Axel geeft Bureau Slachtofferhulp geen subsidie Hof van Eede opnieuw probleem-onderwerp Citohallen Axel gaan D66 Aardenburg kritiseert heffen rioolrecht Reddingboot bezoekt Breskens streek onderdak bieden aan grote evenementen Graauw wordt nog dit jaar heringericht Consumentenonderzoek draagt adviezen aan iïosVoet es o ®l VRIJDAG 14 SEPTEMBER 1990 ÏLOOSTERZANDE Partij cd's in Clinge gestolen ïMERKBAI\IDEI\|| Aanpassingen Hondenbelasting Poolshoogte Ambras uit Hulst presenteert LP Serieus Zeeuwen scoren hoog met honden op kampioenschap Bestuur sprak met raadsleden Aardenburg Bijdrage provincie 80 mille O m N 1 E T E N V A N G R 1 E G Showband Sas viert lustrum Winkelstad Sluis moet investeren LUIS - Sluis doet het goed als ,inkelstad. Maar om deze posi- e in Zeeuwsch-Vlaanderen te ehouden, zijn er veel maatre- elen en aanpassingen nodig op erschillende gebieden. Dat lijkt uit het consumentenon- erzoek Sluis dat onlangs werd fgerond. De eindrapportage erd donderdagmiddag in het emeentehuis van Sluis aange- oden door de voorzitter van de liddenstandsvereniging Sluis Bogaard aan burgemeester M. veraers. [et onderzoek, dat is uitgevoerd oor het adviesbureau voor ïimtelijk beleid, ontwikkeling Ki inrichting (RBOI), heeft in de lomer en het najaar van 1989 laats gevonden. o werden consumenten (457 ersonen) en de eigen onderne- I ïers aan de tand gevoeld over I luis. Volgens Bogaard heeft dit I eldwerk een enorme hoeveel- I eid informatie opgeleverd. Het blijkt dat Sluis ieder jaar ezocht wordt door meer dan rie miljoen bezoekers, van wie 1,8 miljoen uit België afkomstig is," aldus Bogaard, die de in- I loed van de Belgische .klanten liersoonlijk hoger had inge- I chat. Een bezoek aan Sluis Ifordt volgens het rapport ge- I liddeld erg hoog gewaardeerd. I In vergelijking met de ons om- ggende winkelcentra, Oost- urg, Terneuzen, Axel en Hulst, ,oet Sluis het bijzonder goed," ldus de middenstandsvoorzit- er. fissen alle positieve geluiden linkt er volgens hem ook een /aarschuwing door. „Omdat Huis beschikt over een groot erzorgingsgebied is de concur- entie navenant. Er zal dan ook neer dan gemiddelde inspan- ling moeten worden verricht om en verblijf zo aangenaam moge- ijk te houden," aldus Bogaard, lie eraan toevoegde dat bij een oeristische groei naar bijvoor- leeld 4,5 miljoen bezoekers per aai' er ingrijpende maatregelen lodig zijn om een goede ont- angststruc.tuur te waarborgen, iogaard noemde de aanbevelin- iingo - Vandaag, vrijdag rordt in het parochiehuis in ïroenendijk een bingo gehou- len voor de ouderen uit Kloos- erzande en omgeving. Aanvang .3.30 uur. 4ARDENBURG - De invoering ran rioolrecht stuit op bezwaren Jij de fractie van D66, zo bleek ionderdagavond tijdens het lonsultief overleg van de Aar- lenburgse raad. W. F. West- ihaal heeft er op zich geen moei- :e mee, dat er extra belasting ;eïnd wordt om de vernieuwing ran het rioleringstelsel te reali seren, alleen is hij het niet eens net de manier waarop dat ge- )eurt. De D66'er zou liever zien lat het college de onroerend (oedbelasting (ogb) zou verho len. „Daar zijn tot nu toe de rio- eringswerkzaamheden uit be- saald. Waarom dan nu een trend breuk?" zo vroeg Westphaal zich if. Ook PvdA-vertegenwoordig- >ter mevrouw A. S. Keymel- ?ambier verbaasde zich over de bpstelling van het college. Vol lens haar werd de verkeerde tfeg bewandeld. Eerst zou het basisrioleringsplan moeten wor sen vastgesteld, vooraleer het college met een voorstel komt Jrn rioolrecht in te voeren. Ver- CLINGE/HULST - In de nacht van woensdag op donderdag is uit een zaak aan de Graven straat in Clinge een grote hoe veelheid cd's en een geldbedrag ontvreemd. De dader(s) dron gen) door het forceren van de achterdeur het pand binnen. In piezelfde nacht werd ook inge broken in een woning aan de Koutziederstraat in Hulst. Hier betrad men via de garage het pand. Er werd een hoeveelheid huishoudelijke voorwerpen als mede contant geld gestolen. Een Poging om in de Saxhavenstraat een woning binnen te dringen is niet gelukt. De dader(s) werd(en) kennelijk gestoord en ging(en) er vandoor. Advertentie tt<c<c«<«cc«ccc<c<:oc<o<c<c<<o<.cccr bij ons het laagst in prijs X l informeer vrijblijvend X SINDS 1910 VERTROUWD VAKMANSCHAP? ;Fred, van Eedenstraat 1 STERNEUZEIM Tel. 01 150-13456 X Hof te Zandeplein 17 j V 00STER2ANDE Tel. 01148-1412 gen voor het bedrijfsleven zoals die zijn opgenomen in het rap port: er zijn nieuwe marktont wikkelingen nodig, het pro- duktaanbod kan worden ver sterkt, er dient een doelgericht promotiepakket te worden op gesteld, terwijl ook een goede in terne organisatie een voorwaar de is. „Anderzijds moeten door de ge meente maatregelen worden ge nomen en aanpassingen worden gedaan in de ruimtelijke sfeer, zoals de begeleiding van de ver keersdruk. de uitbreiding van parkeerplaatsen bij het cen trum, de verbetering van de be- wijzering en waar mogelijk het aanpassen van straten en plei nen." Bogaard beseft, dat wanneer er meer bezoekers komen, er moei lijke keuzes gemaakt zullen moeten worden. „Dat vergt op termijn forse investeringen." In vesteringen, die gedeeltelijk door de ondernemers gedragen moeten worden. Begin jaren EEDE - De raadsleden van Aar denburg hebben hun kennis over het reilen en zeilen van het multifunctioneel centrum de Hof van Eede in twee maanden tijd redelijk bijgespijkerd. Dat mocht woensdagavond tenmin ste worden geconcludeerd tij dens een informatieve bijeen komst die door het bestuur van de stichting Hof van Eede was belegd. Slechts drie van de elf raadsleden kwamen opdagen om eens persoonlijk van de be stuursleden te horen waar de schoen wringt. Tijdens de raadsvergadering van 26 juni lieten E. Wijffels (CDA) en F. van Dongen (Ge meentebelangen) nog weten dat ze nauwelijks mee konden pra ten over subsidievoorstellen van het Hof, omdat ze kennis te kort kwamen. De uitgenodigde raadsleden van de twee coali tiepartijen lieten gisteren ech ter alle vier (de wethouders wa ren niet door het stichtingsbe stuur gevraagd) verstek gaan. Beide partijen belden wel af bij bestuursvoorzitter H. van Rie. der pleitte mevrouw Keymel voor gedifferentieerd tarief voor grootgebruikers. F. G. M. van Dongen van de partij Gemeente belangen kon zich vinden in het collegevoorstel. Burgemeester mr E. F. Jongmans liet de raad weten dat het college had geko zen voor het profijtbeginsel. Wie van de voorziening profiteert, wordt aangeslagen. In antwoord op mevrouw Keymels bezwaren kondigde wethouder R. A. J. van de Wijnckel aan dat binnenkort een uitgewerkt basisriolerings- plan wordt gepresenteerd. De CDA-wethouder ontkende dat zijn partij met de keuze voor rioolrecht terugkwam op eerder gedane uitspraken in de raad. Ook de geplande verhoging van de hondenbelasting maakten de tongen los. D66-raadslid West phaal was het meest rigoreus in zijn opstelling. Hij pleitte voor totale afschaffing van deze be lasting. „Het helpt niet, is ondoelmatig en volstrekt willekeurig," zo hield hij zijn mederaadsleden voor. Raadslid P. van Belleghem vroeg zich naar aanleiding van het voorstel om de erfpachtka- nons aan te passen af of er' wel licht een relatie bestond met de reconstructie van de haven die veel meer blijkt te kosten dan was begroot. Burgemeester Jongmans ontkende dat ten stelligste. De aanpassing van de verschillende gemeentelijke be lastingen paste in het al jaren ge voerde beleid, zo liet de hij Van Belleghem weten. De opstelling van het college in zake het subsidieverzoek van de Wetenschapswinkel Zeeland, dat men wil afwijzen, lokte kri tiek uit van D66'er Westphaal. Hij stoorde zich met name aan het feit dat de beslissing was 'voorgekookt' in het Zeeuws- Vlaamse b en w-overleg. De bur gemeester noemde het een goe de zaak dat de Zeeuws-Vlaamse gemeenten het beleid op elkaar afstemmen. D66 wil het subsi dieverzoek van de Wetenschaps winkel honoreren. De andere raadsleden in Aardenburg lijken daar duidelijk anders over te denken. Van Belleghem kondig de in de rondvraag aan dat hij uit het stichtingsbestuur van de Hof van Eede in Eede stapt. Dit in reactie op de tegenvallende opkomst tijdens het open ge sprek met de Aardenburgse raadsleden over de problemen rond het dorpscentrum. tachtig tastten de ondernemers in Sluis al stevig in de buidel voor de herinrichting van het centrum. Wat het parkeerpro bleem betreft verwacht Bogaard dat bij een toenemende drukte men 'onder de grond moe.t of de lucht in'. De uitvoering van de aanbevelingen zal over een aan tal jaren worden uitgesmeerd. Volgens Everaers dringt de tijd voor Sluis. „Dat weten we alle maal. Andere kernen kijken met jaloerse blikken naar Sluis en willen een graantje meepikken. Wij proberen dat te voorko men," aldus de burgemeester. Het is voor hem vanzelfsprekend dat er gezamenlijk met de Sluis- se ondernemers oplossingen worden gevonden. Er zullen daarvoor werkgroepen worden opgericht. Inspraak en invloed van de ondernemers vindt ook G. van Daele van de midden standsvereniging noodzakelijk. Om aan een deel van het geld voor de kosten te komen heeft hij een oplossing: „Sinds de her inrichting is er veel parkeergeld geïnd." Van Dongen wilde niet meer kwijt dan dat de reden voor het wegblijven van zijn fractie Van Rie 'genoegzaam bekend' moest zijn. CDA-fractievoorzitster G. van Westrienen-de Nijs meldde dat intussen voldoende infor matie op het stadhuis was bin nengekomen wat ook door de confessionelen kon worden op gepikt. Zij vond het weinig zin hebben om nu vóór 2 oktober, de datum waarop het stich tingsbestuur en b en w van Aar denburg om de tafel gaan zitten, nog eens naar de Hof van Eede te komen. Ook PvdA en VVD lie ten het afweten. W. Westphaal (D66), E. Ramme- laere en P. van Belleghem (bei den lijst Rammelaere) kwamen toch nog maar eens poolshoogte nemen in Eede. Van Belleghem had overigens tegelijkertijd de pet van bestuurslid van de stich ting op. Daarnaast was ook A. Scheppers, oud-VVD-raadslid, naar het multifunctioneel cen trum getogen. Hij wordt mis- BRESKENS - De nieuwe red dingboot van de Koninklijke Noord- en Zuid-Hollandsche Redding Maatschappij (KNZHRM) was donderdag op HULST - De Stichting AM- BRAS Volksmuziek uit Hulst presenteert in samenwerking met Piet Brakman op 27 oktober zijn tweede LP in Den Dullaert in Hulst. De LP gaat 'Op 't Rand je' heten en is de tweede van het vier leden tellende gezelschap. De plaat zal onder andere wor den aangeboden aan de loco burgemeester van Hulst en de burgmeester van Axel. 'Op 't Randje' bevat naast eigen, nieuwe creaties ook bestaande volksliedjes. Deze laatste stam men zowel uit het traditionele circuit als uit de streekgebon den - en gewoonlijk spontaan ontstane - liederenschat. Aan de presentatie wordt medewerking- verleend door Frans de Schep per en Sankie Koster, die de avond presenteren. De aanvang is om 20.15 uur. schien gemeentelijk afgevaar digde in het bestuur van de Hof omdat geen van de zittende raadsleden in het bestuur zitting- wil nemen. Als woordvoerder van het bestuur herhaalde Van Rie nog eens het lijstje klachten van het stichtingsbestuur. Het college neemt het bestuur niet serieus en behandelt futili teiten veel te formeel. Verzoeken om bepaalde zaken aan te pak ken, blijven maanden liggen en meestal moeten dan eerst weer zaken veranderd worden voor er iets gebeurt. Daarnaast is het seizoen intussen begonnen en staat nu nog niet vast op hoeveel subsidie de Hof van Eede kan re kenen, somde Van Rie nog maar eens op. Het bestuur wilde het bijltje er eerst bij neer gooien, maar om de gebruikers niet de dupe te laten worden, blijven ze nog enige tijd zitten. In elk geval tot eind oktober, omdat het bestuur verwacht dat dan de exploitatie-opzet van de stichting in de raadsvergadering- bezoek in Breskens. De boot Jan van Engelenburg is vernoemd naar zijn legator. Het schip wordt zaterdag 22 september ge doopt in Terschelling waar hij ook gestationeerd wordt. De reddingboot wijkt iets af van de dit jaar in gebruik genomen Prinses Margriet van de Konink lijke Zuid-Hollandsche Maat schappij tot het Redden van Schipbreukelingen iKZHMRS). SAS VAN GENT - Showband Sas van Gent viert zondag haar vijfjarig bestaan met een groot se taptoe op het Keizer Karei- plein. Vanavond ontvangen de showbandleden uit handen van een afgevaardigde van het An jerfonds de nieuwe tenues. Naast de organiserende vereni ging nemen showband Irene uit Terneuzen, showband Jeugdbe- lang uit IJzendijke. showband Axel, showband Real Friends uit Gent en Marching Band Prins Willem van Oranje uit Dor drecht deel aan de taptoe. Zon- damiddag starten de korpsen wordt behandeld. Het gesprek met b en w is dan begin die maand geweest en tegen die tijd zou dan bekend moeten zijn wat er gaat gebeuren. Dat zal dan overigens ook wel moeten, want voorzitter Van Rie verwacht dat de bodem van de schatkist van de stichting tegen die tijd te zien is. Het bestuur heeft namelijk besloten geen huur van de ge bruikers te vragen. Inkomsten komen dus alleen uit de barop- brengsten. Vier hulpkrachten, een schoonmaakster en een klusjesman moeten echter wel door de stichting worden be taald. Wethouder W. van Helden meld de vorige week dat de stichting zelf moet weten of ze geen toe gangsprijs vraagt. De Hof zou zich dan echter alleen in eigen vlees snijden. Van Rie: „Dat is niet waar zo zal de wethouder binnenkort merken. Want om het iets langer te kunnen uitzin gen, zullen we in elk geval de re keningen van de gemeente voor lopig niet betalen. De gemeente betaalt bijvoorbeeld gas, elektri- Zo heeft de Jan van Engelen burg een dicht achterschip, ter wijl dit bij de Margriet open is om drenkelingen op eenvoudige wijze uit het water te halen. Volgens inspecteur N. De Jonge zullen de beide maatschappijen fuseren „Negentig procent van beide besturen zijn het daarover eens," liet hij donderdagmiddag- weten. De Jan van Engelenburg kwam naar Breskens omdat het om 13.15 uur met een rondgang door het centrum van Sas van Gent. Gedeputeerde mevrouw De Vries-Hommes opent om 14.00 uur de taptoe. Na shows van alle korpsen vindt om 16.30' uur de finale plaats. Vanavond is er een feestavond voor leden en genodigden. Het accordeonorkest De Accona's uit Assenede (België) zorgt van af 20.00 uur voor de muzikale be geleiding. Om 20.30 uur zal me vrouw Aronson, afgevaardigde van het Anjerfonds afdeling Zee land, het nieuwe tenue voor showband Sas van Gent presen teren. citeit en water van het gebouw en stuurt de rekeningen vervol gens door naar ons. Wij zullen die echter niet voldoen." Samen met twee andere be stuursleden liet Van Rie vervol gens de problemen bij de Hof zien. Aan de reacties te horen, zijn in elk geval drie raadsleden overtuigd van de goede bedoe lingen van de stichting. West phaal voegde er wel aan toe dat de Hof wel 'net als andere vereni gingen prioriteiten moet stel len'. „Het kan natuurlijk niet zo zijn dat de Hof van Eede direct alles krijgt wat ze graag wil heb ben. Aan de andere kant heeft u als bestuur recht op duidelijk heid. Of de gemeente geeft sim pel een exploitatiesubsidie, öf u krijgt de verantwoordelijk voor een vastgesteld budget." De aanwezigen konden het met die conclusies eens zijn en besloten vervolgens maar rustig 2 okto ber af te wachten. „Iets anders kun je toch niet doen", ver woordde Rammelaere gelaten de stemming van de aanwezi gen. schip nog 'uren moet maken'. Vandaag, vrijdag, vertrekt het schip weer. KLOOSTERZANDE - Op 7 en 8 september zijn in het stadion De Vliert in Den Bosch de Neder landse Kampioenschappen Po- litiehondendressuur gehouden. Twee leden van de Koninklijke Politiehondenvereniging Zee land hebben aan dit kampioen schap meegedaan. De honderd procent score, die Jean de Nooij- er uit Koudekerke tijdens de se lectiewedstrijden in Kapelle haalde, was ruim voldoende om deelname aan dit kampioen schap af te dwingen. Met zijn Mechelse herder Rick behaalde hij een uitstekende zesde plaats in de categorie politiehond 1. Voor het certificaat politiehond 2 wist René Loos uit Clinge met zijn Mechelse herder Oscar be slag te leggen op de achtste plaats. De Loos was als Zeeuws kampioen afgevaardigd naar Den Bosch. AXEL - Het Bureau Slachtof ferhulp hoeft voorlopig niet te rekenen op subsidie van de ge meente Axel. De leden van de commissie welzijn namen woensdagavond het negatieve advies van burgemeester en wethouders over om geen ge hoor te geven aan het verzoek van de instelling. Het college is van mening dat het takenpakket van het provin ciale bureau reeds voor rekening wordt genomen door de in Ter neuzen gevestigde Stichting Maatschappelijke Dienstverle ning. Volgens voorzittend wet houder J.M. van Schaik is het dan ook niet logisch om twee 'el kaar overlappende' instellingen financieel te ondersteunen. Het negatieve advies van de commissie is overigens nog niet helemaal definitief. De gemeen te Axel houdt de 'subsidie-deur' op een klein kiertje, door alsnog te bekijken of het betreffende ta kenpakket van de Terneuzense stichting ook in de praktijk uit voerbaar blijkt. AXEL - In de stallingshallen van de busonderneming Cito in Axel mogen straks grote evene menten worden georganiseerd. De hallen gaan onder meer on derdak bieden aan de jaar markt, kerstbeurs, vakantie- en autosalon. De leden van de Axelse commissie VROM gin gen woensdagavond unaniem akkoord met het voorstel van burgemeester en wethouders hiertoe het bestemmingsplan voor het betreffende bedrijfs terrein aan te passen. Het aantal te organiseren evene menten is overigens wel gebon den aan een maximum van zes. Volgens voorzittend burgemees ter W.J. de Graaf is dit getal wil lekeurig gekozen. Daarbij is ech ter wel rekening gehouden met een beperking van de extra druk op de directe omgeving van de hallen, zo legde De Graaf uit. Een aantal horeca-ondernemers maakte vorig jaar bezwaar tegen de organisatie van evenementen als de jaarmarkt in de Citohal- GRAAUW - Burgemeester en wethouders van Hulst willen dat nog dit jaar met de herin richting van Graauw wordt be gonnen. Het college kent aan dit project een 'hoge prioriteit' toe, nu door gs een bijdrage is toege kend van 80.000 gulden, mits dit bedrag ook vóór eind 1990 voor de reconstructie wordt aange wend. De kosten die de gemeente moet dragen voor het plan bedragen nog 111.000 gulden. Ondanks dat dit bedrag niet is opgeno men in de thans geldende meer jarenbegroting en de Meerjaren planning Stads- en Dorpsver nieuwing, willen b w toch zo snel mogelijk met de werken be ginnen. De realisering van een dorpscentrum (-plein) wordt het eerst aangepakt. Hiervoor is in middels een ontwerp gemaakt, en het centrum is gesitueerd aan het eind van de Dorpsstraat. Met dit ontwerp wordt tevens beoogd het 'stenige' karakter Voor de toneelgroep Axcellent heeft de gemeente wel geldelijke steun in het vooruitzicht ge steld. Een meerderheid van de commissie welzijn toonde zich woensdagavond voorstander van een basisbedrag van dui zend gulden per jaar. Daarnaast krijgt Axcellent een startsubsi die van nog eens duizend gul den. dat onder meer gebruikt kan worden voor de aanschaf van decorstukken en een catalo gus. Aan het advies van vier commissieleden om de toneel groep een hogere startsubsidie te doen toekomen, werd geen ge hoor gegeven. De commissie ouderenbeleid gaf woensdag uiting aan de wens een eerder genomen besluit om trent een subsidieweigering voor de aanschaf van een alarm systeem ten behoeve van zeven tien ouderenwoningen te her zien. Ook menen de commissie leden dat de toewijzing voor ou derenwoningen, drie in 1991, te laag is. Dit in verband met de stijgende leeftijdsopbouw in de gemeente Axel. len. Bij wijze van proef stond de gemeente destijds naast de jaar markt een vakantie- en autosa lon in de busstalling toe. De pro testerende ondernemers gaven echter te kennen dergelijke gro te evenementen liever in het centrum van Axel te willen zien. De lokatie Citohallen zou het publiek volgens hen namelijk uit de binnenstad wegkapen. Vertegenwoordigers van ge meente en horeca gaan binnen kort met elkaar aan tafel zitten om de nieuwe plannen door te spreken. Voor het Cito-terrein geldt een bedrijvenbestemming. Om de hallen te mogen gebruiken voor andere doeleinden, is een herzie ning van het bestemmingsplan nodig. De commissie VROM gaf woensdag z'n toestemming om dit via de versnelde zogeheten artikel 19 procedure te laten ver lopen. Krachtens deze behande ling kunnen belanghebbenden bezwaar indienen tegen de nieu we plannen van Cito en gemeen te. van het dorp te wijzigen alsmede de verkeersveiligheid te bevor deren. Het college hoopt dat de realisering van een dorpscen trum de aanzet vormt tot een verdere aanpak van de proble matiek die in de kern Graauw speelt. Het dorp kent een vol gens b w ernstige vergrijzing en ontgroening en een groot be volkingsverloop. Ook is de kwa liteit van de woningen matig tot slecht en behoeft de riolering nog verbetering. Het is de bedoeling dat de Dorpsstraat in de toekomst in zijn geheel wordt gerecon strueerd in nauwe samenhang met de vernieuwing van de riole ring en met meer groenvoorzie ningen. Het plan is door het geld van gs in een stroomversnelling terecht gekomen. Gs verzochten het ministerie van WVC in het kader van 'bijzondere projecten dorpsvernieuwing' om een bij drage. Hi X. - -r - M Het publiek waardeert Sluis goed als winkelstad tfoto Camile Schelstraete) raHf 11111111 7- üfSj X V SHil Ifl A-V\v>>v De nieuwe reddingboot voor Terschelling Jan van Engelenburg maakte donderdag een proefvaart in gezelschap van de Prinses Margriet foto Camile Schelstraete) (Advertentie) De romantische, melodieuze en melancholieke muziek van Edvard Grieg komt aan bod bij diverse concerten in het Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen. De sonate voor cello en piano (15 sept.), de Holberg Suite (23 sept.) en het pianoconcert (30 sept.) zijn geliefde muziekstukken, die u nu op het hoogste nivo kunt horen! vr. 14 sept. 20.00 uur Oostburg R.K. Kerk KAMERKOOR VAN MALMÖ missen, hymnen en Magnificat za. 15 sept. 20.00 uur Terneuzen Zuidlandtheater TRULS MORK (cello), JUHANI LAGERSPETZ (piano) Grieg, Beethoven, Schumann za. 22 sept. 20.00 uur Aardenburg Sint Baafskerk GOTHENBURG SYMFONIE ORKEST Sibelius, Moessorgski, Sjostakovitsj zo. 23 sept. 15.00 uur Axel De Halle KAMERORKEST SINFONIA o.a. Holberg Suite van Edvard Grieg ER ZIJN NOG KAARTEN! 01150-95555 FESTIVAL VAN ZEEUWSCH-VLAANDEREN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 35