PZC ütorm van kritiek n Hulst op icstemmingsplannen Twee maal goud bij Van Rietschoten Kwart bewoners Souburgse Witte Wijk wil verhuizen Half jaar respijt voor organisatie emancipatiewerk Staten namen afscheid van C. Visser (PvdA) Kunstuitleen Goes niet toegankelijk voor invaliden Nutspersoneel provincie 13 'Wij-gevoel' verdrijft bedenkingen ZATERDAG 22 SEPTEMBER 1990 Met eensgezind B en w akkoord met nieuwbouw supermarkt in Koudekerke COC begint gespreksgroep taad Bru over ereenvoudigen ubsidieregels Concert in kapel van Hoogelande Diabetes komen bijeen in Goes Gemeente Vlissingen neemt maatregelen Spanningen Extra geld SGP-fractievoorzitter stopt Staten achter Zeeland aan Zet MIDDELBURG - De provinciale oekomstvisie Zeeland aan Zet s zij het met hangen en wur- ;(Ti overeind gebleven. De ïeeuwse staten wilden de mars- iute die erin wordt uitgestip- ield vrijdag niet blokkeren, daar de dertien 'aandachttrek- rende' projecten kregen lang jiet allemaal de 'brede steun' vaar de verantwoordelijke ge deputeerde J. B. Ventevogel CDA) naar had gehengeld. let plan om 55-plussers als nieu- re inwoners te gaan werven, ontlokte de Staten zelfs zoveel jedenkingen dat de PvdA het ■aadzaam oordeelde er een itreep door te halen. Maar dat zond het CDA net iets te ver ;aan. 3e aanvulling op Zeeland aan jet, waarmee het dagelijks pro- finciebestuur afgelopen week ;egenmoet kwam aan kritiek uit Zeeuwsch-Vlaanderen en uit on- iernemerskringen, werd giste- en nog wat aangescherpt: de ïuregio Scheldemond-plannen- makerij wordt alsnog geënt op iet vorig jaar al goedgekeurde iconomie-beleid van oud-CDA- ;edeputeerde Barbé. )ie door de CDA-fractie geregis terde aanscherping zat de 'vdA niet lekker. De aandacht /oor cultuur, milieu, onderwijs :n gezondheidszorg verdwijnt iu teveel naar de achtergrond, lordeelde PvdA-fractieleider P. ie Nooijer. Maar hij zag er geen eden in om afbreuk te doen aan iet door Ventevogel bepleite ij-gevoel' waarmee de toe- ramstvisie uiteindelijk als richtsnoer' werd aanvaard. llleen de SGP en het statenlid van Waterschoot (ex-PPR) reigerden aan de roep om eens- ;ezindheid gehoor te geven. De lieuwe fractievoorzitter van de iGP, W. Kolijn, oordeelde 'dat re eerst maar eens moeten rachten te beginnen met het op- mappen van onze bestaande 'oorzieningen' alvorens aan al- erlei nieuwe projecten te begin- len. En hij miste aanzetten voor :en 'gerust en stil' Zeeland, raarin in 'alle godzaligheid en «rbaarheid' kan worden ge- eefd. ian Waterschoot weigerde een rnieval te maken voor de 'oude ■conomische groeigedachte', lie naar zijn opvatting onder- ïuids in de toekomstvisie aan- vezig is, zeker nadat die gedach te op initiatief van het CDA nog wat was aangedikt. Gedeputeerde Ventevogel kon er geen waardering voor opbren gen dat hiermee, 'ter uiterste rechter- en linkerzijde' van de staten, afbreuk werd gedaan aan de 'imago-versterkende kracht' van Zeeland aan Zet. Wat hem betreft heeft de SGP zich nu al KOUDEKERKE - Burgemees ter en wethouders van Valke- nisse zijn bereid medewerking te verlenen aan de verplaatsing van de Meermarkt in Koudeker ke van de Schuttestraat naar de Badhuisstraat. De firma Vader en zn. heeft een plan ingediend voor de bouw van een super markt met slagerij, slijterij en drogisterij met een totale op pervlakte van negenhonderd vierkante meter. Voor de supermarkt is een par keerterrein gepland met 32 par keerplaatsen en een stallings mogelijkheid voor (brom)fiet- sen. Om tot nieuwbouw te ko men, wil de firma het vereni gingsgebouw overnemen. De ge meente is daartoe bereid, omdat supermarkten 'als van ouds' ho ren in het centrum van het dorp, wat een positieve invloed heeft op de verdere levendigheid van Koudekerke. Gelet op de be perkte parkeermogelijkheden voor het gemeentehuis heeft het college de firma voorgesteld het verenigingsgebouw voor een symbolisch bedrag te verkopen in ruil voor tien parkeerplaat sen. Vader en zn. zijn daarmee akkoord gegaan. MIDDELBURG - Het COC Mid den-Zeeland begint donderdag 27 september een gespreksgroep voor jongens tot 25 jaar. Er wor den zes tweewekelijkse bijeen komsten gehouden. Het onder-* werp is het beleven van de ho moseksualiteit. De avonden worden gehouden in het COC- pand in Middelburg. Ze begin nen om 20.00 uur. ULST - Bij de gemeente Hulst jn zoveel bezwaren binnenge- omen tegen de ontwerp-be- emmingsplannen Havenfort Absdaalseweg, dat b en w er iel in slagen om in de raads- ergadering van 27 september :n voorstel tot vaststelling an deze plannen te doen. Het tllege wenst een zorgvuldige crwerking van alle ingekomen ezvvaarschriften en reacties, e planning is nu dat de ontwer en op maandag 15 oktober in e commissie ruimtelijke orde- ing worden behandeld. In een dra raadsvergadering op don- erdag 18 oktober zouden deze an eventueel vastgesteld kun- en worden. Tegen de plannen jn ruim twintig bezwaren inge- iend. „Een aantal betrokkenen :gt niet op tijd alle stukken te ebben kunnen inzien, en daar in duurt het allemaal wat lan- er dan verwacht", aldus loco- urgemeester G. A. van de Voor- e. ovendien wil de bezwaarschrif- ïncommissie ook alle recla manten horen, en volgens Van f Voorde kost ook dat veel tijd. et voornaamste bezwaar van reclamanten (lees de midden anders in de binnenstad) tegen it Plan Havenfort is dat aan 't Stationsplein mettertijd )'n grote concentratie yan de- HU1NISSE - Het Bruse colle- van burgemeester en wet- 'uders stelt de raad voor, twee bsidieverordeningen voor lenigingen samen te voegen t een verordening, omdat dit ïkkelijker werkt. De manier n berekenen van de subsidie ijft overigens hetzelfde. De meenteraad van Bruinisse rgadert hierover donderdag september vanaf 19.30 uur. raad stelt dan eveneens de ocedure- en inspraakregels st. 1 de agenda staat voorts de 'svesting basisonderwijs 12-1994. Daarin moet, tegen de van het college, van het mi- terie de sportzaal worden op domen. Het beroep van rijks- ferstaat tegen de weigering 1 de gemeente een loods op de ammersluizen toe te staan, het college ongegrond ver- Jen. Dit onder meer omdat de 'standscommissie zich niet 1 verenigen met de bouw. De neenteraad buigt zich verder :r de gemeenterekening. tailhandelszaken ontstaat, dat de binnenstad zal verpauperen. „De ontwikkelingen gaan mo menteel zo snel omdat personen die zich rond het Stationsplein vestigen, handig gebruik weten te maken van mazen in de wet. Het is ook moeilijk voor ons daar iets aan te doen omdat we nau welijks gronden in dat gebied bezitten." Waar de gemeente wel eigenaar van is, is de lap grond die is vrijgekomen na het ver trek van Picavet uit het Oranje Bolwerk. De bedoeling van de gemeente is echter dit Oranje Bolwerk voor een deel in zijn ou de vorm terug te laten keren en de Vest een flink stuk door te trekken. Hierdoor verdwijnt echter een stuk parkeergelegen heid. Voornaamste bezwaar van de re clamanten tegen het Plan Abs daalseweg is dat ook hier de de tailhandel wordt uitgebreid ten koste van henzelf, de midden stand in de binnenstad. De mid denstanders vrezen dat ze de concurrentieslag met 'het bui tengebied', mede door de slechte bereikbaarheid en het gebrek aan parkeervoorzieningen, zul len verliezen. HOOGELANDE - In de kapel van Hoogelande verzorgen Leendert de Jonge (fluit) en Mar co Kreiken (gitaar) vandaag, za terdag, een concert. Dit begint om 15.00 uur Op het programma staan werken van Bach, Hogen- huis en Ravi Shankar. Het pro gramma opent met een Fantasie van de Italiaanse gitarist en componist Carulli, gebaseerd op twee motieven uit de Opera II Pi- rata van Bellini. Dan volgt van Bach de Fuga a-moll, een gitaar solo. GOES - De afdeling De Bevelan- den van de Diabetes Vereniging Nederland houdt dinsdag 25 september en dinsdag 2 oktober een bijeenkomst in de vergader zaal van het Oosterscheldezie- kenhuis in Goes. Het onderwerp van de samenkomsten is 'diabe tes zorg, zorg minder'. Genees heer-directeur E. Beukers houdt beide keren een inleiding. De vergaderingen beginnen om res pectievelijk 20.00 en 15.00 uur. buitenspel gezet bij de verde ling, na de statenverkiezingen van volgend jaar, van de gedepu teerde-zetels. Aan de andere kant mocht hij opgelucht con stateren dat het belang van Zee land aan Zet nu bijna staten- breed erkend is; hetgeen de weg heeft vrijgemaakt voor een 'ver hoogde en derhalve ook verbe terde' inspanning van de Zee land-lobby. Uitgewerkt De dertien projecten worden nu nader uitgewerkt, wat niet wil zeggen dat ze ook allemaal zul len worden uitgevoerd. Woord voerder J. H. Roose van de RPF/GPV wilde aan geen enkel project al op voorhand z'n goed keuring geven. Hij zei, met de SGP, niets op te hebben met promotie van Zeeland als 'toe- ristisch-produkt' en al evenmin met het streven naar een Zeeuws sportcentrum of een Zeeuws mu seum voor hedendaagse kunst. PvdA en D66 willen eerst wel eens zien welke kant het opgaat met de ideeën voor een Zee- land-boulevard. Leidt de beoog de inrichting van de kuststreek tot nog grotere toeristische druk of juist tot mogelijkheden om de toeristische drukte in goede ba nen te leiden? Beide fracties wil len ook eerst de discussie af wachten over de vraag of Zee land niet al te 'vol' is. De PvdA-ffactie mist in de toe komstvisie aandacht voor socia le vernieuwing, met name voor de kwaliteit van gezondheids zorg en maatschappelijke dienstverlening. Niettemin be nadrukte PvdA-gedeputeerde W. Don die deze zorgsectoren in portefeuille heeft: „Ik sta van harte achter de nota". Don ziet, anders dan zijn fractie, ook veel voordelen in het werven van be ter gesitueerde 55-plussers. CDA-fractievoorzitter, ing A. M. Dek, vindt ook dat Zeeland aan Zet weinig aandacht besteedt aan de zorgsector. Bij de uitwer king van de diverse projecten, vindt hij, verdienen sociale as pecten bijzondere aandacht. Over één ding waren alle fracties het roerend eens: er moet met al le macht worden voorkomen dat jongeren de provincie de rug toe keren. Des te schrijnender, oor deelde de PvdA, dat juist dat streven nog niet in concrete be leidsmaatregelen is vertaald. Ventevogel: „We doen al alles wat we kunnen." Heel Zeeland aan Zet is volgens hem bedoeld om arbeidsplaatsen te scheppen voor jongeren. De Vlissingse burgemeester J. van der Doef verrastte vrijdag twee medewerkers van Van Rietschoten en Houwens - de heren R. Barten (links) en F. Blind - met een gouden koninklijke medaille (foto Ruben Oreel) VLISSINGEN - Twee mede werkers van elektrotechnisch installatiebedrijf Van Riet schoten en Houwens in Vlis- singen ontvingen vijdagmor- gen een eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. R. Barten en F. Blind kregen de koninklij ke onderscheiding onder meer omdat ze veertig jaar in dienst zijn van het bedrijf. Te vens maakten ze zich in hun privéleven verdienstelijk voor de gemeenschap. Burgemeester J. van der Doef van Vlissingen overhandigde de eremedailles tijdens een be sloten bijeenkomst in hotel Britannia. Hij vatte de loop baan van beide jubilarissen samen. Barten en Blind be gonnen in 1940 als leerling- elektromonteur. Blind wist zich in de loop van de jaren op te werken tot de functie van hoofduitvoerder van de elektronische installa tie. Op dit moment houdt hij zich bezig met de acht M-fre- gatten die de Koninklijke Maatschappij de Schelde bouwt in opdracht van de Ko ninklijke Marine. Ook bij de voetbalvereniging RCS uit Oost-Souburg was Blind aktief. Als bestuurslid beheerde hij de kantine. Zijn zoon Danny Blind begon ooit bij RCS en speelt nu voor Ajax. Barten ontwikkelde zich tot bedrijfsleider van de Vlis- singse vestiging van Van Riet schoten en Houwens. Hij ver deelt de taken over de ver schillende monteurs. Daar mee heeft hij op het moment zo'n 340 mensen onder zijn hoede. In zijn privéleven is Barten actief in de hengel sportvereniging Vlissingen. Als secretaris organiseerde hij interlandwedstrijden met Bel gië. Sinds het begin van dit jaar is Barten voorzitter van de hengelsportvereniging. De landelijke directeur van Van Vlietschoten en Houwens, F. van Zwieten, stelde dat Blind en Barten tijdens hun loopbaan geholpen werden door hun kennis en ervaring, maar dat vooral hun inzet erg groot was. De jubilarissen kre gen een gouden horloge met inscriptie aangeboden van het bedrijf. De Witte Wijk in Oost-Souburg (foto Ruben oreel) VLISSINGEN - Ongeveer een kwart van de bewoners in de Witte Wijk in Oost-Souburg heeft concrete plannen om binnen een jaar om te zien naar een andere woning. Dit blijkt uit een onderzoek van de Bouwwinkel Zeeland naar de woonomstandigheden in de wijk. Slechts 18 procent van de ondervraagde bewo ners geeft te kennen zich niet te ergeren aan de buurtbewo ners. Vlissingen is van plan de komende jaren, samen met de woningbouwverenigingen en de bewoners, extra aandacht te schenken aan de Witte Wijk, gelegen tussen de Lek straat en de Middelburgse straat. In het najaar van 1989 trok een opgericht huurderscomité aan de bel bij de gemeente, de woningbouwvereniging Basco en de Woningstichting Wal cheren om zijn grieven te spuien. Huizen zouden té lang leeg staan, waardoor de buurt een 'verloederd' aanzien zou krijgen. In overleg met de be woners gaf de gemeente de Bouwwinkel opdracht een on derzoek in te stellen de 'woon kwaliteit' van de Witte Wijk. De uitkomsten komen voor wethouder D. J. P. Bruinooge niet als een verrassing ('ik was al eerder geschrokken'), al zijn ze wel opzienbarend te noe men. Vooral het hoge percen tage bewoners dat wil verhui zen baart de gemeente zorgen. Een vergelijkbaar onderzoek in Goes wees uit dat het per centage potentiële vertrek kers ongeveer zestien bedroeg. Uit het onderzoek van de Bouwwinkel komt verder naar voren dat 'spanningen' de voornaamste reden is om te verhuizen. Ook worden in de wijk discriminerende en racis tische opmerkingen gemaakt en uitten de ondervraagden kritiek op het woningtoewij zingsbeleid van zowel de Bas- co als de WSW. Andere opmer kingen betreffen uitlatingen over geluidsoverlast, vernie lingen, honden en de stede- bouwkundige opzet van de Witte Wijk. Verder zijn er klachten over de slechte straatverlichting, donkere hoekjes, troep op straat, leeg stand, verwaarloosde voortui nen, parkeeroverlast en te hard rijden in de straten. Hoewel de Bouwwinkel de technische staat van de wo ningen niet heeft onderzocht, werden wel vragen gesteld over de kwaliteit van de wo ningen. Maar liefst 65 procent vond de huur niet in overeen stemming met de kwaliteit. Drieënzestig procent is onte vreden over het onderhoud. Klachten concentreren zich voornamelijk op tocht, vocht en kou. Het is niet alleen kommer en kwel in de wijk: een aantal on dervraagden spreekt van een rustige buurt en aardige men sen. Geruchten zouden over dreven zijn. Deze antwoorden komen vooral van bewoners die aan de rand van de wijk wonen. De Bouwwinkel omschrijft de wijk als een 'transitobuurt': men gaat er alleen wonen als het niet anders kan en dan liefst zo kort mogelijk. Om de problemen het hoofd te bieden is Vlissingen van plan drie ambtenaren uit diverse secto ren vrij te maken, die zich zul len bezighouden met de woon omstandigheden in de wijk. Bovendien zal het sociaal cul tureel werk zich tien uur per week gaan inzetten. De beide woningbouwverenigingen be ginnen een wekelijks spreek uur in De Schuur. Elk halfjaar zal worden bekeken in hoever re de plannen zijn gereali seerd. Vlissingen is bovendien van plan extra geld uit te trekken voor de stedebouwkundige opzet van de wijk. De doodlo pende straatjes zullen dan ver dwijnen en het stratenpatroon zal ingrijpend worden gewij zigd. De gemeente heeft voor 1991 extra geld vrijgemaakt voor stadsvernieuwing en aan de Witte Wijk 'hoge prioriteit' gegeven, aldus Bruinooge. Hij toonde zich vrijdag, bij de pre sentatie van het rapport, te vreden over de 'concensus' die is bereikt tussen de gemeente, de bewoners en de woning bouwvereniging. „Dat biedt een breed draagvlak en een ge zonde basis om te werken." Naar de mening van de wet houder moet de leefomgeving „zo veranderd worden dat mensen die nu plannen heb ben om te verhuizen, dat niet meer zullen doen." MIDDELBURG - De Zeeuwse vrouwenorganisaties krijgen van het provinciebestuur een half jaar de tijd om het met el kaar eens te worden over een 'advies- en steunfunctie'-struc- tuur voor alle vrouwenemanci patie-activiteiten. PvdA-gede puteerde G. de Vries-Hommes zegde dit gisteren tijdens de sta tenvergadering toe. De gedeputeerde slikte daarmee eerdere aankondigingen in als zou de Zeeuwse Vrouwenraad worden geherstructureerd tot een 'algemene provinciale steunfunctie voor alle vrouwe nemancipatie-activiteiten in Zeeland'. Die aankondigingen leidden de afgelopen tijd tot gro te beroering onder vrouwen! or ganisaties) die niet bij de Vrou wenraad zijn aangesloten. „Wie vertegenwoordigt de ande re 160.000???", schreeuwde gis teren een spandoek dat door een handvol vrouwen op de publieke tribune werd ontrold. Vlak voor de aanvang van de statenverga dering had de Middelburgse me vrouw E. Jansen zich al met een bord om de nek bij de ingang van de zaal geposteerd. „Ons poli tiek stelsel, gebaseerd op even redige vertegenwoordiging, heet Democratie; waarom dan géén breed overlegplatform?", stond erop. Het was het resultaat van een oproep van de Stichting 'Blijf van m'n Lijf om tegen de gang van zaken te protesteren. Namens emancipatie-gedepu teerde E. Maris-Koster (VVD), die wegens ziekte afwezig was, haalde haar collega G. de Vries- Hommes de stoom van de ketel. Maris-Koster, zo zegde ze toe, zal op zeer korte tijd alle vrouwen organisaties bij elkaar roepen voor overleg. Het is de bedoeling een 'kleine handzame werk groep' op te richten. Die moet dan maar, onafhankelijk van de provincie, een oplossing probe ren te bedenken waar iedereen zich in kan vinden. De Zeeuwse Vrouwenraad mag ondertussen al wel beginnen met het beoogde reorganisatie proces in de richting van een emancipatiesteunfunctie. De Zeeuwse staten stelden gisteren ruim 34.000 gulden beschikbaar, waarmee de vrouwenraad des kundigen kan inhuren die het proces begeleiden. Waar deze reorganisatie precies toe zal lei den, is -nu de provinciale druk van de ketel is- een open vraag. MIDDELBURG - Provinciale staten hebben vrijdag afscheid genomen van de PvdA-er C. Vis ser. Zij verlaat de staten in ver band met haar verkiezing tot raadslid van de gemeente Hon- tenisse. Het gewestelijk be stuur was niet bereid haar voor dispensatie voor te dragen bij de gewestelijke vergadering. In de PvdA is het vervullen van dubbelfuncties uit den boze. Visser, die sinds 1978 zitting had in provinciale staten, wordt op- gevolg door J. van Dam. Hij is ambtenaar bij de gemeente Vlis singen. Charlotte Visser be treurt haar vertrek uit de Mid delburgse Abdij. Ze had de hui dige zittingsperiode, die voor jaar 1991 eindigt, het liefst uitge zeten. „Jammer dat het zo gelo pen is. Maar de partijbonzen hebben anders beslist. Ik heb me er niet tegen verzet, omdat dit niet in het belang van de partij zou zijn." Commissaris van de koningin dr C. Boertien herinnerde eraan dat de staten al eerder afscheid van Visser namen. Haar eerste periode, 1978-1982, eindigde door een verkiezingsnederlaag van de PvdA. In 1984 deed ze op nieuw, bij een tussentijdse vaca ture, haar intrede. Boertien wees op de activiteiten van het sta tenlid in de commissie welzijn. „Jammer dat u gaat." Er werd gisteren in de staten nog een wisseling aangekondigd. Statenlid W. P. Rentier uit Mid delburg deelde mee dat hij de functie van fractievoorzitter van de SGP neerlegt. Hij doet dat om gezondheidsredenen. Zijn opvolger wordt W. Kolijn uit Terneuzen, sinds 1986 statenlid. Rentier werd najaar 1981, kort na zijn aantreden als statenlid, fractievoorzitter. Hij is in begin sel wel beschikbaar voor een nieuwe zittinsperiode in de sta ten. GOES - De nieuwe kunstuitleen op de bovenverdieping van het gemeentearchief aan de Vlas- markt is niet toegankelijk voor invaliden. Hierover struikel den vrijwel alle raadsleden donderdagavond in de raads vergadering. Daarom zegde wethouder drs G. R. Heerebout toe te bekijken of er een stoel- tjeslift kan worden aangelegd. Het voorstel 29.000 gulden be schikbaar te stellen om de bo venverdieping geschikt te ma ken voor kunstuitleen nam de raad niet zonder slag of stoot over. De woordvoerder van de PvdA-fractie vond dat de raad voor de keuze stond een kunst uitleen wellicht zonder toegang voor gehandicapten te kiezen of helemaal geen kunstuitleen. „Wij zijn voor de eerste mogelijk heid." De raad had liever het Karel-V- huis aan de Turfkade gehuurd voor de kunstuitleen, annex ga lerie. Volgens de wethouder vraagt eigenaresse Vereniging Hendrick de Keyser veel te veel huur. „Dat staat niet meer in verhouding tot watje ervoor aan ruimte krijgt. De vereniging wil gewoon de dure restauratie op die manier enigszins vergoed krijgen. Daar passen we voor." De PvdA-fractie en die van Groen Links drongen erop aan nog eens met de vereniging te gaan onderhandelen over de huurprijs. Heerebout deed hier over geen toezegging. Wel zei hij, zodra het Karel-V-huis goedko per is, ijlings de kunstuitleen in dit pand te willen vestigen. „Maar dan is de uitgaaf om de bovenverdieping van het archief te veranderen niet voor niets ge weest. Er zijn genoeg particulie ren die er dan kantoor willen houden." Overigens is het Karel-V-huis ook niet volledig toegankelijk voor gehandicapten. De kunst uitleen zou dan op de begane grond moeten komen. De galerie zou een plek vinden op de eerste verdieping. (Slot van pagina 9) mensen willen vooral weten waar ze geplaatst worden, wat hun toekomst wordt en hun sa laris." Buijs tekent aan dat de hogere echelons zijn ingedeeld; veel afdelingen, waaronder de omvangrijke distributiedienst, verkeren nog in het ongewisse. Volgens Buijs was het tevoren bekend dat door de fusie pijn ge leden wordt, zowel bij PZEM als WMZ. „Hoe rottig het ook klinkt: als je één functie te ver geven hebt en er zijn twee gega digden, dan wordt er één teleur gesteld. En de vooruitzichten zullen zeker komende vijf jaar minder zijn. Dat zit nu eenmaal ingebakken in fusies." President-commissaris W. Don van PZEM en WMZ wijst op het doel van de fusie: zo laag moge lijke tarieven voor de verbrui kers. Hij herinnert eraan dat een jaarlijkse kostenbesparing van 25 miljoen gulden haalbaar is. „Dat is nooit van de een op ande re dag te realiseren. In de fusie periode zijn er onvermijdelijk hogere aanloopkosten." Don stelt dat directeur Stoter op dracht heeft het fusievoordeel in vijf jaar te bereiken. „Het is lo gisch dat dit gepaard gaat met het vervallen van arbeidsplaat sen en dubbele functies." Het staat als een paal boven wa ter, aldus Don, dat met de belan gen van elk personeelslid zoveel mogelijk rekening gehouden moet worden. „Maar onvermij delijke functiewijzingen zal men moeten aanvaarden. Ik ver wacht dat meerdere werkne mers flexibel inzetbaar zullen zijn." Don toont zich blij met een directeur, die het uiteindelijke doel van het bedrijf in het oog houdt. „En die naar mijn over tuiging een rechtvaardig man is, maar wel in een spanningsveld verkeert tussen raad van com missarissen, ondernemingsra den en individuele personeelsle-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 13