PZC Koevermans wint ïerste wedstrijd Edwin Moses in bobslee-selectie Von Seydlitz-Kurzbach vindt Vlissingen sportieve uitdaging Frank de Boer en Stan Valckx debuteren in Nederlands elftal Rooks en Post weer uit elkaar Nieuw SVV-stadion toch op oude plek sport Bondsinsigne Kesselaar Toto 37 Nederlaag heeft weinig gevolgen voor jeugdige schaker Fors verlies volleyballers Niet geplast, toch geschorst Van Oever en vier duels aan de kant IFA dreigt Irak net uitsluiting Manager vraagt licentie voor Regilio Tuur uitslagen ZATERDAG 22 SEPTEMBER 1990 Kansloos Keeper vanavond onder de lat tegen Cambuur Jo Jansen Stokmans Timman straft fout Kamski af ILBURG (ANP) - Gata Kamski een hoogbegaafde schaker, ïaar niet onfeilbaar. En nog mg niet constant. Gisteren Tijdag) maakte hij in de voor- ereiding van zijn partij tegen m Timman een wonderlijke enkfout. ij liet zijn computer alle va anten van het Frans uitspu- sn. Zeker als hij in zijn jeudige vermoed was dat de Amster- ammer zich van die verdedi- ing in de twaalfde ronde zou edienen. Timman koos achter et bord evenwel voor het paans. En Kamski was versla an. a een mislukte opening werd j door Timman in vloeiende ijl opgebracht. De tweede ne erlaag had geen konsekwenties jor zijn uitzicht op de toernooi de. Hij bleef twee ronden voor :t einde een vol punt voor. antsjoek verloor een weten- happelijk onderzoek van Geï nd. Hij kreeg op de tweede aats gezelschap van zijn land- moot en de Brit Short. amski was vrijdag in Tilburg iet uit op de scalp van Timman, imman wel op de zijne. De Am- erdammer had in de eerste elft vrij ongelukkig verloren en ilde de jonge blaag niet onge- EIJING (DPA) - Irak lijkt ook sportgebied steeds geïsoleer- ;r komen te staan. Nadat het nd vanwege de inval in Ku- ayt al geweerd was van de ziatische Spelen, dreigt nu ik uitsluiting uit de wereld tetbalfederatie FIFA. i Bejing verklaarde de voorzit- r van de FIFA, de Braziliaan jao Havelange, dat zijn organi se sterk overweegt interland- edstrijden in Irak te verbieden, srbanning uit de federatie zou :n volgende stap zijn. Irak zou iarmee geen primeur hebben, banon werd al eerder uit de FI- h. gezet. sel verschil met de huidige si- latie is er niet. Irak is tot 1991 tgesloten van internatinale mtacten nadat een jaar gele- m bij de strijd om de wereldti- 1 voor junioren duidelijk werd at er was geknoeid met de pas porten van de spelers van Irak. straft laten vertrekken naar Brooklyn. Een spetterende re vanche werd het niet, daarvoor maakte de 16-jarige tiener het Timman te gemakkelijk. Terwijl vader Roestam na elke zet som berder ging kijken en hoofd schuddend rondliep, streed zoon Gata een verloren strijd. Na een serie bedenkelijke zetten (d3, Pf5 en Ld2) stond zwart bij zonder comfortabel en in hogere zin totaal gewonnen. Kamski in vesteerde nog wel tijd in zijn speurtocht naar een sluitende verdediging, maar was kansloos. Timman was na zijn overwin ning vol lof over zijn jonge tegen stander. ,,Ik ben onder de indruk DEN HAAG (ANP) - De moge lijkheid is niet uitgesloten dat Regilio Tuur binnen afzienbare tijd om de Europese titel in zijn gewichtsklasse kan boksen. Bill Bikoff, de Amerikaanse manager van de in Verenigde Staten wonende Nederlander, heeft het bestuur van de Neder landse Boks Bond (NBB) ver zocht Tuur een Nederlandse li centie te verstrekken. „Wij hebben positief op die aan vraag gereageerd", aldus Henk Los, voorzitter van de NBB. „Wij stellen echter wel een aantal voorwaarden. De boks- en medi sche commissie van de staat New York, waarvan Tuur nu een licentie heeft, zal akkoord moe ten zijn en ook onze medische commissie zal zijn flat moeten geven." Volgens Los zal dat geen problemen opleveren. Regilio Tuur koos na zijn succes volle optreden tijdens de Olym pische Spelen in Seoul voor een carrière als profbokser in de Ver enigde Staten. Op 27 juli 1989 maakte hij in New York zijn de buut. Inmiddels heeft de kleine bokser uit Hoogvliet zeventien partijen als prof gebokst, waar van hij er vijftien won, een onbe slist bokste en een verloor. Van die zeventien partijen bokste Tuur, die meestal als zwaarve- der- of lichtgewicht uitkomt, er zes in Nederland. ORONTO (ANP) - Bondscoach lanley Franker heeft bij het avis Cupduel tussen Canada - ederland gegokt en de ope- ingszet gewonnen. Bij het pro- otie-degradatieduel voor de ereldgroep in het National ennis Centre in Toronto, won ark Koevermans vrijdagmid- ig het eerste enkelspel tegen hris Pridham met 7-6 (7-5) 6-4 3 in 117 minuten. et is bekend dat Koevermans ch het best thuisvoelt op een lan van gemalen baksteen, aar het gravel opspat bij elke iding die hij inzet. Toch prefe erde Franker de topspinspe- alist uit de regio Rotterdam )ven oud-gediende Michiel diapers en de nieuweling Jan iemerink, die beiden de rol van serve toebedeeld kregen. „Ie- and die op Wimbledon de laat- e zestien haalt, moet op elke idergrond kunnen spelen," as de motivatie van de bonds- >ach. Koevermans beschaamde het vertrouwen dat Franker in hem had niet en versloeg de Cana dees Chris Pridham, nummer 175 van de wereld in drie sets. Het tweede enkelspel, tussen Grant Connell en Paul Haar huis, werd na veertig minuten spelen bij de stand van 6-5 in het voordeel van de met serveren be gonnen Canadees gestaakt we gens regen. Davis Cup, wereldgroep: halve fina les: Oostenrijk - Verenigde Staten 1-, 1. Muster - Chang 4-6 6-2 6-2 6-4, Skoff - Agassi 6-7 0-6 1-6. Australië - Argentinië 2-0. Cash - Mancini 6-1 6-1 6-2, Masur - Jaite 3-6 6-7 6-4 6-0 6-2. Promotie-degradatie: Groot-Brit- tannië - Frankrijk 0-2. Brown - Lecon- te 3-6 6-7 2-6, Bates - Forget 6-2 6-7 4-6 1-6. Joegoslavië - Zwitserland 1-1. Ivani sevic - Rosset 6-4 4-6 6-7 6-3 6-2, Prpic - Hlasek 6-3 4-6 6-7 4-6. Canada - Nederland 0-1. Pridham - Koevermans 6-7 (5-7) 4-6 3-6. Zweden - Finland 2-0. Edberg - Rahu- nen 6-1 6-1 7-6, Svensson - Paloheimo 6-1 6-1 6-1. Cees Rijk (links) overhandigt het bondsinsigne aan Johan Kesselaar foto Willem, Mieras) 's-GRAVENPOLDER - Tijdens de gisteravond in 's-Graven- polder gehouden najaarsvergadering van de Provinciale Zeeuwse Dambond is Johan Kesselaar door voorzitter Cees Rijk onderscheiden met het bondsinsigne van de Koninklij ke Nederlandse Dambond in verband met het veertigjarig lidmaatschap van deze bond. Kesselaar meldde zich als achtjarige aan bij Damclub 's-Gra- venpolder. Later werd hij lid van Damclub Sint-Laurens (te genwoordig damclub Gapinge) waar hij al vanaf 1968 als se cretaris actief is. De laatste tien jaar is Kesselaar als penning meester verantwoordelijk voor de financiën van de Provin ciale Zeeuwse Dambond. van zijn spel in dit toernooi", al dus Timman. „Deze partij was geen maatstaf. Hij is nog niet constant, maar dat is normaal voor een jongen van zestien. Hij toont een voortreffelijke menta liteit, altijd bereid te vechten." Over het eigen optreden was Timman tevreden. „In de eerste turnus was ik te ambitieus. Ik wilde te graag winnen en liep daardoor tegen een paar akelige nullen op. In de tweede helft speel ik realistischer en blijkt de vorm wel degelijk aanwezig." De nummer vijf van de wereldrang lijst behaalde 3,5 punt uit zijn laatste vijf partijen. Door zijn derde zege in dit toernooi kwam hij op een half punt van een vijf tig procent score. Twaalfde ronde. Kamski VSt) - Tim man (Ned) 0-1. Short (GBr) - Nikolic (Joe) 1/2-1/2, Gelfand (Sov) - Ivants- joek (Sov) 1-0, Andersson (Zwel - Sei- rawan (VSt) 1-0. Stand: 1. Kamski 7 1/2 punt, 2. Gel- LAKE PLACID (AFP) - Edwin Moses, de Ameri kaanse wereldrecordhouder op de 400 meter hor den, heeft zijn eerste hindernis genomen voor deelneming aan de strijd om de wereldtitels bobs lee en later mogelijk de Olympische Winterspe len. Na een conditietest in juli en een duwproef afgelopen week, is Moses opgenomen in de in de Amerikaanse selectie, die twaalf bobbers telt. Half oktober reist de selectie naar Calgary, waar men deelneemt aan wedstrijden om de wereldbe ker. De definitieve ploeg voor de laatste wedstrij den van de strijd om de wereldbeker en het toer nooi om de wereldtitels wordt in december bekend gemaakt. Willie Gault, een van de vroegere wereldtoppers op de 110 meter horden, en Herschel Walker, die bei den in het Amerikaanse Football spelen, zouden in de viermans-bob met Moses uitkomen maar waren door tijdsgebrek niet beschikbaar. Het tweetal zal echter wel vanaf midden januari uitkomen in bobs lee-wedstrijden omdat dan het football-seizoen is geëindigd. fand, Ivantsjoek, Short 6 1/2, 5. An dersson 6. 6. Timman, Nikolic 5 1/2, 8. Seirawan 4. Zettenverloop Wit: Kamski. Zwart: Timman. 1. e2- e4 e7-e5, 2. Pgl-f3 Pb8-c6. 3. Lfl-b5 a7-a6. 4. Lb5-a4 Pg8-f6, 5. 0-0 Lf8-e7, 6. Tfl-el b7-b5, 7. La4-b3 d7-d6, 8. c2-c3 0-0, 9. h2-h3 Lc8-b7, 10. d2-d3 Pc6-a5, 11. Lb3-c2 c7-c5,12. Pbl-d2 Tf8-e8.13. Pd2-fl Le7-f8, 14. Ffl-g3 d6-d5. 15. e4xd5 Dd8xd5, 16. Lcl-g5 Dd5-c6, 17. Pg3-f5 h7-h6, 18. Lg5-d2 e5-e4, 19. d3xe4 Pf6xe4, 20. a2-a4 b5-b4, 21. c3xb4 Pa5-c4, 22. Ld2-c3 c5xb4, 23. Lc3-d4 Ta8-d8, 24. Tal-cl Pc4xb2, 25. Lc2xe4 Te8xe4, 26. Ddl-b3 Te4xel 27. Tclxel Pb2-c4, 28. Pf5-e7+ Lf8xe7, 29. Telxe7 Td8xd4, 30. Te7xb7 Dc6xb7, 31. Pf3xd4 Db7-d5, 32. Pd4-f3 a6-a5, 33. h2-h4 Dd5-e4, 34. Db3-dl Pc4-e5, 35. Pf3xe5 De4xe5, 36. h4-h5 De5-b8, 37. Ddl-b3 Db8-b6, 38. Db3-f3 Db6-b8, 39. Df3-b3 Db8-b7, 40. g2-g3 Db7-e4, 41. Db3-dl Kg8-h7, 42. Kgl-h2 De4-c4, 43. Ddl-bl+ Kh7-g8, 44. Dbl-dl b4-b3, 45. Ddl-d8+ Kg8-h7, 46. Dd8xa5 Dc4-c2. Wit geeft het op (0-1). VLISSINGEN - Luttele minu ten voor het verstrijken van de overschrijvingstermijn is Vlissingen er in geslaagd een nieuwe keeper vast te leggen. Vanavond (zaterdag) in de uit wedstrijd tegen Cambuur wordt het Zeeuwse doel ver dedigd door de 30-jarige Frits von Seydlitz-Kurzbach, die gisterochtend zijn handteke ning zette onder een contract dat hem voor de rest van het seizoen aan de Zeeuwse eer- stedivisionist bindt. De oud keeper van NAC en Baronie wordt in zijn eerste wedstrijd in drie maanden meteen voor de leeuwen gegooid, maar staat toch onbevangen tegen over zijn overgang naar Vlis singen. „Ik zie Vlissingen als een sportieve uitdaging", be nadrukt hij. Voor het geld hoef ik het niet te doen, dan had ik nog beter leesmappen kunnen verkopen." Frits von Seydlitz-Kurzbach is zich ervan bewust dat in Vlissingen alle hoop op hem is gevestigd. Met het aantrekken van de Brabantse keeper hoopt de Zeeuwse ploeg in één keer van het keepersprobleem af te zijn. Immers, de huidige keeper Ruud Pennings werd voorlopig geschorst door de KNVB na zijn rode kaart tegen Heracles en tweede keeper Mohamed El Bekkaoui brak zijn been. Derde keeper René Verkade moest vorig seizoen als doelman van het vierde elf tal nog de schoten van spelers van Philippine 3 en Temeuzen 6 stoppen en heeft dan ook nog onvoldoende ervaring in het betaalde voetbal. Von Seyd- litz, die in vijf jaar zo'n zestig wedstrijden keepte voor NAC in het betaalde voetbal, is dus de aangewezen man om Vlis singen door deze moeilijke pe riode heen te slepen. Een zware taak voor Von Seydlitz omdat de doelman sinds het einde van vorig sei zoen geen bal meer heeft aan geraakt. Als keeper van hoofd klasser Baronie gaf hij al in maart te kennen dat hij uit keek naar een andere club. „Na vier jaar bij Baronie wilde ik wel wat anders. Probleem was echter dat ik net klaar was met mijn rechtenstudie en een baan zocht. Daardoor was de kans groot dat ik bij die nieu we ploeg moest stoppen op het moment dat ik ergens een baan zou krijgen. Ik was bij voorbeeld bezig met een paar clubs, waarvan de keepers zouden vertrekken wanneer ik zou komen. Geen vereniging wou echter zijn keepers laten gaan met de gok dat ik een paar maanden later weg zou zijn." Dit seizoen kwam de meester in de rechten dan ook niet in actie. Vorige week donderdag had hij echter voor het eerst contact met Vlissingentrainer Jo Jansen. Jansen kende Von Seydlitz nog uit zijn NAC-pe- riode waar hij hem als ama teurspeler van Terheyden naar Breda toehaalde. Jansen nodigde Von Seydlitz uit om eens een kijkje te nemen in de provincie bij de wedstrijd Vlis- singen-Heracles. „Dat viel me niet tegen", verklaart de lange Bredanaar. „De manager Phi lip Krant vertelde me dat Vlis singen twee tot drie punten te weinig had, maar ik hechtte daar niet zo veel waarde aan, dat zeggen ze immers alle maal. Na zaterdag kan ik het me echter wel voorstellen. Te gen Heracles stond er toch een goede ploeg die in de eerste di visie niet misstaat." Von Seydlitz was dus ook ge tuige van de afgang van kee per Ruud Pennings, die met twee blunders de wedstrijd be sliste. „Dat kan altijd gebeu ren", oordeelt hij. „Het hoort erbij. Ik heb ook wel eens wed strijden verloren voor NAC te gen Telstar en PEC. Zoiets valt alleen te voorkomen door niet op doel te gaan staan. Als je dat nooit gebeurt, sta je ook niet op doel bij Vlissingen." Gisterochtend zette Von Seydlitz zijn handtekening on der een contract dat hem voor de rest van het jaar verbindt aan Vlissingen („Er waren nog wat kleine dingen die geregeld moesten worden") en gister middag trainde hij voor de eer ste keer mee met de groep. „Ik ben natuurlijk nog geen hon derd procent", loopt hij voor uit op het treffen met Cam buur, waar 'stormram' David Loggie in de spits loopt. „Maar ik zal in ieder geval mijn best doen. Voor de rest zal ik wel zien hoe het uitpakt, ik weet pas om 21.15 uur of ik een goe de keuze heb gemaakt." Vlissingentrainer Jo Jansen kan vandaag niet beschikken over verdediger Huub Stok mans, die nog niet hersteld is van de botsing met keeper Ruud Pennings van vorige week. Zijn vervanger is ver moedelijk Danny Magito. Voor de rest lijkt Jansen wei nig problemen te hebben, aan valler Celso Dos Santos is in ieder geval weer hersteld van zijn heupblessure. DEN HAAG (ANP) - Dienst plichtig soldaat Frank de Boer meldt zich maandag bij de „Ge neraal", Rinus Michels. De Aja- cied, voetballer en tot maart of ficieel onder de wapenen, is met PSV'er Stan Valckx debutant in de selectie van het Nederlands elftal. Woensdag wacht in Palermo de oefenpartij tegen Italië. In de Si- ciliaanse hoofdstad, waar drie maanden geleden de wereldti telstrijd begon, waagt Oranje een eerste poging weer wat kleur te krijgen. Het is geen toeval dat de „nieu we" bondscoach Rinus Michels op zoek moest naar vers defen sief bloed. Van de vaste klanten belde Rijkaard dat hij geen zin meer heeft en zijn Van Tiggelen en Van Aerle geblesseerd. Van daar zeggen beide debutanten onafhankelijk van elkaar dat ze stiekem hadden gehoopt op een uitnodiging. Met twintig jaar is Frank de Boer de jongste in de selectie van zestien. De linkerverdediger is naast voetballer tijdelijk vrachtwagenchauffeur in mili taire dienst, maar hij behoeft zich slechts sporadisch te mel den en krijgt alle medewerking. „Momenteel gaat het lekker bij Ajax", zegt de tweelingbroer van spits Ronald. Limburger Stan Valckx is ook voor het eerst opgeroepen in een nationale selectie. Valckx hoopt op speeltijd van Michels. „Mis schien krijg ik niet zoveel kan sen me te bewijzen. Vandaar dat ik deze meteen moet pakken." Doel: Van Breukelen (PSV) en Hiele (SVV). Verdediging: Blind en Frank de Boer (Ajax), Valckx (PSV), Fraser (Feye- noord), Ronald Koeman (Barcelona) en Rutjes (Anderlecht). Middenveld: Winter, Wouters en Ri chard Witschge (Ajax), Vanenburg (PSV). Aanval: Van 't Schip (Ajax), Van Basten en Gullit (AC Milan) en Gill- haus (Aberdeen). Olympisch elftal: Van der Sar, Vink, Ronald de Boer, Kreek en Roy (Ajax). Ter Avest en Karnebeek (FC Twente), De Kruyff en Roest (FC Utrecht), Taument (Feyenoordi, Nu- man (Haarlem), De Ron (PSV), De ROTTERDAM (GPD) - Steven Rooks en Peter Post hebben be sloten met onmiddellijke in gang uit elkaar te gaan. Het nog tot eind 1992 doorlopende con tract van de Noordhollandse wielerprof met de Panasonic- ploeg is daarmee ontbonden. 'Naar ieders tevredenheid', zo als het officiële commentaar luidt. Rooks is daarmee de achtste Ne derlander, die in 1991 niet bij Post zal terugkeren: Van Vliet, Theunisse, Talen, Cornelisse, Van der Pas, Van Poppel, De Rooy (die geen contract meer krijgt en stopt) en nu dus ook Rooks. Rooks blijkt al tijdens de Ronde van Catalonië. in de tweede week van september, op zijn ont slag bij Post te hebben aange drongen. Hij vroeg toen via zijn adviseur om een gesprek, waar uit de ploegleider al kon aflei den, dat de renner onder zijn nog twee jaar doorlopende contract uit wilde. In een kort daarop ver schijnend interview in Nieuwe Revu kreeg Post zijn vermoeden bevestigd. Gisteren deelde Rooks Post offi cieel mee, dat hij niet meer ver der wilde met de Amstelvener, met wie hij al twee keer eerder had gebroken. Rooks zegt zich te weinig op zijn gemak te voelen in de werksfeer bij Post. De ploegleider zag om die reden ook geen grond meer voor verdere samenwerking, waarna met con tract voor '91 en '92 werd ont bonden. Rooks, die dit jaar voor een mil joen gulden op de loonlijst stond, maar nog geen wedstrijd MESSINA (ANP) - Het Neder landse volleybalteam is het vierlanden volleybaltoernooi in Messina (Sicilië) slecht be gonnen. De formatie van coach Harry Brokking verloor het openingsduel kansloos van gastheer Italië: 0-3. Dat het duel toch nog anderhalf uur duurde, kwam voornamelijk door de vele wissels, het groot aantal malen dat de dweil er aan te pas moest komen en de vele time-outs van Brokking. Messina (Ita), vier-landentoernooi, eerste dag: Italië - Nederland 3-0 (15-9 15-7 15-4), Cuba - Zweden 3-0 (15-5 15-8 15-12). heeft gewonnen, zegt nog met in onderhandeling te zijn met an dere ploegen. Een van de weinige Nederlan ders, die volgend jaar wél onder contract blijven bij Post, is Henk Lubberding. De 'teamoudste' kwam donderdag mondeling ak koord voor nog een jaar. Steven Rooks LEIPZIG (SID) - De truc van de Oostduitse voetballer Carsten Sanger om niet zijn urine maar die van de scheidsrechter te overhandigen bij de doping controle, is de speler van Rot- Weiss Erfurt op een schorsing van vijf wedstrijden komen te staan. Tevens dient hij een boe te te betalen van 2000 Oostduit se marken. Arbiter Essbach mag tot eind november niet fluiten, Rot-Weiss Erfurt kreeg een boete van 500 mark. Na een duel van Erfurt diende Sanger zich te onderwerpen aan een dopingcontrole. Wat hij ook probeerde en dronk, plassen kon hij niet. Sanger vroeg daarop de scheidsrechter bij het duel, Die ter Essbach, of die geen urine- staal kon inleveren. Essbach wil de dat wel doen. Alles leek in orde totdat de uit slag van de controle naar buiten kwam. In de urine werd doping aangetroffen. Sanger kwam toen met zijn ui terst aparte verhaal naar buiten. Beiden werden aangeklaagd met de vrijdag bekend gemaak te straffen als gevolg. SCHIEDAM (GPD) - De voet balclub SVV blijft in principe voetballen op de huidige loka- tie in het sportpark Harga. Met de gemeente Schiedam is afge sproken dat daarvoor nu toch een concreet bouwplan wordt ontwikkeld, waarna beide par tijen opnieuw rond de tafel gaan zitten. De keuze voor een nieuw stadion op de huidige plek maakt het SW-voorzitter John van Dijk onmogelijk om in dat onderko men kantoren te herbergen. Hij had dat willen doen om de ex ploitatie minder risicovol te ma ken. Het bestemmingsplan voor Harga verbiedt andere activitei ten dan sport. Om die reden was het ook niet mogelijk dat SVV naar de noord rand van Harga verhuisde, zoals enige tijd geleden door de Schie- damse voetbalclub is voorge steld. „Daar geldt hetzelfde be- Dubbeltoto 37 a: eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: 28 winnnaars f. 134,90, derde prijs: 481 winnaars f. 19,60 zwaar," aldus De Leede. „Wij hebben aangegeven wat moge lijk is op Harga en dat is eigen lijk alleen sportgebruik. Kanto ren zijn onuitvoerbaar". ZEIST (ANP) - De tuchtcommis- sie van de KNVB heeft drie voetballers voor meerdere wed strijden uitgesloten. De RBC- spelers Magielse en Ronald van Oeveren werden voor vier wed strijden geschorst. Bovendien kregen zij een boete van 150 gul den. Het tweetal heeft inmid dels al een wedstrijd gemist doordat het voorlopig was ge schorst. Groenendijk (Roda JC) is voor drie wedstrijden uitge sloten en beboet met 200 gulden. Rietbroek (Dordrecht '90), Hui- tema (Heerenveen), Xhofleer (Helmond Sport), Brood (NAC), Derix (WV) en Vink (Wagenin- gen) moeten voor een duel mis sen. I I I M II I I I I I I I I I I I I I I I I ITTT Paardesport Wijs (RKC), Sas (Sparta), Refos (SW) en Binken (Volendam). Gianluca Vialli ontbreekt in de selectie van de Italiaanse ploeg voor de vriendschappelijke in terlandwedstrijd tegen Neder land, woensdag in Palermo. Bondscoach Azeglio Vicini maakte vrijdag in Rome acht tien namen bekend. De selectie is: Doei: Zenga (Inter) en Tacconi (Ju- ventus). Verdediging: Bergomi en Ferri (In- ter), Vierchowod (Sampdoria), De Agostini (Juventus), Maldini en Ba- resi (AC Milan) en Ferrara (Napoli). Middenveld: Crippa en De Napoli (Napoli), Berti (Inter). Donadoni (AC Milan) en Marocclii (Juventus). Aanval: Schillaci, Baggio en Casi- raghi (Juventus), Mancini (Sampdo ria). Waregem, CCI: Dressuur: 1. Hoegen (Ned) Henbury Gold 47,40, 2. Thom son (GBr) King Max 47,80, 3. Hooper (GBr) Park Royal 52,00, 4. Sneyers (Bel) Wodan 53,00, 5. Martin (GBr) Krugerrand 53,20, 7. Van Tuyl (Ned) Kilimanjaro 55,80, 10. Van Leeuwen (Ned) Dora's Green 57,40, 17. Eddy Stibbe (Ned) Bristol's Mix'n Match 61,20. Landenklassement: 1. Groot-Brit- tannië 153,00. 2. Nederland 164,00, 3. België 172,00. Graz (Oos), CSIO: Landenprijs, ru briek klasse S, twee omlopen en een barrage): 1. Zwitserland, 0 fouten, 62 seconden, 2. Bondsrepubliek Duits land 8-106,99, 6. Nederland (Bril/Boy, Neefs/Barok N, Vrieling/Golf 71, Mel- se/Rico) 24. Springrubriek: 1. Grandjean Chrissy 0-59, Rugby Leiden, vriendschappelijke inter land: Nederland - Jong Ierland 21-7 (4-7). Poule B: Cavigal Nice (Fra) - Hörs- holm Clowns (Den) 3-8, HCAW (Ned) - Nice 13-1. Tennis Parijs, vrouwen, 275.00 gulden, kwartfinales: Halard (Fra/4) - Gra ham (VSt) 6-7 6-2 6-3, Tarabini (Arg) - Langrova (Tsj) 6-4 6-3, Cecchini (Ita/ 2) - Rajchrtova (Tsj/7) 3-6 6-1 6-4, Mar tinez (Spa/1) - McQuillan (Aus/5) 6-4 6-3. Voetbal Bondsrepubliek Duitsland, zevende speeldag: Wattenscheid 09 - Ham burger SV 0-1. België, zesde speeldag: Cercle Brug ge - Standard Luik 0-0. Santiago (Chi). Halve finale Copa Li- bertadores: Olimpia Ascuncion (Par) - Nacional de Medellin (Col) 2-1 (1-1). 17. Arboleda 0-1, 24. Samaniego 1-1, 58. Amarilla 2-1. Toeschouwers: 5.000. Finale tussen Olimpia Ascun cion en Barcelona Sporting Club uit Ecuador. Wielrennen Softbal Santpoort, Europa Cup softbal vrouwen, derde dag: Poule A: Che mie Praag (Tsj) - Skelmersdale Jets (GBr) 14-8, Brasschaat (Bel) - Lek- sand (Zwe) 15-5, Terrasvogels (Ned) - Brasschaat 10-0. Logrono, Ronde van Rioja, vierde en laatste etappe: 1. Gutierrez (Spa) 177 km in 4.16.46, 2. Gaston (Spa), 3. Mar tinez (Spa), 4. Aja (Spa), 5. Munoz (Spa), 13. Dekker (Ned) 0.40. Eindklassement: 1. Gutierrez 16.22.39, 2. Gaston, 3. Aja, 4 Cubino (Spa), 5. Gonzalo, 13. Dekker 0.40. Frits von Seydlitz-Kurzbach stijlvol in actie tijdens de training van gisteren (foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 37