Ipzc Zevac houdt een kaartleesrit voor specialisten in Oostburg Basketbalgala Badmintonteams klaar voor de start sport Blommaert: HVV nog een beetje geluk nodig >e Block: door allerlei oorzaken moeten improviseren Jannend duel rwacht in evrijdingsloop VRIJDAG 14 SEPTEMBER 1990 Vol zelfvertrouwen tegen RKDVC Hoek Sluiskil Clinge Terneuzense Boys Vierde klas zaterdag Vierde klas zondag Programma: Puntenrit Vijf Zeeuws-Vlaamse ploegen in nationale competitie Den Ossaert Schepnet Terneuzen De Sjuttul Ir toch lijkt er iets structu- I. mis te zijn. Zo goed is de fbereiding tenslotte ook niet hpen? TERNEUZEN - Twee nederla gen tegenover twee overwin ningen: de prestaties van zon dag tweede klasser HVV'24 blij ven voorlopig ver achter bij die van Hoek, dat na twee speelda gen samen met Capelle en HVO aan de leiding gaat in de tweede klas van het zaterdagvoetbal. Maar er zijn voor HVV betere tijden op komst, meent aanval ler Carlo Blommaert: „We spe len goed genoeg. Alleen ont breekt het ons op dit moment aan net dat beetje geluk, dat je nodig hebt om te winnen. Een kwestie van geduld hebben, denk ik, meer niet." De score van HVV mag na twee wedstrijden dan wat tegenval len, het spel van het elftal van George de Block is nog altijd van een zodanig niveau dat zelfs Middelburg zo nu en dan in ver legenheid kon worden gebracht. „Middelburg speelde zondag he lemaal zo fameus niet", vindt Carlo Blommaert ook nu nog, „Wij hadden alleen de pech dat Marlon van der Goes uit het veld werd gestuurd en dat we daarna wat omzettingen moesten door voeren. Bovendien was het toch Marlon die Paul Schipper uit de wedstrijd hield en laat nou net Schipper daarna het enige doel punt scoren." Het niveau van het duel met Middelburg heeft in elk geval bij de Hulsterse ploeg het zelfver trouwen versterkt voor de wed strijd zondag, thuis tegen RKDVC, dat eveneens nog zon der punten is. „Zondag moet het gebeuren", meent Blommaert dan ook, „En waarom zou dat niet lukken? We spelen goed, we trainen goed en we geloven nog altijd in onszelf. Als we zó blijven spelen, zal het niet lang duren voordat we onzeeerste punten pakken". Heel wat voorspoediger verlie pen tot nu toe de zaken voor Hoek, dat na de 5-1-overwinning op WHS ook tegen TOGR vijf maal het net vond: 5-3. Het ver schil met vorig jaar? „We heb ben nu veel meer kwaliteit in aanvallend opzicht", antwoordt laatste man Peter Hamelink, „In twee wedstrijden hebben we nu al bijna onze produktie van vo rig jaar in 26 wedstrijden geëve naard". Het duel met Bevelanders - vorig jaar toch nog derde op korte af stand van Altena en Seroosker- ke - wordt in Hoek daarom met het nodige vertrouwen tegemoet gezien. „Ik verwacht gewoon twee punten", aldus Peter Ha melink, voor wie Bevelanders overigens een „collectief sterk en degelijk elftal" is. Voor zondag derde klasser Sluis kil staat dit weekeinde de thuis wedstrijd tegen Patrijzen op het programma. Een duel dat ge wonnen móet worden, niet al leen om de nasmaak van de 3-1- nederlaag tegen Clinge weg te spoelen, maar ook om niet nu al op een achterstand te worden gezet. „Ik wil Patrijzen niet on derschatten", zegt aanvoerder Peter Zwart, „maar ik denk dat we kunnen winnen als we onze kansen wat beter benutten dan tegen Clinge. Hadden we in het eerste half uur maar eenmaal ge scoord, dan hadden we toch een heel andere wedstrijd gespeeld". Bij Sluiskil maakt zondag Jean- Pierre Hubregsen zijn rentree. Of Willy de Jaeger in actie komt, hangt af van de tuchtcommissie van de KNVB, die zich deze week over het beroep van de voorstopper tegen zijn schorsing van vier wedstrijden buigt. Na de 3-1-overwinning op Sluis kil gaat Clinge ongetwijfeld vol goede moed op bezoek bij VES'35 uit Oudenbosch, dat met één punt uit twee wedstrijden voorlopig tot een plaats in de on derste regionen is veroordeeld. „Tegen Internos zijn we niet aan aanvallen toegekomen", zo ver klaart trainer Arnold Bracke de winst van zondag, „en tegen Sluiskil wel. Toen we eenmaal op 1-0 kwamen, zag je bij ons de druk wegvallen en durfden we alles weer. Tegen VES'35 moet dat wéér kunnen". Voor de wedstrijd tegen VES mist Clinge mogelijk middenvel der Jürgen de Block, die een schorsing wacht. Voor de rest is de ploeg compleet. Met twee gelijke spelen uit twee wedstrijden mag Terneuzense Boys tot nu toe op een redelijke start terugkijken. Zeker in ver gelijking met voorgaande jaren. „Qua voetbal mag het dan nog niet geweldig gaan", meent voorstopper Ko Simons, „we hebben nu wél twee punten". De Terneuzenaren gokken tegen De Meeuwe (uit) morgen op nieuw op een gelijkspelletje, om dat - aldus Ko Simons - „in deze fase van de competitie ieder puntje er één is". Leo Stal is voor de wedstrijd van morgen weer beschikbaar. In de vierde klas van het zater dagvoetbal speelt Zaamslag morgen thuis tegen Nieuwdorp, dat vorig seizoen nog derde klas ser was en dat in de twee tot nu toe gespeelde wedstrijden tot twee gelijke spelen kwam. En AZVV gaat op bezoek bij Co- lijnsplaatse Boys, dat ook al een totaal van twee punten telt. Voor zowel AZVV als Zaamslag geldt dat er gewonnen moet wor den: AZW om minimaal in het spoor van GPC te blijven en voor Zaamslag om van de laatste plaats af te komen. Van alle Zeeuws-Vlaamse zon dag vierde klassers is het tot nu toe Hontenisse, dat de beste in druk achterliet. Na de 3-1-over winning op Axel, reikte de ploeg van Willy Broekhoven ook tegen Breskens naar een overwinning met dezelfde eindcijfers. Zondag verdedigt Hontenisse zijn kop positie in de uitwedstrijd tegen Walcheren, waar mede-koploper RCS op eigen veld tegen Steen in actie komt. Vogelwaarde - Breskens is zon dag de enige Zeeuws-Vlaamse derby in de vierde klas. Voor bei de ploegen staan dezelfde belan gen op het spel. De verliezer haakt af, de winnaar blijft op niet al te grote achterstand van Hontenisse en RCS. Koewacht ontmoet op eigen veld Jong Ambon, terwijl zowel Terneuzen als Axel een uitwed strijd te wachten staat: Terneu zen tegen Vlissingen en Axel te gen Lewedorpse Boys. Tweede klas zaterdag: Hoek - Beve landers Derde klas zaterdag: De Meeuwen - Terneuzense Boys Vierde klas zaterdag: Zaamslag - Nieuwdorp en Colijnsplaatse Boys - AZW Tweede klas zondag: HW'24 - RKDVC Derde klas zondag: Sluiskil - Patrij zen en VES'35 - Clinge Vierde klas zondag: Koewacht - Jong Ambon, RCS - Steen, Vlissingen - Terneuzen, Lewedorpse Boys - Axel, Walcheren - Hontenisse en Vogel waarde - Breskens. BIERVLIET - De Zeeuws- Vlaamse Automobielsport Club (Zevac) heeft voor morgen, za terdagavond de Rit om de Gul den Haring op de kalender staan. „Een kaartleesrit voor de echte specialisten, maar zeker ook voor mensen met wat min der ervaring", zo verzekert ZE- VAC-voorzitter Ton Kooijman. Bij de ambiteuze rittensportver- eniging heeft men blijkbaar fan tasie te over, zeker als het gaat om het betitelen van een evene ment. Na schilderachtige - en soms reeds nostalgische - namen zoals de Slag om 't Hellegat en de Nacht van Zaamslag is men er met de Rit om de Gulden Ha ring weer in geslaagd met iets origineels voor de dag te komen. „De rit wordt verreden in de om geving van Biervliet, wat vooral bekendheid heeft verworven door het haring kaken", legt Ton Kooijman uit, die samen met Ad Riemens het uitzetten van de rit voor zijn rekening nam. „De Rit om de Gulden Haring is dan ook nog niet eens zo'n gekke naam. Zeker niet als je weet dat Jack van Harn van 'De Landbouw' een gulden haring als wissel-bo kaal beschikbaar heeft gesteld." Ook wat het technische gedeelte van de rit betreft hebben de uit zetters hun fantasie laten werken. De wedstrijdklassers krijgen bevoorbeeld een zoge naamde puntenrit (verschillen de stippen op een landkaart moeten in nummer-volgorde worden aangedaan of zo dicht mogelijk worden benaderd) voorgeschoteld, een systeem dat voor het eerst sinds vele jaren weer eens gebruikt wordt in de Zeeuws-Vlaamse rittensport. Maar ook aan de beginnende of minder ervaren rittensporter wordt gedacht. „De Toerklasse hoeft eigenlijk niet meer te doen dan een op kaart ingetekende lijn van start tot finish zo nauw keurig mogelijk te volgen", stelt de ZEVAC-voorman. „Een leuke oefening voor mensen waarbij het kaartlezen tijdens de vakan tie niet zo best lukte of dat willen verbeteren, maar vooral gezel lig. Ook de auto hoeft er niet on der te lijden, want we de route bestaat uit goed berijdbare we gen." Om 19.30 uur gaan de eerste deelnemers aan de Rit om de Gulden Haring morgenavond van start. De lengte van de kaartleesrit is 28 kilometer voor de Toerklasse, terwijl de A- en de B-klasse respectievelijk 60 en 35 kilometer voor de wielen krij gen. Inschrijven is mogelijk tussen 19.00 en 19.45 uur in café 'De Landbouw' aan de Gentsestraat in Biervliet. Elke deelnemer mag na afloop een keuze maken van de ZE- VAC-prijzentafel. OOSTBURG - De basketbalvereniging Oostburg houdt morgen, zaterdag in de sporthal De Veerhoek in Oostburg een basketbal gala. Trekpleister is Bobcat Gent, spelend in de hoogste klas van de Belgische basketbalcompetitie. De Gentse ploeg, met de Amerikaanse sterspelers Carl Henry en Butch Wade, speelt dan een demonstratiewedstrijd tegen een Zeeuwse selectie. Dit team, dat voornamelijk uit spelers van het Middelburgse Dyna mo bestaat, zal aangevuld met enkele gastspelers Bobcat Gent zo goed mogelijk partij trachten te geven. Het Zeeuwse team wordt gecoacht door Jannie de Vries. De wed strijd betekent de laatste kans voor Aaron Mac Carthy, coach van Bobcat Gent, om zijn ploeg voor te bereiden op de Belgische competitie die op 19 september begint. Voor elke (betalende) toeschouwer is er een vrijkaart te verkrij gen voor een van de thuiswedstrijden van Bobcat Gent. De wed strijd begint morgen, zaterdag om 20.00 uur. Voorafgaand zijn er wedstrijden van enkele teams van BV Oost burg. BRESKENS - Vijf Zeeuws- Vlaamse badmintonvereni gingen zijn present in de com petitie van de Nederlandse Badminton Bond. Terneuzen en De Sjuttul spelen mee in de (landelijke) bondscompetitie. Terneuzen 1 in de tweede klas se en Terneuzen 2 en De Sjut tul in de vierde klasse. In de eerste klasse van districts competitie komen Den Os- saert 1 uit Hulst en Groot Sas uit Sas van Gent elkaar tegen. Zij spelen met Terneuzen 4, Marathon 3, Astroiden 1, Avanti 3 en 5 en The Wings 2 in de afdeling B. De Hulsterse badmintonver eniging heeft een zeer goed sei zoen achter de rug. Alle drie de teams promoveerden naar een hogere klasse in de districts competitie. De eerste twee teams deden dat door kam pioen te worden. Het moto voor dit seizoen is dan ook: handhaven in elke klasse. Het eerste team is op een plaats ge wijzigd. Oliver Schelinski (vroeger spelend bij De Sjut tul) neemt de plaats in van Jaap Muilwijk. De drie andere plaatsen worden ingenomen doorMarjadeJ ager, Elly Tiele- man en Ronny Vermast. Het tweede team heeft goede hoop zich te handhaven in de tweede klasse. Zij krijgen Sinar 2, Zie- rikzee 2, Astroiden 2, Terneu zen 6, Rillandia Smashers 1, Marathon 5 en Backhand 3 als tegenstanders. Den Ossaert 3 is benieuwd naar de sterkte in de derde klasse die verder be staat uit Zeeland 1, Wissenker- ke 1, Astroiden 6, The Wings 3, Terneuzen 8, Pluumpje 3 en Backhand 5. Behalve aan com petitiespelers wordt er in Hulst ook veel aandacht geschonken aan recreanten. In sporthal Den Dullaert is dinsdagavond voor die groepspelers vrij ge maakt. De competitieteams spelen hun thuiswedstrijden in diezelfde hal op woensdag avond vanaf 20.00 uur. Den Os saert heeft daarnaast nog een aantal evenementen op het programma staan; de uitwisse lingen op zondagmiddag, het internationale teamtoernooi op 3 maart 1991 en het Grand Prix jeugdtoernooi op 13 april van het volgend jaar. Ook kin deren vanaf acht jaar spelen en trainen op woensdagavond, weliswaar kunnen ze niet mee doen aan competitiewedstrij den meedoen. Omdat er nog een plaats over was in de eerste klasse kon het eerste team van Groot Sas pro- moveren. Uit het eerste team vertrokken Gerrie van der Zalm en Lia de Bock. Van der Zalm ging vrijwillig naar het tweede team. „Ze kwamen er daar eentje te kort", vertelt hij. De Bock speelt niet vanwege gezinsuitbreiding. „We hadden een prima opvolgster, Tjitske Baars, maar ook die is zwan ger", aldus van der Zalm die ook competitieleider is. Anita Ingels neemt nu haar plaats in. In het eerste is Piet Bezemer niet meer weg te denken. Beze mer, bijna 40 jaar, begint aan zijn elfde competitieseizoen en traint de competitiespelers. Marjo Platschorre speelt eer ste heer in het team en Chan tal Wouters eerste dame. Van der Zalm denkt dat het team het zwaar zal krijgen. 'Toch kan het zich in de eerste klasse handhaven'. Het tweede team komt uit in de tweede klasse. Hun tegenstanders zijn: DOK 1, Astroiden 3, De Stenge 1, Netwerk 1, Terneuzen 5, Mara thon 6. Volgens Van der Zalm ont breekt de broodnodige aanvul ling voor de teams. „De men sen die nu competitie spelen, zijn dezelfde als tien jaar gele den. Er komt bijna niemand bij", aldus Van der Zalm. Groot Sas komt nu met twee teams in actie terwijl in de glo riedagen zeven teams op de been werden gebracht. In de jeugdcompetitie neemt een team deel. 'Dat team zal het heel zwaar krijgen maar ze doen wel ervaring op', vertelt de competitieleider. De bad mintonners trainen tweemaal in de week in de Vlaanderenhal te Sas van Gent. Het ledenaan tal van de vereniging blijft sta biel hoewel er veel verloop is. De Sluise vereniging zag het hele, eerste team, dat zo'n ze ven jaar in dezelfde samenstel ling speelde, uiteen vallen. Peter Vercruijsse verhuisde naar België en Fien Hoste, El len Ruessen en Marcel en Chantal Ide kregen te maken met gezinsuitbreiding. Het eer ste team speelde in de tweede klasse maar werd daaruit te rug getrokken. Schepnet komt nu met een team uit in de dis trictscompetitie. Een com pleet nieuw team gaat nu in de derde klasse spelen. Jan Jan sen en Anick Tas hebben al competitie-ervaring want zij speelden het vorige seizoen in het tweede team. Erik Pollet en Tine Vereecken maken het team compleet. „Ik hoop dat ze in de bovenste helft van de der de klasse kunnen meedraai en", vertelt competitieleider Frank van Damme. Schepnet heeft evenals vorig jaar een jeugdteam. Daarbii komt dit seizoen nog een meisjesteam. „We hebben zo'n 35 jeugdle den, vooral meisjes en een klei ne 40 seniorenleden", laat Van Damme weten. Men is in Sluis nog steeds op zoek naar een trainer. „Jan Peters uit Ter neuzen komt dit seizoen een vijftal avonden, maar wilde zich niet voor een heel seizoen binden", aldus Van Damme. Schepnet speelt op zaterdag competitie in de sportzaal aan de Vleeshouwerijstraat te Sluis. De club maakt veel ge bruik van de sporthal: dins dagavond trainen de competi tiespelers en de jeugd en woensdag- en donderdag avond is het vrijspelen. Terneuzen blijft de grootste le verancier van teams in Zeeuwsch-Vlaanderen. Twee teams zijn ingedeeld in de lan delijke competitie, zeven in de districtscompetitie en vijf in de jeugdcompetitie. Het eerste team, in de tweede klasse bondscompetitie, bestaat uit Marcel Wisse, Robert Peters, Patrick van Straten, Briggite Maas en Marion Peters. Het tweede telt zes leden: Remco ten Broecke, Mauric Perotti, Dennis Nijhof, Madeion de Feijter, Kristel Simpelaar en Mariska Louwerse. In de districtscompetitie is Terneuzen nog steeds goed vertegenwoordigd, met een team in de eerste klasse en elk drie teams in de tweede en der de klasse. De thuiswedstrijden worden op zondagmorgen in sporthal Oude Vaart afgwerkt. Ab Delzenne en Marcel Wisse nemen de trainingen voor hun rekening. Drie competitieteams brengt De Sjuttul uit Breskens op de been. Het is er één minder dan hét vorige seizoen. De animo om competitie te spelen, is dan ook niet groot. Het eerste komt, na degradatie, uit in de vierde klasse van de bonds competitie. De aanvulling van nieuw bloed voor dat team ont breekt momenteel. Daarom werd Ria Pieters weer van stal gehaald om het team compleet te maken. Haar teamgenoten zijn Anja Moerman en de ge broeders Edo en Martijn Pfaff. Het tweede Sjuttul team speelt in de tweede klasse afdeling B. Ze ontmoeten daar DFS 2, Astroiden 4, De Stenge 3, Avanti 6. Smash 3, Pluumpje 2 en Terneuzen 7. Het derde team speelt met Smash 5, Ma rathon 7, Astroiden 8, Avanti 7, Terneuzen 10, Pluumpje 4 en Backhand 6 in de derde klasse afdeling B. ■ILIPPINE - De inschrijving ide meeste trimlopen begint lesta) een uurtje voor de Brt, waardoor het dikwijls Heilijk is voorspellingen te ffin. Met de wedstrijden van afgelopen weken in het ach- jhoofd moet de Bevrijdings- Ip in Philippine morgen, za- |dag echter wel een succes pden. fcelo Obrie is in het Zeeuws- lamse trimmers-peloton zon- i enige twijfel de grote man ifi het moment. Met zeges in de preloop, de Kreekloop en de (else Bevrijdingsloop behoort tTerneuzenaar, indien hij za- pag aan de start verschijnt, Ier tot een van de grootste pshebbers voor de overwin- |g Hij zou daarmee zijn eerste fets in de Bevrijdingsloop van |ig jaar prolongeren, pens de Mosselloop, de trim- IP die drie weken geleden in llippine werd georganiseerd, I Hans van der Griendt, net [Obrie lid van de Terneuzense stiekvereniging Schelde- 'rt, erg sterk. Hoewel Van der iendt daarna nog zeer ver- nstelijk op de baan presteer- was het op de weg sindsdien rond de Hoekenaar. Veie lief- ibers zitten ongetwijfeld op -r eens en rechtstreeks duel sen de beide clubgenoten te chten. Bevrijdingsloop kent in to- vijf afstanden. De jongste ■'nemers kunnen om 14.45 van start gaan voor een 'dje van 1 kilometer. Voor alle pjden zijn de afstanden 3,6,5, P '4 kilometer. Deze vertrek- P om 15.00 uur. fchrijven is mogelijk vanaf P uur is de sportzaal aan de peinestraat te Philippine, |ar ook de start en de finish j1 gelegen. je deelnemers worden voor r' Prestaties beloond met een fmnering. aamslag nog met lege handen binnen een selectie van vijftien man en afspraken die niet door iedereen nagekomen werden. Bij Steen lag de tegenvallende start aan een complex van facto ren. Bij Zaamslag is toch van een andere situatie sprake: drie spe lers, die ik moest vervangen en nooit had ik de beschikking over alle spelers. Maar ook bij Zaam slag is dus sprake van een moei lijke start voor mij, dat is duide lijk. Laat ik maar zo zeggen: daar word ik hard van. Het is te genwoordig makkelijker om trainer te worden van bijvoor beeld Terneuzen. dat vijf nieuwe spelers aantrekt dan van - in mijn geval - Zaamslag. Maar ik ga er niet gebukt onder, echt niet. Zo lang ik de overtuiging heb dat het beter kan, blijf ik ge loven in een ommekeer. Eens moet het middenveld toch gaan draaien, de rest volgt dan wel". Hoe dan ook, je kijkt nu al tegen een grote achterstand aan. Zo wordt het wel erg moeilijk om je nog bovenin te mengen? Jan de Block: „Natuurlijk. Maar wat zijn nou vier punten, wees eer lijk. En daar komt nog eens bij dat wij dit seizoen hebben ge steld dat wij ons voorlopig willen handhaven. Alleen al door het verlies van drie routiniers had den we onze verwachtingen bij gesteld. Met onze beperkte eigen middelen willen we alleen maar zo ver mogelijk komen. Vergeet ook niet, dat we Ko Ruitenburg nog steeds missen. Zijn blessure heeft tot nu toe meegespeeld, ze ker weten. We hebben niet alleen moeten wennen aan een nieuwe verdediging, maar ook nog eens zonder onze belangrijkste speler moeten spelen. Ko zet tenslotte de lijnen uit, geeft leiding en kan ook nog eens scoren. Voor mezelf weet ik dat we pas op het niveau van vorig jaar zullen zitten als Ko weer terug is". Jij bent de wanhoop dus nog niet nabij? Jan de Block: „Ik in elk geval niet, anderen zullen best wel slecht lopen. Maar ik blijf zeg gen: ik heb ons voor de beker te gen HW zien voetballen en ik heb ons de tweede helft tegen AZVV zien domineren - dan lijkt het me sterk dat we er niets meer van kunnen. Bovendien, in de vierde klas zijn alle ploegen aan elkaar gewaagd. Wij pakken on ze punten heus nog wel". RMSLAG - Na twee wed den in de nieuwe competi- js Zaamslag de enige ploeg ie vierde klas van het zater- ,oetbal. die nog met lege en staat. Was er op de eer- Épeeldag een 1-0-nederlaag feigen veld tegen AZVV, za ag verloor de formatie van de Block óók van het Vlis- Se GPC, dat na een 0-0-rust- d met 3-0 aan het langste I trok. Van de topper, die inslag vorig jaar toch was, 4t tot nu toe nog weinig hoewel er verzachtende tandigheden zijn aan te •en. „We hebben nog niet aal kunnen spelen met het 1 dat mij voor ogen staat", s Jan de Block, „Zelfs op dit ent moet ik door allerlei aken improviseren". toeverre heb je rekening ge lden met een tegenvallend In, want aangenomen mag I worden datje twee nederla ag rij niet ingecalculeerd Ide Block: „Tja, je gaat er als lier nooit van uit dat je twee [strijden op rij veriiestr hoe- el ik wel verwachtte dat de eer- [wedstrijd tegen AZW zwaar I worden en dat we in GPC moeilijke tegenstander zou- treffen. We zijn beide duels tonnen met het idee om in elk bl een gelijkspel af te dwin- [maar dat is dus iets anders Bepakt. Toch zeg ik nog: te- H AZVV was alles mogelijk en ■C was geen tegenstander om lg van te zijn. Als we die wed- Iden opnieuw zouden mogen len, dan weet ik bijna zeker jwe wel een of meer punten [den pakken!". de Block: „In de voorberei- l is inderdaad alles mis ge il wat maar mis kon gaan. [is zelfs zo geweest dat ik tot [met de wedstrijd tegen AZVV moeten improviseren, om it ik dan de één en dan de an- fer door omstandigheden ook fst missen. Maar aan de an- kant zeg ik: de resultaten |tnu toe zijn niet per se het ge- van onze slechte voorberei- Tegen AZVV speelden we {oorbeeld een goeie tweede t, waarin AZW er niet aan te kwam. En zaterdag kwam GPC het eerste kwartier niet over de middellijn. Als we in die fase 1-0 hadden gescoord, was het gegarandeerd een andere wedstrijd geworden. Na dat eer ste kwartier zijn we teruggeval len en na de rust klopte er zelfs helemaal niets meer van. Ze kunnen het wel, maar het komt er nog niet uit, omdat er nog te veel onder hun niveau blijven. Als er eens twee wat minder spe len, maar zes of zeven." Is het vertrek van drie basisspe lers van verleden jaar misschien toch teveel van het goede ge weest? Drie verdedigers vervan gen, dat vergt een hele aanpas sing? Jan de Block: „Nee, ik denk niet dat dat de reden van onze tegen vallende start is. Ik heb tevoren gesteld: de verdediging waar over we kunnen beschikken, moet normaal kunnen functio neren als ons middenveld goed draait. Tegen AZVV lukte dat nog enigszins, maar tegen GPC leek het nergens op. Van ons middenveld was er maar één die zijn normale niveau haalde, de rest was niets. Als je middenveld niets klaar maakt, dan wordt de druk op je verdediging alleen maar groter. Alleen aan onze verdediging ligt het per se niet". De slechte start moet ook jou persoonlijk pijn doen. Vorig jaar kende je een ongelukkig begin met Steen, waar je uiteindelijk al na enkele maanden vertrok, nu wéér met Zaamslag? Jan de Block: „Het is natuurlijk zo dat ik bij Steen bij een vereni ging kwam waar al 12,13 jaar een trainer werkzaam was die uit de Club zelf voortkwam. Ik kwam daar als een volslagen vreemde binnen. Daarbij kreeg ik te ma ken met vijf, zes geblesseerden Zaamslag-trainer Jan de Block op de voorgrond: we pakken onze punten heus nog wel (foto Camile Schelstraete I)e Sluise vereniging het Schepnet: (vlnr) Erik Pollet, Anick Tas, Jan Jansen en Tine Vereecken foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 41