PZC Nog zes teams geen setverlies Wielermiddag voor visueel gehandicapten ifir-fc 1 Interesse zaalvoetbal begint terug te lopen Wankele positie voor De Mos bij Anderlechl sport Vóór aanvang van zaalvoetbalcompetitie Zeeuws-Vlaams peloton in Milaan-San Remo MlSS VRIJDAG 14 SEPTEMBER 1990 Serieus Overige teams Bedrijfsvolleybal JP iiiiiiiii! i§SB« lllllli itsssi iRfö .rfiflii. .("Rill Uniek m Deelnemers Van strijdtoneel Zaterdag lastig duel tegen AA Gent Van Boven: zeker van basisplaats TERNEUZEN - Ruim voor het einde van de landelijke zaal voetbalcompetitie werd Marco van Boven benaderd door de leiding van Broodje Ben/De Ridder. Alles wees erop dat de 22-jarige Terneuzenaar de nieu we doelman van het eerste team van Broodje Ben zou worden. Tot begin deze week verkeerde Van Boven nog in onzekerheid, want nog twee keepers zouden tot de selectie behoren van de Terneuzense hoofdklasser in de regio Zeeuwsch-Vlaanderen. Vorig jaar werd het doel nog ver dedigd door Peter Maas, hij bleef de club trouw. De aanmelding van Ronald Gort bij Broodje Ben, net voor het sluiten van de overschrijvingstermijn, was nog treffender. Gort (hij verliet het opgeheven Benelux) wordt na-, melijk als een van de beste zaal voetbalkeepers in deze regio be schouwd. Marco van Boven kreeg deze week tijdens een interne verga dering van zijn nieuwe club meer duidelijkheid. De jonge, Terneu zense doelman hoeft niets te vre zen. Het bestuur (met nai€e Hans van Leeuwen en Jan de Wolf) van Broodje Ben koos hem als nummer één en ziet geen en kele aanleiding om daarvan af te wijken. Van Boven: „Het zou na tuurlijk zinloos zijn geweest met drie keepers aan de competitie te beginnen. Ronald Gort is op verzoek van Eric van Britsom bij Broodje Ben geraakt, maar hij had beter zelf vooraf kunnen in formeren. Nou, Peter Maas gaat voetballen. Ik heb vernomen dat Ronald nog bij een andere ploeg probeert te komen, maar of dat lukt?" Voor Marco van Boven telt die problematiek niet meer. Hij neemt de regionale hoofdklas se rieus, waar anderen steeds meer de weg van de recreatie kiezen. ,,Ik wil zo hoog mogelijk spelen. Ik heb door studie en werk een jaar niet in de zaal gespeeld. Bo vendien liep ik vorig jaar nog een spierscheuring in mijn boven been op. In de zomermaanden heb ik keihard getraind om te rug te komen. In het veldvoetbal is me dat goed gelukt, want ik sta nu in het eerste elftal van de v.v. Terneuzen. Het is een con currentiestrijd tussen André de Letter en mij. In het zaalvoetbal speelt dat minder." De voorbereiding van Broodje Ben is door de concurrentie van het veldvoetbal op een farce uit gelopen. „Ik geloof dat er twee keer is getraind, waarbij de op komst niet al te groot was." Desondanks staat het nu alvast dat Broodje Ben tot een van de titelkandidaten mag worden ge rekend. Van Boven: „Ik weet ei genlijk weinig van de concurren tie, maar ik verwacht wel dat Moy Fa met zijn versterkingen en de teams van Het Bonte Hert en De Kombuis ook kandidaten voor het kampioenschap zullen zijn. Ik vind het wel jammer, dat er een Terneuzense derby ont breekt. Het is ook niet goed voor het niveau van het zaalvoetbal in Terneuzen." Het is nu al zeker dat Bert Wil ting en Paul van der Hooft niet meer in het eerste team van Broodje Ben zullen spelen. Bo vendien verhuist Lucien van de Mark, evenals Frits Meijer (vorig jaar al bij Broodje Ben) en Marco van Boven afkomstig van Dow, tijdens dit seizoen nog naar Ber gen op Zoom. De centrale figuur heet Eric van Poucke. Verder is Eric van Britsom overgekomen van Benelux. De selectie van Broodje Ben/De Ridder: Marco van Boven (doel man), Eric van Poucke, Frits Meijer, Peter Koole, Jos van der Maasschalkerweert, Lucien van de Mark, Eric van Britsom, Jos van Driessche. Heyndrickx begint gehavend aan de competitie. Jan Franse (knie-operatie) en Jopie Antheu- nis (blindedarmontsteking) zijn voorlopig uitgeschakeld. Ook Carlos van der Veecken (lies blessure) is een twijfelgeval. Coach Jo van de Voorde start met weinig illusies. „De midden moot halen zou al prachtig zijn." Nieuwkomers zijn Marcel Cock- hijt en Henk van de Voorde. Ook de sponsornaam (voorheen Klaus Biesbroeck) is veranderd. De selectie: Piet de Vries (doel man), Bram de Zwarte, Harry Durinck, Luc Vermeersen, Jan Franse, Jopie Antheunis, Carlos van der Veecken, Henk van de Voorde, Michel Vereecken, Mar cel Cockhijt. Coach Serge Martinu van Kos ter Dey zegt: „De verwachtingen zijn niet hoog gespannen, we ho pen niet te degraderen." De ploeg komt rechtstreeks uit de tweede klas van het rayon Axel om het ter ziele gegane Benelux te vervangen. De selectie: Jan Jansen-van TERNEUZEN - Na twee ronden hebben in het Terneuzense be- drijfsvolleybal nog slechts 6 (van de 42) teams geen setver lies geleden. De rest is in de aan loop van de competitie al min stens één keer onderuit ge haald. Stunt Markt, V.& V., Lichtland 3, Philips, de Mts/Meao-reserves en Havenschap hebben zich met die ongeslagen start op kop van hun klas geplaatst en het ziet er naar uit dat die positie nog wel even vastgehouden kan worden. Dat in de hoogste klassen het Hulster Stunt Markt en V.& V. bovenin meedoen, is geen ver rassing omdat beide verenigin gen een topploeg binnen de lij nen kunnen brengen. De overige vier treden al jaren met wisse lend succes in deze Bevobo-com- petitie op. Het kan daar vriezen of dooien. Voor de regelrechte verrassing zorgt Philips, dat in vorige seizoenen vaak tegen de gradatie moest vechten, maar nu zelfs het gedegradeerde Dees 3 geen set gunde. Voor een 'eervolle vermelding' komen deze week ook nieuwko mer VC de Schelde en de Ge meente-reserves in aanmerking. De Schelde won, na 15-5 en 5-15, de beslissende en qua scorever loop spectaculaire derde set met 17-15 van Lichtland 4. Gemeente 2 en tegenstander PTT/Bundel- touw hadden elkaar in de eerste twee sets zo lang bezig gehou den, dat Gemeente maar net vóór het tijdsein zijn slag kon slaan: 6-4 en 2-1 winst in sets. Beldo verraste met 2-1 op Dees 2, terwijl De Hoop met een 2-1 zege op de Lichtland-reserves uitste kend uit de startblokken kwam. Uitslagen tweede ronde: Philips-Dees 3 3-0; Lichtland 3-Voor- waarts/Amro 3-0; Gemeente 3-Ha- venschap 0-3; VC Schelde-Lichtland 4 2-1; NHI-Pzem/Wmz 3-0; Gemeente 2-PTT/Bundeltouw 2-1; Dow 3- PzemAVmz 2 1-2; Mts/Meao 2-Bliek Vos 3-0; Lichtland-Sterbanden 3-1 De Pooter-PSV 3-0; Dees 2-Beldo 1-2 B.& S.-Rabobank 2-1; Dees-Dow 3-0 Lichtland 2-De Hoop 1-2; Gemeente Mts/Meao 2-1; Noordzee/De Honte- PSV2 2-1. KOEWACHT - De wieier- en supportersclub Koewacht houdt zondag een wielermid dag voor trimmers en KNWU-li- centiehouders. Het hoofdnum mer van het programma be staat uit een wedstrijd voor vi sueel gehandicapten. Deze wed strijd vindt plaats onder auspi ciën van de Tandem Raceclub Nederland (TRN), een organisa tie die dergelijke wedstrijden landelijk probeert in te passen in de programma's van wieler- comité's. Naast Koewacht, waar deze wedstrijd inmiddels dus voor de derde keer wordt gehouden, heeft in Zeeuwsch- Vlaanderen ook het comité in Kloosterzande eerder de tan dems al in haar programma op genomen. De aanloop naar een volwaardig optreden verloopt overigens niet optimaal, waardoor het ren- nersveld vaak niet meer dan vijf tien tandems telt. Dat is ook in Koewacht het geval, maar daar dient wel meteen bij vermeld dat wel de beste teams aan de start komen. Wereldkampioen Jan Mulder uit Apeldoorn, die in Koewacht geafficheerd wordt met Jan Herenthals uit Terneu zen, is uiteraard de onbetwiste Nederlandse topper in deze dis cipline. Maar ook Alfred Stelle- man uit Eindhoven, Lambert van der Leeden uit Oirschot en streekfavoriet Arnold Polder man uit Axel zijn kanjers. De wedstrijd in Koewacht, die om 14.30 uur begint, krijgt een inter nationaal tintje door deelnemin van een paar Belgische tan dems. Rond dit (57 km lange) hoofd nummer rijdt de Zeeuws-Vlaam- se trimfederatie met recrean- terJveteranen en A-trimmers. Eerstgenoemde categorie be gint om 13.00 uur, het A-peloton sluit de wielermiddag af met een riterium over 57 km dat om 16.15 uur begint. li®, lillf m ■ISililB II? lil IIIIIIII11111 lil j! Mill v,?,:,:-4 fit« -*• ilp 1 ill 'if"-:' ■V -'y ::Y" 5|ï«lg|g| vil" IlSllililliHI 1 J* i Broodje Ben-doelman Marco van Boven: Ik wil zo hoog mogelijk spelen (foto Camile Schelstraete Roosendaal (doelman), Jack Schelleman, Leo Bracke, Rinus Scheele, Wim de Pooter, Joep Frusch, Ronnie van de Velde, Jan de Zwarte, Paul van Graef- schepe. De enige regiovertegenwoordi ger uit het rayon Oostburg, Churchill-Lions, ondergaat niet veel wijzigingen ten opzichte van vorig jaar. Alleen routinier Cees Pladdet staat zijn plaats tussen de palen af aan de jeugdi ge Stefan Dijkers. Ook Hans Lauret doet een stapje terug,' maar hij is als coach niet hele maal verloren voor de ploeg uit Philippine. De selectie: Stefan Dijkers (doel man), Theo de Smet, Werner Co- rijn, Marcel Meijer, Ab en Jos Dieleman, Theo Schram, Huib Zwagers, Mario Visser, Ko Neels. Racing White, de Belgisch getin te ploeg maakte het afgelopen seizoen promotie naar de hoofd klas. Een degelijk team met geen uitblinkers. De selectie: Dominique Buijsse (doelman), Chris van de Veire, Luc Felix, Christian Ingels, Ro nald Ingels, Johan van de Veire, Peter Teirlinck, Tonny van den Ende. Het Axelse team, Deto Jeans, met voornamelijk Terneuzense zaalvoetballers promoveerde per toeval naar de hoofdklas. „We hadden geen enkele keus", vertelt coach Ko de Fouw, die samen met Ronald Wullems de begeleiding voor zijn rekening neemt. „Het zou toch leuk zijn, dat we ons konden handhaven." De selectie: Karei de Jonge (doelman), Frank Buijze, Jaap Buijze, Leo Zegers, Ad Rink hout, René Poortvliet, Danny de Vries. Het Axelse team, Moy Fa, pro moveerde rechtstreeks. Zij heb ben dan ook versterking gekre gen met Mohammed Saouib en Paul Tjan Asem, die overgeko men zijn van het opgeheven Bel la Italia. Er wordt veel verwacht van dit team. De selectie: Mark de Jonge (doelman), Eric Deij, Gidi Lei- delmeijer, Antoine Thoen, Piet Ruijtenburg, Edwin Marteijn, Peter van de Velde, Franky Luyckx, Johnny Jansen. Via de achterdeur kon Vervaet. in de hoofdklas blijven. Het lijkt erop. daf.de ploeg van coach Van de Lavoir weer een moeilijk sei zoen wacht. De selectie: Jan Ivens (doel man). Frits Vervaet, Harry Kint, Jo Hiel, Jos van Heeze, Edward Tieleman, Rudi Voet, Wim Steyns. Lucien van Dam, Peter de Kort, Ronald Jansen. Ook Daliinga maakte vorig jaar een moeilijk seizoen door. De Sluiskilse ploeg bleef toen onder de verwachtingen. Er zijn bijna geen wijzigingen. De selectie: Frans van der Veen (doelman), Benny van Leeuwen, Berry Daliinga, Hans Cornelis- sen, Stanny van Overmeeren, Werner Meijer, Adri Meijer, Ca- py van Kouteren. De Kombuis, de ploeg uit Kloos terzande maakte vorig jaar een verdienstelijk debuut met een plaats in de middenmoot. De meesten spelen in het veldvoet bal bij Hontenisse. Men acteert met een wisselende coach, maar desondanks rekent men De Kombuis tot een van de kans hebbers voor de titel. De brede selectie: Maarten Zwe- gers (doelman), Davy van Over meeren, Job Zwegers, Gino Buijsrogge, Adrie Sturm, Peter Cambeen, Ben Kint, Sjef Pau wels, Jos van Meele, Ed van Bel len, Jan Jole, Fred Kint, Theo Neve, Mark van Kerkhoven, Mark van de Bergen, Martin Joos. Bleijenberghe Vajo Sport is ook al een nieuwkomer in de hoofd klas. Een ploeg die al enig jaren meedraait in de regio. De selectie: Peter Bouwman, Boudewijn Rietjens, Patrick MacTaggert, Evert Verwer, Hans Picavet, Ronnie de Saeger, Jean Biesbroeck. Het Bonte Hert is versterkt met de komst van een viertal spelers van Van Westen, dat door ge brek aan zaalvoetballers nood gedwongen moest stoppen. Vol gens kees van Tatenhove (ex- coach van Van Westen) moet de ploeg nog 'groeien'. „Van Wes ten was gewend om anders te spelen dan Het Bonte Hert. Op papier hebben we een ploeg, die van niemand hoeft bang te zijn. We werken met een kleine selec tie." De selectie: Roger Bogaert (doelman), Kees de Putter, An- gelo Gijsel, Johan van Westen, Arno Zwegers, Martin Fleur- baay, Jean-Paul Verbraeken. Italiaanse klassieker voor wielertoeristen AXEL/HULST - De Italiaanse wielerklassieker Milaan-San Remo wordt dit jaar twee keer gereden. De klassieke wegwedstrijd krijgt zondag echter een heel ander renners- veld dan bij de start van het wielerseizoen. Uit een groot aantal Westeuropese landen vertrekken vandaag honder den wielertoeristen. Op het plein vóór de Dom van Milaan beginnen ze zondagmorgen aan de monstertocht over 286 kilometer, die 's avonds op de Via Roma in finishplaats San Remo een kroon op het sei zoen moet zetten. Ook Zeeuwsch-Vlaanderen is zondag in dat immens grote peloton present. Van de toer club Axel reizen zeven toerrij ders naar Milaan af, de toer club Hulst heeft met acht man voor de klassieker ingeschre ven. Beide Zeeuws-Vlaamse clubs zijn kameraadschappe lijk opgenomen in Belgische verenigingen, die de reis naar Milaan vrijdag, vandaag met vier bussen beginnen. Axel gaat met de TC Melle op stap, Hulst heeft gastvrij onderdak gevonden bij de TC Wetteren, die TV-reporter Mark Uyter- hoeve als kopman heeft. „De verstandhouding tussen de Belgische en de Zeeuws- Vlaamse toerclubs is uitste kend, van enige rivaliteit is geen sprake", weet Bram van de Velde van de TC Axel, die Karin Taillie en Wilfried de Krijger als gastrijders mee neemt. „Milaan-San Remo is uniek. Daar zie je als wielertoerist een heel jaar lang naar uit. Het is een uitdaging en een hoogte punt voor trimmers uit de lage landen", vatten Bram va'n de Velde en Fons van Dorsselaer in het kort de bijna 300 kilome ter lange toertocht samen. De Italiaanse klassieker is heel beslist het summum summa rum voor de betere trimfietser, een ongekende ambiance. Ook voor een karavaan van begeesterde pedaalridders, die in de nadagen van een wel licht net gemiste wielercarriè- re een kans krijgen om aan te tonen dat er een Raas of Zoete melk aan hen is verloren ge ilt I: ■p. j'mÊËmËÊBÈÈÊÊÊÊÊÊHfaÊÊt «nu - lfl§!||ff ui«Sf Wielrenners van toerclub Axel zijn klaar voor Milaan (foto Canule Schelstraete I gaan. Die laatste categorie on derscheidt zich in de voorbe reiding door zich het haar van de benen te scheren, een ge kleurd shirtje aan te trekken en te vlammen. Tot er een rood waas voor hun ogen komt. Het merendeel van de toerflet- sers ziet het anders. Mikt op heel andere doelen: op de ge zondheid van lichaam en geest, op vriendschap, saam horigheid en menselijke con tacten. Op de sportieve pres tatie sec. En Milaan-San Re mo uitrijden, is wel degelijk een prestatie van formaat. „Dat doe je niet eventjes op een zomernamiddag, daar moetje de voorbereiding hele maal op afstellen", weten Van Dorsselaer en Van de Velde. De Omloop van het Volk, Gent-Wevelgem, de Waalse Pijl, de Ronde van Vlaande ren, Luik-Bastenaken-Luik, Parijs-Roubaix en Amstel Gold-race stonden dit jaar al op het programma van de twee wielertoeristen. Bram van de Velde kwam zondag middag, samen met onder meer de Terneuzense huis vrouw Tanneke Herenthals( die ook Milaan-San Remo 'doet'), na 280 kilometer aan in het Belgische Sint Niklaas, na 's morgens in het Duitse Mon- schau te zijn gestart. Dat allemaal met het oog op de Italiaanse klassieker. 'Kilo meters maken', het belang rijkste onderdeel van de voor bereiding omdat de eind streep anders zeker niet wordt gehaald. Fons van Dorsselaer, naast bestuurslid van de Hul ster toerclub ook KNWU-jury- lid, begon er mee toen de Ita liaanse klassieker vorig jaar als onderdeel van de jubileum viering van de Hulster toer club werd opgevoerd. „Om verschillende redenen (af stand, kosten, snipperdagen) is het geen jubileumnummer voor de hele club geworden. We gaan nu met een groepje", aldus Van Dorsselaer. Bram van de Velde, de secretaris van de Zeeuws-Vlaamse trimfede ratie, heeft er een bijna iden tieke voorbereiding opzitten: „500 tot 600 kilometer elke week heb je toch wel nodig. Zonder training is het niet te doen. Daarnaast, als je er goed getraind aan begint, beleef je er bijna zeker ook meer plezier aan", is hij overtuigd/In zijn aanloop naar Milaan-San Re mo zocht Van de Velde vaak de klimmetjes in de Vlaamse Ardennen op: „Want, vooral in het gebied van de Capo's (Ca po Mele, Capo Cerva en Capo Berta) en langs het monument van Italiaans campionissimo Girardengo op de Turchino en op de Poggio gaat het toch aardig omhoog. Dan moet de bergpion (42 x 24) erop". Bram van de Velde is erg be nieuwd hoe hij die zóne door komt. „Maar als je bij de Pog gio komt, weetje datje op een steenworp van de streep bent. Dan stapt niemand meer af', weet hij ook. Het ziet er naar uit dat San Remo zondag avond, na 286 kilometer en 'pak weg' 10 a 11 uur op de fiets, op de Via Roma ook een Zeeuws-Vlaams peloton wie lertoeristen met applaus bin nen kan halen. Aan Milaan-San Remo nemen van de TC Axel deel: Bram van de Velde, Jan en Tanneke Herenthals, Peter van Leem put, Kees Faas, Rob van der Goes en Bram Dieleman. Ka rin Taillie en Wilfried de Krij ger zijn gastrenners van de Axelse toerclub. Fons van Dorsselaer neemt van de TC Hulst Adrie van Dorsselaer, Jan van Dorsselaer, Wim Bracké, Stan Brooymans, Mark Vergauwen, Ronald Smits en Jo de Smit mee. Competitieleider Krank Verlinde staat voor een zware taak Camile Schelstraete AXEL - Het gaat duidelijk de verkeerde kant op met het Zeeuws-Vlaamse zaalvoetbal. Elk jaar verdwijnen er zaal voetbalteams (én sponsors). De hiaten in de regio moeten steeds meer worden opgevuld door teams van een lager niveau. Zo promoveert dit jaar bijvoor beeld Koster Deij als twee deklasser uit het rayon Axel in één ruk naar de hoogste re gioklas. De Axelse ploeg ver vangt Benelux (gestopt) van hetzelfde rayon in de hoofdklas van de regio. Dit is mogelijk ge maakt door de structuur, want alle teams zijn aangesloten bij één grote vereniging: Zavio Axel. De taak van de nieuwe competi tieleider (opvolger van Paul Kla ren) Frank Verlinde uit Axel is niet eenvoudig. „De belangstel ling begint behoorlijk terug te lopen. Het ziet er naar uit, dat er in de toekomst een over gangsklas moet verdwijnen, zo dat we twee regioklassen over houden. De rayonploegen voe len weinig of niets voor een uit stapje naar de regio. Hulst en Axel worden geconfronteerd met een terugloop, terwijl dat bij Sas van Gent al jaren gebeurt. Alleen Terneuzen vormt een gunstige uitzondering", vertelt Verlinde. Broodje Ben/De Ridder kwam vorig jaar nog uit op landelijk ni veau. Daardoor leek het erop dat het nog niet zo slecht was ge steld met het zaalvoetbal. Maar de moedige poging ten spijt, aan het eind van de rit stond Broodje Ben met nul punten onderaan. Broodje Ben keert dus terug naar de Zeeuws-Vlaamse regio, terwijl de regiokampioen In- struad zich alsnog terugtrok. Zij verdwenen van het strijdtoneel. De KNVB zette Instruad met on middellijke ingang terug naar de tweede klas van de recreatie competitie in Oostburg. Verlin de: „Ik vind persoonlijk die sanctie te zwaar. Nu er toch een plaats vacant is in de over gangsklasse B, hadden ze wat mij betreft in de laagste re gioklas mogen uitkomen. De ploeg was goed gezien in de re gio. De gemiddelde leeftijd van de spelers ligt op 35 jaar. Ik zie ze dan ook niet meer terugkomen. Het blijft jammer." Alleen een Zeeuws-Vlaamse i lectie (met de beste zaalvoetb; Iers) zou op landelijk niveau? gens kenners een kans van gen hebben. Dit werd in mein eens bevesgtigd met een uitst kende jubileumwedstrijd teg Bunga Melati (landelijke per). Toen zag bijvoorbeeld) han Tacq, kantinebeheerd van de sporthal 't Zwaantje Terneuzen, het wel zitten i met een dergelijke ploeg lant lijk te gaan spelen. De'Terne zense zaal voetballiefhebber? bereid het initiatief (financiei te ondersteunen, maar ook 1 stuitte op een muur van om De meeste spelers zien op de uitwedstrijden naar Brabai Voor een competitieleider is h een hele klus om de klassen 'bemannen'. „Ja, ik ben toch blij", zegt Verlinde, „dat het lukt is. Je weet eigenlijk veel laat, waar men aan toe is. Op augustus was alles pas rond, h wijl notabene de competitie april al beëindigd was." De 43- rige Axelaar, die behalve comp titieleider ook nog zaalvoetb scheidsrechter is, hoopt op e rustiger zaalvoetbalseizoen d< vorig jaar. „Toen wilde niemaii promoveren naar het landeli zaalvoetbal, wat dat betreft 11 dit nu wel anders. De Zeeuwse regiokampioënen ?i boven en onder de Westersch de spelen met nog twee Braban se kampioenen promotiewe strijden voor een plaats in landelijke tweede divisie." Ook de promotie- en degradati regeling is vereenvoudigd, de hoofdklas degradeert éi ploeg. In de overgangsklassen en B promoveert de kampioi rechtstreeks (mits er geen twf teams van dezelfde ploegen één klas uitkomen) en deert de laagst geklasseen ploeg. Overzicht van de overgangsklasse A-klas, met de volgende indelin Broodjen Ben/De Ridder 2, HetBo te Hert 2, De Pooter, 't Polderke IZV, De Vlaanderen, AZWZ, Spi ting van de Hemel, EK Yugo, Sp< ting '88, Groote Slock, Corn Peeters. B-ktas: Broodje Ben de Ridder 3,1 Bonte Hert 3, Dow, Witte-Bousse De Bruin, Ron's Hair Fashion, Pt lippine, Sonnehoeck, Cambrinus, Feber, M. en B./Den Engel, Ceresta Van de Gucht. De zaalvoetbalcompetitie maandag van start. TERNEUZEN - De positie van Anderlecht-trainer Aad de Mos is na afgelopen zaterdag be hoorlijk ter discussie komen te staan. In de thuiswedstrijd te gen Cercle Brugge presteerde de Brusselse ploeg andermaal beneden peil. Anderlecht kwam niet verder dan een gelijk spel (0-0). Het betekende meteen al het vijfde verliespunt in deze competitie, die nog slechts vier wedstrijden oud is. •Vooral voor de supporters (maar ook de Franstalige pers schuift de schuld voornamelijk in de voeten van De Mos en de overige Nederlandse spelers van Ander lecht) is de voormalige oefen- meester van ondermeer Ajax en KV Mechelen de grote boosdoe ner. Reeds tijdens de wedstrijd tegen Cercle Brugge werd De Mos vanaf de tribune wegge hoond; werd zijn vertrek geëist en werd geroepen om terugkeer van Raymond Goethals bij An derlecht. De Nederlander zelf is uiteraard ook allerminst geluk kig met de situatie van dit mo ment. „Ik sta, samen met John van Loen, inderdaad onder grote druk. Vooral door de publieke opinie. De laatste twee wedstrij den hebben we drie punten ver speeld; dat kan geen enkele club van ons niveau zich permitteren. Maar is dat meteen de schuld van de trainer"? De trainer gaf zelf wel een reden aan, waarom het met name de laatste twee wedstrijden mis is gegaan: „In beide wedstrijden wordt er een strafschop gemist, tegen Antwerp wordt er boven dien nog een doelpunt ren on rechte afgekeurd en tegen Cer cle Brugge wordt de paal ge raakt. Dat heeft ons die drie pun ten gekost. Als trainer sta je op dergelijke momenten toch machteloos. Wat kan ik dan nog meer doen". Bovendien wees De Mos ook op het grote aantal mu taties, dat in de afgelopen tran ferperiode heeft plaats gevoi den bij Anderlecht. „We hebbe zo ongeveer een half nieuw ploeg. Dat levert ook de nodig problemen op". Morgen, zaterdag, staat Andé lecht opnieuw voor een lastig opgave; dan staat immers wedstrijd tegen AA Gent op 1 programma en juist deze ploegi voortvarend van start g< drie wedstrijden gespeeld enz punten. De Mos kent voor dit duel de r dige problemen. Adrie van Tig gelen is nog steeds niet beschik baar, terwijl ook Luis Oliveirae vermoedelijk niet bij zal zijl door een spierblessure. Voort was er ook onzekerheid over he meespelen van Luc Nilis, die las had van de buitenmeniscus ind rechterknie. De verwachting i overigens wel dat aanvalle Mare Vanderlinden tegen Gen zijn rentree zal maken. De stand Stand. Luik Charleroi AA Gent Club Brugge Antwerp KV Kortrijk Waregem Germ. Ekeren Racing Genk RWDM Anderlecht Sint Truiden Cercle Brugge KV Mechelen Club Luik Lokeren Lierse Beerschot Het complete programma voor mend weekeinde: Zaterdag (20.00 uur): Stands Luik-Lokeren; Beerschot-KV Mecne len; Anderlecht-AA Gent; Liers Sint Truiden; Club Brugge-Antwet Charleroi-Cercle Brugge; Rad" Genk-KV Kortrijk. Zondag (15.00 uur): Wareg» RWDM; Germinal Ekeren-Ci» Luik.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 42