeds vaker over de zijlijn." Daarvoor kan, zo weet Van Bel zen uit ervaring, het publiek niet veel waardering opbren gen. „De mensen zien ons na tuurlijk liever spelen, zoals het elftal dat vroeger deed. Begrij pelijk. Arnemuidens publiek is kritisch, vandaar dat de sup portersschare nogal uitdunt op dit moment. Maar zodra we weer eens resultaat boeken, ko men de mensen zo weer terug. Dat geeft zelfvertrouwen. Te gen Bevelanders lieten we te snel de koppen hangen. Als je ziet, waarvoor die penalty wordt gegeven: duwen in de rug. Die dreun zijn we niet meer te boven gekomen. We verga ten dat er nog een half uur over was om wat terug te doen." RWH uit was tot nu toe de beste wedstrijd die de Arne- muidenaren speelden. „We hebben toen teruggeknokt, maar tegen Capelle vorige week was het een slappe partij, we wonnen geen duel. Ook daarom wordt er niet meer te gen Arnemuiden opgekeken. Een punt tegen Hoek zou daar om een enorme revanche op onszelf en de voetbalwereld zijn." Toch leeft de voetbalvereni ging Arnemuiden weer, denkt Van Belzen. „Ik kan over Wim Ovaa niks anders zeggen dan dat hij zich enorm voor de ver eniging inzet. Zo werd er bij Ar nemuiden bijvoorbeeld nooit veel over sponsoring gespro ken. Ovaa heeft er nu voor ge zorgd dat er een sponsorcom missie is opgericht. De zaken rondom het eerste elftal heeft hij goed georganiseerd. Daar sta ik echt versteld van. Ovaa heeft zich al afgevraagd of de schuld van de slechte resulta ten misschien bij hem liggen. Iedereen vraagt zich dat op den duur af. We hebben er deze week uitvoerig over gesproken, we begonnen daardoor zelfs een keer later met de training. Nee, Arnemuiden is geen praatclub aan het worden, maar de problemen houden ons natuurlijk wel bezig... Onderschatten kunnen we geen enkele ploeg. Ook niet als we de sterke tegenstanders hebben gehad. In de voorberei ding wonnen we ook niet ge makkelijk van derde- en vier deklassers. Daar hebben we de ploeg niet voor. Ik hoop dat het publiek kan begrijpen dat we nu eerst op resultaat spelen. Misschien is dat anti-voetbal, maar het gaat om de punten." BARCELONA (ANP) - Jo- han Cruijff dringt in de be sprekingen met Barcelona over een nieuw contract aan op een functie als algemeen manager. De trainer van Barcelona wil bij de club blij ven, maar de verantwoor delijkheid dragen voor de hele voetbalsectie van Bar celona. Cruijff uitte zijn wens in de landelijke kranten Marca, het grootste sport blad van Spanje, en As. Cruijff, wiens huidige con tract aan het einde van dit seizoen afloopt, ziet zich het liefst werken zoals Aito Gar cia Reneses bij de basket bal-afdeling van Barcelona. Door de goede resultaten van Barcelona tot nog toe, alleen de Europese beker wedstrijd tegen Trabzon- spor ging verloren, staat Cruijff sterk in de onderhan delingen. Hij wil spoedig tot een vergelijk komen. Cruijff wil een belangrijkere rol voor zijn assistenten Bruins-Slot en Rexach als het om de coaching en veld- training van de hoofdmacht gaat. Zelf wenst hij de ver antwoordelijkheid voor de prestaties te behouden, maar zich vooral te bekom meren met het werk als alge meen manager. Reizen, com petitie, allerlei bekertoer nooien, midweekse wedstrij den. Volgens Cruijff heeft hij in de huidige constructie te weinig tijd om zich bezig te houden met de andere teams van Barcelona en de vor ming van jonge spelers. Ook de jeugdploegen dienen vol gens de aanvallende ideeën van de meester te spelen. De Catalaanse kranten brengen hetzelfde artikel over Cruijff. Het blad Sports schrijft dat hij de manager van het jaar 2000 wil creëren. Volgens As vraagt de huidi ge technisch directeur een jaarsalaris van ongeveer zes miljoen gulden, ruim een kwart meer dan zijn loon van nu. MONTPELLIER (GPD) - Bij PSV is wat verrast gereageerd op het idee van de UEFA om tot een ander Europa Cup-systeem te komen. „Poules vanaf de kwartfinales is een stap voor uit", aldus manager Kees Ploegsma, „maar ik had ge dacht dat ze die poules in de eer ste ronden zouden gaan gebrui ken." Bij monde van secretaris Aigner meldde de Europese voetbal bond dee week, dat men de top- BEIJING (Reuter) - Vrijwel alle leden van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) zijn gisteren in Beijing gearriveerd. Ze gaan kijken naar de Aziati sche Spelen en beoordelen of de hoofdstad van China berekend is op de eventuele organisatie van de Olympische Spelen in het jaar 2000. De delegatie van zeventig perso nen staat onder leiding van IOC-voorzitter Samaranch. De groep werd met een speciaal vliegtuig van Air China uit To kyo opgehaald, waar afgelopen week het IOC-congres werd ge houden. Samaranch ontweek een duide lijk antwoord op de vraag of Irak uit de Olympische beweging dient te worden gezet. Donder dag kreeg Irak als gevolg van de inval in Kuwayt te horen ge schorst te zijn als lid van de OCA, het Aziatische Olympisch Comité. Samaranch liet weten dat het IOC niet kampt met een dergelijk probleem, omdat de eerste Olympische Spelen pas in 1992 worden gehouden. Hij zei begrip te hebben voor de beslis sing' van het OCA Irak te schor sen. De IOC-leden zijn zaterdag, als de Aziatische Spelen worden ge opend, eregast. In de loop van het evenement zullen ze de veel al nieuwe faciliteiten controle ren en nagaan of Beijing in aan merking kan komen voor de or ganisatie in 2000. clubs tegemoet wil komen en het systeem van de Europa Cup wil aanpassen. Een aantal topclubs wil zelfs van de Europa Cup af en een Europese competitie van de grond tillen. Meer grote wed strijden moeten meer geld ople veren. Bovendien wil men af van het risico heel snel op eën grote tegenstander te stuiten en vroegtijdig te worden uitgescha keld. Dit seizoen geldt daarom in de Europa Cup al een plaatsings systeem. Ploegsma: „Maar met een merkwaardige puntentel ling. Wij staan negende, achter ploegen als Wrexham en Luik. Terwijl we twee jaar geleden de Europa Cup I hebben gewon nen." Het nieuwste idee van de UEFA (vanaf de kwartfinales twee pou les van vier ploegen die een hele competitie spelen; de winnaars spelen de finale) bant alle bezwa ren nog niet uit. Ploegsma: „Het blijft nu mogelijk in de eerste of tweede ronde een zware tegen stander te loten en uitgescha keld te raken. Ik dacht wel dat ze met zoiets zouden komen, een poule-systeem, maar dan voor de eerste fase van het toernooi. Maar goed, het is beter dan nu. We zijn weer een stap verder als het doorgaat." MIDDELBURG - De 25 kilome ter wegwedstrijd, die vandaag rond Middelburg wordt gehou den, kan rekenen op zeker ze ventig deelnemers. De organise rende vereniging Dynamo '70 heeft een parcours uitgezet in de polder ten westen van Mid delburg. Vele marathon lopers zullen deze wedstrijd gebrui ken als een stevige training voor de komende marathons in Essen en Etten-Leur. Bij de organisatie was nog niet bekend of de winnaar van vorig jaar. Jan de Wilde (AV'56), zou starten. Wel aan de start komt de sterke loper Charles Timmer man (RRA). Bij de dames kan er gerekend worden op Elly Wes terweel en Huquette Puts (Atle- tica). De start is om 14.00 uur bij het sportpark Nassaulaan. Zaterdag 10.00-10.30 EURO: Autosport: GP van Portugal voor formule I. 10.30-12.30 EURO: Trax: sportmlx. 12.30-13.00 EURO: Wheels. 13.00-19.00 EURO: Autosport: GP van Portugal voor formule I, Open tenniskampioenschappen voor vrou wen van Las Palmas en atletiek (vijf kamp in Finland). 13.15-18.10 BBC 1: Grandstand: met golf (World Matchplay in Went- worth), Davis Cup tennis, paarderen- nen in Newbury en uitslagen. 16.00-17.45 Ned 3: Studio Sport: ten nis (Davis Cup). 17.40-18.10 BBC 2: Golf: World Matchplay in Wentworth en Davis Cup tennis. 18.00-18.15 Did 1: Sportschau-Tele- gramm. 18.15-19.00 Did 1: Sportschau. 19.00-19.30 EURO: Monstertrucks. 19.00-21.00 Super: Ultra Sport. 19.30-20.00 EURO: Autosport: Duitse formule 3. 20.00-22.00 BRT 2: Snooker: Humo Masters. 20.00-22.30 EURO: Open tenniskam pioenschappen voor vrouwen van Las Palmas. 21.50-22.30 BBC 1: Sport. 22.15-23.35 Did 2: Das aktuelle Sport-Studio. 22.30-23.00 EURO: Autosport: GP van Portugal voor formule I. 22.30-23.00 Ned 3: Studio Sport: met o.a. competitievoetbal. 22.50-23.20 BRT 1: Sport op Zater dag. 23.00-00.00 EURO: Boksen. 23.20-00.05 BBC 2: Golf: World Matchplay in Wentworth. 00.00-02.00 EURO: Open golfkam- pioenschap van Duitsland. Zondag 10.00-10.30 EURO: Autosport: GP van Portugal voor formule I. 10.30-11.30 EURO: Trans World Sport. 11.25-13.05 BBC 1: Golf: World Matchplay in Wentworth. 11.30-12.00 EURO: Surfer Magazine. 12.00-22.00 EURO: Autosport (GP van Portugal voor formule I), Open tenniskampioenschappen voor vrou wen van Las Palmas, atletiek (vijf kamp in Finland), Open golfkam- pioenschap van Duitsland, zeilen en autosport in Montreal. 13.05-17.00 Ned 3: Studio Sport: met Autosport (GP van Portugal voor for mule I) en Davis Cup tennis. 14.25-19.35 BBC 1: Grandstand: met hockey (League Cup Trophy), Davis Cup tennis en autosport (GP van Portugal voor formule I). 14.50-17.00 BRT 2: Autosport: GP van Portugal voor formule I. 15.30-16.00 RTL V: Match extra: zei len in Tahiti. 15.35-17.30 Did 1: Sport extra: golf (Open Duitse kampioenschappen), Autosport (GP van Portugal voor for mule I) en paardesport in Keulen. 17.10-18.10 Did 2: Die Sport-Reporta ge. 18.10-18.40 Did 1: Sportschau. 18.45-20.00 Ned 3: Studio sport. 19.45-20.15 BRT 1: Sportweekend. 19.50-19.58 Did 1: Sportschau-Tele- gramm. 21.45-22.10 Did 2: Sport am Sonntag. 21.45-23.15 RTL V: Match. 22.00-23.00 EURO: Australian Rules Football. 23.00-01.00 EURO: Autosport: GP van Portugal voor formule I. 23.25-00.00 BBC 2: Autosport: GP van Portugal voor formule I. 01.00-02.30 EURO: Open tenniskam pioenschappen voor vrouwen van Las Palmas. 01.50-02.35 BBC 2: Golf: World Matchplay in Wentworth.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 39