PZC Plan Terneuzen voor oprichting ouderenplatform Hontenisse betaalt flink om vandalisme te voorkomen streek Wethouder Terneuzen praat met ouders Muziekfeest Ons Genoegen trekt een massa publiek Wij feliciteren: Stichting 'Het Zeeuwse Landschap' FAM. CLAIRREN van de 'Noord' en van de brug bij de 'Hengst' met de nieuwbouw schaapskooi bij de Zo moerassig het bouwterrein Zo hecht was onze samenwerking s'-'k ï--u' rw WS* If&i DINSDAG 11 SEPTEMBER 1990 Wijzigingen begroting in commissie Sluis Onzeker T rombone-record Reprise Andere vorm Van Ravenswaay 45 jaar predikant Hoorzitting Vogelwaarde westdorpfT Programma BRT-radio uit Philippine breskens Van Kerckhoven's Bouwbedrijf B.V. Pr. Rooseveltstraat 7 Postbus 17 4587 ZG Kloosterzande Tel. 01148-3099 DE LIONS CLUB OOST-ZEEUWS-VLAANDEREN oostburg Actie behoud schippersschool TERNEUZEN - Een groep bin nenschippers in Terneuzen wil in actie komen voor behoud van de basisschool voor schippers kinderen 'De Loopplank'. Die school, de enige in z'n soort in heel Zeeland, dreigt omstreeks 1992 te verdwijnen. De school telt nu nog een kleine veertig kinderen. Directeur J. Timmer: „Maar het staat vast dat deze vorm van onderwijs na 1992 verdwijnt. Misschien komen we het dan nog een jaartje of wat rekken, maar er komt echt een einde aan." De ouders van de schipperskin deren die nu onderwijs volgen aan De Loopplank voelen eigen lijk helemaal niets voor mede werking aan opheffing van de school, zo bleek maandag toen een aantal van hen direct actie wilde gaan voeren. Ze waren SLUIS - In het stadskantoor in Sluis vergadert vanavond (dinsdag) de commissie finan ciën/bestuurlijke coördinatie van de gemeente Sluis. Op de agenda staat onder meer het vaststellen van een begrotings wijziging van het dienstjaar 1990. Zo is de post representatie verhoogd met 20.000 gulden. In de primitieve begroting is geen rekening gehouden met extra representatieve verplichtingen ten aanzien van het 700-jarig be staan van Sluis, legt het Sluisse college in een toelichting uit. Ook de post openbaar groen is met 10.000 gulden verhoogd. De raming in de primitieve begro ting, ruim 18.000 gulden, is ruim schoots overschreden door de stormschade van begin dit jaar. Ook de bezichtiging van het stadhuis en de toren kostten meer geld. Er was een bedrag van 5.000 gulden geraamd. De verdubbeling van de raming zal naar de verwachting van het col lege reëel zijn. Eén post wordt verlaagd van 25.000 gulden naar 5.000 gulden. Het betreffen de entreegelden van 't Zwinmu seum. Nu al stelt het college dat de raming ruimschoots te hoog is. Tijdens de vergadering ko men verder de bedragen van de vergoedingen voor het personeel van de vrijwillige brandweer aan de orde. De vergadering begint om 19.30 uur. gealarmeerd door een brief, die directeur Timmer vrijdag had meegegeven aan de kinderen. Daarin werden de ouders uitge nodigd voor een gesprek met wethouder W. de Zeeuw (onder wijs). Dat vindt over een week plaats. De Zeeuw maandag: „Ik begrijp de onrust best, maar ik wil eerst eens van de ouders per soonlijk horen hoe zij de toe komst van het onderwijs voor hun kind nu precies zien. Er zijn verschillende mogelijkheden. Het ministerie heeft al laten we ten dat deze vorm van - zeg maar - speciaal onderwijs sowieso ver dwijnt. Maar indien wordt beslo ten om met de hele groep kinde ren aansluiting te zoeken bij een 'wal-basisschool' dan is het niet ondenkbaar dat 'Den Haag' ex tra geld beschikbaar stelt voor aanvullende faciliteiten." Voe len de ouders daar niets voor en kiezen ze voor willekeurige plaatsing van de kinderen op an dere basisscholen, dan leidt dat tot versnippering en dan gaan ook die extra gelden aan de neus van de gemeente voorbij. Overigens is de toekomst van De Loopplank al jaren uiterst onze ker. Ooit werd wat meer zeker heid gezocht door een samen werkingsverband met de voor malige Zonneschool maar dat experiment leidde uiteindelijk tot niets. Het aantal leerlingen daalde de afgelopen jaren, voor al vanwege die onzekere toe komst, zienderogen. Schippers- families kozen voor zekerheid en plaatsten hun kinderen op een walschool. Dit jaar kwam daar verandering in. Voorzitter P. de Graaf van de ou dercommissie: „Ik denk dat wij het tij wat dat betreft hebben ge keerd. We hebben het vuur uit onze sloffen gelopen en dat le verde toch mooi veertien aan meldingen op. En bij mijn weten zijn er geen schipperskinderen naar andere scholen gegaan." Directeur Timmer bevestigt dat. Desondanks wordt de school op nieuw met sluiting bedreigd. „In '85 is besloten dat deze vorm van onderwijs om zou schakelen van speciaal onderwijs naar de sta tus van 'gewone' basisschool. Toen al is gezegd dat we moes ten integreren. En we kregen tot 1990 de tijd om plannen te ma ken. Daar is in Terneuzen mis schien toch te weinig op inge speeld. Gevolg is nu dat we straks - in oktober waarschijn- VLISSINGEN - „Een Konink lijk feest van een Koninklijke harmonie." Dat concludeerde presentator Jan Jacobs zater dagavond tijdens het grote con cert met vuurwerk bij het Arse naal, waarmee de viering van het honderdjarig bestaan van de Vlissingse Koninklijke Har monie Ons Genoegen werd afge sloten. Het concert, waar negen honderd mensen aan meewerk ten, trok zeker tienduizend luis teraars naar de Nieuwendijk, het Keizersbolwerk en het De Ruyterplein. De hele Vlissingse binnenstad bruiste zaterdag ook overdag al van muziek. Op de Oude Markt, de Kleine Markt en het De Ruy terplein verzorgden verschillen de Zeeuwse korpsen concerten, die ondanks het slechte weer toch redelijk wat belangstelling kregen. Actief waren overdag de meeste muziekgezelschappen van Walcheren en gastkorpsen uit Tholen, Zonnemaire en Wis- senkerke. Gerard de Waardt speelde op verschillende loka- ties op een verplaatsbare beiaard. In Britannia-Watertoren oefen den intussen de hele dag trom bonisten met elkaar onder lei ding van Johan de Meij en het Amsterdams Trombone Kwar tet. Voorafgaand aan het grote slotconcert traden de trombo nisten op, in totaal 106 personen. Daarmee werd een nieuw record gevestigd voor de uitgave Bene lux van het Guiness Book of Re cords. Het oude record stond op 101 trombonisten in één concert bijeen. Het samen spelen beviel de muzikanten zo goed dat het idee al geopperd is om van de trombone-workshop een jaar lijks terugkerend evenement te maken, zei mr J.C. de Boo van Uijen, dirigent van Ons Genoe gen en tevens voorzitter van de werkgroep jubileumconcert. De deelnemers aan het slotcon cert - in totaal 400 muzikanten van verschillende Zeeuwse korpsen, 350 zangers en zange ressen, 50 leden van het drum fanfare showorkest Delta Band, 100 trombonisten en de beiaar dier - oefenden 's middags al en kele uren naast het Arsenaal. De deelnemers hadden met hun ei gen korpsen de muziekstukken wel ingestudeerd, maar nog slechts één keer met de hele groep geoefend. Dirigent Jaap Koops wist het gelegenheids korps toch tot één geheel samen te smeden. Het slotconcert ver liep vlekkeloos en ondanks de aflandige wind was het optreden vanaf de publiekslokaties goed te volgen. Het concertprogramma bestond uit een aantal bekende liederen:.. en muziekstukken uit het popu lair klassieke genre. Het optre den werd geopend met éen aan tal kanonschoten, afgevuurd door Schietvereniging De Fles, waarna het Zeeuws Volkslied klonk. Daarna werd de Radetz- ki-mars van Johan Strauss ten gehore gebracht. Bij de Solem nele Ouverture 1812 van Peter Tschaikowsky was opnieuw ka nongebulder te horen en enkele vuurpijlen gingen knallend de lucht in. Het stuk heeft dan ook een veldslag als thema. Pomp and Circumstancesvan Edward Elgar bleek een door slaand succes. De muzikanten gaven er nog een korte reprise van. Ook het Slavenkoor van Guiseppe Verdi en Ode an die Freude van Ludwig von Beetho ven kregen veel applaus van het publiek. Het spectaculairste nummer was ongetwijfeld Music for the Royal Fireworks van Georg Fr. Handel, waarbij een groot vuurwerk de Vlissingse avondhemel kleurde. Ook bij de toegift, opnieuw de Radetszki- mars, gingen nog heel wat ster ren, vuurbollen en andere vuur werkstukken de lucht in. Uiter aard liet ook de schietvereniging' zich niet onbetuigd. Spontaan sloten de muzikanten het concert af met het niet van te voren ingestudeerde 'Lang zal ze leven', dat ook door het publiek overgenomen werd. „Dat teken de de goede sfeer onderling", zegt een zeer tevreden De Boo van Uijen. „Dit was geweldig. Hier zal nog lang over nagepraat worden." Aan het slotconcert werd mee gewerkt door de muziekvereni gingen: Harmonie De Vliegende Hollander uit Terneuzen, Mu ziekvereniging Voorwaarts uit Koudekerke, Koninkijke Har monie Kunst en Eer uit Zierik- zee, Koninklijke Harmonie Een dracht Maakt Macht uit Krui- ningen, Koninklijke Muziekver eniging Concordia uit Tholen, Harmonievereniging Nut en Ontspanning uit Zonnemaire, Middelburgse Muziekkorps uit Middelburg, Muziekvereniging Apollo uit Wissenkerke en Ko ninklijke Harmonie Ons Genoe gen uit Vlissingen. Zangers en zangeressen waren te horen van: Vlissingse Orato rium Vereniging, Christelijk Ge mengde Zangvereniging De Lof- stem uit Terneuzen, Gerefor meerd Kerkkoor uit Terneuzen, Gemengde Zangvereniging Vol harding leidt tot het Doel uit Domburg, Christelijk Gemeng de Zangvereniging Looft den Heer uit Westkapelle, Cresendo uit Kruiningen, Christelijk Zangkoor Schore, Gemengde Zangvereniging Excelsior uit Yerseke en De Ruyterstadsin- gers uit Vlissingen. y lijk - worden geconfronteerd met een evaluatierapport van onder wijsdeskundigen van de Univer siteit van Utrecht en daarna zul len er al snel spijkers met kop pen worden geslagen." Timmer èn wethouder De Zeeuw willen dan ook op zo kort mogelijke ter mijn van de ouders weten welke richting ze op willen. Timmer: „De integratie staat voorop en echt, die ontloop je niet. Het is nu zaak op de ontwikkelingen in te spelen. Nee, ik wil absoluut geen paniek zaaien. Maar we moeten nu zo langzamerhand wel spijkers met koppen slaan. Ik denk dat het ministerie in 1991 met een beleidsformulering komt. Dan moeten wij weten waar we staan." Wethouder De Zeeuw: „Ik heb begrepen dat bepaalde schip- persouders er vanuit gaan dat die school, zij het in een andere vorm, best zouden blijven be staan. Maar heus, daar kan geen sprake van zijn. Het staat alle maal nog niet vast maar er wordt toch ernstig rekening houden met feit dat er straks al leen nog plaats voor scholen met 250 leerlingen of meer. Dat haalt De Loopplank natuurlijk nooit. We zullen dus moeten zoeken naar andere mogelijkheden. Vandaar mijn uitnodiging aan de ouders om daarover van ge dachten te wisselen." Ook de schippersorganisaties in Terneuzen bemoeien zich met de problemen rond de schippers school. Secretaris W. G. de Meij er van de koninklijke schippers vereniging Schuttevaer: „We hebben ons al eerder dit jaar sterk gemaakt voor het voortbe staan van de school. Op dit mo ment hebben we te weinig in zicht in die hele problematiek om heel duidelijk stelling te ne men. Maar we hebben ons al eer der verzet tegen welke aantas ting van het voorzieningenpak ket voor de schippers dan ook. En dat blijft zo. Overigens reke nen wij als Schuttevaer hele maal op de gemeente. Die moet zich sterk maken voor een oplos sing, die voor iedereen aan vaardbaar is. En dan mag het mes best eens op de tafel worden gezet. Zoveel schippersscholen hebben we hier in de provincie immers niet meer." Schuttevaer en de gemeente kunnen in die 'strijd' in ieder ge val rekenen op de schippers. Die zijn actiebereid. ge- De schippersschool De Loopplank in Terneuzen dreigt te verdwijnen (foto Camile Schelstraete) HONTENISSE - Het uitgaan sleven in de Cloosterstraat in Kloosterzande en de hiermee samenhangende problematiek blijft voor de gemeente Honte nisse grote aandacht vragen, en veel geld. Voor een tot de grond toe afgebrande discotheek 'Uto pia' willen b en w 70.000 gulden uittrekken. Met de aankoop wil len zij voorkomen dat op dezelf de plek een nieuwe discotheek verrijst. De eigenaar van de voormalige disco aan de Groenendijk ziet in de hem geboden 70.000 gulden een aardig bedrag om het res tant van het pand te verkopen aan de gemeente. De bestem ming van het perceel is momen teel woondoeleinden en horeca- vestigingen. B en w zijn voorne mens de bestemming te wijzigen in woondoeleinden. Burgemees ter mr A. A. L. G. M. Kessen geeft toe dat het om een 'pittig be drag' gaat. „Maar het probleem van de overlast, veroorzaakt door al dat geloop van de jeugd van de Cloosterstraat naar deze discotheek ligt ons nauw aan het hart." De commissies Algemene Be stuurlijke Aangelegenheden en financiën zullen zich maandag 17 september over het voorstel buigen. In de commissie Finan ciën wordt verder nog het voor stel van b en w besproken om 7000 gulden te steken in het ac tualiseren van de nota dijkre- creatie, die dateert van 1986. Om de toenemende stroom recrean ten aan de Zeedijk in Perkpolder op te vangen, is het college van mening dat er parkeerplaatsen, picknickgelegenheden, zitban ken en een fietsroute gereali seerd moeten worden. B en w blijven ook hopen op een inves teerder voor de bouw van een aantal recreatiewoningen al hier. De commissie zal zich verder buigen over het voorstel om de familie Van Puyvelde, eigenaar Ledenvergadering - De kaartclub Schoppen Boer uit Clinge houdt vrijdag 14 septem-' ber in café De Landbouw de al gemene ledenvergadering. Ook belangstellenden die lid willen worden van de kaartclub zijn welkom. De aanvang is om 19.30 uur. van de enige dorpswinkel in Os- senisse, een aflosbedrag van 1500 gulden kwijt te schelden. De winkel draaide afgelopen jaar een verlies. B én w vragen om kwijtschelding in het kader van het kleine kernenbeleid en om de dorpswinkel voor Osse- nisse te behouden. Verder wordt een kredietverzoek van de VV Hontenisse behandeld, voor nieuwe zitbanken. De commissie Algemene Be stuurlijke Aangelegenheden zal inzake het scholenplan 1991- 1994 ingaan op het voorstel van het college om in de gemeente geen vermeerdering van open bare scholen plaats te laten vin den. De gemeente acht één openbare basisschool voldoen de, gezien de opbouw van de be volking. De commissie zal zich ook buigen over het verlengen van het zwangerschaps- en be vallingsverlof voor ambtenaren tot 16 weken en de flexibele op name van zwangerschapsverlof. Ouderensoos - De ouderen- soos Oostburg komt donderdag bijeen in het multifunctioneel centrum Den Hoekzak in Oost burg. Er worden kaart- en sjoel wedstrijden gehouden. De soos staat open voor mensen van vijf tig jaar en ouder. De aanvang donderdag is om 14.00 uur. TERNEUZEN - De Stichting Welzijn Terneuzen buigt zich maandag 24 september over de mogelijke oprichting van een ouderenplatform voor de ge meente Terneuzen. Het is de be doeling dat het orgaan gaat die nen als een centraal aanspreek punt voor 55-plussers, naast de reeds bestaande ouderenstich- tingen in Hoek, Biervliet, Sluis kil, Zaamslag en Terneuzen. De ouderen zouden met al hun vra gen, wensen en klachten bij het platform terecht moeten kun nen. „Voor ouderen, door ouderen", zo omschrijft oud-wethouder mevrouw J. M. Doppegieter- Thiel (één van de drijvende krachten achter het initiatief) het 'uiterlijk' van de eventueel op te richten instelling. „Of er werkelijk behoefte is aan een ou derenplatform en hoe het er pre cies uit moet gaan zien, weten we nog niet. Daarom willen we iedereen uitnodigen om 24 sep tember naar de oriëntatiebijeen komst te komen", aldus Doppe- gieter. Zeker is al wel dat het platform geen direct uitvoerend werk voor z'n rekening zal nemen. De werkzaamheden dienen zich vol gens de oud-wethouder te beper ken tot het verzamelen van wen sen, klachten en vragen. Vervol- TERNEUZEN - Ds J. C. van Ra venswaay, predikant van de ge reformeerde gemeente vanEr- melo, viert zondag zijn 45-jarig ambtsjubileum. Ds Van Ra venswaay deed in 1945 intrede in Zaamslag en was van 1973 tot 1982 predikant in Terneuzen. Johann Cornelius van Ravens waay werd 4 februari 1918 te Hei- ligenhaus (Duitsland) geboren. Hij bezocht het gymnasium in Arnhem en studeerde aan de Theologische Hogeschool in Apeldoorn. Na enige tijd werk zaam geweest te zijn als hulppre diker in de christelijk gerefor meerde kerk van Bunschoten, deed hij 16 september 1945 intre de in Zaamslag. Vandaar ver trok hij in 1951 naar 's-Graven- hage-Scheveningen. Hij ver bond zich in 1966 aan Arnhem. Hier ging hij in 1969 met zijn ge meente over naar de Gerefor meerde Gemeenten. In 1973 ver bond ds Van Ravenswaay zich aan Terneuzen. Sinds 2 maart 1982 is hij predikant in Ermelo. Ds Van Ravenswaay was van 1952 tot 1966 lid van het hoofd bestuur van de Staatkundig Ge reformeerde Partij en van 1952 tot 1985 was hij lid van het be stuur van 'De Driestar' in Gou da. gens zou het platform de betl fende instanties kunnen bel deren over een oplossing varj probleem. Doppegieter: „Zo bereikt mij voorbeeld wel eens de vri waarom de contactzaal van Veste niet op zondag open Het platform kan dan bek» of dit bij meer mensen Vaak zijn er ook klachten: ouderen die door hun thuisH worden behandeld als kle kinderen. Deze mensen dun meestal niet met hun griei naar de betreffende instantig stappen. Het ouderenplatft kan juist voor deze men drempelverlagend werken. 1 is immers voor ouderen, door| deren." De belangen van de ouderel neuzenaren worden moment behartigd door de Stichting zijn Terneuzen. Het huidige: jaardenbeleid van de gemeei is er op gericht dat ouderen veel mogelijk zelf de vera woordelijkheid dragen waart gaat om voorzieningen voor: deren. De gemeenteraad ht zich daarnaast wel voorsta» getoond van de instelling i een platform, zodat een direr re inbreng van ouderen gesta kan krijgen'. Op deze wijzeki nen beleid en voorzieningen I ter worden afgestemd op dew sen van de doelgroep. De bijeenkomst over de (evl tuele) oprichting van een oiil renplatform begint om half til 's middags in de Burgerzaal v| het stadhuis in Terneuzen. VOGELWAARDE - In Dorpscentrum VogelwaaiJ wordt vandaag, dinsdag, hoorzitting gehouden over I tweede herziening van het} stemmingsplan Vogelwaarj De bijeenkomst begint om is| uur. Ledenvergadering - dJ derdag wordt de algemene] denvergadering gehouden s| de voetbalvereniging RIA-ïï Westdorpe. De aanvang is 191 uur in de voetbalkantine aan| Kapittelstraat. Naast de kelijke agendapunten is er el bestuursverkiezing, waarbij riodiek aftredend en ook m herkiesbaar zijn: Frank ClaeJ Eugene Vink en Jan ReraeJ Ook zijn er nog bestuursme] delingen met het oog op hetf derende 60-jarig jubileum van club, waarvoor reeds een col missie in het leven is geroep^ Het bestuur streeft ernaar vergadering omstreeks 22.00(1' te beëindigen. Een spectaculaire optreden van tal van muziekkorpsen en koren, begeleid door sfeervol vuurwerk, besloot zaterdagavond de jubi leummanifestaties van de Vlissingse Koninklijke Harmonie Ons Genoegen (foto Ruben Or eel). PHILIPPINE - Het populaire BRT 2 radioprogramma Fiestag komt zondagmiddag 16 septem ber (van 14.00 tot 17.00 uur) naar Philippine voor een openlucht spektakel. Tijdens de radio-uit zending zullen onder anderen Corry Konings, The Blue Dia monds, Risky Blues, Micha Ma- rah, Willy Somers en de Zeeuws-Vlaamse zanger-confe rencier Adri Oosterling een op treden verzorgen. Het programma staat naast de muziek in het teken van mossel cultuur van Philippine. Enkele bekende inwoners van het dorp zullen onder leiding van presen tatoren Ro Burms en Johan Ver streken hun verhaal doen. In de nabijheid van het grote terras op het Havenplein presenteren di verse standhouders typische Zeeuws-Vlaamse produkten (waaronder babbelaars en mos selen) aan het publiek. De plaat selijke fanfare St. Cecilia brengt ter afsluiting enkele nummers ten gehore voor het radiopro gramma. VAN KERCKHOVEN'S BOUWBEDRIJF B.V Ziekendag - Tijdens de zie kendag in Breskens waren 's morgens zo'n dertig zieken aan wezig op een bijeenkomst in de rooms-katholieke kerk in Bres kens. Ook waren zo'n tien men sen in een rolstoel aanwezig uit het verpleegtehuis De Stelle in Oostburg en uit het verzorgings tehuis Ter Schelde in Breskens. Na de dienst werd er gezamen lijk koffie gedronken in de kerk. „Zo kwamen zieke mensen met gezonde mensen in contact en dat was onze bedoeling," vertelt Emmie Oubrie van de Zonne bloemafdeling Breskens. Aan de ziekendag werd meegewerkt door het koor Westenwind. dankt onderstaande sponsors voor de verwezelijking van het Project Saeftinghe Kaarting' Aan de kaarting op de bolbaan Raak tegen Staak te Oostburg werd deelgenomen door 97 personen; 46 om te bie den en 51 om te jokeren. De uitslag, bieden: 1 J. Jansen 27 punten, 2 N. Bonnewei 33, 3 T. Keymel 37. Jokeren: 1 J. Ooster ling 87, 2 J. Beyer 84, 3 B. de Bae- re 83. Zaterdag vindt er een bol ling voor leden plaats. De dames kiezen dan de heren. De aan vang is 13.30 uur. HOOFDSPONSOR: Dow Benelux N.V. Terneuzen Junora Aannemingsbedrijf W. J. de Bruijn B.V. Terneuzen Jurry Terneuzen B.V. Aannemingsbedrijf Gebrs. de Bruijne Terneuzen Kerckhaert Hoefijzerfabriek B.V. Aannemingsbedrijf 't Gilde B.V. Hoek Van Kerckhovens Bouwbedrijf Aannemingsbedrijf Gebrs. v. d. Poel B.V. Terneuzen Krieckaert B.V. Aannemingsbedrijf Sanderse B.V. Axel Luctor Belting Benelux B.V. Aannemerbedrijf Vernaeve B.V. Sas van Gent Meelfabriek Walsemolen Sas van Gent B.V. Aannemingsmaatschappij Zeeuws-Vlaanderen B.V. Sluiskil Neckermann Postorders B.V. ACZ de Carbonisation U.A. Sluiskil NMB Algemene Bank Nederland N.V. Terneuzen J. van Opdorp en Zn. B.V. Amrobank N.V. Terneuzen Ovet B.V. V. d. Bilt Zaden B.V. Sluiskil A. C. van der Peijl B.V. Gebrs. de Bokx B.V. Terneuzen Pot Woninginrichting B.V. Bravenboer en Scheers B.V. Terneuzen Restaurants Wiskerke B.V. Cerestar Benelux Sas van Gent Restaurants Zomerlust Credit Lyonnais Bank Huist Roose P. CSM Suiker B.V. Breda Rabobank Sas van Gent Dax Axel Scheerders Transporten B.V. Dieleman en Leendertse B.V. Hulst Schelde-Lin v.o.f. Drankenhandel Pluym B.V. Sint Jansteen Sociëteit Harmonie Drankenhandel Vermeersen Hulst Sprangers Terneuzen B.V. Driessche en Bolssens Hulst Steketee van der Jagt, mosselhandel l'Escaut B.V. Terneuzen Stichting Jachthaven Eijke-Hogendoorn B.V. Terneuzen Stoffels Beheer B.V. Groenvoorziening den Doelder B.V. Axel Uitleenbedrijf de Pooter B.V. Gruisen, Klap en Sanderse Terneuzen Coöperatieve Vereniging Suikerunie Houtepen B.V. Sas van Gent Verenigde Bootlieden B.V. Hydro Agri Sluiskil B.V. Sluiskil Zeeland Supply B.V. Installatieburo Verstraeten B.V. Terneuzen Zeeuws-Vlaamse Gieterij B.V. InternatiojMle Jute Mij. B.V. Kapelleburg Zbidchemie B.V. Nieuw Nam' Terneuzen Vogelwaard! Kloosterzanf Hengstdijk Hulst Sas van Gen' Sint Janstei Terneuzen Sas van G«1 Terneuzen Terneuzen Axel Philippine Axel Hoek Philippine Vogelwaard! Hulst Terneuzen Terneuzen Yerseke Terneuzen Terneuzen Axel Breda Terneuzen Terneuzen Sas van Ge Sas vaii Ge

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 26